aardering voor »e Zwervers en ieuw Lekkerland Zwaluwen lang in spanning en klaagzang ondanks degradatie na gelijk spel (2-2) Hoe snel het ging na zwaarbevochten 1-0 tegen IJsselmeervogels nog onzekerheid ck van der Berg Mr Feyenoord RCL mist te veel kansen Oefenprogramma komende week Kampioenschap van Rotterdam REGIOSPORT T rouw/Kwartet RH 17 gj Leo Hoogerwerf TERDAM Het had niet mogen gebeuren, maar De Zwervers-Nieuw Lekkerland eindigde na Bi inuten, met spanning en spektakel doordrenkt, voetbal toch in een gelijk spel (2-2) Een :he uitslag, dat wel. En gezien het totale spelbeeld ook terecht. Maar toch had dit idatieduel van de eerste orde nooit met het predikaat „onbeslist" de geschiedenis in mogen ira Daarvoor liepen de belangen van beide formaties te parallel, werd er te aanvallend en met i's gespeeld en was de kans te groot dat Zwaluwen zou winnen. Dat laatste gebeurde dan ook. wervers en Nieuw Lekkerland wisten het al, toen er nog tien minuten te gaan waren. De le krachten na een slopende partij voetbal werden aangesproken, maar de 2-2 bleef ageroerd. Simpele conclusie: De Zwervers en Nieuw Lekkerland deden elkaar de (degradatie) im. stelling na afloop natuurlijk, Daj een klaagzang. En juist daar- en woord van waardering voor ers= legradanten op z'n plaats. Een ment ook voor de faire wijze, in het kapitale treffen werd len. Geen enkele maal hoefde Siera voor een zware overtre- fluiten. Slechts eenmaal be de Charley Bosveld zich door Lekkerland-aanvoerder Jan de maag te stompen. Lekkerland-trainer Jan Ra- ïot bracht de gevoelens na af- Dg het best onder woorden: „Je het accepteren. Je hebt een lar de tijd om er onder uit te l Dan moet je nu ook niet neuren of onwijze dingen ver- jen. Ik heb de spelers vooraf houden dat we dit seizoen al- fouten hebben gemaakt, ja Maar dat we in dit duel de jiadden om alles nog glad te Wanneer je er dan uit haalt in zit, wat wil je dan nog 1 Lekkerland leek er aanvanke- jel uit te halen. De ploeg begon Tkelijk rustig en zelfverzekerd Je zware klus. Combinaties, 1 via de goed spelende midden- f Leo Dekker, waren niet onaar- opbouw, waardoor Arie van i en Sjors den Boef al snel in Jjke positie kwamen. Tvers had het duidelijk moei- die beginfase. Vooral in de t bèie, waar steunpilaar Theo de mét (gescheurde ellepijp) node ranisator werd gemist. Het cen- 1 verdedigingsduo Jaap van pn-Louis van Eenenaam maak te herhaaldelijk foutjes, hetgeen in de 19e minuut indirect tot 0-1 leidde. Van Prooyen verspeelde de bal aan Maarten Koorneef, die Sjors den Boef in stelling bracht. Doelman Ben van Dijk plukte de bal van zijn schoenen, maar Den Boef ging neer. Grensrechter Addink, die het gebeu ren op één lijn volgde, vlagde niet. Arbiter Siera, die ver van het straf schopgebied verwijderd was, ging volledig op zijn eigen waarneming af. Hoe onzuiver en misleidend de posi tie ook was, waar hij zich bevond. Strafschop, besliste de Leidse recht spreker ten onrechte, maar wel gede cideerd. Zo zelfverzekerd dat Addink geen gelegenheid kreeg zijn visie op het gebeuren te geven. Dat de Zwijn- drechtse linesman met het incident in zijn maag zat, bleek na afloop, toen hij Siera niet wilde afvallen: „Mijn reactie was duidelijk. Voor de rest zeg ik niets. De scheidsrechter is de baas." De Zwervers-trainer Piet de Haas reageerde wel, zelfs erg emotioneel. Termen als „schandalig", „een aan fluiting", „die man heeft ons de das omgedaan", zijn uitlatingen die niet vaak in