De Utrecht handhaaft haar toppositie op het gebied van winstdeling. m 3 FAMILIEBERICHTEN 1 Onderzoek naar problematiek van bijstandtrekkers Inbreker raakt zwaar gewond Nederlandse in Rhodesië gedood Ria Beckers: PvdA kan het niet all üfRECHT] MAANDAG 12 JUNI 1978 kunnen van maandag tol en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummei 020-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Blij en dankbaar geven wij kennis van de geboor te van Hendrik Herman Adriaan van Oosten Welmoed van Oosten-Douma Wilco Zutphen, 10 juni 1978 Stuurmanstraat 6 Waarlijk mijn ziel keert zich stil tot God van Hem is mijn heil". Dankbaar voor de liefde die zij ons heeft gegeven en de zorg waarmee zij ons heeft omringd, geven wij u met droefheid kennis dat van ons is heenge gaan mijn lieve vrouw, ons aller moe der en oma Geertruida Kruger op de leeftijd van 61 jaar. Leersum: J. A. Vermeulen Ochten: Wil en Jaap Stuivenberg Rhenen: Dick en Cornelie Vermeulen Veenendaal: Gerij an en Hanneke Vermeulen Ochten: Jacko en Derkjan Leersum, 11 juni 1978 Koningin Julianalaan 51 Gelegenheid tot con doleren woensdag 14 juni van 19.30-21.00 uur in de Johannes- kerk Lomboklaan te Leersum. Donderdag 15 juni is om 14.00 uur een rouwdienst in de Jo- hanneskerk, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de begraafplaats „de Donderberg" Leersum. De Heer is mijn Herder De Here heeft, voor ons onverwacht, tot Zich genomen mijn innig geliefde man, onze lieve vader Paulus Johannes Verwijs op de leeftijd van 63 jaar. Spanga. 9 juni 1978. Gracht 125. Uit aller naam: B. J. Verwijs- Brouwer De rouwdienst zal worden gehouden op dinsdag 13 juni om 13.30 uur in de aula van het verpleeghuis „Nieuw-Lindenoord" te Wolvega. De teraardebestelling zal daarna plaatsvin den op de begraaf plaats te Oldemarkt. Gelegenheid tot con doleren in voornoem de aula na afloop van de begrafenis. de De Heer heeft tot Zich genomen D. Broekema in de leeftijd van 59 jaar. Amsterdam. 8 juni 1978. Correspondentie adres: Kleine Beer 22, Hoogeveen. De begrafenis zal plaats vinden op dinsdag 13 juni op de Algemene Begraaf plaats te Hoogeveen. Rouwdienst om 13.45 uur in de Gerefor meerde Zuiderkerk te Hoogeveen. Familie Molema Mijn tijden zijn in Uw hand Psalm 31:16a Diep bedroefd om het onverwachte heengaan, maar dankbaar voor wat ons in hem is gege ven, geven wij kennis dat God van ons weg nam, mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader en opa Harm Steenhuis op de leeftijd van 72 jaar bijna 46 jaar echtgenoot van Trijntje de Wit Drager van de gouden ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Leek. 10 juni 1978 Van Panhuijslaan 2 Leek: T. Steenhuis-de Wit Oldehove: G. Steenhuis A. Steenhuis-Luinge Leek: S. Zuiderveld-Steenhuis U. Zuiderveld Westervoort: B. H. Steenhuis A. W. Steenhuis-Eilander Leek: W. J. Venema-Steenhuis J. Venema en kleinkinderen. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 15 juni a.s. 's middags om 14.00 uur te Midwol- de - gem. Leek. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in de Gereformeerde Kerk Linden- steinlaan te Leek, welke aanvangt om 13.15 uur. Mijn man en onze vader is opgebaard in de aula Grietenij 43 te Leek. Gelegenheid tot condoleren op woensdag avond a.s. van 19.00-20.00 uur in de aula en na afloop van de begrafenis. Thuis liever geen bezoek. In vol geloofsvertrouwen is in zijn Heer en Heiland ontslapen mijn lieve Man, onze zorgza me Vader. Groot- en overgrootvader Douwe van Randen echtgenoot van Ymkje E. Huisman weduwnaar van Grietje Andrea in de ouderdom van 81 jaar. Krommenie, Y. E. van Randen-Huisman K. van Randen J. van Randen-Muller Rilland. A. Nagel kerke-van Randen J. Nagelkerke IJmuiden, C. Post-van Randen H. Post Canada, Vancouver. T. Wagenaar-van Randen J. Wagenaar D. van Randen C. van Randen-Dekker A. van Randen M. van Randen-Autsema S. van Randen W. van Randen-Janse klein en' achterkleinkinderen Krommenie, 10 juni 1978, Eikenlaan 112. GEEN BLOEMEN Woensdag 14 juni om 14.00 uur wordt een rouwdienst gehouden in de „Vredekerk" aan de Eikenlaan te Krommenie. De teraardebestelling zal plaatshebben om 14.45 uur op de algemene begraafplaats aan de Eikenlaan te Krommenie. Gelegenheid tot concoleren na de begrafenis in „t Heem", aan de Eikenlaan. Na een kortstondige ziekte heeft de Here tot Zich genomen onze geliefde vader, groot- en overgrootvader Herman Roelof Noback op de leeftijd van ruim 84 jaar. „Welk een vriend is onze Jezus" Apeldoorn: M. H. van Uffelen-Noback J. van Uffelen H. H. Noback Amersfoort: G. Veenkamp-Noback J. Veenkamp Oosterbeek: R. Otten-Noback W. Otten Voorthuizen: W. J. Eding-Noback A. Eding Rhoon: G. van der Burgh-Noback J. van der Burgh klein- en achterkleinkinderen Voorthuizen, 10 juni 1978. Bejaardencentrum „Avondrust". Correspondentie-adres Marijkelaan 11, Voorthuizen. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum van de „Monuta Stichting", Rubensstraat 67 te Voorthuizen. De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 13 juni om 13.00 uur op de algemene begraaf plaats te Voorthuizen. Vooraf zal er in bovengenoemd rou weent rum een dienst worden gehouden, aanvang 12.15 uur. Na afloop van de plechtigheid is er gele genheid tot condoleren in het rouwcentrum. Dankbaar voor de vele goede herinneringen stellen wij u in kennis van het overlijden van onze oud-voorzitter en ere-voorzitter, de heer D. J. Ernsting Hij bereikte de leeftijd van 70 jaar. Gedurende 25 jaar heeft hij op zijn eigen manier leiding gegeven aan onze besturen. Hij stond daarbij elk moment klaar om ons allen met zijn wijze raad bij te staan. Moge de Here zijn vrouw en kinderen de vertroosting en de kracht geven om dit voor hen zo grote verlies te kunnen dragen. Het bestuur van de Vereniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs. Het bestuur van de Stichting voor Chr. Voortgezet Onderwijs te Pur- m erend. 10 juni 1978. Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Het Instituut voor toegepaste sociologie (ITS) gaat een onderzoek instellen naar de maat schappelijke problematiek van bij standtrekkers. Uit een oriënterende studie bleek dat die omvangrijk is gevoelens van schaamte, onzekerheid en afhankelijkheid komen veelvuldig voor. Ook signaleerde men vaak fi nanciële moeilijkheden: de uitkering biedt veelal te weinig ruimte voor eigen ontplooiing, de cliënten zijn soms ook slechter af dan minimumlo ners. Het ITS, dat nauw is verbonden aan de katholieke universiteit, voert het onderzoek uit in opdracht van het ministerie van CRM. Tot dusver richtte het sociaal-wetenschappelijk onderzoek naar de bijstand zich voor al op de uitvoeringsinstanties. Over het wedervaren van de ruim 200.000 thuiswonende Nederlanders die een bijstandsuitkering hebben, is nog weinig