Viewdata en teletekst op Firato ALS DE NEVELS WIJKEN TV COMMENTAAR TV-loze uren Symposium over nieuwe informatiesystemen bij radio en tv Beleidsnotitie over voorzieningen in onderwijs blijft uit VOO: recht zoeken bij Raad van State Omroep bezuinigt met vijf miljoen Even puzzelen! DINSDAG 20 JUNI 1978 RADIO EN TELEVISIE TROUW/KWARTET In Duitsland wordt de laatste tijd nogal eens gesproken over het Invoe ren van een televisieloze avond. Zelfs kanselier Helmut Schmidt heeft zich in die richting uitgelaten. Het afgelo pen weekeinde voegde zich weer een bekend persoon in deze serie, de bis schop van Hamburg. Deze heer Hans Otto Wölber is van mening dat de Duitse televisiezenders om de beurt een pauze moeten invoegen voor een paar uur of zelfs een hele avond. Er zouden ln die pauzes speciale teksten moeten worden geprojecteerd die re fereren aan problemen die in veel gezinnen voorkomen. De bisschop Is van mening dat de televisie de schuld is van het tijdgebrek in de gezinnen om de problemen te bespreken en conflicten op te lossen. En bovendien besteedt de televisie veel te weinig aandacht aan echt menselijke proble men en als dat al gebeurt met te weinig diepgang. Kortom, he£ wordt de hoogste tijd om het mensdom van de televisie te bevrijden, aldus de bisschop. Ik moest daar de afgelopen dagen vaak aan denken* toen ik om dit stukje te kunnen schrijven naar mijn witte kast met het glazen oog zat te kijken. Want even afgezien van de voetbalhappening Nederland-West Duitsland die echt spannende televi sie opleverde, was er bitter weinig op het scherm dat niet beslist moest worden gezien of gehoord. Ik praat dan niet eens over alle buitenlandse produkties en beperk mij tot een paar zaken van Nederlandse bodem. Varavisie had er weer veel werk van gemaakt om duidelijk te maken dat de huidige regeerders het niet al te best doen. „Kommer en kwel in Den Haag", letterlijk geciteerd. Ik wil zon der verder een waardeoordeel te ge ven er één ding uitlichten dat mij persoonlijk erg aansprak. Prof. Hans vao den Doel sprak in het kader van het vervolgverhaal ombuigingen een aantal behartenswaardige woorden. Hij zei dat de mensen de laatste jaren veel zekerheden zijn kwijtgeraakt. Hij noemde ln dat verband de sociale voorzieningen asl een van de laatste nog bestaande zekerheden. Ik denk dat daar een grote waarheid in zit. Aan alle kanten rammelt het. Maar één ding is thans nog zeker als er iets met je gebeurt, dan ben Je verzorgd. Iemand zei het laatst aldus: het enige dat je nog moet doen is geboren wor den en sterven, de rest is geregeld. Het mag wel eens wat moeizaam gaan en Je moet er nogal wat voor betalen, maar het is goud waard om dat te behouden. Ik wil daar graag en Ik denk dat ik daarin niet alleen sta aan meebetalen. Of iets minder voor krijgen in centen dan als dat een oplossing zou zijn. Dat schoot ook door mij heen toen ik even keek naar de speciale Willem Ruis-show in het kader van een inza meling voor de Zonnebloem. On danks alle kritiek die je op deze show kunt hebben en die heb ik is het goed dat er ook op deze manier geld binnenkomt voor mensen die vaak al lang ziek zijn. Dus verstoken van alle genoegens die u en ik hebben. Wij gaan straks weer met z'n miljoenen op stap en het liefst zo ver mogelijk weg. Dat kost handen vol geld en energie, hoe