Spektakel blijft uit Noordwijk-ACV voor VV0G Verseveldt kan véél voor u betekenen als u van plan bent te 'plannen'! Koetsier waarschuwt voor optimisme SDCP naar eerste klas ernstige uitgangspositie voor Asser formatie na 1-1 Bekerfinale ZATERDAG Verlies (3-0) SDVB Drachtster Boys ïfc-landskampioen na zeven jaar uit eerste klas Drie spelers Sparta-C naar Zwart Wit '28 Jaap Schipper neemt afscheid DAG 29 MEI 1978 SPORT T rouw/Kwartet h 13 cr Jeroen Wielaert DRDWIJK De punten waren correct verdeeld, maar de stemmingen liepen toch duidelijk teen. Na de 1-1 kwam de kantine niet meeslepend tot leven. Veel Noordwijkers trokken in dat nd het gezicht dat meer hoort bij een tandartsenwachtkamer. De thuisclub toonde een lichte ■slagenheid. De ACV daarentegen nam de trein terug naar Assen met het idee dat een punt uit i dergelijke uitwedstrijd winst betekent en dat volgende week ook de algemene zaterdag titel or het grijpen ligt. Schamper klonk het in de Noordwijk-kringen: „Laat ze maar denken dat ze it al gewonnen hebben". Kees Kastens: „We blijven vol vertrouwen. De grootste bluffer wint ied. I de ffschillende stemmingen, hele- gracial passend bij de verschillende 8 uitellingen. Voor de wedstrijd zei wrdwijk-trainer John Belman al: it weken geleden dacht iedereen het niets zou worden, nu zie je je voor de algemene titel speelt, moeten er gewoon een leuke pot maken en de zenuwen beperkt te houden. Ontspannen spelen, we moeten er natuurlijk wel :onder gedreven klonk het niet. uit andere uitlatingen vooraf, alles wat er tussen de regels bleef de indruk achter dat de ;resse van Noordwijk voor de al- »ene titel, een week na het spec ie. ^ulaire behalen van het afdelings- ïpioenschap geen al te fanatieke meer heeft. Niet overheersend, toch wel aanwezig lijkt het mei dat het heftig bevochten af- ingskampioenschap Noordwijk al loeg bevredigd heeft. De titeldrift voelt meer lust voor een nieuw logtepunt. Het idee om wellicht -en zondagkampioen Hoogeveen te treden voor het landskampi- enschap der amateurs, in Drentse jérby's, werkt daarbij extra stimule- fend. Zei Noordwijks John Eelman tok: „ACV is mentaal stérker". pteressant naast dit alles is een blik de landkaart van het zaterdag- NOORDWIJK - De bekerfinale tus sen eersteklasser ACV en tweede klasser Jodan Boys wordt woensdag 31 mei op het terrein van IJsse lm eer vogels in Spakenburg gespeeld. Aan vang 19.00 uur. voetbal. Uiteenlopende wegen heb ben Noordwijk en ACV naar hun rechtstreekse confrontaties geleid. De Assenaren toerden vrijwel voort durend op een fraai geasfalteerde snelweg en troffen nauwelijks lastige tegenliggers aan in hun eerste klas B. Noordwijk moest zich uit de file van de eerste klasse A worstelen, zag zijn pad met veel zenuwen gepla veid. Jan Mennega, het gevaar van ACV: „Het is een nadeel voor ons, dat zij niets anders gewend zijn dan knok ken." En Ronald Manders, de spel verdeler: „Je leest hier en daar, dat ACV misschien .in slaap gevallen was. Maar we hebben gewoon even de instelling gehad om gas terug te nemen. We konden zo Jan Mennega rustig de tijd geven om van zijn blessure te herstellen". De krachtmeting Noordwijk-ACV beloofde veel, maar was uiteindelijk niet groots. Haalde zeker niet het peil van vorige duels om de algeme ne zaterdagtitel. Een toch in het ge- joerd Boot maakt weliswaar een trappende beweging, maar heeft ich een kopbal losgelaten, waamee hij Noordwijk op een 1-0 oorsprong brengt. heugen levert de fraaie herinnerin gen op aan de gevechten die