ISn ISfl Edisons klassiek toegekend HOUANDFBI ^■HOUA Nieuw voorstel over ombudsman ALS DE NEVELS WIJKEN Perfect spel van Egyptisch ensemble Radio en televisieprogramma's Klassieke Arabische muziek Danstheater terug uit Verenigde Staten hervormd nederland Belg steelt voor honderdduizenden Dagprogramma VARA zoekt alternatief Willem van Zwol Even puzzelen DONDERDAG 15 JUNI 1978 RADIO EN TELEVISIE door Adr. Hager DEN HAAG Experts uit meerdere Arabische landen kwa men in 1932 in Cairo bijeen op een congres waar de Arabische muziek centraal stond. Ter gelegenheid van dit congres werd een eerste begin gemaakt met het inventariseren en analyse ren van de verschillende lokale tradities en stijlen in de Arabische wereld. ADVERTENTIE Tijdens enige voorstellingen in het kader van het Holland Festival kan men kennis maken met de Calro- traditie Dinsdagavond trad het Cairo Takht Ensemble in het Haagse Gemeente Museum voor de eerste maai in ons land op. Vanavond geelt het ensemble een voorstelling in 't Hoogt te Utrecht en vrijdagavond in de Lantaren te Rotterdam Dankzij de toelichtingen van de lei der van dit ensemble Ahmed Shafiq Abu-Oaf (helaas slecht verstaanbaar) kreeg men enige achtergrondinfor matie. Bij alle volkskunstprogram ma's in het festival wordt het ontbre ken van voldoende informatie sterk gemist Het ware verstandig geweest ij de voorstellingen van westerse en niet-westerse volkskunst een deskun dige in te schakelen om een en ander te vertellen over culturele achter gronden en betekenis. Aan dit educa tieve element is daar van de zijde van het Holland Festival voorbij gegaan. Verbluffend Dat neemt niet weg. dat dit Takht Ensemble (het woord takht ontleent zijn naam aan de sofa waarop de musici vroeger plaats namen) bestaat uit voortreffelijke instrumentalisten. Rofael Hannah Rofael bespeelt de citer op verbluffend virtuose en char- mant-innemende wijze, zijn Improvi satieszijn even afwisselend als kleur rijk en speels, en vormen het hoogte punt van dit optreden Opvallend in dit geheel was de ingetogen en ver fijnde wijze van presenteren, ook van Ahmed Sanu. die niet alleen de ..Oud" of ..Ud" bespeelde, maar ook met perfecte vocale beheersing een aantal in het boeiende geheel had. Aardig is te weten dat van La 'Ud DEN HAAO (ANP) Het Nederlands Danstheater heeft naar aanleiding van de zojuist beëindigde tournee door de Verenigde Staten opnieuw een uitnodiging voor een rondreis ontvangen, die over twee Jaar gereali seerd zou moeten worden. Tijdens de Jongste tournee werden voorstellin gen in Charleston en Washington ge geven. Onder andere werd het nieuwe werk ..Slnfonietta", dat Jiri Kylian in opdracht van het Spoleto Festival maakte, uitgevoerd. Het Is een chore ografte op muziek van Janacek. Deze Slnfonietta beleeft morgen (vrijdag) zijn Nederlandse première in het Cir custheater In Scheveningen tijdens een voorstelling In het Holland-Festi val. Dan gaat ook een ballet van de Japanse choreografe Kei Lakei in we reldpremière onze benaming van de luit stamt. Ook de fluit (Nay), een rechte fluit zonder kernspleet die schuin gehou den wordt, waarbij de fluitist tegen de rand aanblaast, werd subliem be speeld. De vijf instrumentalisten en de toegevoegde zanger bleken uitste kend op elkaar ingesteld, de improvi saties vormden een hecht geheel. Het ensemble wist in de besloten omge ving van de aula van het Gemeente museum de sfeer van