haperende aanloop PEC droomt al van de voetbaltop Hovenkamp mist trip Finale Nederlandse aangelegenheid Argentiniëgangers met griep bedreigd ^Voorbereiding op WK-toernooi nog chaotischer dan in 1974 Langzame opbouw moet voor resultaat zorgen Tijdens damestoernooi om Europa Cup Van Linden wint etappe in Giro Frankrijk klopt Iran SPORT Trouw/Kwartet 31 door Matty Verkamman -ï AMSTERDAM Vandaag be- jnt de voorbereiding van het lederlands elftal op het we- eldkampioenschap voetbal lan echt. Op precies drie we ten van het openingsduel in dendoza tegen Iran, gaat Srnst Happel in een wedstrijd je tegen zijn eigen „Club Brug- bekijken hoe de zaak er roor staat. Terwijl sommigen Zeist blijven geloven in het geprezen Nederlandse im- jrovisatievermogen, lacht de iele internationale voetbalwe- eld zich een kriek om Holland. De vice-wereldkampioen van 974 is geen lapmiddel te dol ;ebleken op weg naar Argen- inië. Het grappige is dat inmiddels zonder én serieuze test. de eind-selectie •an 22 man praktisch al rond is. De erste groep van 26 werd deze week aitgedund met Jan Peters, die gees- *lijk geblesseerd is. Het Groesbeek- ie talent, dat zich het afgelopen sei- loen niet op zijn gemak voelde in de luurt van Wim van Hanegem („Wil- em is mijn meester", riep hij on- ngs) gooide vanuit zijn Spaans va- intieoord de handdoek in de ring. lij voegde zich zodoende bij de lang- amerhand imponerende groep Iruijff, Van Beveren, Van der Kuy- En, Geels, Treytel, Kist. die om uit- enlopende redenen eerder van het irgentijnse avontuur afzag. toorts mag worden aangenomen dat lico de Bree zijn strijd om de derde [eepersplaats van de Spartaan Pim Joesburg zal verliezen. Bij verras ing behoort Doesburg immers tot Ie groep van 22 die volgende week in en Parijs' toernooi twee keer in ac- ie komt. Doesburg was de afgelopen reek fanatiek in de weer in het Zeis- er bos. Wellicht heeft dat bij Hap- >el. die toch al nooit zo'n punt naakt van een keeper, de doorslag egeven. De Bree meldde zich pas ;teren. blijven dan nog 24 spelers over. ip voorhand was het voorspelbaar it de op het laatste moment toege- roegde PSV'ers Poortvliet en Lubse :e twee resterende „nieten" in han- len zouden krijgen. Behoudens bles- ures dan, die er inderdaad ook zijn. lovenkamp kampt met een lelijke Ernst Happel (links) en Jan Zwartkruis. Gisteren eindelijk weer eens samen in Zeist. knieblessure, die hem vooralsnog van spelen afhoudt. Johnny Dusba- ba liep donderdag in Reims een lies blessure op. Happel repte gisteren al over mogelijk operatief ingrijpen. Wanneer Hovenkamp en Dusbaba de reis niet zouden halen, dan gaan vrijwel zeker deze 22 naar Argenti nië. keepers: Jongbloed, Schrijvers, Doesburg; verdedigers: Suurbier, Krol, Rijsbergen, Wildschut, Brandts, Van Kraay; middenvelders; Neeskens, Van Hanegem, Jansen. Willy van de Kerkhof, Boskamp. Haan, Poortvliet; aanvallers: René van de Kerkhof, Rep, Rensenbrink, Nanninga, Lubse, Van Leeuwen. Die zonder slag of stoot tot stand gekomen spelersgroep, toont nog eens aan, dat deze voorbereiding nóg veel chaotischer is dan die van 1974. Toen, onder het bewind-Michels, dienden de WK-kandidaten zich in een reeks van in Nederland plaats vindende wedstrijden waar te ma ken. Pas na de, overigens veelal on bevredigend verlopen testduels te gen Oostenrijk. Hamburger SV, Kic kers Offenbach. Argentinië en Roe menië, viel het doek voor spelers als Jan Mulder, Willy Brokamp, René Notten en Chris Dekker. Vier jaar later hoeft men slechts blessurevrij te zijn om het eindtoer- nooi te