Sprong MVV lijkt weer te mislukken Charles Corver leidt Oostenrijk-Zweden Wageningen blijft in de race ACV WINNAAR VAN BEKERFINALE Gezondmaking profvoetbal al komend seizoen van start Vrouwen schrijven Argentijns elftal Nederlaag bij FC Groningen (1-0) Jodan Boys plukt geen vruchten van verdedigende houding Punch verliest kort geding tegen sponsor Gerben Karstens stelt kandidatuur voor de Tour DONDERDAG 1 JUNI 1978 SPORT Trouw/Kwartet P20-RHS22 DEN IIAAG Staatssecretaris G. C. Wallis dc Vries heeft de vaste kamer commissie voor CRM laten weten met ingang van het komende voelbalsei- BOen te willen starten met het getond- makingsproces van het betaalde voet bal. Het bestuur van de KNVB heeft volgens hem het rapport „Gezonder Betaald Voetbal" integraal aanvaard. Aan een aantal ideëen van dc KNVB wil Wallis de Vries wel tegemoetko men. Uitbreiding van het aantal ron- tractspclers van 20 tot 25 per club bijvoorbeeld stuit bij hem niet op be zwaren. Voorwaarde is wel dat de clubs zichzelf financieel moeten kun nen bedruipen en dus geen extra be roep hoeven te doen op sponsors. In het overleg dat dc KNVB voorstelt over het verplaatsen van de vaste speeldag naar de zaterdag wil Wallis de Vries graag ook de publiciteitsme dia betrokken zien. Bovendien is hij het met de KNVB eens, dat de door de sectie betaald voetbal in te stellen werkgroep „Marketing" belast moet worden met de uitwerking van een voorstel wat betreft de vaste speeldag en tijd. Wallis de Vries zei verder met minis ter Albeda van Sociale Zaken en de Vereniging Van betaalde Oefenmees- ters in Nederland (WON) te willen gaan praten over de meest wenselijke vorm van contractering van trainers. Over een half jaar wil hij daarover een definitief standpunt bekend maken. GRONINGEN FC Gronin gen heeft zich gistgeravond aangediend als de met nog een ronde te spelen grootste kanshebber op promotie naar de eredivisie. In een grillige thriller werd MVV gisteravond op een vrijwel kansloze plaats gezet door een Groningse over winning: 1-0. Daarmee lijkt MVV onder George Knobel voor de tweede keer naast pro motie naar de eredivisie te gaan grijpen, terwijl er in Maastricht jujist in alles naar die positie bij de top-acttien is toegewerkt. De uitdrukkelijke opdracht was ver der om de laatste linie zo snel moge lijk op te trekken waardoor de ouver ture zich geheel op het middenveld af speelde. Grningen wist er maar moeilijk raad mee. Mede doordat spits Peter Houtman óf een verdedi gende rol moest vervullen, èf goed werd dwars gezeten door johan Dijk stra. De eerste helft bleef dan ook versto ken van hoogtepunten. Wei waren er volop dieptepunten. Zoals bijvoor beeld de boeking van Kerstges na een overtreding op Theo keukens. Knobel bracht vervolgbens de nog licht geblesseerde Barry Hulshoff in stelling. Peter Houtman kreeg van Theo Verlangen de opdracht om de Maastrichtse stormram In zijn doen en laten te volgen. Waalderbos bleef zoals in het hele duel de directe bewaker van Huub Smeets. Alleen Barry Hulshoff kon enig gevaar stichten. Eenmaal mikte hij de bal uit een voorzet van Roosen op de lat en in de slotfase scoorde de lange MW verdedfger een bultenspeldoel- punt. Het waren de laatste stuiptrek kingen van MVV in deze nacompe- UUe In de tweede speelperiode ging MVV ieU offensiever te werk. Knobel had waarschijnlijk in de rust beseft dat verdediging toch niet de beste aan val