IFrankrijk komt routine tekort ACV KIEST VOOR NIEUWE OPZET Stichting laatste redmiddel De Graafschap Misschien kunt ubest zelf uw zonneschermplaatsen. Maar kunt u het ook zelf repareren,volgend jaar? "Winst voor Italië: 2-1 Pers minder welkom in Potrerillos Haan: 'Polen veel beter' Het meest fascinerende boek overplanten ooitverschenen! Doetinchemse voetbalvereniging zoekt naar bredere financiële basis Bernabeu overleden Seznec rap in Dauphiné Luxaflex Zonneschermen.Wij meten-wij monteren-wij garanderen. JATERDAG 3 JUNI 1978 SPORT Trouw/Kwartet 23 MAR DEL PLATA Frankrijk dat door zijn fans zo hoog werd ingeschat voor dit toernooi om het wereldkampioenschap gaat het heel moeilijk krijgen om de tweede ronde te bereiken. Natuurlijk, daar was op de eerste plaats gisteravond de neder laag tegen Italië (1-2) maar even zwaar telde dat het Franse team nauwelijks kon imponeren. Wichel Platini 20 hoog geroemd, leek tan zenuwen ten onder te gaan en con de leidende rol die hem was oebedeeld niet waarmaken, Daar- ïaast bleek ook dat het gebrek aan ;outine zwaar weegt, zeker tegen een Italiaans elftal dat zijn spel mag jpelen en het dan ook goed uitvoert. Er is waarschijnlijk niets beters te rensen in een wedstrijd waar een taliaanse ploeg bij betrokken is dan een snelle treffer tegen de Azzurri. In Italië lijkt voetbal nu eenmaal mees- al uit verdedigen te bestaan. Het is lijkwijls onbegrijpelijk dat de stadi- ins er nog zo vol lopen voor die paarzame doelpunten, at dat betreft droeg Frankrijk gis- fravond aacfkg bij aan de kwaliteit van het spel. Het duurde exact 29 seconden voor de eerste treffer van dit duel en van het hele WK-toernooi viel. Bernard Lacombe was de man die er het gouden klokje dat was uitgeloofd mee verdiende maar als er iets als rechtvaardigheid bij dit soort prijsuitreikingen bestaat dan ver-_ dient Didler Six er ook een want hij stond aan de wieg van het fraaie doelpuht. Hij sprintte na een passje naaf Guillou door, ontving de bal MENDOZA Uit verontwaar diging over berichten in Neder landse kranten heeft de KNVB besloten dat de pers nog maar twee keer per week welkom is in het Gran Hotel Potrerillos waar de Nederlandse voetbalploeg verblijft. Dit werd gistermiddag bekend gemaakt tijdens een persconferentie. Het was bekend dat met name coach Ernst Happel grote be zwaren had tegen de aanwezig heid van Nederlandse journalis ten zeker als die dagelijks over de vloer zouden komen. Daarom heeft het er ook de schijn van dat de KNVB naar een stok heeft gezocht om toe te kunnen slaan. Voor gisteren de persconferen tie begon legde voorzitter Hoge- woning een verklaring af: „Het is ongebruikelijk dat ik mij in het openbaar tot de pers richt maar na de eerste zending kran ten die hier is gearriveerd heb ik daar reden toe. Enkele kranten zijn niet al te zorgvuldig te werk gegaan waardoor een gevoel van onbehagen bij de spelers is ont staan. Er zijn weer verhalen van slaapkameravonturen opge dist. bovendien is de indruk van grote verveling gewekt dat er hier een ondraaglijke sfeer zou zijn geschapen. Ik wijs er moge lijke effecten bij het thuis front". Daarna kwam de verklaring dat de pers nog maar op maandag en vrijdag welkom is vOor infor matie. Hogewoning gaf zijn woorden onnodige kracht door te verklaren dat hij namens de medische en technische staf sprak. Ecerder was al bekend dat de KNVB en met name de perschef Hamstra publiciteitsvoorkeurcn heeft en een bepaald dagblad graag bevoordeelt; dat daar ech ter ook officieel ruchtbaarheid aan zou worden gegeven was niet verwacht. MENDOZA Het Nederlands elftal heeft in het eigen trai ningskamp uiteraard de ope ningswedstrijd tussen Polen en wereldkampioen West-Duits- land op de televisie gezien. ..De Polen waren veel beter en hadden moeten winnen", was het commentaar van Arie Haan. Ook Ernst Happel was niet on der de indruk van de prestatie van de Westduitsers. „De