bereiken, zo lijkt het. Het chaotische selectiebeleid heeft zeker te maken met de geringe interesse van de dure Happel. Onder kop „Zwartkruis meer dan assistent" schreef deze krant in januari al dat Happels tijd nog zou komen. „Tij dens die paar weken in Argentinië, om precies te zijn". Achteraf blijkt, dat daar niets te veel mee is gezegd. De langzamerhand tot „Martelaar van Oranje" uitgegroeide Zwart kruis. heeft de afgelopen maanden soms moeite gehad om zijn irritatie inzake de desinteresse van de merk waardige Oostenrijker voor zich te houden. Begrijpelijk, want Happel oriënteerde zich tot voor kort nauwe lijks in Nederland, ofschoon hij zich nog voor er een bal in Argentinië is getrapt, al verzekerd weet van een ..vergoeding" die maar even 70.000 gulden bedraagt. Al naar gelang de prestaties in Zuid-Amerika, kunnen zijn verdiensten oplopen tot rond de anderhalve ton. Zwartkruis maakte zich vorige week nog kwaad op zijn baas, toen deze ondanks herhaald aandringen ver stek liet gaan bij de bekerfinale tus sen AZ '67 en Ajax. De eerste coach was nadien drie dagen volstrekt on bereikbaar voor zijn assistent. Hap pel mag dan in taktisch opzicht door velen iets hoger worden aangeslagen dan Michels. qua betrokkenheid bij Oranje, maakte Michels in 1974 meer indruk. Toentertijd was Barcelona lang gewikkeld in de strijd om de Spaanse voetbalbeker, maar dat weerhield Michels er niet van om voortdurend tussen het KNVB- sport-centrum en Noucamp te pen delen. De weinig geïnteresseerde houding van Happel heeft er onder meer toe geleid dat de Twentenaar Piet Wild schut eigenlijk bij toeval in de selec tie verzeild is geraakt. Door een serie bedankjes mocht Wildschut te elfder ure in de oefening tegen Tunesië mee doen. Happel, die het talent nauwe lijks kende, werd positief verrast en handhaafde hem toen meteen maar. Hetzelfde geluk was bijvoorbeeld de zich voortreffelijk ontwikkelende Ajacied Pim van Dord niet bescho ren, dus kwam deze sterke voorstop per niet eens voor op de lijst van veertig. Nu is het zeker niet zo, dat het Ne derlands elftal alleen door Happel hapert. De slordige manier waarop de professionele KNVB'ers met de belangen van de nationale ploeg om springen, werkt minstens zo rem mend. Vooral het contact met de clubs die internationals leveren is ondermaats. Het wemelt van de communicatiestoornissen. Daar weet met name Anderlecht alles van. Toen men in Zeist verbolgen rea geerde op de deelneming van Ren senbrink. Haan, Dusbaba en De Bree aan de „plotseling" georganiseerde wedstrijden tegen Israël en Stade de Reims, werd er in het Astridpark gegniffeld om het administratieve gekeutel van de KNVB. Allereerst waren die vriendschappe lijke wedstrijden door Anderlecht al lang geleden gepland. Maar wat er ger was; er werd in Brussel wel een oefenschema van het Nederlands elf tal bezorgd, maar geen exact verzoek voor welke data vrij werd verlangd voor de Nederlandse werknemers. Anderlecht-administrateur Armand Schelfhout smaalt al maanden om die onnauwkeurigheid. Het zou trou wens ook best gemakkelijk zijn, wanneer een KNVB-er eens warme contacten met Anderlechts werke lijk machtige man, voorzitter Con stant Vanden Stock, ging onderhou den. De enige Nederlander die kind aan huis is bij Van den Stock is Jack van Zanten. En die mocht van Jac ques Hogewoning nu eenmaal geen chef d'equipe worden. De noodzake lijke aanwezigheid van zo'n „rege laar" is in de afgelopen dagen wel aangetoond. Ook aan het gedrag van een aantal Oranje-klanten valt moeilijk af te zien