EG terechte kampioen Schotland mist overtuiging MVV: optimistisch voor nacompetitie Volendam: derde zege in successie Nicols haakt voorlopig af fnsief voetbal brengt Zwollenaren promotie naar eredivisie •'agenmgen fjemt plaats over Na missen van kampioenschap xperimenten van McLeod niet succesvol Nanninga blijft bij Roda JC Zomercompetitie HCAW geruisloos in top-vier SPORT Trouw/Kwartet 13 ijn 'an het cleg r Kees Jansma dclt )LLE Uitgerekend Theo Laseroms, jarenlang de even val telharde als trouwe maat van Rinus Israël bij Feyenoord, n olkte, toen het feestgedruis in Zwolle enigszins was afge- eraK kt, de gevoelens van het merendeel van de eerste divisietrai- 3 's „Het is meer dan gerechtigheid dat PEC en niét MVV lioen geworden is," zo sprak Laseroms, de trainer van FC irdingen over de huidige werkgever van Rinus Israël. „De eerste divisie heeft zich maanden achtereen kapot geërgerd ''8 1 de laffe speelwijze van MW in uitwedstrijden. Een miijoe- ea jloeg zoals MVV die heeft, die moest zich schamen zo v' iti ic*d lies ipi itief te hebben gevoetbald. Het is schaamteloos geweest." or hH/-, n de t. E k B< TERDAM Wageningen zal lem ,n met FC Groningen, Excelsior 1W in de nacompetitie gaan en om een plaats in de eredivi- e equipe van trainer Frans Kör- e ee andhaafde zich middels een 3-0 ook op Willem II op de derde positie reünie ranglijst in de eerste divisie v rwierf daarmee het recht om in 00 s van PEC (kampioen) aan deze potheose van het seizoen '77/'78 te nemen. :nse war Fortuna SC had nog een kans tot gisteren nog vakante plaats nacompetitie. Wageningen zou Jatste competitiewedstrijd moe- erliezen, zodat de Limburgers 6 o en beter doelsaldo de derde at I s konden overnemen. Hetgeen ran iet geschiedde want op de Berg 7 Wageningen geen enkele pro- 0ge i met een uitgespeeld Willem II. ''an rste wedstrijden van de nacom- s sa< e vinden plaats aanstaande jhcii erdag om 19.30 uur. Wagenln- ct E aat dan op bezoek bij FC Gro- n en Excelsior ontvangt MW. neer (1£ens wordt er op zondag en op sdagavonden gevoetbald. Zon- e i juni, als het toernooi om het atic dkampioenschap voetbal al in >ch gang is, worden de laatste wed- venv en afgewerkt. XÏSti aan wogramma: den. lerdag 18 mei: Groningen-Wa lgen, Excelsior-MW. ag 21 mei: MW- Groningen, ningen- Excelsior sdag 25 mei: Excelsior-Gronin- MW-Wageningen. ag 28 mei: Groningen-Excelsi- ageningen-MW. isdag 31 mei: Groningen-MW, lsior-Wage ningen. ag 4 juni: Wageningen-Gronin- MW-Excelsior. Istrijden voor de na-competi- orden 's avonds gespeeld. Aan- 19.30 uur. rdrerhl-Fortuna SC 14 (0-1). 11. Van den 0-1. 68 Ruys 0-2, 77. Engbersen 0-3, 82. M. 84. Van der Linden 1-4. Scheidsrechter: Hm,. Toeschouwers: 1.000. Ingcn-Willem II 3-0 (2-0). 12. Leushuis 1-0, in VIJfeyken 2-0, 63 Hazelhekkc 3-0. Iirechter: Thomas. Toeschouwers: 5500. Ufsrhap-Cindhoven 2-6 (0-2). 20. Sulkers 0- Pepels 0-2, 67. Strik Strafschop) 0-3. 70. tndonk 0-4,74. Salflshberger 1-4.77. en 79 endortk 1-5 en 1-6, 86. Polko 2-6 Schelds- r Manuel. Toeschouwers: 2 000 Jtrsfoort-Hecrcnvcen 1-1(1-1). 16 Van Pelt Bosman 1-1. Scheidsrechter: Janssen. IDuwers: 450. Hit-Helmond Sport 54) (1-0). 1 Meyer 1-0. Me 2-0. 81. Brink 3-0, 82. Brouwer 4 0. 