Haagse CDA claimt van PvdA wethouderspost Burgemeester Delft wil naar Rijnmond Leidse PvdA denkt aan oppositie ENWB vreest aantasting karakter Haags centrum Haagse warenmarkt kerngezond Winst christen-democraten groter dan verwacht Leidse wethouder Van Aken gewipt Delft: kans op VVD-wethouder Vier miljoen voor aanpassing Haagse Zuid-Hollandlaan CT\I Grootse Orgel occasion show! KORT NIEUWS NABEZ0RGING VAN DE KRANT DONDERDAG 1 JUNI 1978 REGIO DEN HAAG Trouw/Kwartet H6 DEN HAAO ..We hadden gerekend op twaalf zetels, maar gehoopt op dertien. Ik hoorde net dat het maar 80 stemmen scheelde of we hadden er nog een restzetel bij gekregen ook en waren op veertien gekomen," aldus een opgetogen CD A-lijsttrekker Wim du Chatinier gisteravond in de Pulchri-studio, even nadat de verkiezingsuitslag voor Den Haag uit de computer was gerold De CDA-voorman begon direct te filosoferen over de vorming van het nieuwe college van burgemeester en wethouders, waarin de winst van zijn partij volgens hem vertaald dient te worden- Du Chatinier zou het zeer reéel vinden, wanneer de PvdA een wethouderspost bij het CDA zou in leveren. In gebouw AmiciUa waar de PvdA- aanhang de verkiezingen volgde was de stemming uiteraard aanzienlijk minder vrolijk. Lijsttrekker Piet Vink zei in een toespraakje tot zijn bedrukte volgelingen: „We zullen de komende dagen moeten bekijken of de uitslag valt te beredeneren. Ik vrees dat in die wijken waar onze goeie stemmers zitten de opkomst minder is geweest. Maar 17 zetels in Verdeling wethouders in Zoetermeer wordt gecompliceerde zaak ZOETERMEER De nieuwe ge meenteraad van Zoetermeer zal zich in spetember over de zeer Ingewik kelde vraag moeten gaan buigen of het aantal wethouderszetels met zal moeten worden uitgebreid naar vijf. Naar aanleiding van de uitbreiding van de raad van 25 naar 31 zetels heeft de PvdA enige UJd geleden de commissie voor Algemene Bestuur lijke Aangelegenheden het voorstel gedaan; het werd verworpen. BIJ de nieuwe verdeling van de raadszetels, waarin zowel de PvdA als het CDA tien zetels bezetten, zal de grote vraag zijn of het niet verstandig is de voorgestelde uitbreiding toch te ac cepteren. De verdeling in het college zou dan als volgt zijn: twee zetels voor het CDA. twee voor de PvdA. en éen voor de WD (met zeven zetels in de raad). De huidige wethoudersze tel voor de combinatie PPR-D'66 vallen dan weg. Bij handhaving van vier wethouders blijft de verdeling in het college: één zetel voor het CDA. één voor de PvdA, één voor de WD en één voor D'66. de raad blijft een goed fundament. We gaan keihard door." De huidige wethoudersverdeling (PvdA 4, CDA 2. WD 2) dient volgens hem te wor den gehandhaafd. „Zo groot zijn de verschuivingen nu ook weer niet ge weest." Voor de WD kwam het verlies van twee zetels na de teruggang bij de statenverkiezingen van afgelopen maart niet meer onverwacht „We hebben in ieder geval het verlies gestabiliseerd", zei lijsttrekker Lien Vos gisteravond optimistisch. Zag zij voor de verkiezingen nog niet gebeu ren dat de huidige zetelverdeling in het college van b en w zou worden aangetast, nu denkt ze daar anders over. .Ais ik het nu even voorzichtig bekijk lijkt het mij niet gek om het wethoudersaantal op zijn oorspron kelijke zeven terug te brengen. Een verhouding 3-2-2 is zo op het eerste gezicht het best op zijn plaats," al dus Lien Vos. Zoals verwacht heeft D'66 zijn plaats in de Haagse gemeenteraad hero verd. Met drie zetels komen de de mocraten sterk terug. Een en ander ging wel ten koste van de kleine broeders. De CPN verloor zijn enige zetel en zal voor het eerst sedert de oorlog niet meer in de raad vertegen woordigd zijn. Ook DS *70 behaalde lang niet het aantal