Schoenaker past bij Oranje Nordqvist leider in 'Club van honderd' Strenge bewaking vaak kwelling Spelen in Amerika toch twijfelachtig Ajacied wil zich ondergeschikt maken aan belang van Nederlands elftal KNVB rond met Zwartkruis Wim Suurbier bedankt na WK voor Oranje Jurion verliest rechtszaak Kort geding VVCS om Arnold Mühren Kuiper uit leiderstrui - SPORT Trouw/Kwartet 13 door Matty Verkamman MENDOZA Z'n mocca-kleurig looppak zit 'm wat ruim om het lijf. Hij is wel pezig, Dick Schoenaker, maar toch lang zo'n krachthonk niet als Wim van Hanegem. wiens WK-plunje hij gedeeltelijk overgenomen heeft. Volgnummer drie, dat Van Hanegem vier jaar geleden in West-Duitsland ook al droeg, siert nu de kleding van Schoenaker, de Ajacied die twee dagen voor het vertrek van het Nederlands elftal-selectie naar Argentinië kwam opdraven voor de half overspannen „Kromme". in Kerkrade, eind april, had hem van alle mogelijke illusies bevrijd. „Maar ach, de selectie stond toen praktisch toch al vast. Er was niet echt sprake van een kans. Maar ik speelde in die wedstrijd zwak, werd in de rust ingewisseld. Mogelijk een kwestie van zenuwen geweest", zegt hij over die mislukte oefening. Even stond hij in dubio toen de bondscoaches in extremis een be roep op hem deden. Zelf wilde hij maar wat graag, doch zijn vrouw was uitgerekend op het moment dat het verzoek hem bereikte bij een bank in de weer om de laatste voorbereidin gen te treffen voor een vakantie in Mallorca. „Ik heb even gewacht tot ze thuis was. Ze was het echter me teen met mij eens dat ik zo'n kans niet mocht laten liggen." Dick Schoenaker stond perplex toen hij als 21ste man werd aangewezen. Zelfs in het geval van blessures had hij amper nog op een dergelijke ont wikkeling gerekend. Zijn prestaties in de wedstrijd Nederland B-Polen B MENDOZA De contractering van Jan Zwartkruis als bondscoach van de KNVB na het wereldkampioen schap is praktisch rond. De bespre kingen tussen de voetbalbond en de legerleiding over het afstaan van ka pitein Zwartkruis, verkeren in een laatste stadium. Het ligt in de bedoe ling dat Zwartkruis zich 110 dagen per jaar met technische KNVB-za- ken gaat bemoeien. Daarnaast blijft hij tachtig dagen werkzaam met het militaire elftal. Als tegenprestatie voor het afstaan van Zwartkruis kan het militaire voetbalteam voortaan gebruik maken van alle faciliteiten op het KNVB-sportcentrum in Zeist. MENDOZA Wim Suurbier speelt tijdens dit wereldkampioenschap voetbal zijn laatste interland. De 33- jarige Suurbier die tot dusverre ze senvijftig maal voor het Oranje-te am uitkwam, wil na de WK alleen nog twee jaar clubvoetbal spelen. De kritiek die hij de afgelopen maanden ten aanzien van zijn vorm en condi tie te horen kreeg, heeft onder meer met die, naar eigen zeggen definitie ve beslissing te maken. Suurbier is van mening dat er voor hem vol doende jonge vervangers klaarstaan. In Potrerillos klaagt de Oranje-selec tie inmiddels over de ijle lucht. Op de hoogte van 1110 meter kan er nauwelijks nog aan de conditie wor den gewerkt. De training beperkt zich tot kort loopwerk. Na drie sprintjes wordt er naar adem gehapt. Happel ervaart een en ander overi gens niet als een probleem, aange zien volgens hem de conditie in orde is. Toen Van Hanegem echter met zijn zo geruchtmakende beslissing kwam, gaf Ernst Happel uiteindelijk toch de voorkeur aan Schoenaker boven meer gepolijste talenten als Arnold Mühren (wat is er door de coaches met hem gesold). Simon Ta- hamata of Michel Valke. De laatste leek