Oranje toont even gezicht Joop Middelink trekt zich terug als wegcoach Argentijnse politie oefent in Cordoba Olympia's Tour internationaler Wielart mist record wee doelpunten van Dick Nanninga beslissen duel tegen Paris-St. Germain Jranje- vrede ian Versailles terke start m Kieviten Na uitblijven van toegezegd onderzoek door KNWU zfskov naar Spanje De Muynck blijft leider Twaalfhonderd man sterk Boksers uit VS toch in Zuid-Afrika Jong Oranje klopt Uruguay Finish dit keer in Amsterdam-Noord 'TE S NSDAG 17 MEI 1978 SPORT Trouw/Kwartet 11 fan onze speciale verslaggever ARIJS In hotel Trianon an Versailles is de vrede weer etekend tussen Ernst Happel i Willem van Hanegem. Beide artijen hielden het gisteren laar op een „gewoon" misver and toen het op de spits ge- teven en door Happel ge- onnen conflict was bijge- gd. Geen boze gezichten leer, ook niet van de bonds- aach toen deze nog eens naar e achtergronden van het spel" en met name over zijn eruchtmakende brief aan Van anegem werd gevraagd. Een ief. die aan „de heer Van anegem" was gericht en niet het minst om die reden als j onpersoonlijk door de romme was ervaren. Happel: Jen misverstand, waarbij zes- g procent op rekening van de ers komt. In een individueel tsprek met Willem, waarbij in Zwartkruis en Ruud Krol ok aanwezig waren, is alles Itgepraat. Nee, namen noe- len heeft geen zin. Luister, ik eb alleen wat aan een gemoti- eerde Van Hanegem. leder en moet gemotiveerd zijn Dor Argentinië, Van Hanegem nu gemotiveerd." erder had Happel de twee op- ellingen voor de wedstrijden Parijse toernooi bekend ge- ikt. Een sterk team voor de strijd van gisteren tegen arts St. Germain en een min er sterke formatie voor mor- tegen, opnieuw. Club gge; de KNVB kreeg uit- idelijk z'n zin, toen de wens m niet tegen Iran, de vierde eelnemer aan het toernooi en p 3 juni in Mendoza Oranjes erste WK-tegenstander te leien werd ingewilligd. appel koos Van Hanegem us in zijn „sterke" team, ten oste van Willy van de Kerk- of. Dan de keuze van Jan oortvliet als linksback. Een erdedigend alternatief voor et geval Hugo Hovenkamp iet tijdig fit is voor het WK- lernooi? Feit is dat Piet Wild- :hut zaterdag tegen Club rugge in verdedigende zin een potten kon breken. Voor strijd van morgen staat ohnie Dusbaba trouwens nks en Wildschut rechts- ack. Happel: „Rijsbergen en uurbier kunnen consequent un man volgen. Hovenkamp :huif t eerder op naar het mid- •en ëenveld. Poortvliet ook, maar ie heeft bewezen dat hij ook en spelmaker kan uitsschake- n. Verdedigend is hij goed." appel rekent trouwens nog fel op Hovenkamp. „De dok- rm< t is ervan overtuigd dat hij oor het begin van het wereld- ampioenschap fit is. Of hij iet meegaat, wanneer hij bij et begin nog niet klaar is? c ch, je hoeft niet altijd over 22 Itte mensen te beschikken." i>e opstelling voor de wed- trijd van morgen tegen Club rugge luidt: Doesburg; Wild- chut, Van Kraay, Brandts, lusbaba; Haan, Neeskens, Ally van de Kerkhof; Rep, anninga, Lubse. 'isselspelers zijn: Jongbloed, 'oortvliet, Boskamp, René de Kerkhof, Jansen. lie laatste opstelling, met larry Lubse in een hangende jn», wi st weer in de richting an het 4-4-2-systeem. Nees- ens en Nanninga zijn de enige pelers die derhalve in beide lasisopstellingen voorkomen, leeskens omdat hij behoefte leeft aan wedstrijdritme en lanninga bij gebrek aan een ndere echte spits. Boskamp ungeert als enige twee keer als eserve maar mag dan ook wee maal invallen. 