Absolute meerderheid voor PvdA in Rotterdam Hulst wil bel van ijscoman niet horen na kinderbedtijd FAMILIEBERICHTEN In zetels en in percentage Gronings college uitgebreid met één gedeputeerde Wiegel wil bepaling 'in oorlog verklaring' in wet handhaven RPF krijgt twee zetels in Urk DONDERDAG 1 JUNI 1978 TROUW/KWARTET P12-RHS14 kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00- 20 00 uur Goede.morgen lieve Opa Korving; Gefeliciteerd ir.rt uv. 69ste verjaardag Leo en Astrid Letjtt. Jeroen en Marlies Goedemorgen Opa Marsman hartelijk gefeliciteerd met uw 70ste verjaardag van Jaco. Martine. Paulien en Henk In plaats van kaarten. Gerhardus G. Deunk wed.nr. van W. Bongen G. Aleida Eenink wed. van J. Toikamp geven u. mede namens hun kinderen, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D. V. vrijdag 9 juni a.s. om 14.30 uur in het gemeentehuis te Aalten. De kerkelijke inzegening zal zijn om 19.00 uur in de Geref. kerk te Bredevoort door ds J. P. Koning. Wie ons wil feliciteren geven we hiertoe gaarne de gelegenheid na de kerkdienst tot 22.30 uur in Café Restaurant ,,'t Noorden Lichtenvoordsestraatweg 44 te Aalten. Aalten. juni 1978. Beerninkweg 48. Bredevoortsestraatweg 115. Wij gaan wonen: Beerninkweg 48. Aalten. 1953 1978 Neem en zegen alle vreugd. Al 't geluk dat mij verheugt. Maak dat ik mij nimmer schaam. Mens te zijn in Uwen naam. (Liedboek voor de kerken. 473:9) 10 juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat onze vader en moeder A. G. van Osnabrugge en P. van Osnabrugge-Tamminga getrouwd zijn. Iedereen, die hen en ons hiermee wil feliciteren, is van harte welkom op zaterdag 10 juni a.s., in gebouw ..Irene" Hoofdstraat 82 te Leiderdorp (t.o. Geref. kerk) tussen 3 en 5 uur 's middags. Jikke en Koos Jaap Henk Riekje Ytzen Bert Trudy Leiderdorp. 1 juni 1978 Doeslaan 14 Wij hebben geen kaarten verstuurd. Welzalig hij die de God van Jacob tot zijn hulpe heeft, wiens verwachting is op de Here, zijn God. Psalm 146 vers 5 Blij en dankbaar herdenken wij vandaag de 40-ste trouwdag van onze ouders en grootouders P. van Zaane Tr. van Zaane-Kraay Zij betekenen veel voor ons allen. Wij hopen dat zij nog lang gespaard mogen blijven. Eindhoven: Nel en Jaap Biemond Mieke. Irene en Pieter Zaandam: Jan en Marian van Zaane Enca. Mirjam en Judith Mount Kisco (USA): Els en Kees Smedema Bart. Ajo en Manjke Haarlem: Gerda en Wim Giebel Kees en Bert Apeldoorn Trienette en Han de Lijster. Nicole en Joop Zaandam: Cees van Zaane en Ida de Wit Zaandam. 1 juni 1978. P. J. Troelstralaan 109. 1938 1978 Met dank aan God hopen wij op D.V. 9 juni a.s. de 40-ste trouwdag van onze ouders en grootouders J. Schep en A. M. Schep-Kooiman te gedenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Lopik. Tiendweg 22 Gelegenheid tot feliciteren op 9 juni in de „Engel", Koestraat 2A. Schoonhoven van 19 tot 20 uur. O. Hemelse Vader, moegestreden Mijn Kind! Overstelpt door al de bewijzen van belangstelling in allerlei vormen, bij de viering van onze jubilea willen wij graag ook langs deze weg meedelen, dat wij al die bewijzen zeer gewaardeerd hebben en dat wij cr zeer dankbaar voor zijn. Ds en mevrouw Vreugdenhil-Hofman. Heden overleed zeer plotseling onze lieve broer, zwager en oom Jacob van Zelm op de leeftijd van 74 jaar. Uit aller naam: J. van Zelm Ermelo. 30 mei 1978 Stationsstraat 141. flat 15. Liever geen bezoek aan huis De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 3 juni 1978 om 11 00 uur op de Algemene Begraafplaats te Ermelo Vooraf word^eeW dunst van Woord en Gebed gehouden in rmiwkamer. Rozenlaan I te Erme lo. aanvang 1*09. uur Gelegenheid tot rondoleren na afloop van de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Na een langdurig, doch moedig gedragen lijden heeft God bij Zich thuisgehaald mijn lieve vrouw Geertruida Reijnen-Hogewind op de leeftijd van 58 jaar. „Ik zal haar nooit vergeten" A. Reijnen Amsterdam. 