Charles Corver: niet meer dan één duel? 'Nederland niet meer de favoriet' Opnieuw basketbalwinst Herkansing levert ACV zaterdagtitel op og geen •stelling an je Nederlandse scheidsrechter leidt vanavond Oostenrijk-Zweden Marcos Calderon, coach van Peru: iser naar Ajax Sturka blazers, Sturka katoenen en leren jacks. Gemaakt voor de sportieve man die graag goed gekleed gaat Let dus op het Sturka- etiket. Voor sportieve mannenmode met allure. sportieve ïïflflflaïï Noordwijk gaat met 2-1 ten onder Israël in Amsterdam met 114-98 verslagen SPORT TROUW/KWARTET P 15 RHS 17 ié van de Kerkhof twijfels over rechter- de tie en. iet )i fdelnfe; Q' fdelif :tore door Johan Woldendorp BUENOIS AIRES oostenrijk Zweden leek vij voorbaat een duel, dat zich in de lommer vab het grote- gebeuren zou afspelen. Maar door de overwinning van de eerste op Spanje en het even verrassende ge lijke spel van de tweede tegen Bra zilië is de wedstrijd, die Charles Corver vanavond mag fluiten toch nog een topper geworden. De Voorburgse scheidsrechter is te ambitieus om uit pure vreugde een sprong tot het plafond te maken, wanneer er zo'n op het eerste gezicht niet al te spectaculaire vertoning uit de bus rolt. Zijn „iede re tweede wedstrijd is een sleutel wedstrijd" klinkt wat dat betreft geenszins overtuigend. „Ik zag heel wat ontmoetingen de mist ingaan", bekent hij dan ook. „Ik kwam niet meer in aanmerking voor landen, die ik in kwalificatiewedstrijden of in de voorbereidingsperiode op het WK had gefloten." De ontmoeting met Corver. zonder discussie Nederlands beste scheids rechter, vond plaats op de schemersachtige eerste etage van een restaurantje, waarvan er in Bu enos Aires meer dan twaalf in een dozijn glijden. „Omdat", zegt Cor ver misplaatst gewichtig, „scheids rechters niet met journalisten mo gen praten. Zeker niet. wanneer het om informatie over de ploegen gaat. Je weet hoe dat gaat in Zuid-Ameri- ka. De journalistiek daar is anders dan de Nederlandse. Toen bekend werd, dat ik Oostenrijk-Zweden zou krijgen, kwam er direct een televi sieploeg op mij af, die mij over twee elftallen begon door te zagen. Bo vendien trekken Jouw Zuidameri- kaanse collega's erg snel conclusies. Dat risico willen ze vermijden." Navraag bij de Oostenrijker Sei- pelt, een aytoriteit waar het om de verdeling van wedstrijden onder scheidsrechters gaat. leert, dat die angst op zijn zachtst gezegd onge grond is. Een veel groter vraagteken kan er achter de handelwijze van Seipelt als WK-functionaris worden geplaatst. Het is in de voetbalwe reld helaas usance, dat lobbyen als een heilig principe wordt ervaren. Democratie en rechtvaardigheid kunnen daardoor hoofdrolspelers in een smakeloze schertsvertoning worden. Hoewel de kwaliteit van het scheidsrechUrkorps nog moei lijk te peilen valt de eerste ronde openbaarde slechts één problemati sche wedstrijd (Argentinië-Honga- rije) is het opmerkelijk, dat Sei pelt het Oostenrijkse elftal in de eerste ronde uitsluitend met namen „opzadelde". Wanneer Nederland doordringt tot de halve finaleronde, valt er voor Charles Corver weinig eer te beha len. De FIFA zal hem in dat geval niet meer met de verantwoordelijk heid van een soepel wedstrijdver loop belasten. „Inderdaad, dan is MAR DEL PLATA Braxlli* heeft een schrifte lijk protest Ingediend bij de FIFA tegen het optreden van de Britse scheidsrechter Clive Thomas tijdens de wedstrijd Zweden-Braztlie 11-ll De Brazilianen toonden zich nog steeds hevig verontwaardigd over de afkeuring van het tweede en winnende doelpunt, dat volgens Tho mas een fractie van een seconde builen de speeltijd werd Ingekopt. Voorts meldden de Brazilianen In hun schrijven nog enkele details over het gedrag van Thomas Hl] zou zich bij de