nuttig vakantie ook is. Die uitzending bepaalde ons daar weer even bij. En dan laat ik verder mijn kritiek maar achterwege op één ding na. Hoort bij het woord gala onvermijdelijk het mooie pak com pleet met vlinderstrik? Ik heb enkele mensen aangekleed gezien zoals ik ze nooit zie De heer Ruis zelf en Alexan der Pola (een enkele keer bij Farce Majeure zag ik hem zo wel eens) en Fred Oster. Het is allemaal wat over dreven. De naam Oster brengt mij bij het laatste dat ik nog even wil aansnij den. En dat gaat over die uiterst vreemde zomerquis waarvan de eer ste aflevering te zien was, gepresen teerd door de heer Oster. Een soort melange van alle quizzes die het scherm al heeft met reclame voor een bepaalde bank en geen reclame voor een bepaald cosmeticabedrijf. Waar om de een wel en de ander niet? En zouden personeelsverenigingen van zulk soort instellingen zo slecht bij kas zijn, dat ze op dat geld van de Avro zitten te wachten? Ik was in ieder geval erg blij met de regelmati ge opmerking dat als Je het spel thuis wilde meespelen, dat je af en toe even niet moest kijken. Ik heb dat erg letterlijk opgevat en een paar tv-loze uren ingelast. AD INTERIM ASTERIX EN DE OLYMPISCHE SPELEN Van onze radio- en tv-redactie AMSTERDAM Op de twin tigste Firato-tentoonstelling die van 7 tot en met 20 sep tember in de RAI te Amster dam zal worden gehouden, wordt op dinsdag 5 september het eerste nationale symposi um over de ontwikkeling in Nederland van viewdata en teletekst georganiseerd. Op de tentoonstelling zeil zullen de Nederlandse Omroepstichting en de PTT aan het publiek de gebruiksmo gelijkheden van beide informatiesys temen viewdata en teletekst demonstreren. De Stichting Moderne Media, waarin dagbladpers, tijd schrift- en boe kuitgevers zijn vere nigd. werkt ook mee aan de tentoon stelling BIJ het organiseren van het symposi um is men er van uitgegaan dat er nogal wat verwarring bestaat over zowel het functioneren als de toepas sing van belde systemen. Verschillen en overeenkomsten zouden onvol doende bekend zijn. N08-voorzitter mr E. Jilrgens heeft eens zijn teleurstelling laten blijken over het uitblijven van een commLs- sle of werkgroep die zou kunnen advi- vseren bij de ontwikkeling van een geïntegreerd massamediabeleld. De minister van CRM zou een dergelijke werkgroep moeten instellen. Er zou den vertegenwoordigers in moeten zitten van pers. omroep. Industrie, wetenschap, lezers, kijkers en luiste raars. worden opgeslagen. Boodschappen naar derden zijn mogelijk: een view- data-gebruiker kan een bericht door zenden naar een andere viewdata- gebruiker. Onder teletekst wordt verstaan infor matie met eenrichtingsverkeer. De kijker kan de informatie op het tele visiescherm oproepen via nog onge bruikte televisielij nen. Hij kan echter zelf geen gegevens op het televisie scherm projecteren. Indertijd is al opgemerkt dat teletekst misschien nuttig zou kunnen zijn voor gehoor gestoorden omdat zij met teletekst ondertitels op het televisiescherm zouden kunnen projecteren. Sprekers Computer Viewdata is de naam voor informatie op het televisiescherm met tweerich tingsverkeer. Een abonnee kan door het draaien van een bepaald nummer toegang krijgen tot in een computer opgeslagen informatie, als zijn televi sietoestel tenminste is aangepast In de Viewdata-computer