is. De Maastrichtenaren gingen dekking verwaarlozen en dat bleek eenmaal fataal. In de 54ste minuut kwam Henk Veldmate plotseling oog in oog te staan met MVV-doelman Peter Oeraards. Jo Bonfrère restte niets anders dan de Oroningse mid denvelder met een harde tackle on deruit te halen. De terecht gegeven strafschop werd door Eddie Bakker Dnbertspelijk ingeknald: 1-0). Overigens had FC Groningen uiterst serieus naar dit cruciale duel toege- leefd Niet zo verwonderlijk, want het was voor de equipe van Theo Verlangen alles of niets. Zelfs een gelijkspel, zou de kansen op promo tie tot het minieme reduceren. Vandaar, dat Theo Verlangen koos voor een trainingskamp van twee dagen aan het Rono-strand. een re creatiegebied ten noorden van Oro- ningen. De Oroningen-coach liet de condklieloopjes achterwege Hij achtte het noodzakelijk dat zijn ploeg al genietend van de overdadi ge zon weer op krachten kon komen. De resultaten van de laatste twee wedstrijden waren immers niet om over naar huis te schrijven geweest. Uit het dubbel tegen Excelsior werd slechts één punt vergaard. Niet ai- leen had dit het zelfvertrouwen on dermijnd. maar tevens was de flori- sante uitgangspositie die in de prille fase van de nacompetitic tot stand was gekomen door een ruime zege op Wageningen (4-1 en een ge lijkspel in Maastricht (1-1) aan zienlijk verzwakt. Groningen kon gisteravond in den beginne niet bepaald aantonen dat hel deze onverklaarbare inzinking te boven was De eerder geblesseerde Houtman. Waalderbos en Van Dijk waren alle drie van de partij, doch zij konden het bomvolle en derhalve uitverkochte Oosterparkstadion (17.000) niet in verrukking brengen Maar George Knobel had ook voor een hele behoudende tactiek ge zorgd De scheldende MVV-coach had minstens zes spelers met een verdedigende taak het veld in ge stuurd Dc uitdrukkelijke opdracht was verder om de laatste linie zo snel mogelijk op te trekken Groningen kreeg een kwartier later opnieuw een droom van een scoringskans Theo Keukens bediende vanaf de vleugel Invaller Anne Mulder die de stuiter tegen de binnenkant-paal liet ket sen. De terugspringende bal werd door Mulder zelf overgeknald (.aONIKI.r ft MW IS IM) Srltnaarrdilrr Thomj M <.ai»«f!XI.» S r-.ri M: Bakker 14 Het Duitse elftal arriveerde gistern in Buenos Aires om zich daar in een hotel in de laatste uren voor de openingswedstrijd tegen Polen voor te bereiden. Op de voorgrond v.I.n.r.: trainer Ribbeek, Dieter Burdenski en Erich Beer. Achter hen onder meer coach Helmut Schön. BUENOS AIRES Scheidsrechter Charles Corver fluit op woensdag 7 Juni de wedstrijd Oostenrijk-Zweden in groep 3. Dit is gisteren bekendgemaakt door de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal. Tevens is hij reserve voor Tunesië-Mexico (vrijdag 2 juni in Rosario). De eerste wedstrijd van het toernooi, vandaag zal gefloten worden door de Argentijn Angel Coerezza. Dat is het duel West-Duitsland-Polen. De Excelsior-speler Van de Munnik tracht de Wageningen- aanvaller Hazelhekke de bal te ontnemen in het door Wagenin gen met 3-1 gewonnen duel. Als Nederland zaterdag zijn eerste wedstrijd speelt tegen Iran. zal de leiding in handen zijn van de 43- jarige Mexicaan Alfonso Archundia. grensrechters zijn de Fransman ro- bert Wurtz en de Argentijn Miguel Comesana. De wedstrijd Nederland- Peru op donderdag 7 juni wordt ge leid door Adolf Prokop uit