i d g Interessante baan voor zelfstandige, technisch georienteerde bibliothecaris (m/v). jonge huisartsen Piazza Center Eindhoven spaart energie aan alle kanten. 0° Groepsleider transportuitvoering DIRECTIE-SECRETARESSE Chemicals Trouw Trouw nv groriinger autobusdienst onderneming allround correspondenten acceptanten PEE! Advieskring Bunnik B.V. INLICHTINGEN TEL. 020-913456 Toestel 796 PERSCOMBINATIE TRANSPORT B.V. ZATERDAG 27 MEI 1978 TROUW/KWARTEfTERC De N V. G.A.D.O. is een streekvervoerbedrijf. dat in de provincie Groningen en een deel van Drenthe de autobusdiensten verzorgt. Daarnaast wordt groeps- en toen/ervoer uitgevoerd. Het bedrijf heeft ongeveer 600 werknemers en 220 autobussen. Wij vragen een Tot haar taak zal o.a. behoren: - verzorging van de directiepost; verzorging van het directiearchief; - registratie en distributie ingekomen post; - meewerken aan voorbereiding van vergaderingen; - maken van verslagen van vergaderingen en besprekingen van de directie. Wij denken aan iemand met een opleiding op tenminste HAVO- niveau. en bij voorkeur ook een secretaresse-opleiding, die reeds enige jaren ervaring in een soortgelijke functie heeft. Zij moet goed kunnen samenwerken in ons team van directie- en staffunctionarissen. Haar leeftijd ligt bij voorkeur rond de 30 jaar. Bij aanstelling wordt, afhankelijk van opleiding, ervaring en leeftijd, een aanvangssalaris geboden van 2.000,2.300,— per maand (te betalen AOW-premie wordt volledig gecompenseerd). Groeimogelijkheden in het salaris zijn mede afhankelijk van de wijze waarop de nieuwe medewerkster zich in haar functie ontwikkelt. Belangstellenden worden uitgenodigd hun brieven (met recente pasfoto) te richten aan de Directie van N.V. Groninger Autobusdienst Onderneming (G.A.D.O.), Postbus 125, 9700 AC Groningen. Borg Warner Chemicals, is een internationale onderneming met fabrieken in de Verenigde Staten, Brazilië. Canada, Japan, Australië, Schotland en Nederland. In Amsterdam, Havens West worden kunststoffen geproduceerd, zoals bijvoorbeeld Cycolac ABS en Blendex modifiers. De BIBLIOTHECARIS (m/v) werkt geheel zelfstandig aan het be handelen. registreren en verzamelen van informatie. Het aankopen, handhaven, controleren en onderhouden van boeken, brochures, week-en maand bladen, produktinformatie. patenten, artikelen en intern tot stand gekomen memoranda. Tevens het selecteren van de juiste informatie bestemd voor staf en ander personeel. Hij/zij heeft een opleiding tot bibliothecaris/bibliothecaresse gevolgd en heeft zo mogelijk erva ring opgedaan in een technische bibliotheek. Wij zien het als pluspunt als kandidaten ervaring in of kennis van moderne vakliteratuur hebben en en/a ren zijn in het opsporen van technische gegevens. Kennis van de Nederlandse en Engelse taal is een vereiste, evenals een middelbare schoolopleiding zo moge lijk met G.O.-A. of HBO. De juiste gegadigde bieden wij een uitstekend salaris en prima secundaire arbeidsvoorwaarden. Bent u geinteresseerd? Dan zien wij gaarne uw schriftelijke sollicitatie tegemoet. S.v.p. richten aan Borg Warner Chemicals, Antwoordnummer 7601, Cyprusweg 2, Amsterdam. Gaarne kode RD/1-T vermelden. De „Europeesche". een algemene schadeverzekering maatschappij. toonaangevend in reis- en recreatie verzekeringen, zoekt wegens snelle groei voor de binnendienst en Hun werkzaamheden zullen bestaan uit het met een grote mate van zelfstandigheid behandelen van schade gevallen, resp. het accepteren van