'ENALTIES TE VEEL VOOR PHOENIX "De Zwervers loudt stand Kozakken Boys helpt Zwaluwen IEUW LEKKERLAND ONSTUITBAAR Wit '28 veilig pijkenisse remt dadendrang Rotterdammers af ffensief SHO haalt niets uit Vlaardingers in slotfase op winst NSW wint DAG 16 MEI 1978 )r Henk Blanken fKENISSE Alsof Spijkenisse eker al gewonnen had, zo dol van gde en gelukkig was alles wat psthiseerde met de Schiekamp- oners. Nochtans betrof het chts" een triomf in de kwartfina- in de beker, tegen Rotterdamse ighter bij uitstek, Phoenix. De Itaten van de door Arie van der en getrainde ploeg zijn dit jaar oate opvallend dat het eigenlijk ïand verbaasde dat het duel tus- de kampioen van de vierde klas- Phoenix, en de gerenommeerde «klasser Spijkenisse uit kon len tot een bekerstrijd die alleen r propaganda van het allebeste voor het zaterdagvoetbal kan a [winningen als tegen Kozakken s en Harkeraase Boys in het ka- ian de KNVB-beker, tegen Xerx- n De Zwervers voor het open REGIOSPORT Trouw/Kwartet RH17 Rotterdams amateurkampioen schap komen dit seizoen op de pres- tatielijst van Phoenix voor. De ploeg hoort absoluut niet in de vierde klas of. zoals volgende seizoen, derde klasse thuis. Dat Spijkenisse uitein delijk won was dan ook alleen te recht omdat die zege tenslotte via een reeks net iets beter genomen strafschoppen tot stand kwam. En dat alles, plus het bij vlagen goede veldspel van beide teams en vooral de sensatie, zorgden voor een stukje dramatiek en spanning. Een wed strijd om van te watertanden, dat is zeker. Trainer Jan van Baaren van Spijke nisse complimenteerde overigens, net als iedereen op de Schiekamp, na afloop Phoenix terecht voor het geëtaleerde spel. Hij merkte daarbij op dat Spijkenisse in de eerste helft eigenlijk op voorsprong had moeten komen. Een terechte constatering, ware het niet dat Phoenix over een doelman beschikt die heel wat kwali teit als tegenwicht in de schaal kan leggen. John Jongeneel nota bene twaalf jaar terug nog voor Spijkenis se uitkomend stopte in de beginfa se op fantastische wijze een kopbal van Cees Jansen, nadat Bert Bak een voorzet van Harry Koopman slim had doorgekopt. Even later schitter de Jongeneel opnieuw door met een reflex een van richting veranderd, lang niet zacht schot van opnieuw Cees Jansen uit zijn doel te werken. Ondanks dat het initiatief bij Spij kenisse lag (wie Phoenix gevolgd heeft op de weg langs de bekersuc cessen, weet dat men het initiatief graag aan de tegenstander laat om met drie spitsen snel te kunnen counteren) ging de strijd tamelijk gelijk op. Hoewel de laatste lijn van Phoenix niet altijd even degelijk leek kon Spijkenisse niet doordruk ken. Daaraan was ook het constant van Phoenix uitgaande gevaar de bet. Schoten van Cees de Leeuw, Ab van Marion en de veel opkomende André Montljn hielden de Spijkenis- sers bezig. De eerste helft werd besloten met een krachtig offensief van Spijkenis se dat tot uitdrukking kwam in een uitgebreide cornerreeks. Uit een van die corners kopte Harry Koopman vanaf één meter voor het doel rake lings over. In het tweede bedrijf viel het tempo behoorlijk terug. Phoenix leek moei lijkheden met de conditie te krijgen. Spijkenisse slaagde er niet in het offensief van voor rust