Zorgwekkende situatie Nederlandse zeevaart geef s 4 een krant weg m Philips nieuwste Philishave. A HAGEVELD kado bon PHILIPS Overheidsladingen met eigen schepen vervoeren Te veel stagiairs voor Koopvaardij Onderzoek gevraagd naar beleid Batco Half jaar cel INTERNAAT voor jongens atheneum (met latijn) gymnasium/havo/mavo Mini-advertenties voor zaterdag moeten uiterlijk op vrijdagmiddag om twee uur in ons bezit zijn. 3x12 Mesjes. Nieuwe slanke vonn. 3x90 Scheersleuven. Instelbare scheeidiepte. Je voelt wat-ie voor je doet. WOENSDAG 7 JUNI 1978 TROUW/KWARTET P 10 rijk, een protectionistisch beleid voe ren. zal de Nederlandse regering meer er toe moeten overgaan overheidsla dingen aan Nederlandse schepen te gunnen. In zijn internationale concurrentie positie lijdt de Nederlandse zeevaart onder de relatief hoge arbeidskosten. Het KNRV-bestuur is van mening, dat de loonkostenstijging moet wor den afgeremd. DEN HAAG Gezien de slechte vooruitzichten voor de vrachtenmarkt. de lage koers van de dollar en de niet toerei kende steun van de overheid is de situatie in de Nederlandse zeevaart nog steeds zorgwekkend. De Koninklijke Nederland se Redersvereniging (KNRV) heeft daarom een beroep gedaan op de huidige regering de totstandkoming van een EG- scheepvaartpolitiek ten opzichte van derde landen krachtig te bevorderen teneinde de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Tevens heeft zij de overheid gevraagd ladingen, die in opdracht van de rege ring worden verscheept, bij voorkeur op Nederlandse schepen te plaatsen. In het jaarverslag van de vereniging schrijft het bestuur, dat de koersont wikkeling van de dollar ten opzichte van de gulden voor alle sectoren van de Nederlandse scheepvaart in toene mende mate een verderfelijke invloed heeft De scheepvaart is een bijna zuiver exporterende industrie, waar van de opbrengsten in dollars worden genoteerd. De vrachtenmarkt ziet er niet roos kleurig uit. In het afgelopen jaar was gemiddeld negen procent van de we re ldtankertonnage en vier procent van de drogeladingtonnage opgelegd De KNRV verwacht, dat voor het olievervoer en voor het erts- en graan- vervoer de opgelegde tonnage dit jaar zal toenemen. Tijdens een toelichting op het jaar verslag zei de voorzitter van de KNRV. de heer J. Groenendijk, niet ontevreden te zijn over de Wet Inves teringsrekening (WIR), die een basis premie toestaat van 15 procent plus vijfmaal 1.1 procent. Niettemin acht het bestuur, dat een basispremie van 21 procent had gewild, de nieuwe regeling onvoldoende om uit de pro blemen te komen. „Nu blijft de Ne derlandse zeevaart nog een zorgelijke zaak", aldus de heer Groenendijk. Het bestuur van de vereniging uitte kriUek op het overheidsbeleid ten aanzien van de verscheping van goe deren. Met name hulpzendingen wor den veelal met buitenlandse schepen vervoerd. Vorig jaar werden o.a. grote hoeveelheden melkpoeder van de EG met Russische schepen naar de ont wikkelingslanden vervoerd Vooral omdat andere landen, zoals Frank DEN HAAG - De KNRV maakt zich zorgen over het groeiende overschot aan stagiairs van zeevaartscholen. De vereniging heeft de regering er al her haalde malen op gewezen, dat er te veel leerlingen van de zeevaartoplei ding komen. „Er wordt echter niet op gereageerd". In het afgelopen jaar hebben de rede rijen 160 stagiairs meer opgenomen dan zij konden hebben. Het KNRV- bestuur wijst er echter op. dat dit niet ongelimiteerd door kan gaan. Vooral niet omdat per stagiair 10.000 gulden uitgetrokken moet worden. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De Voedings bond CNV gaat de Onderne mingskamer van het Amster damse Gerechtshof vragen een onderzoek te verrichten naar het beleid van de direc tie van British American To bacco Company in Amster dam. De Voedingsbond vindt dat daar voldoende gronden toe bestaan en de advocaat van de bond zal het verzoek zo spoedig mogelijk indienen. De bond wil tot deze juridische stap pen overgaan omdat de directie „on danks alle mooie woorden over con structief overleg en bespreekbare al ternatieven" op het standpunt blijft staan dat de Amsterdamse fabriek (230 werknemers) dicht moet. Vol gens British American (Batco) is het noodzakelijk de hele sigarettenpro- duktie voor de Benelux te concentre ren in Brussel, waar Batco al een fabriek heeft. In maart heeft de Voedingsbond al een kort geding aangespannen tegen de directie met de bedoeling de over plaatsing te verhinderen. Deze zaak Voedingsbond naar On dernemingskamer had toen een acuut