door insiders trouwens de meest aangewezen vervanger; een subliem talent, had net als de Van de Kerk- hoffs vier jaar geleden al vast de nodige ervaring kunnen opdoen in het Oranje-milieu. Valke zal straks zonder enige twijfel behoren tot het gezelschap van het Nederlands elftal. Dat Schoenaker zichzelf geen kans had toebedacht, blijkt wanneer hij nog vol verbazing zegt; „Ik zat niet eens bij de eerste 33. wel bij de groep van veertig. En nu ben ik dan zo maar 19 plaatsen gestegen. Wie weet met stip." De keuze van het loopwonder Schoe naker als zevende middenvelder („Zo reëel ben ik wel, als je er als laatste bijkomt, dan ben je natuur lijk die zevende middenvelder") zal niet los hebben gestaan van diens vermogen om zich ondergeschikt te maken aan het belang van de ploeg. In het naar verwachting niet al te spectucalaire toernooi kan Happel dergelijke types goed gebruiken in zijn team. Neeskens, Jansen, Willy van de Kerkhof, Haan (de vier van het midden, aangevuld met de op schuivende Poortvliet), Boskamp en Schoenaker, het zijn allemaal sobere en harde werkers, die bereidheid hebben om zich voor het elftal uit de naat te lopen. „Teamwerk, daar moet ik het van hebben. Een indivi duele ster zal ik nooit worden. Dat hoeft voor mij ook niet, het ligt niet in mijn aard. Vroeger bij Wagenin- gen en De Graafschap heb ik me ook Ernst Happel niet zo populair in Argentinië staat hier tijdens een persconferentie journalisten te woord. nooit meer gevoeld dan een ander. Gelukkig wordt bij het Nederlandse elftal nu ook de nadruk gelegd op het gezamelijklijk presteren. We moeten hier 21 man voor elkaar krij gen. Die sfeer werkt door ind e groep. Ik ben dan ook snel opgenomen in de selectie, heb direct het gevoel gekre gen dat ik erbij hoor." Dat mag dan waar zijn, straks zal Dick Schoenaker er normaal gespro ken niet bij horen, wanneer de zaken zich op het veld gaan afspelen. In principe is hij aangewezen voor een plaats op de tribune. Happel is er in relatie tot Van Hanegem in dat op zicht op vooruit gegaan. Schoenaker, nooit international, is nog gretig en zal de sfeer zeker niet bederven. La- koniek stelt de Edenaar: „Ik ben al lang blij dat ik er bij ben. Dan moet je niet klagen wanneer je desnoods het hele toernooi op de tribune moet gaan zitten". Schoenaker heeft tenslotte nog geen idee wat Happel nu precies met Ne derlands elftal in het algemeen en met hem in het bijzonder voor heeft. De Oostenrijker heeft op taktisch gebied nog geen gesprekken gevoerd in Potrerillos. Dick Schoenaker heeft Oostenrijk-Nederland niet op de televisie gezien. Daardoor kon ik een beeld krijgen van de speelwijze met vijf middenvelders. Ik heb wel wat gepraat met de jongens over dat systeem. Maar voor het grootste deel moet ik maar afgaan op wat er in de kranten heeft gestaan. Ik heb begre pen dat er wel enige vooruitgang in zat. Mogelijk wordt hij vandaag wat wij zer wanneer Oranje nog een keer met het in Wenen lang niet vlot marche rende systeem van vijf verbindings spelers tegen een plaatselijk school team oefent. Maar druk maakt de van nature Schoenaker zich vooralsnog niet. „Dat is het grote verschil tussen de andere jongens en mij. Ik voel totaal geen spanning op dit momen«." BRUSSEL Jef Jurion, de bekende Belgische oudinternational, heeft in Brussel een rechtszaak tegen de Bel gische voetbalbond verloren. Zijn ei sen werden ontvankelijk, maar onge grond verklaard door de rechter. Nadat hij betrokken was bij een om kopingszaak werd Jef Jurion, des tijds trainer van