'Ik, Claudius' in 13 afleveringen ALS DE NEVELS WIJKEN TV COMMENTAAR Radio én televisieprogramma's Privé, energie en geld Succesvolle Engelse serie in de zomermaanden Kunstgebitten Willem van Zwol Even puzzelen DINSDAG 13 JUNI 1978 RADIO EN TELEVISIE TROUW/KWARTET Het is dan toch gelukt Nederland voetbalt in de volgende ronde van het wereldkampioenschap. Vraag niet hoe het ging. Er werd zelfs verloren van Schotland. Maar als Nederland erg goed had gespeeld zouden de „kenners"' in Hilversum eigenlijk niets te doen hebben. Nu kunnen deze stuurlui aan de wal tenminste nog eens duidelijk zeggen hoe slecht het wel was en hoe het zou moeten om een beter resultaat te bereiken. En het meest komische is dat men voor het late journaal tot de algeme ne slotsom komt dat het hiermee voor de Nederlanders is afgelopen, terwijl de echte enige kenner Cor v. d. Hart daarna weer zegt dat Nederland best nog eens ver kan komen. Als de koffiepot op dat uur al niet leeg was geweest was ik ook eens in het res tant gaan kijken. Nu moet ik evenals u maar afwachten en hopen dat het lukt Hoewel „het is natuurlijk maar een spel mijne heren" om Mart Smeets te citeren. Die man verdient een prijs voor zijn uitstekende bege leiding vanuit Hilversum. Hij is er gelukkig steeds bij op de belangrijke momenten. En daarmee zitten we goed. ASTERIX EN DE OLYMPISCHE SPELEN Waar Je nog meer goed zit? Bij de AVRO natuurlijk. Die hebben niet minder dan ruim 30.000 auto's een rit laten rijden. Stel u voor de AVRO is een omroepvereniging dacht ik. Maakt dus radio- en televisiepro gramma's. Maar dat niet alleen. Je kunt er één keer per jaar ook meerij den in een rally. Het aantal auto's zal toch wel gauw 200 kilometer hebben afgelegd op die dag. Een snelle reken som leert dat je dan zes miljoen kilo meter totaal laat afleggen, hetgeen goed is. heel gemakkelijk afgerond, voor 600.000 liter benzine. Dat lijkt mij niet de bedoeling om met deze energiebron op deze wijze om te springen. Al zijn er nog zoveel argu menten (recreatie of ze rijden anders toch) om het wel te doen. Niettemin: bij de Avro zit je goed. En de gelukkigen die het eindpunt haal den kregen nog een slagroomtaart toe. Nog meer over de AVRO. want bij Televizier zit je ook goed. zeggen ze. Er werd ons even voorgerekend dat het salaris van de ambtenaar eigen lijk altijd beter is dan van een werker elders. En bijna onheilspellend werd gezegd dat er binnen de kring van ambtenaren maar 1,5 procent niet meer verdient dan het minimum loon; bij de niet-ambtenaren is dat niet minder dan 15 procent. Dat is niet zo best. Ik ben geen expert op dit gebied, en het zal ook wel zo zijn dat ambtenaren het wat beter hebben. Ik weet alleen wel dat er in de niet- ambtenarenwereld ook wel eens an dere mogelijkheden van betalen zijn. Wat denkt u van dertiende maanden, gratificaties, tantièmes, ruime auto vergoeding en allerlei regelingen om „onkosten" in rekening te brengen. Ik suggereer niet, maar signaleer slechts. Terug naar de AVRO. De heer Broe- kema die In gijzeling is (wie heeft deze kreet voor gewoon in de gevan genis zitten uitgevonden?) omdat hij geen alimentatie betaalt. Waarom dit onderwerp tot en met de ex-vrouw van deze man moest worden getoond is me een compleet raadsel. Dit soort zaken moet men in de privé sfeer en met behulp van de bevoegde instan ties zien op te lossen. Laat de