F Nu bii VanderMeer: F van der meer PRIJSGARANTIE: 'acature (1) Vacature (2) Zuinig zijn FAMILIEBERICHTEN Doodgefloten Agenda Eindhovense politie meet cafélawaai Hoksbergen adviseur educatiebeleid stoere, brede bankengroep in massief boereneiken met lekker-dikke kussens in 'n gezellige, oersterke draion rib voor'n prijs die alleen VanderMeer kan lanceren! Twee+driezitsbank Echt eiken! Oersterke rib! Fijne meubelen! Scherpe prijzen! ictle: Gerard van der Wulp. Bijdragen: Dick van Vliet en Theo Koele /anhi javon anaf morgen Is de hoogste ambte- jaar bij het ministerie van Onder- rijs en Wetenschappen, die van se- retaris-generaal. vacant. [r. M. D. van Wolferen, die deze rost vanaf 1969 bekleedde, stapt lan namelijk over naar het departe- nent van Volkshuisvesting en luimtelljke Ordening, waar hij veneens secretaris-generaal wordt. it zij öorloplg ls het nog niet helemaal uidelijk of de hoogste managers- inctle bij het ministerie weer snel ervuld gaat worden. lis het een opvolger van buiten is an zit die natuurlijk in zijn huidige inctie ook met een opzegtermijn, idat het wel september zal wor- m/ aldus Van Wolferen in Uitleg, tt voorlichtingsblad van het mi- sterie. n dat hijzelf, alsmede de vijf direc- urén-generaal, de hoogste bazen in de 'hoofdafdelingen' van het lnisterie, inderdaad het liefst zo mand van buiten hebben, ook dat gat in hetzelfde afscheidsinter- sw in Uitleg te lezen. uidelijk lijkt inmiddels wel, dat de 'itelijke top van het ministerie, zo duidelijk op een opvolger bulten te wijzen, vooral één ididaat opvolger van 'binnen' ,An de opvolging af wil houden, »rhor me^k pro*- ^r- Scholten, de Rotterdamse hoogleraar die enkele maanden geleden plotseling door minister Pais als persoonlijke be- leidsadviseur werd aangetrokken. Het liefst had Pais zijn vertrouwe ling in een onderhandse sollicitatie procedure opvolger van mr. Van Wolferen gemaakt. Maar door de directeuren-generaal en de stafme dewerkers van het bureau van de secretaris-generaal was Inmiddels een profielschets opgesteld en daar paste Scholten per sé niet, omdat hij weliswaar wel onderwijskundi ge, maar bijna totaal geen manager servaring beeft. En, naar verluidt, omdat hij het zogenaamde 'Haagse circuit', de belangrijke ingangen en kanalen in het Haagse wereldje nog niet beheerst. Na een pittig gesprek met de minis ter werd overeengekomen dat de sollicitatie toch open zou worden, waardoor gegadigden van buiten af dus mee konden doen. Aan de rijkspsychologische dienst die zorgt voor alle vacatureadver tenties van de rijksoverheid werd daarop de opdracht gegeven een advertentie te plaatsen, maar dat was net iets te snel naar de zin van Pais. Via zijn collega Wiegel (de rijkspsy chologische dienst valt onder bin nenlandse zaken) liet de minister op het laatste moment de eerste adver- tentie, die in het NRC-Handelsblad van 25 mei zou verschijnen, nog Den Uyl: teleurgesteld. annuleren, hetgeen in de eerste edi" tie van dat blad een witte vlek ople verde. Inmiddels heeft, na het nodi ge heen-en-weer-gepraat, de adver tentie wel in de meeste dag- en weekbladen gestaan. Maar of de opvolger van mr. Van Wolferen er inderdaad in september pas komt, zoals de vertrekkende secretaris-generaal in Uitleg stelt, is nog maar zeer de vraag. Want vol gens ingewijden op het departe ment lijkt Pais ook in de huidige procedure nog onverkort aan de be noeming van zijn vertrouweling Scholten vast te