dat er een WK voor de deur staat. Wellicht onder druk van hun clubleiding gedroegen de kandida ten van AZ '67 zich het slapst van allemaal. Toen Jan Zwartkruis vori ge vorige week in de ogen van enkele spelers een zwakke beurt maakte door de eerste trainingsstage in z'n geheel af te gelasten, liep Wim van Hanegem met Ruud Krol voorop om die beslissing ongedaan te maken. Toen puntje bij paaltje kwam wilde „De Kromme" op advies van zijn illustere clubarts Jimmy van Rompu echter gaan rusten c.q. zijn boerderij opschilderen. Bondsarts Frits Kessel stak daar een stokje voor, met als gevolg dat Van Hanegem alsnog op vallend actief was in Zeist; daar zal de dreigende taal van Happel aan zijn adres niet vreemd aan zijn geweest. De bedanker Peters speelde de merkwaardigste rol, door met AZ mee te reizen naar Spanje. Eerst beloofde hij tijdig terug te keren, maar later zonk hem de moed kenne lijk toch in de schoenen. Zoals dat eerder het geval was met Kees Kist. die zich wellicht het apezuur schrok toen Dick Nanninga twee goals te gen Tunesië maakte. Nanninga, ook zo'n verhaal trou wens. Bij alle bedankjes en permis sies tot uitstel viel zijn verzoek om wettelijke afwezigheid bij de wed strijd tegen Club Brugge amper nog op. Maar geloof dat er in de „grote voetbalwereld" wordt gelachen, wanneer een international vrijaf vraagt omdat hij in verband met Moederdag bloemen moet verkopen. Tenslotte de PSV'ers die hebben zich uiteindelijk toch nog positief opgesteld, door het trainingskamp van gisteren, 's avonds niet te ruilen voor een gezellig onderonsje met de eigen Brabantse supporters. De clubleiding had dat maar wat graag gezien, zo vlak na de triomf om de UEFA Cup. „Een partijtje ping pong, of een feest met de supporters, wat maakt dat nu uit", zei Ben van Gelder. De beste man toonde daar mee aan dat hij niet weet waar hij over praat. Alleen de discussie al, feesten of toe leven naar een WK-toernooi. Ook wat dat betreft ging het vier jaai terug toch iets beter in de toen even eens niet vlekkeloze aanloop. Een dag na de finale-winst om de UEFA- cup tegen Tottenham Hotspur meldde het Feyenoord-zevental Treytel, Rijsbergen, Jansen, Van Ha negem, De Jong, Vos, Israël zich plichtsgetrouw bij baas Michels. „Wie niet meewerkt, die blijft thuis", stelde Michels toen alleen maar door Erik Oudshoorn ZWOLLE Er hoeft natuurlijk Tweede Pinksterdag maar één graspolletje verkeerd te zitten en dan gaat het voor de zoveelste maal mis. Maar menselijkerwijs gesproken moet PEC in de wedstrijd tegen FC Vlaardingen gewoon kampioen worden van de eerste divisie. Twee punten zijn voldoende, want rivaal MVV zal een monsterscore van dertien tegen nul (verschil in doelsaldo 12) wel nooit realiseren. Het veroveren van de titel en daar uit voortvloeiende promotie naar de eredivisie betekent een mijl paal in de Zwolse voetbalgeschiedenis. Een gebeurtenis boven dien, waar een jarenlange opbouw en organisatie aan vooraf is gegaan. Als straks in september de eredivisie voor het seizoen '78/'79 van start gaat, kunnen de clubs van één ding zeker zijn: PEC is klaar voor de hoogste afdeling van het betaalde voetbal. Manager Henk van Ginkel te midden van Rinus Israël (links) en trainer Fritz Korbach (rechts) Met name economisch gezien zit het bouwwerkje PEC hecht in elkaar. Menige eredivisieclub zal jaloers zijn op de liquiditeit van de Overijsselse voetbalvereniging. Gezegd moet worden, dat gemeente en bedrijfsle ven de afgelopen jaren een flinke duit in het zakje hebben gedaan. Onlangs nog. keerde de