gaan gewoon door De Muynck licht bij indzege Doe mee! Gelijk spel Brazilië Argentinië zorgt voor bouwwonder Melkhuisje gedevalueerd EG-landen kunnen veiligheid Europeanen in Argentinië niet garanderen' oup Baronchelli mislukt "Voetbal WK 78" In laatste oefenwedstrijd tegen provincieteam AZ accepteert ontslagen niet Promotie voor DHS Toernooi bijna van kalender afgevoerd b ERDAG 27 MEI 1978 SPORT T rouw/Kwartet31 JSSEL Wanneer hun vei- eid hun ter harte gaat, moe- Europeanen niet naar Ar- inië gaan, waar volgende ind de wereldkampioen- ippen voetbal worden ge- den. De terreur van het mi- re bewind kan ook hen tref- aldus de rapporteur van de tieke commissie van het opees parlement, de Engel- ocialist John Preskott, on- js op een hoorzitting over entinië in Brussel. lorzitter van de ministerraad de Europese gemeenschappen, ense minister van buitenland- iken Knut Ambersen, heeft ver dat de EEG-landen de veilig- van hun onderdanen in Argenti- et kunnen garanderen. ns Amnesty-international zijn ids de staatsgreep van generaal ila in maart 1976, vijftienduizend n verdwenen en achtduizend [politieke redenen gevangen ge londer wie een honderd personen itig uit landen van de Europe- jemeenschap. Dit betreft voor het ptste deel Duitsers, Fransen en in. Tot nu toe is geen melding >aakt van de arrestatie .of ver- jjning van Nederlanders. De hoorzitting over Argentinië was georganiseerd door de socialistische fractie in het Europees parlement, omdat christen-democraten en con servatieven niet bereid waren de po litieke commissie voor deze hoorzit ting geld circa twintigduizend gul den beschikbaar te stellen. De PARIJS In Frankrijk zijn weer demonstraties tegen het wereldkampioenschap voetbal in Argen tinië gehouden. Zesentwintig personen werden door de politie in hechtenis genomen nadat het in de studentenwijk het Quartier Latin tot ongere geldheden was gekomen. Ca vierhonderd jongeren sloegen een reeks ruiten in en staken twee auto's in brand. Êen „autonome anti-Fascistische beweging tegen het wereldkam pioenschap in Argentinië" eiste de verantwoorde lijkheid daarvoor op. In Marseille verliep een door de politie verboden demonstratie van een comité voor het boycotten van het wereldkampioenschap ronder incidenten. Het comité zei dat het W.K. in Argentinië vergele ken moet worden met de Olympische Spelen die in Nazi-Duilsland werden gehouden. enige christen-democraat die wel in Brussel aanwezig was. én wel de hoorzitting door de politieke com missie had willen laten houden, was de voorzitter van de KVP, het CDA- eerste-kamerlid Vergeer. De leider van de socialistische fractie, de Westduitser Ludwig Fellermaier, noemde zijn aanwezigheid een be wijs dat de voorzitter van een be langrijke partij de dingen anders ziet dan zijn collega's." In antwoord op vragen van onder meer het Tweede-Kamerlid Schelto Patijn, verklaarde een vertegen woordiger van Amnesty Internatio nal dat er geen aanwijzingen zijn dat voor de duur van het wereldkampi oenschap de uitzonderingswetten zullen worden opgeschort of de pers- censuur wordt opgeheven. Er zijn ook nog recente gevallen be kend van mensen die zijn doodge schoten omdat zij een bevel van poli tie of militairen niet onmiddellijk opvolgden, een bevel dat zij mis schien nooit hadden gehoord. Men zou zich echter kunnen voor stellen dat de regering, juist met het oog op de kampioenschappen en de aanwezigheid van tienduizenden voetballiefhebbers, probeert meer greep te krijgen op de kennelijk vaak onafhankelijk opererende dien sten van politie, krijgsmachtsonder delen en benden rechtse extremis ten, die zich aan ontvoeringen, moor den en martelpraktijken schuldig maken. Het Videla-bewind heeft in middels ook een Amerikaans public relations bureau gehuurd om het slechte beeld dat het buitenland van Argentinië heeft te verbeteren, en het land aan de