voort te zet ten. In de loop van de tweede helft diende zich de vraag aan of Phoenix nog de kracht zou hebben om twee maal vijftien minuten extra door te gaan. Duidelijk werd dat Phoenix penal ties wilde: vertragen en risicoloos spel bepaalde het spelbeeld van de twee keer vijftien minuten verlen ging. Opgemerkt moet hierbij wor den dat scheidsrechter Keijzer de volledige 120 minuten uitermate sterk floot. Phoenix kreeg de strafschoppen, maar ook het drama. In een van spanning zinderende strafschoppen- reeks werd de „score" als volgt opge bouwd: Ab van Marion 0-1, Aren Buvens 1-1, André Montijn: inzet ge stopt door Spijkenisse-doelman Ley- en, Bert Bak 2-1, Cees de Leeuw 2-2, Jan Lankhaar voor Spijkenisse te gen de lat, John Jongeneel 2-3, Cor van der Meer 3-3, Gerrit den Butter 3-4, Niek Hokke 4-4. Waarna het om en-om strafschoppen nemen begon. Leen van Diggele zag zijn elf meter trap gestopt, maar Harry Koopman schoot voluit raak, waardoor Spijke nisse verder kon bekeren. SPIJKENISSE-PHOENIX 0-0. Spijkenisse wint na strafschoppen. Scheidsrechter: Keijzer. Toe schouwers: 1600. SPIJKENISSE: Leyen: D. van der Meer. Hokke. Buvens, Jardez. Koopman. C. van der Meer. Oroenenboom (Lankhaar): Nuyen (Den Boer). Jansen. Bak PHOENIX: Jonpnrfl, T.U, D.n ButtCT. Vul CcBf J«n»n VBriChrikt der Lelie. Montljn. Nelisse. Van Dlggcle. Keiler. De Leeuw. Van Marion. Mom (Van Uret doelman Jongeneel van Phoenix UITSLAGEN Reserves Narompelilie promotie 2e klas Vitesse Dfllt 2- Zuldland 2 3-0. Zuidland 2-Zwart Wit "28 3(115) 15 (Vitesse en Zwart Wit promoveren). 3F. Barcndrecht 3-LRC 2 2-4 (LRC kampioen). Afdeling Dordrecht Tweede klasse: WeU-Nosvrl 1-2. Lekvogels-Pa- rendrecht 1-0. HSSC61-PTT 6-1. OW63-WAC •0. SC Oorkum-'i-Oravandeel 4-2. Afdeling Leiden Eerste klasse: Wou brugge-Leiden O-I. MVKV Woubrugge 4-5. Tweede kla.se: Unltas Leiden Stompwtjkse Boys 2-2. Afdeling Gouda Vriendschappelijk DOTO Excelsior P 1-2. Splrll-CKC 0-1. Oude Maas-Portugues 5-2. TOOR-NBSW 2-0, Capel- Ie Zuldland 3-0. Omas-DUNO 3-3. WOR-FC Maluku 1-2. Sunlight-Halsteren 5-1. MW77- CW 2 2 1. Roaenburg-SC Voorn* 1-4. VLAARDINGS KAMPIOENSCHAP Voor de kwartfinales van het Vlaar- dings kampioenschap wordt van avond om 19.00 uur Zwaluwen-Sun- light gespeeld. Donderdag ontmoe ten RKWIK én fortuna VI. elkaar. Twee kwartfinale-wedstrijden zijn al gespeeld: VFC-Vlaardlngen 1-0 en Satelliet-TSB 5-1. or Hans Timmermans [D-BEIJERLAND Dit seizoen schijnt voor De Zwervers gallend parallel te lopen met het vorig Jaar. Stelde het elftal praeses Teun Hagend!jk het eerste klasserschap toen op de tste competitiedag veilig met een klinkende 4-1 zege op het meer te verliezen hebbend Nunspeet, ditmaal zal de con- tatie met mede-degradatiekandidaat Nieuw Lekkerland eten oordelen over het voortbestaan van de ploeg in de eerste 0-1 zege, die de pupillen van Plet Haas bij SHO uit het vuur sleep- bleek, door de overwinningen Zwaluwen en Nieuw Lekkerland, oldoende om de ploeg op de voor ste competitiedag het predikaat na veilig" toe te kennen. Verras- was de zege van De Zwervers Immers, door het geblesseerd en van achtereenvolgens Theo de ardt en Cor Barendregt waren s Heiden en de zijnen aan een 1st onmogelijke opgave begon Een