gemeente Zwolle aan PEC een bedrag van an derhalf miljoen gulden uit. Een in één keer gegeven subsidie voor de komende tien jaar. Verder stelde de gemeente zich garant voor de ver bouwing van het stadion. Manager Henk van Ginkel rekent uit; „Totaal ontvingen we van de lagere overheid een bedrag van 2,3 miljoen gulden. Daarvoor hebben we inmiddels een lichtinstallatie laten bouwen. We zullen volgend seizoen. Eerste Divisie MAANDAG (Tweede Pinksterdag) PEC-FC Vlaardingen FC Dordrecht-Fortuna SC Excelsior-FC Groningen SC Amersfoort-Heerenveen Wageningen-Willem II SC Cambuur-FC Den Bosch "Veendam-Helmomd Sport De Graafschap-Eindhoven MW-Heracles in welke afdeling dan ook, uitslui tend op zaterdagavond gaan voet ballen. Voor velen in de regio is het spelen op de zondag vanwege reli gieuze principes nog steeds een re den om niet te komen kijken. Nou, dan zullen we verder nog vijfduizend overdekte staanplaatsen gaan creëe- ren en duizend overdekte zitplaat sen. Daarmee kom je op een capaci teit van twaalfduizend toeschou wers. Nog niet veel natuurlijk, maar je kan beter voor een uitverkocht stadion spelen dan voor halfvolle tri bunes. We verwachten het volgend seizoen achtduizend toeschouwers gemiddeld. Dat moet kunnen, als we tenminste promoveren. Eredivisie voetbal zal de eerste seizoenen van wege het nieuwtje, een grote aan trekkingskracht uitoefenen op het Zwolse publiek." PEC heeft niet alleen geïnvesteerd in de accommodatiesfeer. De laatste ja ren werd ook het spelersarsenaal met waardige krachten aangevuld. Rinus Israël, Cees Komelis, Juri Banhoffer, De Denen Rasmussen en John Frandsen, het zijn opmerkelij ke aankopen voor een eerste divisie- ploeg. Het regende dan ook vaak verwijten van concurrenten die stelden dat het zo geen kunst is om kampioen te worden. Van Ginkel haakt daar op in: „Ben ik het niet mee eens. Je kan een ploeg niet bij elkaar kopen. Dat is een vaststaand feit. Overigens zeg ik dan tegen die clubs: waarom ple gen jullie ook geen investeringen zo als wij. Kijk naar een ploeg als SC Amersfoort. Ieder seizoen heeft deze vereniging een kloppende begroting. Maar je kan je natuurlijk wel afvra gen of Amersfoort nog een functie heeft. Ze spelen elke thuiswedstrijd voor een handjevol toeschouwers en komen nooit uit die onderste regio nen vandaan. En dan Dé Stoop. Als hij zijn club de afgelopen jaren geen afbreuk had gedaan door maar zo veel mogelijk talenten te verkopen, dan was FC Amsterdam nu een we- reldploeg geweest." Met het stelselmatig aantrekken van versterkingen heeft PEC wel bereikt dat het voor de eventuele overstap bijna geen enkele aankoop hoeft te doen. Van Ginkel weer: „Korbach vindt het niet nodig. Henk Warnas stopt. Daarvoor heeft hij talenten als Van Moorst en Hamming achter de hand. Er zal wél een nieuwe doelman moeten komen. Tukker, die we heb ben geleend, gaat weer terug naar SC Cambuur. Wie zijn opvolger wordt? Weet ik niet. Misschien wordt hij het zelf wel." Van trainer Fritz Korbach mag ver ondersteld worden dat hij de eredivi sie op zijn juiste waarde kan taxeren. Enkele jaren geleden maakte Kor bach in deze afdeling een kortston dig verblijf door met Wageningen. De PEC-trainer: „De top van de eer ste divisie verschilt de laatste jaren niet zoveel meer met de eredivisie. Kwalitatief is er in de eerste divisie veel veranderd. Vandaar ook mijn beslissing om het spelerspotentieel niet te verbeteren. Met dit team moeten we Volendam achterna kunnen." Korbach denkt dus aan een plaats bij de subtop, maar het bestuur van PEC wil