televisie zich daar maar buiten houden. Dat gaat mij duidelijk te ver. Dan had je nog de notaris van de lottoballetjes die de sleutel kwijt was. En toen hij dan eindelijk zijn jasje had gevonden waarin hij de sleutel had opgeborgen liet hij ook nog hele vreemde getallen uit het apparaat komen. Over getallen gesproken. Het simplis tisch Verbond b.v. was weer eens avondvullend aan de bak. Hoewel ik als simpele vervanger niet over een tweede toestel of een video apparatuur beschik, heb ik toch wel het een en ander van deze heren kun nen zien. Het was een programma van onthullingen en het stond bol van de geldzaken en van de activitei ten van de heren Bie en Koot. Er zat een aantal aardige trekjes in: zodra er ergens geld is wordt daarmee gepro beerd geld te maken. Dat dat vaak stinkt is niet zo'n probleem. De ma nier waarop is ook niet altijd even aardig. En de uitkomst wel eens an ders dan men denkt Dan kun je nog beter gewoon voetballen. Want spe len in de tweede ronde van een we reldkampioenschap zal wel meer op brengen dan in alleen maar de eerste. Hoewel dat al een dubbeltje op zijn kant was. Ad Interim. door Riet Diemer HILVERSUM Om in de zo mermaanden met televisie drama van behoorlijk gehalte te komen heeft de TROS de In Engeland aangekochte serie „Ik. Claudius" bewaard voor deze tijd van het Jaar, waarin de wereldkampioenschappen voetbal wel erg veel televisie- uren vullen. Vanavond kan voor het eerst worden kennis gemaakt met de Romeinse keizer Claudius, zoals de BBC hem naar de roman van Ro bert Graves afschildert. Niet alleen O raves in de romans „I Claudius" en ..Claudius the God", ook de geschiedschrijvers tekenen deze Claudius af uis een zonderlinge en onnozel lijkende man. Als kind had hij een Uc en stotterde. Over het algemene werd hij rüet voor vol aan gezien. Die minachting zette zich ook voort toen Claudius volwassen was geworden. Wie schetst echter zijn verbazing, toen hij na een turbulente tijd, waar in keizerlijke familieleden stierven of werden vermoord, werd uitgeroepen tot de nieuwe keizer. Men zegt wel dat hij zijn leven heeft te danken aan het feit dat hij niet meetelde. Het feit dat hij overbleef deed hem echter op de keizerstroon belanden. Aan de wer ken die hij naliet bleek later echter dat de man helemaal niet zo dom was. maar dat hij zelfs meèr intelli gentie en meer opmerkingsgave had dan ooit was vermoed. Derek Jacobi als de angstige, oude ClaudiAs heeft geleerd weet dat dit ook ge beurt. Hoe Llvia daarin bemiddelt vertelt de aflevering van vanavond. Livia wordt gespeeld door de beken de Engelse actrice Sian Phillips, die eerder was te zien als Beht in „How Ik-figuur De nu tachtigjarige schrijver Robert Graves schreef toen hij zo'n veertig was de beide romans, die bestsellers werden. Hij kruipt in de huid van Claudius, een ik-figuur door de gehele serie heen. De moeilijke rol van Clau dius wordt schitterend gespeeld door Derek Jacobi. bij sommigen mis schien nog wel bekend als Lord Fown uit The Pallisers. Hij begint met de kijkers kennis te laten maken met keizer Augustus, de geadopteerde zoon van de legendari sche Julius Caesar. Augustus wordt gespeeld dogr Brian Blesses, ook te zien in de serie Space 1999. die de VARA op het ogenblik uitbrengt. Hoewel de macht van Augustus groot lijkt is het zijn tweede vrouw, de verleidelijke, maar doortrapte Livla, die in feite de lakens uitdeelt Augus tus heeft een zoon, Marcellus. uit zijn eerste huwelijk, maar Livla wil dat de troon aan haar zoon, Tiberius, toekomt Wie zijn geschiedenislesjes goed Speciaal vandaag Wereldkampioenschap voet bal Nieuws uit dc ZDF-studio in Buenos Aires Duitsl. 