Noord wijk en IJsselmeervogels twee jaar geleden, en DOVO en IJsselmeervo gels, vorig jaar leverden. Zeer ener verende gebeurtenissen, spectacu lair en met een sfeer, die je alleen zinderend kan noemen. Het waaide wel bij Noordwijk-ACV, maar storm achtig was het verder nauwelijks. Jack Soumeru had wat dat betreft veel goeds kunnen doen. Al in de eerste minuut kreeg hij de kans om de score voor ACV te openen, maar hij schoot er net naast. Over die klap is hij de rest van de wedstrijd niet meer heengekomen. Wat volgde was een vrij kalme perio de. Een lijn viel in het spel niet te ontdekken. Wederzijds was het ge rommel op het middenveld, waar al leen Ronald Manders voor ACV en Kees Kastens voor Noordwijk tot echt goede prestaties kwamen. De passes, die de anderen afleverden waren over het algemeen zwak en de combinaties derhalve gebrekkig. Haastig was het, zonder rust. Tot uitgespeelde kansen kwam het niet. Frans van der Veen bewaakte Jan Mennega goed (Mennega: „Hij was hard, maar niet gemeen. Ik had een schopper verwacht"), waardoor de punt van de Assense aanval niet zijn gevreesde scherpte kreeg. Aan de andere kant bleef de voorste lijn van Noordwijk onder de maat, mede door het feit dat Ruud Bröring, voor twee wedstrijden geschorst, niet meespeelde. John Eelman: „Ach, de- geen die niet meespeelt is altijd de beste. Het was lang geleden dat John van Dijk in het centrum stond, dat moest weer even wennen" Noordwijks openingstreffer kwam van de middenvelder, die verder ook onderzijn niveau bleef: Sjoerd Boot. Hij speelde met een zenuwontste king, wat hem het demareren be moeilijkte. In de 24e minuut was hij echter wel op tijd op de plaats waar een voorzet van Hans Westgeest kwam. Gerard de Roo keek slechts toe; Boot kon inkoppen: 1-0. In de 35ste minuut werd het geen 2-0. John van Dijk schoot op de rechter- paal, de bal stuitte terug, Boot pro- beerde het opnieuw, maar ook zijn schot trof een p%al, de linker. ACV kwam goed weg. Opvallend voor het Ronald Manders schiet ACV tegen Noordwijk naar 1-1, hoewel doelman Ab van der Niet de actie van de uitblinkende middenvelder nog probeert te ontregelen. Frans van der Veen kijkt verschrikt toe. Assense zelfvertrouwen was. dat na afloop luchtig over deze, en meerde re Noordwij kse kansen werd heenge- praat. Het laatste deel van de eerste helft werd beheerst door ACV. Drie corners, maar geen gelijkmaker. Die gelijkmaker kwam wel na rust, in de veertiende minuut. Uit een pass van Jan Mennega kon Manders vrij op het doel afgaan. Zijn inzet kreeg van de verder nauwelijks op vallende Hooyer de laatste trap 1-1. Noordwijk drong daarna meer op, maar bleef behept met zijn beperkte stootkracht. ACV kreeg vele moge lijkheden, die echter vaak in een Noordwijkse buitenspelval smoor den. Nog eenmaal was de thuisclub dicht bij de zege: John van Dijk haalde uit, maar het doel had een lat. Analyses. Ronald Manders: „Het is ons al gebleken in de bekerwedstrijd tegen Noordwijk, dat ze in de tweede helft wat terugzakken. Ook hebben we weer gezien, dat ze in moeilijkhe den komen, als Je ze onder druk houdt. Een groot pluspunt was voor ons, dat Ruud Bröring niet meedeed. Over het algemeen zijn ze me tegen gevallen". NOORDWIJK-ACV 1-1 (14). 24 8Joerd Boot 1-0. 