refaja Oit brieven van lezers leu' de glind een leidster waarnemend hoofdverpleegkundige diakonessenhuis utrecht bezigheidstherapeute „NIEUW HOOG-HULLEN" Als staflid wisselende funkties vervullen MENTOR/MENTRIX twee groepsleidsters VORMINGSLEID(St)ER ADMINISTRATEUR (mnl./vrl.) Groepsleid(st)er een vicaris een echtpaar groepsleidster medewerkster medewerkster i ATERDAG 20 MEI 1978 TROUW/KWARTET 29 Voetvolk (1) uit Drs. Marten Beinema reageerde op ce „podium-pagina" van 12 mei op een artikel van dr. Hans Feddema over de CDA loyalisten Hierbij een N^jaantal korte opmerkingen Het is jammer, dat Beinema een iterst academisch verhaal houdt over de term voetvolk, terwijl het hart van Feddema's artikel, name lijk de zorg t.a.v. een evangelisch jeïnspireerde politiek, niet herkend, aat staan verder uitgediept wordt. 2. Beinema merkt op, dat een evan gelisch politieke organisatie zich niet mag beperken tot medestanders die dezelfde consequenties uit het evangelie willen trekken. Medestan der is, volgens hem, een ieder die de ijn van het evangelie wil doortrek- cen naar politiek programma en po litieke praktijk. Aanzienlijk belang rijker lijkt het mij, of we als christe nen bereid zijn ons politieke hande en gezamenlijk te toetsen aan het evangelie. Ik denk daarbij met name aan vraagstukken als medezeggen schap. inkomensverdeling mati- gingsbeleid e.d. 3 De EPV bestaat beslist niet uit leden die een „benauwend eenzijdige opleiding, werkkring of kerkelijke oriëntatie" hebben, maar is een groep van bewogen mensen, van al lerlei opleiding, uiteenlopende kerk genootschappen. leeftijden, beroe pen en bovendien gespreid over het hele land. 4. Het artikel van Beinema wekt ae indruk dat de C van het CDA. staat voor de C van cement, terwijl het politiek gezien m i. gaat om de C van „Drijvende Kracht". Dat is voor mij een pijnlijke constatering. Deze ruöriefc is uitsluitend oestemö voor korte reacties op m deze kram gelezen berichten artikelen en commentaren en niet voor gedichten open oneven oproepen o! reacties op advertenties (deze kaatste dienen tot de directie gericht te worden j Oe inzendingen voor deze rubriek dienen zo beknopt mogeii|k :e zi|n Oe redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Met is ons helaas met mogeli|k over eik geval van bekorting ot nietplaatsmg (doorgaans een gevolg van een te groot aanbod) te corresponderen Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw.- Poslbus. 859. Amsterdam Bi| pubhcatie worden naam en woonplaats van de SChri)ver verme'd Papendrecht Drs. Jaap Tas, sekretaris EPV. Voetvolk (2) In de rubriek Podium van 12 mei schrijft Marten Beinema over een afbrekend conflictmodel bij de pro gressieven. De EPV stelt juist de vrede als één van de belangrijkste punten, die voortvloeien uit het luis teren naar Christus, en nauw daar mee verbonden: de gerechtigheid. Deze dingen vindt zij meer bij de progressieven dan bij de VVD. Moet men beslist bij één van de grote blokken behoren, Amerika of Rus land, de derde wereld laten omko men, en elkaar desnoods vernieti gen, om niet éénzijdig te zijn; of juist andersom, de weg kiezen van de Geest van Christus, en geloven in die macht van de Liefde? Waarom mag Feddema niet over de kiezers spre ken als het „voetvolk". Abraham Kuyper sprak zelfs over de „kleine luyden". Volgens Beinema is de dis cussie binnen het CDA niet mislukt, volgens mij is die wel mislukt, en moeten we dit gesprek voortzetten met alle christenen, die gerechtig heid en vrede willen beoefenen, ook in andere partijen. W. H. Koopmans Israël 30 jaar In uw commentaar vraagt U om be zinning Wie zijn eigenlijk de vrien den van Israël? De mensen die hoe dan ook achter Israël staan, dan wel de mensen met werkelijkheidszin. Het is duidelijk dat U zich onder