het land. van de cultuur over te brengen. Als deze ken nismaking voor de aanwezigen een uitnodiging betekende voor een ver dere verdieping in de Arabische mu ziek. dan zal met dit optreden al veel bereikt zijn. Het Takht Ensemble wordt met een aantal vocalisten uitgebreid voor een uitvoering van de Waslah, de Egypti sche muziek-suite. Deze voorstellin gen zijn 18 juni in het Haagse Ge meente Museum (14.30 uur), 19 juni in het Amsterdamse Tropen Museum en 20 juni in de Twentse Schouwburg te Enschede (20.15 uur). Opinieweekblad De nieuwe schoolstrijd Lees deze week: Den Uyl en Van Kemenade maken zich op voor de lange mars door de instituties, omdat ze menen, dat confessionelen en liberalen daarin veel te veel de dienst uitmaken Verder: Van Andel, oud-rechter, over de keurige brieven van nette mensen, die vinden, dat op vastgebonden misdadigers uitgehongerde ratten moeten worden afgestuurd. Franz-Joseph Strauss en zijn rechtse kringen roeren met geld en propaganda in de ontwikkelingen in Namiblé. Dmitri Dudko, priester in de Sowjet-Unie, vraagt om publiciteit: 'Als een boef in het zonnetje staat, voelt hij zich niet op z'n gemak'. En: Het evangelie gezien met de ogen van onderdrukten De herleving van de koude oorlog Eén en al ellende in Zuid-Italië Moeten we de school maar afschaffen? De verborgen kracht van de Molukse beweging Onze ambassadeur in Argentinië Ambtenaren en bezuiniging. HERVORMD NEDERLAND houdt de hoop levend Ik neem een proefabonnement van twee maanden voor f 5.- U Ik weet ai voldoende van het blad Ik geef me op als abonnee 32.50 per half iaar) Naam Adres Plaats In enveloppe zonder postzegel sturen aan: Antwoordnummer 1776, Den Haag. AMSTERDAM De Edisons klassiek die jaarlijks worden uitgereikt namens de Nederlandse Vereniging van Producen ten en Importeurs van beeld- en geluidsdragers (NVPI) in samenwerking met de Nederlandse Vereniging van Grammo foonplaten Detaillisten, zijn voor 1978 toegekend door een jury bestaande uit Menno Feenstra. Jan de Kruijff, Joop Schrier, Aad van der Ven en Cornells van Zwol. Abbado kwamen bovenaan in de groep opera's met de op de plaat vastgelegde „Simon Boccanep-a" van Verdi. In de klasse voor recitals voor zangstem was er de hoogste lof voor Teresa Berganza voor „Spaanse liederen" van De Falla. Zij werd hier bij begeleid door gitarist Narciso Ye- pes. De „Edison" is een beeldje dat Pieter d'Hont heeft ontworpen. Bij de beoordeling van de platen werd uitsluitend gelet op het artistie ke niveau vari de uitvoering en de technische kwaliteit. In de rubriek symfonische muziek ging de onder scheiding naar het New York Philhar monic Orchestra onder leiding van Pierre Boulez voor „Amériques". „Io- nasation". „Arcane" van Varèse. Bij de concerten ging de hoogste waarde ring uit naar Murray Perahia als so list bij het Engelse Kamerorkest voor de vertolking van de planoconcerten nos. 11 en 20 van Mozart. Uit de serie „Reflexe" werd voor de categorie mu ziek uit de middeleeuwen en renais sance deel 6 van „8tationen Europüi- scher Musik" gekozen. Het Quartetto Italiano verwierf de hoogste eer voor kamermuziek met strijkkwartetten van Schubert. Van de kamerorkesten viel het ensemble van Gustav Leonhardt in de prijzen met de ze6 Brandenburgse Concerten van Bach. De pianiaste Alicia de Lar- rocha kreeg een Edison voor haar instrumentale solorecital met „Goy- escas" van Granados. In de rubriek koormuziek