La Louvière, vorig jaar voor het leven geschorst door de Belgische voetbalbond. Jurion, die de doelman van Berchem Sport een bedrag van 30.000 Belgische franken gaf om La Louvière van mogelijke degradatie te redden en op heter daad werd betrapt, vroeg de rechter de Belgische voetbalbond te ontbin den, dan wel de statuten en regle menten van de bond te vernietigen, die in strijd zijn met de rechtspraak. Bovendien eiste hij een schadever goeding van vier miljoen franken (280.000 gulden), omdat hij een jaar lang de functie van trainer niet kon uitoefenen. De rechter stelde de tuchtcommissie van de Belgische voetbalbond in het gelijk, vooral omdat Jurion welis waar stellingen opbouwde, maar nimmer met afdoende bewijsmateri aal kwam. Ook bleef hij in gebreke bij het ontzenuwen van het tegen hem gebruikte bewijsmateriaal. In de bewijsvoering door de voetbal bond zaten wel wat tekortkomingen, maar die deden niets aan de zaak af. De hem opgelegde levenslange schorsing werd ook niet gezien als rechtsmisbruik. Jurion leed ook geen materiële scha de omdat La Louvière zijn contract afkocht met 56.000 gulden. Tenslotte wees de rechter op de mogelijkheid voor Jurion in het buitenland als trainer aan de slag te gaan. Kortom, geen van de eisen van Jurion werd ingewilligd. DUSSELDORF - De Zweed Björn Nordqvist heeft de eerste plaats van de „club van honderd" spelers die honderd of meer inter landwedstrijden op hun naam hebben staan, naast Bobby Moo re ingenomen. Nordqvist speelde als aanvoerder in de laatste oefen wedstrijd van Zweden voor het WK-eindtoernooi tegen Tsjechos- lowakije (0-0) zijn 108ste interland en evenaarde daarmee het lang ongeschonden gebleven record van de Engelse voetballer. Hoogstwaarschijnlijk zal de oud- PSV'er over enige tijd de „club van honderd" alleen aanvoeren, aangezien hij met het Zweedse team naar Argentinië gaat en er over zijn vaste plaats in het elftal weinig twijfels bestaan. Na het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal wil de 35-jarige Nordqvist ophouden. De „club van honderd" ziet er als volgt uit: 1Bjom Nordqvist (zwe) en Bobby Moore (Eng) 108 3. Bobby Charlton (Eng) 106 4. Billy Wright (Eng) 105 5. Tjornborn Svensson (Zwe) 104 6. Franz Beckenbauer (Wdl) 103 7. Jozef Bizslk (Hon) 100. Prijzenslag BUENOS AIRES - Publikaties in de Argentijnse ochtendbladen zijn er de oorzaak van geweest dat in het restaurant van het hoofd perscentrum een prijzenslag woedde. De kranten verweten de leiding van het restaurant het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal te misbruiken om de journalisten uit vele landen het geld uit de zak te kloppen. De prijzen logen er inderdaad niet om. Een simpel glas bier kostte 800 pesos, zo'n 2,75 gulden. Een whiskey bijna het viervoudige. Een simpel colaatje was nog al tijd 600 pesos en een tomatensap, evenals een eenvoudige sandwich 1000 pesos. De kritiek miste zijn uitwerking niet. Onmiddellijk werden de prijslijsten ingenomen. De bedrijfsleider en zijn staf trok ken zich terug om achter gesloten deuren redelijker prijzen vast te stellen. Argentijnse militairen patrouilleren te paard langs het trai ningsveld van Brazilië. Miljard BUENOS AIRES Ongeveer een miljard mensen zullen op de tele visie zien hoe in het River Plate Stadion in Buenos Aires de aftrap van de eerste wedstrijd van het wereldkampioenschap genomen wordt. Die eerste wedstrijd is West-Duitsland tegen Polen. De trainer van het Duitse elftal Hel mut Schon denkt dat de wed strijd tegen de Polen de sleutel zal