West duitsers zijn mij zwaar tegen gevallen", aldus de Oostenrij ker. „Er zat totaal geen verband in de Duitse ploeg. Toch heb ik lang gedacht dat West-Duits- land in de slotfase nog een doel punt zou maken." Arie Haan; „Het was voor beidé elftallen een gunstige uitslag. Het ligt nu alleen nog aan de- resultaten van de wedstrijden tegen Tunesië en Mexico wie eerste en tweede wordt in deze poule. Beide landen kunnen in feite uitzoeken of zij op dc eer ste of tweede plaats in groep twee willen eindigen," aldus Haan. terug, benutte het vrije veld en zette tenslotte haarscherp voor naar La combe die doelman Dino Z off en desillusie bezorgde. Goed voor de wedstrijd was het ze ker want Italië moest plotseling voor aanvallender voetbal gaan kiezen al werd ook dat kenmerkend uitge voerd. Rond de middenlijn werden de Franse spelers opgevangen waar na gezocht werd naar de mogelijk heid om middels een lange pass de spitsen aan te spelen. Frankrijk trapte in die val en ging zelfsmedewerking verlenen door ook te kiezen voor veel korte breed- tepasses die het laatste tempo uit' het spel haalden. In defensief op zicht bleek daarbij dat er bij de spelers van coach Hidalgo veel angst bestond voor de tegenstoten. Er werd niet zelden aarzelend ingegre pen nog extra in de hand gewerkt door Ausputzer Marius Tresor die veel werk opeiste maar daardoor ook gaten liet vallen. Het gevolg was dat er kansen ont stonden en uiteindelijk in de 21ste minuut ook de gelijkmaker. Teke nend voor het spel was de uitvoering na een kopbal van Causio op de lat. Het terugspringende leer verbaase de Franse defensie terwijl Causio en Rossi doorjoegen. Het was de laat ste. de man die zoveel kritiek te verwerken kreeg dat coach Bearzot er tenslotte welf van overwerkt raak te, die tenslotte de bal tegen de voet kreeg en het leer over de doellijn zag springen: 1-1. Meteen was er voor Italië weinig haast meer over. En opnieuw bleek dat Frankrijk zich daardoor liet be ïnvloeden. Ook daar werden nu de combinaties in de looppas uitge voerd met alle kans op foutjes maar vooral zonder groot gevaar. In de Italiaanse ploeg werd in de rust Antognoni vervangen door Renato Zaccarelli. Het was juist die Zacca- relli die in de tiende minuut ervoor zorgde dat Italië hélemaal in zijn spel kom komen. Franco Causio liet een voorzet van Rossie lopen voor Zaccarelli die ineens schoot. Doel man Jean Betrand-Damanes had veel verwacht maar niet dat de bal in de richting van het doelvlak zou ko men. Als versteend zag hij het leer op enkele centimeters passeren: 2-1. Frankrijk ging direct na Zaccarelli's doelpunt nadrukkelijk in de aanval. Daartoe ook uitgenodigd door Italië dat de verdedigingslijn tot kort voor Bernard Lacombe kopt Frankrijk naar een voorsprong tegen Italië (1-0). Voor hem Bellugi die lengte tekort kwam. Zoff terug had gelegd. Doorgaans levert dat een groot aantal hoek schoppen op maar daar is de Ita liaanse verdediging goed op inge steld zodat het gevaar uiterst be perkt bleef. Hidalgo zette met nog een kwartier te spelen twee verse aanvallers in: Mare Berdoll voor Bernard Lacombe en Olivier Royer voor Didier Six. Natuurlijk, verdedigen betekende voor Italië steeds meer dat er maar in het wilde weg werd weggetrapt en dat de aanvallers maar naar eer en geweten vergeefse pogingen moes ten doen in de buurt van de bal te komen, maar daarmee werd Frank rijk wel lamgelegd. Misschien was het wel scheidsrech ter Rainea uit Roemenië die zich het meest opwond na die passage. Bin nen twee minuten deelde hij twee gele kaarten uit. Eerst was Tardelli aan de beurt die Platini neerlegde- maar dat deed op een manier zoals zo vaak zonder enig misbaar zelfs maar iemand naar de grond wordt gebracht en kort daarop kreeg Plati ni ook een gele kaart omdat hij erg veel misbaar maakte na in een Itali aanse mangel terecht te zijn geko men. Misschien wat overdreven gele kaarten zeker in de geest van het duel tot dat moment maar onge twijfeld dure kaarten want een twee de officiële waarschuwing levert me teen uitsluiting voor één wedstrijd op FRANKRIJK-ITALIE 1-2 <1-11 Lacombcl-O. 21: Rossl 1-1. 