de nababbel van de Alblas- serdamse oefenmeester voorkomen. Dat het slechts een opwelling was, bleek al na een radio-interview, waarin hij de situatie heel wat genu anceerder analyseerde: „Laat ik zeg gen dat hij door die strafschop de strijd een beslissende wending heeft, gegeven." ROTTERDAM Hoe snel de opmars van De Zwervers en Nieuw Lekkerland in de afgelo pen jaren is geweest, blijkt uit onderstaand overzicht. Nieuw Lekkerland In 1974 naar derde klas In 1976 naar tweede klas In 1977 naar eerste klas In 1978 naar tweede klas De Zwervers In 1970 naar derde klas In 1974 naar tweede klas In 1975 naar eerste klas In 1978 naar tweede klas Beslissend niet helemaal, want de strijd bleef een open karakter behou den. Wel duurde het langer voordat De Zwervers zijn ritme hervond, maar kansen voor Leo Vos (twee op rij), Charley Bosveld en Paul Wilstra bewezen al voor rust dat de IJssel- mondenaren de tegenslag goed te boven kwamen. Na rust trachtte Nieuw Lekkerland met een behoudender concept de voorsprong te consolideren. Op zich zelf een goede tactiek, maar doordat pas ver op eigen helft werd gestoord kon De Zwervers sterk aandringen. Dat leverde opnieuw kansen op, maar Luc. Wilschut had pech dat doelman Kees den Besten zijn inzet met de voet kon redden en bij een kopstoot van Paul Wilstra stond de paal succes in de weg. In de vijftiende minuut leek een niet ongevaarlijke tegenstoot van Nieuw Lekkerland de strijd te beslissen. Ben van Dijk kon stompend redden bij een schot van Arie van der Ham, maar toen Sjors den Boef voor een herkansing zorgde, knalde Van der Ham via de paal raak: 0-2. Piet de Haas: „Op dat moment ge loofde ik er niet meer in. We moesten eigenlijk drie doelpunten maken, omdat Zwaluwen op dat moment praktisch zeker was van de zege." Met een extra aanvaller. (André Tol- hoek), ten koste van een verdediger (Van Eenenaam) deed De Haas toch nog een wanhoopspoging. De Zwer vers vocht zich verbeten terug, wat de uitstekend spelende Leo Vos be kroonde met een doelpunt in de 23e naar het doel en schoot diagonaal hard 2-2 achter Den Besten. Uit twee verschillende ge zichtspunten het doelpunt dat bij De Zwervers-Nieuw Lekkerland niet alleen de gelijkmaker (2-2) beteken de, maar naar later bleek ook degradatie voor beide clubs tot gevolg had. Op de foto rechts het moment waarop André Tolhoek (13) de bal hard achter doelman Kees den Besten jaagt. Op de foto onder springt Tol hoek (uiterst rechts) jui chend op, terwijl doelman Den Besten verslagen op de grond ligt. minuut, toen hij een vrije trap recht streeks fraai inschoot. Hoewel Nieuw Lekkerland via Maarten Koorneef en Sjors den Boef tussen de bedrij ven door nog met enkele kansjes strooide, bereikte het duel na ruim een half uur een onverwachte cli max. André Tolhoek was op links doorgebroken, zocht de kortste weg Nieuw Lekkerland wankelde. De Zwervers ging door. In een van span ning zinderende slotfase profiteer den de IJsselmondenaren bijna van het geknakte Lekkerlandse moreeL •Maar John den Bakker, Piet Baren- dregt en Charley Bosveld (vooral hij) werden bij hun doelpogingen te veel gehinderd door de zenuwen. En Nieuw Lekkerland kon niet meer. Ravenschot: „Wat wil je. Van 2-0 naar 2-2. Dat is de grootste deceptie die je je kan voorstellen. Dan breekt er wat in de ploeg." DE ZWERVERS-NIEUW LEKKERLAND 2-2(0- DE ZWERVERS: Van Dijk; Heiden. Van Bent naam (Tolhoek). Van Prooyen. Lodder; Den Bakker. Vos. Van der Heuvel; Wilschut <P