man te brengen als paradijs van gaucho's, pampa's, sig- norita's en tango's. Niet alleen kort na machtsovername konden personen in het hart van Buenos Aires onder ogen van leger en politie worden ontvoerd, zoals Zelmar Michelini en Hector Gutier rez Ruiz, vooraanstaande politici die uit Uruguay waren gevlucht en wier lijken enkele dagen later werden ge vonden. Een vertegenwoordiger van de internationale pommissie van ju risten. Artuccio, sprak over auto's zonder nummerborden met gewa pende mannen, die midden in de stad mensen oppakken, boeien, een kap over het hoofd gooien en weg voeren. Ademloos hoorde men de getuigenis sen van Patrick Rice, een Ierse pries ter-arbeider die ruim twee maanden „verdwenen" was. gemarteld werd maar door bemiddeling van de Ierse ambassade vrijkwam, en van Veroni ca Handl-ALvarez, een Argentijnse van Oostenrijkse afkomst die der tien maanden gevangen zat, afschu welijk werd gemarteld, en in de Villa Devoto gevangenis met handen en voeten aan het bed gebonden be viel van een zoon die over zijn gehele lijfje bloeduitstortingen had. Proefessor Ernst Kasemann, emeri tus hoogleraar theologie aan de uni versiteit van Tübingen, verteld sober over zijn mislukte pogingen zijn 29- jarige dochter Elisabeth te redden. Toen hij van haar vriendin in Bue nos Aires hoorde dat zij was gearres teerd. verzocht hij de Westduitse ambassade in Madrid waar hij zich bevond via de ambassade in Buenos Aires stappen voor haar te ondernemen. De ambassade zond zijn verzoek pas vier dagen later, na overleg met Bonn, door nadat hem eerst was gevraagd de telexkosten van 21 mark te betalen. Hoewel een getuige onder ede heeft verklaard Elisabeth Kasemann in de gevange nis te hebben gezien, zou zij volgens de Argentijrise autoriteiten bij een treffen tussen guerrillastrijders en militairen zijn gedood. Haar lijk had kogelwonden in de rug. Professor Kösemann verklaarde bit ter dat de Westduitse autoriteiten pas na de dood van zijn dochter iets hebben gedaan; daarvoor waren ex portoverweging belangrijker dan de rechten en het lot van zijn dochter. Velen vergelijken de wereldkampi oenschappen in Argentinië met de Olympische Spelen die de nazi's in 1936 aangrepen ter meerdere glorie van hun regime. „Maar in 1936 wist men in Duitsland zelf nog nauwelijks iets over de con centratiekampen, het martelen van politiek tegenstanders, en de moor den. De gruwelen die thans in Argen tinië worden bedreven zijn alom be kend." VREZZO Met nog slechts twee etappes te rijden is Johan de uynck erg dicht bij de eindoverwinning in de Ronde van Italië ekomen. Zijn triomf werd gisteren weer een stukje zekerder, ooral omdat de Belg het geluk dat elke winnaar nu eenmaal dig heeft, kende. fenbttista Baronchelli, nummer ':e in het klassement, op nog geen ïuut afstand, ondernam immers aanval op De Muyncks rose trui. onchelli koos daarvoor de bergrit nte Bondone naar Sarezzo, tij- is welke de renners overvallen den door zware regenbuien. Ba- ichelli begroette de regen als een chenk uit de hemel. Hij boekte ners zijn grootste successen als hard regende. Op de tweede col narreerde hij weg, overtuigd dat De Muynck zou onttronen en de :o zou winnen. ronchelli nam overmoedig ge- rden nog grotere risico's dan •maal. Zijn zegedrift werd hem cht weerspecialist noodlottig, de afdaling kwam hij twee maal val. De groep achtervolgers, met e Muynck, achterhaalde hem. De schaafde en gekneusde Baronche- mocht blij zijn dat hij in die groep etappe, die door de onbetekenen- Giuseppe Perlotto werd gewon- in. beeindigde. STTIENDE RIT: 1 Giuseppe Perletto (Ital ikm in 7 uur. 28 min. en 49 sec. <gem 32.704 Ml). 2 Pierino Gavazzi (Ital op 18 sec.. 3. tncescu Moser iltai. 4. Alfredo ChinetU (Ital. Bent Johansson (Zwei. 6. Ronald de Witte Hl, 7. Felice Gimondi tlta>. 8. Gianbattlsta ronchelli (Ital. 9. Enrico Paolini <Ita>. 