kan bij voor beeld de inhoud van het spoorboekje, de telefoongids, een encyclopedie s Van onze parlementsredactie DEN HAAG Doordat het kabinet nog niet klaar is met de ombuigings operatie en ook de begroting voor 1979 nog niet klaar is. is de afronding van een beleidsnotitie op het gebied van de onderwijsvoorzieningen aan 16-18-jarigen opnieuw uitgesteld. Staatssecretaris De Jong (voortgezet onderwijs) heeft dit meegedeeld aan de onderwijscommissie van de Twee de Kamer Morgen zou de bewinds man er al met de commissie over praten maar ook die vergadering is nu uitgesteld. Eind mei had de be leidsnotitie al klaar moeten zijn. Voorzitter van het symposium is prof. dr H. B. G. Casimir. Onder de spre kers bevindt zich Colin Mclntire van het BBC Television Centre. Zijn on derwerp is. teletekst in Groot-Brit- tannlé. John Darkin, marketing ma- HILVERSUM (ANP) De Veronica Omroep Organisatie (VOO) wil op korte termijn in beroep gaan bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State om de C-status te ver krijgen. De VOO zegt teleurgesteld te zijn over het uitblijven van een beslissing van minister Gardeniers van CRM over het verlenen van de C-status aan de voormalige piratenzender. Op 20 april bracht de omroepraad een advies uit aan de minister, waarin werd aangeraden eerst een onderzoek ln te stellen naar eventuele commer ciële activiteiten van de VOO alvo rens een beslissing te nemen. De VOO ziet dit advies als een eindadvies. De VOO wijst er op. dat de minister na ontvangst van dat advies volgens de wet zestig dagen de tijd heeft om een besluit te nemen. Olsteren liep de termijn af. Een woordvoerder van CRM ver klaarde gisteravond evenwel, dat het beroep bij de Raad van State van de VOO een voorbarige stap is. Volgens hem is een dergelijk beroep alleen mogelijk wanneer er sprake is van „vaststaande feiten". „Op het ogenblik is er echter nog een open situatie, omdat de minister bij de regeringscommissaris voor om- roepzaken heeft gevraagd hoe een onderzoek naar eventuele commer ciële bindingen in de praktijk moet worden uitgevoerd." aldus de woord voerder. Hij voegde er aan toe. dat minister O ar deniers er toch naar streeft om voor 1 juli een beslissing te nemen, de NOS heeft hierom ge vraagd, omdat zij zich binnenkort moet gaan bulgen over de program mering voor het komende wintersei zoen. nager van Viewdata Internationa] van de Britse PTT, zal de Engelse viewdata behandelen. De Nederlandse situatie wordt be licht door Jan de Troye. programma- commissaris televisie van de NOS en ir. C. Wit, hoofddirecteur telecommu nicatie PTT. De Troye spreekt over teletekst en de Nederlandse omroep. Daarbij gaat hij in op mogelijkheden en berekeningen van teletekst zowel vanuit het oogpunt van de kijker consument ais de zendgemachtigde, de nieuwe programmatische moge lijkheden en standpunten en plannen van de omroep. Ir. Wit behandelt viewdata met als speciale onderwerpen: de eerste stap van grafische communicatie en de vraag of deze stap maatschappelijk juist Is gekozen. Verder bespreekt hij de mogelijkheden van een proefpro ject dat de PTT samen met anderen onderneemt. Gedacht wordt zowel aan leveranciers van informatie als aan gebruikers. slotte „spanningen tussen informatie en visie". Hij zal daarbij denken aan invloed van de toename van