leveren voor het verdere spel van zijn ploeg. „Wij moeten ons van het begin van het WK af aan concentreren." Men verwacht de volgende opstel lingen. Duitsland; Maier- Vogts, Rüssmann, Kaltz, Dietz (Zimmer- mann), Bonhof, Flohe, Beer/Rum- menigge, Fischer. Holzenbein. Het Poolse elftal; Tomaszewski - Szymanowski, Zmuda, Gorgon, Justek (Maculewicz)/Kasperczak, Nawalka (Boniek). Deyna/Lato. Szarmach, Lubanski. Voor de maker van het eerste doelpunt in het wereldkampioen schap is een aardig prijsje be schikbaar gesteld. Een gouden horloge. Het kleinood wordt aan geboden door de Argentijnse bond van horlogiers. Tien mensen hebben zich gisteren aan het ijzecen hek voor het raad huis in de Franse plaats Dijon vastgeketend in protest tegen de wereldkampioenschappen voet bal in Argentinië. Terwijl bij de ploegen de tempe ratuur stijgt naarmate de eerste aftrap in zicht komt, daalt de temperatuur in de Argentijnse buitenlucht gevoelig. Gisteren werd er in Buenos Aries een tem peratuur gemeten van vier gra-. den, zeer laag voor het seizoen. Het tijdschrift „Cronica" heeft een duidelijke mening over Ernst Happel. De Oostenrijker wordt door het blad omschreven als „een soort Hitler van het voet bal". Volgens het blad is Happel een onmogelijk mens. Het Argentijnse sportblad „El Grafico" heeft een recordploeg samengesteld van spelers die ooit aan de WK meegedaan hebben. In het doel. Antonio Carbajal (Mexico), verdediging: Georgio Facchetti (Ita). Paul Breitner en Franz Beckenbauer (W-Dld), Pan- cho Monti (Arg), midden Bobby Moore (GB). Wolfgang Overath (W-Dld). voorhoede: Just Fontai ne (Fra). Eusebio (Port). Pele (Bra) en Zagalo (Bra). Geen Ne derlander dus. DEN HAAG De Vereniging Van Contractspelers (WCS) heeft defini tief opdracht gegeven aan advocaat Janssen van Raaij om de overgang van Arnold Mühren van FC Twente naar Ajax via de rechter af te dwin gen. Janssen van Raaij heeft Twente gesommeerd om binnen 48 uur aan de KNVB te bevestigen, dat de club wat betreft Mühren afziet van een transfervergoeding. Gebeurt dit niet dan volgt onherroe pelijk een kort geding. In een brief aan de Twentse eredivisievereniging wijst Janssen van Raaij erop. dat het spelerscontract tussen Twente en Mühren op 1 juli 1978 is beëindigd. Een en ander betekent dat Mühren het recht heeft voor het nieuwe sei zoen uit te kijken naar een andere vereniging. Ajax is bereid hem in dienst te nemen. De zaak dreigde echter spaak te lopen, omdat Ajax, naast het normale spelerssalaris, wordt geconfronteerd met de eis van FC Twente een koopsom te betalen van rond de 750.000 gulden. Janssen van Raaij schrijft In zijn brief aan FC Twente het volgende: „Ik acht het beschamend, dat het betaalde voetbal aan de ene kant bij de overheid om subsidies aanklopt en aan de andere kant dit soort ab surde bedragen laat rollen. Maar bo vendien acht ik het rechtens onaan vaardbaar dat op deze wijze een Vo- lendamse jongen wordt belet na af loop van zijn dienstverband te repa triëren door als prof te gaan voetbal len voor een Amsterdamse club, die hem graag wil opstellen. Een sys teem, dat tot deze konsekwenties leidt, diskwalificeert zichzelf en ik ben van plan een frontale en princi piële aanval op het gehele systeem te ondernemen als U Arnold Mühren niet naar Ajax laat gaan", aldus Janssen van Raaij in zijn brief. BUENOS AIRES Om inciden ten te voorkomen tijdens het vier weken durende toernooi om de we reldtitel voetbal hebben de organi satoren voor de deelnemers stren ge veiligheidsmaatregelen getrof