Oost- Duitsland geassisteerd door Come sana en de Rus Iranov. Verder zijn scheidsrechters aange wezen voor de wedstrijden op 2 juni: Argentinië-Hongarije met Antonio José da Silva Garrida (Spa). Frank- rijk-Italië met Nicolae Rainea (Joe) en Tunesië-Mexico met John Proud- foot Gorden (Schotl) Op 3 Juni de wedstrijden Oostenrijk- Spanje met Karoly Palotai (Hon), Zweden-Brazlllë met Clive Thomas (Gbr) en Peru-Schotland met Ulf Jo han Eriksson (Zwe). Op 6 juni de wedstrijden Frankrijk- Argentinië met Jean Dubach (Zwi), Italië-Hongarije met Ramon Ruiz (Uru), Polen-Tunesië met Angel Mar tinez (Spa) en Mexico-West-Dults- land met Farouk Bouzo (Syr). De wedstrijden op 7 juni: Brazilië- Spanje met Sergio Gonella (Ita) en Iran-Schotland met Youssou n'Diaye. door Richard Matthijsse ROTTERDAM Wageningen heeft gisteravond in de na-competitie de kans gegrepen om nog een gooi naar het eredivisieschap te doen Met een i-3-overwinning op het grillige Ex celsior bleven de Wageningers in de race. Op de zege viel weinig af te dingen. Met name in de eerste helft liepen de manschappen van trainer Körver zo gemakkelijk door de Rot terdamse afweerlinie dat het duel toen eigenlijk al beslist had moeten worden. De Rotterdammers wisten de score echter beperkt te houden tot twee doelpunten. Zij konden daarbij dankbaar blikken naar Jan Menting, de Wageningse spits, die twee fraaie mogelijkheden onbenut had gelaten. Dezelfde Menting was overigens wel verantwoordelijk voor de openings treffer, die er een van grote schoon heid was. Ter hoogte van de middel lijn had hij voorstopper Van der Munnik de bal ontfutseld en vervol gens had hij in een lange solo ook nog even Stafleu voor schut gezet. De knappe actie van menting werd afgerond met een prachtschot dat hoog in de bovenhoek verdween: 0-1. Excelsior dat de treffer gelaten ac cepteerde, zag, ondanks het opdrin gen van de conditioneel zwakke Roggeveen nauwelijks kans doel man Van Geffen voor problemen te plaatsen Het gretig acterende Wage ningen kwam via een doeltreffende kopbal van Hazelhakke op 0-2. Trainer Libregts van Excelsior ver richtte in de rust van de slijtage-slag een verstandige daad door Rogge veen te vervangen door Waslander. De rossige aanvaller bracht meteen wat meer spirit in de ploeg. Wagenin gen werd in het defensief gedrongen toen Dik Ernst met een formidabele inzet de score op 1-2 bracht, leek de vijfduizend toeschouwers een ener verende slotfase te wachten. Maar weer sloeg Wageningen. zij het op bijzonder omslachtige wijze. toe. Nadat achtereenvolgens Leushuis, Hazelhekke en Menting geen kans hadden gezien de bal over de doellijn te drukken, was het Van Osenbrug- gen die aan het gestuntel op slag vaardige wijze een einde bracht: 1-3. wageningen had overigens over ge luk niet te klagen, want nadat eerst Van Touw verzuimd had doelman Van Geffen te passeren, joeg Swa- nenburg in een later stadium de bal tegen de paal. De derde nederlaag van Excelsior betekende de uitschakeling van de Rotterdammers in de na-competitie. Maar het feit dat de club van Li bregts een slordige zeventigduizend gulden aan het gebeuren overhield werd. ondanks de magere resultaten, toch als een positief punt ervaren. EXCELSI0R-WAGENINGEN 1-3 (42) - 10: Menting 0-1.22 Hazelhekke 0-2,49 Ernst 1-2,58: Van Osenbruggen 1-3. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 5000. Excelsior: Van Steenbergen: Van der 8pek. Rog geveen iWaslanderi, Van der Munnik, Meijer; Pattlnama, 8tafleu, Van Tour; Ernst. Pot. Swa- nenburg. Wageningen: Van Oeffen; Braam, Van der Kllft, Tollenaar, Tomas; Van Osenbruggen. Van der Lcij (Van VlJfeljkeni. Leushuls. Hazelhekke; Van de Berg. Menting. Als Charles Corver al wat teleurges teld was dat hem in het toernooi om de elfde wereldtitel voetbal in Argen tinië niet meteen een topwedstrijd ten deel was gevallen, dan liet hij dat allerminst merken. „Het is belang rijk dat je er direct bij bent in zo n toernooi", zei de 42-jarige hoofdver tegenwoordiger uit Voorburg, nadat hij tijdens een openbare vergadering in het Sheraton Hotel van Buenos Aires had vernomen dat hij woens dag 7 juni in het Velez Sarsfield. stadion van de Argentijnse hoofd stad Oostenrijk-Zweden moet lei den. Hij krijgt daar assistentie van de Joegoslaviër Dusan Maksimovic, die een van de finalewedstrijden voor de UEFA-beker tussen Bastia en PSV heeft gefloten en de Tunesiër Hedi Seoudi. „Ik ben wel blij met die wedstrijd." vervolgde de gebruinde Nederlandse toparbiter, „je moet een zien wie er nog naast staan nu de mensen van de wedstrijden van de eerste twee speeldagen zijn aangewezen. Bij voorbeeld een man als Robert Wurtz. de Fransman Als je pas bij de derde wedstrijd aan bod komt heb Je een hele goede kans dat je een ontmoe ting krijgt die helemaal niet meer van belang is voor de plaatsing voor de tweede eindronde." Of Corver. die voorts reserve is bij de wedstrijd Tunesië-Mexico op vrijdag 2 Juni In Rosario. nogmaals in actie komt in dit toernooi om de wereldbe ker. ligt mede aan de resultaten van Nederland. „Het is inderdaad zo dat als een land zich plaatst voor de tweede eindronde de scheidsrechter uit dat land niet meer fluit hier in Argentinië." bevestigde Corver, die tijdens een recente coopertest van het scheidsrechterscorps als tweede eindigde met een afstand van 3400 meter in twaalf minuten tijds. „Men is er bij de aanwijzing van de arbiters voor de eerste wedstrijd vanuit gegaan dat een scheidsrech ter die kort geleden een wedstrijd van een bepaald land heeft geleid nu niet datzelfde land mag fluiten. Ik heb in de kwalificatieronden van dit toernooi Hongarije en Frankrijk ge floten en was scheidsrechter bij vriendschappelijke ontmoetingen van West-Duitsland en Brazilië. Voor die landen kwam ik dus al niet meer in aanmerking. Men wil trouwens in de toekomst zo ver gaan dat scheids rechters uit landen die zijn doorge drongen tot de eindronden geen vriendschappelijke wedstrijden meer lelden van andere gekwalifi- ceerden". De laatste dagen hebben de uitver koren arbiters grotendeeld doorge bracht in het theorielokaal. „Uitvoe rig zijn alle spelregels nog eens door genomen." vervolgde Corver. „er is een richtlijn gekomen dat duidelijk lichamelijk contact niet meer moet worden bestraft met een indirecte vrije trap, maar met een directe. Er is op gewezen dat speciaal nu er zoveel latijnse landen meedoen, ge rekend moet worden op een zwaar toernooi. Bepaalde instructies ten aanzien van de te verwachten speel wijze van sommige landen zijn niet gegeven. De aanstellingscommissie gaat er van uit dat de persoonlijk heid van de scheidsrechter het hier moet doen. Wel zullen we streng moeten reageren bij spelbederf en het niet snel op afstand gaan staan. Daarvoor zal het geel sneller worden getrokken dan we tot nu toe gewend zijn." BUENOS