8SENAAR Het Wassenaarse Kieviten, debutant in de hoofd je cricket, heeft de hooggestem- erwachtingen bij de seizoenstart rgemaakt. Tegen het dit jaar derd jarige HCG werd met 23 k de eerste winst veroverd. Het leel uit buitenlanders bestaande viten-team opende met 142 runs; totaal dat voor HCG normaal haalbaar moet zijn. Onder aan- ring van een verdedigend excelle- le Senhouse (8 wickets voor het lies van slechts 32 runs) slaagde G daarin echter niet. Op 119 bleef po te Haagse steken. door Matty Verkamman PARIJS Een helft lang is Wim van Hanegem op weg geweest naar (eer)herstel in het Nederlands elftal. Tegen Oranje's spar ringpartner Paris-St. Germain (0-2) draaide de veel besproken middenvelder gisteren aanvankelijk goed. Maar hoe zwaar coach Ernst Happel zijn veel mindere tweede helft zal laten wegen, dat blijkt aanstaande zaterdag wanneer Nederland in de wk-opstel- ling tegen Oostenrijk oefent. Happel gunde Van Hanegem een plaats in het team dat bijna als het sterkste kon worden aangemerkt. De keus van „de Kromme" ging ten koste van Willy van de Kerkhof, die werd verwezen naar het B-team dat morgen in actie komt. Een gang van zaken die ongetwijfeld teleurstel lend moet zijn geweest voor de PSVer. Gezien zijn vorm en presta ties van de laatste jaren, kan hij immers eerder een vaste plaats in Oranje claimen dan van Hanegem, die de afgelopen dagen weereens een scene maakte. Voor Van Hanegem was het een idea le kans om zich in de gunst te spelen. Op zijn ude Feyenoord-plaats, aan vallende linker middelvelder, mocht hij laten zien wat hij nog waard was. Daarbij wist hij zich verzekerd van de steun van Wim Jansen, die zijn PARIJS Ernst Happel heeft gisteren voor het eerst het voetbalelftal van Iran in actie geiien. Zoals bekend is Iran een van 4e tegenstanders van Nederland ap het wereldkampioenschap voet bal in Argentinië. De Penen speelden in het toernooi van Paris St. Germain de openingswed strijd tegen Club Brugge. Eindresultaat: M. Brugge speelde evenals zaterdag met een team van de tweede garnituur. Dus reader Jensen, Courant, Lambert, Bastijns, Krieger ea de Deen Sörensea. Overigens bleek dal Oraaja geen enke le vrees koelt te hebben veer de hfaebt vaa Iran. In de tweede helft kwaaien de traneien nauwe lijks aver de eigen speelkellt en snakten veel spelers naar adem. Ernst Happel: „De amateurs van België en Nederland spelen beter." „meester" in het verleden al zo vaak de nodige diensten bewees. Zeker in het eerste half uur maakte Van Ha negem een prima indruk. Zijn „to verballen" kwamen vaak voortreffe lijk aan, zijn inzet was optimaal. In die periode draaide Oranje ook beter dan het tot dusverre in de aanloop naar Argentinië heeft gedaan. Mer kwaardig dan ok, dat hetzelfde team, met de invallers Boskamp en Dusba ba erbij, na rust zo sterk terugviel. Weg was toen het raffinement, ver dwenen de uitgekiende combinaties over vele schijven. Nederland won desondanks met 0-2. Zoals het in de wankele aanloop trouwens alles (buitenlandse profs, Israël, Tunesië en Club Brugge) nog heeft gewonnen. Nanninga scoorde, net als ln Tunis, weer twee maal, maar was overigens wel een van de minste spelers. In het sfeerloze, met slechts tiendui zend toeschouwers gvulde Pare des Princes, maakte het Nederlands elf tal vooral een gemotiveerde indruk. Uiterst geconcentreerd werden de zaken aangepakt. Ofschoon het in de Franse competitie niet bovenin meedraaiende „feestelftal" van Pa ris-St. Germain het wemelt er van de nationaliteitn, gisteren nog aan gevuld met