René van de Kerkhof twijfelt AZ rond met Georg Kessler veer STAATSLOTEN? T Man: opnieuw doden Vielart oger goes latin! 'Gaat het woensdag niet dan ga ik naar huis' De Staatsloterij. Méér spelers, méér kansen. Michel Pollentier winnaar Dauphiné Liberé Opvolger van Cor van der Hart V TROUW/KWARTET P11-RHS13 (ADVERTENTIPI door Matty Verkammen NDOZA De tranen biggelden zo maar in eens over zijn angen. Als een zielig hoopje mens zat-ie stilletjes op een lankje in de lounge van hotel Potrerillos voor zich uit te r iren. Rene van de Kerkhof was aangeslagen, speelde giste ren openlijk met de gedachte om terug te keren naar Neder- nd, wanneer hij zo veel pijn bleef voelen aan zijn rechter- nd. Uit de grond van zijn hart klonk het: „Ik heb nog maar •inig hoop, wil het nog wel proberen, maar gaat het woens- lag niet, dan stop ik er mee ga ik naar huis." u is het bekend dat de luidruchtig- jt helft van de tweeling nog al gauw Eén pijntje voelt. „Ach, het ia Reneee- AN Tijdens de motorraces om de wrist Trophy in Douglas op het and Man, zijn gisteren drie doden vier gewonden gevallen. In de race de 500 cc-klasse werden drie cou- Jurs gewond afgevoerd. De Ameri- rr ian Pat Hennen, moest vlak nadat het ronderecord had verbeterd, na val, per helikopter overgebracht >rden naar het ziekenhuis van ie^ouglas. Hennen liep een schedel leuk op. Ook de Engelsman Les 3rfbby en zijn landgenoot Kevin Wret- gingen op het als levensgevaar- bekend staande circuit onderuit. 34-jarige viervoudige kampioen Zwitserland, Ernst Trachsel ■am bij de race in de zijspanklasse het leven. Al na een kilometer og de motor uit de bocht. Trach- bakkenist, Andreas St&ger liep gebroken been op. In dezelfde ce kwam de Britse equipe Mac »bson/Ken Birch om het leven. Met snelheid van ongeveer 160 kilo- ster per uur spinde de machine na stuurfout in het rond om vervol- os in de vangrails te belanden. t totale aantal doden bij de races Man is hierdoor op 120 gekomen. het weekeinde hebben zich op de cuits ook de nodige ongelukken orgedaan. In Spa verongelukte de arige Belg Henry Hanssens. Hij tijdens een voorwedstrijd van de ditionele 24 uursrace en werd ver- lgens aangereden door zijn landge- ot Courtois. Op weg naar het zie- 'iuis overleed Hanssens. Op het circuit van Zandvoort kwam de Oisterwijker Rob van Zanten tij dens de training voor de kampioens- Sces van de KMNV en NMB ernstig n val nadat hij van de baan was raakt. Hij botste tegen de vangrail vloog hier ook overheen. Met ern- 1 hersenletsel is hij naar het zie nhuis vervoerd. tje maar", wordt er doorgaans bij PSV sussend gefluisterd wanneer de flitsende aanvaller weer eens wat heeft. Maar dat het nu om een serieus te menem kwestie gaat, dat staat wel vast. Zaterdagmiddag, zes minuten voor de pauze van het duel tegen Iran. werden het noodlot en het geluk voor een tel verenigd. Rene van de Kerk hof rende in volle vaart het straf schopgebied binnen. Misschien was hij wel uit op een penalty, die hij ook kreeg van de Mexicaan Gonzalez Ar- chundia toen de beuker Nasrollah Abdollahi hem neer haalde. Terwijl Rob Rensenbrink geen moeite had met zijn eerste elf-meter, liep de man die de penalty had verdiend met een van pijn vertrokken gelaai naar de zijlijn. Rene van de Kerkhof was on gelukkig op zijn hand terecht geko men. Hij speelde door, en goed, tot halverwege de tweede helft. „Toen ging het echt niet meer, was de pijn