werden solisten, het Tsjechisch Philharmonisch koor en orkest onder leiding van Serge Baudo gelauwerd voor de verklanking van „Jeanne d'Arc" van Honegger. Solisten, koor en orkest van de Scala van Milaan onder leiding van Claudio NIJMEGEN Een 32-jarige Belg uit Buizinge heeft in de afgelopen ander half jaar enkele honderden bank- en girocheques gestolen uit universitei ten, hogescholen en ziekenhuizen in ons land en deze via vervalsingen verzilverd. Het juiste bedrag van de verduisteringen is nog niet achter haald, maar moet volgens de Nij meegse politie in de honderdduizen den guldens lopen. Speciaal WK-voetbal Samenvatting wedstrijden van gisteren Duitsland 2/18.40 Polen-Argentinië (op band) Duitsland 2/21.00 De TROS zendt de eerst* aflevering uil van de nieuwe sarie De Man van Atlantis Ned. 1/18.S9 „Betalen maar" heet de aflevering van „O moeder wat is het heet" Ned. 1/20.57 Den Haag Vandaag belicht ander maal parlementaire actualiteiten Ned. 1/11.53 O De NCRV brengt de vierde afleve ring van de zesdelige Amerikaanse se rie „Schandaal in Washington" Ned. Z'20.27 De onderwerpen in de NCRV actua liteitenrubriek Hier en Nu zijn: een special over computers en privacy, het afscheid san CNV-voorzitter Jan Lanser. In het kader van het Holland Festi val: een rechtstreekse VARA-radlo re portage vanuil de Remonstrantse Kerk in Den Haag. Hilv. 2 20 05 Donderdag 15 juni Amsterdam. Stadsschouwburg 20.15 uur: Het Balkon; Amster dam. Centrum Bellevue 7.00-17.00 uur: John Cage Soun- dav: Amsterdam, BIM-huis 14.30 en 22.00 uur: Holland(s) "Festival; Amsterdam, De Brak ke Grond 20.30 uur: La carpa de los rasquachis; Den Haag, Hot Theater 20.30 uur: Theo Loeven- die Consort; Den Haag. Ge meentemuseum 20.15 uur: In dia, Volkstheater; Rotterdam. De Doelen 20.15 uur: Ghana, ensemble F.himomo; Rotter dam, De Doelen 20.15 uur: Poe try International: Rotterdam. De Lantaren 20.30 uur: Duo Han Bennink I Misha Mengelberg; Arnhem. Stadsschouw burg (Kleine zaal) 20.30 uur: Tratrul Tandarica: Eindhoven. Globe Theater 20.30 uur: La Marionet- tiatica-Fratelli Napoli; Haarlem. Concertgebouw' 20.15 uur: Yves Joly, Theatre du Papier. Utrecht, Centrum 't Hoogt 20.30 uur; Egypte. Cairo Takht-En- semble; IJsselmonde. De Klim mende Bever 20.15 uur: Mini festival folk en volksmuziek. HILVERSUM In het con flict tussen het bestuur en de verenigingsraad van de VARA over het al dan niet ontkoppelen van het pro gramma van de ombudsman van VARA-visie, is het hoofd bestuurslid Chiel Kamp met een nieuw voorstel gekomen, dat aan de wens van beide partijen enigszins tegemoet wil komen. Kamp wil wel invoering van een apart ombudsman-programma per 3 oktober, zoals ook in de door de vere nigingsraad aangenomen motie-Pijl man was gesteld, maar wil de fre quentie eventueel verminderen van een veertiendaags naar een drieweke lijks programma en stelt bovendien voor binnen de sfeer van de werk zaamheden van de ombudsman val lende actuele situaties door deze om budsman (Frits Bom) In VARA-visie te laten behandelen. Dit zijn volgens Kamp in een brief aan de leden van het hoofdbestuur en de verenigings raad de mogelijkheden „om eensge zind met de VARA verder te kunnen gaan". Hij is van mening, dat in een apart ombudsman-programma onderwer pen met een lagere actualiteitswaar de behandeld zouden kunnen wor den. Daaronder vallen volgens dit hoofdbestuurslid projectprogram ma's. die enige