NHet machteloze protest Tegen Nederland ichande uitwissen' WATERPOLOTEAM ONDERMAATS Kortsnoj speelt niet om het geld Per dag 15 moorden Schotten in arrest Michels weet het niet Luque:twee duels rust Ze Maria overleden Aangrijpende minuten tijdens demonstratie van de 'dwaze moeders' cLeod klampt zich vast aan strohalm appel jzigt :tiek Van nieuwe opbouw blijkt kort voor wereldkampioenschap nog weinig ET TERDAG 10 JUNI 1978 SPORT TROUW/KWARTET 31 I van or Johan Woldendorp logl» mnia man aagt kaan m de :hool, al 37, ïrwijs or de 1189- vr. S, loule- ENOS AIRES Iedere donderdagmiddag maken ze hun Ie omgang op het plein voor het presidentiële paleis. De aze moeders worden ze genoemd. De vrouwtjes, die of hun itgenoot of een of meer kinderen zijn kwijt geraakt. Opge- [t door de politie, omdat zij een andere mening dan de igbare Junta-opinie ventileerden. Ze willen van president iela weten, wat er met hen is gebeurd. Leven hun dierbaren Of kunnen ze nog wel ademen, maar zijn ze door stachtige martelingen het besef kwijt geraakt dat er nog rts als een aards bestaan is? Of zijn ze al lang geleden ood. „Het is onmenselijk om te moeten leven met de •Hing. dat je niet weet wat er met je verdwenen familiele is gebeurd. Dat moet de regering ook begrijpen", zegt ■schall Meyer, een rabbijn van Amerikaanse afkomst, die veel contacten met de dwaze moeders onderhoudt. Touwtjes zullen niet rusten, voor- ze een antwoord op die branden- Tagen hebben gekregen. Tot zo- zullen ze wekelijks in processie het Plaza de Mayo trekken. Zo n icht duurt al met al iets meer dan kwartier. Maar eergisteren waren de meest aangrijpende minuten ik tot nu toe in Argentinië heb gemaakt. half vier donderdagmiddag ver- tien de dwaze moeders zich altijd iet plein. Normaal zo'n honderd ïonderdvijftig in getal, twee da geleden zeker het dubbele. Ze en zich herkenbaar door witte ddoeken op te zetten. Dan vor- ze een rij en schuifelen en sjok- voorwaarts. Na een paar rondes ebben gelopen, verdwijnen ze Moeten ze verdwijnen, omdat iolitie hen uiteen drijft. Meestal len er een of twee moedertjes resteerd. Eergisteren, ook, kort ■t begin. De dappere vrouwen nmuün geworden voor dat risi- le komen iedere week terug. Op eertien moeders en de twee non- na, die in februari in een politie el werden gesleurd. Van hen is ot tot op heden onbekend. ingstaanjagende stilte wordt snel broken. Argentijnse omstanders ten heftig discussiërend het recht aan, dat de protesterende vrou wen zich hebben aangemeten. Ze ver wijten de moeders de meeste zijn van middelbare leeftijd, een jongere minderheid draagt een (misschien) vaderloos kind op de arm nota bene. dat zij met hun optocht de belangen van het land schaden. Ze kritiseren de moeders, omdat ze deze keer gebruik maken van de aanwezig heid van journalisten en een aantal leden van de Zweedse voetbalselec tie. De daaruit voortvloeiende woor denstrijd is nog bloedstollender, nog hartverscheurender dan de aangrij pende stilte van zo net. Er ontrolt zich op het plein een compleet drama. Terwijl de politie de moeders opjaagt en journalisten en cameramensen probeert het werk onmogelijk te ma ken, klampen de vrouwtjes zich tot tranen toe geroerd en met snikkende stem vast aan de verspreiders van hun boodschap. Een van hen vouwt La Prensa van 17 mei open en toont de advertentie met de namen van 2508 vermiste politieke gevangenen. Een ander haalt een kaartje te voor schijn, waarop de foto en de naam van haar