niet meer te dragen. Want in die twee de helft kreeg ik ook nog eens een bal op die hand." „Een scheur in het handwortelbeen", lichtte KNVB-arts Frits Kessel giste ren de kwetsuur toe. Een dag na de wedstrijd was Kessel met de pechvo gel naar het maar matig geoutilleerde ziekenhuis van Mendoza getogen. Eigenlijk diende de hand meteen in het gips gezet te worden, maar omdat de FIFA (wereldvoetbalbond) het spelen met gips verbiedt, werd daar nog van afgezien. Na tefefonisch con tact met de chirurg Hermans in Hil versum werd toen tot een andere be handeling besloten. Vanuit Neder land werd onmiddellijk een soort „kneedbaar" verband verzonden, waarmee Kessel voor de wedstrijd van morgen tegen Peru bij Van de Kerkhof een zogenaamde manchet (met daar onder een spalk) moet vor men. In tegenstelling tot de gedesillu sioneerde Van de Kerkhof, was Kes sel gisteren nog wel optimistisch over de kansen voor de vleugelspits. „Rene kennende, zie ik hem wel spe len. Vergeet niet dat hij in vorm is." De persoon in kwestie had daar ech ter geheel andere gedachten over. „Ik weet beter dan de dokter wat ik voel. Die manchet is mijn laatste hoop. Zoals het er nu voor staat, kan ik absoluut niets met die hand doen. Vanmorgen heb ik het op de training even in een partijtje geprobeerd. Maar het was niet om uit te houden. Bij elke stap voelde ik die pijn. Ik ga ook geen grote risico's nemen. Kijk, als ik er hard een bal tegen krijg dan kan ik misschien voor een week of zeven in het gips. En dan zijn we nog verder van huis. Ik moet ook aan PSV denken. Als ik moet kiezen, dan gaat de nieuwe competitie toch voor dit wereldkampioenschap. Het zou ook niet correct zijn tegenover de reser ves wanneer ik speel, terwijl het ei- UKUNTZE NU KOPEN. Speel eens samen in de Staatsloterij met méér loten heeft u méér kansen. Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie: 070 - 653955. René van de Kerkhof in Mendoza bezig aan een van de laatste acties van zijn 70 minuten wereldkampioenschap-voetbal tegen Iran. Hij passeert Hossein Kazerani. Van de Kerkhof vreest dat het bij deze 70 minuten blijft. BUENOS AIRES De Westduitse televisie-verslaggever Fritz Klein heeft van zijn superieuren het advies gekregen zijn hotel in Ascochinga, waar ook de Westduitse WK-selectie verblijft, uit veiligheidsoverwegingen niet te verlaten. Klein had samen met een andere verslaggever, Thomas Reimer, de openingsce remonie van het wereldkampioenschap voetbal verzorgd. Volgens het dagblad „La Nacion" zouden de Argentijnse autoriteiten overwegen Klein uit te wijzen wegens opmerkingen, die tijdens deze reportage door de Westduitse verslagge vers gemaakt waren. Om wat voor opmerkingen het gaat werd niet duidelijk gemaakt. Vermoed wordt dat Klein zich kritisch heeft uitgelaten over de militaire dictatuur in Argentinië. Klein verklaarde in een telefoongesprek met de Associated Press dat hij zijn werkzaamheden normaal zal voortzetten en de Westduitse ploeg woensdag naar Cordoba zal vergezellen voor de wedstrijd tegen Mexico. De Nederlandse verslaggever Cor Snel en fotograaf Hans Heus, beiden werk zaam voor het weekblad Panorama, hebben in Mendoza kennis gemaakt met de politiecel. Zij hebben een uur gevangen gezeten. Aanleiding tot hun hechtenis was het feit, dat zij het waagden om zonder voorafgaande toestemming een Argentijnse politieman op de foto te nemen. genlijk niet kan. Je