stemmen dat recht geeft op een zetel. De PPR redde zich net De tweemansfractie is weliswaar met een man uitgedund, maar ook in de komende raad zal LEIDEN - De Leidse wethouder van economische zaken. Tin us van Aken, keert niet in de nieuwe raad terug. De ontevredenheid binnen de plaatselijke PvdA-afdeling over het door Van Aken gevoerde beleid re sulteerde in een zeventiende plaats op de kandidatenlijst. De PvdA in Lieden krijgt in de nieuwe raad slechts 14 zetels (een verlies van één), zodat Van Aken gewipt is. Jack Verduyn Lunel de nodige spreektijd voor zich opeisen. Een analyse leert dat het linkse blok in Den Haag is verzwakt. CDA en WD gaan samen 23 van de 45 zetels innemen; de CPN en de helft van de PPR zijn verdwenen en van D'66 moet maar worden afgewacht hoe die zich zal opstellen. Lijsttrekker Hanneke Gelderblom verklaarde gisteravond dat D'66 een brugfunc tie zal kunnen vervullen tussen de PvdA en VVD. „Dat verketteren van elkaar, dat hoeft op gemeentelijk niveau niet. Wij gaan proberen de verketter-drempel te verlagen." Na verlies van PvdA DELFT De PvdA in Delft vreest dat in het volgende college één van haar drie wethouders het veld moet ruimen, nu de socialisten 2 van hun 14 raadszetels kwijt geraakt zijn. PvdA en CDA (dat op 11 bleef staan) gaan nu vrijwel gelijk op. De kans bestaat dan ook dat het nieuwe col lege zal bestaan uit 2 PvdA-ers, 2 CDA-ers en (nieuw) 1 WD-er. Volgens PvdA-wethouder Reljnen is het verlies van zijn partij veroor zaakt door de landelijke trend, de lage opkomst (72 procent) en de op komst van D'66 (van 0 naar 3 zetels). Zijn partijgenote, wethouder Klein, hoopte niettemin dat de pvdA ook in het volgende college zich sterk zou kunnen maken voor het welzijnsbe leid. Zo zie je wat je met machtspolitiek bereikt" gaf de WD-er Rauwerda als commentaar op het verlies van de PvdA. Omdat zijn eigen partij stabiel bleek, rekent de WD-er nu op één wethouderszetel. CDA-üjst- trekker mevrouw Van Winden was blij met het verlies in het progressie ve kamp. maar wilde nog geen spe culatie doen over een nieuw college. In de Haagse raadszaal was de ANP-verkieiingsdienst ingericht. Twee zetels winst voor CDA LEIDEN De Leidse PvdA dreigt zich terug te trekken uit het linkse meerderheidscolle ge. De socialisten raakten gis teren in opperste verwarring door het verlies van één raads- zetel (van 15 naar 14) en de gunstige verkiezingsuitslag voor het CDA en de WD. Enkele maanden geleden verklaarde de PvdA-afdeling dat de socialisten bij een zeer teleurstellende uitslag in de oppositie zouden moeten gaan. Lijsttrekker Van Dam noemde het resultaat gisteren ook zeer teleur stellend: „Wij zijn er blijkbaar niet in geslaagd om onze kiezers massaal te mobiliseren", aldus Van Dam die op drie zetels winst had gerekend. De wethouder kon geen antwoord geven op de vraag of de kiezers het optre den van het links college hadden „afgestraft". CDA-lijsttrekker Driessen, die de PvdA in de verkiezingstijd ondemo cratisch handelen en machtswellust had verweten, was bijzonder geluk kig met de winst van twee zetels (van 9 naar 11). Hij verwachtte dat Leiden weer een college zou krijgen, waarin diverse partijen zouden samenwer ken. Hij kreeg in die gedachte steun van de lijsttrekker van D'66 Glau- bitz, die van mening was dat de PvdA nu „door de bocht moet gaan". D'66 die in het vorige college met PPR één wethouder leverde, geloof de een sleutelrol te kunnen vervullen bij de komende collegevorming. „Onze onafhankelijke opstelling is kennelijk aangeslagen", aldus Glau- bitz, die met twee geestverwanten in de raad komt. Hij wenste niet in te gaan op de suggestie van een college van CDA, WD en D'66, een samen stelling die landelijk een ongewone