Israël diep teleurgesteld Ethiopië: zware actie in Eritrea Nadenkertje voor de Italiaanse partijen A Terugkeer Portugese ex-president Tomas wekt vele protesten China en Roemenië bang voor wereldbrand Terreurwetten Italië er door Relletjes bij proces-Orlow Geweld op komst rondom Japans vliegveld Bij gevechten in Rhodesië 50 burgers gedood Lokale verkiezingen roepen vragen op M WOENSDAG 17 MEI 1970 BUITENLAND Trouw/Kwartet Vreugde bij Arabieren over besluit Senaat VS JERUZALEM. CAIRO, WASHINGTON (Reuter, UPI, AP) Israël. Egypte en Saoedi-Arabië hebben, zoals verwacht werd, zeer verschillend gerageerd op het besluit van de Amerikaanse Senaat president Carter toestemming te verlenen voor de om streden wapenleveranties aan het Midden-Oosten. Premier Me- nachem Begin van Israël sprak van een beloftebreuk, terwijl Egyptische woordvoerders verheugd over „een drastische wijzi ging'' in de Amerikaanse politiek ten gunste van de Arabieren en een waarschuwing aan het adres van Israël spraken. Volgens Moskou is de weg geopend voor een nieuwe fase in de bewape ningswedloop in het Midden-Oosten. Maandagnacht sprak de Amerikaan se Senaat zich met 55 tegen 43 stem men uit voor de gekoppelde verkoop van 60 geavanceerde F-15 gevechts vliegtuigen aan Saoedie-Arabië, van 50 F-5e gevechtsvliegtuien aan Egypte en 15 F-15 en 75 F-16 toestel len aan Israël. Met deze leveranties is ongeveer elf miljard gulden gemoeid. Premier Begin had gisteren een be spreking met de commissie van bui tenlandse zaken en defensie en sprak na afloop zijn diepe spijt uit over het Amerikaanse besluit maar zei dat dit niets te maken zal hebben met Israëls bereidheid om met de Arabieren over vrede te onderhande len. „Wij wensen dat het vredespro ces voortgaat, wij zullen het vrede sproces onder alle omstandigheden moeten voortzetten omdat dat nood zakelijk is, maar natuurlijk zullen wij, in verband met het door de Ame rikaanse regering en Senaat geno men besluit, te maken hebben met de concrete kwesties." Begin weigerde te antwoorden op een vraag of Israël zou afzien van zijn deel van de koppelverkoop. Hij zei dat de kwestie op de kabinetsver gadering van zondag zal worden be sproken. „Daarom kan ik nu niet de publieke opinie Inlichten over nog te nemen besluiten", aldus Begin. Eer der op de dag zei de premier dat de Verenigde Staten beloften aan de joodse staat niet waren nagekomen door de verkoop van vliegtuigen aan Israël te koppelen aan wapenleve ranties aan Saoedi-Arabië. In sep tember 1975 hadden de VS volgens Begin „een absolute en onvoorwaar delijke belofte gedaan om F-16 ge vechtsvliegtuigen aan Israël te leve ren". Er is geen rechtvaardiging om deze leveranties te koppelen aan wa penverkopen aan Egypte en Saoedi- Arabië. die op voet van oorlog staan met Israël, aldus de premier. 'Droeve dag' De Israëlische minister van defensie, Ezer Weizman, zei „wij vochten te gen deze zaak en ik hoop dat wij niet tegen die vliegtuigen hoeven te vech- ROME (DPA) De Italiaanse rege ring heeft in het huis van afgevaar digden in Rome een grote overwin ning geboekt. De afgevaardigden keurden met 522 tegen 27 stemmen bij drie onthoudingen de anti-ter reurmaatregelen goed die na de ont voering van oud-premier Aldo Moro bij decreet waren uitgevaardigd. De maatregelen krijgen nu kracht van wet. De christendemocratische regering had aan de stemming de vertrou wenskwestie verbonden om te voor komen dat de kleinere partijen van de rechtse en linkse oppositie door een zee van meer dan 2.000 amende menten de zaak zouden vertragen. ten." Minister van buitenlandse za ken. Mosje Dajan, die gisteren in Denemarken aankwam, zei dat de VS de verkoop van de vliegtuigen aan Egypte en Saoedie-Arabië zou moeten uitstellen, vanwege de staat van oorlog die de Arabische landen tegenover Israël handhaven. Opposi tieleider Simon Peres van de Arbei derspartij. die in het vorige kabinet minister van defensie was. sprak van een „droeve dag in de betrekkingen