Samenhang bepleit in ondernemingsrecht Kritiek omringt hulp Indonesië Resultaten Estel verbeterden flink W- v* I. Ju r al- >1 M •4* fe Perco (Gevato) zoekt fusie Personeel Maïszetmeeltak KSH verwerpt overname rfcttyyt™*;. üffi sg* Jong Management: Albeda naait verder aan zijn lappendeken van medezeggenschap Lager verlies in 2e kwartaal verwacht 'Zetel merkenbureau EG moet in Nederland komen' Maandag en dinsdag weer IGGI-conferentie in Amsterdam Uw tweede huis in Zwitserland wordt gebouwd op een berghelling met T- uitzicht op het meer. [ATERDAG 20 MEI 1978 FINANCIEN EN ECONOMIE Trouw/Kwartet 39 -i—l A - Van een onzer verslaggevers BREDA Albeda heeft ten tijde van zijn geslaagde infor mateurschap erop gewezen, dat het ondernemingsrecht er als een lappendeken dreigt uit te gaan zien en gepleit voor integratie van alle deelwetge- vingen inzake de onderneming. Als minister echter is hij nu gedwongen aan een verdere versnippering van de lappen deken mee te werken. Dit verwijt kreeg minister Albeda van sociale zaken gisteren te horen van de voorzitter van Jong Manage ment NCW, de heer M. J. A. de Kin kelder, tijdens het voorjaarscongres van de organisatie. Hij zei: „rechten op medezeggenschap voor de mede werkers in de onderneming zijn of worden apart geregeld in de struc tuurwet, de Wet op de Onderne mingsraden, het enquêterecht en het klachtrecht. Het recht op winstde ling zal ook al weer in één of mis schien wel twee aparte wetten wor den vastgelegd". De voorzitter van Jong Management had nog meer kritiek op de bewinds man en dan met name op diens op vattingen over de medezeggenschap. „Als voorstander van een medezeg- genschapswetgeving, die uitgaat van de onderneming als samenwerkings verband, is Albeda blijkens de recen te uitlatingen thans voornemens een wetsontwerp op de ondernemingsra den in te dienen, dat dit instituut meer het karakter geeft van een con trole-apparaat, dan een op samen werking gericht medezeggenschap sorgaan van de onderneming". Ook tegenover de heer Van Veen, voorzitter van het VNO, zette de heer De Kinkelder zich af. Van Veen be toogde onlangs dat medeverant woordelijkheid een gevolg is van me dezeggenschap. Maar, aldus de voor zitter van Jong Management, het omgekeerde is het geval: de mens is verantwoordelijk en heeft derhalve recht op medezeggenschap. SER-advies Jong Management vindt, dat er één compleet ondernemingsrecht dient te komen, waarin alle deelwetgevin- gen van nu worden gebundeld. „Al leen zo kan vanuit één uitgangspunt recht worden gedaan aan de be voegdheden en de verantwoordelijk heden van medewerkers, onderne mingsleiders en kapitaalverschaf fers", aldus De Kinkelder. Hij vond dan ook, dat de huidige regering aan de SER een advies over deze materie moet vragen. Vooruitlopend op zo'n advies gaat Jong Management op het congres van Jonge Europese Ondernemers in juni te Straatsburg bepleiten om bij Europese instellingen een ontwerp „Europese richtlijn op het Onderne- mingsstatuqt in te dienen. Deze richtlijn bevat minimumbepalingen inzake de verdeling van de zeggen schap en de samenstelling van de raad van commissarissen, waarin ar beid en kapitaal een gelijkwaardige invloed moeten hebben. Verder moet in het ondernemingsstatuut de ver deling van de toegevoegde waarde over arbeid en kapitaal worden gere geld. De voorzitter van Jong Mana gement zei ervan overtuigd te zijn. dat „deze ideeën omtrent de inrich ting van de onderneming van mor gen in Europa de toekomst hebben". Kanttekeningen De heer J. Lanser, voorzitter van het CNV, was het met de jonge managers volstrekt eens, dat arbeid geen koop waar is, een goed waarvoor via vraag en aanbod een prijs wordt betaald. Ook was hij het met Jong Manage ment eens, dat de werknemer geen huurling is, maar een deelhebber in de onderneming met recht op mede zeggenschap. Niettemin plaatste Lanser enkele kanttekeningen. Zo merkte hij op, dat zeggenschap voor kapitaalverschaffers