de laatste wilt rangschikken. Het is ech ter jammer voor U, dat dit berust op een stuk zelf-bedrog. U doet nl. de werkelijkheid geweld aan als U schrijft, dat de Palestijnen werden verdreven, omdat bij internationale afspraken waaraan zij verder geen deel hadden, het grondgebied aan het Joodse volk was beloofd. Gaan wij uit van de toestand van 1948, dan kan worden aangetoond dat de be woners niet werden verdreven, maar op bevel van hun leiders gedwongen werden het land te verlaten, waarbij de Israëliërs in veel gevallen hen smeekten om toch te blijven. En ten aanzien van het grondgebied, Israël bestond in die dagen uit gebieden die door koop waren verworven, op dat punt viel er niets te beloven. Dat Israël sterk geworden is in militair opzicht is een gevolg van het feit dat zij voor de noodzaak stond zich bij voortduur te verdedigen Het is jam mer dat u aan feiten voorbij meent te kunnen gaan De werkelijkheid is dat de Arabische wereld groot en rijk genoeg is om aan een positieve op lossing inee te werken, waarnaar geen land vuriger uitziet dan Israël Het ware te wensen dat u zo veel werkelijkheidszin kon opbrengen dat u kon zeggen; Laat de Arabische wereld nu eens een stap doen in de richting van de vrede, dan zijn er geen problemen meer met betrek king tot de bezette gebieden noch t.a.v. de zogenaamde vluchtelingen getroffen We kunnen eenvoudig niet ophouden met protestbrieven te schrijven naar de Zuidafrikaanse ambassade Want wie zwijgt, stemt toe Apeldoorn Assi R. Bruins Arnhem C. de Kramer Zuid-Afrika Een simpel krantebericht vertelt ons, dat tn Cassinga in het zuiden van Angola 582 vluchtelingen uit Na mibië op 4 mei 1978 door Zuidafri kaanse soldaten zijn vermoord. De dode lichamen van mannen, vrou wen en kinderen, die onderdak ge vonden hadden in een tijdelijk kamp. werden in massagraven aan Op de kansel Premier Van Agt hield in Harderwijk zijn rede vanaf de kansel van de gereformeerde kerk! Willem Breed- veld ziet hierin een bewijs, dat de CDA-gedachte is aangeslagen Enke le weken nadat men in Dordrecht een predikant voor de gereformeerde kerk niet wilde beroepen, omdat hij lid van de PvdA was. ervaar ik het bovenstaande toch wel iets anders. Als overtuigd belijdend lid der gere formeerde kerk en kandidaat raads lid voor de PvdA in mijn woonplaats word ik wel wat triest bij zulke za ken Hoewel, het stimuleert wel En wel tot verzet tegen hen. die menen de gereformeerde kerk te moeten gebruiken om het CDA te dienen Grave Jan Zwikker Het Diakonessenhuis Utrecht, een algemeen zie kenhuis met 540 bedden, heeft een vakature voor een van de afdeling Neurologie (28 bedden) Voor deze funktie zoeken wij kontakt met een verpleegkundige die: ervaring heeft op het gebied van verpleging van neurologische patiënten. leiding kan geven, goede kontaktuele eigenschappen bezit, een voortgezotte opleiding heeft, dan wel be reid is de kaderopleiding te volgen. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door zuster M. Oskam, hoofdverpleegkundige in Alge mene Dienst. Telefoon (030) 528111, toestel 1115. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan het hoofd Personeelszaken, Bosboomstraat 1 te Utrecht. diakonessenhuis Hel Diakonessenhuis- Relaia in Dordrecht. gelegen aan de rijksweg Rotterdam- Breda, is een modern uitgerust ziekenhuis met een capaciteit van 476 bedden. Het komplex omvat zes verpleegaldèlingen, een psychiatrische kliniek, een centrum voor haemodialyse. een polikliniek met traumatologist lunctie, een klinisch-chemischen isotopenlaboratorium. een verpleegkundige opleiding en een personeelsllat voor 190 intern gehuisveste leerling- verpleegkundigen. De medische slal bestaat uit plm. 40 specialisten. Het ziekenhuis heelt ruim 700 medewerkers In dienst. In ons moderne