tussen Israël en de Verenigde Sta ten." Hij noemde de uitslag van de stemming de ernstigste slag van het. Congres voor Israël tot nu toe. De voorzitter van de commissie van defensie. Mosje Arens, was van me ning dat Israël uit het gebeurde een lesje moet leren en zich onmiddellijk op de productie van eigen moderne gevechtsvliegtuigen moet werpen. In de Israëlische pers werden giste ren kritische vragen gesteld over de houding van de regering, die te aar zelend zou zijn geweest. Er is niet genoeg geprobeerd het plan van Car ter te torpederen en de pro-Israël- lobby in de Verenigde Staten is niet genoeg gestimuleerd, aldus verschil lende bladen. Aanzien Teleurstelling en verdriet in Israël. Vreugde in Egypte en Saoedi-Arabië. President Sadat van Egypte ver klaarde dat door het besluit van de Senaat het Arabische vertrouwen in de Verenigde Staten zal versterken. Tevens heeft president Carter hier door meer aanzien gekregen als sti mulator van de vredespogingen in het Midden-Oosten, aldus Sadat. Al gemeen was men in Egypte van me ning dat het Amerikaanse besluit mede was ingegeven door de recente vredesinitiatieven van president Sa- dat. „Het bewijst dat de Amerikanen beseffen dat onze vredespogingen oprecht zijn", zo zei de Egyptische minister van buitenlandse zaken Mohammed Kamel, die eraan toe voegde dat het besluit tevens een bewijs was van de „onpartijdige rol" van de Verenigde Staten vormde. Hoewel er gisteravond nog geen offi ciële reacties van de leiders in Saoe di-Arabië voorhanden waren, liet de staatsradio in Riaad weten dat uit het besluit van de Senaat duidelijk gebleken was dat „de Joodse lobby in de Verenigde Staten aan het af zwakken is". Verder liet het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken gisteren weten dat de Saoedi- sche koning Khaled op zondag al een brief geschreven had waarin hij Car ter en de voorstanders in de Senaat van de koppelverkoop bedankte voor hun standpunt. Saoedi-Arabië heeft er geen twijfel over laten be staan de hele zaak zeer hoog op te nemen. In een recent interview liet koning Khaled weten dat hij elders zijn vliegtuigen zou weten te krijgen als de VS ze weigerde te leveren. Radio-Moskou liet gisteren in het Arabisch weten dat de wapenleve ranties een veeg teken voor de toe komst in het Midden-Oosten waren. Een omvattende regeling in het Mid den-Oosten is weer verder weg, aldus de radio. MOSKOU (UPI, Reuter) Buiten het gerechtsgebouw in Moskou waar begin deze week het proces begon tegen de andersdenkende Sowjet- burger Joeri Orlow hebben zich gis teren opstootjes voorgedaan toen de politie wilde verhinderen dat Orlows vrouw met Westerse journalisten sprak. Ofschoon de Sowjet-autoritei- ten dit proces „open" noemen mo gen slechts gezinsleden van de strij der voor mensenrechten het gebouw binnengaan. Toen mevrouw Orlow gisteren na de zitting in een parkeergarage de Wes terse pers over het gebeurde wilde informeren probeerden vier politie mannen dat te verhinderen. Men trachtte het maken van bandopna men te voorkomen en er werd een poging ondernomen om medestan ders van mevrouw Orlow mee te ne men voor ondervraging. Een groep van ongeveer 150 mensen viel ten slotte de auto's van de journalisten aan. Verwarring over rol VN-leger in Zuid-Libanon BEIROET (AFP) In Libanon is er verwarring ontstaan over de rol van de vredesmacht van de Verenigde Naties in Zuid-Libanon met betrek king tot de aanwezigheid van Pales- tijnen in dit gebied. Generaal Emmanuel Erskine, die het commando voert over de vredes troepen, heeft onlangs in een vraag gesprek verklaard dat de resolutie 425 van de Veiligheidsraad die voor ziet in het inschakelen van het VN- leger en het Libanees-Palestijns ak koord van Cairo van november 1969 met elkaar in strijd zijn. Resolutie 425 draagt het VN-leger op iedere gewapende infiltratie in Zuid-Liba non te verhinderen, terwijl het ak koord van Cairo de Palestijnen toe staat enkele actiebases te hebben in