gemak kelijk beschikbare voorgeprogram meerde informatie op de eigen visie. Hij zal zich ook verdiepen in het gevaar van meer passiviteit bij de ontvanger en van vermindering van de noodzaak van sociale contacten. Uiteraard zal de Firato niet alleen aandacht besteden aan viewdata en teletekst. Het gaat om alle nieuwe ontwikkelingen op gebied van radio en televisie. In de RAI worden tussen 1 en 10 september 122 exposanten verwacht die opname- en afspeelap paratuur. grammofoonplaten, ban den. cassettes, antennes en antenne inrichtingen en service-apparatuur zullen demonstreren. Speciaal vandaag Vrijheid J. van Oinkel, directeur van de Pers combinatie zal het onderwerp „View- data en de gedrukte media" voor zijn rekening nemen. Hij besteedt in het bijzonder aandacht aan de vrijheid van drukpers als voorwaarde voor pluriformiteit; papier en televisie scherm als drager en overbrenger van Informatie en het televisietoestel als brievenbus van het electronisch tijd perk. Prof. dr. mr. C. A. van Peursen. hoog leraar ln de wijsbegeerte aan de rijks universiteit te Lelden behandelt ten HILVERSUM (ANP) De omroep zal dit Jaar met ruim vijf miljoen gulden bezuinigen. Deze operatie werd noodzakelijk toen het kabinet 31 januari meedeelde dat het stij gingspercentage voor de omroepbe groting niet op negen procent, zoals de N08 op grond van toezeggingen uit het vorige kabinet had verwacht, maar op acht procent was vastge steld. De economische commissaris in de Raad van Beheer van de NOS. de heer K. de Wilde, heeft nu diverse posten gevonden, waarop hij die ruim vijf miljoen gulden kan bezuinigen. Ruim een miljoen komt uit een te hoog begroot bedrag voor sociale voorzieningen, drie miljoen kan dank zij de belangrijk lager uitvallende prijsstijging in mindering worden ge bracht op de reservering voor de sala risstijging en het CAO-overleg voor 1978. Het resterende miljoen komt van een aantal zendgemachtigden, die wilden en konden medewerken aan deze be zuinigingsoperatie. Een en ander dient goedgekeurd te worden door het bestuur van de NOS. dat vrijdag 23 Juni bijeenkomt. Xederland-West-Duitsland (op band) België 2/20.35 Berichten en commentaren Duitsl. 2/22.20 In de programma's die de TROS verxint om de zomertijd te vullen wordt vanavond ver slag gedaan van „tobbedansen" in de haven van Harlingen Ned. 2/20.27 De EO gaat in het programma Joden in Arabische landen in op de zorgen en moeiten die het joodse volk onderging toen het in omringende landen woonde. Ned. 1/20.45 De actualiteitenrubriek Ak- tua van de TROS gaat in op het ontbreken van rampenplannen in ons land, in het bijzonder wordt gelet op de rivier de Waal. Verder is er een reportage over de actie van het Wereldnatuur- fonds de walvis te beschermen. Ned. 2/21.10 In het kader van het Holland Festival een optreden van het wereldvermaarde London Sinfo- nietta Ned. 1/22.10 ln het Duitse programma Stars in Studio drie kwartier aandacht voor Dionne Warwick Duitsl. 