fen. Direct bij aankomst op het vliegveld worden de selecties om ringd door een honderdtal agenten, die een waterdicht cordon rond de spelers leggen om, eenmaal op de plaats van bestemming gearriveerd nemen honderden veiligheidsa genten de wacht over. Bezoekers worden zeer selectief toegelaten. Maar de militaire junta van Argen tinië, die de strijd om de wereldti tel als dekmantel gebruikt om het image te herstellen na de bloedige botsingen met de Monteneros, waakt ervoor de indruk te wekken dat het land veranderd is in een militair kamp. In feite zijn zwaar bewaakte troepen zelden te zien en het merendeel van de agenten is gekleed in normale burgermans- confectie. Regerend wereldkampioen West- Duitsland en oud-titelhouder Bra zilië staan bloot aan de meest uit gebreide veiligheidsmaatregelen. De Westduitse selectie is gehuis vest in Ascochinga, een 300 inwo ners tellend dorpje 70 kilometer buiten Cordoba. De equipe van Helmut Schön zit gevangen in een' web van niet-geuniformeerde ge heime politie. Wegversperringen sluiten de enige aanlooproute naar het dorp af en in het dorp stuiten bezoekers meer malen op bewapende soldaten alvo rens de zwaar bewaakte hekken van het hotel te bereiken. Daar wordt de veiligheid overgenomen door een groepje van negen scherp schutters van een Westduitse elite eenheid, die ondanks tegenoverge stelde berichten van het Argentijn se front zonder problemen de lei ding op zich genomen hebben. Het perscentrum in Cordoba valt ook onder de categorie strengbe- waakte objecten. Bagage van jour nalisten wordt minitieus onder zocht voordat toegang mogelijk is. In de wandelgangen verkeren „on opvallend" veel „mensen in bur- gerkledij". Maar wapens blijven onzichtbaar. In het Braziliaanse kamp in Villa Marista in Mar del Plata patrouille ren regelmatig soldaten van de ca valerie met machinegeweren. De komst van journalisten is alleen mogelijk op vooraf vastgestelde uren. De buitenlandse schrijvende pers wordt slechts twee maal per week toegelaten. Voor het overige gelden dezelfde maatregelen als voor de Westduitsers. In de westelijke heuvels van Men- doza, de plaats waar Nederland zijn wedstrijden in de eerste ronde speelt, verblijven drieduizend sol daten om de veiligheid van spelers en toeschouwers in het stadion van Mendoza te garanderen. Inwoners worden geadviseerd in de avondu ren niet in de buurt van het stadion te komen in verband met verstrek kende bevoegdheden van de speci ale bewakingseenheid. Hoewel conflicten dagelijks voor komen ook spelers die een lucht je willen scheppen worden re gelmatig aangehouden heeft niemand van de deelnemende lan den een woord van protest laten horen. De speciaal voor hen dicht bij het hotel aangelegde trainings velden worden in dank aanvaard omdat het de orde en concentratie in de spelersgroep versterkt. Waar bij voorbijgegaan wordt aan het begrip verveling. Voor persmensen zijn de veilig heidsmaatregelen een kwelling. Een Argentijnse verslaggever van een blad uit Cordoba werd korte tijd vastgehouden omdat hij op het vliegveld van Cordoba de trainer van Peru, Marco Calderon. inter viewde. Hem werd te verstaan ge geven, dat het niet geoorloofd was een verklaring te vragen. Zijn aan tekeningen werden afgenomen en verscheurd. In een ander geval werd een tape-recorder van een Franse journalist geconfisceerd. Het wekt de indruk dat meningen van voetballers of coaches de effi ciency van de veiligheidsacties na delig zouden beïnvloeden. MACON De Fransman Mauric le Guilloux heeft de eerste etappe van de Dauphiné Libéré gewonnen. HIJ legde de afstand van Thonon-les- Bains naar Macon van 247 kilometer af in 6 uur, 27 minuten en 18 secon den. Tweede werd zijn landgenoot Jacques Esclassan in 6.30,41 en der de Dominique Sanders (Fra) in de zelfde tijd. De beste Nederlander was Jan Huisjes met een zesde plaats. Le Guilloux nam tevens de leiderstrui van landgenoot Hen- ny Kuiper over die in het grote peloton is geëindigd. Eerste etappe 1 Maurice le OuUloux <FTa> 247 km In 6 27.18. 