bekend. Het onderzoek gaat zeker vier jaar duren; het zwaarte punt ligt bij de ondervraging van ongeveer 1500 cliënten. AMSTERDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft een betrap te inbreker in Amsterdam een val gemaakt van acht meter. De man ligt zwaar gewond en in coma in het zie kenhuis. Zijn identiteit is nog niet bekend. Vermoedelijk is hij een bui tenlander. De man was binnengedrongen in een radiozaak aan de Herengracht. De alarminstallatie trad in werking, waarna de poltie verscheen. De inbre ker vluchtte naar het dak van een naburig pand waar hij eerst op een vijf meter lager gelegen platje sprong. Vanaf dat plat wilde hij een binnenplaats bereiken. Hij heeft eni ge tijd aan de goot gehangen. Ten slotte liet hij zich los en viel. Geheel in stijl dineert minister Van der Klaauw met zijn Chinese ambtgenoot, de ministj buitenlandse zaken Hwang Hwa (rechts) en diens echtgenote. De Chinese minister i gistermiddag van Schiphol naar de Turkse hoofdstad Ankara na een driedaags officieel 1 aan Nederland. Naast besprekingen met minister Van der Klaauw bracht hij bezoekei Rotterdam, Delft en Eindhoven. Zijn aanwezigheid in Nederland was een antwoord op hetlj van oud-minister Van der Stoel in januari 1975 aan de Volksrepubliek China DEN HAAG In het zuidoosten van Rhodesië hebben zwarte guerrilla strijders zaterdag de 46-jarlge Neder landse vrouw Catherlna Wlllers dood geschoten. ZIJ reed In haar auto, vlak bij de boerderij van het gezin Wlllers, ongeveer zestien kilometer ten zuid westen van Chlpinga. De man van mevrouw Wlllers, die In een andere auto reed, probeerde zijn vrouw nog te bereiken, maar moest vluchten. UTRECHT (ANP) De uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen biedt nieuwe kansen voor de PPR en de progressieve samenwerking. De PvdA heeft veel verloren en de accen ten binnen progressief Nederland zijn verschoven naar de kleinere partijen. Aldus fractievoorzitter Ria Beckers op de kerngroepvergadering van de PPR zaterdag in Utrecht. Volgens haar zal de PvdA zeker haar conclu sies uit de uitslag trekken. „Dat links Nederland de PvdA zou zijn, is voor- „Deze ellendige riep, en de Heere hoorde" Psalm 34:7* Geloofd zij God. Heden nam de Heere in Zijn Eeuwige Heerlijk heid tot Zich, onze zeer lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Cathalina van Nieuwenhuijzen weduwe van Ds. J. Overduin op de leeftijd van 86 jaar. Sliedrecht: J. P. Wagenmakers-Overduin M. Wagenmakers E. C. Bot-Overduin Rotterdam: C. Overduin-Overduin P. Overduin Sliedrecht: J. Bouw-Overduin K. Bouw C. Overduin J. Overduin-van den Berg Piaam (Fr.) M. van Wijngaarden-Overduin P. van Wijngaarden Rotterdam: D. van Essen-Overduin Sliedrecht: J. Overduin F. Overduin-Cammeraat Rijsbergen (N.Br.) A. Meywaard-Overduin M. Meywaard D. C. Overduin C. Overduin-Vink Arnhem: Th. Boogaard-Overduin H. Boogaard. Klein-, achterkleinkinderen. Sliedrecht, 10 juni 1978 Rembrandtlaan 406. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren, in de Chr. Geref. Kerk, Middeldiepstraat 31 op dinsdag 13 juni 's avonds van 7.30-9.