de gastspelers Willy van der Kuylen en Paulo Cesar op voorhand niet garant stond voor een topkracht-meetlng, maakte het Oranje-team bij vlagen, en vooral ln het eerste half uur, indruk. De stel ling dat Nederlandse voetballers op timaal gedelen in moeilijke omstan digheden, leek weer eens opgeld te doen. Of er nu al een wereldbeker viel te verdienen, zo fanatiek ging Happels elite te werk. Nu viel er voor enkelen natuurlijk ook wel iets te verdienen. Waar Happel voor aanvang van de wedstrijd rept over zijn sterkste team, daar moesten de gekozenen zich maar eens waarmaken. Voor de genen die zaterdag ln Brugge ter discussie stonden, was het een aan gename avond. Neem Wim Rijsber gen, tegen Club Brugge een zwakke eerste helft spelend, nu straalde de motivatie en de wilskracht van hem af. De man die bij Feyenoord geen overtuigend seizoen maakte, scha kelde de vermaarde Argentijn Carlos Bianchi uit, maar deed ook in aan vallende zin van zich spreken. De achterhoede in de samenstelling 8uurbier, Krol, Rijsbergen, Poort vliet, voldeed in zijn geheel trouwens beter dan het kwartet van zaterdag, toen Piet Wildschut nog matig ver dedigde. Het gretige Nederland had een con stant overwicht. De bal werd goed in de ploeg gehouden, waarbij Wim van Hanegem dus in zijn element was. Opmerkelijk was wel dat Johan Neeskens nog steeds meer ballen verspeelt dan hem lief moet zijn. De dynamo Is alweer aardig in conditie, maar mist nog accuratesse, wat wel met het ritme te maken zal hebben. Op het punt van afronden stopte de machine veelvuldig. De opzet was vaak goed, met individualisten als Rensenbrink, Rene van de Kerkhof en Van Hanegem in de gelederen. Dlck Nanninga bleek echter een te statische, slecht meevoetballende spitsspelers. Als het op combineren aankwam, dan deed Roda's spits nauwelijks mee. Tevens kwam hij dit keer niet al te best van de grond, waar de tegenstand van de elastieke kleurling Bajoc overigens niet vreemd aan was. Toch opende Nanninga de score. Halverwege de tweede helft schoof hij op een laconieke lob van Wim Jansen de balbeheerst achter doel man Bernard. Paris-St. Germain was slechts spora disch gevaarlijk. Alleen wanneer de Braziliaanse balvirtuoos Paulo Ce- sar zich met een vrije trap bemoeide, Doelman Bernard van Paris Saint Germain wordt belaagd door Johan Neeskens. Links gastspeler Paulo Cesar. dan mocht Schrijvers nog wel eens een duikeltje maken. Willy Van der Kuylen werd amper ln het spel be trokken. en vroeg ook zelf niet om' het spelvoorwerp. Het alleszins acceptabele spel van Nederland ln de eerste helft werd na rust wel zienderogen minder Eer Nanninga, tien minuten voor het ein de 0-2 aantekende, beperkten de kansen zich tot een mogelijkheid voor René van de Kerkhof (schot in zijnet) en Nanninga, die vrij stond, maar zich treuzelend vastliep. De spits deed het later dus beter toen hij een voorzet van Van de Kerkhof bekwaam afrondde: 0-2. Paris-St. Germain kroop soms even uit de schulp, hetgeen zelfs een rian te kans voor Bianchi opleverde. In arrenmoede greep de later door Dahlet geblesseerde (natrappen) Rijsbergen de spits om zijn middel, hetgeen scheidsrechter Muchembled ten onrechte niet met een penalty bestrafte. De snee was er uit na rust. Toch opmerkelijk dat die ontwikkeling synchroon liep met de teruglopende prestatie van Van Hanegem. Nederland-Parit St. Germain M (1-0) - 24. Nail ninga 1-0, 80. Nanninga. Scheidsrechter: Ma chenbled. Toeschouwers: 10.000. Nederland: Schrijvers; Suurbler, Krol. Rijsber