zelfs nog verder gaan. Mana ger Van Ginkel: „Het bedrijfsleven koestert een. verlangen om binnen enkele jaren Europees voetbal te gaan spelen. Of dat te realiseren is? Hang van het volgend seizoen af. Er zal in ieder geval meer geld op tafel moeten komen om nieuwe investe ringen te doen." Aanvoerder Rinus Israël, die bij een eventuele promotie net als Korbach zijn rentree in de eredivisie maakt, ziet het voornemen om een gooi te doen naar Europees voetbal als de waanzin ten top. Hij stelt: „Laten we eerjf maar eens proberen volgend seizoen in de middenmoot mee te draaien. Doelgerichte aankopen kunnen er eventueel voor zorgen dat we de jaren daarop wat hoger ko men. Maar Europees voetbal vind ik wel erg hoog gegrepen." Praten over PEC in de eredivisie heeft geen zin als de Zwolse formatie Tweede Pinksterdag niet van Vlaar dingen weet te winnen. De kans op een nieuw drama is klein, maar feit is wel dat PEC de laatste wedstrijden getroffen werd door een bijna ver lammende nervositeit Na een gelijk spel tegen Wageningen volgde een opzienbarende nederlaag tegen SC Amersfoort. Tegen FC Dordrecht ontsnapte PEC omdat Rinus Israël net op tijd naar voren toog om het winnende doelpunt te scoren. Die zelfde Israël: „Wat mij betreft wordt het maandag alles of niets. Ik heb geen zin meer om straks nog eens de nacompetitie te gaan spelen. Daar zou ik ook niet aan meedoen. Er zijn inderdaad enkele spelers die het op dit moment moeilijk hebben. Op zijn van de zenuwen. Ik voel het als mijn verantwoordelijkheid om rust te brengen in de ploeg." Maar ook een routinier als Israël laat zich even kennen als hij opmerkt: „Promotie zou voor mij een geweldi ge voldoening betekenen. Veel meer als vorig jaar. Toen vond ik het niet eens zo erg dat we overal naast gre pen. Dit seizoen zal het harder aan komen. Ik heb voor me zelf uitge maakt nog één jaar te voetballen. Het zou geweldig zijn om mijn car rière in de eredivisie af te sluiten. Ik ben dan 37, het lijkt me onverstan dig om nog verder te gaan met voet ballen en mijn gezondheid in de waagschaal te stellen." Van onze sportredactie. ZEIST In de oefenwedstrijd die het Nederlands elftal vanmiddag tegen Club Brugge speelt, treedt Oranje aanvankelijk in een 4-4-2 formatie aan. Ernst Happel, die na rust mogelijk een extra aanvaller inzet, heeft om te beginnen voor het volgende team gekozen: Jongbloed, Suurbier. Krol, Rijsbergen. Wildschut; Van Hanegem, Neeskens, Jansen, Willy van de Kerkhof; Rep. Rene van de Kerkhof. Wisselspelers zijn: Rensenbrihk. Van Leeuwen (beiden licht geblesseerd), Brandts. Boskamp en Schrij vers. Maandag wordt deze selctie aangevuld met het zestal Doesburg, Poort vliet, Haan, Nanninga. Van Kraay, Lubse. Die groep van 22 reist naar Parijs, waar dinsdag en donderdag wedstrijden worden gespeeld in het toernooi van Paris St. Germain, met verdere deelneming van Club Brugge en de nationale ploeg van Iran. Vrijdag 19 mei vliegt de dan weer tot 16 spelers terug gebrachte selectie naar Wenen, waar een dag later de oefeninterland tegen Oostenrijk op het programma staat. Hugo Hovenkamp maakt de trip naar Parijs en Wenen in z'n geheel niet mee. De linksback van AZ'67 blijft volgende week in Zeist waar hij met de bondstrairiers Ger Blok en Ron Groenewoud zal trachten om nog op tijd in conditie te komen voor Argentinië. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat gisteren al definitief over deelneming van Hovenkamp aan het WK-toernooi zou worden beslist. Ofschoon zijn knieblessure ernstig is. zit er zo veel vooruitgang in dat de medische staf het verantwoord achtte om de beslissing nog een week uit te stellen. Johnny Dusbaba liet gisteren verstek gaan bij bondsarts Frits Kessel. De libero van Anderlecht viel donderdag in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Reims met een liesblessure uit Anderlecht vindt dat Dusbaba niet kan spelen of trainen. Kessel wil hem vandaag echter nog onderzoeken. Happel speelde gisteravond met de gedachte om voor Peters, die niet kwam opdagen en dus afviel, een invaller op te roepen. door Onno Zeisman BARCELONA De twee Nederlandse damesteams gaan van daag uitmaken wie finalist en misschien wel winnaar wordt in het toernooi om de hockeybeker voor landskampioenen. Na de eerste wedstrijden van de acht deelnemende clubs is dat wel duidelijk geworden. Amsterdam won, niet zonder moeite overi gens, met 6-3 van het Noordierse Portadown en Were Di speelde Real Polo met 6-0 van het eigen veld weg. Zaterdagmiddag komen de houders van de Europa Cup en de Nederlandse landskampioenen tegen elkaar uit. Een totaal Nederlands duel dus, waarvan de uitslag doorslaggevend zal zijn. Want de Spaan se noch de Ierse titelhouder kan die top nog halen, al zal vooral Were Di het moeilijk krijgen tegen het taaie Portadown. Op twee naast elkaar gelegen velden met ertussen een verhoging speelden Amsterdam en Were Di tegelijk hun eerste wedstrijd. Het weelderige sportcomplex van Real Polo werd er nauwelijks door beroerd, want de Spaanse eliteclub heeft zoveel hecta ren ter beschikking dat een toernooi als dit de verdere activiteiten nauwe lijks hindert. Wie lid wil worden van Real Polo moet een entree betaldn van 6.000 en daar komt dan een fikse contributie bij. Voorzitter en vice-vooizitter zijn beiden graaf, maar erg talrijk kan het aantal leden niet zijn. Omdat hockey in Spanje een sport is die de lagere klassen niet beroert, kan een club als Real Polo toch zowel bij de heren als bij de dames de landskampioen leveren. Daar blijft het dan ook bij: in een confron tatie met ploegen uit andere landen gaan vooral de Spaanse dames volle dig af. Voor Were Di was het dappere ploegje speelsters geen partij. In de gehele wedstrijd zijn de Spaan se meisjes slechts één keer in de cirkel opgedoken en dat was ver in de tweede helft toen ze al een flinke achterstand hadden opgelopen en de concentratie bij de Tilburgsen ver minderde. Doelverdedigster Nicole Leeuwenberg had net zo goed thuis kunnen blijven, want zij heeft de bal niet aangeraakt. Toch was het bij rust slechts 1-0. Een allermatigste stand gezien de krachtsverhoudin gen die tevens de zwakke plek van Were Di aangeeft: de spanning en onzekerheid. Steeds weer stonden de Brabantse meisjes voor het Spaanse doel en het regende strafcorners. maar de doelpunten bleven beperkt tot een raak schot van marja Strij- bosch na twaalf minuten. Dezelfde speelster miste overigens vij minu ten later een strafbal. De stress van te moeten scoren, zelfs tegen een zo zwakke tegenstandster, was voor Were Di lange tijd te groot. Ook hebben ze veel energie ver speeld, die liever was bewaard voor de wedstrijd tegen Amsterdam. Na de rust vlotte het echter beter. Eerst benutte Madeion Beliën een strafcorner en vervolgens kreeg In- grid van der Sloot een presentje van doelverdedigster Roser Coll. Die 3-0 stand was in alle opzichten voldoen de. Coach Paul Andriessen wisselde twee kwetsbare speelsters. Monique Westerbeek en Margriet Grasveld, in voor Gineke Ooms en Tanja Saiters en gaf de anderen opdracht rustig GENÈVE De wereld