verzekeringen voor de branchegroepen brand, varia en transport. Praktische ervaring opgedaan in een soortgelijke functie is gewenst. Naast een goede honorering bieden wij moderne secundaire arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties met omschrijving van opleiding en ervaring te richten aan de afd. personeelzaken. t.a.v. de heer A. C. Reuijl. VERZEKERING MAATSCHAPPIJ N.V. KEIZERSGRACHT 124, AMSTERDAM TELEFOON 020-217217 De heer J. P. J. van Dissel, projeki- direkleur van hel winkelcentrum Piazza Center in Eindhoven. A ir-conditioning geraffineerder laten werken. Gerealiseerde besparing f 70.000. .per jaar op een energiepost van ca. f270.000.., dat is meer dan een kwart Het Piazza Center in Eindhoven is een volledig air-conditioned overdekt winkelcentrum, waarin zon 60 gespe cialiseerde winkels zijn geconcentreerd, voornamelijk in de sektor: wat exklusie- vere mode, geschenken en woningin richting Ongeveer de helft van het totale energieverbruik van het centrum komt op rekening van de air-conditioning de andere helft gaat op aan licht, gasverwar- ming roltrappen en liften. De direktie van het Piazza Center is er in geslaagd via een aantal relatief eenvoudige maatregelen, het energiever bruik aanzienlijk te doen dalen. De be sparing op gas bedraagt hierdoor zo'n 40% en die op elektriciteit zo'n 20% in vergelijking met het verbruik in 1975. We spraken over die maatregelen met 0e heer J. R J. van Dissel, projekt- direkteurvan het Piazza Center. Investering van f 6.000,- bespaart f3.600,-per jaar. Meneer van Dissel, wal zijn in grote lijnen de maatregelen die u genomen hebt? .Dat zijn er een heleboel, kleine zowel als ingrijpende. Om met de sim pele te beginnen: zo hebben we bij de laad-en lospenons als ook bij de fietsen stalling tochtschermen laten plaatsen, waardoorwe binnen het gehele centrum aanzienlijk minder last hebben van de koude luchtstroom, die hierdoor bin- nenkomL Daardoor hoeft de air-condi tioning minder hard te werken. Die af scherming betekent een investering van niet meer dan zo'n 6.000 gulden, terwijl we berekend hebben dat alleen dat ons al zo'n f 1600,- bespaart op de gasrekening Een andere simpele ingreep: tijd klokken op lichtreklames. Kost zo wei nig maar bespaan relatief veel geld." Wat zijn de wat grotere maatregelen die u hebt genomen? Indeling in zones. .Ook dat zijn er weer verschillende. maar de meeste zijn samen te vatten onder de noemer: schaalverkleining Onze installaties zijn gebouwd in een tijd dat men niet zo kritisch was op ener giekosten. Eigenlijk waren er maar twee schakelmogelijkheden: alles aan. of alles Nu hebben we veel meer schake laars en kontrolepunten, zodat de air conditioning naar behoefte per zone of segment geregeld kan worden. Een bekend probleem in bijna alle winkelcentra is het verschijnsel dat op maandagochtend de meeste winkels dicht zijn en dus niet verwarmd behoe ven te worden, terwijl bv. het filiaal van de bank wél open is. Wanneer je dan de verwarming alleen maar centraal kunt regelen, dan heeft dat een enorme ver spilling tot gevolg. Vandaar ons systeem van kleinere eenheden en regeling per zone of segment van ons centrum, en dat geldt zowel voor verlichting als voor verwarming" Nog andere dingen misschien? .Nog diverse, waarvan sommige te ingewikkeld om in een paarwoorden uk te leggen. Zo zijn we er in geslaagd onze air-conditioningsinstallatie twee uur korter per dag te laten wer ken met behoud van een plezierig binnenklimaat, alleen door alles wat ge raffineerder en efficiënter op elkaar te laten inspelen." Totale besparing: f 70.000,- per jaar. .Wij zijn inderdaad bezig alles aan te pakken. En wat we tot nu toe gedaan hebben, bespaart ons circa f 70.000.