gen (Dusbaba). Poortvliet; Jansen, Neeskens (Boskamp), Van Hanegem; René van de Kerk hof. Nanninga, Rensenbrink. AMSTERDAM Joop Middelink, de wegcoach voor de amateurs bij de KNWU, heeft de wielerunie laten weten dat hij zich met onmiddellijke ingang terugtrekt als coach. Aanvankelijk zou Middelink, die gedurende 18 Jaar als coach heeft gefungeerd, zijn opvolger Rini Wagtmans dit seizoen nog Inwerken, maar bij nader inzien en na rijp beraad heeft Middelink toch besloten zich reeds nu terug te trekken. hoofdklasse HBS-Rood en Wit ge- - door HBS met 4 wickets (143* 142). I-Hercules gewonnen door HCO met 5 wie- <101/5-100). Quick Den Haag-Koninklijke Rwonnen door UD met I wickets 100-104/2) iten-HCG gewonnen door Kieviten met 23 ■142119). Rood en Wit-Quick Den Haag krnen door Rood en Wit met 7 runs (80-73). UD-VOC verregend onze sportcorrespondent -TERDAM Vujadin Boskov, algelopen twee Jaren trainer van «noord, zal het komende seizoen -JSpanje werkzaam zijn. Boskov it een één-jarig contract gete- *1 bij het naar de hoogste klasse 53 «omoveerde Zaragoza De Koninklijke Nederlandsche Wiel- ren Unie en Joop Middelink zijn daarmee toch nog op een onplezieri ge wijze uit elkaar gegaan. Midde link deed zijn mededeling zijn func tie met onmiddellijke ingang neer te leggen per brief. Enkele maanden geleden was Mid delink nog enthousiast over het voorstel zijn coachschap eerst aan het einde van 1978 over te dragen. De ervaringen die hij sindsdien opdeed zijn evenwel zo teleurstellend ge weest dat hij besloot er direct mee te stoppen. Middelink wil Wagtmans en ook Peter Nieuwenhuis, de coach van de Junioren, nog wel privé van advies dienen. De reden van Middelinks besluit ligt bij de houding van het hoofdbestuur van de KNWU. De unie beloofde tijdens het gesprek met Middelink op 27 januari dat er een uitgebreid onderzoek zou worden ingesteld naar de voor de coach grievende passages ln het rapport van hoofdbe stuurslid Wim Roosenburg en de' nota van het dagelijks bestuur van de sportcommissie over Middelink. De Nederlandse amateurs bleven tij dens de weg-wedstrijden van het we reldkampioenschap ln Venezuela vo rig jaar augustus ver van de prijzen. Naar aanleiding van die teleurstel lende resultaten stelde Wim Roosen burg een rapport op. De majoor, die in San Chrtstobal een volgens Mid delink slechte chef-de-equipe was, stelde: 1. Middelink was niet bekwaam te organiseren, 2. Hij voerde weinig uit en ging er van uit dat anderen van alles voor hem regelden. 3. Hij liet de trainingen over aan Arie Hassink, die hij tot captain van de ploeg had benoemd. Ex-wegcoach Jaap Middelink (rechts) met zijn „captain",Arie Hassink. De laatste zou ten on rechte een aantal trainingen van Middelink hebben overgenomen. 4. De renners maakten zelf uit wat ze wilden. 5. Havik was niet terecht reserve. 6. Middelink maakte een zenuwach tige, onzekere indruk. 7. Hij bemoeide zich aan de voor avond van de wedstrijd met de dames-ploeg. Daar kwam nog een nota van het dagelijks bestuur van de sportcom missie bovenop. Daarin stond dat Middelink lichamelijk en geestelijk het coachschap niet meer aankon. Lichamelijk niet om leeftijd (56) en zijn kwaal (Middelink is al 30 jaar suikerpatiënt). Geestelijk niet om dat hij zware tijden in zijn prive- leven doormaakte. De sportcommis sie schreef verder dat hJJ niet was meegegroeid in de wielersport, de mentaliteit van de renners niet meer aanvoelde en dat er daarom al sinds 1976 onvrede bestond. De