karakter, niet allen omdat de Batco-directie enkele maanden eerder haar plannen be kend had gemaakt tegen eerdere toezeggingen in maar tevens om dat men al bezig was in Brussel extra machines te installeren. De Voedings bond kreeg van de rechter gelijk. De Batco-directie mocht een jaar lang niets ondernemen ten nadele van het bedrijf in Amsterdam. In die tijd moest overleg met de vakbonden ge voerd worden. Tevens vond de rech ter dat de Voedingsbond tijd nodig had om de noodzaak van een enquête door de Ondernemingskamer te be kijken. Nu overleg kennelijk op niets is uitge lopen ziet de bond in een ei door de Ondernemingskamer ge mogelijkheid de werkgelen in Amsterdam te redden. Di dingsbond heeft de Industn NVV en de voedingsbonden F1 vraagd mee te doen aan het eq verzoek. Via de rechter wil de bond uitgesproken zien dat del directie zich een wanbeleid sd maakt en dat men vooral op a gebied heeft gefaald. ARNHEM (ANP) De rechtb Arnhem heeft gisterochtend e jarige prostituee uit Arnhem v deeld tot negen maanden ge nisstraf, waarvan drie voorwaa met een proeftijd van twee ja vrouw had tientallen keren haai ten beroofd van hun portefeul portemonnee. Van het geld kocht de vrouw t| Tegenover de rechtbank had i klaard dat ze per dag 1500 nodig had voor de aanschai heroïne. Op 23 mei had de officier van jd tegen de vrouw negen man geëist, waarvan drie voorwaardf >0Er BISSCHOPPELIJK COLLEGE VPr| HEEMSTEDE (eigen school) (scholen in Haarlem en Heemstede) Inlichtingen bij de directie ven Hageveld. Cruguiusweg 15. Heemstede. Telefonisch bereikbaar tussen 12.15 en 13.00 uur; 023-282350 Geef'm aan uw zoon of dochter, die 't huis uit gaat, geef'm aan een goede vriend of aan een ander,die u na aan het hart ligt. IJ koos uw krant naar uw eigen levensinstelling, uw eigen smaak en uw eigen stijl. Daarom, als u uw eigen krant geeft, geeft u een kado met een heel persoonlijk accent. En dat maakt het extra waardevol. Geef daarom Trouw Brhtrg voortaan «rdrrr tlai) Trouw bi| arom Trouw! se«f Het abonnementsgeld wordt per kwartaal per taar voldaan door Ik slcl cr wel geen pri|s op dal de onfvange r wordt meegedeeld w» d-t abonnement vt henkl In open envelop zonder postzegel inzenden aan Trouw-Kwartel. Antwoordnummer 2792. Amsterdam Is vader aan een nieuwe Philishave toe? Dan hebben wij een nieuwe Philishave voor hem. Is na al die jaren van trouwe dienst zijn Philishave aan vervanging toe? Dan is de nieuwe Philishave wel een zeer welkom Vaderdag geschenk. Want er is inmiddels een boel ver anderd, verbeterd en vernieuwd. Philips nieuwe Philishave gaat hem heel wat meer scheer- plezier en scheergemak geven. Op alle details is-ie steeds weer opnieuw bekeken. Maar de basis blijft Philishave's onverbeterlijke rond-scheersysteem met de drie knappe koppen. Dat heeft z'n voortreffelijke scheerresultaat bewezen. Sinds 1975 heeft Philishave niet zes maar twaalf snelle mesjes onder elk van de drie ronde koppen. Ze zijn zelfslijpend en van zilverstaai. Ze zorgen voor'n diepgaand scheer resultaat En om zelfs de kortste haartjes uit te scheren, is boven dien de druk op descheerkoppen Zn 3x12 mesjes scheren u snel, glad en diep schoon. versterkt. De Philishaves worden steeds slan ker. Bij dit nieuwste model is de vorm nog verder opge- strakt.Dat is plezie rig voor het oog. Perfect voor de hand. Meer houvast. Z'n scheerbereik Z'n scheewlak staat nu onder een hoek van exact 20". Samen met z'n nieuwe.slankevorm betekent dat meer gemak, beter houvast is vergroot door het scheervlak nog wat schuiner te maken: onder een hoek van 20°. Zo komt hij nu overal makkelijker bij. Philishave's ronde koppen tellen elk 90 scheersleuven. Die vangen korte èn lange baardharen in één keer. Soepel verend volgen ze elke beweging. En sparen ze zijn huid. Echt modem scheercomfort Omdat van man tot man de baardgroei verschilt. Eén van Philishave's 9 instelbare scheerdieptes is hoogstpersoonlijk de zijne. Vaders nieuwe Philishave zou niet compleet zijn zonder tondeuze. Op dit nieuwe model is deze be langrijk verbreed. Ideaal voor man nen met snorren A j Extra brede tondeuze! en bakkebaarden. Makkelijkvoorsnor. bakkebaarden Vaders nieuwe aboard. Philishave heeft een spiraalsnoer. En zit in een fraaie sterke cassette. U ziet 't. We hebben een nieuwe Philishave voor vader. Precies wat u zoekt als hij aan een nieuw scheerapparaat toe is. Moor elke man z'n persoonlijk instelbare scheerdiepte. Kies uit 9 mogelijkheden or rk5 gb' ld. ho de

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 12