10. han de Muynck <Beli, allenz.t.. 75. RoySchui- 1 (Ned i op 6 min. en 47 sec. lemeen klassement 1 De Muynck 90 uur. 40 n. en 33 sec. 2. Baronchelli op 59 sec. 3 Moser 2 min en 19sec.4 WladimiroPanizzaiItalop «in on 57 sec. 5. Giuseppe Saronni (Ital op 8 4 sec. 6. De Witte op 8 min. en 24 sec. 7 Alfio Vandi (Itai op 9 min. en 4 sec. 8 Claudio Bortolotto (Ital op 10 min. en 25 sec. 9 bernt Johansson op 12 min. en 37 sec. 10. Ulll Sutter (Zwi) op 12 min. en 38 sec. 46. Roy Schuiten op 1 uur en 23 sec. ALING BLADEL Beroepswielrermer Jan Aling is ten gevolgde van een val, die hij bij een wedstrijd in Knokke (Bel) maakte waarschijnlijk het gehele seizoen uitgeschakeld. Aling liep bij de val een scheur in de knieschijf op. Direct na terugkeer in Nederland is hij in het St. Josefziekenhuis in Eindhoven geopereerd. VAN KATWIJK KNOKKE-HEIST - Fons van Kat wijk is tijdens een wielerwedstrijd voor professionals in de Belgische plaats Knokke-Heyst als derde geëindigd. Eerste werd de Belg Frans van Looy, die de 200 kilometer aflegde in 4 uur en 41 minuten. Hij versloeg zijn landgenoot en oud-we reldkampioen Freddy Maertens in de eindsprint. Jos Schipper werd veertiende. Post DEN HAAG De ploeg van Peter Post,die van 30 mei tot en met 5 juni deelneemt aan de Dauphine Libere. is als volgt samengesteld: Hennie Kuiper. Henk Lubberding. Johan van de Velde, Gerben Karstens, Piet van Katwijk, Jan Huisjes, Paul Wel lens, Jose de Cauwer en Franky de Gendt en Klaus-Peter Thaler. Kijk op de verpakking van Iglo lunchkroketten, bitterballen en frikandellen! Of haal een wedstrijdkaart bij uw winkelier (ook verkrijgbaar bij Iglo, Postbus 2114, Utrecht) De leden van het Westduitse voetbalteam hebben volop schik als een Argentijns orkestje hun verblijf in het trainingskamp Asconchinga met wat muzikale klanken probeert te omlijsten. PORTO ALLEGRE Het Braziliaanse voetbalelftal heeft het in zijn latste oefenwedstrijd voor het vertrek naar Argentinië niet verder kunnen brengen dan een gelijkspel. De Brazilianen speelden tegen een selectieteam uit de provincie Rio Grande in Porto AUgre gelijk met 2-2. Bij de rust leidde Brazilië nog met 2-0. In Braziliaanse ploeg ontbraken aanvoerder Rivelino en aanvaller Zico. De Braziliaanse doelpunten kwamen op naam van Toninho (le min) en Nelinho (11e). Dat kón jt niet koud toten. Vooral in de tweede helft was het een bikkelhard duel waarin de scheids rechter vijf maal een gele kaart trok. Johan Cruyff en Gerd Muller, twee sterren van het wereldkampioen schap voetbal in 1974, zijn het er over eens dat Brazilië de favoriet is voor het eindtoernooi dat volgende week in Argentinië begint. „Ik heb nog wel hoop op West-Duits- land, maar de ploeg zal het zonder Beckenbauer, Breitner en Stieleke moeilijk krijgen", aldus de Westduit se goalgetter, die het Nederlands elf tal ook een goede kans geeft om door te dringen tot de finale. Cruyff noemde Brazilië, West-Duits- land, Argentinië en Nederland in deze volgorde als de favorieten voor de wereldtitel. De twee spelers zijn met n clubs in Italië om daar enkele vriendschappelijke wedstrijden te spelen. Het Argentijnse voetbalelftal heeft in Buenos Aires een oefenwedstrijd tegen een jeugdselectie met 7-0 ge wonnen. De doelpunten kwamen op naam van Luque (3), Kempes, Alon- so. Pasarella (strafschop) en House- m^nn. De laatste wedstrijd in de oefencam pagne van het Oostenrijkse voetba lelftal voor de strijd om de wereldti tel in Argentinië heeft in Linz succes en zorgen opgeleverd. Succes in de vorm van een overwinning met 2-0 op Eintracht Frankfurt, zorgen voor coach Senekowitsch omdat binnen twintig minuten twee basisspelers met blessures het veld moesten ver laten. Voor 17.000 toeschouwers hebben Oostenrijk en de Westduitse Bun- desliga-club een aantrekkelijk duel gespeeld. Willy Kreuz opende in de 15e minuut de score