Braziliaanse gelljkmakér van ergernis tegen het hoofd hebben geslagen en hij zou de Braziliaan se speler Oscar meermalen In de Engelse taal hebben uitgescholden. Cllve Thomas heeft in Buenos Aires verklaard dat het Braziliaanse protest tegen zijn leiding ..volkomen ongegrond" Is. „Ik kon het tweede doelpunt van de Brazilianen niet toekennen, want Ik floot onmiddellijk na het nemen van de hoekschop. De reglementaire speeltijd was voorbij. Ik wilde alleen de hoekschop nog laten nemen aldus Thomas. Van zijn kant verklaar de de Zweedse doelman Ronnie HeUström de kopbal van Nellnho opzettelijk te hebben door gelaten. omdat de scheidsrechter tegen hem gezegd zou hebben onmiddellijk na het nemen van de vrije schop voor het einde te zullen Hutten. het voor mij afgelopen. Ik persoon lijk vind dat niet erg. Ik vind het belangrijker, dat het Nederlands elftal zich kwalificeert voor de vol gende poule dan dat ik nog een wedstrijd krijg. Kortom, na Oosten rijk-Zweden valt er mij waarschijn lijk geen eer te halen. De finale krijg ik toch niet." Charles Corver koestert zich, met nog vijf scheidsrechterlijke jaren voor de boeg, in het nestje van 's werelds toparbiters. Hij floot in drie achtereenvolgende jaren de finale om de wereldbeker, het sluitstuk van het UEFA Cup toernooi en de eindstrijd van de Europa Cup 1- sessie Zijn inbreng in het huidige WK-toernooi heeft eigenlijk nooit ter discussie gestaan. Maar op 27 augustus wacht hem ook weer een misschien niet al te inspirerende partij in de vaderlandse eredivisie. Een hard gelag? Corver: „Nee, be slist niet. Nederland blijft een zeer moeilijk land voor scheidsrechters. Ik ben ook niet zo streberig, dat ik alleen maar grote wedstrijden moet leiden. Ik zou moeiteloos een duel als Heracles-Elndhoven kunnen fluiten. Echt, het kost me geen moeite om me ook voor dergelijke ontmoetingen te motiveren. Ik heb het er zelfs niet moeilijk mee om vijf dagen per week in mijn werk ieder een de grootst mogelijke inspraak te gunnen en 's zondags op het veld iedere vorm van discussie in de kiem te smoren. In het bedrijf waar ik werk, ben ik een motiverende manager. In het opzetten van cam pagnes ik de stem van iedere mede werker een belangrijke, omdat an ders de motivatie wegebt. In het veld ben ik autoritair. Je moet er de instelling voor hebben om 's zon dags een andere pet op te zetten. Het is heel gemakkelijk de populai re jongen uit te hangen, maar wan neer je dat niet nastreeft, is het niet moeilijk om als scheidsrechter je zelf te blijven." Ieder wereldkampioenschap is voor de FIFA een aanleiding om zijn scheidsrechters urenlang te onder houden met strenge instructies en nuance-veranderingei* in bestaande spelregels. Acht Jaar geleden, In Mexico, werd het korps rechtspre kers op het hart gedrukt niets te tolereren. De openingswedstrijd, waarin de Westduitser Kurt Tchen- scher een confetti van gele kaarten op de argeloze spelers liet neerda len, is daarom als historisch de ge schiedenis ingedoken. Corver: „We hebben echt geen strenge instruc ties gekregen. Ons is in feite alleen verzocht geen protesten te accepte ren. Voor het overige hangt alles af van de persoonlijkheid en de inter pretaties van de scheidsrechters. Verder zijn de spelregels besproken. De buitenspelregel bijvoorbeeld, is langdurig onderwerp van gesprek geweest. Je zou zeggen: hoe kan dat nou? Aan die buitenspelregel valt immers niet te sleutelen. Maar bij het snel naar voren komen van ver dedigers. waardoor ineens drie of vier aanvallers buitenspel komen te staan, is de Zuldamerikaanse scheidsrechter eerder geneigd te fluiten dan zijn Europese collega. De belangrijkste verandering is de wijziging van de obstructieregel. Wanneer obstructie gepaard gaat met