Égpr Wk'** kS Denk eens aan werken bij Slotboom Haagse onderhandelaars nemen stellingen in Leidse raad betaalt sierstenen alsnog Hoofdprijs Trouw-puzzel uitgereikt Overleg volgende week van start KORT NIEUWS WOENSDAG 7 JUNI 1978 REGIO DEN HAAG TROUW/KWARTET door Chris Bruijnius DEN HAAO Waarschijnlijk midden volgende week gaan de nieuw gekozen partijen in de Haagse gemeenteraad rond de tafel zitten voor de eerste ronde van de onderhandelingen, die uiteindelijk zowel een beleidsprogramma voor de komende vier jaar als een nieuw college van b en w moeten opleveren. De PvdA hoopt als grootste partij de uitnodigingen voor de besprekingen vandaag of morgen bij de gesprekspartners te bezorgen. De grote partijen hebben hun onder handelaars bekend gemaakt. Voor de PvdA zullen de huidige wethouders Vink en Van Lier in het strijdperk treden, met als reserves M. Hardon en R. Toussalnt. Het CDA-team zal be staan uit fractievoorzitter Du Chatl- nler en de aftredende wethouder Happel, terwijl hier raadslid Lam mere als Invaller zal fungeren. Voor de WD zullen wethouder Vos en de heren Nyqvrtst en Reggenaar optre den. De nieuwe fractie van D'66 zal worden vertegenwoordigd door frac tieleider Hanneke Gelderblom, afwis selend aangevuld met een tweede lid van de fractie. Aangenomen mag worden dat Jack Verduyn Lunel als enige fractielid de PPR zal vertegen woordigen. Niet gladjes Oeen van de deelnemers verwacht dat het overleg gladjes zal verlopen. Zagen voor de verkiezingen de PvdA en het CDA de onderhandelingen over een nleyw program al zorgelijk tegemoet, de uitslag op 31 mei heeft de verdeling van de wethouderszetels minstens zo omstreden gemaakt. Bij na elke partij heeft een geheel eigen verdeelsleutel In het hoofd. Over een ding is men het wel eens: er moet eerst gepraat worden over een beleidsprogramma en daarna zien we wel hoe het loopt met de verdeling der portefeuilles. Standpunten De partijen hebben zich de afgelopen dageiv beraden over het standpunt dat zij bij de onderhandelingen moe ten innemen. Donderdagavond zal de Gewestelijke vergadering van de PvdA nog bijeenkomen om de fractie van advies te dienen. Als moeilijke punten bij de programbesprekingen liggen onder meer het welzijnsbeleid, het opbouwwerk en het beleid van de gemeente ten aanzien van de verkoop van gemeentewoningen. Om de on derhandelingen over het program al niet bij voorbaat te bemoeilijken pas sen de meeste partijen ervoor nu al met een keihard standpunt over de zetelverdeling te komen. Bovendien zouden er bij de programbesprekin gen partijen uit de boot kunnen val len, zodat het college een geheel an der aanzien krijgt. Uitgaande van de huidige wethou dersverhoudingen (PvdA-4, CDA-2 en WD-2) houdt de PvdA vast aan 4 wethouders. De socialisten vinden dat het progressieve blok in de ge meenteraad door de terugkeer van D'66 even sterk is gebleven. Onder handelaar Vink: „D'66 moet je toch duidelijk als een progressieve partij zien. Voordat zij vier jaar geleden uit de raad verdween, nam D'66 soms zelfs een progressiever standpunt in dan PvdA, bv wat betreft de wijkra den. Maar bij D'66 ziet men het „bij- wagenspook" al weer opdoemen. Men voelt zich geannexeerd door de PvdA. „We zaten niet eens in de raad en willen niet dat onze winst zo maar bij de PvdA wordt opgeteld. We zijn wel progressief maar niet socialistisch," houdt fractievoorzitter Gelderblom de boot af. Andere formule Het CDA gaat er vanuit dat de verkie zingswinst (van 11 naar 13 zetels) ge honoreerd moet worden met een ex tra wethouder, dit dan ten koste van de PvdA. Du Chatinier: „Dat is toch redelijk, de PvdA is de afgelopen 