2/22.20 In „Afrika ontwaakt" brengt de EO een eigen documentaire over politieke en culturele ont wikkelingen in Afrika. Bijzon dere aandacht wordt besteed aan de Anglicaanse bisschop Festo Kivengere uit Oeganda. Regie: Leo Slingerland NED. 1/20.50 In Nader Bekeken, de actua- liteitenbrubriek van dc EO wordt een reportage uitgezon den over wat wordt genoemd „De rode terreur in Ethiopië. Onder meer een gesprek met een Westdtuise zendeling, die het land heeft verlaten. In Na der Bekeken verder een reporta ge over het verschijnsel dat steeds meer mensen een testa ment laten opmaken voor ze met vakantie gaan. Ned. 1/21.00 J „Een nacht in oktober" heet de aflevering van de Westduitse misdaadserie Derrick die de TROS vanavond uitzendt Ned 2/20.27 Nieuwsonderwerpen in Ak- tua tv van de TROS Ned 2/21.28 Ik, Claudius is een nieuwe serie die de TROS vanavond be gint over de Romeinse keizer Ned 2/22.15 In het kader van het Holland Festival opnamen van zangers en dansers van de Surinaamse bosnegergemeensctfap Goejaba Ned. 1/22.10 De Westduitse televisie be gint met de serie die is gemaakt naar het boek Schateiland Duitsl. 1/18.00 In hoeverre zijn middelbare scholieren mondig is de hoofd vraag in het AVRO-programma Uitspraak over inspraak. Hilv. 1/21.10 green was my valley", mrs. Pank- hurst In de Engelse tv-serie Shoulder to shoulder, de gedramatiseerde do- cun entaire van het Engelse socialis me. Een heel andere rol! De paleizen waarin het huiselijke kei zerlijke leven zich afspeelt zijn prach tige decorstukken. Buitengewoon kleurrijk zijn de bacchanalen die in de Romeinse gloriedagen zouden zijn aangericht. Maar wat moet het daar oervervelend zijn geweest met al die aanliggende, druiven etende en kwet terende mensen Bij het kijken van de serie is het wel handig even iets te weten van het geslachtsregister van Claudius. Tibe rius valt als keizer tegen en zelfs voor zijn ambitieuze moeder is hij een te leurstelling. Als hij tenslotte in 37 na chr. sterft, wordt hij opgevolgd door zijn neef, Caligula. Deze weet van zijn bewind een dieptepunt in de Romein se geschiedenis te n aken. Hij moet zo krankzinnig zijn geweest, dat hij tien tallen n ensen uit zijn omgeving om het leven liet brengen. Een van de overlevenden van zijn schrikbewind is Claudius, de zoon van Augustus' stiefzoon Drusus en diens vrouw Antonia Minor en neef van Tiberius. De Claudius-serie heeft in Engeland veel succes gehad, zo blijkt uit diver se krantenrecensies. The Daily Tele graph noemde het de „beste klassie ke serie van het jaar". Dat was 1976, Daily Express sprak over Een triomf. The Observer schrijft zoiets als „po pulair klassiek" van de hoogste orde en The Sunday Times maakt er naar Claudius spraakgebrek „F-f-f-antas- tic" van. Je moet er maar opkomen. Het is echter het goede recht van de kijker om na al deze ovaties er toch nog een eigen mening op na te hou den. En daarom wil ik wel bekennen dat ik persoonlijk bij het zien van de eerste aflevering moeite had met de gezwollen taal en het bombastische gedoe aan het keizerlijke hof. Ik had dan ook eerst