Ba rendregt), Bosveld. Wilstra NIEUW LEKKERLAND: Den Besten, Van Hal. Slob, J. de Bruin, Van der Burgh; Dekker. Van der Ham. Smit; Koornee!, Den Boef. Boel. I Lies Mast I ARDINGEN De span- ;1 in die de laatste weken bij 3 uwen heersten rondom >p< 1 of niet degraderen naar ne reede klas hebben in de tdJtrijd tegen IJsselmeervo- (1-0) wel hun hoogtepunt Wat stond er veel voor cei s de Kruis en zijn jongens spel en wat werd er om des te meer van spelers ch ook van begeleiders en lur vereist. Bijna ondraag- sefterd deze situatie, vooral atfit in feite tevoren nog weinig was te zeggen. e wedstrijd tussen Zwervers en v Lekkerland uiteraard steeds lachten waren er zoveel moge den, dat ieder voor zich er het maar van hoopte. In ieder ge- Jermeldde het programma bij ïdjjwen-IJsselmeervogels. dat 'en bij verlies in ieder geval e fcgraderen. Dat mocht derhalve b lebeuren en de duizend toe- 1 wers waren in de eerste minu- 'déuisstil. en vraag was natuurlijk of het isv^uchte ploegje van de scheiden- liner Pierre Stevenaart de zaak u zou doen of er voor zou strij- 'elnu, om daar maar mee te L. ARDINGEN Dick van der Ziehet 17-jarige talent van Zwalu- >n gaat naar Feyenoord. Vrijdag- 1 bereikte de aanvallende mid- jlder overeenstemming over enfen"jarig contract bij de Stadi- ib. Deze doelpoging van dick van der Berg strandt nog op de Spakenburgse verdedigers Jan Zwaan en Harrie Koelewijn. Later zal de toekomstige Feyenoordspeler het winnende doelpunt produceren. der Berg. die in de slotfase van Ptnpetitie in het eerste elftal opgenomen, scoorde zaterdag 'lige doelpunt voor Zwaluwen, oor de 1-0 zege tegen IJssel- jvogels eersteklasser blijft. s de Haan van Kozakken Boys aanbiedingen van FC Den i en Feyenoord afgeslagen. beginnen: de Spakenburgers hebben de punten zeker niet weggegeven, maar daar staat wel tegenover dat er minder gemotiveerd werd gespeeld dan in wedstrijden waar ook voor IJsselmeervogels nog belangen op het spel stonden. Dat Zwaluwen daarentegen met des te meer enthousiasme deze strijd te gemoet zag en ook streed, laat zich begrijpen. Een volledig gemotiveerd Zwaluwen dus, maar dat had weer tot gevolg dat sommige spelers min of meer „overgeconcentreerd" waren. De toeschouwers voelden zich hele maal niet lekker bij het solospel van Henny Kuiten in eigen doelgebied, waarbij hij soms onnodig een hoek schop weggaf. Bovendien had men het eigen doelpunt van Henk Nen- tjes, twee weken geleden in de wed strijd tegen Nieuw Lekkerland. nog in gedachten, zodat het publiek maar liever een doelpunt voor de in oranje-wit geklede Vlaardingers zag dan dat geklungel in het eigen straf schopgebied. En in de tiende minuut zag het er naar uit dat de gastheren op voor sprong zouden komen. Ernest Kegel ging er op links vandoor en zijn harde schot werd door de binnen kant van de staander gekeerd. Maar enkele minuten later was het aan de andere kant weer mis, toen enkele weifelingen in de Vlaardingse defensie Wout van der Groep een vrije kans gaven, maar gelukkig kon Martin van der Kooy de te zacht ingeschoten bal op de doellijn staan de tot hoekschop verwerken. Kort daarna een kans voor Peter de Graaf, maar nu was Henny Kuyten er nog net bijtijds bij om bal voor de voeten van de Graaf weg te schieten. Zwaluwen moest terug en bofte dat een kopbal van Jan Muys door de lat werd gekeerd. Zestig seconden later een pass van Hanny Burgman naar Peter de Graaf en het harde schot van Peter de Graaf ging rakelings