88 44) Scheidsrechter: Van Laar Toeschou- Juist vanwege het méér aanvallende voetbal veroverde PEC in zijn laat ste wedstrijd van het seizoen de eer ste divisietitel; tegenstander FC Vlaardingen, ontspannen en aan- valslustig voetballend, werd met 3-1 verslagen. Waardoor PEC en MW met een gelijk aantal punten finish ten, maar de directe promotie voor eerstgenoemde was vanwege het be duidend betere doelsaldo. Laseroms: „FC Vlaardingen heeft een ploeg die een grijpstuiver heeft gekost. PEC en MW hebben veel geld in het spelersmateriaal geïnvesteerd. PEC heeft zich ook daarnaar gedragen. Dat was een echte publiekstrekker, ook in uitwedstrijden. MW heeft alleen maar mensen van de tribune gejaagd!" En ook Frits Korbach, PEC's trainer, zei: „Dit is de triomf van het offensieve voetbal. Mis schien heeft MW wel beter spelers- materiaal dan PEC, maar MW durf de dat niet te gebruiken." In dit allesbeslissende duel met FC Vlaardingen toonde ditmaal ook PEC niet altijd zijn klasse. Pas nadat FC Vlaardingen diep in de tweede helft op een achterstand van 2-0 was gezet (Kornelis voegde een treffer toe aan het eerste al snel gemaakte doelpunt van Ben Hendriks) etaleer de PEC zijn kwaliteiten. De lange passes van Israel („Al wordt die man vijftig," aldus Laseroms, „die trap- techniek verleert hij nooit") kwamen nu goed aan en werden ook goed verwerkt. Met name door linksbui ten Ron Jans (17 goals ditselzoen) en centrumspits Koko Hoekstra, die la ter nog voor 3-0 zorgde (fraaie kop bal). Samen met Henk Warnas, die zijn laatste wedstrijd in het betaalde voetbal speelde, en Kees Kornelis hield rinus Israel PEC defensief staande. Korbach: „Bij ons heeft eigenlijk al leen Israel ooit eens zoiets belang rijks, zoiets emotioneels als dit mee gemaakt. Zelfs Warnas kende deze zenuwachtige sfeer vooraf niet." En Rinus Israel, dolgelukkig: „Kun je nagaan, zelfs ik ben de hele week nerveus geweest. Wat denk Je, dat deze wedstrijd moest betekenen voor die jonge gasten." Na tweemaal vergeefs, de afgelopen jaren, te hebben gehoopt op promo tie bereikte PEC dat nu dus wel. De Zwolse club is er op organisatorisch gebied klaar voor. Trainer Korbach heeft een verbintenis voor nog eens vier jaar, manager Van Ginkel en voorzitter Van der Wal zijn erin ge slaagd, de hele Zwolse zakenwereld aan PEC te koppelen, de lichtinstal latie is dit seizoen reeds in gebruik genomen. Voorzitter Van der Wall: „Wij hebben dit seizoen met gemid deld achtduizend man per thuiswed strijd gedraaid. Handhaven we ons volgend seizoen in de eredivisie mid denin, dan valt er veel geld te ver dienen." De komende transferperiode zal voor PEC Zwolle rustig verlopen. Korbach heeft het bestuur meege deeld, het met de huidige spelers groep aan te durven op het aller hoogste niveau. Naast de ingespeel de kern bezit PEC ook nog een waar devolle „oudere" Alfred Banhoffer, een jong talent ais Tjeerd van 't Land en een overal te gebruiken ter rier als Klaas Drost. Alleen denkt men een doelman van niveau aan te trekken maar daar houdt het dan mee op. Vertrouwen is er dus genoeg. Korbach: „PEC moet zich volgend seizoen handhaven en de kas vullen. Daarna kunnen we Investeren en op de ranglijst omhoog kruipen." En