59. Ronal-l Manders 1-1. Scheidsrechter: Van Dodewaard. Toeschouwers: 3000. NOORDWIJK: Van der Niet; West«e«st. Van der Veen, C. Spaanderman. Van Kesleren. Kar stens. A. Spaanderman, Boot; Sultorp. Van Dijk. Boners ACV: Hoekman. Schipper. Koeling. Bolman; Soumeru, Postma. Manders. De Roo. Hooyer. Mennega. Veneboer (Dijkstra). door Leo Hoogerwerf NOORDWIJK Dat ACV favoriet is voor de landstitel, moest trainer Peter Koetsier al tijdens de terug reis in de intercity-trein Leiden-As- sen, na de 1-1 bij Noordwijk, pijnlijk ervaren: „Ik bespeurde al bij diverse spelers een te optimistische stem ming. Zo van: uit hebben we ze op 1- 1 gehouden en dan zullen we thuis het karwei wel afmaken. Kijk, om kampioen te worden moet je toch drie punten halen. Dus moeten we winnen, maar datzelfde geldt voor Noords-ijk. De strijd is nog volledig open. In feite zijn we nog even ver als we zaterdag begonnen. Boven dien vraag ik me af of het eerst uit spelen echt een voordeel is. Het is natuurlijk wel een gegeven dat het met een gelijk spel in eigen omge ving .wat gemakkelijker voetballen is" De kans dat de finale van het ama teurkampioenschap van Nederland een noordelijke (lees: Drentse) aan gelegenheid wordt, is nog nooit zo groot geweest als dit jaar. Hooge veen werd gisteren, zonder te spe len, zondagkampioen. ACV-aanvoer- der Ronald Manders: „Dat zou uniek zijn voor het Drentse voetbal. Een stukje erkenning voor het voet bal in het noorden. „En trainer Koetsier, die zich ook even van de optimistische kant laat zien: Zo'n wedstrijd zou goed zijn voor zo'n 15.000 toeschouwers. Het is dan wel de vraag of we die kwijt kunnen op ons complex. Maar uitwijken naar een ander veld zullen we nooit doen." Of ACV inderdaad voor die unieke gebeurtenis kan zorgen, moet wor den afgewacht. In elk geval heeft de Asser formatie zich zaterdag op grond van een sterke tweede helft in een gunstige uitgangspositie gema noeuvreerd. Koetsier over het her stel na rust: „In die eerste helft liep het niet. We speelden te terughou dend met te weinig lengte in het. spel. Dat was vooral te wijten aan de tegenwind. Dan kan je merken dat Noordwijk wat steviger gebouwde spelers in de ploeg heeft. Daar zag je wel lange trappen. Bij ons niet; de opbouw leek wel het doel in plaats van het middel. In de rust heb ik ze op de fouten gewezen. In de tweede helft ging het beter, ook dankzij het windvoordeel." Moest ACV als ploeg al wennen aan het spelen aan de winderige kust streek, de door langdurige kniebles sures uitgeschakeld Jan Mennega (vijf weken) en Jan Schipper (vier weken) moesten zich tijdens hun heroptreden weer aan het wedstrijd ritme aanpassen. Koetsier: „Vooral voor Mennega was ik bang, maar het ging goed. Ze waren wel erg moe en hadden last van stijve spieren." Mennega, die wellicht toch liever amateur blijft dan terug te keren naar het profvoetbal: „Ik was al blij dat ik weer kon meespelen. Het ging weer redelijk, al was het schieten toch nog lastig. Echt uithalen durfde ik nog niet." Wat betreft het opdoen van wedstrijdritme komt het beide spe lers goed uit dat ACV komende woensdag in de bekerfinale tegen Jodan Boys moet aantreden, al ziet Koetsier ook nadelen: „Vooral met het oog op eventuele blessures, vind ik jammer dat deze wedstrijd er tus sen door komt. Bovendien zijn we nu met onze gedachten bij Noord wijk. Maar we proberen ze wel af zonderlijk van elkaar te zien. En, we treden aan met het sterkste elftal. Bovendien ^heeft de ploeg heel wat wedstrijden-moeten spelen om in de finale te kofhen. Dan wil je die ook winnen." door Lies Mast SPAKENBURG De beslissings wedstrijd tussen SDCP en SDVB om het kampioenschap van 2C. die za terdag op het terrein van Spaken burg werd gespeeld, heeft uitgewe zen dat Sterk Door Combinatie