1/0.00 Volksliederen uit Engeland, Schotland en Zweden in een uitzending van het Holland Fes tival vanuit de Remonstrantse kerk in Den Haag waar het Ne derlandse Kamerkoor en de Am sterdamse Politiekapel optreden Hilv. 2 '20.05 Hoe functioneert de democra tie op de Nederlandse universi teiten en hoge scholen tien jaar na de studentenrellen van de jaren zestig vraagt men zich af in het AVRO-programma Uni versiteit en democratie Hilv. 1/21.10 49 De burgers haasten zich, zitten in zorgen over hun ma of familie die in de fabriek werkt. Mis schien kunnen ze helpen. De militai ren hebben geen hulp nodig, de bur gers worden op flinke afstand gehou den. Het fabrieksterrein wordt her metisch afgegrendeld; niets of nie mand kan er meer in of uit zonder te worden opgemerkt. De twee mannen houden de pas iets in, het zou opval len als ze hard bleven lopen. Het hart klopt hen in de keel nu ze rustiger aan gaan doen. „We hebben het gehaald, Bert." „We zijn eruit, Jaap. Nu proberen eruit te blijven." „Een knap mens die ons weer terug krijgt." „Ik hoop het; maar het moeilijkste deel moet nog komen, geloof dat maar." Die eerste nacht wisten ze ongemerkt in een buitenwijk te komen. Tegen de tijd dat het licht aan de hemel kwam ontdekten ze een tuinhuis. „We moesten hier de dag maar door brengen; ik ben doodmoe en boven dien is er bij dag een grotere kans op ontdekking." „En ik heb maar een behoefte; slaap." Maar toen ze zich geïnstalleerd had den wilde de slaap niet komen. Bij Bert kwam de gedachte aan Els heel sterk naar voren, de vreemde pijn dat ze er misschien niet meer zou zijn. Waarom beantwoordde ze zijn brie ven niet? De andere arbeiders kregen een enkele keer bericht, ai was het dan spaarzaam en goed gecensu reerd. Onrustig draait hij om en om op de harde grond. „Wil het niet." „Ik ben doodsbang om gepakt te worden." ,,'t Gaat toch goed? Zet het van je af." „Kun jij dat dan?" „Eerlijk gezegd: nee." „Nou dan." ..Pieker jij soms over thuis?" „Hoe kom je daar zo bij?" ,„Ik dacht zo. Nu er een kansje is. komen je gedachten onwillekeurig daarop. Ik denk er ook aan; hoe ik me in Amsterdam verbergen moet. Dat zal heel moeilijk zijn." „Ga met mij mee. er is vast wel een plaatsje te vinden." „Dat is een tof idee; maar heb jij al een plan hoe we hier vandaan zullen komen?" „Geen flauw idee; die rivier hè. hoe komen we die over?" „Misschien verzinnen we wel iets." Een tijd lang blijft het stil. Buiten jaagt een harde wind door de bomen en heesters die nog in vrij grote aan tallen daar staan, 't Zal niet lang duren of de regen komt. Toch dommelen ze allebei in. Plotseling schiet Bert overeind. „Ik "Westfriesland' - Hoorn hoor iemand lopen." „Welnee, wie zal er nu met zulk slecht weer komen?" Met kloppend hart luistert Bert aan de deur. Dan is het toch zeker ver beelding geweest: nu hoort hij ook niets meer. Zacht overleggen ze wat hen verder te doen staat, ,,'t Is wel rot dat het zulk slecht weer is. maar voor ons plan kan het niet beter." „We zullen opvallen als we zonder regenkleren buiten lopen." „Daar zit ik het minst over in; er zullen hier tientallen mensen zijn die ook geen kleren meer kunnen kopen. Waar ik bang voor ben is nog steeds die rivier; hoe komen we die over zonder op te vallen." „De enige kans is om voorzichtig te verkennen en dan proberen een boot te pikken." „Zie jij dan kans die boot naar de overkant te krijgen? Zo'n rivier is geen boerensloot." „We zullen het moeten proberen." Zodra het goed donker is geworden stappen ze op. Ze rillen van de kou en ook dat ze de hele dag niet gegeten hebben speelt hen parten. „Daar is de rivier, laten we hier de zaak eens verkennen." Witte schuimkoppen