naast. Maar in de 25e minuut mocht de thuisclub juichen, toen keeper Maar ten den Harder de bal uittrapte, maar de attente Jan Molenaar re tourneerde de bal listig naar de sprintende Dick van der Berg. die ineens hard en laag inknalde en daardoor Maarten den Harder kans loos liet (1-0). De spanningen bleven groot, vooral toen de ruststand van De Zwervers- Nieuw Lekkerland (0-1) werd omge roepen, want nog steeds bleven vele mogelijkheden over rond die degra datie. Zwaluwen moest In leder geval die 1-0 vasthouden, maar dat kostte nog heel wat moeite. Kort na de hervatting kreeg Dick van der Berg (die de avond tevoren een contract voor Feyenoord teken de) een vrije kans. maar Maarten den Harder dook de bal fraai uit de hoek. In de achtste minuut weer een sco ringskans voor Dick van der Berg. maar nu was zijn schot te zacht en een gemakkelijke prooi voor de uit stekende Spakenburgse doelman. Halverwege de tweede helft een ge weldig schot van Hugo Sluimer en weer was het aan fraai werk van keeper Maarten den Harder te dan RWH slagvaardiger ken dat de score maar tot 1-0 be perkt bleef. Een kwartier voor het einde zakte het tempo bij Zwaluwen en konden de gasten het heft in handen nemen. Invaller Aart de Graaf kwam vrij voor Ab Nijgh, maar zijn schot ging rakelings voorlangs het doel. Henk de Graaf speelde zich daarna vrij en lepelde de bal beheerst over de uitge lopen Ab Nljgh, maar ook net over de lat. De spanning steeg ten top. voor al omdat IJsselmeervogels duidelijk liet blijken wat graag op 1-1 te willen komen. Pas in de allerlaatste minu ten kreeg Zwaluwen wat meer lucht, doordat zowel Henk Nentjes, als Henny Kuyten aan spelvertraging gingen doen en daarbij ook nog Ab Nijgh inschakelden. •Alle blikken waren toen al minuten lang gericht op de uitstekend leiden de arbiter Jan van der Velde uit Vlissingen en toen die het einde aan kondigde ging er een geweldig ge juich op. Ook ln de dug-out, waar trainer Frans de Kruis zelfs gefelici teerd werd. Ook de eens zo befaamde goalgetter Leen Pijpers behoorde tot de „bankzitters", want de feiten heb ben in de laatste maanden aange toond dat zonder Leen Pijpers werd gewonnen en met deze toch altijd bekwame schutter werd verloren. Aan bijgeloof had Zwaluwen uiter aard geen behoefte, maar het leek Frans de Kruis toch raadzaam om Pijpers er naast te houden. Het wachten was toen op de laatste minuten en seconden van de wed strijd in IJsselmonde en zelfs hon derden toeschouwers bleven daarop wachten. Nog steeds dus geweldige spanning, vooral in de bestuurska mer van Zwaluwen. De opener van flesjes was zoek, een flesje appelsap werd daarna omgegooid, maar het deerde allemaal niet. Toen de 2-2 eindstand bekend werd van De Zwervers en Nieuw Lekkerland was alles vergeten en ging een gejuich op. iedereen feliciteerde iedereen en de slotconclusie was het voor Vlaar- dingen feestelijke bericht: Zwalu wen blijft eersteklasser! ZWALUWEN: Nijgh, Keuerwaard, Kuyten. Van der Kooy. Nentjes. Molenaar (Schouteni. Buite laar. Homan, Sluimer. Van der Berg. Keitel IJSSELMEERVOGELS: Den Harder; Hame Koelewijn. W Muys. B de Oraal. Zwcan, Burg man (T Muysi; P de Oraal. Henk Koelewijn, J Muys. H de Graaf. Van der Oroep A de Oraaf). ZWALl'WEN-USSELMEERVOGELS |-0 (14). 