31 mei 1978 Galvanistraat 5. Gelegenheid tot condoleance-bezoek vrijdag avond van 7-8 uur in het gebouw van de Protes tantse Coöperatieve Begrafenisvereniging P.C.B. UA. Vondelstraat 101. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 5 juni om 14.00 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Kruislaan te Amsterdam. Vertrek Galvanistraat 5 om ongeveer 13.30 uur. ..In het huis Mijns Vaders zijn vele woningen" 'Na een langdurig lijden heeft God naar haar eeuwig thuis geroepen Geertruida Reijnen-Hogewind op de leeftijd van 58 jaar. F. Reijnen- Guillioto L. Reijnen A. Reijnen-Tolsma Adr. Windig L. Windig-Hogewind H. J. Swart C. L. Swart-Hogewind J. Korrelboom-Hogewind H. Hoge wind Amsterdam. 31 mei 1978 Galvanistraat 5 „Zalig de doden die in de Here sterven". Heden werd door de Hemelse Vader geheel onver wacht thuisgehaald onze geliefde zuster, schoon zuster en tante Tine van den Heuvel echtgenote van P. de Wit op de leeftijd van 63 jaar. Peterborough (Canada): D. J. van den Heuvel Chr. van den Heuvel-Verkuyl Maarssen: N. de Kruiff-van den Heuvel C. de Kruiff Nieuwe Wetering: P. Roeloffs Nieuw-Vennep: C. van den Heuvel-van Nugteren Oshawa (Canada): M. van den Heuvel J. van den Heuvel-Millenaar Nieuw-Vennep: C. A. van den Heuvel C. J. van den Heuvel-Roubos Leiderdorp. 31 mei 1978. Dan klink de lof uit aller hart en mond: Wij hoopten niet vergeefs in onz' ellenden: Zo is de HEER Hij deed naar zijn verbond. Wij zijn verlost: nu zal de roem nooit enden. Ingegaan in de vreugde van haar HEERE, onze lieve zuster, schoonzuster en tante Franktje Achterhof (Anka Brands) op de leeftijd van 59 jaar. Openb. 15 3. 4. Gorinchem: Sj. Achterhof-Feitsma Velp: P. Achterhof A. C. Achterhof-van Anken Hoogeveen: J. Achterhof Drachten. A. Achterhof C. E. Achterhof-Frouws neven en nichten Hoogeveen. 29 mei 1978. Corr.adres: De Arend 5. Hoogeveen De begrafenis zal plaatsvinden D.V. vrijdag 2 juni om 13.00 uur vanuit „De Schutse", Schutstr. 147 te Hoogeveen Aanvang samenkomst om 12.30 uur. Gelegenheid om te condoleren van 12.00 tot 12.30 uur. Algemene kennisgeving Heden ging van ons heen mijn liefdevolle man, onze zorgzame vader en inspirerende opa Jonkheer mr. Herman Jacob de Graeff in de ouderdom van 71 jaar. Den Haag: C. H. de Graeff-van Lennep Valkkoog P. G de Graeff M A. E. F de Graeff Krepel Frances. Marilyn. Clive. Isabelle. Pieter-Joost Gorinchem: E C C. de Graeff A. M. de Graeff-de Rotte Pieter, Kinnema. Maurits Apeldoorn: M K W Drabbe-de Graeff P H Drabbe Jan Paul. Clarine West-Byfleet Surrey. G.B.: C. H. Huysinga-de Graeff J K. Huysinga Jeroen. Michiel. rfennette Den Haag. 31 mei 1978 Laan van Ciingendael 128 Thuis geen bezoek De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Diaconessenhuis Voorburg te Voorburg; al daar geen bezoek Allen die met ons afscheid willen nemen zijn welkom tijdens een dienst te houden in de Duin- zichtkerk. Van Hogenhoucklaan op maandag 5 juni om 11 uur De crematie zal daarna in stilte plaatsvinden. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Op de komende vier jaar zal het Rotterdamse college van b. en w. louter uit PvdA-ers bestaan. De socialisten boekten één zetel winst en hebben nu niet alleen in zetelaantal de absolute meerderheid (25) maar ook in percentage (51,19 procent). Vier jaar geleden kreeg deze partij weliswaar de meerderheid in zetels maar toen stemde 48.52 procent van de kiezers op de PvdA. Opmerkelijk is het verlies van 5,82 procent van deze partij ten opzichte van de sta tenverkiezingen van twee maanden geleden. Het CDA in Rotterdam had weinig moeite met het behouden van de GRONINGEN (ANP) Het college van gedeputeerde staten van Gro ningen zal waarschijnlijk met een gedeputeerde worden uitgebreid tot zeven. Ais reden wordt aangegeven