voelt je tenslotte geremd, durft het duel niet aan." Dat Rene van de Kerkhof verder kijkt dan het wereldkampioenschap lang is, blijkt vervolgens uit zijn woorden: „Ik weiger in ieder geval om met een verdoving te spelen. Want als je niets voelt, dan loop je de kans op een fractuur zonder dat je er erg in hebt. Ik zal het woensdag bekijken, neem zelf de beslissing. Nogmaals, gaat het niet, dan is dat verschrikke lijk jammer, maar dan ga ik naar huis." De tegenslag komt wel op een zeer ongelegen moment voor Rene van de Kerkhof. Nu hij heeft aangetoond in vorm te zijn, ligt er voor hem een erote kans op mondiale bekendheid. „Ik heb enorm naar dit toernooi toe- geleefd. Na alle goede resultaten met PSV, was ik geweldig gebrand op deze wedstrijden." Vooral de samenwerking met Rob Rensenbrink op de linkervleugel mocht er zijn tegen Iran. Het was opmerkelijk dat beide individualis ten zo goed met elkaar overweg kon den. Rene van de Kerkhof, een beetje mismoedig terug kijkend op zijn goe de prestatie: „Ik had er alles voor over om hier goed voor de dag te komen. Dan maakt het mij niets uit of ik links of rechts speel. Ik heb geen bepaalde voorkeur. Het wisselen met Robby op de vleugel ging inderdaad goed. Onze speltypes vulden elkaar goed aan". Hij zegt het met een gezicht, dat weinig fiducie in de nabije toekomst verraadt. Dat bevestigt hij nog eens ten overvloede. Vier jaar geleden reikte Rene van de Kerkhof tot precies een helft WK- (finale)voetbal. Wordt het nu in totaal maar 25 mihuten meer? CARPENTRA8 De Belg Michel Pollentier heeft de Dauphine Liberé gewonnen. In het tweede gedeelte van de achtste en laatste etappe, een tijdrit over 29 kilometer, vergrootte hij zijn voorsprong op de concurren tie door als eerste te eindigen. Het eerste gedeelte van de laatste rit le verde in de ochtenduren een zege op voor zijn landgenoot Freddy Maer- tens. In de eindsprint van de 147 km lange rit van Gap naar Carpentras versloeg hij de Fransman Jacques Esclassan en de Nederlander Piet van Katwijk. Gerben Karstens eindigde als vierde. In de tijdrit was Joop Zoetemelk met een achterstand van 1.38 op Pollentier de beste Nederlan der. Hij eindigde als achtste. Kuiper werd negende op 1.43. Eindklassement: 1. Michel Pollentier (Bel) 36 uur. 23 min. en 3 sec. 2. Mariano Martinez (Fra) op 3.33. 3. Francisco Oaldos (Spa) op 4.40, 4. Joop Zoete melk (Nedl op 5.53, 5. Sven-Ake Nllsson (Zwei op 8.33, 6. Christian 8eznec (Fra) op 8.17. 7 Jose Nazabal (Spa) op 8.22. 8. Robert Alban (Fra) op 8.58. 9. Bernardo Allonsel (8pa) op 11.11, 10 Ben nie Kuiper (Ned) op U.U, 12. Henk LubberdinR (Ned) op 12.09. 45. Johan van de Velde (Ned) op 42.14, 60. Oerben Karstens (Ned) op 1.11.42, 67. Plet van Katwijk (Ned) op 1.17.41. ALKMAAR Georg Kessler wordt de opvolger van Cor van der Hart als trainer van AZ'67. De oefenmeester van de Oostenrijkse club Wacker Innsbruck heeft met de Alkmaarse eredivisieclub een principe-overeenkomst afgeslo ten. Dit deelde AZ-voorzitter Arie Ligthart maandag mee. Ligthart: „In principe zijn we rond met Kessler. Deze week komt hij nog niet naar Alkmaar om te teke nen, dat zal waarschijnlijk volgen de week worden". Manager Kraay en secretaris Peters zijn zaterdag naar West-Duitsland vertrokken om de contacten met de oud- bondscoach te leggen. Voor Jan Verheyen heeft deze trainerswis seling geen gevolgen. De aanval ler, die dit seizoen