Molukkers voor de rechter ^FiÉÉièir I De tekening van een lezer Trouw X I Commentaar Strafmaat voor bezetters provinciehuis zal hoog uitvallen Jrenco 1 Jrenco 2 Jrenco 3 PvdA vraagt over lekke vaten met radioactief afval HET WEER door Hans de Jong Weerrapporten Weldra warmer 17 -f/ O Strandweer geld maakte ongelukkig botsing nufèi giraffenjong in beekse bergen commissaris NSDAG 14 JUNI 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET zonder meer waar. dat de rege- uitvoering van haar buiten- nds beleid een ruime armslag moet ebben in haar verhouding tot het irlcmcnt. Maar even waar is natuur- dat een regering gehouden is haar zeggingen aan het parlement na te ook al betekenen die toezeg gen dat haar macht is bekort. •eet gezegd: het kabinet-Van Agt n zich in het contact met de Tweede amer over de afwikkeling van de enco-zaak niet beroepen op de be- igdheden en voorrechten om zelf- tandig te handelen en pas achteraf de .■ede Kamer verantwoording af te jen. Daarvoor heeft de regering op s eerste februari, bij het debat in de *de Kamer over de Urenco-zaak -ffjg ft overwegende is het bijzonder - itemd te moeten constateren, dat -Cj, Km'er ^an Agt gisteravond gewei- -C crd heeft de Kamer inzicht te geven i zich nogal gemakkelijk van de zaak inaakte. houding van de minister-president ormt dan wel een openbare bevesti- van wat in het informele contact isen kabinet en parlement al was lelijk geworden, namelijk dat het inet het overleg met het parlement •opt. minister-president en de minister buitenlandse zaken hebben beiden de Verenigde Staten contact met de inisters van de met Nederland in renco samenwerkende landen. De te duidelijke en concrete toezeggingen gedaan. Het is de regering wil zij de geloof waardigheid van wat ministers in de Tweede Kamer zeggen niet in het geding brengen zelfs niet mogelijk om van de Urenco-zaak haar politieke voortbestaan afhankelijk te maken. Zij kan niet tegen de Kamer zeggen: moet deze of deze door ons bereik te overeenkomst over de levering van verrijkt uranium aan Brazilië goedkeu ren en anders treden wij af." omdat minister Van der Klaauw op die eerste februari heeft gezegd dat de regering zou handelen naar de door een grote Kamermeerderheid aangenomen mo tie-Van Houwelingen/Portheine en de uit de motie sprekende intentie zelfs als een steun in de rug beschouwde. minister-president laat bij terugkeer in Nederland blijken dat de zaak klaar is afgehandeld te worden; de één dag later terugkerende minister van bui tenlandse zaken zegt dat met evenveel woorden voor de televisie-camera op Schiphol. De minister-president, geconfronteerd met de logisch daarop volgende verba zing van het parlement, laat zijn minis ter van buitenlandse zaken prompt vallen en zegt overleg met de rege ringsfracties in het parlement toe. Na één of twee keer praten wordt het overleg echter afgebroken, zonder dat ook maar iemand in het parlement duidelijk is geworden in welke richting de regering een oplossing zoekt. door Jan Sloothaak ASSEN In september van vorig jaar verschenen de Zuidmo- lukkers die de gijzelingsacties in de school te Bovensmilde en de "trein bij De Punt hadden overleefd voor de rechter. Nog geen half jaar later bezetten Zuidmolukkers het provinciehuis in Assen. Deze week is het hün beurt om voor de rechter te verschijnen. Is er een directe aanleiding geweest voor de gijzeling in het Drentse pro vinciehuis? Misschien. Tussen sep tember van vorig jaar en het gijze lingsdrama dat zich in maart van dit jaar in het provinciehuis afspeelde, is er het een en ander gebeurd. Gebeur tenissen die verdeeldheid brachten. Zo maakten twee jonge Zuidmoluk kers. Nous Solissa en Theo Tenu. een reis naar Indonesië en de Zuidmoluk- ken. Ze leken daarmee een nieuwe doorbraak tot stand te hebben ge bracht. Anderen