het Libanese grensgebied. Gisteren liet Él Fatach, de belang rijkste groepering binnen de PLO weten dat de uitlatingen van Erskine wel tot conflicten moesten leiden en dat deze niet het recht had de resolu tie van de Veiligheidsraad zodanig te interpreteren. TOKIO (UPI) De links-radi- calc groepen in Japan die ten koste van alles de opening van het nieuwe Narita-vliegveld op ongeveer zestig kilometer van Tokio willen voorkomen hebben gisteren een bevel van de rege ring naast zich neergelegd. Het Japanse parlement had een spe ciale wet aangenomen volgens welke de actievoerders hun ver sterkingen rond het vliegveld moeten afbreken. De advocaten van de tegenstan ders van het vliegveld hebben ai laten weten dat de nieuwe wet in strijd is met de Japanse grondwet. Het vliegveld moet nu eindelijk zaterdag geopend worden. NAIROBI (Reuter. UPI) Bijgestaan door Cubanen. Sowjets. Oostduitsers en Zuid-Jemenieten is gisteren een troepenmacht van ongeveer 20.000 Ethiopische soldaten vanuit de belegerde stad Asmara een uitval begonnen op de tegenpartij, de Eritrese rebellen, aldus de Ethiopische leiders. Het Ethiopische offensief werd al enkele weken verwacht. Een woordvoerder van het Eritrese bevrijdingsfront zei gisteren dat er felle gevechten worden geleverd, waarbij de Ethiopische troepen wor den gesteund door tanks, zware artil lerie en vliegtuigen. Volgens de re bellen zijn ongeveer de helft van de 40.000 in Asmara gelegerde Ethiopi sche militairen bij de acüe betrok ken. Volgens de Eritrese woordvoer der valt het te betwijfelen of er bij de acties Cubanen zijn betrokken, zoals de Ethiopische leider kolonel Men- gistoe eerder had gezegd. „Wij zijn nu bezig aan een gecoördi neerde campagne, die geen adem pauze zal toestaan en die nog effec tiever is dan de campagne, die in het oosten (de Ogaden) werd gelanceerd. In het bevriende kamp vinden wij de Sowjet-Unie. Cuba. Zuid-Jemen. Van een medewerker LISSABON De mogelijke terugkeer van ex-president Americo Tomas heeft in Portugal een storm van protesten opgeleverd. Communisten, socialisten, ex-politieke gevangenen en andere linkse organisaties hebben zich tegen het vorige week door de huidige president Eanes genomen besluit gekeerd. Toch zouden, volgens niet tegenge- cialistische partij met haar protes- sproken rechtse bronnen, regering en revolutionaire raad van tevoren met het besluit akkoord zijn gegaan. Met name de welwillende houding van premier Soares, tevens alge meen secretaris van de socialistische partij, wekt bevreemding. Volgens conservatieve commentaren is de so- Ceausescoe groots ingehaald in Peking PEKING (Reuter, AP) Tijdens een groot banket in Peking ter gelegenheid van het staatsbezoek van de Roemeense partijleider en president Nicolae Ceausescoe, hebben deze en de Chinese partijleider Hoea Kwo-feng toespraken gehouden waaruit blijkt dat beiden de vrees koesteren voor een nieuwe wereldoorlog. ten een veeg uit de pan te geven. Welkom Ceausescoe was overigens onthaald Ceausescoe was wat vaag in zijn be woordingen, hij had het over het voortbestaan van de oorlogsvlam men op verschillende plaatsen in de wereld en zei dat Roemenië zich ac-' tief bezig hield met het wegnemen van de bronnen van spanning en conflict die elk ogenblik tot een nieu we oorlog konden leiden. Partijleider Hoea Kwo-Feng deelde zijn toespraak zodanig in dat ieder een wist waar hij het over had, maar dat er niemand aanstoot aan kon nemen. De Sowjet- en andere Oos- teuropese diplomaten konden dus rustig blijven genieten van het uit stekende, banket. De Chinese leider zei dat de volken van de aarde vrede willen, maar dat er altijd landen zijn die de „wereldhegemonie" nastre ven. Het Chinese jargon om vooral de Sowjet-Unie en de Verenigde Sta in Peking met een plechtigheid die slechts China's beste vrienden of Moskou's grootste vijanden ten deel valt. De grootse ontvangst hangt on getwijfeld samen met de Roemeense pogingen zich zo onafhankelijk mo gelijk