-Tijgers homerunfestijsi Karstens onttroond Were Di: titel in verlenging Basketbalteam ooi Intercontinental Nog kleine kans voor Haarlemmers ilV Badminton- recreant krijgt meer aandacht Ludo Peeters winnaar Ronde van Luxemburg Nürnberg terug in Bundesliga Bulgaarse titel voor Lokomotive Coureur op Le Mans zwaar gewond Twee doden bij motorbootrace HGC houdt in beslissingsduel lang stand Inter Milan wint beker Duidelijke zege op Turkije Zestien spelers rond bij PSV Portugese titel voor FC Porto MAANDAG 12 JUiyi 1978 SPORT TROUW/KWARTET AND door Co Matoc HAARLEM Als de Haarlem Nicols het volgend weekeinde de dubbel tegen HCAW spelen, rest de landskampioen een kleine kans om alsnog een plaats bij de bovenste vier te veroveren. Wil de Haarlemse ploeg niet veroordeeld worden tot het spelen van kleurloze wedstrijden bij de onderste zes hoofdklasseploegen, dan zullen beide ontmoetingen tegen en ten koste van de Bussumse runner-up gewonnen moeten worden met de vermelding dat het Utrechtse UW in datzelfde weekeinde tenminste één van de partijen tegen Amstel Tijgers zal moeten verliezen. Een moeilijke opgave in ieder geval voor de Nicola die bijna het afgelopen weekeinde al voor die play-off-plaat- sen werden uitgeschakeld. Zaterdag werd nog met 2-1 verloren van Amstel Tijgers, maar gisteren wisten de Haarlemmers die laatste kans te pak ken door een 0-8-ze ge op de Amster damse ploeg te behalen. In tegenstelling tot de eerste wed strijd was het tweede treffen tussen belde ploegen een uiterst curieuze ontmoeting. Zaterdag bleken zowel HIJzelendoorn voor Amstel Tijgers als Douglas Morton voor de Haarlem Nicols in staat de wederzijdse aan- v als kracht binnen redelijke propor ties te houden. Pas in de laatste in nings kon Nicols tegenscoren, toen de Tijgers door een homerun van Harm Horeman en een punt van Charles Urbanus al in de tweede en zevende innings gescoord hadden. Hijzelen- doorn werd winnende werper met de cijfers 4-2-7-1, terwijl Douglas Morton ondanks zijn cijfers 8-0-4-2 opnieuw met een verloren wedstrijd werd ge confronteerd. In Haarlem werd het 24 uur later echter een regelrechte honkbalhap pening, die het verrassend talrijk pu bliek aan het eind van de wedstrijd tot groot enthousiasme bracht. Hoe kan het ook anders met een partij honkbal, waarin maar liefst achte homeruns voor een uitermate enerverend score verloop zorgden? Van die superklappcn namen de .Haarlemmers het grootste deel voor hun rekening met als opvallend de tail dat slechts het kleinst mogelijke rendement uit die homeruns kon wor den gehaald. Want de honkslagen buiten bereik van de velders van ach tereenvolgens Jenken. Van Rest, Lemmlnk, weer Van Rest en Naakt geboren waren alle solo-homeruns. Maar ook Amstel Tijgers liet zich in dit onderdeel van de honkbalsport niet onbetuigd. Daar tilden achter eenvolgens Horeman, Arnold Smith en Charles Urbanus de bal uit het Haarlemse Plm Muller stadion en in alle gevallen stond hier wel een man op de honken. Een oorzaak voor dit ongekende slag- festljn ligt opgesloten in de verrich tingen van de werpersstaf van beide ploegen op deze zondag. Want zowel Nicols als Amstel Tijgers hadden drie werpers nodig om het einde van de wedstrijd te bereiken. Bij Nicols wa ren dat Olroldi (3-1-5-2) in vijf innings plus één man), Leurs (3-0-5-0 in drie Innings) en tenslotte de ook al zater dag als werper actieve Morton (0-0-0- 0). die de laatste Innings wierp. Ook bij Amstel Tijgers was het een