Haal nu bij de Rabobank I i het spaarvarken met echte ingebouwde radio ■KJ3V »JZPif «,R| m i ügH Rabobanlk il BOEKHOUDER Waarnemer voor Sake v. d. Ploeg Trouw part-time kracht m/v Landbouwer stopt hongerstaking Van Aardenne laakt rapport over Kalkar Principe-akkoord CAO klein-metaal CAO rond voor papierindustrie Het Rabobank spaarvarken met ingebouwde radio: Laat uw vakantie nietbederven dooreen bedorven maag of diarree.-] isorbine Ookop de vakantiekaart hóórt de postcode. Gebruik'm goed. STICHTING CHRISTELIJK ONDERWIJS oproepbare medewerker/ster DONDERDAG 6 JUNI 1978 Van een onzer verslaggevers OUDE PEKELA In Oude Pekela Is een waarnemend burgemeester be noemd na het onverwachte vertrek van burgemeester Sake van der Ploeg. Mr. E. H. Toxopeus. Commis saris van de Koningin in Groningen, heeft gisteren medegedeeld dat bur gemeester D. G. van den Noort van de nabuurgemeente Muntendam, met ingang van vandaag als waarnemend burgemeester van Oude-Pekela fun geert. Zoals we gisteren meldden heeft de heer Van der Ploeg het meeste huis raad uit zijn woning laten halen en verblijft hij tijdelijk op een camping. In afwachting van het betrekken van een nieuwe woning die hij in Drach ten bouwt. De reden van zijn over haaste vertrek zou zin dat er opnieuw stenen door zijn ramen zijn gegooid door een onbekende. De heer Van der Ploeg is al enige tijd ziek. Omdat ook een van de beic^e wethouders ziek is. vond mr. Toxopeus het niet langer verantwoord het benoemen van een waarnemer uit te stellen. Mr. Toxopeus kon gisteren geen me dedelingen doen over de verdere gang van zaken. Hij wilde niet ingaan op vragen over een eventuele afkeu ringsprocedure wegens de ziekte van de heer Van der Ploeg. De benoeming van een waarnemend burgemeester is voor onbepaalde tijd. De heer Toxo peus is op de hoogte van de huidige ver blijfplaats van de heer Van der Ploeg, die als burgemeester verwik keld is geweest in conflicten in zijn gemeente. ASSEN (ANP) De 45-Jarige land bouwer P. Broekema uit Kropswolde (gemeente Hoogezand) heeft gister middag zijn hongerstaking in het huis van bewaring in Assen beëin digd. De heer Broekema wordt gegij zeld omdat hij niet voldoet aan zijn alimentatieplicht. Hij ging met pink steren in hongerstaking. Inmiddels heeft hij een kort geding aangespannen bij de president van de rechtbank in Groningen om zijn vrijheid te herkrijgen. De zaak werd gisteren met gesloten deuren behan deld en vrijdagmorgen zal uitspraak worden gedaan. Sinds zaterdag wordt op de Brink in Assen voor het huis van bewaring dag en nacht gedemonstreerd door leden van de stichting belangenbehartiging van gescheiden mannen en vaders. Volgens de voorzitter van deze stich ting. de heer Knaup uit Amsterdam, gaat dat bivakkeren en demonstreren door tot de heer Broekema vrij is. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het rapport over ex plosiegevaar in de snelle kweekreac tor in Kalkar van het Landelijk Ener gie Komitee (LEK) is onwetenschap pelijk. Het door onderzoeker Richard Webb samengestelde rapport berust niet op wetenschappelijk verant woord onderzoek. Dat heeft minister Van Aardenne van economische zaken meegedeeld aan de Tweede Kamer, waar een groot aantal leden verontrust was over de resultaten van het onderzoek in op dracht van het Energie Komitee. Van Aardenne schrijft de Kamer dat Nederlandse deskundigen het rap port diepgaand hebben bestudeerd, en dat er tevens overleg is geweest met Westdultse veiligheidsinstanties. Dat leverde op dat er in het rapport onzorgvuldige berekeningen zijn toe gepast waardoor de uitkomsten in hoge mate twijfelachtig zijn. In het rapport van Webb was bere kend dat het gevaar voor een nucleai re explosie veel groter zou zijn dan waarmee de autoriteiten rekenden toen besloten werd tot de bouw. DEN HAAO (ANP) - In de klein- metaal (220.000 werknemers) is gister middag een principe akkoord bereikt over de CAO voor deze bedrijfstak. Deze principeovereenkomst zal wor den voorgelegd aan de beleidsinstan- ties van de organisaties van werkge vers en werknemers. De ledenvergadering