houden. Mocht PvdA-kamerlid oud-minister Duisenberg gehoopt hebben op bij val voor zijn vertrek naar de Rabo- kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op man nummer 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. wordet ur in dl perfoe begr» IT. leden overleed onze lieve schoonzuster en inte Lucile Agnes Barones van Lynden Douarière F.C.C. Baron van Tuyll van Zuylen Arnhem: L. A. van Lynden- van Horstwaerde Utrecht: Th. A. van Lynden- van der Brugghen Neven en nichten Namens dezen: Hemmen: G. A. F. van Lynden juni 1978. God^ salm enome e Wit die all lm 39 Rijswij] „Mijn genade is u genoeg." Diep bedroefd, maar Gode dankbaar dat Hij haar uit haar lijden heeft verlost, geven wij u hierbij kennis van het heengaan van onze lieve zuster, schoonzuster en tante Catharina Hendrika Jantina Brouwer in de gezegende ouderdom van 87 jaar. Amersfoort: A. Brouwer Amstelveen: J. C. H. Brouwer-van Duijn Meppel: T. C. P. Brouwer-van Werven Hoogeveen: H. E. Brouwer-de Vroom 't Harde: R. P. G. Brouwer-Wagenaar nichten en neven Amersfoort, 11 juni 1978 Westerstraat 12. Liever geen bezoek. Geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden donder dag 15 juni te 2 uur nam. op „Rusthof" te Amersfoort. Enige en Algemene kennisgeving Heden heeft God tot Zich genomen, onze lieve moeder, behuwdmoeder, grootmoeder en overgrootmoeder Lucile Agnes Baronesse van Tuyll van Serooskerken van Zuylen geb. Baronesse van Lynden, de leeftijd van 88 jaar. Gilze, F. L. S. F. van Tuyll van Serooskerken H. A. E. van Tuyll van Serooskerken-Prisse 's-Gravenhage, A. E. B. E. C. H. Crommelin-von Luttichau W. H. Crommelin Amersfoort. W. R. A. van Tuyll van Serooskerken C. M. van Tuyll van Serooskerken-de Beaufort Warmond, H. G. I. van Tuyll van Serooskerken M. L van Tuyll van Serooskerken-Kars 's-Gravenhage, E. C. M. van Tuyll van Serooskerken M. van Tuyll van Serooskerken-Huyskes Heeswijk-Dinther, J. W. van Beek-van Tuyll van Serooskerken H. van Beek Amersfoort, H. F. M. de Roo van Alderwerelt- van Tuyll van Serooskerken Kleinkinderen en achterkleinkinderen, uylen, 12 juni 1978. k aldw uu orrespondentie-adres: Aan het Tournooiveld 2, Zuilen, Post Maarssen. voo T.i 'e begrafenis zal plaatsvinden op het familiekerkhof bij de egraafplaats van de N. H. Kerk te Oud Zuilen op donder- aS 15 juni a.s. om circa 12.45 uur: aansluitend aan de dienst die kerk (aanvang 11.30 uur), a afloop van de begrafenis gelegenheid tot condoleren op et slot Zuylen. Liever geen bezoek geen toespraken. Uw blijk van medeleven aan het ziekbed, en bij het overlijden van onze lieve zorgzame Vader, Groot- en Overgrootvader Otto Koedijk heeft ons veel goed gedaan. Wij zeggen U daarvoor Hartelijk Dank. Het is ons onmogelijk iedereen persoonlijk te be danken. Uit aller naam W. Koedijk St Maarten, juni 1978. Groenveldsdijk lc. bank, dan is hij bedrogen uitgeko men. Het bleef niet bij de onverho len teleurstelling van Den Uyi, Dui- senbergs fractievoorzitter. Nadat Den Uyl tevergeefs geprobeerd had Duisenberg tot andere gedachten te brengen lieten ook andere fractiege noten hun teleurstelling en onge noegen blijken. Vooraanstaande CDA-ers voegden zich bij hen. Pre mier Van' Agt noemde Duisenberg een „uitermate knap econoom", wiens vertrek uit de Kamer te be treuren is „want op zulke mensen moet je zuinig zijn." Minder vrien delijk was CDA-voorman Aantjes. In het VARA-programma „In de Rooie Haan" zei