lichamelijk contact, wordt er een directe inplaats van een indirec te vrije schop gegeven. In het straf schopgebied betekent dat dus een penalty. Een ander opmerkelijk ver schil met het vorige toernooi is de maatregel dat nu pas bij de tweede opzettelijke handsbal een gele kaart wordt gegeven. Vier jaar gele den gebeurde dat al na een keer." Een revolutie In de spelregels is er tijdens het onder onsje van Europe se en Zuldamerikaanse scheids rechterlijke VIP's niet ontketend. Daartoe zijn alleen de leden van de International Board, een vaag ge zelschap oude en naar wij hopen wijze Engelse mannen, gemachtigd. Corver: „Scheidsrechters kunnen voorstellen doen. Maar wanneer er in de International Board geen meerderheid voor te vinden is. wor den ze niet gehonoreerd. Vorig jaar werd het idee gelanceerd om bij vrije schoppen de buitenspelregel af te schaffen. Dat verzoek werd afgewezen." Charles Corver bewandelt tot 1 sep tember dit Jaar ook (gemeentelijke» politieke paden. Wat dat betreft mag Je van hem een goed doordach te mening over allerlei maatschap pelijke problemen verwachten. Over Argentinië bij voorbeeld. Ont luisterend naïef klinkt het aanvan kelijk uit zijn mond: „Ik ben in dit land vrij om te staan en te gaan waar ik wil. Het enige, dat bewaakt wordt, is mijn hotel, maar daar kan ik volledig inkomen. Ik ben ln ieder geval blij om bij thuiskomst te kun nen zeggen, dat ik ln Argentinië ben geweest. Dat verschaft mij het recht om een eigen oordeel te vel len." Later corrigeert hij zich als nog: „Natuurlijk blijft dat oordeel wel oppervlakkig. Het is onmogelijk om in het binnenste van een Argen tijn te kijken. En als Nederlander blijf je uiteraard een democraat." onze speciale verslaggever DOZA De handblessure van van de Kerkhof, de schouder ure van Johan Neeskens en de e (nek) spierkwaal van Wim Rijs- n, hebben bondscoach Ernst el er toe gebracht om nog geen Hing voor de wedstrijd van van- d tegen Peru bekend te maken. ens KNVB-arts Frits Kessel is er >r reden voor optimisme dan pes- ;me waar het dit drietal betreft, ook hij achtte het gisteren ver- diger om pas vlak voor de wed- beslissingen te nemen. van de Kerkhof is er met zijn ir in het rechterhandwortelbeen rgst aan toe. Vanmorgen maakte net de speciaal uit Nederland jevlogen manchet (kneedbaar ind, met een spalk er onder) een te test. Gisteren was de pijn bij pessimistisch gestemde aanval- el wat afgenomen. Dokter Kes- Zoals het zich nu laat aanzien et een manchet denk ik dat hij spelen. De arm wordt volledig ikkeerd. Omdat het om een be- eling met schuimrubber gaat, er niets gebeuren. Wim Jansen ooit ook al eens met dezelfde ure en dezelfde behandeling ge- d. CNVB-dokter pleegde gisteren gens telefonisch overleg met s clubarts Van de Berkel. Ook dokter heeft Kessel groen licht ren. lessures van Neeskens en Rijs- m zijn volgens Kessel niet van aard, dat zij er vanavond niet bij zijn. Ondanks die geruststel woorden, liet Happel zich niet iden om zijn opstelling uit de en te doen. De coach stelde zich us de persconferentie weer eens nvriendclijk op. En zeker tegen- de buitenlandse journalisten, ij herhaaldelijk op korte, niets- nde en zelfs onbehoorlijke ant- Jen trakteerde. In de afgelopen heeft Happel zich bij de verte- oordigers van de buitenlandse i allerminst populair gemaakt. Ie vraag van een Braziliaanse alist wie hij in gedachten had i egen de Peruaanse spelmaker i lo Cubilllas te spelen, antwoord- 1: „De waakhond van de politie." door Matty Verkamman MENDOZA Peru's president Francisco Morales Bermudez wordt herhaaldelijk in het zonnetje gezet wanneer de nationa le voetbalploeg successen oogst. TV-kijkend Nederland is daar onlangs nog getuige van geweest. In een reportage van Studio