van Moskou op te stellen. Een soortgelijke ontvangst kreeg vorig jaar president Josip Broz Tito van Joegoslavië. Hoea prees de Roe meense leider als „een glorieus verte genwoordiger van een heldhaftig land dat de geschiedenis in eigen handen heeft durven nemen en krachtig zijn nationale onafhanke lijkheid en soevereiniteit had verde digd." Volgens de overlevering zaten de Sowjet-diplomaten op het puntje van hun stoel. ten alleen maar op een goedkoop links effect belust. In linkse kringen verbaast men zich erover dat tegen Tomas geen proces aanhangig is gemaakt. Na de revolu tie van 1974 werden de afgezette president en zijn eerste minister Marcelo Caetano door de nieuwe president Antonio de Spinola in de gelegenheid gesteld naar Brazilië uit te wijken. President Eanes heeft zijn voorganger Tomas nu laten weten om humanitaire redenen geen be zwaar te hebben tegen zijn terug keer. De commissie belast met het onderzoek naar politieke misdaden van het omvergeworpen regime zou geen belastend materiaal tegen To mas hebben gevonden. Wel is tegen Marcelo Caetano een proces aanhan gig gemaakt dat tot een maximum straf van twaalf jaar kan leiden, vanwege een soort valse bescheiden heid heeft de grondlegger van het Portugese fascisme, de in 1968 over leden premier Salazar nooit het pre sidentschap voor zich opgeëist. De 88-jarige Tomas, president vanaf 1958 tot aan de omverwerping van het regime, is in vele Portugese ogen dan ook niet meer dan een ietwat sullige oude man Ex-politieke gevangenen wijzen er echter op dat Tomas wel degelijk de grondwettelijke bevoegdheid had om een andere eerste minister te benoemen. Dat hij bovendien Marce lo Caetano's meest rechtse tegen stander is geweest toen deze in 1969 vergeefs probeerde de dictatuur te „liberaliseren". Tenslotte heeft To mas nooit gebruik gemaakt van zijn bevoegdheid gratie te verlenen aan politieke gevangenen. De populaire tegenstander van Tomas tijdens de presidentiële schijnverkiezingen van 1958 generaal Humberto Delgado werd in 1965 door de Portugese ge heime dienst in een hinderlaag ge lokt en vermoord. Oost-Duitsland en andere echte soci alistische landen en progressieven, die ons met werkelijke daden heb ben gesteund. De echte progressieve kameraden die wij noemden wonen bij ons. sterven met ons en vechten I met ons", aldus het Ethiopische staatshoofd. Strijd van 16 jaar De strijd in Eritrea duurt nu onge veer 16 jaar en begon toen de nu overleden keizer Haile Selassie het gebied voormalig Italiaanse kolo nie bij Ethiopië inlijfde. Sindsdien t strijden rebellen, verdeeld over twee I belangrijke bewegingen, tegen het I bewind in Addis Abeba. De twee grote groepen, het Eritrese bevrij- dingsfront ELF en het volksfront EPLF. bezetten samen met het klei ne front ELF-PLF 95 procent van Eritrea. Alleen de stad Asmara en de twee grote havensteden Assab en Massawa en enkele kleinere garni zoensplaatsen zijn in Ethiopische handen. De twee grootste groeperin gen besloten enige tijd geleden hun verschillen van mening te begraven en zich samen sterk te maken tegen Ethiopië. Volgens militaire waarnemers wordt Ethiopië in zijn strijd tegen de rebel len in Eritrea en recentelijk tegen de Somalische guerrillastrijders in de Ogadenwoestijn op grote schaal ge holpen door de Sowjet-Unie en Cuba. Moskou heeft het land voor bijna drie miljard gulden aan mili tair materieel geleverd, waaronder ongeveer 150 tanks en 50 gevechts vliegtuigen. Bovendien heeft de Sowjet-Unie 1000 adviseurs in Ethio pië gestationeerd. Veel van het ma teriaal wordt al in Eritrea gebruikt. Cuba heeft ongeveer 17.000 soldaten één dezer dagen nog eens door de Amerikaanse president Carter geme moreerd in het land gelegerd en zeker 500 ervan bevinden zich in Asmara. De waarnemers durven ove rigens nog niet te zeggen wie van de twee legers de meeste kans maakt als overwinnaar uit de strijd te komen. Somalië heeft gisteren een beroep gedaan op de Verenigde Naties, de