besloten hun voor beeld te volgen. Er was sprake van „herbezinning op het RMS-ideaal", en de gedachte aan een dialoog tus sen de Zuidmolukkers in Nederland en die op de Zuidmolukken zelf en in Indonesië vond weerklank. Tegelijk werd duidelijk dat er ook weerstand was. Tegenover „herbezinning en dia loog" stelden andere Zuidmolukkers het begrip „indoctrinatiereizen". Hoe groot de verdeeldheid in Zuidmoluk- se kring was. bleek toen de Zuidmo- lukse voorman Kuhuwael vlak voor dat hij zou afreizen naar Indonesië door een schot werd verwond. Ook een andere gebeurtenis vroeg de aandacht. Een uit Indonesië gevluch te Zuidmolukker, de onderwijzer D. Sahalessy. dook in Nederland op en it alles heeft maar één effect, name- k dat de indruk wordt bevestigd dat let0de re8er'n8 a"ang voor ee" oplossing t Ela, teft gekozen, maar om tactische re- irie. Atnen het contact met de Tweede Ier ogi «mer nog even vermijdt. De conclu- niet t c uit deze handelswijse kan geen ?k." idere zijn dan dat de door de rege niets ng gevonden oplossing nogal afwijkt rel.v°j n wat de Tweede Kamer bij monde enkc n motie-Van Houwelingen/Port- n eedi 'ne ^'de en de regering'dus weet I rt in Ju L' nmap na.tn kaAn kaaft p.m gek v 11 Z'J 'n de Kamer geen been heeft om at er ie staan, tijd." >ert sc dit verband is het ook vcclbeteke- 5. heleend, dat CDA-fractievoorzitter ,Aan- gisteren nog eens nadrukkelijk eft verklaard, dat het kabinet wel .overdonderende" argumenten tsoen* Bet komen als het de motie-Van Gebot haar s lugu Houwelingen/Portheine niet wil uit voeren. Het is daarom voor de duidelijkheid gewenst (en om de indruk tegenover onze buitenlandse Urenco-partners te voorkomen dat de Nederlandse minis ters van die eens aanvaarde motie-Van Houwelingen/Portheine afwillen weet men in de Europese hoofdsteden veel over de subtiliteiten van het Ne derlandse staatsrecht?) dat het kabinet het overleg over deze zaak niet op het laatste ogenblik laat aankomen. Eigen lijk is alleen nog maar deze en de volgende week beschikbaar voor een Kamerdebat (omdat de Tweede Ka mer op 30 juni op reces gaat en de Y^eek daarvoor gereserveerd moet blij- veh voor het debat over de ombui gingsperiode ook al zo'n klus). DEN HAAG (ANP) De PvdA-Ka- merleden Van den Bergh, Epema- Brugman en Stoffelen willen van de regering weten of het waar is dat bij het overladen van vaten met radioac tief afval in de haven van IJmuiden lekkage in een of meer vaten is gecon stateerd. De PvdA-leden vragen zich af of het verstandig en aanvaardbaar is dat de plaatselijke bestuurders volstrekt on voldoende op de hoogte waren van de omstandigheden waaronder de over lading plaatsvond en dat zij daardoor in een moeilijke positie waren ge plaatst tegenover verontruste inwo ners van Velsen. Er zal een regeling moeten komen opdat ook de lokale bestuurders in geval van overlading daarvan voldoende op de hoogte wor den gesteld en met hen overleg wordt gepleegd over te volgen procedure. vroeg politiek asiel. (Inmiddels in eer ste instantie afgewezen). De Zuidmo- lukse gemeenschap zag er een beves tiging in van de onderdrukking in Indonesië. Sahalessy ging in Neder land een rol spelen bij het tot een grotere eenheid brengen van de ver splinterde jongerengroeperingen. Aan de vooravond van de actie in het provinciehuis hield hij een toespraak voor de radio. Sommigen leggen een verband tussen die reden en de gijze lingsactie. Er waren ook andere, minder opval lende. dingen. Mevrouw Soumokil, echtgenote van de gefusilleerde eer ste RMS-president. werd verhoord omdat ze een brief naar de trein in De Punt had gesmokkeld. In verband hiermee deed de politie ook een inval in de bank-woning van Hendrik Owel te Baarle Nassau. Men wilde onder meer nagaan of diens secretaresse. Brenda Risamenapatty, een rol had gespeeld bij het