alleen is te verdedigen als het gaat om mensen, die door bewust geld te verstrekken het bestaan en functioneren van de onderneming mogelijk maken. „Deze kapitaalverschaffers zijn niet minder verantwoordelijk als zij, die dat door hun arbeid doen". Lanser vroeg zich echter af of hieruit voort vloeit, dat kapitaalverschaffers evenveel invloed mogen hebben als de directe bedrijfsgenoten, de werk nemers. „Naar mijn mening zal voor beide groepen duidelijk moeten wor den omschreven onder welke voor waarden mensen als reëel bij de on derneming betrokken worden be schouwd", aldus de voorzitter van het CNV. Niet duidelijk vond Lanser ook de taak, welke Jong Management aan de raad van commissarissen geeft. De indruk wordt gewekt, dat deze taak moet bestaan uit het houden van toezicht op de leiding. Dat vond Lanser te weinig. Hij zegt ook een taak voor deze raad in „het bepalen van de doelstellingen en de hoofdlij nen van het ondernemingsbeleid". Prof. dr. C. A. van den Beid, direc teur van het Centraal Planbureau (CPB) ging in zijn inleiding in op de vooruitzichten van de economie op middellange termijn. Na een schets van de huidige stand van zaken, o m. langzame groei (2,5 pet), verminder de inflatie (5 pet), duurder wordende gulden bij een redelijk comfortabele betalingsbelans, de slechte rende mentspositie van het bedrijfsleven, de overcapaciteit aldaar, de werk loosheid en de sterk gestegen collec tieve lasten, bepleitte hij een beleid sombuiging om de nauwelijks hoop gevende toekomst het hoofd te bie den. Internationaal gezien, is, vol gens de heer Van den Beid, een be leid nodig, dat de economische groei stimuleert. Nationaal gezien drong hij aan op beperking van de omvang van de collectieve sector, nadruk op stimulering van nieuwe activiteiten en verbetering van de mobiliteit op de arbeidsmarkt. Sleutel De heer J. Terlouw, fractievoorzitter van D'66, zei tijdens het congres van Jong Management het op een aantal punten wel met de heer van den Beid eens te zijn. Volgens hem echter ligt' de sleutel van de huidige economi sche problemen bij de vraag en niet het aanbod. „Vroeger kocht de con sument, in zijn rol van pion in de welvaartsstaat, trouwhartig alles wat op de markt werd gebracht, vol gens het dictaat van de ontwikkelin gen van wetenschap, technologie en industrie. De consument van nu wordt kritischer en het vraagpa troon wijzigt zich". Terlouw vond. dat „die nieuwe vraag moet worden opgespoord, een vraag die moet pas sen in de nieuwe kaders, die een verziekt milieu, slinkende grondstof- fenvoorraden, een enorme welvaarts- kloof tussen rijk en arm en een krankzinnig wapenarsenaal stellen". De nieuwe vraag moet. blijkens de inleiding van Terlouw. worden ge zocht, niet in de sfeer van materiële goederen, maar van immateriële goederen. „Niet zozeer de vraag moet worden gesocialiseerd, maar op soci ale vragen moet een antwoord komen". De ponton „Sea Camel 11" van ITC Holland te Haarlem, getrokken door de zeesleepboot „Jason", vertrekt uit IJmuiden met twee zuigers en zestien andere kleine vaartuigen,bestemd voor Abu Dhabi aan de Arabische Golf. Een reis van 6300 mijl. NIJMEGEN De resultaten van Estel (Hoesch-Hoogovens) zijn in het eerste kwartaal van dit jaar ten opzichte van het bijzonder slechte vierde kwartaal belangrijk verbeterd. Het duidelijkst zichtbaar is dit, aldus de raad van bestuur in een toelichting, in het bedrijfsresultaat. Dit was 42,1 miljoen negatief, tegen 102,3 miljoen negatief in het laatste kwartaal van 1977. Een verbetering dus met 60,2 miljoen. ADVERTENTIE Het verlies vóór belasting daalde van 174,8 miljoen in het laatste kwar taal van 1977 met 53,4 miljoen tot 121,4 miljoen in de eerste drie maanden van het lopende jaar. Op gemerkt wordt, dat in de jaren 1976 en 1977 van de verliezen belastingbe dragen zijn afgetrokken en wel om dat deze konden worden verrekend met de in de fiscale compensatiepe rioden vervallende latente belas