de indruk met een Amerikaanse In plaats van een Engel se serie te doen te hebben. Misschien dat het van lieverlee moet wennen en daar is alle tijd voor, want op dertien dinsdagavonden is een stukje van het verhaal van Claudius te zien. ADVERTENTIE Goed bericht voor de bezitters van Dentofix - eon aangenaam en hygiënisch poeder - brengt uitkomst voor alle los zittende of losrakende kunstgebitten. Een weinig Denlofix, 's morgens op de plaat ge strooid. houdt Uw gebit de gehele dag. onder alle omstandigheden, vast en zeker op zijn plaats. Bij apotheken en drogiste- 43 De man praat heel rustig, alsof hij een paar reizigers bemoedigend toespreekt die voor het eerst van hun leven Amster dam bezichtigen en nog wat onwen nig zijn. Zijn innemende manier van spreken bevalt Bert en hij klampt zich vast aan deze opbeurende woorden. „Ik hoop dat u gelijk hebt, want ik reken op het ergste." „Ben je mal. kop op, man. Je moet al iets heel ergs op je kerfstok hebben willen ze dat doen. En ik weet toeval lig van mezelf en nog een paar ande ren hier dat ze ons vast niet dood zullen schieten." „Ik hoop, dat u gelijk hebt." „Je moet niet zo raar piekeren, jon gen. 't Komt best in orde." „Hou jij pa's hand maar vast, kerel" zegt Janus ruw. „Ik denk dat we nu om het Centraal heen gaan. Ik moet me al sterk vergis sen als we zo meteen niet stil staan tegenover de pont." De buschauffeur heeft gelijk. Vrijwel op hetzelfde moment stoppen ze. Het krioelt van soldaten rond de auto, gewapend met karabijnen, de pothelm op het hoofd, begeleiden ze het groepje gevangenen. Aan de over kant van de straat ziet Bert de pont en het stelt hem gerust. Die bus chauffeur heeft gelijk, precies gelijk. Waarom zou hij het andere dan ook niet geloven? Hij neemt zich voor bij de man in de buurt te blijven. De chauffeur denkt blijkbaar hetzelfde; hij schuift meteen naast Bert. De man ziet er netjes uit, wel erg mager, net als de rest van de troep. „Ik wil graag een beetje in uw buurt blijven." „Noem me maar Jaap." „Koppen dicht!" schreeuwt een Duitser. De twee wisselen een blik van ver standhouding. Jaap knijpt even zijn ogen stijf dicht en maakt een grimas alsof het geschreeuw hem pijn aan de oren doet. Onwillekeurig moet Bert grijnzen. Jaap knikt hem even benoe- digend toe, alsof hij wil zeggen; zo wil ik het zien. De Duitsers voeren hen het station binnen. Bert ziet net nog een glimp van de pont waar een aantal gamme le karren en fietsen af komt Bij de pont is een controlepost en alle baga ge wordt nagekeken. Bijna alles wordt in beslag genomen. Daar zit eten in dat door de hongerige stede lingen is verzameld op het platteland. Nu zien ze ook dit beetje wat hun levens zou kunnen rekken nog afge nomen. „Schoften!" zegt Bert voor zich heen. „Let er maar niet op. jongen." „Is het dan niet schoftig wat die huf- ters de stakkers aandoen?" TVestfriesiand' - Hoorn „Laufen! Laufen! Und nicht spre- chen." Een mof dreigt met de kolf van het geweer. Zwijgend beklimmen ze de stenen trap, aangevuurd door de driftige Duitsers. Helemaal aan het einde van het per ron staat een aantal veewagens gereed. Jaap knikt nadrukkelijk. „Ik dacht het wel, we gaan naar Duitsland. Let maar op." Kort daarna slaat de deur achter hen dicht en opnieuw zijn ze opgepakt in een donkere wagen. Ze worden erin gepropt; de wagen is al overvol. Een benauwde stank komt