Israel: „Een jaar ga ik nog door. Ik wil PEC in de eredivisie houden. Dat zou voor mij net zo'n groot succes Koko Hoekstra (8) kopt de bal langs de mistastende doelman Eikelenboom. PEC leidt met 3-0. door Erik Oudshoorn MAASTRICHT Niemand treurde na afloop in het MVV-kamp. Wat PEC op dat moment op het scorebord had staan, liet iedereen koud. En als de mededeling klinkt dat de Zwollenaren hun competitiewedstrijd met 3-1 hebben gewonnen en dus kampioen zijn geworden van de eerste divisie, wordt er onver schillig de schouders opgehaald. Trainer Knobel verwoordde de berusting: „Het uiteindelijke resultaat was voor mij al weken lang bekend. Ik wist dat PEC het vandaag zou redden. Daarvoor loop ik al te lang mee in het betaalde voetbal. We zullen dan ook straks heus niet in snikken uitbarsten." Rinus Israel keert op 37-jarige leeftijd terug in de eredivisie. Supporters van hem vieren dat zeer nadrukkelijk. zijn als destijds, toen we met Feyen oord de Cup veroverden." Eén opmerking tot slot, over Frans Derks, die zijn laatste wedstrijd in het betaalde voetbal leidde. Hij wen ste zijn stempel op het duel te druk ken, door vijf minuten voor tijd af te marcheren en grensrechter Biemans de leiding van het duel ln handen te geven. Dat mislukte, omdat het pu bliek dacht, dat Derks de wedstrijd officieel beëindigde. Toen men ach ter Derks' „grapje" kwam, bevond deze zich reeds alleen in de kleedka mer In de slotminuten scoorde Molendijk nog fraai voor FC Vlaar dingen. Zwolle zat over Derks én die tegentreffer helemaal niet in. PEC Zwalle-FC-Vlaardinien 3-1 (1-0). 12. Ben Hendriks 14). 86 Kornelis 2-0. 78 Hoekstra 3-0 89 Molendijk 3-1. Scheidsrechter Derks Toe schouwers: 15.000. Hoewel MVV gisteren nog even uit haalde tegen Heracles (4-0) Is de ploeg weer even ver als vorig seizoen rond deze tijd: opnieuw geen titel en recht op promotie kan alleen verwor ven worden via de nacompetitie. Vorig jaar liep deze slijtageslag voor de Maastrichtenaren uit op een fias co. Of MVV dit seizoen een dergelijk lot opnieuw beschoren is zal de ko mende weken, wanneer in principe op woensdag/donderdag en zondag avond gevoetbald wordt, wel blijken. Bij de spelersgroep heerste er giste ren evenwel optimisme alom. Doel man Peter Gerards hij nam met PEC al driemaal tevergeefs deel aan de immer verbitterde nacompetitie- strijd rekent ditmaal op veel: „Ik zie het helemaal niet zo somber in. Als we alle thuiswedstrijden weten te winnen is er niets aan de hand. Wageningen beschouw ik als de ge vaarlijkste tegenstander. Excelsior en Groningen speelden dit seizoen namelijk veel te wisselvallig." En Bobby Vosmaer mijmerde: „We hebben vrij gelukkig geloot. Als we donderdag bij Excelsior een punt pakken en vervolgens thuis van Gro ningen winnen zijn we al een heel eind. Nee, óók ik zie mogelijkheden genoeg. Temeer daar de ploeg de laatste weken steeds beter is gaan draaien." Dit gebeurde overigens zonder dat hij daar zelf aan deelnam. De for meel nog bij AZ onder contract zijn de middenvelder (hij moet 275.000 gulden opbrengen, wat MW niet kan betalen) kampt al twee weken met een irritatie aan de achillespees. Knobel hield tegen Heracles de eveneens geblesseerde Hulshoff ook al aan de