sportcom missie concludeerde dat een herbe noeming voor 1978 niet op zijn plaats was. Die herbenoeming kwam er toch, zij het voor het laatste jaar. De passa ges ln het rapport van Roosenburg en de nota van de sportcommissie waren grievend voor de coach, die lid van verdienste van de KNWU is. De unie zegde toe een diepgaand onder zoek in te stellen. Middelink: „sinds 27 januari heb ik niets meer verno men en is mij op geen enkele wijze duidelijk geworden dat een dergelijk onderzoek op gang is gekomen. Ik concludeer daaruit dat het hoofdbe stuur weinig belangstelling heeft om een eerlijke zaak met betrekking tot een lid van verdienste uit te diepen. Mijn toezegging voor nog een Jaar coachschap was gebaseerd op het vertrouwen dat ik in het onderzoek van het unie-bestuur had gesteld. De uitslag stond voor mij vast, maar er kwam helemaal geen onderzoek. Zo had het voor mij totaal geen zin meer om door te gaan. Ik zie het als een rancune van Roosenburg." LATIN A De Italiaan Enrico Paoli- ni heeft de negende etappe van de Ronde van Italië van Amalfi naar Latina over 248 kilometer gewonnen. In de eindsprint was hij sneller dan de acht renners, die met hem uit het peloton gevlucht waren. De Belg Jo han de Muynck. die één minuut en tien seconden na Paolini de eind streep passeerde, behoudt de leiding in het algemeen klassement. ROSARIO Eenheden van de Argentijnse politie hebben op tweede pinksterdag in Rosario ge oefend. Een strijdmacht van 1200 man sloot alle gebouwen, die tij dens de strijd om de wereldtitel als communicatiecentra dienst doen, en het stadion hermetisch af. Bovendien werd bij de dagbla den in Rosario extra bewaking ingezet, terwijl in de straten van de stad om het uur gepatrouil leerd werd. Uitstel BUENOS AIRES Het grote perscentrum voor de wreldkampi- oenschappen voetbal ln de onder grondse garage waarin vorige week woensdag een bom was ont ploft, is inmiddels heropend. De officiële ingebruikneming van het centrum, gisteren, is evenwel uit gesteld tot vrijdag. Dan zullen de eerste van de 5.000 verwachte journalisten arriveren en er zich installeren. Aan het centrum zijn ongeveer 500 technici en kantoor mensen verbonden. Toen vorige week de bom in een auto was ontdekt en de politie kwam om het voorwerp onschadelijk te ma ken ontplofte het in de handen van de 27-jarige inspectsur Hec tor Rodriguez. Deze werd op slag gedood. Zijn assistent, korporaal Raul Angel Russo, werd zwaar gewond. Voor de uitstel van de officiële ingebruikname Is giste ren nog geen reden opgegeven. scherming worden geschat op on geveer 120.000 mark. „De veilig heid tijdens de wereldkampioen schappen is natuurlijk de eerste zorg van het gastland," aldus zou volgens Bild am Sontag een hoge functionaris van het Westduitse ministerie van binnenlandse za ken hebben gezegd, „maar wij hebben toch enige extra voorzor gen genomen." Tot dé bescher mers van de voetballers zouden behalve leden van de groep be kend als GSG-2 ook specialisten van de lederale recherche behoren. Traangas Bescherming BONN Tien Westduitse veilig heidsagenten onder wie leden van de elite-eenheid die destijds de gegijzelde vliegtuigpassagiers ln Mogadisjoe heeft ontzet, zullen in Argentinië voor de veiligheid zor gen van de Westduitse voetballers tijdens het wereldkampioen schap. De kosten van, deze be- CORDOBA Drie mensen raak ten gewond toen de politie in Cor doba traangas gebruikte om de rust te herstellen in een rij wach tende supporters, die toegangs kaartjes wilden