strijd tegen SHO, die min- "*ns één punt moest opleveren om- auïf er van uitgegaan werd dat Nieuw ><e< tkerland wel zou zegevieren over nger van Barendregt was Louis lehaam, de libero van het tweede Oefenmeester Piet de Haas I het gunstiger geoordeeld een Ier op te stellen, die vertrouwd I met de plaats van laatste man f het gehele elftal door elkaar te selen. Wel. Eenenaam speelde begrijpelijk soms erg onzeker, maar met de hulp van uitblinker Jaap van Prooyen, behaalde hij een ruime voldoende, met als hoogte punt de bal die hij in het tweede speeldeel van de lijn trapte, na een inzet van Cees Visser. De Zwervers kende in de eerste helft het fortuin de enige treffer van het duel te scoren. Waarin SHO in de personen van Cess Visser en Hans Sliedrecht niet slaagde gelukte wel bij de IJsselmondenaren. Had eerst Joop van den Heuvel een corner van Paul Wilstra met de hand ln het doel van SHO gelopen (de treffer werd door arbiter Van Rijk terecht gean nuleerd), vijf minuten voor rust was het wel raak. Een voorzet van John den Bakker werd door Wim van der Graaf f met een fraaie kopstoot ach ter Barendrecht gebracht (O-l). In het tweede speeldeel stuurde Jan de Gier 8HO met een offensief con- door Henk Smit Dat De Zwervers tegen SHO behoorlijk in de verdrukking zat, bewijst deze foto. Doelman Ben van Dijk, min of meer gehinderd door Jaap van Prooyen, stompt furieus de bal weg. Klaas Groeneweg van SHO wacht rustig af, maar Louis Enenaam en Paul Wilstra (links) reageren verschrikt. cept het veld in. Verdediger Ruud van Duuren, de vervanger van de wegens familie-omstandigheden af wezige Adrie van Dam. werd naar de kant gehaald ten gunste van aanval ler Klaas Groeneweg. Met de grote animator Cees Visser op het midden veld werd De Zwervers onder grote druk gezet. Vooral de offensieve ac ties van de vleugelspitsen Hans Slie drecht en Hans Bres stichtten her haaldelijk gevaar in De Zwervers- defensie, maar Jan van Gent een Cees Visser faalden in de afwerking. Terwijl De Zwervers in de gehele tweede speelhelft bijna niet meer over de middenlijn kwam, nam de drukte in het strafschopgebied van doelman Ben van Dijk minuut na minuut toe. Herhaaldelijk stormden Arte Hitzert en Jaap Schipper (hij speelde zijn laatste competitieduel voor eigen publiek) mee naar voren om de gelijkmaker te kunnen scoren. In die laatste minuten groeide Van Dijk dan ook naar een ware uitblin- kersrol. Eerst ranselde hij een inzet van Wim Kooiman uit zijn doel, om daarna handelend op te treden bij felle in zetten van Klaas Groeneweg. Hans Bres en Hans Sliedrecht. SHO: Barendrecht; Van der Hoeven. Hitzert, 8chlpper. Van Duuren (Groeneweg); Boom an (Zwevertnk). Visser, Koolman; Bres. Van Oent, Sliedrecht. DE ZWERVERS: Van Dijk; Helden. Van Prooy en. Eenenaam. Lodder Den Bakker. Vos. Van den Heuvel; Van der Oraall, Wilstra. Miegielsen (Boaveld). >or Lies Mast ÏUW LEKKERLAND or een fraaie en verdiende 3- verwinning op Barendrecht <x*eft Nieuw Lekkerland duide- tan te kennen gegeven niets j)r degradatie naar de tweede te voelen. De pupillen van zo iner Jan Ravenschot heb- 1 uit de laatste drie wedstrij- oph vijf punten veroverd, en mag voor de onstuitbare, u en-witten het bewijs zijn 65 r zij qua spel