54: Zacarelll 1-2 Scheidsrechter: Rainea iRoemi. Toeschouwers 48.000. FRANKRIJK: BertrandDemanes: Janvion. TTesor. Rio, Bossis; Michel, Guillou. Platini Dalger. Lacombe (Berdoll). Six (Royen ITALIC: Zoff: Gentile, Cabrini. Benettl, Bellugi. Scirea. Causio, Tardelli. Antonioni (Zaccarelli); Rossi, Bettega. meerdan800illus(raties. waanan de helft in kleuren 280 blz. vuordeelprijs §9"*® Laat u het prijsiuordeel niet mttftan! Een uitgave van Elsevier - Bij elke Boekhandel SNEEK Nico Hofkamp uit Sappe- meer heeft de derde race om het open nederlands kampioenschap Olympia jollen, dat wordt gehouden op het Snekermeer, gewonnen. Tweede werd de Westduitser Walter Pranger. De vierde race, gistermiddag, eindig de in een zege voor Ton Scheen uit Hoogezand. Pranger werd wederom tweede. door Erik Oudshoorn DOETINCHEM Welk tragisch lot een degradant beschoren kan zijn, openbaarde zich het afgelopen seizoen bij De Graaf schap. Om schuldeisers buiten de deur te houden moest de Doetinchemse voetbalvereniging belangrijke steunpilaren uit het eredivisieteam van de hand doen. Gevolg: het publiek bleef weg en de resultaten waren uiterst pover. De Graafschap reikte na negen maanden eerste divisievoetbal niet verder dan een dertiende plaats. Typerend voor de malaise was het laatste duel tegen Eindhoven, toen voor duizend toeschouwers een 2-6- nederlaag werd geleden. Veel doelpunten, dat wel, maar voor de vijfentwintigste keer in het seizoen '77/'78 weer geen overwin ning. Kortom, gezien financiën, toeschouwersaantallen en pres taties had het er veel van weg dat De Graafschap aan een eenzame dood dreigde te sterven. Dat hiervooreen stokje gestoken zou worden stond eigenlijk al bij voor baat vast. De leefgemeenschap van Doetinchem heeft nog steeds het in bouwde gevoel dat het „Achterhoek idee" (lees: isolement) moet worden uitgebannen. Het einde van het be taalde voetbal in deze Gelderse plaats zou niet bepaald bevorderlijk zijn voor de public relations. Boven dien zou het volk in dat geval hele maal verstoken blijven van bepaalde geneugten waar de mens nu eenmaal bij tijd en wijlen recht op heeft. Wat doe je in zo'n geval als gemeente en betaald voetbalorganisatie? Dan roep je een stichting in het leven waarin beide partijen (en eventueel het bedrijfsleven) in vertegenwoor digd zijn, met het doel om de patiënt weer nieuw leven in te blazen. Het geen inderdaad geschiedde, want. deze week werd tijdens een (zeer warme) persconferentie de Stichting Betaald Voetbal Oost-Gelderland gelanceerd. De kernachtige woorden („Als we met z'n allen een streep onder het verleden zetten en onze schouders eronder zetten, ben ik er van overtuigd dat de stichting een succes kan worden") van voorzitter Van der Velden, spraken al genoeg over de pretenties van het stich tingsbestuur. Joop van der Klink, manager van De Graafschap en pikant genoeg geen medebestuurder van de stichting, omschreef de doeleinden, wat later, iets minder diplomatiek. „Het afge lopen pokkéniaar moeten we zo snel Joop van der Klink: „Stichting kwam op juiste moment" mogelijk vergeten. De stichting kwam net op hét juiste moment. Is overigens niet uit paniekvoetbal gé borén. We waren er in februari al mee bezig. De stichting zal zich de ko mende tijd vooral gaan verdiepen in het verstevigen van de liquiditeits basis. Vorig seizoen zaten we met een tekort van 35.000 gulden. Met de gemeente is overeen gekomen dat we voortaan elk Jaar een vaste subsi die krijgen van een kwart miljoen. Houd je dus een ongedekt tekort van 85.000 gulden over. Dit kan ik even tueel wegwerken met een potje van een ton dat ik heb kunnen kweken uit spelersverkopen. Maar het blijft