tingschulden, ontstaan in vroegere winstj aren. Of en in hoeverre dit ook in 1978 mogelijk zal zijn, kan eerst in de loop van of aan het einde van het boekjaar definitief worden vastges teld, daar dit afhangt van een aantal factoren, waarvan de verdere ont wikkeling van de resultaten de be langrijkste is. Als gevolg daarvan moest in het re- sultatenoveizicht de post 'belastin gen op het resultaat' pro memorie worden opgenomen, waardoor een nettoresultaat voor het eerste kwar taal nog niet kon worden berekend. Over het eerste kwartaal van 1977 bedroeg het verlies vóór belasting 97,4 miljoen en het netto verlies 77,9 miljoen. De omzet in de eerste drie maanden van 1978 beliep 2.578 miljoen tegen 2.585,3 miljoen in het laatste kwar taal van 1977 en 2.427,1 miljoen in het eerste kwartaal van ,1977. Hoewel de orderontvangst nog steeds een aarzelend beeld vertoont, verwacht de raad van bestuur op grond van de verbetering van de opbrengstprijzen en van de getroffen maatregelen, dat het verlies in het tweede kwartaal van 1978 aanmerkelijk lager zal uit vallen dan in het eerste kwartaal van dit jaar. De verbetering van het bedrijfsresul taat in de eerste drie maanden van dit Jaar ten opzichte van het vierde kwartaal van 1977 is vooral in de divisie staal ontstaan. Hoewel de op brengstprijzen nog niet het gemid delde niveau van 1977 hebben be reikt, vertoonden zij ten opzichte van het vierde kwartaal van 1977 een lichte stijging, wat o m. aan de in Europees verband getroffen maatre gelen is toe te schrijven. Bezetting installaties Ook de bezetting van de installaties was, hoewel nog steeds op 12,6 onbe vredigend, iets gunstiger. De pro- duktie van ruw staal (2,42 miljoen ton) lag ruim 4 procent boven die van het vierde kwartaal van 1977 (2,32 miljoen ton) en de produktie van walserijprodukten (2,1 miljoen ton) was 6 procent hoger dan in het vorige kwartaal (1,98 miljoen ton). Het bedrijfsresultaat werd voorts gunstig beïnvloed door het effect van de getroffen kostenbesparende en andere efficiency-verbeterende maatregelen. Het aantal personeelsleden daalde in het eerste kwartaal van 1978 met 1.176 tot 76.496. De totale verminde ring sinds 1977 bedroeg 3.781 werk nemers. ofwel bijna 5 procent van de bezetting op dat moment. Aangezien bil Estel nog geen zekerheid bestaat met betrekking tot de vraag of belas ting in mindering kan worden ge bracht op het geleden verlies, zodat de vaststelling van een netto resul taat voor Estel nog niet mogelijk was, kon ook geen resultatenover- zicht voor Hoogovens worden opge steld. DEN HAAG Wanneer de zetel van het toekomstige EG-merkenbureau niet in Nederland wordt gevestigd, zal de werkgelegenheid in de sector van de merkenbescherming in ons land met circa 75 procent afnemen. In een aan de Tweede Kamercom missies voor economische en buiten landse zaken aangeboden notitie pleit de orde van octrooigemachtig-. den te Den Haag daarom voor een Nederlandse kandidatuur voor de ze tel van dit EG-merkenbureau. Op het terrein van de merkenbe scherming zijn in Nederland op dit moment circa 130 personen werk zaam. Ongeveer 30 personen treden op als deskundige/bemiddelaar, 100 (hooggespecialiseerde, en daarom moeilijk elders te plaatsen) personen zijn betrokken bij de administratie ve werkzaamheden. Het eveneens hooggespecialiseerde administratieve personeel van de zelfstandige octrooibureaus zou door vestiging van het EG-merkenbureau buiten Nederland bijzonder zwaar worden getroffen. De vestiging van de Europese octroolraad in München zal, naar verwachting, leiden tot een vermindering van de werkgelegen heid voor deze groep met 100 tot 150 arbeidsplaatsen. Met de verdere uitbouw van de Euro pese octrooiraad zullen bovendien de nationale octrooiraden sterk aan belang inboeten. Binnen de Neder landse octrooiraad is op dit moment reeds een personeelsstop van kracht, terwijl sprake is van een mogelijke afbouw van het personeelsbestand met 50 procent