door AZ van Feyenoord werd overgenomen, werd op aanraden van Kessler door Wacker Innsbruck voor het komende seizoen gecontracteerd. Kessler wilde Verheyen als spits gaan gebruiken. „Jan Verheyen is door Wacker gecontracteerd en die zaak is financieel afgerond. Hij blijft daar gewoon", aldus Ligt hart. In de komende week hoopt de Alkmaarse club ook tot over eenstemming te komen met Kraay, wiens ontslagaanvrage on langs door AZ werd geweigerd. Gewonden LISSABON Twintig personen, onder wie zeven politie-agenten, zijn zondag gewond geraakt bij incidenten na de wedstrijd Acade- mico-FC Porto, twee clubs uit de eerste divisie van het Portugese voetbal. Na de in Coimbra ge speelde ontmoeting, die In een ge lijkspel van 0-0 eindigde, braken gevechten uit tussen supporters van de beide clubs. Later verplaat sten de ongeregeldheden zich naar de stad. waar de bussen met sup porters van Porto doorheen reden. Eén van de aanhangers van de bezoekende club vuurde enkele pistoolschoten af, waarbij nie mand gewond raakte. De schutter werd gearresteerd. Loting BERN De loting voor de eerste ronde van de volgend seizoen te houden Europese bekertoernooi en voor landskampioenen, beker winnaars en om de UEFA-beker, zal op 11 juli in Zürich worden gehouden. De loting begint om één uur 's middags (Ned. tijd) in hotel Atlantis. UEFA heeft de data voor de fina les van de Europese bekertoer nooien voor de komende jaren vastgelegd. De eindstrijd van het toernooi van de landskampioenen vindt plaats op 30 mei 1979, 28 mei 1980, 27 mei 1981, 26 mei 1982, 25 mei 1983, 30 mei 1984 en 29 mei 1985. De eindstrijd van het toer nooi van de bekerwinnaars zal steeds twee weken eerder plaats vinden. De „dubbele" finales van dc strijd om de UEFA-beker zul len een week voor en een week na de laatste wedstrijd uit het toer nooi van de bekerwinnaars wor den gespeeld. De eerste ronde van de komende toernooien zal beginnen op 13 sep tember 1978.19 september 1979,17 september 1S80, 16 september 1981, 15 september 1982, 14 sep tember 1983 en 19 september 1984. Titel ATHENE - Aek uit Athene heeft zondagavond Salonica verslagen met 2-0 en is daarmee landskam pioen voetballen geworden. JACQUES RIJN Ruud Wielart heeft zon- [avond bij internationale atletiek- pstrijden in Turijn zijn Nederland- record hoogspringen verbeterd en iracht op 2,27 meter. Het oude stond sedert 5 juni van het ig Jaar op 2,26 meter. liaanse hoogspringaccommoda- schijnen Ruud Wielart uitste- id te liggen. Het was de derde itereenvolgende keer dat de 23- ige Hoofddorper zijn nationale re- d hoogspringen op een Italiaanse ïloop verbeterde. Op 7 mei 1977 ong Wielart in Milaan 2,21 meter, één dag na precies één jaar gele- ihaalde hij in Turijn de 2,26 meter, ndagavond was het in Turijn dus er raak. 2,27 meter. - Ud Wielart lijkt gelijk te krijgen P t de voorspelling dat hij dit jaar de meter gaat passeren. De „lange" ong nu voor de vijfde maal een Strijd. Hij begon het seizoen op 14 in Den Haag met 2,17 meter, een later sprong hij in Haarlem 2,23 tt. Op 21 mei was hij voor de te maal in het buitenland in actie, iilaan kwam hij door de stromen regen niet verder dan 2,08 meter, week later, op 28 mei maakte hij 5 vergissing in het Westduitse Lü- •cheid weer goed met een sprong 2,20 meter. zijn 2,27 meter van Turijn heeft Ud Wielart de beste Europese sei- Dprestatie op zijn naam gebracht, thts één atleet sprong