leggen van contact met het Afrikaanse staatje Benin en het via mevrouw Soumokil doorspe len van de desbetreffende treinka pers bij De Punt. De gemeente Assen zelf probeerde een stap te doen naar betere verhou dingen door een balletje op te werpen over mogelijkheden van lokaal stem recht voor Zuidmolukkers. Provinciehuis Totdat in maart van dit jaar opnieuw een schrik door Nederland ging. Het provinciehuis werd bezet. De com missaris der Koningin, mevrouw T. Schilthuis en mèt haar vele ambtena ren, wisten op min of meer spectacu laire wijze te ontkomen. Enkele tien tallen gegijzelden bleven echter ach ter. De actie duurde kort. Mariniers grepen de tweede gijzelingsdag (14 maart) al met succes ln. De drie Zuidmolukse daders werden over meesterd, maar wisten nog wel een kogel af te vuren op de gedeputeerde J. Trip. Hij overleed later. Hij en zijn collega D. Huizinga waren aangewe zen als eerste slachtoffers die zouden vallen als de eisen niet werden inge willigd. Voor die tijd was er echter al een dode gevallen. De veertig-jarige planoloog drs K. de Groot werd bij wijze van voorbeeld door twee van de ver dachten. F. C. L. en H. H.. doodge schoten. terwijl de derde dader. E. K., Achterzijde van het provinciehuis in Assen onder toeziend oog van mariniers. de andere gegijzelden in bedwang hield met een vuurwapen. In de ten lastelegging wordt alle drie de ver dachten aangerekend dat ze „in kalm overleg" gezamenlijk besloten dat drs De Groot moest worden omge bracht. Strafmaat Over de strafmaat valt weinig te voorspellen. Op moord staat maxi maal twintig jaar gevangenisstraf. Alle drie zullen zich ook moeten ver antwoorden voor wederrechtelijke vrijheidsberoving onder bedreiging met vuurwapens (met dood dan wel zware mishandeling van de heer Trip als gevolg). Verboden vuurwapenbe zit wordt hun ook ten laste gelegd. Het is inmiddels de derde keer dat er Zuidmolukkers in een gijzelingszaak worden berecht. De eerste keer (trein kaping Wijster; consulaat Amster dam) vielen er drie doden en de offi cier vroeg straffen van twaalf tot achttien Jaar. Omdat de (zeven) ver dachten zo graag gelijke straffen wil den, kregen ze allen veertien jaar. Die gelijke straffen kwamen voort uit het feit dat de verdachten een collectieve straf meer in overeenstemming met hun achtergrond (Zuidmolukse cul tuur achtten. Het „gelijke monniken, gelijke kap pen". werd echter niet toegepast in de tweede gijzelingszaak (De Punt-Bo- vensmilde). Eén van de verdachten merkte op dat het blijkbaar niets uitmaakte of je zelf al dan niet ie mand doodschoot en dat hij derhalve rustig had meegeschoten als zijn ma ten dat ook hadden gedaan. Dit ge beurde echter niet. Wel vielen er do den. Dat kwam aan het einde, toen een militaire bevrijdingsactie werd ingezet bij de trein in De Punt zowel als de school te Bovensmilde. Van de Molukse treinkapers kwamen er zes om. Ook twee Nederlandse ge gijzelden overleefden de actie van de mariniers niet. Dit betrof toen echter niet een opzettelijk doden door de kapers, zoals indertijd in Wijster en ook nu in het provinciehuis in Assen wel het geval was. De vonnissen van De Punt-Bovensmilde luidden zes tot negen jaar. Nu er wel weer een slacht offer met opzet is gedood, zal naan men mag aannemen de straf zeker niet lichter uitvallen dan de veertien jaar die indertijd in de eerste gijze lingszaak werd uitgedeeld. RMS-ideaal Het decor in Assen zal opnieuw be paald worden door dranghekken en zwaar gewapende politie rondom de rechtbank. Deze keer duurt het ech ter korter, twee in plaats van vier dagen. Dat heeft twee oorzaken. In de eerste plaats staan er minder ver dachten terecht (drie in plaats van zeven, dan wel vier) en bovendien kan het verhoor korter zijn doordat de gijzelingsactie zelf ook erg kort heeft geduurd. De rechtbank zal