Put ten de vierde nieuwe eersteklasser is geworden. Maar ondanks de duidelijke 3-0 over winning van de ploeg van trainer Jonker had het ook wel Sterk Door Vriendschap Bameveid kunnen zijn. Want de jongens van trainer Oerard Lenselink hebben goed spel laten zien, maar het geluk was aan de zijde van SDCP. Ook de Puttense forma tie heeft prima spel op de fraaie grasmat gedeponeerd en de 500<X!) toeschouwers hebben daardoor een heerlijke middag gehad. Arbiter Aart van der Roest deed het even eens voortreffelijk, waardoor deze belangrijke strijd uiterst sportief is verlopen. Het geluk waar we op doelden be treft het kogelharde schot van 35 meter afstand, waarmee aanvoerder Wlm de Lange in de 23e minuut na een door Jan Termaat genomen vrije trap de bal in de uiterste bovenhoek langs invaller-doelman Bert us van der Berg schoot: 1-0. Ook de geschor ste keeper Rein Kuyt zou dit schot niet hebben kunnen keren. Acht minuten was de tweede helft oud. toen Arnold Jansen de bal naar de vrijlopende Jan Termaat schoot en alweer zo'n harde knal, ditmaal van twintig meter afstand, en nu In de andere hoek: 2-0. SDVB gooide daarna alles op de aanval, er werden vloeiende combi naties opgezet, maar de precisie ont brak daarbij zodat er telkens wel een SDCP-er was om een spaak in het wiel te steken. De uitvallen van SDCP bleven bijzonder gevaarlijk. En toen invaller Ko van der Berg een kwartier voor het einde een fraaie 'solo met een schuiver door de benen van doelman Van der Berg afrondde en daarmee 3-0 scoorde, was het voor de Barnevelders een verloren zaak SDCP-SDVB 34 (14). 23 Wlm de Lun 14. 53. Jan Termaat 24. 75. Ko van der Betf 24. Scheidsrechter: Van der Roeit Toeachovwers 5000 SDCP: Van Beekhoven; Kuyt De Lance. Daa)- huyzen. Doorn, Van Ommeren, Termaat. Schuit. Janaen. Van Staveren, Rochemoot (Van der Berg). SDVB: Van der Berg; 8chreuder, Henk Morren, C luis tra, Adrle Morren; Kaspers (Kool); De Leeuw. Eddy Morren (Schothuls); Veltman. Heimgartner, Hazcleger. HARKEMA Na vijl seizoenen in de tweede klas te hebben gespeeld is Drachtster Boys gedegradeerd. Drachtster Boys-Leeuwarder Zwalu wen 1-2 (1-1) bv. 25 Albert Bos 0-1,43. Luit Nijboer M. 103. Albert Bos 1-2. Scheidsrechter: De Haan. Toeschou wers: 2000. loor Hans Timmermans aÊLDENBROEK Op het terrein van het reeds gedegradeerde vWIOS kwam dan toch nog een plotseling eind aan het eerste- iasserschap van WOG. Zeven jaar ervaring in het voetballen in le eerste klas, bleek voor de Harderwijkers in het beslissingsduel im de tweede degradatieplaats in 1B volstrekt onvoldoende. Met 1 trok ON volkomen terecht aan het langste eind, waardoor de iebutant het bestaan in het Walhalla van het zaterdagvoetbal 'oorlopig voor één seizoen veilig stelde. 'alent en offensieve acties gaven ON iraktisch het gehele arenagevecht e overhand. Berichten voor de dat de ploeg van oefen- neester Ron Dellow in de verras- °Piend gewonnen duels tegen DOVO 16-4) en Hulzen (8-0) doping gebruikt p ou hebben, had ON nog eens extra Tfemotiveerd. Voorzitter Markvoort an ON: „Die berichten over doping 'Jrtjn volstrekt uit de lucht gegrepen. 