staan in het midden van de rivier; zelfs in het donker kunnen ze de kragen zien die op de golven staan. „Dat kunnen we wel vergeten. Jaap. Al zouden we een boot vinden, dan zie ik er geen kans toe naar de overkant te komen." „Ik ben er ook erg bang voor. Maar wat dan?" „Laten we verderop gaan kijken. Mis schien is er wel een brug of vaart er een pont." In de schaduw van de hulzen lopen ze voorzichtig verder, duiken weg als er iemand aan komt. Maar niemand let op hen en ze worden steeds vrijmoe diger. Dat wordt hun noodlottig. Ze slaan een hoek om en lopen paièmi in de armen van een patrouille-A^i nen de kortste keren zitten ze auto en worden teruggereden fabriek. ZZe spreken niet tegrfn kaar. maar hun ogen zeggen meer. Die van Bert wanhoop, van hardheid. Het fabrieksterrein is stil en verlfe Zwartgeblakerde ruïnes grijzen!, tegen. Heel vlug worden ze naaqhet nea. geloodst, naar de kantine, ook hier stilte en wanorde en z. gen zich af wat ze hier hebtx m" zoeken. Lang worden ze niet ii e 1 onzekere gelaten; de propaga komt waardig aanschrijden, de ,£t den op de rug. Vlak voor hen blij staan, kijkt hen doordringend 11 „Zo, mijne heren, blij jullie we te zien. Toen jullie hier kwamen hflcte gezegd: wie werkt zal het hebben. Is dat uitgekomen?" „Betrekkelijk." „Is dat uitgekomen!" Dreigend i hij zich tot Bert. Bert zwijgt. „Nou?" „Nee; want wij horen hier niet. „Ach! Voel je je daar te goed i „Wij willen thuis zijn bij onze fa Daar horen we!" „Goed zo. ik mag dat wel. En als^— goed de waarheid kunt zeggen, feke ook de waarheid makkelijk klamst verdragen?" Berts ogen flikkei heilspellend. „Wat is bij jullie heid? Nou zeg op dan." Glimlachend draait de man on heen. „Eerste: jullie zijn hem g( terwijl we iedere man nodig haJ Gevolg: jullie zult het bezuren. Jf weten wat het is: werken en nietj niet rusten." „Ik lach erom „Nog wel. Tweede: Je wilt thutf bij je familie: maar JIJ H| GEEN FAMILIE MEER!" „Je liegt." „Wat je maar wilt geloven. Zal i| bewijzen?" „Nee, want je liegt." „Heb je je wel eens afgevraagd om je nooit brieven krijgt vd familie? Nou, hoe is dat?" „Het zijn geen schrijvers." „Maar jij wel. Welgeteld ed twee drie brieven." Uit zijcj haalt hij een voor een de brieva Bert verzonden had. „Nou, watf ervan?" „Alles gelogen, jullie wilt nx| driegen." „Kijk zelf maar." Uitnodigend hij Bert de drie enveloppen toe. hand trilt wanneer hij die aanpal staan diverse stempels op. eenj duidelijk op. het is gestemi rood: ONBESTELBAAR Vertrokken naar: ONBEKEND (Wordt vi Radio vandaag HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen) AVRO 07.00 Nieuws 07 02 (S) AVRO klok (07.30 Nieuws. 07.41 AVRO's Radiojour naai NOS 1)7.55-08 05 WK Voctbaljour naai) 08 30 Nieuws 08 36 G> mnaatiek voor de vrouw 08 45 De groenteman 08.50 Mor genwijding 09 00 (Si Klassieke kamermu ziek. 09 15 Open School 10.00 Radio La waai-papegaai 10.10 Arbeidsvitaminen (10 30 Nieuws 1033 1035 AVRO's Radio journaal). 11.30 (S) Rondom Twaalf. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 1230 Nieuws. 12.41 AVRO's Radiojour naal. 12.55 Europa van morgen, feiten en commentaren. 13 10 (S) Orgelmuziek. 13.25 Beursplein 5 13 30 'n Middagje AVRO. gevarieerd programma (15 30 Nieuws. 15.33 AVRO's Radiojournaal) 17.00 Voor ons gemaakt (door ons gekraakt 17.20 OVERHEIDSVOORLICHTING De Nederlandse Antillen. 