niet onderdoen Z }r de andere ploegen en dat I derhalve in de eerste klas lishoren. n it het 1-1 gelijke spel tegen een ,nl L, dat afgelopen zaterdag toch ar het gerenommeerde LJssel- ervogels versloeg, daarna de Itterende 3-1 zege op Zwaluwen ln Vlaardingen en nu een duidelijke 3-0 overwinning op Barendrecht, dat de punten beslist niet cadeau heeft gegeven. Integendeel; de Jongens van trainer Daan den Bleyker heb ben zich volledig ingezet en er was geen sprake van een „weggevertje". Aanvoerder Jan Slob heeft met zijn teamgenoten heel hard moeten wer ken om tot dit resultaat te komen en het frappante van deze 3-0 is, dat nu niet eens een keer een Arie van der Ham of SJors den Boef de goaltjes- dieven waren, maar drie anderen. Natuurlijk hadden Van der Ham en Den Boef wel hun aandeel in deze overwinning, maar zij kwamen toch niet tot scoren. Al direct na het beginsignaal van de strak, maar uitstekend leidende scheidsrechter Aart van der Roest ontspon zich een interessante strijd, met twee hardwerkende ploegen. Er deden zich weinig scoringskansen voor, totdat in de zestiende minuut Hugo Boel een fraai een-twee aan ging met Leo Dekker, die beheerst inschoot, waarna de bal tergend langzaam langs de uitgelopen Harry Spermon net langs de paal in het doel rolde. (1-0). De vreugde bij de ruim 1000 toeschouwers was gewel dig groot en het had er veel van weg dat de groen-witten een kampioen schap veroverden. Nog groter was uiteraard het gejuich toen in de 22e minuut Sjors den Boef de bal op maat naar de op rechts vrijlopende Maarten Koorneef schoof en de knal van Maarten Koor neef was zo hard, dat Harry Sper mon, alleen het net nog maar zag bollen. (2-0). Kort daarvoor redde Spermon met de vuist toen Arie van der Ham van dichtbij hard inschoot. Ook een schot van Sjors den Boef werd door de Barendrechtse doelman gestopt, zij het ten koste van een hoekschop, waarvan de verhouding uiteindelijk tot 4-4 zou oplopen. Tien minuten voor rust scoorde Jos van Dongen voor de gasten, maar arbiter Van de Roest had daarvoor al voor een over treding gefloten. Vlak daarna kwam Sjors den Boef oog ln oog met Harry Spermon, maar zijn lob ging over het doel. De tweede helft begon zeer matig en dat zou voortduren tot een kwartier voor het einde. Wel juichten de sup porters van de thuisclub toen in de elfde minuut fraai samenspel tussen Sjors den Boef en Arie van der Ham door Hugo Boel in een doelpunt werd omgezet, maar de „slimme" Boel had daarbij zijn vuist gebruikt om de bal in het doel te slaan. Aanvoerder Bas Hokke kreeg aan de andere kant een kans om de eer te redden, maar nu voorkwam de uit stekende keeper Cees den Besten erger voor zijn ploeg. Barendrecht hield geruime tijd het middenveld goed bezet, maar aanvallend konden Hans Kunnen, Cees van der Meer en invaller Rinus Leeuwenburg geen vuist maken, terwijl Bas Hokke het af en toe wel probeerde, maar ook hij faalde in de afwerking. Tien minuten voor het einde werd de zaak beslist, toen Sjors den Boef zich op links vrijspeelde en zijn lage voor zet feilloos door de goed meegeko men Hugo Boel langs Harry Sper mon werd geschoten (3-0). De rest was maar een formaliteit en trainer Daan den Bleyker was de eerste die zijn collega Jan Raven- schot feliciteerde met dit keurige resultaat. De eerste opmerking van Jan Ravenschot was: „Zie je nou wel dat we het verdienen, dat eerste klasserschap?" En wederom kunnen we hem niet tegenspreken. NIEUW LEKKERLAND-BARENDRECHT 3-0 (2-0). 