AIRES Vrouwen die in de afgelopen twee jaar mannen en kinderen door plotselinge verdwijning *ijn kwijtgeraakt hebben zich met een brief tot de Argentijnse nationale ploeg gericht en aandacht gevraagd voor hun problemen. De brief, gedateerd 30 mei, begint met felicitaties voor de spelers wegens hun uitverkiezing voor de nationale ploeg en vervolgt met: „we willen u informatie geven die u, wegens beperkingen die de nieuwsmedia zijn opgelegd, misschien niet kent". De vrouwen vervolgen met de mededeling dat in de politieke strijd van de afgelopen twee jaar 2536 mensen zijn verdwenen en van 3000 mensen is het bekend dat zij zonder vorm van proces gevangen worden gehouden door de militaire autoriteiten. „Wc vinden het onze plicht om te vertellen dat het land een ander gezicht heeft en we willen eraan toevoegen dat dc glorie van de wedstrijden dc deelnemers niet mag verblinden, zeker niet dc deelnemers uit Argentinië zelf". De vrouwen vertegenwoordigen met name de groep die bekend is geworden als de „gekke vrouwen van het Plaza de Mayo", een plein in Buenos Aires waar de vrouwen van vermisten wekelijks bijeenko men voor een stille protestoptocht. door Leo Hoogerwerf SPAKENBURG Eerste klasser ACV maakt een goede kans de prestatie van Zwart-Wit '28 in 1972 ibekerwinnaar en landskam pioen i te evenaren De Asser formatie gaf gisteravond de eerste aanzet tot de „doublé van het zaterdagvoctbal" door in de bekerfinale tweede klasser Jodan Boys met 1-0 te verslaan. Zaterdag kan ACV de double voltooien in het tweede duel om de landstitel tegen NoordwIJk. waarin het met de beste kansen (uit werd het 1-1) van start gaat. Van Ut.k Huid. f Bakker Huitman Keukens MVV Gerard» Webb Lacrou. Dijkstra 8chn> nrmaker». Hulshoffi Quadrn. Bortlrrrr iVan BefU»i Kmlgri Kowalik Smeris Roosen ACV nam gisteravond op het terrein van IJsselmeervogels in Spakenburg de bokaal terecht over van Volen- darn. de winnaar van vorig jaar. om dat de ploeg qua aanvalskracht en routine verreweg boven een hard werkend, maar nauwelijks impone rend Jodan Boys uitstak Dat ACV komende zaterdag het tweede duel om de landstitel tegen Noordwijk moet afwikkelen, was aan de inspiratie en inzet van de Asser formatie niet te merken. Vanaf het beginsignaal van de uitstekend lei dende arbiter Van Riel nam een vol ledig ACV. ook weer met de ex-ge schorste Anne Dolstra. het initiatief. Duidelijk werd ook dat Jodan Boys niet uitdrukkelijk voor de aanval koos. Met Bert Graafland en Han de Jager als vooruitgeschoven posten en Peter van Wijk als vierde midden velder. wisten de pupillen van trai ner Ger Perdijk hun stempel op de finale van de KNVB-beker te druk ken. Het lukte de Goudse formatie ln de eerste periode niet. ACV domineerde, wat resulteerde in een serie gevaarlijke aanvallen. Het rendement bleef vooralsnog beperkt tot zeven corners, maar de echte kansen kwamen pas tegen het slui ten van de eerste termijn. In dat opzicht onderscheidde zich vooral de in de lucht sterke Jan Mennega. die evenwel pech had dat zijn kopstoten geen doel troffen. Dat was vooral te danken aan het voortreffelijke op treden van doelman Piet Rodenberg, die zelfs in enkele adembenemende scrimmages zijn defensie goed bleef leiden De beste kans kwam op naam van Jack Soemeru die aangeven van Rólf Veneboer net niet goed kon afronden. Een voorsprong van ACV zou dan ook zonder meer verdiend zijn