kant. De MW-trainer: „Of ze spelen donderdag? Voorlopig zie ik het somber in. Op de training moet blijken of Barry en Bobby vol doende hersteld zijn. Tot nog toe heb ik dat nog niet kunnen constateren." Het is te hopen voor de Maastrichte naren dat er binnen enkele dagen een wonderbaarlijke genezing op treedt want na het duel tegen Hera cles bleek de ziekenboeg te zijn uit gebreid met Lacrolx (schouderbles- sure) en Quaden (oude kwetsuur aan de knie). Beide spelers speelden in de laatste' competitiewedstrijd niettemin vol uit. Quaden, bij voorbeeld, illustreer de dat in de 31ste minuut door met een hard afstandsschot de bal op de kruising te knallen. De terugkeren de bal werd door Kowallk opgevan gen en hij zag kans Heracles-doel- man De Clerc voor het eerst in de wedstrijd te kloppen. Heracles wilde best zijn sportieve plicht vervullen maar toch toonde niemand de be reidheid om het vuur uit de sloffen te lopen. Met name in de Almelose ver dediging waande veel spelers zich al in een ligstoel op een Zuideuropees strand. Zo konden Bonfrère en Kerstgens gemakkelijk soleren. Het aanspelen van Huub Smeets werd echter bemoeilijkt door de Almeloër Lempers die meer onreglementair dan reglementair handelde. Een fraaie kopbal van Roosen bracht de Limburgers toch op een grotere voorsprong. Diep in de tweede helft zouden Lacroix en Quaden de score nog verder opvoeren tot 4-0. MW-Heracles 44 (141) - 31. Kowallk 14). 58. Roosen 2-0, 82 Lacroix 3-0, 88. Quaden 44). Scheidsrechter Van Ettekoven. Toeschouwera 8000. MW: Oerards: Webb, Dijkstra, Schrtjnemakers. Lacrolx, Bonirere, Kerstgens, Quaden: Kowa llk. Sraeets, Rooien. Heraclea: De Clerck; Orobben, Lempers. Ora- nen, Bot (Titulair); Van Dijk, Oeestman, Prijs. Van Duiven, Poell. Bakker asgow Schotland, in de e voorgaande jaren de kste in het kampioenschap de Britse landen, is het nooi van de home-coun- niet overtuigend begon- In Glasgow werd voor S3 toeschouwers gelijk ge- tld tegen Noord-Ierland, traditie de zwaktste van viertal. De beide doelpun- werden in de eerste helft laakt door Martin O'Neill f de Ieren en Derek John- fc. In Cardiff won Engeland 3-1 van Wales. shotten hadden slecht gespeeld, fcaamde coach Alistair McLeod Woemd. Maar hij had wel een wing voor handen „De drie «rijden, die wij in het toernooi df home-countries spelen, zijn 'laatste oefenwedstrijden voor Blinië. Nu heb ik nog de kans te hrnenteren. In Argentinië niet De Ieren hebben goed ge- «1. wij niet. Wij kunnen beter, daarom ben ik niet ontevreden met het gelijke spel. Wanneer wij goed zouden hebben gevoetbald en niet hadden gewonnen, dan was er iets aan de hand waar ik mij zorgen om had moeten maken." McLeod hield tegen de Noord-Ieren enkele van zijn topspelers op de bank. Kenny Dalgiish en Graeme Souness, verantwoordelijk voor de overwinning van Liverpool op FC Brugge, ontbraken in de basis-op stelling. Kenny Burns van Notting ham, de Engelse voetbalier van het Jaar met een geschatte transferwaar- de van ongeveer een miljoen pond, werd ook niet onmiddellijk ingezet. Dalgiish en Bums kwamen pas na rust in het veld voor Jordan en Bu- chan.Het tweede experiment was het posteren van twee lange mannen ln de spits, Derek Joynstone