komen en gaan van werpers. Begonnen werd met Jlm Sleval (1-1-5-0 in drietwee derde innings plus twee man), waarna de toeschouwers getuige waren van een rentree van een nog wat voorzich tiger Charles Urbanus. Urbanus gooi de 4-3-4-2 in drieeenderde innings, waarna hij zijn plaats weer afstond aan Jlm Sleval. die in een één Innings durende tweede optreden tot 0-0-2 kwam. Maar er was misschien ook nog wel een klimatologische aanlei ding voor het grote aantal homeruns, want volgens Nicols-coach John Bar- Ton de Jager springt op om de bal te vangen. Henk Boere tracht tevergeefs het tweede hohk te bereiken. rett waaide er in het honkbalstadion een „crazy" wind. Een boeiende honkbalwedstrijd dus, die alleen enigszins werd gestoord door discutable arbitrage. Zo ontnam hoofdschcldsrechter Blitterswijk de Tijgers in leder geval één punt door Charles Urbanus die een poging deed de thuisplaat te stelen, „uit" te geven, terwijl zelfs John Barrett moest toe geven dat de Amsterdammer „safe" was. Een gave klap van Paul Koch werd bovendien als een foutslag be oordeeld en daarmee werd Amstel Tijgers, de hofleverancier voor het Nederlands team, toch wel wat gedu peerd. Binnen de hoofdklasse wordt de laat ste tijd trouwens toch veel geklaagd over de arbitrage. John Barrett daar over: „Het werpen is dit seizoen veel beter geworden. Tussen het spelpeil en het arbitrageniveau is daardoor een enorm verschil ontstaan. Ik ge loof dat er niets aan te doen is. Je kunt wel clinics organiseren, maar de meeste scheidsrechters zie Je daat niet, en' degenen die wel komen zijn altijd dezelfden." DEN HAAG De Nederlandse badmintonbond, één van de snelst groeiende sportbonden in ons land, gaat meer aandacht besteden aan de recreatiesport. Zaterdag werd tijdens de bonds vergadering in Den Haag beslo ten de ad hoc-commissie op dit gebied om te zetten in een offi ciële bondscommissie op dit ge bied om te zetten in een officiële bondcommissie onder voorzit terschap van Dirk Bleyenberg. Het voorstel van het district Noord Brabant, waar de concur rentie van twee „wilde" bonden terdege wordt gevoeld, om over te gaan tot een gesplitste bond- scontributie, werd vooralsnog niet in stemming gebracht. Volgens dit voorstel zou een re creatiesporter ongeveer drie gul den betalen en een competitie speler 24,50. Het hoofdbestuur vond het verstandiger eerst, de recreatiesport een eigen com missie te geven en dan te bezien of aanpassing van de contributie noodzakelijk is en kreeg met deze opvatting na uren praten de vergadering achter zich. In het hoofdbestuur werden vervroegd twee nieuwe leden gekozen: Ad van den Berg (Lis- se), een registeraccountant, die penningmeester wordt en Rob Schaap (Beverwijk). Zij komen in de plaats van Paul Snellens, die aftrad uit protest tegen de komst van Zuidafrikaanse bad- mintonspelers naar ons land. Deze kwestie kwam tijdens de bondsvergadering neet ter spra ke. De verkiezing van een nieu we voorzitter Rob Spee werd bondsdirecteur en Ton van Beu- sekom voorzitter ad-interim vindt, zoals de statuten voor schrijven, plaats bij de najaars vergadering. De positie van de bondsdirecteur en die van het bondsbureau werden in het sta tuten en het huishoudelijk reg lement verwerkt evenals het competitiereglement. Marja Ra- velii-Ridder werd als eerste speelster in de geschiedenis be noemd tot lid van verdienste. Zij heeft besloten na zestien jaar met wedstrijdbadminton te stoppen. Zij verkreeg haar on derscheiding niet zozeer voor haar resultaten, als wel voor haar voorbeeldig gedrag, inzet en instelling ook in de rol van reserve en als sparringpartner. KUNSTZWEMMEN De Nederlandse jeugd- kunstzwemploec heeft bij de zeslandenwed- strtjd In het Zwitserse Buchj achter Wrst- Duitsland beslag gelegd op de tweede plaats. 