Organisatie van Afrikaanse Eenheid, de Arabische Liga en de niet-gebon- den landen om tussenbeide te ko men in de strijd. SALISBURY (Reuter. UPI) Het Rhodesische militaire commando heeft gisteren meegedeeld dat zon dag bij gevechten tussen Rhodesi sche strijdkrachten en zwarte guer rillastrijders zeker 50 Afrikaanse burgers om het leven zijn gekomen. Er zijn 24 stamleden gewond naar ziekenhuizen gebracht. Het gevecht ontstond toen een pa trouille bij een vergadering van stamleden kwam in een gebied waar een uitgaansverbod van kracht is. De stamleden werden daar toege sproken door „een groep terroris ten". De patrouille opende het vuur op de spreker en doodde hem. Hier op begonnen andere guerrillastrij ders een vuurgevecht met de solda ten. door J. den Boef De uitslag van de plaatselijke en regionale verkiezingen in een deel van Italië kan niet worden beschouwd als een echte graadmeter voor de toekomstige politieke verhoudingen in het gehele land. Toch heeft zich een interessante ontwikkeling voorgedaan die een aantal vragen oproept. Het meest opvallend is het hoge per centage stemmen dat de communis tische partij (PCI) van Enrico Berlin- guer heeft verloren in vergelijking met de parlementsverkiezingen van nog geen twee jaar geleden. Dat de PCI beneden haar recordprestatie van 1976 zou blijven, werd al ver wacht voordat op 16 maart door de ontvoering van de christen-democra tische partijvoorzitter Aldo Moro een verandering optrad in het Itali aanse politieke klimaat. Na de dood van Moro werd tevens aangenomen dat de golf van sympathie voor de christen-democratische partij (De- mocrazia Cristiana) het voor de PCI verwachte verlies nog groter zou ma ken. Dat de nederlaag voor de com munistische partij in vergelijking met 1976 zó hoog zou uitvallen werd echter niet verwacht. Want als het waar Is dat de Demo- crazia Cristiana haar winst voorna melijk te danken heeft aan de hard nekkige weigering van deze partij en van het door Giulio Andreotti gelei de christen-democratisch minder heidskabinet, om met Moro s ont voerders te onderhandelen, dan moet een andere oorzaak worden ge zocht voor het grote verlies van de communisten. Het feit dat de chris ten-democraten niet hebben toege geven aan soms grote twijfels naar aanleiding van brieven van Moro. was namelijk mede te danken aan de De einduitslag van de regionale en gemeenteraadsverkiezingen in Italië is (met achtereenvolgens partij, aantal stemmen, percentage van zondag, percentage van de vorige lokale verkiezingen en het percentage bij de jongste algemene verkiezingen): christen-democraten 930.779 42,5 - 37.5 38.9 communisten 578.794 26.5 25,8 35.6 socialisten 290.407 - 13.3 13.5 9.2 sociale beweging 98.290 4.5 6.8 7.1 sociaal-democraten 105.037 - 4.8 - 6.2 3.3 liberalen 29.509 1,4 2.3 1.0 republikeinen 70.144 - 3.2 - 2.8 - 2.6 proletarische unie 2.897 - 0.1 0.1 0.0 prolet. democraten 12.568 0.6 - 0.0 - 1.4 radicalen 1.056 - 0.1 - 0.0 0.7 pertinente weigering van de PCI om ook maar iets aan de eisen van de terroristen toe te geven. Niet beloond Waarschijnlijk heeft toch de om standigheid dat van talrijke leden van de „Rode Brigades" bekend is dat zij uit de communistische partij zijn voortgekomen en thans nog van de revolutionaire leuzen gebruik ma ken, die de PCI in de jaren 50 en 60 zelf aan de man heeft gebracht, een belangrijke rol gespeeld. De vrees om met het eigen verleden gecon fronteerd te worden en mede verant woordelijk gesteld te worden, droeg er tijdens de gevangenschap van Moro toe bij dat de PCI duidelijk als partij naar voren kwam die zich het felst verzette tegen de eisen van de ontvoerders. Blijkbaar heeft de onverzettelijk heid van de communistische partij bij de stembus niet het door deze partij gewenste effect gehad. Men kan zich afvragen of dit een tijdelijk verschijnsel is en of na verloop van tijd de PCI niet weer beoordeeld zal worden naar de positie, die zij in de politieke werkelijkheid van vandaag inneemt. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten dat zich een geheel nieuwe ontwikkeling in gang heeft gezet. Er lijkt reden om dit laatste te veron derstellen, als men de onverwachte winst in ogenschouw neemt die de socialistische parti (PSI) bij de plaatselijke verkiezingen heeft ge boekt. Aangenomen werd dat zij evenals de communistische partij en de kleinere partijen stemmen zou den moeten afstaan aan Democrazia Christiana als gevolg van het Moro- drama. Daar komt bij dat al voor openlijk door socialistische leiders werd toegegeven dat zij bij toekom stige verkiezingen op stemverlies re kenden. dit als gevolg van een ver keerd uitgepakt zig-zag-beleid. Twee mogelijkheden Een voorzichtige conclusie kan lui den dat een deel van de kiesgerech tigden, die in 1976 hun stem aan de communistische partij gaven, dit jaar reden heeft gezien om naar de socialistische partij terug te keren. Het is niet gewaagd te veronderstel len, dat de winst van de PSI van Bettino Craxi voor het grootste deel geboekt is op kosten v^n de PCI van Berlinguer. Ook hier doen zich wat de reden betreft twee mogelijkheden voor. 1. omdat de socialisten voor standers waren voor onderhandelin gen met de ontvoerders van Moro en 2. omdat zij sinds kort een nieuwe politieke koers volgen. Het is bijzonder moeilijk om vast te stellen, of beide elementen in gelijke mate tot verbetering van de positie van de PSI hebben bijgedragen, of dat vooral één van beide voor het opmerkelijke resultaat voor deze partij heeft gezorgd. Maar zelfs al k Utf V De Italiaanse staatssecretaris van binnenlandse zaken Clelio Dari- da deelde gisternacht in Rome de einduitslag van de regionale en gemeenteraadsverkiezingen mee. zou de soepele houding van de PSI tijdens de gevangenschap van Moro positief zijn gewaardeerd, dan kan niet worden voorbijgegaan aan het feit dat de recente koerswijziging van deze partij, die gekenmerkt werd door een nogal kritische hou ding tegenover de PCI en toenade ring tot andere Westeuropese socia listische partijen, niet onopgemerkt is gebleven. Als dit laatste zo is. dan zou er spra ke kunnen zijn van een pril begin van een verandering In de Italiaanse politieke verhoudingen, van een ont wikkeling. waarin de socialistische partij een alternatief lijkt voor de PCI en langzaam maar zeker terrein terug wint, dat zij op lichthartige wijze aan de communisten heeft overgelaten. Maar één zwaluw maakt nog geen zomer en de socialis ten vormen een eigenaardig volkje, dat er op onnavolgbare wijze in i slaagt om de eigen kansen door de, vingers te laten glippen. Geen volksfront meer Daar komt bij dat de communisti sche partij echt niet met de handen in het haar zal gaan zitten. Nu de socialisten niet langer naar hun „volksfront" streven kunnen de com munisten zelfs niet meer met de vor ming ervan dreigen. Zij zijn nu nog meer dan voorheen aangewezen op samenwerking met de Democrazia Christiana, willen zij voorkomen dat' zij blijvend sympathie verspelen Ook zullen de communisten ernstig moeten overwegen of zij zich nog langer kunnen veroorloven om zich als westerse democratische partij te presenteren en tegelijkertijd nauwe' banden met Moskou te onderhou den, een feit dat vooral door de socia listen fel wordt veroordeeld. Ai zijn de verkiezingen van enkele dagen geleden geen echte graadme ter voor de toekomstige politieke verhoudingen in geheel Italië, zij hebben de partijen toch wel het één en ander te zeggen. Ongetwijfeld zal de uitslag het politieke gebeuren van- dit jaar. uitmondend in de verkie zing van een nieuwe president in december, beïnvloeden. Belangrijke veranderingen kunnen zich echter pas op langere termijn gaan voltrek ken. Overigens is het een opmerken lijk en verblijdend verschijnsel, dat' de neo fascisten niet hebben geprofi teerd van de schokkende uitwerking, die de terreur van uiterst links op de Italiaanse bevolking heeft gehad

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7