dochter staan. Een lieftallig verpleegstertje, vijf jaar geleden ver dwenen. „Ik weet niet wat er met haar gebeurd is", huilt ze „Ik denk dat ze niet meer leeft. Maar waarom vertellen ze het me niet?" Het Plaza de Mayo. waar voor de regeringsgebouwen elke donderdag de protestactie van de „dwaze moeders" plaatsvindt. De meute dwaze moeders en verslag gevers is inmiddels naar de rand van het Plaza Mayo geloodst. Een politie agent sommeert iedereen over te ste ken. Niemand doet het. De vrouwtjes -vechten voor hun laatste kans, ze krabbelen namen op papiertjes. Ie mand frommelt me een bundeltje pa piertjes in de handen. „Un caso como todos", staat er op de omslag. Een geval als alle anderen. Het blijken kopieën van enkele persberichten en een foto van een overhoop gehaalde kamer te zijn. Op een van de afdruk ken staat een pasfoto van een leef tijdgenoot. Desaparecido. Verdwe nen. Weggevoerd. Waar naar toe? Hoe gaat het met hem? Leeft hij nog? Is hij dood? Dat willen de dwaze moe ders weten. Dat willen ze aan Videla vragen. Iedere donderdag weer. Ver van het Plaza de Mayo, waar om vier uur niets meer van de hele sessie is te merken, staat de uiterst moder ne synagoge Comunidad Bet-El, het trefpunt van de Joodse gemeenschap in de stadswijk Belgrado. Rabbijn Meyer predikt daar tot zijn gelovigen. Onder hen bevinden zich tal van dwa ze moeders. Zoals bekend is minstens twintig procent van alle politieke ge vangenen van Joodse afkomst. En dat terwijl Joden slechts anderhalf procent van de totale Argentijnse be volking uitmaken. Meyer: „De rege ring heeft ons Ingelicht over het lot van 84 mensen, die in de advertentie van La Prensa werden genoemd. Maar wat is nu 84 op 2500? Het is een zoethoudertje. Met een wezenlijke be leidsombuiging heeft dit gebaar niets te maken. Bovendien weet ik zeker, dat er veel meer dan 2500 verdwenen politieke gevangenen zijn. Hun fami lieleden zijn evenwel bang om daar voor uit te komen." Amnesty Interna tional, de drie organisaties voor de mensenrechten in Argentinië en de Joodse kerk doen hun uiterste best om bij de junta opening van zaken af te dwingen. Het lukt slechts mondjes maat. Het effect is te verwaarlozen, omdat de grootste kerk in Latijns- Amerika. de rooms-katholieke, zich afzijdig houdt. Meyer: „Als belangrijkste godsdien stige groepering zou de katholieke kerk zich veel actiever moeten tonen. Die kerk wordt evenwel te veel over heerst door vroegere machten, die bij voorkeur naar de stem van de macht hebbers luisteren. Toch heb ik de hoop nog niet opgegeven. Ik heb een uitstekend contact met Nuntius Pio Laghi. Een opmerkelijke man, die erg gevoelig is op het punt van de men senrechten. Ik geloof ook. dat de lo kale katholieke kerk actiever is dan de landelijke." Rabbijn Meyer weet. dat de meeste verdwijningen plaats vonden tijdens het chaotische bewind van het illus tere koppel Isabel Peron-Lopez Rega en kort na de staatsgreep in maart 1976. „Ik geloof in Videla. Ik hoop, dat hij meer macht krijgt en dat de hoogste militaire chef na zijn pensio nering (Videla wordt per 1 augustus burgerpresident - red.) dezelfde opi nie heeft als hij. Anders wordt Videla een marionet van de generaals, die immers een zeer belangrijke machts factor vormen. Ik ben tegen terroris me. Geweld is uit den boze. Wie schul dig is, moet worden gestraft. Maar wel op een rechtvaardige manier, ter wijl de familieleden het recht hebben om te weten waar hij of zij is gebleven en wat