opnieuw worden voorgezeten door mr F. C. Fliek, bij gestaan door twee rechters en een reserve-rechter. Officier van justitie is deze keer mr L. C. M. Meijers. Als verdedigers van de verdachten tre den opnieuw op mr W. G. A. Kouse maker en mr H. de Ruyter. Hoewel de kapers daar in hun eisen (onder meer vrijlating Zuidmolukse gedetineer den en vrije aftocht) geen blijk van gaven, zal de strijd voor het RMS- ideaal door de verdediging opnieuw als motief worden aangevoerd. nog rrne oj ;en ovi noest de R Zeker dio 01 ras gel :t daar en re mai n vent loeten groot jecomi 'lak ai ee staj lan he teld m ius kaï wordt afgest Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859, Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. "DE VIER A'TJES" AANTjES EN DE MILJARDENDANS Warm is het gisteren nog niet geworden maar er was toch wel duidelijk sprake van een beter cijfer op gedrag. Alleen al het inbinden van de wind met daar bij de zonnige voorvalletjes maakte het weertype een stuk dragelijker dan maandag. En er zit meer in het vat. Het Schotse hogedrukgebied van 1027 millibaar begeeft zich, net zoals de kaarten van eerder deze week al aangaven inder daad naar Scandinavië. Nog ligt er over Polen een onweersde pressie en nog waait er over dat gebied en de Oostzee een koude noordenwind, maar binnenkort zal ook op het continent de na tuur opnieuw een zomershow gaan opvoeren waarbij de tem peratuur in ons land na woens dag de twintig graden zal passe ren. Het ziet ernaar uit dat Gro ningen in dit geval vooroploopt: gistermiddag om vier uur was het daar met 15 graden ook al iets warmer dan in Limburg en Brabant. Een Engelse kaart voor vrijdag situeert het hogedrukgebied van 1024 millibaar boven midden- Noorwegen en een lagedrukge bied van 1008 millibaar laat het langzaam uit de Golf van Bis- caye op Bretagne toekomen. Tussen deze twee systemen kan de oostelijke later zuidoostelijke wind vastere voet krijgen op het moment dat zich boven Polen dan nog een koude put bevindt. De vrij koude lucht daar en die in het Oostzeegebied verhinde ren dat de temperatuurstijging bij ons sneller gaat dan nu het geval zal zijn. Enfin dat houdt ook de kans op onweer vooreerst op een laag pit je moet u maar denken. De vraag wordt nog weieens ge steld of de weerberichten na de Tweede Wereldoorlog beter zijn geworden. Antwoord: ja en nee. Door de vergrote hoeveelheid waarnemingsmateriaal en me chanisering (radiosonde-gege- vens, weersatellieten en compu- terberekingen) is het stromings patroon van de atmosfeer twee tot drie dagen vooruit, soms zelfs een week vooruit, vrij nauwkeu rig te voorspellen, wat vroeger ondenkbaar was. Anderzijds heeft men op een verwachtings termijn van één tot anderhalve dag vooruit nauwelijks vooruit gang geboekt. De laatste veertig jaar is de verbetering van het weerbericht voor „morgen" niet alleen in De Bilt maar ook in meer zon A 17 Js V\ andere landen op gematigde breedten een teleurstellende er varing gebleken. „De winst, die de komst van de computer heeft gebracht was uitsluitend gele gen in de verlenging van de ver wachtingstermijn". aldus de kortgeleden gepensioneerde KNMI-specialist prof. dr. F. H. Schmidt. „Met de snelle toeneming van de verwachtingstermijn heeft de ..weervertaling" geen gelijke tred gehouden. Onder weerver taling verstaat men het omzet ten van berekende stromingspa tronen in het weer zoals wij dat elke dag om ons heen voelen: temperatuur, wind. wolken en neerslag. Er wordt overal ter we reld geklaagd, dat slechts enkele meteorologen dit in hun vingers hebben, terwijl het op dit mo ment nog niet mogelijk is om de computer het weer. afgeleid uit stromingspatronen voor een be paalde plaats te laten bepalen." Vandaag wolkenvelden maar ook opklaringen en droog. Zwak of matig windje uit noordelijke