algemene ziekenhuis kan op zeer korte termijn een worden geplaatst. De werkzaamheden omvatten zowel de chirurgische en interne afdelingen alsmede de afdelingen haemodialyse en psychiatrie. Op onze P.A.A.Z. vindt de behandeling in teamverband tussen de verschillende disciplines plaats. Kandidaten voor deze funktie dienen in het bezit te zijn van het officiële diploma van bezigheidstherapeuten. Ervaring in deze funktie is gewenst. Sollicitaties te richten een de afdeling personeelszaken van ons ziekenhuis, Postbus 444 te Dordrecht. Stichting voor opvang, behandeling en resocialisatie van alkohol- en drugpatiënten Oosterbroek 1, EELOE (Dr.) Telefoon 05907-1412 betekent op Hoog-Hullen, een drugvrije therapeutische gemeenschap voor de klinische behandeling van alkohol-patiënten (mannen en vrou wen), boeiend werk voor een man/vrouw die zijn/haar opleiding en erva ring dienstbaar wil maken in sociaal-agogisch werk met onze bewoners. Binnen een hiërarchische struktuur werken stafleden en bewoners inten sief en direkt samen Wij beogen hiermee zoveel mogelijk de groei van de persoonlijkheid op gang te brengen, middels o.a. encountergroepen en het werken in projekten. en door te helpen primaire relaties zo gunstig mogelijk te beïnvloeden Wij zoeken een man en een vrouw, in de leeftijd van 30 tot 35 jaar, met één van de volgende opleidingen: - diploma verpleegkunde A en/of B; - opleiding op HBO/MBO-niveau; - opleiding in één van de gedragswetenschappen. Voor aanvaarding van de funktie is een eën maand durende opleidings- stage binnen de drugvrqe therapeutische gemeenschap noodzakelijk. Schriftelijke sollicitaties kunt U richten aan de direktie van de stichting Nieuw Hoog-Hullen 1 Voor één van onze projekten voor Bégeleide Kamerbewoning gelegen in de oude binnenstad van Schiedam zoeken wij een inwonend Hij/zij woont (wonen) samen met vier jongens van 16 jaar en ouder in een gewoon woonhuis. De taak is: Begeleiden van de in het huis verblijvende jongeren. Er zijn geen vaste werktijden, maar men is beschikbaar wanneer dit nodig is. Geboden wordt: een boeiende werkkring met regelmatige werkbegeleiding en een salaris volgens de normen van het W.IJ.N. Inlichtingen bij de praktijkleidster mej. B. Westerveld, tel. 010-264935 Sollicitatie richten aan: Lindenhof, Lange Haven 16a. Schiedam. Aan de selektie-procedure nemen de huidige medewerkers en de bewoners deel. HET PRINS HENDRIK INTERNAAT Prot. Chr. Internaat voor schippersjeugd te Vreeswijk (Nieuwegein-Zuid), vraagt per augustus a.s.: voor de begeleiding en verzorging van een groep kinderen in de leeftijd van 8-10 of van 11 -14 jaar. Opleiding 4 jaar voortgezet onderwijs. Eventuele ervaring of beroepsopleiding strekt tot aanbeveling. Belangrijk is op een prettige wijze met kinderen kunnen omgaan en daarin een stuk eigen initiatief kunnen verwerken. Leeftijd tenminste 21 jaar. Prot. Chr. levensovertuiging. Gunstige salarisregeling en sociale voorzieningen. Lange vakanties. Sollicitaties en inlichtingen: Directeur Prins Hendrik Internaat, Prins Hendriklaan 9, Nieuwegein-Zuid. Tel. 03402-39744. Alg. Chr. Vormingscentrum „ALKMAAR Drechterwaard 14, Alkmaar vraagt een parttime (20 uur) per 1 augustus In verband met de stijging van het aantal deelnemers aan ons vormings centrum voor werkende jongeren, wil len we graag de staf uitgebreid zien met een kollega voor: het begeleiden van een groep deelnemers (15) het geven vanuit de eigen deskun digheid van enkele onderdelen van het programma het in teamverband meedenken en toewerken naar nieuw parttime- onderwijs voor jongeren van 16 t.m. 18 jaar het kunnen funktioneren in een alg. chr. vormingscentrum (samenwer ken tussen p.c. en r.k) 1978 Aangeboden wordt: een gezellige en afwisselende werksituatie werken in