4 jaar overbedeeld geweest met 4 ze tels." Maar met het CDA zou ook te praten zijn over een vermindering van het aantal wethouders tot zeven. Er zou dan een 3-2-2 formule ont- Centrum Naaldwijk NAALDWIJK B. en w. van Naald wijk willen de woonomgeving in het centrum van Naaldwijk gaan verbe teren. Gedacht wordt, zo blijkt uit het voorstel van b. en w aan de gemeenteraad, aan het gebied dat wordt begrensd door de Secretaris Verhoefweg, de Naaldwijkse Vaart, de Verdilaan. de Verspeyklaan en de Van der Hoevenstraat Met het verbe teren van de woonomgeving wordt weer een deel van het In 1975 vastge stelde bestemmingsplan centrum ge realiseerd. B. en w. willen enig groen en speelgelegenheden inbrengen, ter wijl de verkeerestructuur ook onder handen genomen zal worden. De op knapbeurt wordt begonnen in de om geving van de Jacob van Campen- straat Solidair DEN HAAO Het gewestelijk be stuur Den Haag van de Partij van de Arbeid verklaart zich solidair met de Chlli hongeretakere in het Institute of Social Studies. Het deelt hun be zorgdheid en de woede over het grote aantal van de vermisten in Chili en hun lot De Partij van de Arbeid wenst, zo blijkt uit een afgegeven verklaring, de hongerstakers in Den Haag en elders veel sterkte, nu en in de toekomst Vakgroep LEIDEN Met het doorknippen van een lint zal donderdagmiddag de on langs benoemde Italiaanse ambassa deur In ons land, dr C Chelli, zijn eerste ambtsdaad verrichten en daar mee de nieuwe vestiging van de vak groep Italiaanse taal- en letterkunde aan de Leidse Universiteit officieel openen. Ter gelegenheid van de ope ning ls er ln een van de werkkamers een kleine tentoonstelling van Itali aanse handschriften en oude druk ken uit de Universiteitsbibliotheek te bezichtigen. Zwartboek ALPHEN AAN DEN RUN De PSP afdeling in Alphen aan den Rijn gaat een Zwartboek samenstellen over de toewijzing van woonruimte in Alphen aan den Rijn. De afdeling heeft hier toe besloten „naar aanleiding van ons bekende klachten en negatieve erva ringen met de afdeling volkshuisves ting van de gemeente." De PSP is begonnen met het verzamelen van ervaringen van mensen die op een of andere wijze met het toewijzen van woonruimte in aanraking zijn ge weest. Reacties kunnen worden ver zonden aan het secretariaat van de werkgroep. Kleiwerf 8 in Alphen. Surinamers DEN HAAG Per 1 november 1977 telde de gemeente Den Haag 20127 Surinamers en Antillianen. Een jaar geleden bedroeg het aantal Surina mers en Antillianen 20469. Dit bete kent dat na een periode van flinke stijging, voorafgaand aan de onaf hankelijkheidsverklaring van Surina me. zich in het afgelopen jaar voor het eerst een daling heeft voorgedaan en wel met 342 of 1.5 procent. In dezelfde periode nam de gehele Haag se bevolking af met 1,5 procent, zodat het aandeel der Surinamers en Antil lianen daarin op 4.3 procent bleef staan. De daling van het totaal aantal is uitsluitend toe te schrijven aan een flinke teruggang bij de grootste groe pering daaronder, de in Suriname ge borenen, en wel met 933 personen. Een en ander blijkt uit het Statistisch Kwartaalschrift van de gemeente Den Haag. Huurverhoging KATWIJK AAN ZEE Een groep van 130 bewoners van de twee toren flats van de bouwvereniging Britten burg in Katwijk aan Zee weigeren de huurverhoging van acht procent te betalen. Ze vinden de huur van ruim vierhonderd gulden per maand niet in overeenstemming met het geboden woongerief. Zeventig bewoners willen de verhoging wel betalen, zij het on der protest. De bouwvereniging heeft inmiddels negatief gereageerd op de stappen van de bewoners: de vereni ging zou het „zeer