Aantjes, onder krachtig applaus: „het wekt een beetje de indruk, alsof je politici hebt die eigenlijk te goed zijn voor het parlement. Dat is slecht voor de politiek." In eigen kring zijn nog niet alle critici aan het woord geweest. Het komende weekeinde vergadert de PvdA-partijraad. berucht orgaan sinds de tijd van de kabinetsforma tie. Elders in PvdA-kring wordt ver wacht dat de partijraad goed zal zijn voor een „pittige uitspraak" over de stap van Duisenberg. Roye ment zal het niet worden. Maar an derzijds kan een uitspraak wel zo pittig zijn, dat het Duisenberg niet makkelijk valt om waar te maken wat hij de afgelopen dagen keer op keer heeft aangekondigd: actief te blijven in de partij. Een Utrechts lid van de partijraad verzekert ons geen behoefte te heb ben aan „actieve inbreng" van Dui senberg. In de jongste vergadering van het gewest Utrecht, ter voorbe reiding van de partijraad, is de naam Duisenberg al gevallen. Dat was nog vóór dat diens benoeming bij de Rabo-bank bekend werd, maar nadat Douwe Egberts had meegedeeld dat de oud-bewinds man een commissariaat bij deze on derneming had aanvaard. Als het aan het gewest Utrecht ligt zal de partijraad duidelijk uiting geven aan de in het midden des lands „alom gesignaleerde verontwaardi ging". Die is er door het bericht over de Rabo-bank niet minder op ge worden. Er is in sommige commentaren, al dan niet ironisch, gezegd dat Den Uyl juist blij zou moeten zijn met de stap van Duisenberg. Immers, heeft Den Uyl zich er in de laatste verkie zingsstrijd niet over beklaagd dat de PvdA zo slecht vertegenwoor digd is in belangrijke sectoren van de samenleving? In het onderwijs en het welzijnswerk, maar ook in het bedrijfsleven voeren CDA-ers en WD-ers de boventoon, zo be- toogde Den Uyl. Is hij nu op zijn wenken bediend, met een belang rijk partijgenoot in de top van een grote bankinstelling? In PvdA-kring wordt die vraag ont kennend beantwoord. Den Uyl heeft het „veel algemener" bedoeld. Het gaat erom, dat het in de PvdA nog steeds aantrekkelijker is om burgemeester te worden dan een toppositie in het bedrijfsleven te bekleden. Het gaat er ook om, zo wordt gezegd, dat het nog steeds moeilijk is om je in die toppositie „actief tot de PvdA te bekennen." Twee namen slechts, als uitzonde ring op de regel: voorzitter Pieters van de Havenvereniging Zuid (werkgeversorganisatie) en topman Albrecht van Hoogovens-Estel zijn socialisten. Hoe dan ook, het is voor Den Uyl slecht te verteren dat er slechts een paar maanden zitten tussen de nieuwe toppositie van partijgenoot Duisenberg en diens ministers schap. Maar het had nog erger kun nen zijn. Een in PvdA-kring als „puur commerciële functie" om schreven aanbieding is eerder door Duisenberg afgewimpeld. Zijn keu ze voor de Rabo-bank is, naar eigen zeggen, zeer bewust geweest: „Het is een coöperatieve vereniging, waar de mensen veel zeggenschap hebben." De VARA heeft Duisen berg gevraagd naar de nieuwe ver diensten. Zijn antwoord: „Meer dan wat een minister verdient, maar be langrijk minder dan bij andere banken Debatten over de volkshuisvesting in de Tweede Kamer hebben altijd al een wat bijzonder karakter ge had. Om een onverklaarbare reden raken de gemoederen bij de debat ten over 's lands volkshuisvestings problemen als sinds de zestiger ja ren steeds weer in verhitte staat, een fenomeen dat de aantrekkelijk heid en de levendigheid van een debat zeker ten goede