25. Dick van der Berg 1-0 Scheidsrechter Van der Velde Toeschouwers 1000 LEIDERDORP - RWH heeft de competitie weliswaar met een 1-2 zege bij RCL goed afgesloten, waar door op een eervolle derde plaats beslag werd gelegd, maar geïmpo neerd hebben de Ridderkerkers niet. Bijna voortdurend had een aanval lender RCL een overwicht, maar slaagde er niet in de kansen te be nutten. Zo kwamen Peter Piket en Bennie Heemskerk tot tweemaal toe in kansrijke positie, maar faalden evenals Ab Braat in de afwerking. RWH speelde zoals zo vaak dit sei zoen succes was geboekt. De tegen stander laten komen om zelf counte rend toe te slaan. Dat lukte ook nu. Na ruim een half uur legde Tonnie van der Padt de basis door uit een vrije trap de bal naar Cor Baren- dregt te transporteren, die fraai in kopte: 0-1. Op slag van rust zette Wilbert Witteman goed door, waarna het voor Peter Piket een simpele klus was om de gelijkmaker aan te laten tekenen. Ook na rust veranderde het spel beeld van dit niet onaantrekkelijke duel geenszins. Opnieuw een kansrij ker RCL en opnieuw een slagvaardi ger RWH. Negen minuten voor het einde werd Martij n van Faassen door Cor Barendregt gelanceerd, waarna hij beheerst 1-2 op het bord bracht. Bij RCL speelden Leo Holl (hij wordt trainer van GWA) en Wilbert Witte man (naar FC Den Haag) hun laatste competitiewedstrijd. Behalve dit duo zal trainer John Huguenin vol gend seizoen ook wellicht Wallie van Haver en Johan van Duyn moeten missen. Zij hebben de wens te ken nen gegeven op lager niveau te wil len gaan voetballen. Fred PUjter overweegt naar zijn oude vereniging Roodenburg terug te keren. RCL-RWH 1-2 (1-1). 34: Cor Barendregt 0-1, 43 Peter Piket 1-1, 81: Martljn van Kaarsen 1-2. Scheldarechter: Kaatec. Toeschouwers: 500 RCL: Brandt; Haneveld. A. Braat, Ruls. Van Es, D. Witteman. Hans Braat (Ven Oemerdeni. Heemskerk; W. Witteman, Holl, Piket. RWH: Van VIJet; Verschoor. Maasdam, Nugete- ren. Pol, Bteketee, Lletaing, Heyboer; Van Faas sen. Barendregt, Van der Padt. Van onze sportredactie ROTTERDAM Hoewel de compe titie is afgelopen, spelen nog veel clubs oefenwedstrijden. Het pro gramma voor deze week luidt: Dinsdag: 8HO-Internos (20.00), Groot Ammers-Streefkerk (19.00). Schoonhoven-GSV (19.00), GOZ-Hei- nenoord (19.00), Semper Altius-Te Werve (19.30). Zwart Wit Tatt-RVC (19.30). Donderdag: NSW-ZBVH (19.15), Die Haghe-Sunlight (19.00), Loosduinen- DHC (19.15). Zaterdag: Semper Altius-RCL (14.00, jubileumwedstrijd). NSW-SSS :18.00, P.J. Schellingbokaal). Helnen- oord-Oud-Beijerland (15.00), Herkin- gen-SHO 2 (16.00), Loosduinen- D8VP (14.00), ZBVH-WFB (15.00) Van onze sportredactie ROTTERDAM Het open ama teurkampioenschap van Rotterdam is tot de halve finales gevorderd. Deze worden morgenavond (dins dag) afgewerkt. Het betreft de wed strijden: Overmaas-Steeds Volhar den en Unicum-Leonldas. Unicum plaatste zich bij de laatste vier door Phoenix met 3-2 te verslaan. VLAARDINGS KAMPIOENSCHAP Deze week worden ook de halve fina les van het Vlaardings kampioen schap gespeeld. Op dinsdag 8atel liet-Sunlight en op donderdag Fortu- na Vl.-VFC. Aanvang 19.00 uur. Uitslagen kwartfinales: VFC-Vlaar- dingen 1-0, Satelllet-TSB 5-1, Zwalu- wen-Sunlight 0-1. RKWIK-Fortuna VI. 2-2 (Fortuna VI. wns) Vriendschappelijk HVOHermes DV8 14.8cheUuinen-Red SUr«2 2, Mellssant-Bolnes l-O. RAS-Dle Haghe 2-«. OOZ-8eolto 8-1. Vlaardlngen-Zuldland 1-5.Stel tendam-8C Voome 1-1. 8choonhoven-Gouda 1 l. Helnenoord Excelsior P 2-1. Herkingen-Ba rendrrcht 2 2-1. Rozenburg-Hekelingen 1-0, WRW Hoogvüct 4-0. Maasdijk-Verburcb 1-2. a Oraveraande-WesUandit 1-2 KNVB beker

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 17