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden in de genoemde Chr. Geref. kerk op woensdag 14 juni, welke om half twee zal aanvangen. In aansluiting hierop zal de begrafenis plaats vinden. Aankomst op de begraafplaats om plm. half drie. Na een kortstondige ziekte is in haar Heer en Heiland ontslapen onze zorgzame moeder, schoonmoeder en oma, zuster, schoonzuster en tante Izabella Mallegrom weduwe van Willem Leeuwenburg in de ouderdom van 72 jaar. Calgary (Canada): J. Bunk-Leeuwenburg A. Bunk Maarssen: K. Leeuwenburg M. Leeuwenburg-Verschoor Fort St. John (Canada): B. Meeberg-Leeuwenburg D. Meeberg Spijkenisse: M. Stam-Leeuwenburg M. Stam Vienna (USA): B. Leeuwenburg B. Leeuwenburg-Jennings Spijkenisse: A. Vermeulen-Leeuwenburg J. M. Vermeulen Kleinkinderen en verdere familie Spijkenisse, 10 juni 1978. Jan Tooroppad 2. C or responden tie- a d r es Albert Verweystraat 12a, Spijkenisse. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St Franciscus Gasthuis, Kleiweg 500 te Rotterdam. Gelegenheid tot rouwbezoek aldaar dinsdag avond van 7-7.30 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden woensdag 14 juni a.s. om 2 uur in de aula van de algemene begraafplaats „De Ommering" te Spijkenisse, waarna aldaar de begrafenis zal plaatshebben. Na afloop van de begrafenisplechtigheid is in de aula gelegenheid de familie te condoleren. alsnog niet bewezen. Ze kan alleen, ze heeft anderen no kabinet zit vaster in het za<$t. ooit. De progressieve partijen dus verstandig aan zich hiero stellen en de tijd te ge bruiken £l< positie te versterken." De kerngroep nam een mol n waarin zij haar diepe veront n. uitsprak over de politieke inn lo en de militaire aanwezigheid i volanden in Afrikaanse statei dt el Want door de genade zijt gij behow door het geloof, en dat niet uit uze 0' het is de gave van God. Efeze Heden nam de Heere toch nog onverwacht^ Zich onze geliefde moeder, behuwd- en gt moeder Adriana Cornelia van der Meyden-Noorloos Sinds 2 mei 1967 weduwe van Cornelis van i Meyden op de leeftijd van 78 jaar en 10 maanden. H. M. van der Meyden E. van der Meyden-van Herwiji M. H. van der Meyden A. van der Meyden-Tates J. Kolf-van der Meyden J. A. Kolf A. van der Meyden en kleinkinderen. Almkerk, 8 juni 1978. Bejaardencentrum „Huize Antonia". Correspondentie-adres: Provincialeweg-Noord 92, Almkerk. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 12 juni a.s. des nam. om 1.30 uur in Geref. Kerk te Almkerk, waarna de begrafe zal plaatsvinden om 2.30 uur op de Nieu Algemene begraafplaats. Heden nam de Here uit onze familiekring w na een geduldig gedragen lijden, onze lie zuster, schoonzuster en tante Lies Elisabeth Pieternella Christiana Weemhoff in de ouderdom van 70 jaar. 's Gravenhage: J. C. H. Weemhoff Voorburg: H. L. Sillevis-Weemhoff Boskoop: R. Weemhoff M. H. Weemhoff-Bos neven en nichten 's Gravenhage, 9 juni 1978 Amalia van Solmsstraat 136 De overledene is opgebaard in de rouwkam van het Diakonessen-Ziekenhuis „Bronovi Bronovolaan 9. Bezoek van 13.30-15.30 uur. "De bijzetting in het familiegraf op de Algen ne Begraafplaats aan de Kerkhoflaan 12 plaatsvinden op woensdag 14 juni a.s. om 11. Bijna een vijfde deel van aan verzekerden ten goede, de premies voor levensver- Daarmee handhaaft de zekeringen (in vaktermen: Utrecht zich aan de top op het individuele kapitaal-en rente- gebied van winstdeling, verzekeringen) komt over het Dat mag ook wel als je het al afgelopen jaar als winstdeling sinds 1883" doet). ■De Utrecht legde als eerste en enige NV het recht op winstdeling bij de oprichting 11883) in de statuten vast. eetl AMEV-onderneming

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 6