er met hem of haar is ge beurd." Meyer is een moedig man. Al is het alleen maar, omdat hij openlijk voor een oppositionele mening durft uit te komen. En al weet hij, dat hij wordt afgeluisterd, wanneer hij met iemand telefoneert. „Wat is moedig? Ik ben in Argentinië gekomen en ben van dit land gaan houden. Ik geloof in dit land. Wanneer je daar onophoudelijk het accent op legt, ontstaat de moed om te vechten voor de menselijke waardigheid. Duizenden Argentijnen doen dat. De Duitsers deden het in de dertiger jaren niet en kregen vervol gens Hitier. Het is nog altijd zo. dat ieder volk de regering krijgt, die het verdient. De Argentijnen hebben dit regiem dus aan zichzelf te danken. Zij hebben alleen het woord „ik" geleerd en niet het begrip „wij". Dat verfoei lijke principe is terug te voeren naar de afschuwelijke moord op zes mil joen Joden tijdens de tweede wereld oorlog. Waarom is dat toen gebeurd? Omdat iedereen zei: „dat is niet mijn probleem." uur uur oge- ?t zij ging P. ieel- pse- wnd. >r Matty Verkamman JDOZA Schotland zou wereldkampioen worden. Allistair „Ally" McLeod, de luidruchti- londscoach van de Schotten, wist het heel zeker. Maanden voor de start van het elfde Idkampioenschap voetbal zocht en vond hij de publiciteit met zijn over-optimistische iraken. In het op den duur voetbalzot geworden Schotland gingen zijn beschouwingen er i koek. Twee maal per week mocht hij bij „Radio Clyde" zijn gezwollen teksten de ether in Iten, dagelijks hield hij zich bezig met persoonlijke persconferenties die ook al bol stonden het geloof in de Schotse onoverwinnelijkheid. „De eerste de beste rugbycoach kan met dit ii wereldkampioen worden. Nog nooit is er zo'n sterke Britse ploeg geweest," heette het in dagen. 10 uur 12 uur was niet bepaald voor het eerst sen Schotse manager op het ab- r af zo hoog van de toren blies, s als Bill Shankly (Bob Paisley's ganger bij Liverpool) en Tommy lerty (Derby County) zijn even- bekend geworden door hun her- flelijke grootspraak in dat voor buitenlander praktisch onver- Jbare Schotse dialect. Het is na- ijk spel, dat pochen. 'In een se- le bui heeft Mcleod dat ook wel toegegeven." Een voor mij ris- spel. Want wanneer Schotland dan richt de volkswoede zich op Maar ach. ik heb geleerd dat je sur de I) 5 uur 5 uur 5 uur 'orige 6 uur 4 uur lel onze speciale verslaggever DOZA - Het Nederlands elftal t morgen in de wedstrijd tegen Uand weer met drie spitsen aan. e mislukte vertoning tegen Peru baar twee aanvallers, acht bond- to Ernst Happel het beter om het In voorwaarste richting te verleg- Dit omdat er op het hoogpolig van het stadion in Mendoza naps- [evaar uit de tweede lijn amper Te is. *1: „We hebben op dit vel ander- »ur schietoefeningen gedaan. De ns die normaal over een uitste- •chot beschikken, brachten er Iets van terecht. Ik ben ervan uigd dat Peru en Iran hetmet «ysteem gemakkelijker hebben il dan wij". oiimn I^e de lichte blessures van van de Kerkhof en Johan Hees- i" wilde de Oostenrijker nog geen ol ais ütieve opstelling prijs geven. de persconferentie van giste- J a|S excuseerde Happel zich bij de r nur püandse journalisten officieel zijn onbehoorlijk gedrag gedu- 6 de persbijeenkomst van dlns- Overigens vond Happel dat zijn Weelde antwoorden toen nJet los «n van de in zijn ogen niet altijd «linune vragen. moet durven gokken in het leven. Het resultaat is nu (dus voor het begin van het WK-toemooi) dat Schotland een geweldig vertrouwen heeft