bemachtigden in de voorverkoop voor de wedstrijd tussen het nationale Argentijnse elftal en een plaatselijke selectie. Het duel werd gisteren in Cordo ba gespeeld bij de officiële ope ning van het nieuw gebouwde sta dion, waarin de tegenstanders van Nederland in groep vier van het toernooi om de wereldtitel elk twee wedstrijden zullen spelen Het incident ontstond toen kort na aanvang van de voorverkoop vertegenwoordigers van de plaat selijke bank meedeelden dat het stadion, dat een maximale capa citeit van 52.000 toeschouwers be zit, was uitverkocht. Diverse te leurgestelde fans namen dit niet en uitten hun ongenoegen hiero ver. De politie trachtte met traan gas de rust te herstellen, waarbij drie personen gewond werden. Van officiële zijde werd op het gebeuren geen commentaar gele verd. JOHANNESBURG - In Jo hannesburg is een groep van 18 Amerikaanse amateur-bok sers, 11 blanken en zeven ne gers, aangekomen voor een tournee van drie weken. Deze trip is bijna een jaar lang in het diepste geheim voorbereid. Het bezoek druist in tegen het verbod van het Amerikaanse Olympische Comité en de Amerikaanse nationale boks- bond die Zuid-Afrika op de zwarte lijst hebben gezet we gens de rassenpolitiek van dat land. Twee weken geleden, zo zei de leider van de groep. Hen ry Miller, had hij de AAU (Amateur Athletic Union) waaronder in de VS het boksen ressorteert, over de komende reis verteld en toen brak de hel los Miller verwacht dat hij na terugkeer voor de rech ter zal worden gedaagd en ver telde dat de voorzitter van de AAU, Robert Surkein. had ge dreigd alle achttien boksers te royeren. HAARLEM - Ruud Wielart heeftop de nieuwe kunststofbaan in Haarlem een vergeefse poging gedaan zijn na tionale record hoogspringen (2,26 meter) te verbeteren De Hoofddor per slaagde nadat hij in zijn eerste poging over 2,23 meter was gegaan er nog niet in de 2,27 meter te passeren, hoewel zijn tweede poging bijna luk te. Wielart, die zondag in Den Haag 2.17 meter sprong, begon in Haarlem op 2,15 meter, een hoogte die hij in zijn eerste poging nam. Ook voor de 2.18 meter had hij slechts één sprong nodig. Bij de kampioenschappen van het district West 1 werden nog enkele goede prestaties geleverd. Drie AAC'ers. Humphrey. Braafhart en Pireau kwamen in deze volgorde in 10,7 seconden over de finishlijn bij de 100 meter. Edsel Trumpet (AAC) sprong 7,07 meter ver. Bij de dames kwamen de beste prestaties op naam van de speerwerpsters Elly van Beu- zekom (52,40 m) en Lida Berkhout (52,14 m). Olga Commandeur won de 400 meter in 55,8 seconden. Bij de internationale atletiekwed strijden, die op het nationale sport centrum Papendal werden gehou den. bleek opnieuw dat de nationale damessprint dit seizoen aanmerke lijk beter voor de dag zal komen dan jaren het geval is geweest. Drie loop sters bleven ruim onder de twaalf seconden. De Zeeuwse Els Vader was met 11.6 seconden de snelste voor Elly Henzen (Olympia. '48) en Tilly Verhoef (Parthenon), die tot resp. 11,7 en 11,8 kwamen. Met Martha Derby (Sparta) hoopt bondscoach Toine van de Goolberg dit seizoen een estafetteploeg te formeren, die op Europees niveau goed kan mee draaien. Op de 4x400 meter (heren) moet Nederland bij de Europese kampioenschappen in Praag met een goede ploeg kunnen uitkomen. Bij de dames sprong Mirjam van Laar (Achilles TOP) opnieuw 1,83 meter hoog. De Arnhemse Anneke Magendans (CIKO'66) bracht haar persoonlijk record op 1,80 meter. HYERES Jong Oranje heeft giste ren in Hyeres