een wankele basis. Volgend seizoen krijgen we Van de gemeente wéér tweeën half ton. Het is maar hele maal de vraag of dat genoeg zal zijn." Concreet gezien wil de stichting het bedrijfsleven in Doetinchem en om geving gaan warm maken voor het betaalde voetbal. Andere suggesties: verkiezing speler van de week, strooibiljetten, vliegtuigreclame en een benefietwedstrijd ter gelegen heid van het vijfentwintigjarig be staan van De Graafschap. Het be kende werk dus. Joop van der Klink: „Na het financiële aspect krijg je de vraag: hoe maken we het publiek weer enthousiast. Vorig seizoen za ten we met een gemiddelde van 1500 toeschouwers per thuisduel. Daar mee kan je het exploitatietekort niet dekken. Met het aantrekken van Pim van de Meent hebben we een trainer gevonden die tot de massa spreekt. Een oefenmeester boven dien, die met weinig veel kan doen. De selectie van vorig seizoen wordt ook de selectie van Pim van de Meent. Geld om aankopen te doen ls er nauwelijks. We zijn op dit moment in de slag met Ruud Wierts van Vitesse. Bij die ene transfer zal het wel blijven. Van de Meent zal moe ten werken met spelers als John Trentelman, Hans Wanders, Heinz Schreur en doelman Bert Does. Toch wel talenten." In dit kader is het misschien wel aardig om te vermelden dat een be kend voetbalweekblad tot een ande re slotsom is gekomen. In de rubriek waarin alle spelers en arbiters iedere week een cijfer krijgen toebedeeld, komt De Graafschap er af met een dikke onvoldoende: 5.83. Het laagste cijfer bovendien, zelfs FC Dordrecht scoorde hoger. Van de Meent staat na de marteling FC Amsterdam op nieuw voor een moeilijke taak. Van der Klink droog: „We denken óók niet aan promotie. Ik geloof zelfs dat het verstandig is dat maar helemaal te vergeten. Als je bedenkt dat we in de laatste wedstrijd in de eredivisie tegen PSV maar 2498 toeschouwers in huis hadden, dan zinkt je de moed wel in de schoenen. Ik ben bang dat wein Doetinchem helemaal geen voorzieningen hebben voor eredivi sievoetbal. Daarom, het is beter te streven naar een plaats in de top van de eerste divisie." Degene die dat in de eerste plaats moet zien te realiseren is uiteraard Pim van de Meent. De voormalige trainer van FC Amsterdam: „Ik heb het team nauwelijks zien spelen en ken de spelers geen van allen. Ik kan je dus met geen mogelijkheid vertel len wat erin zit. Maar, als ik er geen vertrouwen in had was ik er nooit aan begonnen. Het is hier tenminste vrij werken met een goede organisa tie achter je. Alleen het stadion is wat minder kolossaal, maar ach door Leo Hoogerwerf ASSEN Wanneer een club met het eerste elftal grote successen boekt, bestaat het gevaar dat de aandacht zich alleen op het topteam richt. Met als gevolg dat andere facetten binnen de vereniging min of meer worden verwaarloosd. Bij ACV is daar geenszins sprake van. Juist in een seizoen dat de Asser formatie zich voor het eerst in zijn 39-jarig bestaan als een van de sterkste zaterdagclubs manifesteert, krijgt de achterban meer attentie dan ooit. Otto Verveld, sinds twee jaar de voorzittershamer hanterend: „We zijn met een geheel nieuwe opzet bezig. Het beleid in de komende ja ren is er vooral op gericht de jeugd extra te gaan begeleiden. De jeugd afdeling is geweldig groot. En uit het feit dat verschillende jeugdelftallen kampioenen geworden zijn, mag je afleiden dat er goede voetballertjes bij ons rondlopen. Met ingang van het nieuwe seizoen krijgt ACV twee jeugdtrainers. Het zijn de huidige eerste elftalspelers Gerard de Roo en Roelof Koeling, van wie de laatste stopt. De Asser club had al een jeugdtrainer, Nout Pieter, die na vijf jaar dienst aan het eind van dit seizoen opstapt. Nieuw gezicht bij ACV is komend seizoen ook dat van Foppe de Haan, die als hoofdtrainer Peter Koetsier opvolgt. Naast hem is oefenmeester Braam, belast met de b-selectie, werkzaam. Verveld vult aan: „Het ls de bedoe