in de ploeg. Dat betekent een enorme sti mulans." Een riskant spel van Mcleod, zo blijkt inderdaad, nu Schotland praktisch de koffers mag pakken voor de teru greis. Slechts kommer en kwel zijn Mcleod tot dusverre ten deel geval len. De „wereldkampioen" richtte zich zelf in de openingswedstrijd te gen Peru middels een 3-1 nederlaag ten gronde en liet die miskleun door een nog treuriger gelijkspel (1-1) te gen Iran volgen. Slechts via een „on mogelijke" overwinning met tenmin ste drie goals verschil op Nederland, mag Schotland doorgaan in Argen tinië. Ally Mcleod doet ook in deze dagen nog zijn best om die strohalm als een heus houvast te zien. Maar of dat kunstmatig vertrouwen nu nog door werkt op zijn gedesillusioneerde for matie. dat valt zwaar te betwijfelen. Mcleod: „Ik weet het, het grootste probleem is dat we geen doelpunten maken. Maar toch zullen we er alles aan doen om tegen Nederland onze reputatie te herstellen. We gaan zeker vechten voor onze laatste kans en hopen op een snel doelpunt." Gezien de mentaliteit van Britse voetballers, zal Schotland onge- twjfeld knokken voor die laatste kans. Maar wat ook zeker is: de slech te resultaten hebben de onderlinge sfeer inmiddels aardig aangetast. Waarbij Mcleod uiteraard als logisch mikpunt fungeert. Een dag na de ontluistering tegen Peru was de ma nager in hotel Alta Gracia van Cordo ba nog een opgewekt man. Maar toen hij korte tijd later contact opnammet het thuisfront bleek hoe groot de te leurstelling daar eigenlijk wel was. Mcleod: „Daar ben ik van geschrok ken. Twintig procent van de school kinderen was op de dag van de wed strijd thuis gebleven. Het land leefde in een roes. En dan komt er zo'n teleurstelling. De woede is groot." Mcleod maakte er toen al geen ge heim van dat hij de terugkeer vreest. Om de selectie niet al te zeer aan het schrikken te brengen, verbood hij meteen alle telefoongesprekken met Schotland. Zelf sloot hij zich een dag lang op in zijn hotelkamer. „A broken man," zo typeerde middenvelder Ar chie Gemmill zijn coach. Om de niet al te grote discipline (als zo vaak met Schotse voetballers) wat op te vijzelen, stelde Mcleod vervol gens een reglement in dat als voor naamste punten telde: voortaan elke avond om tien uur naar bed en geen gebruik meer van alcoholica. Mcleod, die eerder geen kwaad woord over zijn spelers wilde horen: „Ik heb ze eerst vrij gelaten, maar het zijn net kinderen, ze kunnen die vrijheid niet aan. Wie nog een glas bier drinkt, Wanneer Schotland faalt richt de volKSwoede zich gaat onmiddellijk terug." In navol ging van Willy Johnston, voegde de geplaagde coach er nog aan toe. Over het dopingschandaal met Johnston meent Mcleod koeltjes: „Daar heb ik niets mee te maken. West Bromwich Albion de club van Johnston heeft dat spul verstrekt. Het blijkt dat Johnston het voor elke wedstrijd bij zijn club gebruikt. Hij werd nu pas voor het eerst gecontroleerd." tenslotte: Wellicht dat McLeod voor de wedstrijd tegen Nederland weer eens een beroep doet op aanvaller Derek Johnston van Glasgow Ran gers. Johnston scoorde in het recente Britse landskampioenschap de enige twee Schotse doelpunten BERN De uit Argentinië teruggekeerde Zwitserse priester Jacquet Milo bericht, dat de staatsveiligheidsdiensten gemiddeld vijftien politiek* moorden per dag plegen. Dat is dus meer dan een hele voetbalploeg". Aldus meldt het Zwitserse voetbalblad „kick" in een nummer dat geheel gewijd is aan de politieke situatie