eruit. Mensen kreunen, anderen vloelfen, een gebed klinkt er tussendoor. Als riet in de sloot, zo dicht staan ze tegen elkaar. Dit zal niet lang moeten duren, het is gewoon niet vol te hou den en toch zal het moeten. Nu Bert de vrees heeft verloren dat hij gefusilleerd zal worden, maken ande re gedachten plaats. Niet minder ge ruststellend en alle even akelig en beklemd. Els, steeds weer Els is het waar zijn gedachten centraal om draaien. Ik moet proberen te verge ten; alleen denken aan later. Later, als we weer bij elkaar zullen zijn. Dat alleen kan me er doorheen halen. Plotseling begint de trein te rijden. Een lichte siddering loopt door de wagens als de locomotief aanzet. „Op naar onbekende bestemming." Zover is het nog niet. Urenlang wordt er heen en weer gerangeerd terwijl de temperatuur met sprongen omhoog gaat nu ze onder de kap vandaan zijn. Sommigen raken bewusteloos. Vallen kunnen ze niet daar is het te vol voor. Na een eindeloze tijd" zet de locomo tief aan en rijden ze weg. De meesten zijn in een toestand van verdoving geraakt. Bert vreest dat hij het ook niet lang meer vol zal houden. Zweet gutst van zijn lichaam en zijn hoofd voelt zwaar. Dan hoort hij de stem van Jaap: „We moeten blijven praten, jong. Kletsen over de onbenulligs! dingen; dathóudt ons helder. Wanti 'I wil helder zijn als we onze besten ming bereiken." „Praat maar, ik weet op het momei n niets te zeggen, ik ben doodmoe." m „Laten we het hebben over iets dt ons allebei interesseert, bijvoorbeë ontvluchten." „Hoe denk je dat voor elkaar krijgen?" „Nu weet ik het nog niet, maar het iets waar we steeds attent op moett 1 blijven. Het moet onze hele gedac tengang bepalen, dat houdt je er ven op." Af en toe verflauwt het gesprek,. kunnen haast niet meer en overal c hen heen is zuchten en gesteun. E ondraaglijke stank verspreidt zi steeds heviger wanneer de mens st hun behoeften moeten doen of geven. Uren en uren rijden ze vooi staan af en toe stil. Een nieuwe vre dringt zich bij Bert op: Stel je vo dat ze hen gaan beschieten. Eindelijk staan ze ergens stil en de schuifdëur open. Hetzelfde 1: als in Amsterdam, schreeuwende dreigende Duitsers. Ruw worden uit de wagon gejaagd en samenged ven midden op een enorm rangeert! rein. Uit hun wagon worden er til tallen weggedragen en ergens achi loos neergegooid. De mensen die b wusteloos zijn; maar ook verschillt de doden heeft de rit geëist. De uil| hongerde gevangenen hebben 1 niet meer kunnen volbrengen, d< marteling. Wanneer ze willen gi zitten worden ze meteen overeind jaagd. Opnieuw vallen er slachtoffi in de hete zon. Bert staat te tollen zijn benen, maar hij bijt door. Els, wil terug naar Els. En vluchten, men met Jaap. Jaap is een nieuwe hoop geworden zijn gekwelde geest. De wagons worden schoongespot! Wordt vervolf Radio vandaag HILVERSUM I (Ml m en FM-kanalen). AVRO: 7.00 Nieuws 7 02 (S) AVRO-klok. (7.30 Nieuws. 7.41 Radiojournaal. 7.55 WK- Voetbaljournaal.) 8.30 Nieuws. 8.36 Gym nastiek voor de vrouw. 8.45 De Groente man. 8.50 Morgenwijding 9 00 (S) Verstild- Flitsend. klassieke muziek NOS: 9.15 Open SchooL AVRO. Radio Lawaaipape- gaai. 10.10 Arbeidsvitaminen. (10.30 Nieuws). 10.33 Radiojournaal). 11.30 (S) Rondom Twaalf. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws 1241 RadiojournaaL 12.55 Europa van morgen, feilen en commentaren. 13.10 (S) Pianomu ziek. 13.25 Beursplein 5. 