dat met name de portefeuille van de huidige PvdA-gedeputeerde. dr. H. C. Heering, te gTOOt is om door één man te worden beheerd. Heering had in zijn portefeuille onder meer eco nomische zaken en werkgelegen heid. De vier progressieve partijen, die een kernprogram hebben opgesteld voor de volgende vier jaren program-col lege. zijn het over de verdeling van de portefeuilles in grote lijnen eens. De PvdA zal vijf gedeputeerden leve ren. D'66 en de CPN elk een. terwijl de PSP. die slechts een zetel heeft, geen gedeputeerde zal krijgen, maar wel andere belangrijke functies, zo als het voorzitterschap van een of meer statencommissies. Vrijdag zullen de vier partijen voor een laatste bespreking bijeen ko men. Volgende week woensdag wordt over de gedeputeerden gestemd. MIDDELBURG (ANP) - Zeven Zeeuwse gemeenten, met in totaal dertien kernen, hebben van de in specteur van de volksgezondheid in Zeeland dr S. Lely het advies gekre gen inentingsacties tegen polio te organiseren. Het gaat hier om de gemeenten Amemuiden, Borssele, Oosterland, Mariekerke, St Philips- land. Tholen en Reimerswaal. Daar ligt het percentage van tegen polio ingeente mensen op tachtig procent of lager. Dat is de gevarengrens die men daarvoor trekt, zegt dokter Lely. tien huidige zetels. De partij bleef in de lift en boekte een winst ten op zichte van de statenverkiezingen van 3,95 procent. Vier jaar geleden behaalde deze partij 20,37 procent van de stemmers. (Nu 21.80%) Van onze parlementsredactie DEN HAAG De regering wil de bepaling in de grondwet handhaven om zonder toestemming van het par lement het land in oorlog met een* andere mogendheid te kunnen ver klaren. Dit blijkt uit een van de vier wetsvoorstellen tot herziening van de grondwet die minister Wiegel van binnenlandse zaken gisteren bij de Tweede Kamer heeft ingediend. Volgens het huidige grondwetsarti kel is voor een 'in oorlog verklaring' voorafgaande toestemming van het parlement nodig. Hetzelfde artikel bepaalt echter ook, dat die toestem ming niet vereist is wanneer door de bestaande oorlogstoestand overleg met het parlement niet mogelijk is gebleken. De staatscommissie Cals-Donner, die enige jaren geleden voorstellen tot grondwetsherziening heeft uitge bracht, wilde de laatste bepaling schrappen. Zij beschouwde deze als een regeling van staatsnoodrecht die in de grondwet niet op haar plaats is. De regering is het daar niet mee eens. Het gaat veeleer om een uit werking van de situaties zoals deze zich voordoen bij een 'in oorlog ver klaring', aldus minister Wiegel in zijn toelichting. De regering heeft de staatscommis sie in de overige voorstellen zoveel mogelijk gevolgd. De voorstellen hebben onder meer betrekking op de grondwetsbepalingen over de bui tenlandse betrekkingen en de positie van de ambtenaren. Het gaat in de meeste gevallen om wijziging van technische aard. Het begrip 'Koning' in de grondwet zal waar niet de koning(in) persoon lijk wordt bedoeld, worden vervan gen door .'Koninklijk besluit'. Het gaat hier om de bepalingen waar staat 'de Koning beslist of benoemt'. Van een onzer verslaggevers HULST De inwoners van Hulst en vooral de ouders van kinderrij ke gezinr.er.. kannen gerust zijn. De politie zal streng gaan toezien, dat de talrijke ijscoventers die in deze Zeeuwsvlaamse gemeente opereren zich voortaan in de avonduren koest houden. Daar mankeerde de afgelopen da gen veel aan. Nu de temperaturen stijgen willen de ijscoverkopers, die al te lang op mooi weer heb ben moeten wachten, hun schade inhalen door zoveel mogelijk ijs jes te slijten, niet alleen- op de gangbare uren, maar ook 's avonds. Tot het invallen van het duister zijn zij in de weer. En lieten ze het nu maar bij het ma ken van ritjes door Hulst dan zou iedereen daar vrede me hebben. Maar de ijscomannen trekken aan hun bel. En daarin schuilt het