teamverband in een nieuw gebouw een salariëring volgens de rechts positieregeling V.L.J. Gevraagd wordt een opleiding, zoals in de rechts positie hiervoo. staat aangegeven, o.a. een onderwijsakte, volledig be voegd of een nijverheidsakte technisch on derwijs mikojel ervaring in het onderwijs of in het werken met groepen heeft onze voorkeur. fulltime per 1 augustus 1978 Gevraagd wordt diploma M.B.A Nederlandse bedrijfscorrespon- dentie administratieve ervaring Aangeboden wordt: een zelfstandige, afwisselende werksituatie een salariënng volgens de rechts positieregeling AOW voor rekening van de werk gever opname in het ABP Sollicitaties aan de sollicitatiekommissie van hef Alg Chr Vormingscentrum „Alkmaar". Drechterwaard 14. 1824 EX te Alkmaar, onder vermelding van de funktie. Inlichtingen mevr L Tames, tel 072-611034 of 117240 Vereniging „Kinderzorg" Zwolle vraagt voor een van haar tehuizen per 1 augustus a.s. een zeer ervaren bij een groep jongeren van 13 jaar en ouder. Onze voorkeur gaat uit naar kandidaten: van tenminste 25 jaar; met een voltooide beroepsopleiding; met ruime ervaring in groepswerk; prot. Chr. godsdienst. Salariëring en arbeidsvoorwaarden volgens landelijke richtlijnen. Voor telefonische inlichtingen kunt u bellen (05200) 37760. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directie. PB 65 te Zwolle. Hel Bestuur van de K|f>osterkerkgemeente te Den Haag zoekt per 1 sept 1978 of aankomend theoloog Aan hem/haar zal worden gevraagd de aandacht voorna melijk te richten op het werk onder de tongeren en jongvolwassenen Voorts behoort lol zijn/haar laak de organisatie van een deel van hei gemeentewerk naar buiten (open-huis, open-tafel), alsmede hel participeren in de eredienst. Inlichtingen mevr. A. Karres-Veelo, eugdouderlinge Regeniesselaan 38. Rijswijk Tel 070-900162. ds G Kalsbeek, Louis Couperusplein 62. Den Haag Tel. 070- 654220 Jeugdhuis Voordaan te Groenekan zoekt voor één van haar fasehuizen gelegen in Utrecht (Overvecht) Het doel van het fasehuis is in nauwe samenwerking met het jeugdhuis aan jongens en meisjes vanaf 8 jaar, die B.L.O.-onderwijs volgen een gezinsopvang te bieden. De jongeren komen veelal uit een leefsituatie waarin zij vastgelopen zijn. Het fasehuis bedoelt een gezinssituatie te bieden waarin zij voldoende groeikansen krijgen om zich daarne redelijk zelfstandig in de maatschappij te kunnen handhaven leeftijd vanaf 25 jaar de man of vrouw worden geacht een volledige of gedeeltelijke dagtaak buitenshuis te vervullen bij voorkeur zonder kinderen Een ruime woning wordt huurvrij met kosteloos gebruik van water, licht en verwarming ter beschikking gesteld terwijl daarnaast een honorering plaatsvindt in de vorm van een vergoeding per dag per kind. Belangstellenden worden verzocht te schrijven aan de begeleidingscommissie, jeugdhuis Voordaan. Groenekanseweg 85. Groenekan. waarna een oproep ter bijwoning van een informatieavond volgt DE STICHTING PROTESTANTS CHRISTELIJK CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING NOORDWEST-VELUWE (werkzaam in de plaatsen Harderwijk, Ermelo, Putten en Nijkerk) vraagt ter vervulling van een vacature binnen de gezins-/bejaardenverzorging voor haar kantoor te Ermelo In het bezit van een diploma Soc. Acade mie, H.S.A.. eventueel M.S.A./M B.O.; de voorkeur gaat uit naar een candidate met enige ervaring Candidaten dienen in te stemmen met de grondslag van onze instelling en dien overeenkomstig werkzaam te zijn. Zij moet zich goed kunnen verplaatsen in het denk- en leefpatroon van deze streek. Van haar wordt verwacht, dat zij: zowel in teamverband als zelfstandig kan werken en eigen initiatieven kan ontplooien; kritisch wil meedenken in de ontwik kelingen van de gezins-/bejaarden- verzorging; flexibel is in de omgang en over goede contactuele vaardigheden beschikt. er rekening mee houdt, dat zij regio naal inzetbaar is Salariënng en arbeidsvoorwaarden zijn overeenkomstig de COAM-rechtspositie- regelmg. voorzover subsidiabel U kunt uw sollicitatie nchten aan de directeur van hel P.C.C.M D NW-Veluwe. Stationsstraat 14. 