Sport was te zien hoe de generaal zichzelf na de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd tegen Chili tot het mid delpunt van de feestvreugde bombardeerde. Nog op het veld nam hij het drijfnatte shirt van aanvoerder Hector Chumpitaz in ontvangst. Terwijl de spelers met tranen in de ogen het volkslied mee krijsten, hees de president zich in het rood-witte tricot. leer René van de Kerkhof alsnog lat blijkt om de beginnen, dan lijnt Johnny Rep waarschijnlijk de bank en maakt Jan Poort als bewaker van Cubillas zijn ihting in de ploeg. ia TERDAM Ajax heeft Ruud rzoe r van Ahead Eagles gecon- 7erd. De 17-jarige aanvaller te- een contract voor drie jaar. ir speelt in de UEFA-jeugd en in mei ook met het vertegen- ligende elftal deelgenomen aan ifiEFA-toernooi in Polen. Dat griezelige tafereel was geen inci denteel geval van politieke vermen ging met de (voetbal) sport in Peru. Omdat het nationale voetbalteam zo'n alleraardigst onderwerp van ge sprek is voor het volk, als voedings bodem voor nationalistische senti menten tegenwoordig z'n gelijke am per kent en bovendien vanuit het oogpunt van internationaal prestige interessant is, heeft de militaire rege ring van Peru zich in janmuari van het vorig jaar op het voetbal gestprt. De voetbalbond werd onder curatele gesteld, voetbalbeslissingen werden politieke beslissingen. De functiona rissen van de bond waren overigens allerminst ongelukkig met die gang van zaken. Want waar er in dit arme en Juist nu door sociale onrust borre lende land waarachtig wel nijpender nood is, werden er gigantische bedra gen uitgetrokken om de problemen rond de selectie op te lossen. Na Peru's opmerkelijke prestaties op het wereldkampioenschap van 1970 in Mexico, was er sprake geweest van een ware exodus van talent. Zo'n vijf tien sterren verdwenen naar het bui tenland. Op last van de regering wer den vorig Jaar de beste spelers terug gekocht. Daarbij werd er niet op een doUar meer of minder gekeken. Zo is bekend dat het terughalen van de bekendste vedetten Teofllo Cubillas (van het Portugese FC Porto) en Hugo Sotil (Van Barcelona) door de Club Allianza de Lima aUeen al een slordige 300.000 dollar heeft gekost. (ADVERTENTIE) Informeer: tel. 020 -151255 Aan Sporting Cristal, de tweede club van het land. werd 500.000 dollar ver strekt, die werden aangewend voor de terugkeer van Percy Rojas (Indepen- diente Buenos Aires), Hector Chum pitaz) (Guadalajara Mexico), Juan Carlos Oblitas en Jose Navarrp (Vera Cruz Mexico). Slechts één speler, de nieuwe ster Juan Jose Munante weigerde om zijn Mexicaanse werkgever Universldad Autonoma te verlaten. Uiteindelijke werd da^r door de overheid ln toege stemd, maar Munante diende zich wel in maart in het trainingskamp van Peru te melden. Zo niet, dan wachtte hem een levenslange schor sing in zijn geboorteland. In het licht van die politieke bemoeie nis moest zaterdagmiddag de reactie van Peru's bondscoach Marcos Cal deron op de onverwachte overwin ning tegen Schotland worden gezien. De logge lobbes zat tijdens de pers conferentie nog maar net op z'n stoel, toen hij in de microfoon bromde. „Ik draag deze triomf op aan de zestien miljoen Peruanen, maar vooral aan de president van ons land, die onze fan nummer een is." Tijdens het wereldkampioenschap laat Morales-Bermudez zich verte genwoordigen door zijn zoon Pedrag- Üo. Deze man wordt op handen gedra gen binnen de selectie. Als een leven de mascotte duikt hij overal op, waar Calderon met zijn mannen ver schijnt. Het valt overigens niet mee om met de sterren van het elftal over hun al dan niet vrijwillige terugkeer naar Peru te praten. De zaak wordt een beetje ontweken. Zoals er ook geheimzinnig wordt gedaan over de bedragen die de clubs