probleem. Kinderen worden wak ker en zijn niet meer in bed te houden. „Er zijn ijscoventers die tot elf uur 's avonds in actie zijn. Van daar dat wij de bepaling in de politieverordening, die er al een paar jaar in staat, dat die venters zich na zeven uur 's avonds rustig moeten houden, strikter gaan toe passen. Daarover zijn ze nu woe dend. We begrijpen best dat die mensen hun brood willen verdie nen maar als ze redelijk zijn zul len ze moeten toegeven dat dat bellen echt niet kan. Het is zo erg geworden dat binnen een half uur vaak een paar venters rinkelend door de straten rijden. Ze zoeken elkaar kennelijk op. naar ik ver onderstel uit concurrentie-over- wegingen". vertelde burgemees ter P. J. G. Molthof van Hulst ons. „De ijscoventers zouden op mijn spreekuur komen, maar ik heb er maar een gezien, de andere heren lieten het afweten. Ze zijn het met elkaar ook oneens.", aldus de heer Molthof. Al zestig jaar Die ijscoventer die bij de burge meester naar binnen is gestapt is de heer P. J. Janssens uit Sint Jansteen. „Onze familie loopt al zestig jaar met ijs. Nog nooit zijn er problemen geweest en nu mo gen we ineens na zeven uur geen ijsklantjes meer lokken met een bel", zegt hij verbolgen. Burgemeester Molthof heeft hem het standpunt van de gemeente duidelijk proberen te maken. „Ik zal er deze week nog eens met wat mensen over gaan praten. Mis schien is het tijdstip van 2even uur wel te vroeg en zullen we de ijscomannen een half uurtje lan ger laten bellen. In goed overleg moet iedereen toch tevreden kun nen worden gesteld", is de vader lijke conclusie van de eerste bur ger van Hulst. Voorlopig zwijgen echter de bellen op de ijscokarre tjes na zeven uur. Van een onzer verslaggevers URK In Urk, waar zeven partijen aan de raadsverkiezingen deelna men, alle van een christelijke signa tuur. is waarschijnlijk het opmerke lijkst. dat de Reformatorische Poli tieke Federatie er twee zetels heeft weten te verwerven. De indruk be staat dat de RPF haar stemmen kreeg van de ARP. die van vier naar drie zetels terugviel, van de Rechts politieke Partij, die ook een zetel verloor en van Visserijbelangen. De man die tot nog toe als wethou der in de raad van Urk zat namens de Rechts-Politieke Partij, was nu lijst aanvoerder van de RPF. Visserijbe langen deed ditmaal niet mee en door een bekende visser die overi gens net niet gekozen is, tamelijk bovenaan de lijst te zetten, zal de RPF ook steun gekregen hebben in de kring van de vissers. Overigens boekte de RPF toch ook weer een niet onaanzienlijk verlies, als een vergelijking wordt gemaakt met de staten-verkiezingen van enige maan den geleden. Toen behaalde de RPF in Urk 25,5 procent van de stemmen. Dit maal „slechts" 13,62 procent. Bij staten- en raadsverkiezingen was er sprake van dezelfde lijsttrekker. Het grote percentage-verschil kan moge lijk hieruit verklaard worden, dat de eerste kandidaat van de RPF nu het als Urker moest opnemen tegen Urkers. Terwijl dit aspect de vorige keer-niet aan de orde was. De CHU bleef in Urk gelijk (twee ze tels), de SGP krijgt met een kwart van het totaal der uitgebrachte stemmen opnieuw drie zetels. Gemeentebelang, dat een christelijk gereformeerde lijs taanvoerder had, klom van één naar twee zetels. ..Komt allen tot mij die vermoeid en belast zijl en Ik zal u rust geven." Vredig ging van ons heen na een geduldig gedra gen lijden onze lieve vrouw en moeder Leonora Caroline Cornelie van Oosten echtgenote van Derk Rutgers op de leeftijd van 54 jaar. Wij geloven, dat zij nu de eeuwige vrede gevonden heeft. D. Rutgers Karei Margriet Ellen Bennekom. 