in Argentinië i.v.m. het wereldkampi oenschap voetbal. Dit nummer is verschenen in een grotere oplage dan gewoonlijk: een oplage van 200.000. Het land wordt geleid door een dictatuur, dat xich christelijk noemt, aldus het blad. Onlangs overhandig de de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Vance de Argentijns* regering een lijst van 6.000 mensen, die sinds 1976 het slachtoffer werden van politieke moorden. CORDOBA Vijftien Schotse voetbalfans hebben in de nacht van woensdag op donderdag vier uur op een politiebureau in Cordoba doorge bracht. Zij werden gearresteerd nadat zij hun ongenoegen over het blamerende gelijkspel van het Schotse elftal tegen Iran (1-1) van woens dagavond in een plaatselijk restaurant op overduidelijke wijze kenbaar hadden gemaakt. De Schotten wierpen de tafels om en kalkten leuzen op de muren van het etablissement. Eerder hadden zij getracht de spelersbus bij het verlaten van het stadion aan te vallen. Al tijdens de wedstrijd zouden vele Schotten dronken op de tribunes hebben gezeten en obscene gebaren hebben gemaakt om de supporters van Iran te provoceren. ROSARIO Voor Rinus Michels is er nog geen uitgesproken favoriet voor de wereldtitel voetbal. In Rosario zegt de KIF A-waarnemer en voormalig trainer van FC Barcelona: „Het spel van Italië is me tot nu toe het beste bevallen. Die ploeg speelt verheugend offensief. Ook West-Duitsland heeft het voetballen nog niet verleerd. Dit team behoort nog steeds tot het groepje kanshebbers". Michels. die in 1974 Nederland naar de tweede plaats leidde, is van mening dat Argentinië wereldkampioen wordt als de finale bereikt wordt. „De Argentijnen hebben de toeschouwers dan aan hun zijde en vaak wordt ook de scheidsrechter dan door de atmosfeer beïnvloed". Voor het Nederlands elftal ruimt Michels ook nog een plaatsje in bij de toplanden. Het spel van Oostenrijk is hem daarentegen een doorn in het oog. „Dat is veel te defensief. Het is haast niet meer om aan te zien. Maar het levert overwinningen op". BUENOS AIRES De Argentijnse spitsspeler Leopoldo Luque is voor de komende twee wedstrijden in het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal uitgeschakeld. De teamarts van Argentinië gaf Luque, ëén van de gevaarlijkste voorhoedespelers van het toernooi, acht dagen rust wegens een blessure aan een elleboog die hij opliep in de wedstrijd tegen Frankrijk. Luque mist de laatste wedstrijd in de eerste ronde tegen Italië en de eerste ontmoeting in de tweede ronde op woensdag 14 juni. SAO PAULO In Sao Paulo is gisteren op 21-jarige leeftijd overleden Jose Maria Donizetti Baroni, een Braziliaanse voetballer, die behoorde tot de eerste selectie van 24 spelers, die trainer Claudio Coutinho samenstelde voor de strijd om de wereldtitel in Argentinië. Ze Mario, zoals hij bekend stond, leed aan leukemie. Hij speelde in de voorhoede van Botafogo. MANILA Op 17 juli begint in Baguio-stad, een vakantie oord in de bergen, de schaak tweekamp om de wereldtitel tussen de huidige kampioen Anatoli Karpow en zijn niet langer meer In de Sovjet-Unie wonende landgenoot Viktor Kortsnoj. De twee schakers worden in de eerste week van juli in Manila verwacht. De eerste scheidsrechter bij het ge beuren, de Westduitse grootmeester Lothar Schmid, zei op een persconfe rentie dat de tweekamp nu en dan „opwindend" belooft te worden „om dat het een strijd gaat worden tussen twee krachtige persoonlijkheden". Winnaar wordt degene die het