onverstandig" vin den als geen huurverhoging meer wordt betaald. Verkeersproblematiek VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten hebben deze week de nota „Verkeersproblematiek in de ge meente Voorschoten" uitgebracht. De nota komt voort uit de medio PvdA-onderhandelaar Vink. staan. Een verdeling die ook ook bij de VVD aanslaat. In die partij, die bij de verkiezingen twee raadszetels moest afstaan, verwijst men naar vier jaar geleden toen de VVD van tien naar dertien zetels steeg. „Toen heb ben wij ér ook niets van vertaald gezien in de wethoudersverdeling. Het zou voor ons dan ook moeilijk te verteren zijn als de CDA er een porte feuille bijkreeg," aldus Lian Vos. Tenslotte Hanneke Gelderblom: „Het is niet zinvol nu over verdeling van de posten te praten. We moeten niet bij het verkeerde eind beginnen. De onderhandelingen over een pro gram moeten zo inhoudelijk mogelijk verlopen. Hebben we een program dan kunnen we altijd nog beslissen of er zeven, acht of misschien zelf negen wethouders moeten komen." Daarbij acht de fractievoorzitter van D'66 een wethoudersportefeuille voor haar ei gen partij niet onmogelijk. Wethouders zaten met steentjes in maag Van onze correspondent LEIDEN Lange tijd nadat de sierbestrating in de Haarlem merstraat is aangèlegd en na een bijna even lange tijd waar in de gemeenteraad weigerde hiervoor gelden beschikbaar te stellen, heeft de Leidse raad alsnog haar fiat gegeven aan een aanvullend krediet van 130.000,-. Hiermee is een aanvanke lijk zeer pijnlijke episode in de Leidse gemeentepolitiek op vredige wijze afgesloten. In januari 1974 en december 1975 besloot de Leidse gemeenteraad een bedrag van in totaal 640.000,- gul den ter beschikking te stellen voor de aanleg van sierbestrating in de Haar lemmerstraat. Na aftrek van door het ministerie van economische zaken en het Leids City Centrum toegekende subsidie bleef er voor de gemeente een bedrag van 120.000,- over. Tij dens de uitvoering van het plan leek het echter noodzakelijk dat aanvul lende werkzaamheden werden ver richt. Onder meer werd besloten tot het uitbreiden van het aantal dwars- stroken voor grinttegels, dit vooral om te voorkomen dat het rode asfalt door verkleuring zou detoneren. De aanvullende kosten groeiden uit tot een bedrag van 130.000,-. Uit het overleg met enkele raadscommissies trok het gemeentebestuur de conclu sie dat de gemeenteraad vast wel voor het plan te vinden zou zijn: men besloot dan ook maar alvast aan de uitvoering van de bestaande voorzie ningen te beginnen. Groot was de schrik toen een meer derheid van de raad in september van 1976 het voorstel van b en w afwees. Bij deze gelegenheid meende het CDA dat de wethouders zelf maar voor de kosten moesten opdraaien, omdat ten onrechte was vooruitgelo pen op besluiten van de gemeente raad. Nu na de verkiezingen de kwestie ontdaan is van alle partijpolitieke belangen, besloot de gemeenteraad deze week alsnog haar toestemming te verlenen. PvdA-fractieleider L. Meijer wees er op dat destijds CDA- leden door „fractie-discipline" in de vergadering van de gemeenteraad tot Sïn andere opvatting waren gekomen an die waarvan zij in de commissie vergadering hadden blijk gegeven. Evenals CDA-fractieleider Driessen drong hij er bij het college op aan de gevolgde gedragslijn openlijk te be treuren. Driessen toonde zich namens het CDA bereid alsnog het krediet met terugwerkende kracht te verle nen. wanneer enkele door het CDA opgestelde wijzingen in het pre-ad- vies van het college werd opgenomen. Wethouder Van Dam (financiën) be vestigde dat het college indertijd wat voorbarig was geweest: „Wij