30 mei 1978 Commandeurs weg 101. Gelegenheid tot condoleren in de aula van het Prot. Chr. Streekziekenhuis (ingang Boerhaave- laan) vrijdag 2 juni van 19-20 uur. De dienst van woord en gebed wordt gehouden zaterdag 3 juni om 10.45 uur in gebouw „De Brink" (naast de Geref. kerk) te Bennekom. Aansluitend zal de begrafenis plaats hebben om 11.30 uur op de algemene begraafplaats te Ben- nekom. Op Zijn tijd nam de Here tot Zich onze lieve schoonzuster en tante Nora van Oosten echtgenote van D. Rutgers 'Mijn genade is u genoeg' Bennekom, Commandeursweg 101 Bedum: H. Rutgers Emmeloord: J. Rutgers G. Rutgers-Oosting 't Harde: J. Bakker-Rutgers Bedum: H. Rutgers J. Rutgers-Wiersema Emmeloord: G. A. Bos L. Bos-Rutgers neven en nichten. Het bestuur van de vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de bijbel in de Noordoostpolder geeft met ontroering kennis van het plotseling overlijden van de heer P. de Witte hoofd Guido de Brèsschool te Emmeloord Dankbaar gedenken wij dat hij gedurende bijna 18 jaar in dienst van onze vereniging met liefde en inzet voor het christelijk onderwijs zijn werk heeft mogen doen. God trooste zijn vrouw en kinderen in dit verlies. Namens het bestuur: H. SeIIes. voorzitter A. Vroegindewey-Hartkamp. secretaresse Emmeloord. 30 mei 1978 In Jezus ontslapen onze lieve vrouw, moeder en grootmoeder Maria de Rooij echtgenote van P. Tigchelaar op de leeftijd van 64 jaar. Zalig de doden die in de Heer sterven Openb. 14:13a Middenmeer: P. Tigchelaar Bennebroek Rie en Jannie Oosterwolde; Joh en Wil Eric, Marcel Hoorn: Ank en Martin Anna Paulowna: Klaas en Nel Ester, Casper Middenmeer: Gerrit en Anneke Middenmeer: Peter en Anuschka Enkhuizen: Bert en Maaike Remco Hoorn: Jan en Wikky Middenmeer 30 mei 1978 Havenstraat 3. De rouwdienst zal gehouden worden op vrijdag 2 juni om 13.30 uur in de Geref. Kerk te Midden meer waarna de begrafenis op de algemene be graafplaats aldaar zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „de Meerbaak" prof. ter Veenweg 2 te Midden- Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Ingegaan in de vreugde van haar Heer mevrouw M. Tigchelaar-de Rooij ouderling onzer gemeente. Trooste de Here allen voor wie haar heengaan een groot verlies is. De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Middenmeer R. der Nederlanden, voorzitter D. Oostra, scriba Middenmeer. 30 mei A.D. 1978. Met droefheid en verslagenheid berichten wij het overlijden van Leendert Groeneweg De Heere trooste zijn vrouw en kinderen. Namens de CDA-raadsfractie en de' besturen van CDA. ARP. CHU en KVP van Numansdorp H. A. van der Meer J Bergwerf G A W Faessen Numansdorp. 29 mei 1978. De Heer is mijn herder, mij ontbreekt niets Onverwacht heeft de Here tot Zich genomen onze lieve zuster en tante Cornelia Schutte op de leeftijd van bijna 86 jaar. Soest- 28 mei 1978 Uit aller naam: B. Jekel-Schutte ..Groot Engendaal", Dalweg 42, Soest. De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 1 juni om 14.30 uur op de algemene begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Heden nam de Here tot Zich onze geliefde zuster en tante Jacoba Adriana Geertrui Maria Stolk in de ouderdom van 89 jaar. Uit aller naam: L. Stolk Leidschendam, 30 mei 1978 Corr.adres: M. C. Verloopweg 56, 3956 BS Leersum De teraardebestelling is bepaald op zaterdag 3 juni a.s. op de Oosterbegraafplaats aan de Rode laan te Voorburg om ca. 12 uur. Geen bezoek. Geen bloemen. De zeer vele blijken van belangstelling en medeleven, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden vap mijn innig geliefde man. onze dierbare zoon. schoon zoon. broer, zwager en oom Arjan Doornbos hebben ons zeer gesterkt in de overtuiging hoe geliefd hij was bij velen. C. Doornbos-Verkerk en familie Bodegraven, mei 1978 Prins Hendrikstraat 20- Allen, die na het overlijden van mijn lieve man. onze vader en opa Joh. Jongepier hun medeleven hebben betoond, betuigen wij onze op rechte dank J H. Jongepier-Meijlink Kinderen en kleinkinderen Woerden. Marius Bauerstraat 22

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 14