6KI Het volgende sklselzoen zullen ook combinaties tellen voor het programma van de wereldbekers Vorlk Jaar werd er geen rekening gehouden n-.et de comblnaUe en telden alleen de resultaten In de drte onderde len i afdaling, slalom en reuzealalom) afzon derlijk SCHAKEN Jan Timman heeft In hel Inter nationale schaaktoernooi van Nikste (Joegos lavië i remise gespeeld tegen de Rus Boris Guiko 8amen met Portisch en Gulko deelt Timman de tweede plaat* Vaganian en Uhl- man hebben na rter ronden de leiding. 8CHIETEN BIJ het Nederlands kampioen schap 100 meter vrij geweer groot kaliber, dne houdingen. Is het nationale record met 55 punten verbeterd door Jack Achillea HU had een totaal van 561 uit 600 mogelijke treffers SCHAKEN - Hans BOhm is In Weesp snel- schsakkamploen van Nederland geworden BOhm venamelde zes en een halve punt uit negen partijen, een punt meer dan Fred van der Vliet en Plet Hondema ZWEMMEN - Ineke Ran Li bij Internationale tnvitattrwedatrtjden in Alberta iVS» tweede geworden op de 200 meter wisselslag In een tijd van 2 24.04 Winnares werd de Canadese Becky Smith ui 223.7*. PAARDENSPORT - Henk Noorrn heeft In Blaricum een dubbele overwinning behaald In de grote prijs van Nederland voor springrui ters HOOFDKLASSE ZATERDAG Kinhetm-Otants 2-1. ADO-Sparta 5-1. Euro Stars- UW 7-10. Amstel TIJgera-Nicols 2-1. HCAW-Quick ZONDAG Olants-Klnhem 8-4. Sparta-ADO 3-0. UW-Euro Stars 12-2. Nfols-Amstel Tijgers 9-8. Quick- HCAW 5-6. Olants 16-22 Sparta 16-13 Amstel Tijgen 18-22 ADO 16-12 Kinhelm 16-22 Quick 16- 0 HCAW 16-20 Euro Stan 16- 4 UW 16-18 Quick twee punten In Nicols 16-17 mindering. ZATERDAG IA: Schoten-Storks 2-1, Roos wij k-8parks 5-6, Hoolddorp-CC OWO 9-8. IB: P8V-V8 13-2, Feyenoord-HUversum 12-2, Bpartaan-Plrates 7-1, KN-Tlgen 11-2. KH-Tlgen 10-0. 2B: DVH-HMS 1-12, Mlnlatcrpark-Robur '58 3-0, Meteoor-N1SC 8-10. VolewUckera-BSC Utrecht 7- 0. De Geuzen-ABC 18-2. ZONDAG IA: Storks-Schoten 12-9. 8parks-RooswlJk 0-4. Cats O WO-Hoofddorp 11-0. Terrasvogels-RCH 3-4 IB: V8-P8V 6-4, Hllversum-Feyenoord 7-13, Pira tes-Sparta an 5-11. 2A: Or.-Alro Jeka 5-4. Blue Blrds-Ducks 20-7. Den Bosch-Oeldrop 95, Botlek-Schledam 3-12. Twlna- Black Llorvs 1-6 ZB: HMS-DVH 7-5. Robur '58-Mlnls terp ark 7-0. NISC-De Meteoor 8-2. BSC Utrecht-Volewljcken 2-4 ZC: VUC-TYBB 4-11. Frogs-HeUoo 8-2. Celeritas- Onze Gezellen 12-10. Cromtigers-Wassenaar 3-1, Bloemendaal-Herons 96. SOFTBAL HOOFDKLASSE ZATERDAG HCC-WK 6-1. Bloemendaal-DS8 2-5. Terrasvo- gels-BV 3-1 ZONDAG OG-EDO 0-9. DIEKIRCH De Belg Ludo Peeters is winnaar geworden van de Ronde van Luxemburg, die open stond voor amateurs en profs. Op de laatste dag van de vierdaagse ronde maakte de Belgische prof Gerben Karstens de leiderstrui afhandig. De 36-jarige ve teraan uit de ploeg van Peter Post had zaterdag op punten de leiding genomen. Ludo Peeters maakte zon dagmorgen tijdens het eerste gedeel te van de laatste etappe deel uit van een kopgroep van vijf renners, die een minuut en dertien seconden voor sprong nam op het peloton, waarin Karstens zat. De sprint van die kop groep werd overigens gewonnen door Bert Scheuneman, een lid van de nationale amateurploeg. Het