binnen vijf jaar. TNO gaat inkrimpen met 120 man door tekort op begroting Van onze redacteur wetenschappen DEN HAAG De organisatie voor toegepast natuurwetenschappelijk onderzoek TNO gaat haar personeel in de periode tot en met volgend jaar met netto 120 mensen inkrimpen. Door het teruglopen van de betaalde onderzoekopdrachten kon het dage lijks bestuur van TNO op geen ande re manier de eindjes aan elkaar kno pen. Men keek op de begroting voor 1979 tegen een tekort van negen mil joen gulden aan. Er zullen geen gedwongen ontslagen vallen. TNO verwacht in de aangege ven periode een natuurlijk verloop van 800 personeelsleden (op een to taal van ongeveer 5000). Van de ont stane vacatures worden er maar 600 opgevuld. Daarnaast voorziet men 80 aanstellingen ten behoeve van nieuwe ontwikkelingen. DRIEBERGEN De vleesfabriek Perco in Driebergen (het voormalige Gevato) gaat volgende week bespre kingen beginnen om tot samenwer king of een fusie te komen. De direc te aanleiding hiertoe zijn de tegen vallende bedrijfsresultaten van het eerste half Jaar van het bestaan van Perco. Met wie de besprekingen precies zul len worden gevoerd wilde de be drijfsleiding nog niet kwijt, maar de regeringswaarnemer. drs J. Wijsen. verwacht dat er belangstelling voor een eventuele samenwerking zal be staan bij dezelfde bedrijven, waar mee vorig Jaar (toen Gevato failliet dreigde te gaan) is onderhandeld. Toen is ondermeer gesproken met de „Vleesmeesters" uit Leiden. Hom burg en Mignon in Amersfoort. De heer Wijsen wijt de tegenvallende bedrijfsresultaten onder meer aan de uitermate slechte markt en aan het rumoer waarmee Perco een half Jaar geleden van start is gegaan. „Door verkeerde publiciteit heeft het bedrijf een ongelukkige start ge had," zo zei hij. De heer Wijsen is daarnaast van mening dat de uit sproken verwachtingen vorig jaar ook wel aan de rooskleurige kant Zijn geweest. De aandelen van Gevato. die in han den waren van het Deense concern Plumrose, zijn ondergebracht in de stichting Perco. Volgens het socio cratische model (een voor Nederland unieke vorm van arbeiderszelfbe stuur), waarin beslissingen met een parigheid van stemmen moeten wor den genomen zou deze stichting wor den beheerd door de zogenaamde „topkring", gekozen uit lagere „krin gen" in het bedrijf. Volgens drs Wij sen echter is dit model nooit van de grond gekomen. De topkring bestaat wel. maar deze is niet samengesteld uit gekozen personeelsleden. De be drijfsleiding wijt het mislukken van dit experiment aan interne spannin gen en aan de moeilijkheden op de vleesmarkt. Volgens Wijsen zullen de besprekin gen vooral gericht zijn op het be houd van de 135 arbeidsplaatsen. „We moeten naar een betere zeker heid voor de werkgelegenheid toe dan nu Indien een eventuele fusie partner dat niet kan garanderen, dan gaat de samenwerking niet door," zo zei hij. KOOG AAN DE ZAAN De meerderheid van de gekozen leden van de ondernemingsraad van de Verenigde Zetmeelbedrijven (VZB) te Koog aan de Zaan, de mai szetmeeltak van het KSH- concern, wijst het overnemingsplan voor het bedrijf af. De contracten rond de overname zijn intussen al getekend. Volgens dit plan wordt VZB overge nomen door een nieuwe vennoot schap waarin Wessanen, Avebe, Sui ker Unie en de overheid deelnemen. De meerderheid van de onderne mingsraad vindt het plan onvolledig. Een uitwerking van de sociale para graaf, een goed marketingplan, een goed investeringsprogramma en stu dies over de manier waarop de af vloeiing moet gebeuren, ontbreken. De gekozen leden van de onderne mingsraden van de KSH-aardappel- meelbedrijven in Foxhol, Veendam en De Krim achten het onmogelijk een advies te geven over de overna me van hun bedrijven door Avebe. ZIJ vinden dat het hun ontbreekt aan voldoende gegevens over het be leidsplan met bijbehorende sociale paragraaf. Hetzelfde geldt voor de ondernemingsraad van KSH-Re- search Central Engineering te Fox- hol. Zij vindt de 