van de vereni ging voor de metaal en elektrotechni sche industrie FME heeft gistermid dag haar goedkeuring gehecht aan de CAO in de grootmetaal. De beleidsin- stanties van de vakbonden hadden al ingestemd met de in de raad van overleg bereikte overeenkomst. UTRECHT (ANP) De vakbonden hebben met de directies van bedrij ven in de papierindustrie (met name op de Veluwe. met in totaal ongeveer 3500 werknemers) overeenstemming bereikt over een CAO. Belangrijk punt daarin is de mogelijkheid voor de werknemers om twee aaneengeslo ten weken vakantie op te nemen in clusief drie weekeinden Dat kon tot nu toe niet in verband met de ploe gendiensten in de verschillende be drijven. Naast de gebruikelijke prijscompen satie komt er ook een compensatie voor de gestegen aardgasprijzen; twee maal 0.25 procent (per 1 oktober en per 1 Januari). TROUW/KWARTE a N spa; irgleuf zenderkiesknop De radio-spaarvarkens vliegen de bank uit! Het succes van onze radio-spaarvarkens is zo groot, dat de voorraad bij bepaalde banken op dit moment is uitgeput. Dat is dan jammer, maar geen nood.. Want in dat geval krijgt u een tegoedbón die zo snel mogelijk tegen een echt radio-spaarvarken wordt ingeruild. luidspreker uit/aan hard/zacht knop batterijvakje spaarvakje Met het radio-spaarvarken ontwangt u de midden golf. Het wordt ko/npleet met batterij geleverd. geld en goede reiad Entosorbine stopt diarree, zuivert de ingewanden en brengt de maag tot rust. Smaakt aangenaam.Helpt snel. Ook een vakantiekaart is een belangrijke kaart. Een kaart die snel en op het luiste adres moet aankomen Daarom adresseert u ook uw vakantiekaarten compleet. En duideli|k Bij een compleet adres hoort de postcode 'n Kwestie van een goede gewoonte. U gebruikt de postcode zó 1Vier ci|fers. dan 2. wat ruimte, dan 3 twee hoofdletters, dan 4. beetje méér ruimte, dan 5. plaatsnaam. 6. En alles zónder streepjes ertussen of streep eronder. te 's-Gravenhage Het bureau van onze Stichting beheert «én groot aantal scholen vij kleuter-, lager- en voortgezet onderwijs.» e In het kleine team medewerkers, dat de Administratie rond dit beh#i verzorgt, is plaats voor een J Gedacht wordt aan een accura te medewerker tot ongeveer 30 jaar, in het bezit van het M.B.A.-diploma. Wat steden wij daar tegenovej Een salaris volgens rijksre ling, waaitiij de premie A.O.T voor rekening van de Stichtf is en directe opname in Algemeen Burgerlijk Pensio fonds. i li Indien deze funktie Uw belangstelling heeft, nodigen wij u uit schrijven aan hel bestuur van de Stichting Christelijk Onderwijl Nassau Zuilensteinstraat 4 te 's-Gravenhage. Ochtendblad i i met edities in Amsterdam - Den Haag - Rotterdam zoekt voor haar afdeling telefonische advertentie-verkof een i voor de volgende dagen; dinsdag 09.00-16.30 woensdag 09.00-16.30 donderdag 09.00*15.30 De werkzaamheden bestaan uit het vertkopen van advi tenties per telefoon en worden in tearr verband verricl Ervaring wordt op prijs gesteld, doch niet vereist. Leeftijd minstens 21 jaar. Opleiding Meao niveau. de arbeidsvot Het salaris is goed evenals de rest var waarden. Inlichtingen kunnen worden verkregen mer 020-913456 en vraag naar Peter qp der Heijde. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Dagblad Trouw, al Personeelszaken. Wibautstraat 131, Amsterdarj Witmer. via telefoonnui De sektor dagbladverkoop van de Volkskrant zoekt voor de afdeling ..abonnee-service" op korte termijn die bereid en in staat is om onze vaste mensen bij te springen ziekte en vakanties. Tot de taak van deze afdeling behoort o.a. hit onderhouden kontakten, zowel telefonisch als schriftelijk, j met abonnees medewerkers in binnen- en buitendienst. Wij zoeken kandidaten, woonachtig in Amsterdam, met een oplfl ding op M.A.V.O.-niveau en typediploma of type-ervaring. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de personvelafdeling Volkskrant bv. Wibautstraat 148-150. Amsterdam, f.a.v mevrouw I Verwilligen. De heer Klaassens geeft graag nadere informatie (tel. 020-917711 toestel 635).

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8