17 30 Nieuws 17.32 AVRO» Radiojournaal 1750 (S) De AVRO diligence, gevarieerd programma 18 19 P P Uitzending van de VVD. 18 30 Nieuws 18 41 Per Saldo 19 00 Trefpunt NOS 18.15 (S) Accoord AVRO 20 00 (S) Operettefragmenten. 21.10 Universiteit en Democratie, klankbeeld. 21.40 De Ie-show. 21.45 De Wie-Show 21.50 De Waai-Show. 21.55 De Weg-Show. 22 00 (S) Lichte orkest muziek. 22 30 Nieuws. 22.40 AVRO's Radi ojournaal. 22.55 (S) Easy listening. 23.55- 24.CO Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen) KRO: 7 00 Nieuws 7.11 Ochtendgymnas tiek 7.20 Het levende woord. 7.25 Badine- rie: klassieke muziek. 7.54 Overweging. 8 00 Nieuws 8.11 Echo 8 30 Aubade, klas sieke pianomuziek. 9 00 De letter M. (9.30 Scheepspraat 9 35 Waterstanden) 1030 Nouhoorjehetookeensvaneenander. caba retvariaties. 11.30 Ouder worden we alle maal. 12.00 In 'de Boerderij'. OVER HEIDSVOORLICHTING 12.49 Uitzending voor de landbouw. 13.00 Nieuws 13.11 Echo. 13.40 Boekenwijsheid 14.00 Dins dagmiddagtheater Het gouden hart. 15.25 ln de wachtkamer. 16.00 Nieuws. 16 03 Spreekuur NOS. 17.00 Koffiedik. 17.20 (S) Eurolight. 17.40 Knollen voor citroenen 17.50 Gedicht. 17.55 Mededelingen 18.00 Nieuws. KRO: 18.11 Echo 18 30 (S) Op Vleugels, pianomuziek 18.50 Verkenning 19 00 (S) Voor cantor, koor en volk 19 30 (S) Zin in muziek. 20.00 Nieuws. NOS. 20.05 (S) Holland Festival 1978 Nederlands Ka merkoor en de Amsterdamse Politiekapel met solisten. Hommage aan Percy Grain ger KRO: 22.30 Klassieke kamermuziek. NOS 23.00 (S) Met het oog op morgen 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) VARA: (S) Gesodemeurders. 9.03 (S) Pep op drie. 11 03 (S) Drie draait op verzoek van 12.03 (S) VARA's zoekplaatje. 14.03 (S) Spitsbeeld. 16 03 (S) Elpee top dertig. 17.03 (S) Alfred Lagarde NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) Avondspits. 19 02 (S) Popreconstructie. 20.02 (S) Nashville 21.02 (S) Popdonder 23.02 (S) Wachten op middernacht met Herman Stok. 0.02 (S) Nacht-drie-draaia.a.a. and all that jazz. 1.02 (S) Nacht drie draai en nog zo het een en ander. 2.02 (S) Peter Holland. 5.02 (S) Truck. HILVERSUM IT (FM-kanalen) TROS 7 00 Nieuws 7.02 (S) Capriccio: Klassieke kamer- en orkestmuziek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Als reizigers onderweg. 9.30 (S) Van heinde en verre. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf: Klassieke muziek 12.00 (S) Inter mezzo: Klassieke muziek. 13.00 (S) De meest verkochte klassieke tien. 13.30 (S) Koren-Korpsen. 14 00 Nieuws. 14.02 (S) Om het boek. 14.30 (S) Guitanteiten. 15.00- 17.00 (S) Belcantorium: Klassieke piano muziek. N- TV vandaag 1000-10.30 NOS/NOT Schooi*» -ma 1190-1100 Schooft***** 10 80 MOS: O* F>B*M*iram 18 56 Joom** 10 80 EO: Kommer m*d» brommer 10 00 EO-kndwieem 10 90 OeW*k 20.20 Vanuwrtfczmgen koorzangprogramme 20.45 Joden AratMChe landen 21.24 Tenekxte 21.97 NOS: Joume* 21 85 MOS: Oen Haag vandaag 22.10 Hoftand Feature) Happ* En<j 22 50-22 59 Joumee* NEDERLANO 10 48 NOS Konweg 18 55 Joume* 18 JO TROS: Caftmero 18.12 OeTroetopSO 20.00 NOS: Joume* 20.27 TROS: Te land. ter zee en ln da tucht 21.10 AKTUA-Tv 22.00 i. Oeudaia. tv-eene 29.00-29.10 NOS: Journaal DUITSLAND L 11.00 (K) Journaal en actu aliteiten 11.25 (Ki Deutschlands wilder Westen 1792. tv-serie 12 10 <K) Das Tal der tanzenden Witwen. tv-film. 13 30 (K) lm schau 13 55 (k) Persoverzicht 14.00-14.10 (K) Journaal. 