tijd van voorbereiding vergen. Hij vindt dat dergelijke pro gramma's zich minder lenen voor in tegratie in VARA-visie, omdat deze rubriek een sterke actualiteitswaarde heeft. Zoals bekend is het conflict ontstaan nadat de verenigingsraad op 20 mei de motie-Pijlman had aangenomen, waarin het hoofdbestuur werd opge dragen met ingang van 3 oktober van de ombudsman weer een apart veer tiendaags programma te maken. Het hoofdbestuur liet toen weten geen verantwoording te kunnen nemen voor de uitvoering van de motie, waarop een aantal leden van de vere nigingsraad, onder wie de indiener van de motie, bedankte. Vorige week woensdag werd door de personeelsvergadering van de VARA een motie van de ondernemingsraad aangenomen, waarin het hoofdbe stuur wordt gevraagd het besluit van de verenigingsraad loyaal uit te voe ren. Het hoofdbestuur zal deze motie morgen bespreken. 45 „Zwarte handelaar?" zegt Bert zach tjes. „Mijn idee; met hem heb ik geen medelijden." „Heb je die ruïnes gezien?" „Ze hebben hem wel geraakt." „'t Is niet alleen bij ons misère." „Waarom ben jij hier eigenlijk?" „Onderduiker, onruststoker, net wat je wilt." ..Ik ook. maar alleen het eerste." Een bewaker komt dicht bij hen lo pen. Die twee lopen maar te smoezen, daar zou hij eens extra op letten. Maar gedwee stappen ze verder en de Duitser geeft zijn aandacht weer aan een ander. Bert knikt goedkeurend als hij steeds maar puinhopen ziet. „Je lijkt het wel leuk te vinden." ..Ken je dat spotliedje: Van de fa briek van Krupp, Staat alleen nog maar de stoep." Jaap grinnikt. „Nou en of. Dit is het refrein van een heel spotlied op de moffen." „Stil daar!" galmt de bewaker plotse ling. „Monden dicht, anders Dreigend heft hij zijn wapen op. Het laatste eind gaan ze zwijgend verder,wisselen af en toe een blik van verstandhouding. Ondanks alle ellen de montert het Bert op. Twee meeval lers: hij leeft nog en hij heeft een goede vriend gevonden. Na een eindeloze tocht zien ze het einddoel voor zich. En Bert realiseert zich meteen dat het liedje dat hem zojuist in gedachten kwam alleen maar een spotliedje is, voortgekomen uit de wens om het zover te krijgen. Voor hen doemen massale bouwwer ken op. Boven de poort die ze door gaan hangt een bord: Krupp-Werke. Hoewel hier en daar beschadigd, staat er nog heel wat meer dan alleen de stoep. Ze worden binnengebracht in een cantine en voor het eerst krijgen ze gelegenheid te rusten op een echte zitbank. Doodop vallen ze neer, wach ten amechtig op het verdere verloop. Overal om hen heen zijn bewakers. Voor het geval er nog iemand puf zou hebben te vluchten, wordt hun de illusie snel ontnomen. Dan verschijnt er een kort gezet mannetje. Hij klimt op een verhoging en begint hen toe te spreken in het Nederlands. „Heren! U bent na een lange tocht hier gekomen. Niet, zoals u begrijpt om uit te rusten, maar om mee te werken aan de verwezenlijking van het grote ideaal: de vrede van Europa onder toezicht van het Groot Duitse Rijk." Zijn stem schiet uit van emotie bij die laatste volzin en vergenoegd likt hij zich de lippen. „Zou je de lamzak niet!" gromt Jaap. De man vervolgt alweer: „En om aan dat ideaal te komen, moet er gewerkt worden aan de oorlogsindustrie. U TVestfrieslönd1 - Hoorn bent in de gelegenheid daar uw beste krachten aan te geven. Werkt u mee, dan zult u het goed hebben. Tegen werking: enfin, vul zelf maar in." Alle hoofden draaien