dit jaar >w. Dat is de Amerikaan Franklin obs. die enkel»* weken geleden de meter haalde. Vanavond komt Wielart weer in actie. Hij igt dan tijdens de interlandwed- Noorwegen-Nederland in Oslo. t won uiteraard in Turijn. De •duitser Woligang Killing, even- 5 een pup.i van Wielarts trainer P?an Tancic, eindigde met 2,21 me- l als tweede t is de negende maal dat Ruud F'art sedert hij op 17 juni 1973 met 1 meter in Wilhelmshafen record- ider werd. het nationale record ^springen verbetert. Daarnaast 'aarde hij het twee keer op 2,14 en een maal op 2,17 meter. Drie voetballers laten hun baard staan. Pas als Nederland een wed strijd verliest zullen ze weer naar het krabbertje grijpen. Ik heb het dus over HET GROTE NIEUWS van deze dagen, het we reldkampioenschap voetbal. Dom nieuws, dat van die baard. Want als ik het goed begrijp willen die spelers heleméól geen baard. Toch laten ze dat onaangename ge beuren plaatsvinden maar kondi gen tegelijk aan dat een ander on aangenaam gebeuren dc „ïiaire weer or.^edacn kan maken. Of ik !aal geheel tegen mijn zin in mijn baard staan en kondig aan dat de stoppels eerst zullen verdwijnen als ik op klaarlichte dag in het centrum van een provinciestad laten we Amersfoort nemen van mijn por temonnee beroofd word. Onzin dus. Onaangename zaken dienen door aangename opgeheven te worden. Zo is het tenminste in normale tijden. Dom nieuws dus. eigenlijk helemaal geen nieuws, maar Jaques Hogewo- ning zal z'n lippen er wel bij aflik ken want je kunt zeggen wat je wilt, positief klinkt het ook wel. Je baard laten staan voor Oranje! Dat is nog eens wat anders dan op de fiets naar Argentinië om daar hup Holland te toeteren. Positief moet het allemaal zijn voor mr. Jacques anders kan hij zeer knorrig worden. Hogewoning is in zijn normale doen iets hoogs bij een verzekeringsbedrijf, maar als hij met z'n hobby bezig is dan trekt hij z'n korte broek en z'n kinderschoe nen weer aan. Negatieve berichten. De eerste zen ding kranten uit Nederland was nog maar nauwelijks binnen in Argenti nië of daar ontstond reeds grote onrust. In plaats van de gevraagde komkommerbabbeltjes waagden sommige kranten zich weer eens aan kritiek of zelfs aan sensationele verhalen. Bijvoorbeeld het verhaal dat spe lers van het Nederlands elftal in k,<l hun onderbroek over de gang va., het hotel hadden gelopen. Enige kamermeisjes hadden de heren ge zien en waren op de vlucht ge slagen. Nou, nou zeg. Wat een schandaal. JACQUES (2) Jacques boos. Dekking zoeken dus. want boze bestuurders zijn niet he lemaal ongevaarlijk. Deze keer vol staat hij er als hooggeplaatst KNVB'er mee de pers terecht te wijzen en hen verder nog slechts tweemaal per week toe te staan het spelershotel te bezoeken. Behalve de favoriete krant van Jacques, die mag in het hotel blijven wónen. Voor baardberichten. Hoe was het verhaal van de gillende kamermeiden in de wereld geko men? Volgens Jacques was het uit de duim gezogen door de Neder landse pers. Onzin. Het verhaal kwam van het persbureau Reuter dat het weer ver taald had uit het Diaro Popular een plaatselijk dagblad in Mendoza. Daar zal de dienstdoende verslagge ver het wel weer van een kamer meisje gehoord hebben en er vervol gens mee zijn gaan stoeien zoals in Jacques' favoriete krant gewoonte is. Nu zijn kamermeisjes niet de enige wezens die informatie verschaffen. De spelers van het Nederlands elftal deden