door alleen voor doelman Koitka geen fout te maken. Na de hervatting zorgde Prohaska met een kopbal voor de eindstand Het sportieve duel werd ontsierd door twee ongelukkig tot stand ge komen blessures. In de elfde minuut liep middenvelder Ilattenberger nu een onfortuinlijke botsing een enkel blessure op. Tien minuten later bles seerde doelman Koncilia zichzelf in een geslaagde poging een afstand schot van Nickel te keren. Spanje heeft in Montivideo tegen een inderhaast opgeroepen elftal van Uruguay een teleurstellend ge lijkspel van 0-0 behaald. Het was de laatste oefenwedstrijd van Spanje voor het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal. Daar zijn de Spanjaarden met Brazilië, Oosten rijk en Zweden in groep drie inge deeld. Alleen in de eerste tien minuten kon de Spaanse aanval, waarin Rexach en Ruiz het gevaarlijkst waren, het de defensie van Uruguay moeilijk maken. Darna werd de aanval zwak en vertoonde het middenveld van de Spanjaarden „gaten". Het enige dat dan overblijft is het geven van lange passes, maar deze taktiek mislukte Een tegenvallende prestatie van de Spanjaarden, temeer omdat de bij eengeraapte selectie van de tegen stander pas 24 uur voor de wedstrijd bij elkaar was gekomen. Het Engelse voetbalelftal heeft in Londen laten zien dat het eigenlijk in de eindronde om het wereldkam pioenschap hoort. Een vriendschap pelijk wedstrijd tegen Argentinië- ganger Hongarije leverde in het Wernbleystadion een grote overwin ning van 4-1 op. Bij de rust stonden de Engelsen al met 3-0 voor. De doel punten kwamen voor Engeland op naam van Peter Barnes. Phil Neal (strafschop), Trevor Francis en Tony Currie. Voor Hongarije scoorde Lasz- lo Nagy. Eén week voor de start van het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal is 85 procent van de kaartjes verkocht. Dat betekent dat er van de in totaal twee miljoen plaatsbewij zen nog 300.000 aan de man moeten worden gebracht. Vast staat echter wel dat het bezoekersrecord, dat in 1974 in West-Duitsland werd geves tigd 1.774.022 toeschouwers woon den daar 38 wedstrijden bij is gebroken. Het gemiddelde aantal mensen, dat de wedstrijden in de diverse plaatsen in Argentinië zal bezoeken bedraagt ongeveer 50.000 De eerste wedstrijd van het Neder lands elftal tegen Iran. zaterdag 3 juni in Mendöza. is uitverkocht, zo heeft het Argentijnse WK-organisa- tiecomité meegedeeld Ook bij de andere wedstrijden in deze groep 4 zou de kaartverkoop zeer voorspoe dig verlopen Argentina '78 door Johan Woldendorp BUENOS AIRES Druppclge- wijs landen de deelnemers aan het wereldkampioenschap voetbal op het internationale vliegveld Ezeiza van Buenos Aires. Het wachten is nog op de deputaties van Neder land. Oostenrijk, Brazilië. Schot land, Hongarije, Peru, Zweden. Tunesië en Spanje, dat op 30 mei als laatste arriveert, maar in ver band met een korte toernee al in buurland Urugay vertoeft. Elke aankomst verloopt even stereotiep als iedere andere omhelzings- en begroetingsceremonie. Zoemende cameramensen en knippende foto grafen proberen de van iedere vorm van originaliteit gespeende beelden van afgetekende gelaten van vermoeide mensen zo snel mo gelijk naar het vaderland te seinen en in de ontvangstkamer worden officials en vedettes kennelijk niet moe om een schat van paragnosti- sche gaven te etaleren. Hun eind klassement is nu eenmaal heilig. Wat dat laatste betreft is het maar goed. dat de heren voetballers de komende maand weinig contacten met Zuidamerikaanse sportfana- ten kunnen leggen. Een fraai ogen de omhaal in een wedstrijd is al voldoende om een complete explo sie van opgekropte emoties te ver oorzaken. Waar in Europa gespro ken wordt over slechts een licht puntje in een trieste vertoning, heeft de Argentijn het over een groots spektakel. Een nuancever schil. maar het betekent voor hem waarschijnlijk wel, dat er