3 Tegen DOVO hebben we toch drie- ,1 een achterstand aangekeken, erwijl Huizen na een sterk eerste lalf uur totaal in elkaar stortte". Wrevel zetten de niet verwachte tverwinningen van ON echter wel; >ok bij WOG. Vertelt een anoniem Karderwijks bestuurslid in de uren 'oor het zenuwslopende duel: „Het U^verrassende competitieverloop van de laatste weken, geeft ons voldoen- de optimisme over de uitslag van 1 ideze wedstrijd. In dit verband is het :IDlfrappant dat WOG aanmoedigings- '.ij ielegrammen heeft gehad van WHC Nunspeet: Meer wil ik er niet over Wrevel alom dus bij WOG, en dat jwerd nog eens versterkt door het 'gegeven, dat degradatie niet ver wacht werd. Voorzitter Jansen: „Een (hard gelag voor onze club". Vorig seizoen werd de aanstoot gegeven, tot een grootscheepse verjonging, waar men nu de vruchten van wilde Jlukken. Enkele jonge spelers zoals Sti Jansen, Jan Zwaan (hij was ook tegen ON niet van de partij) en Otto —jKielderman waren echter frequent jjabsent wegens het vervullen van de „plicht des vaderlands". Voeg daar bij de trainersperikelen rondom Ger- rit van Dijk („Die man kan de boel totaal niet motiveren", en kreeg een bestuurslid naast zich) en het wanor delijke seizoen bij de ex-landskam pioen is ten volle getekend. ON wilde de zaken vanaf het aanvangssignaal van de goed leiden de arbiter Piijter zo aanvallend mo gelijk gaan aanpakken. Markvoort: „Wij hebben geen verdedigings ploeg; ik hoop alleen dat er naast het grote optimisme niet teveel zenuwen zijn". Binnen een kwartier had de Almelose formatie de begeerde ope ningstreffer. Herman Tiesselink zet te het leder voor de goal, waar Albert Kamp gereed stond om Hans Jansen met een fraaie kopbal te verschalken (1-0). WOG begon toen al te verval len in de kwaal, waardoor de forma tie van Gerrit van Dijk het duel uit handen gaf. Slechte passes en het slecht afwerken van de kansen, waarin vooral Eti en Jan Jansen grossierden. Wat dat laatste betreft bezat ON een ijzersterke „troef" in Harry Struis, die kans op kans kreeg, maar weigerde de doelrijpe moge lijkheden te verzilveren en ON al voor rust een gewonnen wedstrijd te laten spelen. Terwijl WOO in het tweede speel- deel een verse aanvaller Inzette (Jan Hoksbergn kwam ln het team ten koste van Nico van Haagen, die te gen ON-uitblinker Hans van de Berg geen ruimte kreeg), besliste de for matie van Ron Dellow in vijf minu ten de strijd. Eerst was het Ben ON-verdediger en uitblinker Hans van der Berg houdt nauwlettend WOG-middenvelder Jan Varkevisser in het oog. Ook Jan Bron kers is attent. Dikkers (Markvoort: „Over hem ben ik de afgelopen week opgebeld door Heracles, terwijl ook Vitesse en Sparta belangstelling zouden heb ben"). die een lange rush van Albert Kamp afrondde, door zich om te draaien en Hans Jansen voor de tweede maal kansloos te laten (2-0), terwijl vier minuten later Albert Kamp, ondanks een overtreding van Hans Jansen (Piijter paste de voor- deelregel toe), 3-0 scoorde. WOO was op onoverbrugbare ach terstand gezet. „Voor ON geen plaats in de tweede klasse" scandeerde het Almelose legioen dat in grote getale was opgekomen. WOG probeerde nog wel iets terug te doen, maar toch konden Jaap Umans en de zijnen niet profiteren van het zwakke keep erswerk van ON'er Henk Hoop, die tot de 87e minuut van dit duel geen bal uitgezonderd terugspeelballen klemvast kon grijpen. Hoewel Hoksberg en Jansen reële mogelijk heden kregen om de score een beter aanzien te geven, had WOO wel de hulp nodig van Hans van der Berg. Een schot van Hoksberg verdween, via de schoen van Van der Berg. achter Henk Hoop (3-1). ON-WOC 3-1 (34). 14. Albert Kamp 14; 56. Ben Dikken 2-0; 60 Albert Kamp 34. 