geweest, vooral omdat een te behoudend Jodan Boys te weinig gevaarlijke acties op zijn naam kon schrijven. Slechts de opvallendste spelers Bert Graafland en Peter van Wijk deelden enkele speldeprikjes uit. die de goed sluitende Asser af weer niet konden verrassen. Na rust moest de Goudse formatie wel aanvallender en feller voor de dag komen. Dat deed Jodan Boys ook, waarbij Bert Graafland al in de eerste minuut de offensievere bedoe lingen onderstreepte met een schui ver-net-naast. Even later had RemiJ Bonnier pech dat zijn kopbal op de doellijn door Gerard de Roo werd gekeerd. ACV hervond snel zichzelf en de ope ningstreffer leek opnieuw een kwes tie van tijd. Nadat Bert Hooijer drie kansen op een rij had vermorst, was het in de 29ste minuut wél raak. Uit een voorzet van Soemeru kopte Hooijer schitterend raak: 1-0. Inmiddels had ACV-topscorer Jan Mennega. geblesseerd na een actie van Vuijk, moeten inwisselen voor Dijkstra. De kans dat de ex-prof die opnieuw aan zijn knie geblesseerd raakte, zaterdag van de partij zal zijn. moet volgens de eerste diagnose erg groot worden geacht. Ondanks een rumoerige slotfase, een bekerfi nale waard, hield ACV koelbloedig stand, al moest invaller Hans Bol- man nog éénmaal zijn doelman Hoekman assisteren door een kop bal van Bert Graafland van de lijn te vegen. ACV: Hoekman. Bulstra. 8chipper. Koeling. De Roo iBolmani. Soemeru. Poslma. Manders. Hooijer. Mennega iDijksttai, Veneboer. Jodan Boy»: Rodenberg: Stekelenburg. Vuyk. Alphenaar. Van Maren (Rijlaarsdam) Van Lok horst. Bonnier. Happcl. De Jager (Van Toki. B Graafland, Van Wijk. AMSTERDAM - Glstermid dag heeft de president van dt Amsterdamse rechtbank, mr Borgerhoff Mulder, uitspraai gedaan in het kort geding dal de Delftse basketbal-vereni ging Punch tegen zijn sponsoi had aangespannen, in een laat ste poging deze alsnog voor de volle drie jaar aan de vereni ging te binden. Dat is echter niet gelukt. De president weej de eis van Punch af, omdat, volgens de president, in okto ber. noch in december, een vol ledige wilsovereenstemming tussen beide partijen bereikt was, met name ten aanzien van de tussentijdse ontbindings clausules. De uitspraak betekent vrijwel zeker het einde van Punch. Na drie opeenvolgende gerechte lijke procedures tegen even zo vele sponsors, lijkt de club nu het loodje te leggen. Weliswaar kan Punch in hoger beroep gaan. maar de daarvoor staan de termijn maakt dat Punch, ook al zou de vereniging dan wel in het gelijk worden ge steld, daar niets mee op schiet Een uitspraak in hoger beroep zou pas in augustus te ver wachten zijn. terwijl de over schrijvingstermijn op 15 juli sluit. Het is zeer onwaarschijnlijk dat de spelers bij Punch zullen blijven in afwachting van dat hoger beroep, laat staan dat er spelers zullen zijn die over schrijving naar Punch zullen aanvragen, terwijl de vereni ging dringend versterking no dig heeft, nu ster-speler Jimmy Woudstra naar BS Leiden ver trokken is. Slechts wanneer de NBB bereid zou zijn een uit zondering voor Punch te ma ken, zouden er nog overle vingskansen zijn. De kans hierop is echter niet erg groot, getuige de uitspraak van Jan Berteling, voorzitter van de NBB, onlangs, dat hij het niet zo'n ramp zou vinden wanneer Punch zou ver dwijnen. MONTECEAU-LES-MINES - De Spaanse klimmer Andres Oliva won gisteren het eerste gedeelte van de j tweede etappe van de Dauphiné Li- béré in