situatie zou betekenen, maar die door de D'66-afdeling niet voor on mogelijk wordt gehouden. De PPR, die één van de twee zetels overhoudt, hoopt niet dat er nu een „vaag afspiegelingscollege" ge vormd zal worden. „Dat zou rampza lig zijn", meende lijsttrekker Beijen. PSP-raadslid Hilda Passchier, die er een partijgenoot bij krijgt, geloofde dat zij waarschijnlijk van veel vrou wen steun had gekregen. Het verlies van de PvdA was volgens haar te wijten aan de gebrekkige inspraak mogelijkheden, die de socialisten in hun beleid hadden toegestaan. Ove rigens zal niet nummer twee op de PSP-lijst (Hanneke Verhoef) in de raad komen, maar de volgende op de lijst, Jos van der Putten. De PSP had 'kennelijk niet op zetelwinst gere kend. De WD tenslotte, die gelijk bleef op zeven zetels, rekent eveneens op een breder samengesteld college. Vol gens lijsttrekker Kuijers was een col lege zonder CDA (bijvoorbeeld PvdA-WD) niet aannemelijk. DELFT De burgemeester van Delft, dr ir A. P. Oele, heeft gesolliciteerd naar de functie van voorzitter van het openbaar lichaam Rijnmond. Hij heeft dit gedaan op verzoek van de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr M. Vrolijk. De vorige voorzitter van Rijnmond was de heer W. A. Fibbe, die in februari van dit jaar afscheid nam. De commissaris van de Koningin richt kwam dat de huidige voorzitter heeft bij benoemingen als deze een sterk adviserende functie bij de rege ring Het ls niet bekend of mr Vrolijk nog meer mensen heeft uitgenodigd naar de funcUe te ionken. wel staat vast dat het CDA-tweede kamerlid C.F. Kieisterlee uit eigen beweging heeft gesolliciteerd. Kieisterlee is nogal verbaasd over het feit dat er kandidaten worden uitgenodigd te solliciteren. Er zijn volgens hem bin nen de PvdA genoeg knappe mensen vertegenwoordigd die uit eigen Initl- atief hun belangstelling voor deze funcUe hadden moeten tonen. De sollicitatie van de burgemeester van Delft werd bekend toen het PvdA-blaadje ..Krant" met het be- van de PvdA. Ien van den Heuvel, wellicht de nieuwe burgemeester van Delft wordt, indien Oele bij Rijnmond wordt aangenomen. Een bericht overigens dat voor mevrouw Van den Heuvel zelf geheel nieuw was. De benoeming in Rijnmond kan nog wel even op zich laten wachten. De regering is sterk bij de zaak betrok ken, volgens Oele omdat de nieuwe voorzitter wordt gezien als een soort kwartiermaker van de eerste nieuwe mini-provincie. Ook de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen zou nog van invloed kunnen zijn op de vraag of het een PvdA dan wel een CDA-man moet worden. Van een onzer verslaggevers DEN HAAO De Eerste Enige Echte Nederlandse Wielrijders Bond (ENWB) heeft in een brief aan het college van b. en w. de vrees uitgesproken, dat het karakter van de Haagse binnenstad in de toekomst aangetast zal worden. De brief is een reacüe op de aanbeve- voor het openbaar vervoer en bevor Ilngen. die het Raadgevend Inge nieursbureau DHV doet In een stu die naar de bereikbaarheid van de Haagse binnenstad. In deze studie, waaraan ook de Dienst Stadsontwik keling, ambtenaren van de afdeling Openbare Werken. Verkeer en Ver voer en van de afdeling Economi se he Zaken meewerkten, pleit DHV voor het versneld bouwen van par keergarages. Het aanbod van par keerruimte moet gedurende enkele Jaren de vraag te boven gaan. aldus het ingenieursbureau. DHV stelt, dat nog bezien moet worden in hoeverre ln de toekomst voldaan kan worden aen de par keertje hoef te van de be woners van de binnenstad. DEN HAAG Minister Tuynman (verkeer en waterstaat) heeft de ge meente Den Haag een voorlopig be drag van ruim vier miljoen gulden toegezegd. Dit bedrag geldt als een bijdrage in de kosten van de recon structie