en Joe Jordan. Het was geen succes. De „bomen" slaagden er niet in de sterk verzwakte verdediging van de Ieren (Jennings, Rice en Nelson ontbra ken) te ontregelen. Daarom bracht McLeod na rust Dalgiish in het veld voor Jordan. Zelfs hij kon de ploeg geen gezicht geven, hoewel Archie Gemmill en Bruce Rioch op het mid denveld nuttig werk deden. De laatste lijn van de Schotten was kwetsbaar. Omdat Willie Donachle de eerste wedstrijd van de Schotten in Argentinië (tegen Peru) wegens een schorsing zal moeten missen, was Martin Buchan als linksachter opgesteld. Met Bums op die plaats ging het na rust beter. De opstelling van Schotland: Alan Rough; Sandy Jardine, Gordon McQueen, Tom Forsyth en Martin Buchan (Kennyu Burns); Don Mas- son, Bruce Rioch en Archie Gem- mill, Joe Jordan (Kenny Dalgiish), Derek Johnstone en John Roberson. PERU LIMA Het voetbalelftal van Peru heeft in een vriendschappelijke wed strijd in Lima de Argentijnse top club Huracan met 4-2 verslagen. Bij rust had Peru een voorsprong van 2- 1. De doelpunten voor Peru werden gemaakt door: Juan Jose Munante (25 Juan Carlos Oblitas (43. en 50.) en Roberto Mosquera (90.). Peru speelde met: 8artor; Duarte, Manzo, Leguia en Rojas (Navarro); Cueto, Velasquez en Cubillas; Mu nante (Mosquera), La Rosa en Obli tas (Labarthe) BRAZILIË RECIFE Het nationale voetbalelf tal van Brazilië heeft in Recife tegen de Braziliaanse club Pemambuco een gelijk spel van 0-0 behaald. De beide elftallen speelden zeer defen sief. In het Braziliaanse team was, ondanks de goede voorbereiding voor het WK-eindtoemooi in Argen tinië, de eenheid ver te zoeken. JONG ORANJE TOULON In groep B van het zesde internationale toernooi voor landenploegen tot 21 Jaar heeft Ne derland met 3-1 verloren van het Hongaarse team. Hongarije, de grootste favoriet voor de eindzege, domineerde de ontmoeting op basis van een uitgebalanceerd technisch meesterschap en een lichtvoetige be weeglijkheid, die het Nederlandse spel tot een statisch geheel terug bracht. KERKRADE - Dick Nannin ga heeft maandagmorgen zijn verblijf bij Roda JC met vier jaar verlengd. De fel begeerde spits maakte onverwacht een eind aan alle speculaties inza ke een mogelijke transfer, toen zijn huidige werkgever aan zijn belangrijkste eis een vierja rig contract tegemoet kwam. Tot voor kort was Nanninga in onderhandeling met twee Westduitse Bundesliga-clubs en een Nederlandse club, die volgens Nanninga dit Jaar niet bij de bovenste vijf eindigde. Waarschijnlijk doelt hij daar bij op Feyenoord. Nanninga heeft enkele belang rijke clausules in zijn nieuwe contract laten opnemen De overeenkomst kan na het eer ste Jaar worden ontbonden, wanneer een geïnteresseerde club acht ton betaalt In de volgende drie Jaar loopt dat vergoedingsbedrag terug tot respectievelijk zes. vier en twee ton. Van onze sportredactie VOLENDAM - Pas drie minuten voor tijd heeft Volendam zijn veldoverwicht in de wedstrijd te gen Lierse SK gestalte kunnen geven. Invaller Fred André maak te het doelpunt dat de Volendam- mers in de zomercompetitie de derde overwinning in successie bracht. Het voetbal was niet best, maai een deel van de 2500 toeschou wers amuseerde zich toch weL Het doel van Van Engelen (Lierse werd bedolven onder closetpapiei en op een gegeven ogenblik vonc scheidsrechter Beek het te erg Hij staakte de strijd om de „ver siering" te doen verwijderen Beek moest dat later nog een* doen. Een kwartier voor tijd liel trainer Mak veteraan Fred Andri opdraven om centrale verdedigei Braam te vervangen. Het ging daarna beter en André besliste tenslotte de strijd. Volendam speelde met een geleende doel man, namelijk Jaap Bloem van amateurclub DWV, die een proef- wedstrijd speelde. Frans Hoek ontbrak in het Volendamse doel omdat hij met Jong Oranje in Toulon verbleef. Volendam had op eigen veld zijn eerder door de Europa Cup-finale uitgestelde tweede wedstrijd voor de zomercompetitie met 2-1 van Strasbourg gewonnen. In de eer ste helft van deze voor 2000 toe schouwers gespeelde wedstrijd werd niet gescoord. De doelpun ten werden gemaakt door Piesec- ki (63). Helling (66. strafschop) en Bond (75). Ook FC Utrecht boekte twee overwinningen. De eveneens uit gestelde wedstrijd tegen het Franse Laval werd in de Galgen waard voor 2000 toeschouwers door een treffer van Van Tamelen met 1-0 gewonnen en ln Hongarije werd met dezelfde score Videoton verslagen. Van Staa was hier de maker van het winnende doel punt. Overige resultaten uit de zomer competitie: FC VW-Foggia 2-2 (0-0) 46. en 52. Van Rosmalen 1-0 en 2-0, 58. Genzano 2-1, 65. Salvloni 2-2. FC Den Haag-Olympique Marseil le l-l (1-0) 9. Hoekema 1-0, N'Gom 1-1. Kortrijk-Roda JC 1-2 (0-1) 44 Toonstra 0-1, 47. Meuser 0-2. 56. Webers 1-2. Vitesse: Troyes 5-3 (2-1) 15. Curi- oni 0-1, 21. Heezen 1-1, 40. Mulde- rij 2-1, 50. Bosveld (strafschop) 3- 1, 53. Diallo (strafschop) 3-2, 71. Curioni 3-3, 83 en 86. Bleljenberg 4-3 en 5-3. Sparta-Lazio 1-2 (1-0) 39 Van Staveren 1-0, 48. en 55. Giordano 1-1 en 1-2. ADVERTENTIE 't Kostuum dat u zoekt draagt dit merk. Wilson Glcnny. Stijl, pure kwaliteit en natuurlijke souplesse. Zuivere, schotse scheerwollen stoffen, onnavolgbaar vertaald irt kostuums voor mannen met een kritische smaak. Informeer; tel. 020-151255 door Co Matoc AMSTERDAM Ook de regerende landskampioen Haarlem Nicols blijkt het sterke Dlemense Giants niet van het landskam pioenschap af te kunnen houden. In dit Ptnksterweekeinde toonde de ploeg van Qlants' coach Ruud Koene aan, dat alleen zij aanspraak maken op het landskampioenschap. Nicols, dit jaar duidelijk verzwakt door het vertrek van de Amerikanen Kelley en Holland, moest tweemaal buigen voor de Diemenaren die dit seizoen juist versterkt zijn geworden door de komst van (andere) Amerikanen. Aan de kop lijkt er weinig verande ring in de stand te komen, maar juist daar onder speelt zich een interes sante strijd af tussen onder andere Kinheim, HCAW, ADO. UVV en de Nicols. Inzet van deze strijd zijn de drie plaatsen onder Giants, want de bovenste vier ploegen zullen halver wege de competitie gespitst worden van de staart van zes teams en gaan in een dubbele competitie uitmaken wie zich kampioen van Nederland mag gaan noemen. Zaterdag nam in Diemen landskam pioen Nicols in de tweede innings een 1-0 voorsprong. Robert Maat door werper Beekman (13-3-5-2) ge raakt; hij kwam gemakkelijk op het eerste honk. Van der Rest hielp hem met een