13.30 'n Middagje AVRO. gevarieerd programma. (15.30 Nieuws). 15.33 Radiojournaal.) 17.00 Voor ons gemaakt (door ons gekraaktover heidsvoorlichting: 17.20 De Nederlandse Antillen. AVRO: 17.30 Nieuws. 17.32 Radi ojournaal. 17.50 Toppers van toen. PP: 18 19 Uitzending van het CDA. AVRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Per Saldo. 19.00 Tref punt: Het Casino in Nederland. NOS: 19.15 (S) Akkoord. AVRO" 20 00 (S) Hoogtepun ten uit operettes 21.10 Uitspraak over in spraak, informatief programma. 21.40 De Ie-Show. 21.45 Die Wie-Show. 21.50 De Waai-Show 21.55 De Weg-Show. 22 00 (S) Lichte orkestmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 (S) Easy listening. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en FM-kanalen). KRO: 7 00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Het levende Woord. 7 25 Badine- rie. 7.54 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.11 Echo. 8.30 Aubade: klassieke muziek. 9.00 de letter M. (9 30 Scheepspraat. 9.35-9.40 Waterstanden) 10.30 Schoolradio. (11.00 Nieuws). 11.30 Ouder worden we allemaaL' 12.00 In .De Boerderij'. OVERHEIDS VOORLICHTING. 12.49 Uitzending voor de landbouw. KRO: 13.00 Nieuws. 13.11 Echo magazine. 13.40 Boekenwijsheid. 14.00 Schoolradio. 15.00 In de wachtkamer. 16.00 Nieuws 16.03 Spreekuur. NOS. 17.00 Koffiedik. 17.20 (S) Eurolight. 17.40 Knol len voor citroenen. 17.50 Gedicht. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. KRO: 18.11 Echo. 18.30 (S) Op Vleugels, pianomuziek. 18.50 Verkenning. 19.00 (S) Voor cantor, koor en volk. 19.30 (S) Zin in muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Bel Canto op de zomeravond. 21.00 De oplos sing, hoorspel. 22.00'(S) John Cage: compo nist, etcetera, radioportret. NOS: 23.00 (S) Met het oog op morgen. 23.55-24.00 Niuews. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) Ieder heel uur nieuws. VARA (Van 7.00- 8.00 Actualiteiten via Dingen van de Dag). 7.02 (S) Gesodemeurder». 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek. 12.03 (S) VARA's Zoekplaatje. 14.03 (S) Spits- beeld 14.45 Engels popnieuws). 16.03 (S) Elpee top-dertig. 17.03 (S) Alfred Lagarde. NOS: Nashville. 21.02 (S) Popdonder 23.02 (S) Wachten op middernacht. 0.02 (S) Nach drie-draai2.02 (S) Peter Holland. 5.02-7.00 (S) Truck. HILVERSUM IV (FM-kanalen). TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Capriccio, klassieke kamer- en orkestmuziek. 9.02 (S) Als reizi gers onderweg. 9.30 (S) Van heinde en verre. 10.00 (S) Opus tien tot twaalf, 12.00 (S) Intermezzo, licht klassieke muziek. 13.00 (S) De meest verkochte klassieke tien. 13.30 (S) Korenkorpsen. 14.00 Nieuws. 14.02 (S) Om delcunst. 14.30 (S) Guitaritei- ten. 15.00-17.00 (S) Belcantorium: Aïda. opera van Verdi. 20.20 Hal land van de «moe. natuurNm TV vandaag 18.80 EO: Hat Mama hi 18.80 tMndkmcMte NEDERLANDN 18.45 NOS; Kortweg 18.86 NOS: Journaal 18.50 TROS: Cahmero 18.12 Da Tro»-Top 50 20.00 NOS: Journaal 20.27 TROS: Demck. poMoseno 21.28 Aktua-tv 22.15 I. Claudius, tv-sene 23.15 Seejun 23.46 NOS: Journaal. DUITSLAND I 11.00 (K) Journaal 11.05 (K) Actualiteiten. 1125 (K) Filmreportage. 12 10 (ZW) Rembrandt. Engelse speelfilm. 13.30 (K) Umschau. 13.55 (K) Persover zicht 14.00-14 10 (K) Journaal 17.10 (K) Journaal. 