45 ontslagen in dit bedrijf onaanvaardbaar. De ondernemingsraden van andere onderdelen van het KSH-concem zijn, zij het soms schoorvoetend, soms onder voorwaarden, akkoord gegaan met de overnemingsplannen. Overigens is Jan Schermer, bestuur der van de Industriebond NW, van mening, dat de overnemingsplannen niet meer te beïnvloeden zijn, on danks verwerpen of tegenstribbelen door de diverse ondernemingsraden. ADVERTENTIE door Peter van Lakerveld AMSTERDAM Maandag en dinsdag houden Indonesië, der tien industrielanden en enkele internationale financiële in stellingen weer hun jaarlijkse IGGI-conferentie. Ook dit jaar wordt de bijeenkomst van de IGGI (Intergouvernementele hulp inzake Indonesië) weer be geleid door scherpe kritiek op het Suhartobewind. Maar ver der dan de wandelgangen van het Amsterdamse Amstelhotel zal deze discussie officieel wel niet komen. De conferentie zelf gaat over de economie van In-, donesië. De IGGI is in 1966 opgezet toen Indonesië zich na afloop van de peri- ode-Soekarno in een economische chaos bevond. Behalve Indonesië ne men aan het regelmatige overleg deel Nederland, Australië, België, Canada, West-Duitsland, Frankrijk, Italië. Japan, Nieuw-Zeeland, Oos-i tenrijk, Engeland, de Verenigde Sta-| ten, Zwitserland, het Internationale Monetaire Fonds, de Wereldbank, de Aziatische Ontwikkelingsbank en de OESO (Organisatie Economische. Samenwerking en Ontwikkeling). Doel van de bijeenkomsten was en is nog steeds een bespreking van de economische toestand in Indonesië, een en ander naar aanleiding van rapporten van het IMF en de Wereld bank. Tevens legt Indonesië de IG-' GI-landen een schatting voor van de hulp, waarover het in het komende, begrotingsjaar zou willen be schikken. Vorig jaar was dat 2,1 miljard dollar' (toen ongeveer 5 miljard gulden), waarvan Nederland 135 miljoen voor zijn rekening nam. Ook dit Jaar heeft ons land 135 miljoen toege zegd. Het is echter niet zeker dat alle landen dinsdag na afloop bekend zullen maken hoeveel zij zullen bij dragen. Ten eerste is dat niet het directe doel van de conferenUe en in de tweede plaats hangen de defini tieve bedragen vaak af van het be- stedingsoverleg tussen het desbe treffende „donorland" en Indonesië. Verandering In de ruim tien jaar is het karakter van de hulpverlening vrij ingrijpend veranderd. Is op zichzelf de omvang al sterk toegenomen (van 200 mil joen dollar in 1967 tot meer dan 2' miljard dollar de laatste jaren), het aandeel van de land tot land hulp neemt relatief voortdurend af. We reldbank en Aziatische Ontwikke lingsbank namen in 1969/1979 nog slechts 13 procent van de totale geld som voor hun rekening, maar vorig jaar al bijna 30 procent. Het Neder landse geld bestond tot en met 1973 voor het grootste deel uit schenkin gen. Dit jaar echter zit in de 135 miljoen niet meer dan 25 miljoen aan giften, de andere 110 miljoen worden gevormd door een tamelijk .zachte" lening (rente 4,75 procent, looptijd dertig jaar en een aflosslngs- vrije periode van acht jaar). India bijvoorbeeld hoeft maar 0,75 procent rente te betalen. Een andere ontwikkeling is een ver schuiving van programmahulp naar projecthulp. Programmahulp wordt vaak gegeven in de vorm van voedsel of grondstoffen en dient om de beta- lingsbalanszorgen van een ontwikke lingsland te verlichten. Door de leve ring van voedsel heeft het ontvangende land de handen vrij om andere goederen te kopen. Indonesië heeft echter hoe laag het leven speil voor het merendeel van de be volking ook is een vrij gunstige betalingsbalans, een gevolg van de olie-export. Het land is daarom meer gebaat bij projecthulp. Die projecten moeten als consequen tie van het beleid van zowel het vorige als het huidige Nederlandse kabinet vooral de armsten in de In donesische samenleving ten goede komen. In hoeverre dat werkelijk gebeurt, blijkt moeilijk na te gaan. Een desa-hospitaaltje met eenvoudi ge apparatuur valt duidelijk als soci aal