tweede gedeelte van de laatste etappe werd gewonnen door de Belg Ferdi van den Haute. In het eindklassement bezette Karstens uiteindelijk de derde plaats. In de Ronde van Luxemburg maakte de Westduitser Didi Thurau. die op dramatische wijze de Ronde van Ita lië verliet, zijn rentree. Hij probeerde het zaterdag met een solo, maar te gen het einde van de rit kreeg hij weer een enorme inzinking em beëindigde hij de etappe met drie minuten ach terstand op het peloton. Tijdens die rit maakte de Belg Jose de Cauwer een zware val. Hij werd in het zieken huis opgenomen. Of zijn toestand zo ernstig was dat hij niet als knecht van Hennie Kuiper naar de Ronde van Frankrijk kan, kon niet worden bevestigd. BLACKPOOL De Pool Jan Brzez- ny is winnaar geworden van de Ron de van Engeland (Milkrace) voor amateurs. In het landenklassement eindigde de Sovjet-Unie op de eerste plaats. De twaalfde en laatste etappe van Penrith naar Blackpool over een afstand van 133 kilometer eindigde-in een overwinning voor de Spanjaard Salvador Jarque. Hij finishte na drie uur, 23 minuten en 34 seconden. De Deen Mikael Markussen eindigde als tweede. Henk Boom eindigde als beste Neder lander op de zevende plaats. In de laatste etappe werd hij 22ste. In het eindploegenklassement bezette Ne derland de achtste plaats. Twaalfde etappe: 1. Salvador Jarque (Spa) 133 km in 3.23.35, 2. Mikael Marcusscn (Dem 3.25.35. 3. Miklasjeviuj (Sov). 4. Kalis (TsJ). 5. Schuier (VS). 6 Fretwell (OB) z.t.. 22. Henk Boom (Ned.). 37 Willy Maessen (Ned.), 41. Ton ter Harmsel (Ned.), 45. Oer Mak (Ned 57. Oerrlt Pronk z.t. (Ned Algemeen klassement: 1. Jan Bi 45 38.34. 2. Lennart Fageriund iZwei Bob Downes iGBi 45.41.15.. 4 Mount min. 42 sec 5 Moravec (Tsji op 6 min. Rassmussen (Dem op 6 min. 32 sec.. 7.8 min. 28 sec19 Maessen op 16 min. SÏ Mak op 27 min. 0 sec 37. Pronk op 37 n* L. 41. Ter Harmsel op 40 min. 29 sec. HOOOERHEIDE Peter Si IT L uit het Limburgse Eysden is zaï in Hoogerheide Nederlands kampioen bij de junioren gei OUi Schroen was de beste in eei ifflé groep van vier, dié zeventien eria ter voor het einde van de 125 k jiil ter lange wedstrijd onder zijn was ontstaan. l"e Uitslag: 1. Peter Schroen (Eysden) 125 Icn -Aqj 57 min. en 54 sec 2 Berry Zoontjens (Tin 3 John de Bie (Haarlemi z.t., 4 SJaak H 9 (RIJsbergcni op 3 sec.. 5. Peter Liefaart n n£ vcndcel) op 8 sec.. 6. Wllly Bouwman iSj n.fo Adrlc van de Poel (Hoogerheide). 8. Fritt ,"r Klis (Haarlem) allen z.t. W'Q' zie) DOETINCHEM De Haarlf gst Peter van der Knoop is winni bel< worden van de Ronde van de hoek met start en finish in I chem. Van der Knoop finishte! kilometer in drie uur, 35 minuf vijf seconden. Hij won de spiï een groep van zeven renners n Ben Liebrechts beslag legde tweede plaats en Wies van derde werd. ESSEN FC Nürnberg is na negen jaar teruggekeerd in de Bundesliga. De Neurenbergers speelden in Essen de beslissende promotiewedstrijd te gen Rot Weiss gelijk: 2-2. Bij de rust stond FC Nürnberg met 1-0 voor. Een week geleden had Rot Weiss de uit wedstrijd met 0-1 verloren. Het was een keihard duel met vele blessurege vallen en vijf gele kaarten. Twee mi nuten voor het eind moest de politie met behulp van honden bovendien in actie komen om supporters van het veld te verwijderen. SOFIA Lokomotive Sofia zal het komende seizoen meedoen aan het toernooi van Europese landskampi oenen. De voetbalclub had zondag genoeg aan een gelijkspel van 3-3 tegen Levski Spartak om kampioen