74 Jan Hoks berg 3-1. Scheldirechter. Piijter. Toeschouwers: 3200 ON: Hoop; Van der Berg, T Struis. Makklnga, Rooslnk, Bronken, O Kamp, A Kamp; Tiesse link (Mahler), H. Struis, Dikken. WOG: H. Jansen; Dekker. O. Foppen. Van Dijk, Kelderman; J. Jansen (Dooyeweert). Umans Varkevisser; W. Foppen. E. Jansen. Van Haegen (Hoksbero Van onze sportredactie ROTTERDAM Hoewel de 'transferperiode' bij de ama teurs pas 31 mei sluit, zijn bij enkele clubs de mutaties al bekend. Traditioneel is het verloop bij Zwart Wit '28 groot, al gaan praktisch geen eerste elftalspe- lers weg. Behalve Leen Rade maker (naar HVO) zijn de ver trekkers Rob Smaal (Phoenix), Ben de Berg (PPSC), Loek Bal (De Zwervers) en Wlm Groene- wegen (Barendrecht) tweede keus. Van de zeven nieuwe spelers zijn er drie afkomstig van Jong Sparta, waar zij geen nieuw contract meer kregen. Het zijn doelman Henry Scheffers, mid denvelder Bennie Rüter en linksbuiten Gijs Zwaan. De an dere nieuwelingen zijn: doel man Hans van der Hoek (Hille- sluis), voorstopper Anton Paap (Feyenoord 3), middenvelder Jan Coenen (Tediro) en mid denvelder Adrie du Moulin (Hillegersberg-za). Bij RVVH keert Henk van der Ent na twee jaar profvoetbal bij NAC terug. De Ridderkerkers krijgen ook de beschikking over Joep Goedendorp (Spijkenis- sc). Theo Liesting keert na een jaar terug naar Sint Lodewijk. Jan Bruys gaat na een seizoen Barendrecht terug naar CVV. Bij de Barendrechters gaat Bram van Tol bet rustiger aandoen. Tegenover het afscheid van Jaap Schipper en vertrek van Piet Brussaard (Spijkenisse) staat bij SHO de komst van Jan Grauss (terug van Oud-Bcijer- land). Jaap Groenenboom (Poortugaal), Karei Klaver (GOZ) en Cees Orgers (SSS). Van onze sportredactie OUD-B EI JERLAND - Jaap Schip per heeft zaterdag een punt gezet achter zijn actieve voetballersloop baan. De 35-Jarige verdediger van SHO deed dat met een wedstrijd van het huidige topteam tegen oud-eer ste elftalspelers van de Oudbeijer- landse formatie. De oude garde won met 3-4. Schipper speelde in beide ploegen één helft mee. In een open koets werd Schipper, samen met vrouw en kinderen, van zijn huls naar het sportpark gereden, waar hem een grootse huldiging wachtte. Naast veel bloemen, die hem zelfs al onderweg werden aange reikt, kreeg Schipper ook geschen ken. Namens de vereniging kreeg hij uit handen van voorzitter Arie Baars een kleurentelevisie. De spelers groep verraste Schipper, die twintig jaar ononderbroken in het eerste elf tal heeft gespeeld, met een radio cassetterecorder. De supportersvere niging gaf een diascherm, terwijl de ontspanningscommissie aan Schip per een envelop met inhoud over handigde. Scheidsrechter Van der Engel uit 8chipluiden stapt over van het zater dagvoetbal naar het zondagvoetbal, waar hij wil proberen op de over- gangslijst betaald voetbal te komen. Naaldwijk (za) heeft het toernooi om de Westiand Cup gewonnen door in de finale bekerhouder Naaldwijk (zo) met 2-1 te verslaan. In de strijd om de derde en vierde plaats werd Verburch (zo) winnaar door de straf schoppen beter te nemen dan West- landla, nadat de wedstrijd in een 1-1 gelijk spel was geëindigd. Vriendschappelijk Semper AlUui-RCL 1-2, Loo«dulnen-D6VP 0-1. Capellc-Orunje Wit 11. Plmhil-Ooudi 3 2. H*l nenoord-Oud Beljertand 04. ZBVH WFB 4-4. WOZ-A8WH 10. SC Vooroe-Rotenbum 44 Verseveldt heeft zo'n 80 verschillende planborden. Met zelf klevende of magneiische symbolen. Voor termijnplanning, voorraad controle, machine-bezetting enz. Onze gespecialiseerde adviseur kan in de showroom alle plansystcmen 'duidelijk' laten zien. Tot ziens! Vraag snel onze documentatie folders aan. Adviseurs en verkopers van efficiëncy

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13