hadden inderdaad de indruk dat we op een ruime meerderheid van de raad mochten rekenen. Dit was een ernsti- Demonstratie voo JS Russische Joden DEN HAAO Naar aanlel van de arrestatie in de So\ Unie van de Russische j J Wladimir Slepak heeft het derlands Solidariteitscor voor de Russische Joden io Sowjet-Unie vanmiddag s vier uur een demonstratie g Jk ganiseerd bij'de Russische J bassade aan de Andreas kerweg in Den Haag. Slej die bij zijn arrestatie eind v ge week gewond raakte. al acht jaar op een uitre 1 sum. Zijn zoon Alexander pak die in Israël woont vandaag naar Den Haag om de ambassade een petitie i te bieden, waarin om de vrl /UFt ting en een visum voor vader wordt gevraagd. Tijd de demonstratie zal tev worden geprotesteerd tegen n I arrestatie van de Josef Beuj iegi en tegen de al 15 maanden rende gevangenschap van J\ toli Sjtsjaranski. Het procej gen de laatste wordt nu dag verwacht. ge taxatiefout." Van Dam verkfocl zich bereid om passages van Di in het pre-advies op te nemen, ven mee hij zich van steun van he iakt verzekerde. Met 25 stemmen vc ,ng( tien tegen, werd besloten tot h ans, lenen van het extra krediet. e stemmer Van Duijn (WD): am partij heeft er geen behoefte I gj, onderhandelingspositie voor h t mende college te versterken f om principes gaat". In ieder geval hoeven de Leidi |,r houders zich geen zorgen m maken over een eventuele aam hun beurs. Of de weg naar een n college geplaveid zal zijn met 0i geitjes valt allemaal nog te be V( Twee tot acht jaar cel wegens heroïnesmokkel DEN HAAO (ANP) De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag vijf leden van een heroïnebende veroordeeld tot gevangenisstraffen van twee tot acht jaar. met aftrek van voorarrest, wegens invoer van 25 kilo heroïne in Nederland. De heroïne was verborgen in 93 houten beeldjes die begin febru ari Nederland werden binnengesmok keld vanuit Thailand. De waarde van de heroïne werd op ongeveer tien miljoen gulden geschat. De 33-jarige M. F. uit Voorburg en de 27-jarige W. S. uit Den Haag werden veroordeeld tot acht jaar na een eis van negen jaar. De bijna zestigdui zend gulden die bij S. in beslag zijn genomen blijven tot nader onderzoek onder berusting van de justitie, zo besliste de rechtbank. De 20-jarige E. M. K. uit Den Haag werd veroordeeld tot een jaar, con form de eis. Andere straffen waren, twee jaar voor de 34-jarige A. M. uit Papepdrecht en één jaar voor R. P. V. uit Schiedam. De zaak tegen het zes de lid van de heroïnebende, de 20- jarige broer van hoofdverdachte M. F., zal later worden behandeld. vorig jaar verschenen discussienota over de verkeersproblematiek on Voorschoten. De uitgewerkte nota moet worden gezien als een aanzet tot het eventueel samenstellen van een zogenaamd verkeerscirculatie plan. Het is een „overall-plan" met maatregelen op korte termijn om te komen tot een optimale benutting van het bestaande straten- en wegen net en bestaande parkeer- en andere voorzieningen. Met grotere werken wordt slechts rekening gehouden als deze binnen ongeveer vijf jaar uitge werkt kunnen worden. In de nota wordt opgemerkt dat het ontlasten van het dorp van het doorgaand ver keer alleen te realiseren is door de aanleg van de provinciale weg 16-bis en de verbreding" van rijksweg 4 in samenhang met de aanleg van wegen binnen de Haagse agglomeratie. Een structurele oplossing van het verkeer in Voorschoten is dan ook moeilijk te bereiken zonder een structurele op lossing rond Voorschoten. RUNSBURG Aarzelend drukte mevrouw Van Walbeek uit Den Haag gisteren in de nieuwe showroom van muziek handel Sicking in Rijnsburg een paar toetsen van een