Tandheelkundig centrum in Rotterdam opgedoekt Lekker pittige Moccona... tijdelijk met 100 waardepunten. Welzijn kortwieken in taken Complete apparatuur verwijderd Milieudefensie tegen afschaffen van beroep op de Kroon Minister CRM in brief over Surinamers: DUBROVNIK LONDEN va 320 JERSEY GUERNSEY WIGHT DATH Ferdinands ontdekt de Ga dit jaar 'ns op de Franse toer Donderdag i juni 1979 trouw/KWARTET P8-RHS10 Van een onzer venltggevera ROTTERDAM Het complete In strumentarium van het particulier tandheelkundig centrum in Rotter dam ia gisteren in beslas genomen. De Rotterdamse politie heeft daar naast proces-verbaal opgemaakt in verband met het onbevoegd uitoefe nen van de geneeskunst De eigenaar van het tandheelkundig centrum, de heer A. J. van Wijk (33) was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. De politie besloot het instrumentari um In beslag te nemen, nadat eige naar Van wijk begin van deze maand had aangekondigd zich niet langer meer aan de wet te zullen houden. Voor twee buitenlandse tandartsen, die hij weer in dienst had genomen, weigerde hij een ver gunning aan te vragen bij het minis terie van Volksgezondheid. Buiten landse tandartsen mogen alleen ln Nederland werken als zij in hun be roep worden toegelaten door de overheid. Van Wijk dacht, dat de autoriteiten hem wel ongemoeid zouden laten. Als argumenten had hij daarvoor, dat er gewerkt wordt aan een EO- overeenkomst over het vrije verkeer van tandartsen en dat er op dit mo ment een zeer groot tekort is aan tandartsen in het Rijnmondgebied. Daarom ging Van Wijk ertoe over om het tandheelkundig centrum op te setten. Twee maanden geleden werd het nieuwe centrum geopend met aan het hoofd een Nederlandse tandarts en verder drie Britse. Ontslag het helemaal niet eens was met de commerciële opzet van het centrum. Inmiddels had Van Wijk al een Fran se tandarts van Chinese afkomst, een Brit en een Ier aangesteld. HIJ zou nog meer buitenlandse tandart sen aanwerven totdat hij er zeven zou hebben. Wegens het overtreden van de wet werd tegen de Nederlandse tandarts J. v.d. B. (47) procesverbaal opge maakt. Van de B. bad de leiding van het centrum. De 46-Jarlge Chinees K.T.F., de 44- Jartge Ier J.D.O. en de 32-jarige Ma- leislér A. H. werden bekeurd wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. ZIJ allen werkten zon der toestemming van het ministerie van Volksgezondheid ln Rotterdam. De eigenaar van het particulier tand heelkundig centrum zelf werd gever baliseerd voor het uitlokken van twee overtredingen en wel het onbe voegd uitoefenen van de genees kunst en het overtreden van de wet op de tandheelkundige inrichtingen. In totaal heeft de Rotterdamse poli tie zeven tandartstoestellen en ac cessoires ln beslag genomen. Vol gens de artsen zouden zich enkele duizenden patiënten bij het centrum hebben in laten schrijven. AMSTERDAM (ANP) - De Vereni ging Milieudefensie protesteert met klem tegen de voorgestelde wijziging van de wet op de ruimtelijke orde ning, waarbij het beroep op de Kroon wordt afgeschaft. Milieude fensie doet dit ln een brief aan de vaste Tweede Kamercommissie voor volkshuisvesting en ruimtelijke or dening. Volgens de vereniging Is de nood zaak van de afschaffing van het Kroonberoep niet aangetoond. Daar entegen heeft het Kroonberoep nog wel degelijk een zinnige functie naast de beroepsprocedures bij ge meente en provincie, aldus de vere niging. die erop wijst, dat de Kroon in de helft van de gevallen de partij, die in beroep ging, in het gelijk stelde. DEN HAAO - Minister Oardenlers van CRM wil de Surinaamse wel zijnsorganisaties flink kortwieken ln hun taken. Ze vindt, dat algemene instellingen de activiteiten op het terrein van dienstverlening en socl: aal-cultureel werk geleidelijk moe ten overnemen. Dit blijkt uit een brief van de bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. Deze buitenlandse tandartsen na men ontslag, toen bekend werd, dat het ministerie van Volksgezondheid Volgens minister