van de Zuid-Hollandlaan en het aansluitend deel van de Ko ningskade in Den Haag. De Zuid- Hollandlaan vormt de belangrijke verbinding tussen rijksweg 12 en rijksweg 44 met het hoofdwegenstel sel van Den Haag. In samenwerking met rijk en gemeente is een plan opgesteld, dat voorziet in twee maal twee rijstroken voor de Zuid-Hol- 1 andlaan. De subsidie van het rijk wordt ver strekt in het kader van de „Beschik king bijdragen voor voorzieningen ten behoeve van het wegverkeer en openbaar vervoer in en om de steden." De markt aan de Herman Costerstraat: volop belangstelling. Veertig jaar aan Herman Costerstraat De ENWB vreest, dat uitbreiding van de parkeercapacitelt ten koste aal gaan van de ha ars inziens belang rijkste funcUe van het centrum, het wonen. Uitgaand van de in het ge meentelijk verkeerscirculatieplan gestelde nonnen komt het onder soek van DHV uit op een vraag van VOO parkeerplaatsen voor „kortpar keerden(bezoekers van zaken en dergelijke) De ENWB «telt in haar reactie, det realisering van dit aantal bet karakter van de Haagse binnen stad zal aantasten Verbetering van bereikbaarheid voor de auto is door het ontstaan van filevorming nadelig dert de onveiligheid voor de fietser en de voetganger, aldus de ENWB. De fietsersbond verwacht daarom een negatief effect op de bezoekers aantallen. Uit het onderzoek van het inge nieursbureau blijkt, dat het aantal bezoekers van het Haagse centrum, en de winkelcentra In de Boogaard en Leldschenhage dat per auto gaat even groot ls ais het aantal, dat zich met het openbaar vervoer ver plaatst. De voorrang, die het auto verkeer ln de ogen van de ENWB in de studie krijgt, vindt de wtelrijders- bond hierom niet terecht. De ENWB, tekent hierbij aan. dat de kwaliteit van het openbaar vervoer niet zo hoog is als ln de studie wordt be weerd. Er mogen op een moment wel veel trams en bussen in de binnen stad rijden, dat wil nog niet zeggen, dat de verbindingen met de verschil lende wijken goed rijn dat de regel maat en de frequentie goed zijn", aldus de ENWB. De fletsersorganisaUe tekent be zwaar aan tegen de beperkte opzet van de studie, centrum Den Haag. In de Bogaard en Leldschenhage De Invloed van een eventuele verbete ring van de parkeersituatie in die centra op andere winkelstraten is nu niet bekend Van een onzer verslaggevers DEN HAAO Bezoekers van de markt aan de Herman Cos terstraat in Den Haag zullen de afgelopen weken ongetwij feld iets gemerkt hebben van het feit dat de markt veertig Jaar geleden voor het eerst op deze plaats gehouden werd. De markt, gestart ln de moeilijke tijd voor de tweede wereldoorlog, is Prinsearacht uitgegroeid tot één van de grootste warenmarkten van Nederland. De tussen de Herman Costerstraat en de tramsporen Ingeklemde markt verwerkt Iedere week op vrijdag, zaterdag en maandag een grote hoeveelheid bezoekers. Op dagen dat ook het weer meewerkt kunnen de aantallen zelfs oplopen tot vijf tig of zestigduizend bezoekers. terecht voor vrijwel alle huishoude lijke artikelen. De kramen langs de kant van de Herman Costerstraat biedt verder een grote hoeveelheid oude spulletjes, variërend van oude rommel tot heus antiek. De marktkooplieden hebben het best aan de Herman Costerstraat waar de grote stroom bezoekers vrijwel altijd garant staat voor een goede afzet. Die bezoekers kunnen hun keuze maken uit driemaal twee rijen van in totaal 525 marktkramen. Naast de grote hoeveelheid groente- en fruitkramen kan men op de markt Deze vrolijke geluiden waren overi gens niet te horen toen de markt in 1938 verplaatst werd naar de Her man Costerstraat. Voor die tijd ging men "markten" aan de Prinse gracht. alwaar de kooplieden een best bestaan hadden. B. en W. be sloten toen