van Bulgarije te worden. Tweede in de strijd werd CSKA Sofia. Deze ploeg eindigde in totaal met één punt minder dan de winnaar (41 te gen 42 pnt). Derde werd Levski-Spar- tak met 38 punten. LE MANS Tijdens de 46ste editie van de 24 uursrace van Le Mans, gewonnen door de Franse equipe Di- dier Pironi/Jean-Pierre Jaussaud, heeft zich één ernstig ongeluk voorge daan. Na zeventien uur belandde de Fransman Christian Debias met een snelheid van rond de 260 km/uur in een flauwe bocht in de vanghekken. Hij sloeg eroverheen en kwam tegen een boom tot stilstand. Met hersen letsel en enkele gebroken ribben werd hij uit het totaal verbrijzelde wrak gehaald en per reddingshellcoptef naar een ziekenhuis in Tours ver voerd. De behandelende geneesheer verklaarde daar later dat zijn toe stand niet kritiek meer was. Pironi moest na afloop van de 24- uursrace van Le Mans met uitput tingsverschijnselen naar een zieken huis vervoerd worden. De 26-jarige Parijzenaar werd door twee politie agenten uit zijn auto gehaald. Minu ten later viel hij flauw en kreeg hij zuurstof toegediend, voordat hij zich aan de traditionele champagne zette. Pironi klaagde daarna over duizelig heid en artsen achten het raadzaam hem over te brengen naar een zieken huis, waar werd vastgesteld dat hij bevangen was door de warmte. BRISTOL Tijdens een motorboot- wedstrijd in de formule 1 zijn zater dag in Bristol twee mensen om het leven gekomen en werd er één gewond. De drie hadden gezeten in een red dingsboot die langs de kade lag en die werd geraakt toen het vaartuig van de Nederlander Henk Bakker uit de koers raakte en over het scheepje met de drie mannen heenscheerde. Bakker zelf kwam er goed van al. De wedstrijd werd enige tijd gestaakt en ging toen voort. Ofschoon de race door duizenden mensen werd gevolgd hadden slechts enkeie het ongeluk zien gebeuren. In 1973 kwam een van de deelnemers aan de wedstrijd. Rudy Herschel, tij dens een ongeluk om het leven. ROME Intemazlonale uit Milaan heeft in Rome de finalewedstrijd van het voetbaltoernooi om de Italiaanse beker tegen AC Napoii met 2-1 ge wonnen. BIJ de rust was de stand 1-1. Res te ill gaf Napoll in de vijfde mi nuut al de leiding, maar dertien mi nuten later maakte Altobelli gelijk. De winnende treffer kwam twee mi nuten voor het einde van de voet van Binl In Kopenhagen eindigde de finale vah'de strijd om de Deense beker tussen Pt*m Kopenhagen en Esbjerg ook na luw* verlengingen van elk vijftien mimiten onbeüst: 1-1. Hen- ning Nielsen gaf Ksbjei* In de 17e rttfruiut een voorsprong Mei nog se ven mimiten te spelen bracht Lars Larscrt JTrrtn op gelijke hoogte De ShHBtrtjd worttt op een nader te bepa len datum overgespeeld. door Onno Zeisman AMSTERDAM Alsof ze niet konden ophouden, zo lang duurde dit jaar het hoc- keyseizoen bij de dames. Eerst kreeg de toch al late kampioenscompetitie een verlengstuk in de vorm van een beslissingswedstrijd tus sen Were Di en HGC. Maar op dat nagerecht kwam ook weer een toegift, want de wedstrijd zelf eindigde onbeslist (1-1). Uiteindelijk kwam Were Di nog tot een doelpunt in de verlenging, waarmee de titel voor nog een jaar in Tilburg blijft. Opnieuw is dus gebleken dat het on derling verschil gering is. Zouden de dames tot invoering van een hoofd klasse besluiten, waarover geregeld wordt gesproken, dan kan een boei ende compeUUe worden verwacht- Verleden jaar werd Were Di lands kampioen met evenveel punten en ook een gelijk doelsaldo als Pinoké