zich naar Janus. De man glimlacht fijntjes. „Daar wordt voor gezorgd. Jullie mogen niet rekenen op fijne diners, maar de kost is degelijk." „Kunnen we daar niet mee be ginnen?" Het mannetje veegt zijn bril schoon aan een smetteloos witte zakdoek. „U moet van een ding goed doordron gen zijn: grote monden worden niet geduld^n wij maken uit wanneer en aan wie er eten verstrekt zal worden. Geen werk, geen voer, dat is onze stelregel." Janus zwijgt mokkend. De dreiging in de stem is niet mis te verstaan. „Om te laten zien dat we het goed met jullie voorhebben, kunnen jullie over een half uur aan tafel. Daarna rust en vannacht om drie uur op staan. Jullie gaat werken in ploegen dienst." Er gonst een goedkeurend gemompel onder de gevangenen. Eten en rust, wat wil je nog meer verlangen. „Ik vertrouw het niet, Bert. Het lijkt allemaal veel te mooi. Ploegendienst en allemaal tegelijk beginnen. Ik heb het idee dat er wel enkelen de sigaar zullen zijn en twee ploegendiensten achter elkaar moeten werken. Anders kom je nooit aan een redelijke verde ling." „Misschien worden we wel allemaal in eenzelfde ploeg ondergebracht." ,,'t Kan me niet schelen ook, wij moe ten zorgen bij elkaar te blijven en een beetje uit de buurt van die dikke Janus. Dat kereltje is een figuur dat met alle winden meedraait. Hij zal straks wel met de mof proberen aan te pappen." Het idee dat er eten komt houdt de meesten op de been. Maar er zijn ook enkelen die het einde van de toe spraak niet hebben gehoord. Languit op de bank snurken ze hun verm tx heid weg en laten hun beurt ovei n voor de eerste maaltijd. En d n goed. aardappelen met zuurkool „Hoe komen ze eraan!" „Moet je nodig vragen. Er gaan ,r dagelijks treinen vol kostelijk i sel uit Nederland weg. En ook u 5 andere bezette gebieden zullen z d het nodige ratsen." Direct na het eten wordt hun slaapplaats aangewezen. Jaap m Bert liggen boven elkaar in de st n, bedden die vierhoog langs de wa r staan. Zodra de dekens over hen zijn slapen ze. Slaapdronken vli ze overeind; ergens in het gel e begint een sirene -te loeien. Een c staat in de deur te schreeuwen: n alarm! Mitkommen!" n Ze waggelen achter de man aa belanden in een kelder. Een hal later wordt het alarm opgehevt kunnen ze weer naar bed. „1£ troep, als dat alle nachten zo g moppert Jaap. „Laat ze maar ko hoe vaker, hoe liever. Des te ligt de mof op zijn oor." „En wij in de kist." „Nee hoor, ik geloof er niks van. 1 hier ben gekomen, reken ik er vai dat ik onkwetsbaar ben." „Je rekent maar; ik ga nog maffen." Anderhalf uur later staat de mo nieuw te roepen: „Arbeiten! schnell." „Krijg wat!" moppert Jaap. „Zouden we nog eten krijgen?" „Ik hoop het." Maar er is geen eten. Vlug wordf ingedeeld in diverse ploegea groepjes van drie worden ze bij schillende machines ondergebn Jaap en Bert zien weer kans bi kaar te blijven. Een instructeur telt hun wat ze moeten doen. gi boren in honderd moeren en alt klaar zijn honderd moeren draa snijden. Binnen vijf minuten kei ze het werk. Acht uur achter ell gaan ze door. (Wordl vervi Radio vandaag HILVERSUM II (192 m cn FM-kanalen!. NCRV 7 00 Nieuws. 7.02 Het levende Woord. 7 08 Tc Deum Laudamu» 7.30 Nieuws 7 41 Hier en Nu 7 55 WK-Voetbal journaal. 8.05 (S) Vandaag donder dag gevarieerd programma 8.24 Licht sein meditatie. 8 30 Nieuws 8 45 Wie weet waar Willem Wever woont* 9 45 (S) Onder de hoogtezon. 10.30 Nieuws. 