opofferingsslag een honk verder en routinier Van der Vaart liet Maat door een honkslag scoren. Een inning later kregen de Nicols zonder één man uit alie drie de honken bezet. De Nederlandse Canadees Beekman wees toen echter even het hart van de Nicois-slagploeg terecht. Boudewijn Maat, Robert Maat en daarna Frank van der Rest konden met drieslag terugkeren in de dugout. Nicols-speler Leurs: „Dat toont wel de kracht van deze Beekman. Zo'n Amerikaan kan in zo een moeilijke situatie net altijd wat meer dan een Nederlander. Erg knap wat hij daar deed." De steeds beter in vorm rakende Beekman gaf door zijn knappe optreden onmiddellijk inspiratie aan zijn slagploeg, want ln de vierde innings kwamen achter elkaar Berkel. Matthews, Richard son en Vree tot honkslagen. Berkel scoorde op een drie-honkslag van Matthews, die op zijn beurt weer kon scoren op een tik van Richardson. Wijnekus tenslotte stelde door een opofferingsstootslag Richardson in staat om ook te scoren. Eén inning later was het weer Ben Richardson die de show letterlijk en figuurlijk stal. Na een honkslag stal hij zowel het tweede als het derde honk en hij kon de thuislat aanraken door een foutieve aangooi van Nlcols-achter- vanger op zijn derde honkman. Voor Nicols-werper Morton (9-0-11-3) moet dit verlies van 4-1 wel hard zijn aan gekomen, want vorig Jaar hoefde hij als werper geen enkel verlies te ac cepteren. Morton ls echter bepaald niet in vorm achteruit gegaan, maar mist duidelijk de ervaring van cat cher Kelley waar hij vorig seizoen een onverslaanbaar koppel mee vormde. De return op maandag werd in een vlakke wedstrijd met 7-2 door Oi- ants gewonnen Martin Ronnen- bergh (7-5-6-3) leidde de verdediging van de Diemenaren goed. Leurs (9-0- 12-2), voor het eerst dit seizoen weer als startende werper op de plaat, moest ln de vijfde innings twee homeruns accepteren. Zowel Berkel als Richardson sloeg de bal met één man aan boord over de omheining. Hoewel Nicols momenteel op de zes de plaats staat, ls Nicols coach Bar rett nog lang niet ln paniek: „Dit jaar hebben wij duidelijk voor ver jonging gekozen. Wij hebben boven dien ook gekozen voor Nederlandse jongens. Wij hadden gemakkelijk Amerikanen over kunnen laten ko men, maar dat vonden we geen goe de opbouw voor de club. We komen echt nog wel bij de bovenste vier". Wie heel stilletjes bij de bovenste vier is gekomen. Is het Bussumse HCAW. Alle wedstrijden werden tot nu toe in winst omgezet. Dat gebeur de zaterdag ook weer. Kinhelm moest met 4-1 capituleren voor de Bussumers. HOOFDKLASSE tTW-Bparta 104. NlCOts-OI- anU 2-7. HCAW-Klnhetm verregend. Amslcl Ti gers ADO 6-2. Euro Star* Quick 7 6. STAND: 4 OunU 4-14 Nicols 8-7 1 Kinheim 7-10 Sparta S4 HCAW 1- Amstel Tijgen 84 ADO 8- Euro BUra 84 UCV 1 S Quick 8-3 Eenle klatte IA: Hoofddorp ■Kooawijk >1-1. RCH Storks 3-16. Terras vogels-8 parks 04. Schoten OWO 3 2 IB: Spartaan-I Vermoord 1-7. Neptunua Holy 14- 0 K-V-Pit* te» 4 3 softbal HOOFDKLASSC Weslerkwartler DBB 74. 8HBV HHC0-I5. EDO Terras vogels 14. One Oeiellen Bloemendal 14 EEKATB KLASSE: The Herons-HCAW 34. Kinheim-UW 34. Pin quins-Puala 17. Zutdvogela-Btorks 3-IS en 4-14

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13