hebben getou cheerd. De doorsneespeler beperkt zich tot gemeenplaatsen, het voetbal zelf betreffende. Cubillas, de meester in dode situaties (op die wijze scoorde hij twee maal tegen Schotland) bij voorbeeld: „Wij staan er in groep 4 inmiddels zo goed voor dat woens dagavond een gelijkspel tegen Neder land voor ons de betekenis van een overwinning heeft. Dit wordt waar schijnlijk mijn laatste wereldtoer- nooi (hij is 29 jaar), dat moet slagen. .Deze Cubillas heeft trouwens een voorname rol gespeeld in de onderlin ge twisten die de afgelopen maanden steeds vaker de kop opstaken binnen de selectie. De animositeit tussen de zeven geselecteerden van kampioen Allianza de Lima en de negen van San Cristal was op een gegeven mo ment zo groot, dat de ploeg er zelfs aan kapot dreigde te gaan. De in vloedrijke Cubillas fungeerde toen als vredestichter Waar de selectie sinds februari al ln een geestdodend trainingskamp vertoefde, kreeg Cu billas coach Calderon zo ver om de spelers ln de maand april vrijaf te geven. De resultaten in die periode waren verre van hoopgevend. Pas kort voor de start van het WK-toer- door Leo Hogerwerf HARDERWIJK De finale van het voetbalamateurkam pioenschap van Nederland wordt een Drentse aangelegen heid. Door de extra confrontatie met Noordwijk in een 2-1 overwinning om te zetten, mag ACV als zaterdagkampioen aantreden in de tweekamp met zondagkampioen en provin- ciegenoot Hoogeveen. Zaterdag a.s. wordt in Hoogeveen het eerste duel afgewerkt, waarna een week later in Assen de return volgt. Beeld uit het eerste optreden van Peru in dit wereldkampioen schap. Chumpitaz kan niet verhinderen dat Joe Jordan voor Schotland gaat scoren. Peru won desondanks met 3-1. nooi keerden de zaken zich ten goede in de oefenpartijen tegen clubs als Huracan Montevideo (4-2 overwin ning), Independiente Buenos Aires (3- 0) en Danovio Santiago (6-0). In het sportieve vlak had Calderon met twee grote moeilijkheden te kampen. Door een slepende liesbles sure van Hugo Sotil mist hij feitelijk een centrumspits. De bonkige stand- in GuUlermo la Rossa speelt nu door gaans op die positie, maar voldoet eigenlijk niet. Door het onberekenba re en supersnelle spel van Munante en Oblitas wordt de zwakte in het centrum evenwel grotendeels geca moufleerd. In het centrum van de verdediging is er voorts lange tijd onzekerheid geweest over de posities. Aanvankelijk koos Calderon voor zijn inmiddels 38-jarig familielid Ju lio Melendez. Toen deze enkele zeer zwakke partijen vertolkte, viel hij uit eindelijk toch uit de boot. De oude libero is in wezen vervangen door de jeugdige German Leguia, maar in verband met de Schotse tandem Keenny Dalglish-Joe Jordan, liet Cal deron voor de eerste wedstrijd in Cor doba het duo Chumpitaz-Manzo op draven. Voorstopper Manzo geldt als meedogenloos hard, wat ook gezegd kan worden van de achterste midden velder Jose Velazquez. Happels assistent Arie de Vroet, die Peru-Schotland bijwoonde was ver rast door de kracht van Peru (en met name door de conditie van Cubillas), maar meende desondanks: „Schot land speelde ongekend zwak. Neder land krijgt het lastig tegen dit Peru, maar wanneer ik de mogelijkheden van beide ploegen vergelijk, dan moe ten wij kunnen winnen." Marcos Calderon heeft daarentegen geen hoge dunk van Nederland. „Dat land behoort voor mij niet meer tot de favorieten sinds Cruijff niet meer mee speelt. West-Duitsland en Polen zijn de sterkste Europese landen, Ar gentinië en Brazilië de beste Zulda merikaanse." Dat ACV gisteravond bp het WOO- terrein in Harderwijk na 270 minuten voetbal uiteindelijk als winnaar voor de dag kwam, was vooral te danken aan een goede start, waarin het dank zij een blunder van doelman Ab van der Niet een 