zijn tweede wedstrijd in het internationale toernooi in zuid-Frankrijk tegen Uruguay met 2- 1 gewonnen. De eerste ontmoeting in dJt toernooi tegen Hongarije verloor de Nederlandse vertegenwoordiging 'Van spelers tot 21 Jaar met 1-3 DEN HAAG Van de 16 ploegen die vanaf vandaag tot en met 25 mei zullen deelnemen aan de 27ste Olym pia's Ronde door Nederland zijn er zes afkomstig uit het buitenland. Vergeleken met vorig jaar. toen er slechts drie buitenlandse teams aan de start verschenen, heeft de belang rijkste etappe-wedstrijd voor ama teurs ln Nederland dus een internati onaler karakter gekregen. Van de drie formaties van vorig jaar is Bel gië afgevallen. De Sovjet-Unie en Tsjechoslowakije zijn daarentegen weer present. Bovendien komen er renners uit Polen, Italië, Denemar ken en Canada. De organisatoren hebben lang geaar zeld of zij het internationale karak ter van Olympia's Ronde zouden handhaven. Dit had immers een bij na onverantwoorde verzwaring van het niet te ruime budget tot gevolg. Niet alleen droegen de verblijfskos ten van de coureurs daartoe bij. ook diende men te zorgen voor een inter nationale commissaris. Vorig jaar kwam deze helemaal uit Estland (Sovjet-Unie; en dat liep aardig ln de papieren. Na lang praten kwam men echter tot de conclusie dat men, al thans dit jaar op de oude weg moest voortgaan. Zeker toen duidelijk werd dat die internationale commissaris best een Nederlander mocht zjin. Bovendien schijnt de medische controle door een gewijzigde opzet minder geldver slindend te zijn geworden. Het parkoers van de 27ste editie van de Ronde komt in grote lijnen over een met dat van vorig jaar. De be langrijkste wijziging is de aankomst die volgens traditie plaatsvond ln de Van Swindenstraat ln Amsterdam Om de finish daar mogelijk te ma ken diende echter een aantal vlucht heuvels te worden verwijderd. Aan gezien de gemeente Amsterdam daarvoor geen medewerking wilde verlenen, heeft de organisatie beslo ten uit te wijken naar Amsterdam- Noord. waar de renners nu op 25 mei de laatste meters zullen afleggen Problemen met de overheid zijn er wat betreft andere delen van het traject ook. Zo is er bijvoorbeeld nog steeds geen toestemming voor de tocht over de dijk van de Marker waard, die de renners in de voorlaat ste etappe van Lelystad naar Enk huizen moet brengen. Overigens heeft het ministerie van verkeer en waterstaat al laten weten dat met Ingang van volgend Jaar geen ge bruik meer kan worden gemaakt van de dijk, evenmin als van de Afsluit dijk en de Beneluxtunnel. Het gevolg daarvan is dat de organi satoren zullen moeten uitwijken en zoeken naar een andere opzet En dat zou dan betekenen dat de 27ste Olympia's Ronde door Nederland de laatste is ln de vorm zoals we die nu kennen. Het etappeschema ziet er als volgt uit: 17 mei in Scheveningen koppel tijdrit over 4 kilometer: 18 mei eerste etappe Scheveningen-Sint Willi- brord (163 km.); 19 mei tweede etap pe Sint Willlbrord-Schijndel (165 km); 20 mei individuele tijdrit in Schijndel over 20 km. 20 mei derde etappe 8chijndeI-Hulsberg over 143 km; 21 mei vierde etappe Hulsberg- Hulsberg (163 km.). 22 mei vijfde etappe Hulsberg-Bladel (168 km); 23 mei zesde etappe Bladel-Dieren (173 km); 24 mei zevende etappe Dieren- Nibblxwoud (177 km); 25 mei indivi duele tijdrit over 23 km in Nibbix- woud en 25 mei de laatste etappe var) Nibbixwoud naar Amsterdam- Noord over 83 km. De totale afstand is 1282 km

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 11