3881 AD Putten Inlichtingen bij de staffunctionarissen, telefoon 03418-3444 GEMEENTE HARDERWIJK Wegens vertrek van de huidige functionaris wordt bij de gemeentelijke sociale dienst gevraagd een CHEF VOOR DE AFDELING BUITENDIENST (m/v) Functie-Inhoud: Het leiding geven aan de afdeling, bestaande uil 7 me dewerkers. staat centraal Daarnaast wordt van hem/haar een bijdrage verwacht in de beleidsvorming door de dienst De dienst heeft tot taak financiële hulp te verlenen en verstrekt tevens hulp bij problemen van immateriële aard. veelal samenhangend met financiële problema tiek De begeleiding van de medewerkers zal zeker ook. voor wat betreft de immateriële hulpverlening, de nodige aandacht moeten krijgen De mogelijkheid van supervi sie (extern) voor de medewerkers is aanwezig Functie-eisen: Kandidaten dienen ruime ervaring te hebben met het uitvoerend maatschappelijk werk. dit gelet op de func tie-inhoud. Kennis van de financiële bijstandsverlening is gewenst. Voorzover nodig, is bereidheid tot verdere scholing op dit terrein noodzakelijk Het bezit van het diploma sociale academie 'h b o richting maatschap pelijk werk. is vereist Een aanvullende opleiding in de sociale sector en kennis van het functioneren van een gemeentelijks sociale dienst strekken tot aanbeveling Geboden wordt een salaris tot 4.191.— per maand De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepas sing. Aan de medewerkers van de afdeling wordt bij de solli citatie-procedure m ruime mate inspraak verteend Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de se lectieprocedure Nadere informatie kan worden ingewonnen bij de waar nemend chet van de afdeling, de heer P Plas. tel 03410- 13848 (kantoor) of 17631 (privé) Sollicitaties, gericht aan burgemeester en wethouders, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad. te zenden aan de directeur van de gemeentelijke sociale dienst. Kerkplein 3. Harderwijk uitgaande van de Vereniging tot Verzorging van kinderen "De Rudolphstichtmg" De Glind, Bameveld. Met ingang van 1 juli a.s. vertrekt één van onze teamleden en daarom zoeken wij een In ons groepshuis de Cantharel wonen maximaal 11 jongens en meisjes in de leeftijd van 11 tot 16 jaar. Het team bestaat uit 4 personen Voor de kinderen die tijdelijk bij ons zijn proberen wij een zo optimaal mogelijke leefsituatie te scheppen Wij verwachten van de sollicitante dat zij ervaring heeft in het werken met kinderen in de problematieke opvoedingssituatie Wij werken vanuit een christelijke levensovertuiging. Minimum leeftijd 21 jaar Salariëring volgens rapport Haeck Informaties in te winnen bij het groepshuis „de Cantharel" of bij drs HAP de Munck. orthopedagoog, tel. (03425) 1441 Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directeur van het Jeugddorp de Glind. drs C Goede Dzn., Postbus 130, Barneveld Een uniek neder lands dorp waar normale kinderen, die door omstandigheden buiten hun eigen gezins verband moeten verblijven, oen verzorging en op voeding krijgen, die erop gericht is dat ze na enige tijd hun plaats in de maatschappij weer kunnen innemen. Prot. Chr. Bejaardenhuis „Uitzicht" vraagt voor direki een full-time, eventueel part-time voor de huishouding en voor de verzorging van de bejaarden. Bereid te zijn om wisselende diensten te vernchten Sollicitaties te richten aan de directie: Franck- linstraat 1 te Badhoevedorp of telefonisch 02968-3200.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 29