van al de pesos, die in het evenement zijn geïnvesteerd, geen enkele aan de strijkstok blijft kif/ven. De Mundial is als weinig andere dingen een pure prestigezaak. Het toernooi mag in de ogen van de regering eenvoudig niet misluk ken, omdat'de FIFA Argentinië waarschijnlijk geen derde kans zal gunnen. Acht jaar geleden moeht Mexico het WK organiseren, om dat Argentinië zich economisch te ziek voelde om het peperdure spek takelstuk te sponsoren. Deeecono- mie viert nog steeds geen hoogtij dagen verre van dat maar wanneer de regering de deur op nieuw in het slot had gegooid, zou de internationale voetbalfederatie zonder twijfel geen enkele moeite hebben gedaan om opnieuw aan te bellen. En, eerlijk is eerlijk, de Argentij nen zijn er zowaar in geslaagd om het Duitse „Wirtschaftswunder" naar de kroon te steken. Van de oorspronkelijke scepsis is weinig heel gelaten. In Duitsland hoefden slechts twee nieuwe stadions te worden gebouwd, Argentinië had er drie (in Mar del Plata, Cordoba en Mendoza) nodig. In twee jaar tijd is dat wonder gerealiseerd. Hermann Neuberger, vice-presi dent van de FIFA, verklaarde na bezichtiging diep onder de indruk van de bouwwerken te zijn en deed dat niet alleen om de banden met de Argentijnen niet uiteen te rafe len. Ook op het gebied van de communicatie zijn er huzarenstuk jes uitgehaald. De telex werkt pro bleemloos, terwijl een telefoonge sprek met Nederland binnen twee minuten kan worden gevoerd. Al thans in Buenos Aires. Begin deze week werd de bouw technische voorbereiding op het WK-gebeuren afgerond met de opening van de aankomsthal van het vliegveld Ezeiza. Wat de orga nisatoren nog rest, is leggen van de gebruikelijk!* laatste hand aan al les cn het „inwijden" van de ver schillende stadions. Het Argentijn se elftal heeft al een paar keer in het gemoderniseerde River Plate stadion mogen oefenen. De pro beersels verliepen moeiteloos, al blijft het weer een onzekere factor. Argentinië stevent op een winter met overdadige regenbuien af, zo dat het nog niet bekend is hoe de grastapijten een stortbui zullen verwerken. Om het zekere boven het onzekere te verkiezen, over weegt men de speelvelden tot I juni toe te dekken met dekens van plastic. Over de miljarden pesos, die voor de realisering van al deze projecten over de tafel moesten worden geschoven, rept niemand. En wat het rendement van de sta dions na de finale van 25 juni be treft, ook daarmee houdt geen mens zich bezig. De Argentijn ver zucht alleen maar: „We hebben voor dit wereldkampioenschap vele financiële offers gebracht en nu keert de hele wereld zich tegen ons." Frankrijk wordt in dit opzicht als een soort natuurlijke vijand ge zien. maar juist in dit eigenzinnige EEG-land werd dindsdag een po ging ondernomen om bondscoach Michel Hidalgo te ontvoeren. .„Drie mannen vroegen me het probleem van de mensenrechten onder de aandacht van de Argen tijnse regering te brengen", lichtte hij vannacht na aankomt op Ezeiza toe, „maar ze verlangden van mij niet om een officiële lezing van de Franse hond te geven." Hidalgo, met zijn vrouw onderweg naar Bordeaux, werd gevolgd door drie mannen, die hem op de auto weg tot stoppen dwongen. „Ik had /niet de indruk, dat ze een bepaalde organisatie vertegenwoordigden. Eén van hen richtte een pistool op mij. Ik slaagde er in om hem dat ding afhandig te maken, zij het. dal ik daarbij mijn hand licht verwond de. De twee andere mannen, van wie ik niet wist of ze gewapend waren, probeerden daarna mijn vrouw mee te nemen. Ook dat luk te niet. Ach. ik geloof dat het hele incident niet meer dan vijf minu ten heeft geduurd. Ik weet ook niet in hoeverre de poging tot kidnap ping serieus was gemeend. In ieder geval hadden ze het niet op de Franse ploeg gemunt. Moeiteloos ging Hidalog daarna over tot de orde van aankomst. „Zeker, zeker. Brazilië heeft een hele