ling dat Foppe de Haan de supervi sie over het geheel krijgt, waarbij hij vooral de aandacht voor de jeugd in de gaten moet houden. Koetsier is daar dit seizoen al mee begonnen door wekelijks een apart trainers- uurtje te houden, waarin hij de ta lentjes van 13 tot 17 jaar allerlei technische en taktische tips geeft." De nieuwe trainingsopzet moet te gen de achtergrond van het huidige eerste elftal gezien worden. Het is geen geheim dat de aanvoer voor het topteam voornamelijk van buitenaf komt. En dat het reservoir voorna melijk uit ex-profs bestaat heeft wel veel geruchten, maar nog steeds geen bewijzen over duistere praktij ken opgeleverd. Verveld kan om die verdachtmakingen lachen: Wanneer je je als club in de picture speelt, is het voor spelers aantrekkelijk om er te komen spelen. Er zijn bij ons goede voorzieningen, maar we doen beslist geen pogingen om spelers aan te trekken." Toch wil ACV de import afremmen. Verveld opnieuw: „Begin dit seizoen kregen we negen nieuwe spelers van wie er uiteindelijk drie (Schipper, Veneboer en Hooyer) een vaste plaats in het eerste elftal kregen. Zo'n toeloop is toch wel uitzonder lijk, maar je kunt er geen beleid op voeren. Je bent afhankelijk van wat er komt. Wanneer je je niet in de kijker speelt, moet je terugvallen op wat je zelf hebt." ACV wil niet de fout maken, wan neer de successen en de toeloop min der worden, niets achter de hand te hebben. Verveld: „Je moet nu al kun nen ontdekken wie oudere spelers, zoals een Soumeru, Manders en Schipper, straks gaan vervangen. Je zou het een beleid kunnen noemen, waarbij nu al een schaduwploeg ge formeerd wordt, die straks de open gevallen plaatsen gaat innemen. Een beleid op langer termijn. Daarom ook hebben we Foppe de Haan voor drie jaar gecontracteerd, uiteraard met een ontsnappingsclausule voor beide partijen." Als vereniging met zo'n 600 leden wil ACV ook het aspect van zowel de AMSTERDAM De hoofdredacteur van deze krant, drs. J. Tammlnga, zal vanmiddag de Trouw-wtsselbeker voor het eerst aan ACV uit reiken. dit gebeurt voor aanvang van de tweede wedstrijd om de zaterdagUtel, tegen Noordwljk, die om drie uur ln Assen begint. De beker werd dit seizoen voor het eerst door het dagblad Trouw Ingesteld voor die club uit de eerste of tweede klasse van het zaterdagvoetbal, die ln competitieverband de meeste doelpunten heeft gemaakt. ACV scoorde deze compeUUe 62 maal, twee meer dan Rljnsburgse Boys. actieve als passieve recreatie niet uit het oog verliezen. Verveld daarover: „Dat mag niet verwaarloosd worden. Daarom ook ga ik niet met alle uit wedstrijden van het eerste elftal mee, want ook iemand uit een lager elftal heeft het recht dat de voorzit ter eens bij zijn wedstrijd komt kijken." Behalve een steeds groeiende aan hang („Uit wijde omgeving komen ze naar ons veld") mag ACV zich ook verheugen in een grote interesse van de kant van het bedrijfsleven. Ver veld: „Die relatie is erg goed. Dat de betrokkenheid groot ls, komt door dat bij veel bedrijven mensen wer ken, die net als onze vereniging prin cipieel zijn." Sinds ruim een jaar heeft ACV ook een goede relatie met de gemeente Assen opgebouwd. Na een periode van zeer gematigde interesse heeft het gemeentebestuur de afdelings kampioen alle steun toegezegd bij verbetering van de accommodatie. Verveld stelt: „Die ls momenteel erg slecht en behoeft nadrukkelijk ver betering, maar dat gaat nu gebeu ren. Een staantalud is al in gébruik genomen, terwijl inmiddels begon nen is met de bouw van een overdek te zittribune voor 600 personen. Voorlopig financieren we het zelf, maar binnen vijftien jaar is het via een Jaarlijkse aflossing gemeente-el- gendom. De renovatie en uitbreiding van de kleedaccommodatie hebben bij de gemeente ook hoge prioriteit. Bovendien heeft het college aan een planbureau opdracht gegeven de uit breiding van het aantal velden (nu 3'/.) te bekijken. Dat