Hammond-orgel in: de hoofdprijs van de voorjaarsprijs vraag die dagblad Trouw onlangs organiseerde. „We heb ben vroeger een orgel gehad, maar toen mijn roon het huis uitging, heeft hij het meegenomen." Het echtpaar Van Walbeek was dan ook dolblij met de hoofdprijs, die door Muziek Sicking uit Lisse ter beschikking was gesteld en die in het filiaal in de Rijnsburgse Hoftuin door bedrijfsleider Van de Besselaar (links op de foto) werd overgedragen. Aan de advertrntieprijsvraag hebben vele duizenden lezers meegedaan. Het is op het ogenblik niet gemakkelijk om aan een goede baan te komen. Of je nu net van school komt, of al een poosje werkeloos bent, je denkt toch ik zou wel een baan willen. Wel in je vak natuurlijk. Maar dan schoon werk. In een lichte ruime werkplaats. En met een stel goede kollega's. Kijk, als je er zo over denkt wordt het tijd om eens te komen praten met Slotboom. Wat is Slotboom voor een bedrijf? Slotboom is een plaatwerkerij. Van vlakke staalplaten (tot 6 mm dik) maken wij komplete produkten en halffabrikaten. Dat doen we in een moderne nieuwe fabriek in het industrieterrein 't Heen. Er werken bij Slotboom nu in totaal 130 mensen. Het is dus niet zo n reus van een bedrijf waar niemand elkaar meer kent. Ons werk is behoorlijk afwisselend. Zo maken wij bijvoorbeeld de brandstoftanks van de meeste merken vrachtauto's. Maar wij krijgen ook opdrachten van landbouwmachinefabrieken, meubelfabrieken, de visverwerkende industrie, fabrieken van centrale verwarmingsketels en vele andere industneèn. Wat voor mensen zoeken we? We zoeken allereerst vaklui. Mensen die we niets meer hoeven te vertellen. Knippers. Persers, Plaatwerkers, C02 lassers, Puntlassers, een Verfspuiter en een Beheerder voor het gereedschapmagazijn. Daarnaast hebben we plaats voor een aantal ongeschoolden, die wijzelf in het bedrijf voor het vak van hun keuze opleiden. Echt opleiden; want wie door onze mensen „onderhanden" wordt genomen mag zich na verloop van tijd zonder aarzelen vakman noemen. Uiteraard is opname in het leerlingstelsel van Smecoma of Bemetel mogelijk. Waarom zoeken wij al die mensen? Simpel! We doen ons werk goed. Daardoor krijgen we meer opdrachten. En dus hebben we meer mensen nodig. Waar kunt U op rekenen? Heel wat. De voornaamste punten volgen hier in telegramstijl. Arbeidsvoorwaarden volgens Groot Metaal C.A.O. Dat betekent bij ons al gauw een bruto salaris van 1.756.- tot 1.830,- per 4 weken 1.902,- tot 1.982.-per maand). Een uitkering van 3% per jaar. Vakantietoeslag van 8%, maar nooit minder dan 1.868,- per jaar. Volledige reiskostenvergoeding. Een werkweek van 40 uur. Vakantie van 21 tot 25 werkdagen per jaar. afhankelijk van leeftijd en dienstverband. Een uitstekende pensioenregeling: tot 70% van het laatstverdiende salaris bij 40 dienstjaren. Het bedrijf betaalt 60% van de premie. Mogelijkheid tot vervroegd uittreden bij 63 jarige leeftijd. Gratis koffie en bij overwerk een voortreffelijke „warme hap". Een piekfijne kantine. Wekelijks schone werkkleding van het bedrijf (voor lassers extra kledinggeld). Een grote, schone kleed- en wasruimte. Een aktieve personeelsvereniging. Kom gerust kijken en praten. U kunt dagelijks aan het bedrijf terecht tot half vijf. U kunt vanzelfsprekend ook schriftelijk solliciteren of bellen voor een afspraak. Vraagt U dan naar de heer P. Caspers of J. v. Geelen. Ons adres is. Slotboom Plaatwerk. Ambachtsweg 6, Industrieterrein 't Heen. Katwijk aan Zee. Aan de Provincialeweg tussen Katwijk en Noordwijk). Ons telefoonnummer is: 01718-23320. SLOTBOOM PLAATWERK

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 6