gezondheidsdienst (WHO) heeft gewaarschuwd dat de voetballiefhebbers die volgende maand het wereldkampioenschap in Argentinië willen bijwonen gevaar lopen met griep te worden besmet tenzij de Argentijnse autoriteiten maatregelen nemen om een griepepide mie te bedwingen, die bij legerkazernes in de hoofdstad Buenos Aires is uitgebroken. „Die militairen die door het griepvirus zijn besmet moeten binnen de kazernes blijven wanneer de supporters aankomen," aldus een woord voerder van de WHO. „Men loopt gemakkelijk influenza op, in het bijzonder op plaatsen waar veel mensen dicht bijeen zijn." Bij de WHO zijn sinds vorige maand 84 gevallen van griep gemeld in de Argentijnse hoofdstad. Bij een luchtmachtacademie in Cordoba, evenals Buenos Aires een plaats waar wedstrijden om de wereldbeker zullen worden gespeeld, is eveneens het griepvirus uitgebroken, aldus de WHO. aan te doen. Blijkbaar was Real Polo op dat moment ook leeggespeeld, want het werd opeens een show van Were Di. nu met benutte kansen. Karien Hamers, Ingrid van der Sloot en Cathy Woudenberg zorgden aldus voor 6-0. Veel moeilijker had Amsterdam het Ook daar is een achilleshiel. Die zit echter niet in de zenuwen doch in de verdediging. Kwetsbaar beginnend ontliepen de bekerhoudsters in de eerste twinitig minuten een flinke achterstand tegen de energieke Ierse ploeg, die er een flink tempo inzette, maar erg veel pech had, inclusief een ten onrechte onthouden strafbal. Amsterdam stond lelijk te schutte ren. Met name voorstopster Margriet Zegers liet zich geheel overspelen door de Ierse aanvalsleidster Law- son, die er al te vaak gemakkelijk doorkwam. Violet MacBride, on langs nog in Amstelveen als lid van het Britse elftal, speelde een briljan te wedstrijd in de derde lijn en haal de vaak haar aanvalsters met prach tige voorzetten. Toch kwam Amsterdam aan de doel punten. Eerst dankzij Liesbeth Ze gers, die een heel matig rollertje bij een strafbal in het doel zag gaan. Iets later nam zij een tweede strafbal zoals het hoort en daartussenin sloeg Toos Bax nog in uit een corner. Een aardige stand halverwege dus 3-0. Niet voor de Iersen, die energiek trachtten de kansen te doen keren Louise Lawson maakte snel 3-1, maar toen sloeg Amsterdam weer toe via Miriam Gerritse, Marjolein Bianchi en Toos Bax. De volharden de Ierse ploeg, die vandaag ongetwij feld van Real Polo zal winnen en het morgen Were Di lastig gaat maken, kwam nog tot 6-3 en dat wdas zon dermeer verdiend. CATTOLICA - De Belg Rik van Linden heeft de vijfde etappe van de 61e Ronde van Italië gewonnen. Het was zijn tweede rittege. De vijfde rit ging over 200 kilometer van Prato naar Cattolica. Van Linden sprintte sneller dan we reldkampioen Francesco Moser en diens Italiaanse landgenoot Marino Basso. De Belg Johan de Muynck behield de rose leiderstrui. De Spanjaard Enrique Cima heeft de zeventiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Hij had na 123 kilometer tussen Ampuero en Bilbao een voorsprong van twee se conden op de Belg Ferdi van den Haute, van drie seconden op zijn land- en ploeggenoot Enrique Marti- nez-Heredia en van vier seconden op het peloton, waarvan de sprint werd gewonnen door Eulalio Garcia. TOULOUSE - Frankrijk heeft in een oefenwedstrijd het voetbalelftal van Iran. Nederlands eerste tegen stander in Argentinië, met 2-1 versla gen. De ruststand van de wedstrijd in Toulouse was 1-0 voor Frankrijk. Het scoreverloop was: 13. Gemmrich 1-0, 46. Rowsjan 1-1, 67. Six 2-1

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 31