richtingen. Temperatuur van de lucht 15 tot 17 graden, zeewater 12 tot 13 graden, verdere vooruit zichten: geleidelijk aangenamer. gisteravond 17 uur ei tempé zwaar bev 13 zwaar bew M zwaar bew 13 hall bew 14 zwaar bew 14 zwaar bew i? zwaar bew IS geheel bew 13 zwaar bew 13 zwaar bew 11 onbewolkt 30 hall bew 22 regenbui IS half bew geheel bew 13 half bew 15 zwaar bew 18 regen 14 zwaar bew 10 regen 14 half bew zwaar bew geheel bew 19 zwaar bew 13 zwaar bew 14 half bew 25 half bew licht bew 23 zwaar bew onbewolkt 23 zwaar bew 19 zwaar bew 15 licht bew half bew half bew 18 zwaar bew 17 zwaar bew 5 21 Uchl bew 27 ratuur Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente VUsslngen Zd Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Oenave Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Munch en Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen ZOrtch Casablanca Istanbul Tunis HOOOWATER donderdag IS Juni Vliasingen -940-22 IS HaringvUetsluisen 940-22 IS Rotter dam li 40-23 SS Schevenlngrn 10 35 23 08 IJmui den II 24-23 57 Den Helder 2 15-14 38 Harllngen 4 55-17 04 Delfzijl 7 13-19 24. Je komt ze nooit tegen, de men sen die een half miljoen in de staatsloterij gewonnen hebben. En toch moeten ze er zijn. Elf keer per jaar een gelukkige, wiens naam hier geheim gehou den wordt voor zover hij of zij zelf zo verstandig is zijn mond te houden. In Amerika ligt dat anders. De winnaar van een grote prijs ont komt er niet aan. dat zijn naam en foto in de krant komen met alle gevolgen van dien. Jan en alleman hangen gelijk aan de bel in de hoop ook een graantje mee te pikken Geld maakt echt niet altijd gelukkig, concluderen Jer ry en Rena Dictor Leblanc uit Los Angeles In hun pas versche nen boek „Plotseling rijk". Geld maakt soms zelfs uitgesproken ongelukkig. De meeste mensen die van de ene dag op de andere de beschikking krijgen over veel geld. zijn helemaal niet op een luizeleventje voorbereid, zeggen de schrijvers, en zeker niet op de daarbij horende profiteurs. Ze komen voor problemen te staan die ze gewoon niet aan kunnen. „In het gezin ontstaat ontredde ring. Vriendschappen komen in het gedrang. De winnaar wordt bestookt door publiek en pers, overstroomd met bedelbrieven en idem telefoontjes en zelfs vaak bedreigd als hij niet op de verzoeken ln wil gaan. Collega's gaan zich op het werk ineens an ders gedragen. De winnaar krijgt bij wijze van grapje stapels na- maakgeld op en in zijn bureau, en als er toevallig een s in zijn naam staat, wordt die letter voortaan natuurlijk als dollarteken ge schreven. De buurt is vaak zo giftig jaloers, dat de winnaars zich gedwongen zien te verhuizen naar een duurdere wijk, waar ze zich helemaal niet thuis voelen. Ze worden bang en wantrouwig, en sommigen vertrekken zelfs naar een heel andere stad. of ko pen anders een vuurwapen om zichzelf en hun gezin te be schermen. De Leblancs hebben al deze in formatie verzameld door ge sprekken met winnaars van grote bedragen. Zo stond een vrouw uit Maryland, toen ze haar opzoch ten een paar dagen nadat ze 400 dollar per week voor de rest van haar leven had gewonnen, juist klaar om te verhuizen: „Ik moet hier wel weg", zei ze bitter.^,,De mensen zijn zo vals. daar heb je geen idee van". Een winnaar van een miljoen (dollar) vertelde. „De buren en andere mensen uit onze straat, met wie we tot nog toe goed konden opschieten, vonden het maar best dat we gingen ver huizen. We pasten niet meer ln de straat, zeiden ze ons". Een bak ker uit Baltimore die maar nau welijks kon rondkomen voordat hij zijn miljoen won. heeft zoveel ellende achter de rug. dat hij nu zegt: „Het was veel makkelijker geweest als ik gewoon een bakker zonder geld gebleven was". En een gezin uit Bristol in de staat Connecticut: „Nu weten we pas wie echt onze vrienden zijn. Dat zijn