16. Leo Dekker 1-0. 22. Mastten Koomecf 2-0, 00, Hugo Boel 3-0. Scheidsrechter: Van der Roest. Toeschouwers: 1000. NIEUW LEKKERLAND: Den Besten; Van Hal (Kersbergen). Slob. J. de Bruin, Van der Burgh; Dekker. Van der Ham (Ten Velde). 8mit; Koor neef. Den Boef. Boel. BARENDRECHT: Spermon; Benthem. Van der Korput. Van den Heuvel. De Vlieger (De Man): Schuitemaker. Bruijs. Hokke; Kunnen. Van der Meer. Van Dongen (Leeuwenburg). WERKENDAM De uiteindelijk verdiende 2-1 winst van Zwa luwen op Kozakken Boys heeft tot gevolg dat in IA de definitie ve ontknoping van degradatie, net als het kampioenschap op de laatste wedstrijddag plaats heeft. Spannender kan het niet. Onopzettelijk hebben de Werkendammers daaraan meegewerkt Het te laconieke optreden, het proberen van spelers en de vervanging van laatste man Hans van der Heuvel gaven Zwalu wen alle kans om de zege te grijpen. Slechts het eerste half uur leek het erop of de gasten de boot zouden missen. Na de rust en het horen van de andere uitslagen legde Zwaluwen meer het accent op de aanval. Van der Kooy, Homan en de overal aan wezige Jos Buitelaar trokken naar voren. Na vijf minuten torende Dick van der Berg boven de verbaasde Boys-defensie uit om de voorzet van de goed tot de achterlijn doorzetten de Buitelaar te promoveren tot 1-1. Daarna groeide Zwaluwen naar een steeds betere vorm. 81echts Jan Korsman, weggestuurd door Gerrie Klop, schoot via Ab Nijgh naast. De thuisclub bleef volharden in combi natie spel zonder al te veel snelheid, maar het afspelen van de bal was matig verzorgd. De Vlaardingers snakten naar meer en speelden wat vinniger en dichter op de man. In middels was Wout Dame voor de geblesseerde, maar goed spelende Piet Verschoor in de ploeg gekomen. Bas Klop verhuisde naar de andere kant van de verdediging waardoor Sluimer zich nu helemaal niet meer kon doen gelden. Wel waren er moge lijkheden op de linkerflank waar Dame niet geheel overtuigde. Levensgrote kansen waren er voor Kegel (net naast). Dick van der Berg (Ottevanger redde) en Homan (hoog over). Terwijl Gerrie Klop van de thuisclub zijn eigen doelman bijna verraste, maar een snelle reaktie voorkwam erger. Tien minuten voor het einde ver dween de beste speler van Kozakken Boys naar de kant. Hans van de Heuvel, de man die alle fouten 20 netjes wegstreek. De weg werd ge plaveid voor het winnende doelpunt. Invaller Dick Schouten schoot de voorzet van Jos Buitelaar (alweer hij) goed in, terwijl Dame in de lucht tekort kwam en Ottevanger uit zijn doel was: 1-2. Het laatste offenslefje van de Werkendammers leverde niets meer op en de gasten konden elkaar feliciteren. KOZAKKEN BOYS-ZWALUWEN 1-2 (l-S). IS. Of me Klop 1-0, 50. Dtck van de Berg 1-1. SS. Dlck Schouten 1-2 Scheidsrechter: Van Olnne- ke. Toeschouwers: 900. KOZAKKEN BOYS: Ottevanger; B Klop. Vin de Heuvel (Leeggangers) Van Brugge, Verschoor (Dame); Korsman. Van de 8telt, O. Klop. Van Vuuren, Van Pelt, Den Haan Trainer Ton de Hoop was