2 Jacques Esclassan (Frai 6.30.41. 3 Dominique Sanders (Fra) Z.L. 4. Barry Hoban iGBi. 5 Guy Sibille (Frai. 6 Jan Huisjes (Ned), 7. Klaus-Peter Thaler (WD). 8 Jean-Pierre Dan- gvillaume (Fra), 10. Marcel Tinazzl (Fra) allen dezelfde tijd als Esclassan. Milkrace WESTON-SUPER-MARE De Pool Jan Brezny heeft de tweede etappe van de Milkrace. de Ronde van En geland voor amateurs, gewonnen. Brezny, die maandag ook in de eer ste etappe zegevierde, won de sprint van een groepje van drie vluchters, na 172 kilometer die leidden van Bournemouth naar Weston-Super- Mare. Door zijn overwinning nam hij de leiding in het klassement over van de Rus Soeksroesjenkov. Los Angeles moet IOC-voorwaarden accepteren LOS ANGELES John Ferra- ro, de voorzitter van de ge meenteraad van Los Angeles heeft verklaard dat de stad er niets voor voelt de Olympische Spelen van 1984 te organiseren onder de voorwaarden, die het internationaal Olympisch co mité stelt. Volgens hem zal Los Angeles de toewijzing van de Spelen dienen terug te geven, tenzij het IOC zich aanzienlijk inschikkelijker opstelt. De nieuwste Olympische controver se speelde zich vorige week in Athe ne af, toen het IOC Los Angeles aanwees als organisator van de Spe len onder voorwaarde, dat de stad alsnog het Olympisch contract on dertekent. Dit dient vóór 1 augustus te gebeuren. Bij zijn terugkeer uit Athene, waar hij samen met burge meester Tom Bradley aan de onder handelingen deelnam, zie Ferraro, dat de IOC-voorwaarden volkomen onacceptabel zijn voor de belasting betalers van Los Angeles. „Als wij niet de één of andere conces sie uit (het IOC) kunnen wringen." zo zei hij, „Als we niet de zaak in eigen handen kunnen nemen, zullen we onze kandidatuur moeten intrekken. We hebben tien tot twaalf jaar ge werkt om de Spelen te krijgen. Als het niet lukt op onze voorwaarden, dan maar niet. Ik geloof niet dat we ze willen, zoals de zaken nu staan." Ferraro's uitlatingen gaan in dezelf de richting als die van burgemeester Torn Bradley. Deze zei dat de stad geen financiële verantwoordelijk heid voor de Spelen zal accepteren en als het niet mogelijk mocht blij ken het financieel risico elders te verzekeren, het internationaal Olympisch comité de Spelen van 1984 elders zal moeten onder brengen. Ook Bob Ronka, gemeenteraadslid van Los Angeles, was bij terugkeer uit Athene, waar het Internationaal Olympisch Comité zijn congres hield, nogal verbolgen over het feit dat LA akkoord moet gaan met het standaard contract van het IOC. Op het vliegveld van Los Angeles zei Ronka: „Wij zijn door het IOC beet genomen. Er bestaat geen kans dat de gemeenteraad van Los Angeles akkoord kan gaan met de gestelde voorwaarden. Bij onze aankomst in Athene vertelde het IOC dat het onze offerte zou accepteren. Maar drie dagen later was het standpunt 180 graden gedraaid Ronka om schreef IOC-voorzitter Lord Killanin als „een verouderde, geheimzinnige figuur zonder realiteitszin." SURFEN Van vrijdag 2 loten met zondag 4 juni wordt op het Veeree Meer het Euro pees