project aan te merken, maar hoe is dat met een weg die een moeilijk toegankelijk gebied ontsluit? Daar kunnen de armsten in het gunstigste geval van profiteren, maar niet al leen zij. Kritiek Financiële bijstand aan Indonesië gaat al enkele Jaren gepaard met M. DUINTJER EN ZONEN in WU- dervank en de Noordelijke Ontwik kelingsmaatschappij NOM in Gro ningen hebben met bewindvoerders van de Verenigde Bedrijven Neder- horst in beginsel overeenstemming bereikt over de overneming van ge bouwen, terreinen en voorraden van radiatorenfabriek Drenta (62 man) in Emmen. Een nieuw opgerichte Dren ta Radiatoren, waarin Duintjer voor 51 pet deelneemt en de NOM voor 49 pet. zal de activiteiten van Drenta in Emmen voortzetten en naar ver wacht nog uitbreiden. kritiek op het Suharto-bewind. Drs. Jan Pronk, de vorige minister van ontwikkelingssamenwerking stelde een nota in het vooruitzicht waarin hij het al of niet voortzetten van de hulp zou afwegen tegen de politieke situatie in Indonesië. De publikatie werd enkele malen uitgesteld en Pronks opvolger De Koning heeft in antwoord op Kamervragen ver klaard geen behoefte te hebben aan zo'n nota. Wat niet wil zeggen, dat de naleving van de rechten van de mens maan dag en dinsdag helemaal niet aan bod komt. „In de marge" van de vergadering zullen De Koning en af gevaardigden van andere IGGI-lan- den hierover met de Indonesische delegatie praten. Het Komité Indonuslê blijft stopzet ting van de financiële hulp eisen. Vanmiddag zal het Komité samen met een groot aantal andere rganisa- ties in Amsterdam een demonstratie houden, waarin behalve stopzetting van de hulp wordt geëist: vrijlating van alle politieke gevangenen, her stel van de democratische rechten en politieke vrijheden en stopzetting van de oorlog tegen OostrTimor. Het Komité heeft trouwen inhoude lijk ook zeer veel op de financiële hulp aan te merken. Deze dient slechts het belang van de donorlan den, aldus het Komité. Het stelt, dat de hulp erop gericht is de deuren voor buitenlandse investeerders wa genwijd open te houden, waardoor de afhankelijkheid van het buiten land steeds groter wordt. Project- hulp heeft geleid tot terugval in de lokale produktle-activlteiten. De do norlanden zijn dezelfde, die de grondstoffen uit Indonesië wegha len, zegt het Indonesiö-Komité. Misschien kent u het rustige, landelijke plaatsje Weggis. Het ligt aan het Vierwaldstattersee, dertig minuten per boot of auto van Luzcrn. Op één van de berghellingen nabij Weggis worden zeer luxe villa's en terras^ppartementen gebouwd. Met een riant uitzicht over het water en voorzien van alle gemakken en comfort. Temidden van de Zwitserse natuur vindt u alle rust en ontspanning, 's Zomers kunt u volop wandelen en watersporten en in de winter skiën. IX'villas Er worden in principe zeven villa's gebouwd die onderling verschillen in grootte en indeling. Er is alle ruimte om de indeling naar eigen wensen en ver langens aan te passen. Daarbij heeft elke villa de beschik king over eigen grond en ccn garage. De koopsom bedraagt vanaf SF 485.000. IX tcrrasapparTcnxntcn De achttien appartementen zijn voorzien van ruime terrassen. Zij worden verdeeld in drie eenheden, elk met drie of vier woonlagen. Ruim gesitueerd worden dc appar tementen trapsgewijs, samen met de villa's in het landschap opgenomen. Hetgeen een grote mate van rust en vrijheid waar borgt. Dc prijs is vanaf SF 235.000. Dc woningen worden gerealiseerd door Westland/Utrecht Projectontwikkeling, samen met vastgoedmaatschappij Ponsilba, die onder toezicht staat van 'n Zwitsers accountantskantoor. Dc financiering kan zowel in Zwitserland als vanuit Nederland gere geld worden. Grondverkoop aan buiten landers geschiedt volgens de Zwitserse wetgeving (Lex Furgler). Nadere gege vens kunt u telefonisch krijgen bij Westland/Utrecht Projektontwik keling, Projektontwikkeling SorpKjiiwrui I.Amttinbm

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 39