echter de Prinsegracht vrij te maken voor de auto. Een beslissing waarvan de resultaten niet alleen beperkt bleven tot het verdwijnen van de markt. Wie zich nu. van of naar het centrum, door de Prinsegracht spoedt, kan zelf constateren dat de eens zo fraaie gevelwand al op tal van plaatsen aangetast is. Grote winkelpanden staan leeg en monumenten als het Hofje van Nieuwkoop en de Boter- waag staan er triest bij. De buurt herinnert in niets meer aan de gracht, zoals die er aan het eind van de vorige eeuw nog lag: de waterstromen van toen zijn nu ver vangen door een niet aflatende ver keersstroom. Een van de grootste grieven van de marktlieden van die tijd was dat het vervangende marktterrein aai de Herman Costerstraat gewoon te ver van het centrum lag om goede opbrengsten te garanderen. Ver plaatsing kostte hen het beleg en misschien zelfs ook wel hun dage lijkse boterham, zo voerden ze aan. Een petitie van 30.000 handteke ningen plus de steun van de Kamer van Koophandel 's-Oravenhage mochten echter niet baten: de markt moest weg van de Prinse gracht. Het pessimisme van toen is in de veertig jaar echter meer dan verdwenen, want ook op de Her man Costerstraat bleef de markt volop bezoekers trekken. ADVERTENTIE I jg )n de Houtrusthel. Den Haag vandaag donderdag 1 Juni, van 10.00-; vrijdag 2 en zaterdag 3 Juni van 10.00-18.00 u. I nu uw kans de laagste prijzen •21.00 u. OPEN DEUR In de Jacobska- ,pel. Gedempte Sloot 7 in Den Haag is vrijdagavond om half acht een Open Deur Filmavond. Vertoond wordt „Het Kruis in de Asfalt- jungle", het verhaal van de Ameri kaanse evangelist David Wilkerson over zijn werk onder de jongeren in een grote Amerikaanse stad. Pat Boone speelt de rol van David Wil kerson. DORPSKERK Bernard Barte- link, organist van de Kathedrale Ba siliek St. Bavo te Haarlem, geeft vrijdagavond om 8.15 uur een con cert op het onlangs gerestaureerde orgel van de Dorpskerk in Leider dorp. Op het programma staan wer ken van Sweelinck, Bach, Mozart en Litaize. De toegangsprijs bedraagt 2,50. COLLEGIUM MUSICUM In de Zuiderkerk aan de Lammenschans 15 in Leiden is vrijdagavond een speciaal concert ter gelegenheid van het 15-jarige jubileum van dirigent André Kaart van het Collegium Mu- sicum. Het programma bevat wer ken van Handel, Bruckner, Kodaly, Gounod en Elgar. De kaarten zijn verkrijgbaar voor vier gulden (CJP'ers, LAK en 65+'ers) of zes gulden. NACHTTOCHT Vrijdagavond wordt de Negende Residentie-Nacht- tocht gehouden. De start van de tocht is tussen elf en half twaalf vanaf de Olststraat 71 in Den Haag. Inlichtingen over de tocht zijn te verkrijgen bij: J. Groen, Noorderzij de 10. Den Haag (070-678407), J. Be rkhout, Redenburgerstraat 8, Voor burg (070-860343), G. Buitendijk Kuyk, Jul. van Stolberglaan 268, Leidschendam (070-276630) en G. Riezenbos, Koorlaantje 6, De Lier (01745-2265) Bazarlaan DEN HAAO De Studiegroep Om geving Zeestraat en de Wijkcommis sie Archipelbuurt/Willemspark ver wachten dat de Bazarlaan het bin nenkort zonder oneven gevelzijde za) moeten stellen. Ze stellen dit in een brief aan b. en w. en aan de raad van Den Haag. De panden Bazarlaan 15 tot en met 35 mogen gesloopt wor den. zo bleek enige maanden geleden uit antwoorden van b. en w. op vra gen van raadslid Joop ten Velden (PvdA). Volgens de groeperingen heeft deze sloop zeer nadelige gevol gen voor de Bazarlaan en directe omgeving. Na sloop zouden slechts vijf panden resteren, waarvan een aantal panden in het bezit is van een projectontwikkelaar. De twee groe peringen verwijzen naar de Struc tuurschets Zeeheldenkwartier waar in geschreven staat dat „met kracht gestreeft dient te worden naar be houd van de woonfunctie en naar verbetering van de