en HTCC. Dit keer ging de titel even moeizaam naar Tilburg Wel was Were Dl over de hele wedstrijd geno men iets sterker, maar doelpunten maken is niet het beste punt Twee gemiste strafballen bewijzen dat eens te meer: CSthy Woudenberg schoot naast en Monique Westerdljk haalde bet doel niet eens. Ontgoocheling in de verdediging van HGC. Were Di heeft gescoord en Karien Hamers loopt juichend terug. HGC. dat getraind wordt door inter national Wouter Leefers en met een gemiddelde leeftijd van 19 jaar heeft veel toekomst. Het leverde uitste kend partij Dat bleek in de tweede helft toen Madeion Beliën vrij snel uit een strafcorner Were Di de leiding gaf en de rivalen offenslever moesten spelen. Het leverde enkele strafcor- ners op, waaruit Maria Mattheusens- Fikkers gelijkmaakte. Terwijl HGC meer naar voren kwam, vielen achter gaten waar van Were Di kon profiteren. Het ging aldus gelijk op met kansen en hoekslagen, maar door Bob Lieshout Den HAAG In een zo goed als uitgestorven spo Overbosch, het blijft jammer dat de organisatoren vai toernooi om de Decio Scuri-cup bij de planning van toernooi over het hoofd hebben gezien dat er in dez periode ook nog eens zoiets als het wereldkampioens voetballen verspeeld zou worden, speelde het Nederl basketbalteam tegen Turkije. Opnieuw bleek dat de i onder interim-coach Tom Quinn snel vooruit gaat. Zond: Faber, uitblinker in de eerste wedstrijden, werd Turkije gecontroleerd basketbal moeiteloos opgerold. Slechts ei slordigheden lil de laatste minuten maakten, dat Turk| score nog een draaglijk aanzien kong geven: 108-81. Wat er op het ogenblik met het Ne* derlands team gebeurt, zou door een buitenstaander licht als een wonder omschreven kunnen worden. Niet ge heel onbegrijpelijk wanneer de zaken eens op een rij worden gezet. Een voorbereiding die er traditioneel niet mocht zijn, met als hoogtepunt de eerste training waarop de voltallige selectie aanwezig was. Koningsschut- ter Kees Akerboom en langste man Harry Kip konden niet spelen in de uitwedstrijden tegen Israël en Tur-, kije, omdat zij geen vrijaf van hun werkgever konden krijgen. Na de wedstrijd tegen Israël in Amsterdam, vertrok topscorer tot dan, All Faber. naar de Verenigde Staten teneinde zich daar een onderkomen aan te schaffen. Desondanks speelde het team de algelopen week het beste basketbal dat een Nederlands team tot nu toe ooit had gespeeld. pas in de verlenging viel de beslis sing, opnieuw dank zij een strafcor ner van Madeion Beliën. Zodat het vorige jaar compleet wordt herhaald: HCKZ (heren)en Were Di (dames) landskampioen en de Amsterdam-da- mes als bekerhouder en derde deelne mer aan de Europa Cup. landse Basketbal Bond I ging van de Volksrepubliek China te aanvaarden om van 5 tot 16 augustus deel te nemen aan het vrlendschapstoernooi in Peking Het besluit kon worden genomen nadat het Nederlandsch Olym pisch Comité en de Stichting Nationale Sporttota- I Isa tor hadden meegewerkt aan een aantal fir.an- cléle verschuivingen ln het programma van dc NBB. De bond zal overigens zelf ook een belangrijk bedrag voor eigen rekening moeten nemen. De NBB heeft voorts contact gezocht met de Japanse baksetbal bond om te proberen op de heenreis enkele wedstrijden In Tokio tegen het nationale team van Japan te spelen. Voor deze wedstrijden in China zal voor de meeste deelnemende landen een belangrijke voorbereiding zijn vor de in okto ber op de Phillppljnen te houden strijd om de wereldUtel. Van