het ook. Zeker in het begin toen zij zich aanzienlijk verveelden in het hotel waar niks te beleven was. -Dat vertelden ze ook ronduit aan de verslaggevers die dat weer als Groot Nieuws brachten. Voor Jacques past dat echter in het kader van het slechte nieuws. Wat moet de familie van de spelers wel niet gaan denken? Dus: het is niet waar, niet waar, niet waar. JACQUES (3) Eén Nederlandse journalist mag in middels helemaal niet meer in het spelershotel komen: Hans van Wis sen van De Volkskrant. Hij heeft namelijk een interview gepubli ceerd met de Nederlandse ambassa deur in Argentinië. Die ambassa deur heeft het daar knap moeilijk mee gekregen en nu tegen Jacques verteld dat hij weliswaar geïnter viewd is door de betrokken verslag gever doch dat die verslaggever had beloofd om hem niet te citeren. Een reden voor Jacques om de ver slaggever verdere toegang tot het hotel te weigeren want hij vooiziet dat hij of iemand anders straks ook wel eens slachtoffer zou kunnen worden van dit soort praktijken. Anders ligt het weer met de politie ke situatie in Argentinië. Daar heeft Jacques nog steeds geen kijk op kunnen krijgen. „Net als in Neder land weet ik nu nog niet hoe het regime hier werkt. Ik ga ook niet op zoek om daar achter te komen," meent hij. Als het voor zijn werkge ver was zou hij zoiets niet durven zeggen, maar als voetbalbestuurder kun je dat rustig hardop verklaren. Als de ambassadeur met z'n frisse ideeën over de politieke situatie in Argentinië zegt dat hij door een journalist is beetgenomen dan ge looft Jacques dat onvoorwaarde lijk. Als Amnesty International met een aantal rapporten met exacte gegevens en methodes komt dan weet Jacques ineens van niets, in ieder geval niet wat hij moet geloven. Goed nieuws is positief, slecht nieuws is negatief. Het enge denk raam van de official als moreelsoffi- cier. Gelukkig is er weer een kist met ingevroren haring uit Holland gear riveerd. Jacques sommeert drie spe lers in de één-haps houding. Juist als de ingehuurde fotograaf wil af drukken denkt Jacques: zeg Wim zou jij niet eerst even je baard af- scheHij slaat van schrik een hand voor z'n mond. Jeminee, had hij toch bijna zelf het positieve nieuws verstoord. POLITIEK Het wereldkampioenschap voetbal is natuurlijk een politieke zaak. En kele gezagsgetrouwe Argentijnse dagbladen zijn er zelfs toe overge gaan dat nu ook maar openlijk toe te geven; de voetballers helpen de junta op uitstekende wijze. Het dagblad „La Nacion": „Argenti nië heeft op de middag dat een slechte partij voetbal (de wedstrijd West Duitsland-Polen) in 0-0 eindig de ten overstaan van de gehele we reld een prachtig politiek doelpunt gemaakt". Met een verwijzing naar de orde en de rust in het land schrijft „La Nacion" verder in het weekoverzicht: „Het saldo van de eerste dagen van de strijd om de wereldcup is positief en bijzonder gunstig voor het land". De tegen standers van het Argentijnse regi me in de Verenigde Staten en West- Europa wordt aangeraden hierover eens goed na te denken. „La Nacion" is zich ervan bewust dat het niet zo simpel is om de mening over Argentinië te verande ren. „Maar in elk geval zal er als iets zijn gewonnen als de democratische sectoren in Europa die zich om de een of andere reden hebben aange sloten bij de golf van vijandigheid, zich losmaken van de linkse groe pen die het hardnekkigst ons land blijven aanvallen". Het