goede kans." De scheidsrechters die de wedstrij den ledien in het wereldkampioen schap voetbal in Argentinië zullen zich volgens de voorzitter van de FIFA, Artemio Franchi. aan de vol gende regels houden: Elke speler die tijdens een wedstrijd twee waarschuwingen oploopt wordt van het veld verwijderd. De eerste waarschuwing is een gele kaart, de tweede een rode kaart. Een speler die de rode kaart krijgt en van het veld wordt verwijderd is tevens geschorst voor de volgende wedstrijd. ALKMAAR - AZ'67 heeft per com muniqué laten weten dat het be stuur van de bekerwinnaar de ont slagaanvraag van manager Hans Kraay en fysiotherapeut Ted Troost niet heeft geaccepteerd. Het bestuur heeft dat beide heren tijdens een gesprek medegedeeld. In Alkmaar gaat men zich de komen de dagen buigen over de functione ring van vooral de technische staf. In dat verband werd ontkend dat er al contacten waren met andere trainers en of coaches. Voorts ontkende AZ dat de spelers Rijsbergen (Feye- noord) en Ling (Ajax) zouden zijn gecontracteerd. Sparta heeft gisteren, kort voor het vertrek van het Nederlands elftal naar Argentinië, doelman Pim Does burg voor nog drie jaar kunnen strikken DEN HAAG DHS uit Schiedam is gepromoveerd naar de Hoofdklasse A van de zondagamateurs. De Schie dammers. die een dag eerder in Zeist nog als trainingspartners fungeer den van het Nederlands elftal, speel den tegen VIOS gelijk (l-li, hetgeen voldoende was voor promotic De afgelopen competitip kwam DHS uit in de Eerst Klasse B HILVERSUM - Het tennis toernooi om de open kampi oenschappen van Nederland, dat dit jaar van 22 tot en met 24 juli in Hilversum wordt gehou den. is gedevalueerd tot een 50.000 dollartoernooi. Vorig jaar kon er op de banen van het Melkhuisje in totaal nog 75.000 dollar worden verdiend en kon digde organisator Piet van Eys- den overmoedig aan dat de prijzenpot in 1978 wel eens tot 175.000 dollar zou kunnen oplopen. De oud-kampioen van Nederland heeft zijn woorden bij lange na niet waar kunnen maken Sterker nog. het heeft bijzonder weinig gescheeld of het traditionele toernooi moest ditmaal van de kalender worden af gevoerd Een van de voornaamste sponsors liet het immers afweten „Toch meenden we alles in het werk te moeten stellen om het toernooi doorgang te doen vinden," aldus voorzitter Martens van de Hilver- sumse Lawn Tennis Vereniging „Discontinuïteit betekent immers het einde van een tennistoernooi, want er is in zoveel landen belang stelling." Uiteindelijk gelukte het toch een nieuwe sponsor te vinden Het bedrijf zag verwantschap in de naam Melkhuisje en bleek bereid een bedrag van 75.000 gulden neer te tellen. De overeenkomst is voorlopig aangegaan voor een jaar. dat als proef moet worden beschouwd Na afloop van het toernooi zal bekeken worden of het sponsorschap besten digd wordt Het deelnemersveld voor het toer nooi op het Melkhuisje staat nog lane niet vast. Van Eysden is naar d» Verenigde Staten gereisd om contac ten te leggen. „Het is een heel moei lijk zaak om enkele sterke spelers naar Nederland te halen." aldus Van Eysden 9 %- f* Tom Okker „De top-Amenkanen kun je wel ver geten Die zijn aan het teamtenni.1 gebonden en spelen liever niet op de trage banen in Europa Wel is er een goede samenwerking met de bonri van tennisspelers (ATPi en Ik denk dan ook dat we een behoorlijk veld .bij elkaar kunnen krijgen Het 75.000 dollartoernooi van Kitzbühel. dat in dezelfde week wordt gehouden, is een geduchte concurrent Toch heb ik goeie hoop dat het toernooi ster ker bezet zal zijn dan vorig jaar. Op dit moment hebben spelers als Bara zutti. Meiier. Higueras. Taroczy en Proisy ingeschreven Met John Lloyd zijn we bezig Ook Tom Okker en Louk Sanders doen mee Overigens mag een speler zich tot een maand van tevoren nog terugtrekken."

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 31