ACV een stormachtige bloei- en vernieuwingsperiode doormaakt, on derstreept nog eens de slotopmer king van Verveld die graag de nieu we bestuursstructuur wil aanhalen: „Dat werkt sinds een half Jaar, Tot- nutoe erg heilzaam. Het algemeen bestuur bestaat uit acht leden, van wie drie leden (voorzitter, secretaris en penningmeester) de dagelijkse belangen behartigen. De vijf overige zijn weer voorzitters en onderafde lingen met een verregaande zelfstan digheid en verantwoordelijkheid. Zo hebben we een senioren, jeugd, kan tine, accommodatie en finacieel be stuur. Zo worden de taken gespreid, en dat is kenmerkend voor oneze vereniging." MADRID In de nacht van donder dag op vrijdag is na langdurige ziek te op 82-jarige leeftijd Santiago Be rnabeu overleden. Bernabeu voerde vijfendertig jaar het presidentschap over Real Madrid en stond aan de basis van de grote successen van weleer (vijf Europese bekers op een rij) van de Madrileense vereniging. Santiago Bernabeu en Real Madrid zijn twee namen, die sedert 1943 het jaar waarin hij gekozen werd tot president van de Madrileense vereni ging onverbrekelijk met elkaar verbonden zijn. In zijn actieve voetr balcarrière speelde de in 1895 in Al- mansa (zo'n 300 kilometer van Ma drid) geboren Bernabeu twaalf jaar in het eerste elftal (van 1913 tot 1925) van de koninklijke vereniging. On der zijn bewind nam Real Madrid in 1947 het grootste stadion van Spanje met een capaciteit van 110.000 toe schouwers ln gebruik. De naam van de arena zou later herdoopt worden in „Stade Santiago Bernabeu". In 1956 brak voor Berna beu de gloriepeiode aan. Vijfmaal achtereen veroverde het team met sterren als Di Stefano, Puskas, Ge- ntö en Kopa de Europese beker voor landskampioenen. In 1966 werd er nog een zesde trofee aan toegevoegd. Het afgelopen seizoen werd Real Ma drid voor de achttiende maal lands kampioen. Santiago Bernabeu was hiervan niet meer getuige. Ziekte hield hem in bed en sloopte gestaag de krachten van de 83 Jaar geworden Spanjaard. Als opvolger van Bernabeu staat Raimundo Saporto het hoogst geno teerd. Saporto ls op dit moment vice- president. GRENOBLE De Fransman Chris tian Seznec heeft de vijfde etappe van de Dauphiné Liberé gewonnen, van Villeurbanne naar Grenoble, ge wonnen. Hij versloeg in de sprint zijn landgenoot Geris Ovion. Het tweetal had een voorsprong van 12 seconden op het eerste peloton, waarin de meeste favorieten voor de eindzege en waarvan Jacques Es- classan de spurt won. Maurice ie Guilloux behoudt de leiding in het klassement. Vijlde etappe l Christian Seznec (Frai 172 km In 4.3X05 (met bon. 4.32.45) 2. Regis Ovlon (Fra) z.t (met bon. 4.32.55) 3. Jacques Esclassan (Frai 4 33.12 4 Charles Rouxel (Fra) 5 Barry Hoban (GB) 6. Paul Wellens (Bell en dc rest van het peloton, waarin de Nedelanders, in dezelfde tijd. Algemeen klassement. 1. Maurice Ie Guilloux (Frai 22.48 09 2 Charly Rouxel (Frai op 2.51 3. Andres Ollva (Spai op 2 55. 4 Henruc Kuiper (Ned) op 2.57.5. Michel Pollentler (Bel) op 3.06.6. Joop Zoetemelk (Nedi op 3 09. 7 Freddy Maer- tens(Beliop3.11.13. Henk Lubberding (Ncd)op 3.29. 20. Johan van de Velde (Ncd> op 3.38. MILKRACE STOKE-ON-TRENT - Sergei Soek- horoesjenkov uit de SovjetrUnle heeft de vijfde etappe van de Milkra- ce. de Ronde van Engeland voor amateurs, gewonnen. Hij legde de 162 kilometer van Malvern naar Sto- "ke-on-Trent af ln drie uur 36 minuten en 14 seconden. Tweede werd de Spanjaard Salvador Jarque. Ronde yan Oostenrijk WENEN De Oostduitser Martin Goetze heeft de negende etappe van de Ronde van Oostenrijk, over 182 kilometer van Linz naar Wenen, ge wonnen. Tweede werd zijn landge noot Thilo Fuhrmann, op bijna een minuut, die in de sprint de Nederlan der Martin de Veer versloeg. De Noor Jostein Wilmann behoudt de leiding ln het klassement. x ■- ...v.Mfcua, MicaU*.-

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 23