kampioenschap tandemsurien gehou den. Het Is de eerste keer dat een dergelijk evenement In Nederland wordt georgam seerd De equipes uit West-Duitsland en Nederland behoren tot de grote favorieten voor de UteL ATLETIEK Tijdens de aUeUekcntmoe- ting tussen Kenia en Tanzania heeft de vrij onbekende keniaan Richard Tuwel op de 1500 meter de Tanzanlaan Filbert Bayl, we reldrecordhouder op die afstand, verrassend verslagen. De Keniaanse soldaat won In de niet al te goede Ujd van 3 minuten 42.3 seconden. Bayl had ééntiende van een se conde meer nodig. Derde werd Kanla's Kip- subai Koskei in 3 minuten 44.4 seconden Koskel won de 5000 meter, een zege die vantevoren was toegedacht aan favoriet Su leiman! Nyambul. Koskei finishte In 14 mi nuten en 6.2 seconden, Nyambul had 1.6 seconden meer nodig SCHAKEN De match om het wereldkam pioenschap schaken tussen de Russische titelhouder Anatoli Karpov en de in bal lingschap levende Russische grootmeester Viktor Kortsjnoi zal op 17 juli beginnen De match wordt gehouden in het Philippijnse bergsUdje Baguio City en zou oorspronke-. lijk op 16 juli beginnen De Philippijnse schaakbond verklaarde onlangs dat de eer ste partij een dag was uitgesteld op verzoek van president Ferdinand Marcos Waarom de president om het uitstel had gevraagd, werd niet duidelijk gemaakt. 8CHOONSMINGEN - Nederland en Span je zullen op zaterdag 3 en zondag 4 juni uitkomen in een wedstrijd schoonsprlngen op de drie meter-plank In het zwembad de Walerthor in Den Haag De8paanse ploeg ts als volgt samengesteld dames Carmen Be ien Nunez. Soma Pemandez. Amparo Fer rer Heren Ricardo Camacho. Oregorto de la Rosa. Manuel O and art as Nederland wordt vertegenwoordigd met liefst vijf leden van vereniging morgen stond. De samenstelling van de ploeg is dames: Joae de Forel iMorgenstond). Lidy Spruyt (Joop Stotljm. Caroline Linthuis (Morgenstond). Jolanda van de Langenberg (Morgenstond). Heren John van de Lingen (Morgenstond). Rene Linthuls (Morgen stond) VOETBAL - Horst Dieter Höttgea. 66 keer Duits International, heeft zijn loopbaan bij Werder Bremen beèlndkgd Höltges. 34 jaar. heeft er ook dit seizoen veel toe bijgedragen dat Werder zijn plaats ln de Bundesttga behield. De club had hem graag nog een seizoen willen behouden, maar de libero, die als vertegenwoordiger voor een firma In sportartikelen In Noord-DuiUland werkt, vindt zijn maatschappelijke carrière belang rijker. SOFTBAL Het toernooi om het wereld kampioenschap zal dit jaar toch doorgaan. Het toernooi wordt nu ln de periode van 13 tot en met 21 oktober In de Mtddenameri- kaanse staat El Salvador gehouden Het Nederlandse team onder leiding van Nol Houtkamp zal ook aan dit toernooi deel Aanvankelijk zou dit wereldkampioen schap, dat eena ln de vier jaar wordt gehou den, plaats vinden ln Japan Onder politieke druk ln de wereld softbal federatie van Chi na moest Japan van de organisatie ervan afzien China was fel gekant tegen de deelne ming van Taiwan. ALGEMEEN De organisatie van de Oe- menebest Spelen heeft bericht ontvangen dat Oeganda niet zal meedoen aan de 8pe- len die dit Jaar In Edmonton augustus i worden gehouden. Er Is geen reden opgege ven voor dit onverwachte besluit Volgens de Canadese pereorganen zou de reden lig gen ln het feit dat president Idl Amin van Oeganda als coach zou gaan optreden van de 75-koppige boksdelegatie die zijn land ZOU afvaardigen De Canadese regering heeft echter laten weten dat Arme niet wel kom Is ln Canada.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13