1-0-voorsprong verkreeg. ACV kon hierdoor vrijuit gaan spe len, terwijl Noordwijk erg veel kracht moest verspelen, vooral toen het hal verwege de tweede helft op een 2-0 achterstand kwam. om terug te komen. Niettemin mocht ook de derde con frontatie tussen ACV en Noordwijk bestempeld worden als een spektakel tussen twee ploegen die weinig voor elkaar onderdeden. De spanning, we derzijdse fouten en goed spel waren de belangrijkste elementen daarvoor. Dat alleen Noordwijk ten opzichte van afgelopen zaterdag met één wijzi ging een van zijn schorsing bevrij de Ruud Brörlng was weer present ten koste van de overigens gebles seerde Rob 8uttorp aantrad, mocht een verrassing genoemd wor den. Immers. ACV-tralner Peter Koetsier had direct na de spectacu laire 4-4, die in het Assen-kamp als een regelrechte teleurstelling werd er varen, min of meer mutaties aange kondigd, maar koos in Harderwijk toch voor dezelfde top-elf. ACV, zaterdag afgeschilderd als de metale verliezer, ging gisteravond al lerminst gebukt onzder die kwalifica tie. De ploeg ging onstuimig van start, wat binnen 120 seconden al resulteerde ln twee doelrijpe kansen voor Hooijer (kopbal) en Schipper (afstandschot). Het waren aanwijzin gen dat ACV-Noordwljk opnieuw zou uitgroeien tot den spektakelstuk van de eerste orde. Vooral in de beginfase van het eerste bedrijf werd het een getrouwe kopie van Assen. Want ook Noordwijk ging op de offensieve toer, daarbij niet gehinderd door tactische opdrachten. Dat opnieuw beide keep ers hun optreden gepaard lieten gaan met fouten, kwam de aantrekkelijk heid alleen maar ten goede. Noord- wijk-doelman Ab van der Niet beging de eerste blunder door in de achtste minuut verkeerd te timen op een ln- door Bob Lieshout AMSTERDAM Tussen het voet balgeweld van Italië-Hongarije en West-Duitsland-Mexlco door. speelde het Nederlands basketbalteam zijn vijfde wedstrijd in het toernooi om de Decio Scuri Cup. Tegen Israël werd het gisteravond in een toch nog rede lijk gevulde Apollohal na een zeer aantrekkelijke wedstrijd waarin Ne derland voortdurend domineerde 114-98. Het betekende de derde Ne derlandse zege ln dit toernooi. Het is maar merkwaarig gesteld met het Nederlandse basketbalteam. Ter wijl twee Nederlandse topclubs. Am stelveen en EBBC, in de laatste twee seizoenen, ondanks ruime financiële middelen en maandenlange training, op Europees niveau falen, weet het Nederlands team. alhoewel nimmer in de sterkste opstelling en altijd na een ronduit slechte voorbereiding, wel tot in Europa aansprekende re sultaten te komen. Zo werd men vorig jaar bij de Europe se kampioenschappen zevende en ook nu. bij het toernooi om de Declo Scuri Cup. gaat het lang niet slecht. Dit, ondanks het ontbreken van guards Dan Cramer en Ron Kruidhof, respectievelijk om financiële redenen en een gebrek aan belangstelling, van koningsschutter Kees Akerboom en enige center Harry Kip, die beiden de uitwedstrijden moesten laten vallen, omdat zij geen vrijaf van hun werkge vers konden krijgen Na een neder laag ln de uitwedstrijd tegen Frank rijk. het team dat door interim-bond- scoach Tom Qulnn gekenschetst werd als, qua visie en potentieel, het sterkste van de deelnemende ploe gen, volgden twee overwinningen, eveneens in uitwedstrijden, op Israël en Turkije. Naast karakter waren de zeges te danken aan een schotpercentage van boven de vijftig, hetgeen voor Internationale wedstrijden zeer hoog te noemen valt. Het gevolg van het feit dat de spelers in de aanval rustig wachten tot de vrijstaande man ge vonden was. of scoorden uit fast bre ak. vooral Al Faber, die dan als trailer optrad. In deze situaties herkent men de hand van Tom Qulnn. die boven dien, door veel met de spelers te pra ten en deze