komt, maar de efficiëncy lang niet altijd. Sinds het duo ex-be^indslieden Van Dam en Schaefer de Tweede Kamerbankjes opluistert, is het ka rakter van de volkshuisvestingsde batten in een stroomversnelling ge raakt. Het briesende duo, maar van hen beiden vooral de ex-ombuds man Marcel van Dam. ontwrichtte dit voorjaar bijkans twee debatten, één over de volkshuisvestingsbe groting, en één over de jaarlijkse huurverhoging. v Kamervoorzitter Vondeling had zich vorige week zeer duidelijk voorgenomen om radicaal een eind te maken aan het uit de hand lopen van de beraadslaging, temeer daar de sfeer in de debatten door niet mis te verstane uitlatingen steeds grimmiger dreigde te worden. In het debat over de nieuwe huurwetten, dat vandaag wordt voortgezet, be gon Vondeling mee te delen dat interrupties niet mogelijk waren wegens tijdgebrek. Toen al zeer snel de Kamerlëden weer te hoop liepen bij de interruptie-microfoon niet alleen de socialisten, maar ook de kittige Cornelissen (CDA) en de naïeve De Beer (WD) haalde Vondeling de ware reden te voor schijn voor het doodfluiten van de parlementaire wedstrijd: er wordt in volkshuisvestingsdebatten in toenemende mate „tegen de klip pen op" geïnterrumpeerd, en dat kan zo niet langer. De parlementariërs liepen te hoop. Cornelissen: „Maar meneer de voor zitter. het parlementair gebeuren lijdt hier toch onder." De Beer: „De levendigheid is ervan af." Terwijl Van Dam gretig inging op de afge dwongen toezegging van de Kamer voorzitter dat er in een later stadi um van het debat wel wat zou mo gen worden geïnterrumpeerd. Maar ook al bleven de interrupties achterwege, de Kamerleden slaag den er toch nog wel in elkaar uit spraken naar het hoofd te slingeren op een wijze zoals dat in de Kamer niet vaak voorkomt. De meest op vallende stond wederom op naam van Van Dam, die de VVD-er De Beer toevoegde: „U bent geen libe raal. maar een libel, u vliegt van standpunt naar standpunt." Jn voorgaande debatten viel veel meer van dit soort opmerkingen te beluisteren. Dit voorjaar liet Van Dam minzaam weten: „Als ik me neer Cornelissen zie denk ik: die windhaan zal pas stilstaan als hij verroest is." En op de mededeling van Cornelissen dat hij op zijn ziel getrapt was: „Hoe kan dat nu als je hem altijd onder je arm draagt De voormalige chef van Schaefer en Van Dam, ex-minister Gruijters paste ook helemaal in het debatte rende volkshuisvestingsmilieu. Hij zei in een Kamerdebat eens: „Nu weet ik waarom de heer Cornelissen voortdurend naar de bekende weg vraagt, hij kent de bekende weg helemaal niet." En over De Beer en zijn VVD: „Soms denk ik, wat hou den sommige principes er vreemde mensen op na wetgeving, door te stemmen over de vele amendementen die er vorige week zijn ingediend. Verder wordt er gestemd over de moties die vori ge week werden ingediend bij het debat over het kabinetsbesluit om de defensie-uitgaven de komende jaren met drie procent te verhogen. Verder staat voor deze week op de agenda een interpellatie van de PSP-er Van der Spek over de leve ring van oorlogsschepen aan Iran (waar de grote fracties zich tot op heden niet tegen verklaard hebben), een brief van minister Wiegel van Binnenlandse Zaken over de gang van zaken bij burgemeestersbenoe mingen (het inperken var. de in spraakmogelijkheid van de ge meenteraad). en een aantal aspec ten van het beleid ten aanzien van woonwagenbewoners en zigeuners. Tenslotte bespreekt