Frankrijk. Oliva had na 103 kilornter een voorsprong van 55 se conden op het peloton, waarin zich ook de Fransman Le Guilloux en Kuiper bevonden, die eerste en twee de in het algemeen klassement bleven. De sprint van de hoofdmacht werd gewonnen door Gerben Karstens voor de Fransman Jacques Esclas- san en de Brit Barry Hoban. Het was het eerste internationale succesje i van de 36-Jarige Karstens. In het voorjaar kon hij zijn topvorm maar niet vinden. In deze Daupiné Libéré, die tot het weekeinde een vrij vlakke aanloop naar de bergen heeft, lijkt hij zijn kandidatuur voor de ploeg van Post in de Ronde van Frankrijk toch nog te stellen. Karstens startte in het verleden in tien ronden van Frankrijk en haalde alle keren Parijs. Na zijn tweede plaats in de ochtend- rit wist Gerben Karstens ook in de middag in Roanne naar deze positie te sprinten. Hij moest deze keer al leen Jacques Esclassan voor laten gaan, dezelfde Fransman die hij eer der op de dag versloeg. Ook de derde plaats waarop Jan Huisjes beslag legde mocht er zijn. Overigens was de derde etappe een saaie, waarin praktisch niets gebeur de. Slechts één ontsnapping viel te melden, van Bertolo, maar zelfs die was weinig indrukwekkend. Na een dag met twee massasprints waarin Karstens en Esclassan broe derlijk deelden, lijkt de vraag ge rechtvaardigd. hoe het staat met de vorm van Freddy Maertens. De oud wereldkampioen heeft dit seizoen ei genlijk nog niet een keer gereden als in voorgaande jaren. Twee jaar gele den was hij de snelste in maar liefst vijf etappes van de Dauphine. Gis termorgen kwam Maertens niet eens bij de eerste tien en in de derde etappe moest de Belg genoegen ne men met een magere zesde plaats. Tweede etappe: 1. Andres Oliva (Spa) 103 km. in 2 uur. 31 min en 8 sec. (met tijd vergoeding 2 30.58). 2. Gerben Karstens iNed.) op 55 sec. tmet tijdvergoeding 2.31.581, 3 Jacques Esclas- i san (Fra.i z l.. 4. Barry Hoban iFra.i z.t., 5. Jan Huisjes iNed i z.t.. 6 Piet van Katwijk iNed iz t„ 7. Albert Zweifel (Zwl.i z.t.. 8. Dominique San ders iFra.i zt.. 9. Johan van de Velde iNed.iz.t.. 10. Michel Laurent (Fra.i z.L. Vervolgens het complete peloton met de Nederlanders Kuiper. Zoetemelk en Lubberding. Derde etappe: 1. Jacques Esclassan iFra i 111 km in 3.00.2 imel Ujdsvergoeding 2.59.32). 2 Oerben Karstens (Ned.i z.L. met tijdvergoeding 2 59.57 3 Jan Huisjes iNed.i 3 00.2. 4 Charly Rouxel (Fra.1. 5. Johan van de Velde iNed.i, 6. Freddy Maertens (Bel 7 Patrick Friou iFra.i, 8. Klaus Peter Thaler .WD11. 9 Rene Dillen iBel.i. 10 Mariano Martinez (Fra.i en het peloton, waarin Kuiper. Zoetemelk en Lubberding in i tijd air Algemeen klassement: 1 Maurice Le Guilloux (Fra i 12 12 11. 2 Hennie Kuiper op 2 57. 3. Michel Pollentler (Bel i op 3 06. 4 Joop Zoete melk op 3 09.5 Freddy Maertens (Bel op 3 11.6. Michel Laurent (Fra.i op 3 15. 7 Barry Hoban iGBr i op 3 16.8 Joseph Bruyere (Bel iop3 21.9. Jean Pierre Dangulllaurne iFra i op 3 22. 10. Andres Oliva iSpa.i op 3 24. II Henk Lubber ding op 3 20. 20 Johan van de Velde op 3 38 RONDE VAN OOSTENRIJK De Rus Paulus Tsjatkis heeft woens dag de zesde etappe van de Ronde van Oostenrijk gewonnen. Hij legde de 164 kilometer van Innsbruck naar Salzburg af in 3 uur 33 minuten en 15 seconden. Tsjatkis won de sprint van een kopgroep van drie man. dezelfde l i als de winnaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 22