een wonder is echter geen spra ke. Het ls de inbreng van interim- bondscoach Tom Quinn en de erken ning van zijn vakmanschap voor de spelers, die maar al te blij zijn onder hem te mogen spelen. Quinn maakt in de laatste weken zijn reputatie als Europees topcoach, die op korte ter mijn prestaties kan leveren, volledig waar. Verdwenen is de ploeg die, steu nend op een voorbeeldige inzet, wel eens tot uitschieters in staat was. Verdwenen lijken de onbegrijpelijke missers, de grote misverstanden, de totale Instortingen. Ir plaats daar van, speelt nu een ploeg, die ongeacht de tegenstander, boven de 50 procent schiet, voor internationale ontmoe tingen een zeer hoog percentage, die hard werkt in de 2-3, of 1-3-1 zone- verdedlglngen. en die bovenal, zeer gecontroleerd basketbal speelt. Al deze Ingrediënten waren ln de wed strijd van zaterdag aanwezig. Toege geven, Turkije bleek niet die tegen stander, die men op grond van het resultaat in de uitwedstrijd, een klei ne overwinning voor Nederland, mocht verwachten, maar kenmer kend was het wel dat de inzet van de Nederlandse spelers, met uitzonde ring van de allerlaatste minuten, geen moment verslapte. Daar zorgde Tom Quinn wel voor. Hij zat de spe lers voordurend op hun huid, wan neer deze een misser, een zwakke pass, of onoplettendheid in de verde diging wat lacherig wilden afdoen met een verwijzing naar het zwakke optreden van die Turken. Het resul taat was dat de spelletjes in de aan val goed werden gelopen en dat er veel, met name de periode dat Gerrit Van Buuren in het veld kwam. fast- breaks werden gelopen. Echt ontevre den was Tom Quinn dan ook niet en een time-out. nemen achtte hij. net als tegen Israël ook nu niet nodig. Al met al maakt het Nederlans bas ketbalteam nu een goede kans twee de, of zelfs nog eerste te worden ln het, toernooi. Beide plaatsen geven recht op deelname aan Intercontinental Cup. Gelukkig voor de Nederlandse Basketbal Bond wordt dat toernooi Anton van Helfterpn scoort po danks het verdedigende w de van de Turken Mehmet en hangir. volgend jaar gespeeld, zodat er licht flnacieel een en ander te re[ valt. Hopenlijk wordt de „Quinn" niet vergeten. Scores Nederland. Woudstral Akerboom 20, Zwiers 16, Van H< w ren 13. Turkije: Aydan 18, Kunt^jn Dogusgen 14. EINDHOVEN Tot op heden ben zestien spelers bij PSV een tract getekend voor de a-selectle zijn: Jan van Beveren, Ernie Bri 1 Nick Deacy, Gerrie Deykers, A van Engelen, Arthur Hooyer, Re Willy van de Kerkhof, Adrie Kraay, Willy van der Kuylen, I Lubse, Antolne van Mierlo. Poortvliet, Paul Postuma, Ton en Huub Stevens. Het is niet uit| ten dat PSV nog een nieuwe k aantrekt. Guy Francois is nog derhandeling met de Belgische1 St. Trulden. PSV begint met de training vo« nieuwe seizoen op 24 Juli. Na tweetal wedstrijden tegen ami clubs ln Bergeyk en Hapert wort 3 augustus in België gespeeld de nieuwe eerste divisieclub schei. Op 5 augustus speelt PS Eindhoven tegen Arsenal en v" gen later is RWDM in Brussel stander van de landskampW Van 15 tot 20 augustus neemt deel aan een Internationaal toer in Bilbao en dinsdag 22 augusti de laatste oefenwedstrijd geplao gen de amateurclub WoenseL LISSABON FC Porto heeft ren de nationale voetbaltitel ovèrd van Portugal. Benflca el» weliswaar in punten gelijk, maf doelsaldo van FC Porto was vas ter gehalte: 81-21 tegen 56-11 Benflca. Vorig seizoen was Benf* voetbalkampioen van PortugaL

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 12