16 10 (K) Journaal 17.15 (K) Filmreportage. 18 00 (K) Kinderfilm. 18 50- 19 00 (K> Journaal (Regionaal program ma. NDR 10 30-11 00 (K) Kleuterprogram ma. 19.00 (K) Die Vogel im Park von Meiji Jingu. tv sene 19 30 (K) Actualiteiten. 19.45 (K) Kleuterprogramma. 19.55 (K) Die Vogel im Park von Meiji Jingu. tv-serie. 20.25 (K) Regionaal magazine. 20.59 (K) Programmaoverzicht. WDR: 9.05 t/m 12.55 (K) Schooltelevisie (10 30-11 00 (K) Kleuter- programma). 19.00 (K) Programma-infor matie Aansl (K) Vier in der Sahara, tv sene. 19.40 (K) Vier in der Sahara, tv-serie. 20 15 (K) Actualiteitenmagazine 20.45 (K) Reportage. 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Amusementsprogramma. 22 00 (K) Actua liteiten 22.45 (K) Detektiv Rockford. An ruf genugt. tv-sene. 23.30 (K) Actualiteiten- magazine 2400 (K) Muziekprogramma. 0 45-0.50 (K) Journaal. DUITSLAND II. 17 30 (K) Magazine voor de oudere generatie. 18.00 (K) Journaal. 18.10 (K) Spuk un Haus. tv-sene. 18 40 (K) Actualiteiten en muziek. 19 20 (K) Teken film. 19 40 (K) Tekenfilm. 20.00 (K) Jour naal. 20.30 (K) Der Unverbesserlichte. klucht. Aansl.: (K) Informatief program ma. 22 00 (K) Actualiteiten. 22.20 (K) W.k. voetbal. 23.00 (K) Ich bitte urns Wort (Pro- su slova), speelfilm. 1.15 (K) Journaal. DUITSLAND III NRD. 9.05 t/m 14.05 en 17 30 t/m 18 00 (K) Schooltelevisie. 19.00 (K) Kleuterprogramma. 19 30 (K) Documentai re sene 20.15 (K) Tv-cursus zeilen. 20.30 (K) Filmreportage. 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Documentaire serie 22.00 (K) Informatief magazine. 22 45-0.15 (K) Pop- programma DUITSLAND III (WDR) 9 05 t/m 12 55 (K) Schooltelevisie (10.30-11.00 (K) Kleuter- programma). 18.30 (K) Informatieve serie. 19.00 (K) Kleuterprogramma. 19.30 (K) Tv- cursus algebra. 20.00 (K) Journaal 3. 20 15 (K) Documentaire 21.00 <K) Journaal. 21.15 <K) Documentaire. 22.00 (K) Docu mentaire serie. 24.00 (K) Journaal. BELGlE NEDERLANDSE UITZEN DING. NET 1. 18.50 (K) Kleuterserie 18 55 (K) Jeugdprogramma 19.35 (K) Mededelin gen: Morgen. 19.45 (K) Journaal. 20.10 (K) Amusementsprogramma. 20.35 (K) Weten schappelijk programma. 21.25 (K) Martha, tv-spel. 22.20-22.35 00 Journaal. NET II. Van 18 50 tot 20.10 Zie net I 20 10 (K) Panorama 20 35-22 05 (K) W.K. Voetbal 1978) belg Ie frans. 17.55 (K) Kleuterserie 18.00 (K) Kinderprogramma 1830 (K) Spelprogramma. 18.45 (K) Informatieve serie. 19.15 (K) Regionaal magazine 19.28 (K) Weerbericht. 19 30 (K) Journaal. 19.55 (K) Gastprogramma 21.00 (K) Section Cn- minelle K 1. politieserie. 22.00 (K) Jour naal. 22.15 (K) Amateurfilms. 23.00 (K) Journaal. Om de cijfers, bij en ln de r van de pijltjes, woorden invul betekenen: 1. aardhoogte, 2. besturen. 3.1 4. kansspel. 5. schouwspel. 6.1 ruimte. 7. overmaking. 8 veekj buiten gevaar. Oplossing vprige puzzel. Hor. 1. koker. 4. pa. 5. ei. 7 snek. 11. aar. 12. rei. 14. mat. 16.1 Ee. 19. eb. 20. es. 21. gr. 22. de.f 25. em. 27. Let. 29. aga. 31. els.J 35. pret. 37. re. 39. os. 40 mert Vert. 1. kap, 2. k.o„ 3. ren. 4. ieme. 7 ra. 8. er. 9. si. 10. ka. 11-J 13. en. 15. toets. 17. set. 18 ster. 24 eg. 26. mees. 28. e.k.. 21 A P 32. Lt, 34. Eem. 36. rol.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4