de Kamer haar eigen begroting voor volgend jaar. Morgen komt de Kamer niet bijeen, de Eerste Kamer vergadert deze week niet. De Tweede Kamer rondt vandaag de debatten af over de nieuwe huur- EINDHOVEN (ANP) - De Eindho vense gemeentepolitie is van plan in alle Eindhovense café's het lawaai te meten. Daartoe is de hulp ingeroepen van de technische dienst van de ge meente. De cafe's hebben een mu- ziekvergunning waarin precies is aan gegeven hoeveel lawaai de jukebox of de discotheek mag maken. Het afgelopen weekeinde bezochten politiemannen van de afdeling Bij zondere Wetten en technici van de gemeente in de late avonduren veer tien café's. In vier gevallen bleek de muziek tien tot twintig decibellen harder te zijn dan was toegestaan. In die gevallen is proces-verbaal opge maakt. DEN HAAO Minister Pais (onder wijs) heeft een speciale beleidsadvi- seur voor volwasseneneducatie be noemd. Het is dr R. A. C. Hoksbergen, die reeds tal van functies op dit ter rein bekleed heeft. Zo was hij onder meer lid van de commissie bevorde ring plaatselijke educatieve netwer ken. voorzitter van de programad viescommissie open school en is hij lid van de klankbordcommissie voor het avondscholenproject van de stichting voor onderzoek van het on derwijs. De heer Hoksbergen (37 jaar) is socio loog en is thans wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de rijksuniver siteit van Utrecht. In 1972 promoveer de hij op een proefschrift, getiteld „Profiel van de avondlyceïst. een em pirische studie over leerlingen van de avondlycea in Nederland." U wilt'tènders? Alle onderdelen van deze zit groep in boereneiken zi|n los verkrijgbaar Driezitter 1150.- Tweezitler 850 - Bijpassende fauteuil 550.- Denk dus óok eens aan een bankstel (drie zitter 2 fauteuils). Of neem de opstelling zoals op de foto. maar dan met een fauteuil' Den Haag: Spui hoek Kalvermarkt Den Haag: Winkelcentrum .Waldeck einde Laan van Meerdervoort Utrecht: Ri|ksweg Oudenri|n-Arnhem. afrit Utrecht. Rotterdam: Groothandelsgebouw Weena 737 Amsterdam: Stadhouderskade 74 Diemen (bij Amsterdam): Rijksweg Amsterdam-'t Gooi. alrit De Smop Beverwijk: Rijksweg Haarlem-Alkmaar Velser lunnel, afrit Zaandam/Heemskerk Eindhoven: Noord Brabantlaan bi| de Ri|ksweg Tilburg-Maastricht. afrit vliegveld Etten-Leur: Rijksweg Breda-Roosendaal Heerlen: Spoorsmgol 2 Enschede: Winkelcentrum .De Klanderij Almelo: Oranjestraat 25 Dagelijks (ook op zatordag') geopend tot 6 uur Koopavond: donderdag in Utrecht. ■O ikenliefhebbers, u weet 't: wie veel van die mooie, stoere meubelen verkoopt kan nu eenmaal véél aan z'n prijzen doen! VanderMeer bewijst dat elke keer opnieuw! Nu weer met deze zware, brede bankengroep KI in massief boereneiken met lekker-dikke, diepgenopte kussens in zo'n gezellige (én oer sterke!) draion rib. In beige, notenkleur, nègre, palmengroen en bruin.(En: óók leverbaar in een warme mohair-velours, in leer of in een groot, romantisch bloemmotief). Da's niet alleen puur-sfeer-en-gezelligheid,da's óók een onverwoestbaar-brok- natuur-in-huis.En, nü voor een prijs die alleen VanderMeer kan lanceren! I Var I (on I en 9Ci VanderMeer* - Mocht u binnen 14 dagen na aankoop van een VanderMeer meubel ergens anders hetzelfde meubel (onder dezelfde voorwaarden betreffende levering en service) voor een lagere prijs kunnen kopen,dan geeft VanderMeer u het prijsverschil terug.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9