eerste zes partijen op zijn naam brengt. Hij zal 350.000 dollar ontvangen, de ver liezer 200.000. Volgens een nieuwe re gel zullen de spelers voor een remise geen half punt meer krijgen. Verwacht wordt dat de tweekamp meer dan twee maanden zal duren. De secretaresse van Kortsnoj, Petra Leeuwerick, zei dat „haar" groot meester komt voor het spel en niet om-het geld. Petra Leeuwerick werkt voor de Zwitserse schaakbond, waar Kortsnoj zich heeft aangesloten na dat hij, op 27 Juli 1976, was uitgewe ken en zich eerst in Amsterdam had gevestigd. Florencio Campomanes. de ((Filip pijnse) vice-vooreitter van de interna tionale schaakbond, zal spoedig met Lothar Schmid en Petra Leeuwerick naar Baguio gaan om die plaats per soonlijk te inspecteren en de nieuwe regels te bespreken die. aldus Campo manes, vermoedelijk maandag vast zullen staan Volgens een van die regels zullen er per week drie partijen worden ge speeld en is zondag een rustdag. De secondanten van Kortsnoj zijn de Britse grootmeesters Michael Stean en Raymond Keene en de Israëlische internationale meester Jasja Murey. Het is mogelijk dat de grootmeesters William Lombardy uit de VS en Oscar Panno uit Argentinië zich bij Korta- nojs „equipe" aansluiten. Jan Timman NIKSIC In de derde ronde van het international grootmeesterstoernooi van Niksic heeft de Nederlandse schaker Jan Timman de punten ge deeld met de Tsjech Vlastimii Hort FLORENCE De balans van het zeslandentoernooi in Flo rence telt voor het Nederlands waterpoloteam uitsluitend negatieve posten: vijf nederlagen, een fors negatief doelsaldo en logischerwijze de laatste plaats. Op de laatste dag werd volgens de verwachtingen verloren van Hongarije (2-6) en de Sovjet-Unie (6-10). Het toernooi werd gewonnen door Italië, dat in de finale tegen Hongarije de overwinning (5-3) door de arbiters werd toegeschoven. richte prestaties verarmden zij het collectieve geheel. Trage reacties, een minimum aan zelfsdiscipline en volledig onbegrip voor eikaars handelwijze vergrootten de onbeholpen indruk, die kenmer kend was voor dit Nederlandse optre den. Het totaal van vijftien spelers, die er uit werden gestuurd, en negen strafworpen tegen bewees de machte loosheid vah deze equipe. De posiüe van Trumbic is op dit moment weinig benijdenswaardig. Te meer daar hij noodgedwongen uit deze „Italiaanse" elf minimaal vier a vijf spelers zal 1 moeten selecteren voor de striid om de wereldtitel. Gedurende een zeer korte periode de monstreerden de Oranjespelers de re den van hun vroegtijdige selectie. Te gen Italië en in het eerste gedeelte van de wedstrijd tegen Hongarije werd het sluimerende talent zicht baar. In dezelfde duels echter werd tevens benadrukt dat het tijdstip van definitief ontwaken niet op korte ter- Coach Ivo Trumbic kreeg de reke ning gepresenteerd van het gekrakeel in en rond de ploeg die verleden jaar aan de Europese titelstrijd in Zweden deelnam. Vijf basisspelers vertrok ken, drie van hen min of meer na onderlinge ruzies en de Nederlandse bondscoach met een Joegoslavi6ch paspoort werd een jaar voor het WK in West-Berlijn ongewild geconfron teerd met een nieuwe opbouw van het Nederlands team. Een onmogelijke taak. zoals in de Toscaanse hoofd stad bleek. Door studieverplichtingen van zeven spelers vormde het overige deel van de WK-selectie de ploeg voor het eer ste toernooi op niveau van dit sei zoen. Voor Trumbic een aanvaard baar criterium om zijn jongere spe lers in internationaal