10 33 (S) In 't zilver programma voor ouderen 12.00 (S) De Kilima Hawanans Show 12 15 Boer er. uinder 12 26 Mededelingen voor land- en tuinbouw 12.30 Nieuws 12.41 Hier en nu. 12.55 (S) Middagpauiedu-r.st. 13.15 (S) Een uur natuur. 14 15 (S) NCRV-Globaal. 17.30 Nieuws 17.32 Hier en nu. 18 00 (S) De kerk vandaag P P Uitzending van D'66 NCRV 18.30 Nieuw» 18 41 <S) De wereld zingt Gods lof. 19.35 (S) Leger des Hells- kwartier 19 50 NCRV-Leerhuis 20 00 (S) Draaischijf 22 25 Zojuist verschenen 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Politiek weekover zicht. 22.50 (S) Van onze correspondenten. 23 00 (S) Klassieke liederen 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 AVRO Klok (8 00 Nieuws. 8.11- 8 25 Radiojournaal). 8 45 De Groenteman. 8.50 Morgenwijding. NOS: 9 00 50 uur in de isoleercel, documentaire. 9.35 Waterstan den AVRO: 9.40 Klassieke muziek 10.00 Radio Lawaaipapegaai. 10.10 Arbeidsvita minen verzoekplatenprogramma. (11.00 Nieuws. 11.30-11.05 Radiojournaal). 10.30 Rondom twaalf 12.15 AVRO s Sportpro gramma. 13.00 Nieuws 13 11 Radiojour naal. 13.25 Beursplein 5. 13.30: 'n Middagje AVRO (16 00 Nieuws. 1603 Radiojour naal). 17 00 13 Speciaal. 17.40 DE VRIJE GEDACHTE AVRO 17.55 Mededelingen. 18 00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. IKON: 18.30 Kleur, informatie over kerk en sa menleving. AVRO: 19.00 AVRO-donder- dagavond. met om 19.00 Licht-klassieke muziek; om 20.00 Nieuws; om 20.05 (S) Pianomuziek; om 21.15 Het Schoolconcert. documentaire, om 21 45 (S) Het Residentie Orkest speelt Nederlandse composities; om 22.30 (S) Koorwerken. NOS: 23.00 (S4 Met het oog op morgen- 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen). TROS: 7.02 (S) Vaak 's ochtends. 9.03 (S) De Hugo van Qelderen show. 11.03 (S) Verzoekplatenprogramma. 12.03 (S) Boter. Klaas en prijzen. 14.03 (S) Adje's Ouden van Dagen Club. 15.03 (S) Tres top 50. NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S) Avondspits. TROS 19.02 (S) Poster. 20.02 (S) Ferry Mdat's Soul Show. 22.02 (S) Lich te grammofoonmuziek. 22.10 (S) Internati onaal Country Festival. 23.02 (S) Sesjun. 0.02 (S) De Hugo van Gelderenshow. 1.02- 7.00 (S) Oe nachtwacht. HILVERSUM IV (FM-kanalen). KRO: 7.00 Nieuws. 7.02-17.00 (S) John Cage: Soun- day. klassieke muziek van de componist John Cage. (8.00 en 14.00 Nieuws). TV vandaag NEDERLAMOl 1130 NOS/NOT: SchoodMeaw «4.00 ScftooWetovts* 18.50 NOS OeFabUOMkrem 18 SS Journaal 18.50 TROS: De man ven Aflanto tv-aen* 90.32 BZN-popformane f0 57 O moeder, wat «hal heet lv-*er» *1 37 NOS: Joumaal 2210 TROS: Internationaal Country Festival 23.05 MOS. Journaal NEDERLAND II 18.45 NOS: Kortweg 18.58 Joumaal 19.50 NCRV: Biac* Beauty pugdaar* 19.25 Zo vada» zo zoon 20 00 NOS Journaal 10.27 NCRV Schandaal m Wasfengtt* tv-sana 21.58 Kerkaped Tf. reportage 22 20 raar en rei 23 00 Vernieuwd geloven, reagieus programma 23.20 MQS: Joumaal DUITSLAND I 11.00 00 Journaal 11.05 (K) Actualiteiten. 1125 (K) Muziekpro gramma 1225 (K) Talk-Show 13.25 <K> Umschau. 13.55 <K) Persoverzicht. 14.00- 14.10 (K) Journaal 17 10 (K) Journaal. 17.15 (K) Gesprek. 18 00 (K) Talk-Show voor kindaren 18 20 (K) Kinderprogram ma. 18 50-19.00 (K) Journaal (Regionaal programma NDR 10 30-1100 (K) Kleuter- programma 19.00 (K) Sonne. Wein und harte Nusse, tv-serie. 19 30 (K) Actualitei ten 19.45 (K) Kleuterprogramma. 