- per jaar. Zodat de totale energie-post nu nog zo'n 2 ton bedraagt" Hebt u nog verdere plannen? .Verdere besparingen zijn nog wel mogelijk, al zullen ze natuurlijk minder spektakulair zijn dan de eerste serie. Wij hebben, in het kader van de subsidie regeling energiebesparing door het bu reau Deems in Amsterdam een advies laten uitbrengen.waaruit blijkt dat erop ons elektraverbruik nog zo'n 10%. ofwel f 15.000,- per jaar.bespaard kan worden. Dat vraagt dan wel om een investering van zo'n 110.000 gulden, maar gezien het feit dat verwacht mag worden, dat de energieprijzen de komende jaren sterker zullen stijgen dan de meeste andere prijzen, komt de verhouding tussen in vestering en rendement steeds gunstiger te liggen." Tot zover dit gesprek met de heer Van Dissel van het Piazza Center Eind hoven. Wie meer wil weten, kan zich wen den tot: Energiebesparing Postbus 503, 7300 AM Apeldoorn. Tot f 1.000,- subsidie op advieskosten. De ondernemer die zich wil laten adviseren over energiebesparing binnen zijn bedrijf kan een subsidie ontvangen die de helft bedraagt van de advieskosten, tot een maximum van f 1.000,-. Voor inlichtingen over deze regeling kunt u zich wenden tot: Energiebesparing, Postbus 503,7300 AM Apeldoorn. Verstandig met energie. Dit is een publikalie van het ministerie van Economische Zaken. V Uw advertentie in wordt door 355.000 koopkrachtige Nederlanders gelezen. Wij zoeken voor enige apotheekhoudende huisartsenpraktijken. Belt u accountancy en belastingconsultatie voor medici, tel. 03405-1163 of 03404-19890, b.g.g. 03404-10191. over de aantrekkelijke advertentie tarieven van worden u gaarne verstrekt het transportbedrijf van Percombinatie N.V., uitgeefster van Het Parool, Trouw en de Volkskrant en een aantal week- en huis-aan- huisbladen met name in de regio Noord-Holland Het bedrijf Perscombinatie Transport B.V. verzorgt het transport door heel Nederland ten behoeve van de dag- en weekbladen. De functie Tot de hoofdtaak van de groepsleider behoort: het leidinggeven aan chauffeurs en laadbordesmedewerkers. Tevens is hij verantwoordelijk voor: het organiseren en coördineren van de beladingswerkzaamheden, het verzorgen van relevante informatie aan het bezorgingsapparaat van de dagbladen gedurende de tijden dat transport plaatsvindt, het verrichten van de benodigde administratieve werkzaamheden. De werkzaamheden worden verricht in ploegendienst (2 groepsleiders dag/nacht), waarvan 2 weken in dag- en 2 weken in nachtdienst. Het salaris bedraagt 3000,- bruto per maand bij indiensttreding (incl. ploegendiensttoeslag). De groepsleider ressorteert rechtstreeks onder de coördinator TransportuitvoeVing en geeft leiding aan de wnd. groepsleiders. De vereisten Gezocht wordt naar kandidaten met leidinggevende ervaring. Leeftijd tot 40 jaar. Ervaring opgedaan in soortgelijke functie strekt tot aanbeveling. Tol: onderdeel van de selectieprocedure kan het afleggen van een psychologische test behoren. Mocht u belangstelling hebben voor deze funktie, dan verzoeken wij u uw schriftelijke sollicitatie Ie sturen aan Perscombinatie N V., Wibautstraal 131, 1091 GL Amsterdam, t.a.v de heer M. Smeulers, afdeling Sociale Zaken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 36