degenen die niet meteen hun hand hebben opgehouden". Het is duidelijk: het is helemaal niet zeker dat geld gelukkig maakt, al is dat een schrale troost voor al die mensen die jaar in. jaar uit. geld ln loterijen stop pen zonder er ooit iets van terug te zien. Ze gaan er trouwens toch mee door. zeggen de Leblancs: „Je kunt de mensen nog zo vaak en zo duidelijk uitleggen hoeveel problemen plotselinge rijkdom met zich meebrengt, ze blijven toch altijd hopen zichzelf ook eens rijk to kunnen noemen. Vrij wel alle mensen willen niets lie ver. als je diep in hun hart kijkt". „Als ik dat beest in m'n gezicht had gekregen zou ik met toestel en al neergestort zijn," zegt cap tain Wolf Lattemann van de Duitse luchtmacht. Hij heeft er 2400 vlieguren met de Starfighter opzitten, maar op al zijn vluchten heeft hij nog nooit zoiets meege maakt: een botsing met een bui zerd. Het gebeurde boven een Na- to-vliegveld in de buurt van het Westduitse Wildenrath. Latte mann voerde daar een aanvalsoe- lening uit op het vliegveld. Hij vloog laag, maar wel met een snelheid van zo'n 900 kilometer per uur. toen hij plotseling een keiharde klap op zijn hoofd voel de en een hevige pijn in zijn rech terarm en -schouder. Aan de rechterkant van zijn gezicht voel de hij iets warms en nattigs, wat later bloed van de buizerd bleek te zijn. Het dier was tegen het toestel gevlogen of andersom was dwars door het anderhal ve centimeter dikke, „onbreekba re" veiligheidsglas gezwiept en tegen de helm en schouder van de piloot gesmakt. De 39-jarige Lattemann vertelde later dat het precies was of iemand met een pistool op hem had geschoten. Dat hij het nog kon navertellen dankt hij volgens hem aan het vizier van zijn helm. dat zijn ogen en gezicht beschermd had. Hij zag kans zijn toestel op het vlieg veld aan de grond te zetten, zij het met een veel te hoge snelheid. Hij bleek onbeschadigd, ondanks het bloed op zijn gezicht en de stukken van de buizerd die van zijn arm geplukt moesten wor den; die waren dwars door de mouw van zijn vllegerjack heen gegaan. L'»V, .1i r 1 Deze twee giraffen trekken wel veel bekijks in het Safaripark Beekse Bergen in hilvarenbeek. maar de grootste belangstelling is toch voor het jong dat aan hun voeten ligt. Het diertje is op 8 juni geboren en dus nog geen week oud. De kleine giraffe huppel! desondanks al vrolijk rond tussen haar elf soortgenoten in het park, die hevig geïnteresseerd blijken in het kleintje: toen het geboren werd stonden alle mede giraffen in een kring rondom moeder Riet. Wijny het jong is genoemd naar een mevrouw uit Noordwijkerhout die op de achtste in Beekse Bergen op bezoek was weegt tussen de vijftig en zestig kilo en is al anderhalve meter hoog. Ze laat zich overdags graag tussen tien en zes uur bezichtigen. Rock Hudson (52). kort geleden op de televisie nog te zien als McMillan. Is niet altijd „commis saris van politie" geweest. Afge zien van zijn vele filmrollen hij zit nu dertig Jaar in het vak is hij ook nog postbode en vracht wagenchauffeur geweest. Het eerste beroep had hij vóór de oorlog, toen hij nog gewoon Roy Fitzgerald heette, het laatste er na. nadat hij uit de militaire dienst ontslagen was. Hollywood had een magische aantrekkings kracht voor Roy en zo gauw hij kon. moest en zou hij dan ook naar de Amerikaanse westkust, waar hij (volgens Televlzier) een half weeksalaris uitgaf om mooie foto's van zichzelf te laten ma ken. Die presenteerde hij aan een theateragent, die daarvan zo on der de indruk was dat hij hem een rolletje gaf. ook al bekende de aankomende ster eerlijk niet te kunnen acteren. De al gauw tot Rock omgedoopte Roy had ln dat Jaar 1948 bovendien de wind mee. omdat ze ln Hollywood zaten te springen om het zoge noemde jonge talent.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 5