19.55 (K) Sonne. Wein und harte Nusse, tv-sene. 20.25 iK) Regionaal programma 20 59 (K) programma-overzicht WDR 9 05 t/m 12.55 (K) Schooltelevisie <10 30-11 00 (K) Kleu- •.erprogramma 19.00 <K) Programma-in formatie. A anal.; (K) Die Rookies neu im Einsatz, tv-serie. 20.15 (K) Actualiteitenma gazine. 20.45 (K) Amusements programma.) 21-00 (K) Journaal. 21.15 (K) Filmreportage. 22.00 (K) Amusementspro gramma. 22.45 (K) Amusementsprogram ma. 23 30 (K) Actuahtcitenmagazine. 24 00 (K) Georginas Grunde. tv-serie. 1.10-1.15 (K) Journaal. DUITSLAND II 11.00 <K) Journaal. 11.05- 13 00 (K) WK-Voctbal. 18.00 (K) Journaal. 18 10 (K) Tekenfilmserie. 18.40 WK-Voet- bal. 19.30 (K) Der Anwalt, tv-serie. 20.00 (K) Journaal 20.30 (K) Quizprogramma 22.00 (K) Actualiteiten 22.20 (K) Actueel pro gramma. 23 05 Kinder, tv-film 23.50 (K) Journaal DUITSLAND III (NDR) 9.05 Wn 15 05 (K) en 17.30 T/m 18.30 (K) Schooltelevisie 19 00 <K> Kleuterprogramma 19.30 (K) Informa tieve serie. 20.00 (K) Gymnastiek. 20.15 (K) Weekjournaals. 20.30 (K) Informatief pro gramma. 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Do cumentaire film. 21.20 (K) Konigin Luise. Duitse speelfilm. 23.00(10 Informatief pro gramma. 23.45- 0.45 (K) Ein verdammt gu- tes Leben, film DUITSLAND III (WDR) 9 05 t/m 12.55 (K) Schooltelevisie. (10.30-11.00 (K> Kleuter- programma.) 18.00 en 18.15 (K) Schooltele visie 18.30 (K) Informatief programma. 19.00 (K) Kleuterprogramma. 19.30 (K) In formatieve serie. 20.00 (K) Journal 3. 20.15 (K) Kinderprogramma. 21.15 (K) Meine kleinen Geliebten, Franse speelfilm. 23.15 (K) Cultureel programma. 23.45 (K) Dus- cussiek. 0.45 (K) Journaal BELGIR (NEDERLANDS) NET I 18 50 (K) Jeugdserie. 19.10 (K) Jongerenprogram ma 19.35 (K) Inforamtief programma. 19.40 (K) Mededelingen en morgen. 19.45 (K) Journaal. 20.10 (K) Showprogramma. 20.35 (K) Panorama. 21.00 (K) Informatief programma. 21.20 (K) Informatief pro gramma. 22 10-22 20 (K) Journaal NET II Van 1850-20.10: Zie NET I. 20 10 (K) The Christians, tv-serie. 21.00-22.30 (K) WK voetbal 1978. BELG IR (FRANS) 18.00 (K) Kleuterserie 18.05 (K) Kinderprogramma. 18.30 (K) Spelprogramma. 18.45 (K) Informatief programma. 19.15 (K) Regionaal program ma. 19 29 (K) Weerbericht. 19.30 (K) Jour naal. 19.50(10 Programma-overzicht 20.00 (K) Informatief programma. 20.20 (K) Un cave, politiefilm. 21.45 (K) Journaal. 22.00 (K) Filmfragmenten. 22.50 (K) Journaal. Horizontaal: 1. bergweide. 3. deel de hals. 6. water in Utrecht. 9 mul noot. 10 soepel. 12. dona (afkl zangvogel, 15. pakken. 17. boom moerasvogel. 21. schaaldier. 25. 26 bloeiwijze. 27 soort hert grondsoort. 32. verkeerd. 34 vr 36. slingerplant, 38. oude lengte! 39. dichter. 41 muzieknoot, 42. f 43. wig, 44. dof. Verticaal: 1. behoeftig, 2. sma troefkaart. 4. voegwoord. 5. deel het gelaat, 7. nobel, 8. echtgenooi rivier ln Siberië, 11. meisjesnaai besturen. 16. moeraskoorts. 18. zetsel, 20. soort bijl. 22. kippen) 23. vaarwel. 24. zwaardvis. 28. ad 29. muzieknoot. 30. Turkse tite gekheid, 33. meisjesnaam, 34. kracht. 35. deel van een boom. vogeleigenschap. 37. keurig, 40. woord. OPLOSSING VORIGE PUZZB Horizontaal: 1. produktie 2. rede-moe-nn 3. ek-oker-rag 4. sol-mare-te 5. tree-do-nor 6 aas-Ee-egel 7. tets-Ase-li 8. Ida-erg-een 9. eergierig Verticaal: 1. prestatie 2. rek-ora-E< 3. odol-Est-af 4 dek-mees 5 Umea-de- 6. kor-roes- 7. teren-ge* 8. Ina-toe-lJ 9. engerlinf

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4