17.15 (K) Documentaire film. 18 00 (K) Die Schatzinsel. tv-film. 18.50- 19.00 (K) Journaal. (Regionaal program ma NDR 10 30-11 00 (K) Klcuterprogram- ma 19 00 (K) Die Vögel im Park von Meiji Jingu. tv-serie. 19.30 (K) Actualiteiten. 19.45 Kleuterprogramma. 19.55 Die Vögel im Park von Meiji Jingu. tv-serie. 20.25 (K) Regionaal magazine. 20.59 (K) Program maoverzicht WDR: 9.05 Lm 12.55 (K) Schooltelevisie (10.30-11.00 (K) Kleuter programma.) 19.00 (K) Programma-infor matie. Aansl.: (K) Vier in der Sahara, tv- serie. 20 15 (K) Actualiteitenmagazine. 20 45 (K) Informatief programma.) 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Filmportret 22.00 (K) Reportage 22.45 (K) Einsatz ui Manhat tan. misdaadfilm. 23.30 (K) Actualiteiten magazine 24.00 (K) Muziekprogramma. 0.45-0.50 (K) Journaal. DUITSLAND li 17.30 (K> Programma voor ouderen 18.00 (K) Journaal. 18.10 Filmreportage 18.40 (K) Actualiteiten en muziek. 19.20 (K) Tekenfilm. 19.40 (K) Te kenfilm. 20.00 (K) Journaal. 20.30 (K) Die Uhr ist abgelaufen. Amerikaanse speel film. 22.00 (K) Actualiteiten. 22.20 (K) WK- Voetbal. 23.00 (K) Animatie-films. 23.45 (K) Muziekprogramma. 0.45 CK) Journaal. DUITSLAND III (NDR) 9 05 t/m 14.05 en 17.30 (K) Schooltelevisie. 19.00 (K) Kleuter programma. 19.30 (K) Filmreportage. 20.15 (K) TV-cursus zeilen. 20.30 (K) Informatie ve serie. 21 00 (K) Journaal. 21.15 (K) Docu mentaire serie. 22.00 GO Filmreportage. 22.45-0.10 (ZW) Mörderisch, Arherikaanse griezelfilm. DUITSLAND III (WDR) 9.05 t'm 12.55 (K) Schooltelevisie (10.30-11 00 (K) Kleuterpro gramma.) 18 00 t'm 18.30 (K) Schooltelevi sie. 19.00 (K) Kleuterprogramma. 19.30 (K) TV-cursus algebra. 20.00 (K) Journaal 3. 20.15 (K) Filmreportage. 21.00 (K) Jour naal. 21.15 (K) Filmreportage. 22.00 (K) Momente. 22.15 (K) Muziekprogramma. 23.00 (K) Sportprogramma. 23.30 (K) Infor matief programma. 24.00 (K) Journaal. BELGIE I (NEDERLANDS) 18.50 (K) Kleuterserie. 18.55 (K) Tekenfilms. 19.05 (K) Informatief programma. 19.35 (K) Me dedelingen en Morgen. 19.45 (K) Journaal. 20.10 (K) Amusementsprogramma. 20.50 (ZW) Slapstick. 21.05 (K) Spelprogramma. 22.25-22.35 (K) Journaal. BELGIE II Van 18 50-20 10: Zie NET I. 20.10 (K) Slisse en Cesar, tv-sene. 20.50 (K) Panorama 21.15-22.40 (K) De verbrande brug, speelfilm. BELGIE (FRANS) 17.55 (K) Kleuterserie 18.00 (K) Kinderprogramma. 18.30 (K) Spelprogramma. 18 45 (K) Informatief programma. 19.15 (K) Regionaal program ma. 19.28 (K) Weerbericht. 19.30 (K) Jour naal. 19.50 (K) Natuurfilm. 21.05 (K) Spel programma. 22.25 (K) Journaal. Horizontaal: 1. familielid, 5. bezigt tot ontspanning, 9. samenspraak afgod. 13. draad van een muzie strument, 15. grofkorrelige snet 17. landbouwer (Indn.), 18. hoof punt, 19. drieklankdicht, 21. sein, soort weefsel. 24. rund, 26. watt N.Br., 27. rei, 28. hulpmiddel opst pen, 30. gemeenteweide, 31. vroel titel in Indn., 32. kiezelzandsteen, plaats in Gelderland. Verticaal: 2. plaats in Groningen schaakstuk, 4. vis, 5. het noodseil brugschuit. 7. effen, 8. hijstoestel, gemalen schelpen. 12. kijkspel bloem. 16. hoekbalkon, 19. voortel 20. een weinig, 21. reeks woorden, meisjesnaam, 23. innig. 24. richt 26. delfstof. 27. rood in de wapen* de, 29. zaak. 30. honingdrank. Oplossing vorige puzzel. Hor. Vert. 1 1 haveioos 2 2 amulet 3 3 vurig 4 4 Elia 5 5 leg 6 6 O.T 7 7 spaander 8 12 ba 9 11 ara 10 10 Iran 11 9 arend 12 8 branie

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4