kennelijk al met zijn gedachten aan het ko mende seizoen bezig. Hij liet Wout Damen, Dick Damen en Leo Leeg gangers buiten de ploeg. De aan dacht was gericht op new-comer Pe ter van Pelt die het ln de spits mocht proberen en behoudens het eerste kwartier geen voldoende haalde. Hij trok ln die periode duidelijk de aandacht door op een soepele ma nier Henk Nentjes en Hennie Kuyten te passeren, maar Ab Nijgh kon erger voorkomen. Ook was hij grondlegger van een goede aanvalscombinatie die resulteerde ln een voorzet van Jan Korsman, die de niet overtui gende Philip den Haan voor open doel miste. Het leuk combineren van de thuis club gebeurde zonder al te veel tem po wisselingen, maar bleek met name in het eerste bedrijf toch nog te snel te gaan voor de Vlaardingers. De eerste bedoeling om doelman Arie Ottevanger te verontrusten kwam pas na twintig minuten via een schot in het zijnet van Dirk van de Berg die zich ontpopte als een voetballer met mogelijkheden. Ook linksbuiten Ernest Kegel kan daar aanspraken op maken, alleen was het Jammer dat hij ln goede positie naast schoot. Hugo Sluimer en Jan Molenaar (hij werd in het tweede bedrijf vervangen) kwamen in dit geheel tekort. Sluimer omdat zijn vakantie de nauwkeurigheid van zijn voorzetten niet had bevorderd. Bovendien bleek schieten met het linkerbeen geen sterk punt. En Mole naar omdat hij in Gerrie Klop zijn meedere moest erkennen en niet goed ingreep in de achterste lijn, waardoor Ab Nijgh hands moest maken. Gerrie Klop was het die uit een cor ner van Den Haan met enig geluk kon scoren. De gauw in paniek ra kende Hennie Kuyten veroorzaakte onnodig de corner. Later zou hij zijn ploeg en met name Ab Nijgh in verle genheid brengen door een vrije trap gevaarlijk richting doel te spelen. Als excuus mag hij dan wel aanvoe ren dat de thuisclub alles in de tang hield, maar deze oplossing was de minst gelukkige. Maarten Keizer- waard hoefde zich (achteraf) niet te beklagen dat hij het schot van Klop tussen beide benen liet gaan, terwijl Nijgh wanhopig duikend te laat kwam (1-0). ZWALUWEN: Nijgh. Kelzerwaard. Kuyten. Van der Kooy. Nentjes, Molenaar (Scbouteni. Buite laar, Homan; Sluimer. Van der Berg, Kegel wr Leo Hoogerwerf —(OTTERDAM Evenals vorig seizoen heeft Zwart Wit"28 zich deze competitie pas op de voorlaatste dag, middels een meer fin verdiend 0-0 gelijk spel tegen Spijkenisse, definitief ln KfUigheid gebracht. 1 c I wetenschap dat één punt beslis- id was in de moeizame strijd om hoi «behoud moet bij de Van Miert- ige ulpe ongetwijfeld een grote rol i-9 bben gespeeld. Het merendeel van J kleurloze ontmoeting had Zwart 't '28 een veldoverwicht, kreeg tal- ke kansen, maar weigerde de 0-0 n het bord te schieten. Waarmee Rotterdammers in elk geval een Jf Nel" in de wacht wisten te slepen, oo d vijftien gelijke spelen is Zwart ng t "28 in deze categorie „kara ten". knerkelijk was dat Spijkenisse er A «dies aandeed om tot winst te 23 *nen. in tegenstelling tot vorig wilde de Van Baaren-equipe zijn sportieve verplichtingen volledig na komen. Toen werd Spijkenisse terecht het verwijt gemaakt de bekerbelangen te laten prevaleren, maar aan het spel van Spijkenisse viel zaterdag niet te merken dat de ploeg maandag (gisteren) de belang rijke bekerwedstrijd tegen Phoenix nog moest afwerken. Trainer Jan van Baaren haastte zich na afloop dan ook om op te merken: „We wilden per se weer niet het ver wijt krijgen dat we onze sportieve plicht niet zouden willen vervullen. Wat dat betreft kan ik tevreden zijn. Bovendien zijn we zonder blessures en officiële waarschuwingen uit de strijd gekomen, wat ook belangrijk is met het óog op de beker." Spijkenisse streed met veel inzet, wat vooral in de persoonlijke duels merkbaar was, maar wilde begrij pelijk geen enkel risico nemen. Aanvallend kwam Spijkenisse niet ot grootse daden. Alleen de immer lastige Cees Jansen werd af en toe gevaarlijk, terwijl de ploeg slechts één kans kreeg. Maar het eerste kwartier afwachtend matig voetbal had de reactie-snelheid van doelman Wim Schouten bij een schot van Bert Bak niet aangetast. Het laatste half uur van de eerste helft groeide uit tot het aardigste gedeelte van de wedstrijd. Zwartwit '28 manifesteerde zich in die fase als de aanvallendste ploeg, maar kon het veld- en kansenoverwicht niet met treffers omlijsten. Juist het ge brekkige contact tussen de twee „echte" voorwaartsen Arnold Lob man (goed spelend ondanks de at- tente dekking van Oeorg Jardez) en Cees Wander deed afbreuk aan de ROTTERDAM De finale vsn hel jubileumtoer- nooi van Zwart Wil '2* die op Koninginnedag wegen» hevige regenval werd afgelast, wordt Ko mende donderdag gespeeld. De eindstrijd, die gaat tussen Zwart Wil *26en De Musschcn. begint om 20.0# uur op spartpark De Vaan. schotvaardigheid van de Rotter dammers. Na rust beperkte Zwart Wit '28 zich tot het consolideren van het „veilige punt", hoewel het nog de beste kan sen kreeg. Aanvallende middenvel der Ton Viergever de competitie indeling is wellicht afhankelijk van de vraag of hij blijft) had nog meer pech dan voor rust met een schot dat tegen de kruising belandde. Cees WanJer onderstreepte zijn off-day door alleen voor Hans Leyen zijn lob te veel snelheid mee te geven. ZWART WIT "28 Schouten; Braun. Van Be- rkum. A. Wander. W Roest. Ooudrlaaii. Van der Berg. Viergever. Van Keulen. Lobman. C. Wander. SPIJKENISSE Leyen: D. van der Meer, Hokke. Buvens. Jardez: Koopman <W«edai. C van der Meer. Oroenenboom. Nuyen. Jansen. Bak Aren Buvens wint dit spectaculaire luchtgevecht van Arnold Lobman (10). Cor van der Meer luikt toe. ROTTERDAM Het Jeugd toernooi van Heinenoord, voor spelers tot en met 23 jaar, is in een zege voor N8W geëindigd. De Numansdorpers ver sloegen in de finale de organiserende vereniging via strafschoppen, nadat de normale speeltijd in 0-0 was geëindigd. Heinenoord was overi gens ontstemd over het niet opko men van Xerxes, hoewel deelname schriftelijk was overeengekomen. Zwammerdam schreef het toernooi van Be Fair op zijn naam door ln de finale tegen Bodegraven (M) de pe nalties beter te nemen. Be Fair legde beslag op de derde plaats vla een 3-0 zege op Hazerswoudse Boys. SVDP werd winnaar van het WOR- toernool. gevolgd door Meeuwen plaat en 8tellendam. Het jaarlijkse Zilveren Molen-toer nooi van De Zwerver ln Kinderdijk ging niet door. omdat een hevige regenbul het tweede veld onder wa ter had gezet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 17