tijdens de wedstrijd voortdurend te corrigeren, er ln korte tijd in geslaagd is de ploeg tot een eenheid te smeden. Hetgeen overi gens niet wil zeggen dat een en ander nu allemaal vlekkeloos verloopt. Maar ondanks een aantal slordighe den die het Nederlands team zich gisteravond meende te kunnen per- miteren, werd het een gemakkelijke overwinning op Israël dat weinig ver weer had tegen de goedbewegende 2-3-zone-verdediglng en de steeds be ter lopende aanvalsopzet, met als uit blinkers Al Faber, Jlm Woudstra en Kees Limmen. In dit verband was het tekenend dat Tom Quinn het tijdens de wedstrijd niet nodig achtte om ook maar één time-out te nemen, teneinde zijn spelers te corrigeren.. Score Faber 20. Woudstra 20, Dek ker 18. zet van Jan Schipper die vanaf de middellijn verrassend 1-0 kon in schieten. Hoewel collega-doelman Hoekman heel wat beter voor de dag kwam dan zaterdag, kreeg ook hij even later een kopbal van Jaap van Kesteren niet onder controle, maar Jan Schipper redde op de doellijn. Noordwijk herstelde zich overigens toch voortreffelijk. Met beter ver zorgd en sneller uitgevoerd aanvals- spel joeg de Eelman-équipe op de gelijkmaker, waarbij vooral Albert Spaanderman zich op het midden veld ontpopte tot een van de gangma kers. Kansen leverde het Noordwljk-ftffen- sief wel op. maar doelman Roelof Hoekman bleek geen moeite te heb ben met de zwakke schoten van Ruud Brörlng, Albert Spaanderman en Hans Westgeest. Dat Noordwijk alert moest blijven op de niet ongevaarlijke uitvallen van ACV bleek vlak voor rust, toen Kees Karstens ten nauwernood kon red den bij een kopstoot van Bert Hooijer. De hervatting van het tweede spel- deel gaf voor de ruim 2000 toeschou wers een logisch beeld te zien. Noord wijk ging nog meer dan voor rust over tot pressie voetbal, terwijl ACVv zich aanvankelijk behoudend opstelde Hoewel defensie en middenveld de driemansvoorhoede van Noordwijk beurtelings aanvulde tot een kwarte taanvallers, kwamen de zeekanters in de beginfase toch minder overtui gend voor de dag. Het rendement en dat nog ln de vorm van een kans, kwam pas halverwege met een fraaie kopbal voor Kees Karstens, maar de reactie van de zich geod herstellende Hoekman was navenant. Ook collega Van der Niet revancheer de zich voor een zwakke eerste helft door bij gevaarlijke uitvallen van ACV verdere doortochten te voorko men. In de 22ste minuut kwam Noordwljks doelman opnieuw sterk voor de dag door schoten van dichtbij van achtereenvolgens Hooijer en Veeneboer te retouneren. Maar tegen de inzet van Mennega was zij evenwel kansloos: 2-0. Dat ACV zich evenals zaterdag ook nu bij een voorsprong allerminst vei lig mocht wanen, bleek alweer vijf minuten later. Koeling had de door gebroken Sjoerd poot gehaakt waar na arbiter Van Riel binnen het Asser strafschopgebied tot een indirecte vrije trap besloot. Karstens legde de bal simpel op zij naar John van Dijk, die hard en hoog Inschoot: 2-1. De sensatie van de ge lijkmaker bleek drie minuten later compleet, maar bij een misser van Hoekman had de zelfde Van Dijk pech dat de paal zijn schot keerde. Ondanks een rumoerige slotfase, waarin Noordwijk de kans miste om het ACV moeilijke te maken, bleef de Asser formatie overeind. ACV kreeg zelfs nog de beste kansen op een hogere score maar dat zou gezien het goede tegenspel van Noordwijk zeker geflatteerd zijn geweest. ACV-NMrdwijk M 4I4> - 6 Schipper ie «7 Mennega 2-0. 72 Van Dijk 2-1 Toe ic houwen 2000. Scheidsrechter Van Riel ACV: Hoekman: De Roo. Koeling Schipper. Bol man Soumeru Poitma. Manden. Hooger Minne ga. Vene boer i Dijkstra» C Spaanderman «Plug». Van Keiteren Kantens A Spaanderman. Boot Van Dijk. BrOring Bogen

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 17