opzicht te tes ten. Een fikse teleurstelling viel hem ten deel. Van de elf, die in Florence in het water kwamen, hielden alleen doelman Ruud Misdorp en aanvoer der Buunk hun reputatie overeind. De overige negen schoten in alle op zichten tekort. Met individueel ge- IVO TRUMBIC mijn (het WK in augustus bijvoor beeld) verwacht mag worden Tegen Hongarije startte Nederland onge kend agressief. De harde woorden van Trumbic na de schandalige ver toning tegen Roemenië sorteerden het gewenste effect. De equipe schoot letterlijk uit de startblokken. De Olympische, we reld- en Europese kampioen was zo verbouwereerd dat het elektronische scorebord na de eerste periode een voordelige Oranjemarge van 2-0 pro jecteerde. Heh aantrekkelijke spel van de Trumbic-formatie kon echter niet worden gehandhaafd en zakte in het verdere verloop van dit duel naar het normale, bedenkelijke, niveau De di recte aanleiding kwam voor rekening van scheidsrechter Santaz De Griek rekende in de tweede periode twee mini-overtredingen tot de zwaarste categorie. De strafworp en de nu merieke meerderheid, die volgden, ni velleerden de Hongaarse achter stand Daarna drukten de Hongaren met de wereldsterren Farago, Zi- vas en Molnar hun stempel op de wedstrijd. Voor de Nederlanders was slechts een bijrol weggelegd.* De laatste wedstrijd tegen de Sovjet- Unie onderstreepte nog eens de vorm- wisseling op een dag Twee ontmoe tingen binnen twaalf uur vallen bui ten de psychische grenzen van de spelers. Een dag eerder werd dit al bewezen De Sovjet-Unie had naar Florence een jonge ploeg afgevaar digd. De volledige opbouw is gericht op de Olympische Spelen van 1980 in Moskou, als er prestaties worden ver wacht. Na de spelen van 1976 in Montreal, die voor de Russen desastreus eindig den (uitschakeling door Nederland ln de voorronde), werd de „oude" ploeg rigoureus gekortwiekt met als resul taat dat alleen Kabanov en doelman Sharonov in de nationale selectie werden gehandhaafd Zonder Buunk, die om half vijf naar Nederland terug keerde in verband met afspraken op zijn werk. kwam Nederland tot een uiterst armzalige vertoning De schotloósheid nam ontmoedigende FLORENCE - Wim Krm.n liep ln h.l laal.U durl tan hel revlandenlorrnaai waterpolo io Florrn. Irgra de Sovjet Valt in de vierde en iaotvte periode ero oocblewure op. De apoler van landvkamptoen A2C uit Alphen moevt por ambulante naar het Maria Nuova-riekenhuit vervoerd wnrden Daar bleek het rechter ooglid te aija epengrwheurd Mrl vier hechtingen voegde Keaian tirh later op de avond weer bij de ploeg. vormen aan: vijfmaal werd een 7-6 situatie niet benut. Combinatie was een onbekend begrip en verdedigend viel er ook al geen sprankje verbete ring te bespeuren. Ultalagen Roemenie Spanje >-2 tl-O 0-0 1-0 1-2). Italië Hon ganje S 3 10-0 2-0 2-0 1-3». Nederland Sovjet Unie 0- 10 (1-3 2 3 1 2 2 2» ttodgtand 1 Italië 2 Hongarije 3 Sov.UniP 4 Roemanie 5 Spanje •.Nederland S S 0 0 10 37 26 5 4 0 1 2» 21 5 3 0 2 6 31-24 S 2 0 3 4 30 26 5 10 4 2 26 33 5 0 0 5 0 23-42 Scorevrr.oop Nederland-Sovjet Urne Orujtn 0-1 inumerleke meerderheidi, Kabanov 0-2. Majvena- raare 0 3. Eylander 13 (numerieke meerderheid». Ülikilager 2-3 (numerieke meerderheid». Oorajkov 2-4 <*tralworpi. Keman 3-4. Oargonov 3-5 inume neke meerderheid». Kabanov 3 6 Bjov 3-7. Keman 4 7 Kabanov 4-8. Keman 5-8. Kabanov 5-8. Blik slager 0-0 (aUalworpt. Oorajkov 0-10 (atralworpt

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 31