dagblad heeft ook enige aan dacht voor de gebeurtenissen in Ne derland. „Het is interessant om op te merken dat deze week in het parlement van Nederland het land waar de campagne voor een boycot van het kampioenschap het felst en het langdurigst was link se parlementariërs een rel tegen de Nederlandse ambassadeur in Ar gentinië hebben uitgelokt. De am bassadeur heeft tegenover Neder landse sportjournalisten de Argen tijnse president „een man van goe de wil, eerlijk en een christen" ge noemd. Daarom vragen zij het hoofd van ambassadeur Van der Klaauw" Zo. dat kan minister Van den Bran- deler in zijn zak steken. Generaal Horacio Tomas Liendo bezoekt om het Argentijnse image te verbeteren een bijeenkomst van de ILO, de Internationale Arbeids Organisatie. Bij zijn vertrek legde hij een verklaring af om aan te geven dat hij belangrijk werk ging doen „gezien de campagne in het buitenland die ten doel heeft ons land naar beneden te halen, een campagne die wordt gevoerd door voortvluchtige terroristische mis dadigers. samen met elementen van het internationale marxisme „Het Argentijnse volk heeft, door alles wat het doet en heeft gedaan, deze campagne vierkant afgewezen. Het wereldkampioenschap voetbal is een demonstratie van de gevoe lens van het Argentijnse volk, dat bij de opening op magnifieke wijze heeft getoond dat het verheugd is te zijn bevrijd van agressie en aehter- itgang. Het heeft bovendien de we reld willen laten zien dat het een natie in opmars is" Dat wilde Hitler in 1936 ook. MASCOTTE Hallo Brak. jij nog iets? Onze J. C. Brak: Is this The New Scotsman in Edinburgh? No, we are looking for mister Brek. Onze J. C. Brak: One moment please. Hallo Brak, heb jij nog iets? Onze J. C. Brak: Jazeker. Het Ne derlands elftal heeft zich namelijk thans verzekerd van de krachten van een speciale mascotte. Het blijkt te gaan om de 5-jarige Chi leen Miguel Alejandro Pons. Dat is de laatste dagen een speciaal vriendje van Johan Neeskens ge worden en mag nu overal waar ons Oranje naar toe gaat ook mee naar toe. Misschien is het iets voor de werkgroep „Nieuwe Samenlevings vormen"? En anders moet je er maar bij zetten dat het het zoontje van de barkeeper van het hotel is. dus dat jongens na sluitingstijd op deze manier nog even mogen blij ven voor een afzakkertje. Trouwens wist Je dat de Duitse ploeg een hond als mascotte heeft? Volgens mij zegt dit iets. En verder? Onze J. C. Brak: Ik heb even een kleine opvatting gemaakt van de eerste ronde, misschien is dat wel handig voor onze lezers in het bui tenland, dat ze dan niet al die ver slagen helemaal hoeven te lezen. Daar gaat ie dan: Nederland niet ontevreden. Iran tevreden. Schot land teleurgesteld. Peru blij, Argen tijnen uitzinnig. Hongarije boos, Tunesië verrast. Mexico verrast (dat is dus een woordspeling). Frankrijk zwak. Italië sterk. Oos tenrijk wint. Spanje verliest. Zwe den door arbiter gered. Brazilië door arbiter bestolen. West-Duits land gelijk. Polen ook al gelijk. Dat was "t dan? Onze J. C. Brak: Ja. En dan heb ik nog een verzoek van René van de Kerkhof, of Je dat even tegen z'n vrouw kunt zeggen want de telefoon is zo slecht. Ze graven daar name lijk een privé-zwembad in zijn tuin. Dat ze de opening nog even moet uitstellen. Want René heeft Oranje bereid gevonden die plechtigheid te verrichten. Met een journalist

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13