woonomstandig heden." De groeperingen maken zich, zo blijkt uit de brief, ernstig zorgen over de gevolgen voor de lo kale verkeerssituatie. Huis ter Does LEIDERDORP Met de onthulling van een gevelplaquette door de heer S. P. Ouwerkerk. huisarts to Leider dorp en bestuurslid van de Vereni ging Algemene Bejaardenzorg Lei derdorp. is gistermiddag het com plex woningen voor bejaarden „Huis tor Does" geopend. Het complex aan de Klaprooskamp in Leiderdorp om vat 118 serviceplats met een dienst woning. Het complex van de Stich ting Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden werd ge bouwd ton behoeve van de Vereni ging Algemene Bejaardenzorg Lei derdorp. Voetgantersbruggen LEIDEN De gemeente Leiden heeft plannen gemaakt om in de binnenstad drie speciale voetgan gersbruggen aan te leggen. De brug gen worden gebouwd over de Oude Rijn, de Nieuwe Rijn en de Oude Vest. De voetgangersbruggen zijn geprojecteerd over de Oude Rijn tus sen de Dullebakkerstoeg en de nieu we doorgang naar de Burcht, over de Oude Vest bij museum De Lakenhal en over de Nieuwe Rijn tussen de Koornbrug en de Karnemelksebrug. Over de ontwerpen voor de bruggen is al overleg gevoerd met de rijks dienst voor monumentenzorg. De verbindingen over de Oude Vest en Nieuwe Rijn ondervonden weinig be zwaren. De brug over de Oude Rijn werd niet zo enthousiast ontvangen: monumentenzorg zag de noodzaak van deze brug niet zo erg. De brug gen moeten worden aangelegd met gelden uit het fonds voor bovenwijk- se voorzieningen en kosten ongeveer twee ton per stuk. Nieuwbouw BENTHUIZEN In het noordelijk gedeelte van het gebied Zuidpolder- Oost in Benthuizen wordt in septem ber de eerste paal geslagen voor een wijk van 65 woningwet- en premie koopwoningen. De woningen zijn als volgt verdeeld: 31 woningwethuur woningen, 89 beschutte koopwonin gen en 25 premiekoopwoningen. Het bouwplan is samengesteld naar aan leiding van het vorig jaar onder de Benthuizense bevolking gehouden woningwensenonderzoek. Het plan moet de woningbehoefte van Bent huizen voor de komende drie jaar opvangen. Naar verwachting zullen de eerste woningen worden opgele verd in de tweede helft van 1979. Het gehele plan moet begin 1980 afge bouwd zijn. De Barak 's-GRAVENZANDE In de komen de raadsvergadering gaat de ge meenteraad van 's-Gravenzande zich buigen over een bouwplan voor „De Barak". Het plan bestaat uit totaal veertien woningen, waarvan drie voor alleenstaanden, acht voor echt paren en drie voor echtparen met een kind. In „De Barak" bevonden zich vroeger een aantal kortwonin- gen, die in januari van 1976 zijn afgebroken. De nieuw te bouwen wo ningen zijn uitsluitend bestemd voor inwoners of economisch aan 's-Gra venzande gebondenen. Renovatie DEN HAAG De Algemene Wo ningbouwvereniging in Den Haag heeft in overleg met de bewoners eea plan uitgewerkt voor de renovatie van 73 woningen aan het Kamper foelieplein de Goudenregenstraat, de Hazelaarstraat en het Vlierboom plein. De verbetering gaat naar schatting 3,6 miljoen gulden kosten en omvat werkzaamheden aan de gevels en aan het interieur van de huizen. De woningbouwvereniging wil verder voor ruim 1,5 miljoen gulden dertig woningen aan de Weesperstraat in Den Haag gaan re noveren. Ook hier werkzaamheden aan gevels en aan het interieur van de woningen. Uw krant onverhoopt niet ont vangen? Als u voor 12 uur belt wordt de krant zo vlug mogelijk, maar in ieder geval dezelfde dag nog, bij u nabezorgd. In DEN HAAG, VOORBURG en RIJSWIJK kunt u bellen nummer 070-469445. In DELFT nummer 015-132519, b.g.g. 070-469445. Voor LEIDEN nummer 070-469445. Buiten deze plaatsen kunt u zich in verbinding stellen met de agent.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 6