Oardenlers biedt de opzet die haar voor ogen staat, een betere garantie dat Surinamers ook op welzijnsterrein deelnemen aan de Nederlandse samenleving. OnHprcrhpiH Voorwaarde is. dat de algemene ln- stellingen zich voorzien van 'Suri naamse deskundigheid'. Er mogen geen groepen Surinamers de dupe worden van drempelvrees, aldus de minister. dwijnen. Ze zegt, dat de signalerende en pleltbezorgende functies van deze instellingen nodig en nuttig zijn zo lang de Surinaamse immigranten niet vanzelfsprekend als gelijkwaar dige burgers worden bejegend. De overname van de taken wordt niet aan tijdslimiet gebonden. De opera tie moet geleidelijk verlopen. Voor alsnog zou moeten worden gestreefd naar plaatselijke samenwerking tus sen de Surinaamse organisaties, de algemene Instellingen en de gemeen ten, aldus minister Gardeniers. De 8urinaamse welzijnsorganisaties hoeven van de minister niet te ver- Het regeringsbeleid zal in de eerste plaats gericht zijn op opheffen van de achterstand die Surinaamse im migranten hebben op het terrein van huisvesting, werk en onderwijs. De minister maakt in haar brief duide lijk, dat bij het treffen van maatrege len niet kan worden vermeden dat een onderscheid wordt gemaakt naar ras of herkomst. „Het dilemma is dat individuele kwaliteiten van de persoon in aanmerking te nemen. Juist deze afwijzing die de groep als zodanig treft, vraagt om verbijzon dering van maatregelen, die daar door een collectief karakter krijgen", aldus de bewindsvrouw. De minister onderkent, dat de maat regelen „een ongewild neveneffect" kunnen hebben „in de zin van exclu sieve isolerende groepsvorming". Zij meent echter, dat groepsvorming op zich 'creatieve en positieve mogelijk heden' biedt zowel voor persoonlijke ontplooiing als voor het leggen van relaties met de omringende samenle ving. „Dit betekent, dat er geen spra ke is of kan zijn van een exclusieve groep, waaraan een bijzondere sta tus. bijvoorbeeld in juridische zin, moet worden toegekend", aldus me vrouw Gardeniers. N.V. Verzekering Maat schappij G. Lugtigheid Co. te Amsterdam. Ten kantore van het Handelsre gister te Amsterdam is ge deponeerd een besluit als bedoeld in artikel 100 van boek 2 van het Burgerlijk Wetboek, de directie. Gemeente Westerbork De burgemeester van Wes terbork, maakt ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de ruimtelij ke ordening bekend, dat ter gemeentesecretarie, afde ling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage is ge legd het besluit van de raad der gemeente Westerbork van 20 mei 1978 nr 2 waar bij is verklaard, dat voor de op bij genoemd besluit be horende en als zodanig ge waarmerkte kaarten rood omlijnd dan wel in rode kleur aangegeven gebieden een bestemmingsplan wordt voorbereid. Deze ge bieden betreffen: het per ceel Zuideresweg 10 te Or- velte. alsmede het gebied Borkerhout Westerbork, 1 juni 1978 De burgemeester voor noemd j L. T. Lieve 'n Greep uit ons zomer- programma '78: 8-daagse vliegreis v a 625 3 dagen 8 dagen v.a. 556 8 dagen v.a. 596 8 dagen v.a. 255 8 dagen v.a. 336 Informatie/ boeking: Pancombinaóe Tel. 020-913456 Wibautstraat 131 Amsterdam Snoek heeft z'n broekenprobleem opgelost. Voor goed afgestapt van zweet- benen in de zomer, 't Is ook logisch dat je bij temperatuurstijging iets luchtigs aan de mannenbenen draagt.De mannenafdel van C&A heeft NU een grote kollekrie ademende zomerbroeken. Ferdinand Snoek was de eerste! C&clUtócAito&lcle&feSi! 8-daagse vliegreis Golfe Juan met verblijt in appartement v.a. 397 gulden 8-daagse vliegreis Corsica (appartement) v.a. 333 gulden Informatie/boeking Wibautstraat 131 Amsterdam Tel. 020-913456 Perscombinatie reizen Tijdelijk heef! de 200 grams pot Moccona Roodmerk. Fijne Dessert en Coiïcinevrij 100 waardepunten. Zo geniet u van geurige, pittige korrelkoflie en spaart u 60 punten extra voorde D.E.geschenken van uw keuze! Moccona. Pittige korrelkoffie van Douwc Egberts.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10