Instelling Stichting Dans noodzakelijk Actie voor slachtoffer van Haags volksgericht KUNST Jazz-inn Arnhem Personalia JAZZ 1NN Voorstel verwacht over vergoedingen in het onderwijs Prinselijk paar en premier bij Israëlisch feest Werkbeurzen voor letterkundigen Inzameling voor Marokkaan W0ENS0A3 10 MEI 1978 TROUW/KWARTET P6-I DEN HAAG De samenwerking tussen professionele en amateuristische kunstbeoefening kan in de danssector worden- bevorderd als er een coördinerend centraal lichaam wordt ingesteld. Zo'n 8tichting Dans is noodzakelijk en de overheid moet de zaak ma^r vast op gang brengen in de vorm van overleg met de betrokkenen. PriJiBi BRUSSEL De Belgische vereni ging van variété-critici heeft haar jaarlijkse prijs, de „zilveren eend", toegekend aan de Nederlandse zan geres Li es be th List. De commissaris van de koningin in Zeeland, dr C. Boertien. heeft de Zeeuwse prijs voor kunsten en wetenschappen uitge reikt aan de Zeeuwse Journalist O. A. de Kok (S3) uit Middelburg. De Kok la tot 1 Juni hoofdredacteur van de provinciale Zeeuwse courant Daar na wordt hij hoofdredacteur van de Haagse he Courant het Rotterdams Nieuwsblad en de Ooudse Courant (Sythof pers). De Kok heeft ruim dertig Jaar Journalistieke arbeid in Zeeland verricht Rechterlijk* macht Aan mr. O. J. E. Poerink Is op zijn verzoek met ingang van 1 augustus eervol ontslag verleend uit zijn ambt van vice-pre sident van de arrondissementsrecht bank te Rotterdam, onder dankbe tuiging voor de door hem In rechter lijke betrekkingen bewezen dien sten. Onderscheidingen 8. Rietveld te Den Haag Is benoemd tot officier In de orde van Oranje-Nassau. Hij is onder andere voorzitter van de Ne der landsche Vereen!ging van postze gelhandelaren en vi ce-voorzltter van de Stichting Filatelie W. C. Mange te Vlissingen. directeur van ber gingsbedrijf Van den Akker B.V., is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. CNV BESTUURDER De bondsraad van de industriebond CNV heeft de heer A. Sonneveld (38) benoemd als lid van het hoofdbe stuur. 8onneveld kwam in 1973 in dienst van de bond als districtsbes tuurder in Amsterdam. Hij vervult In bet hoofdbestuur de vacature die Is ontstaan doordat de heer A. J. Mo lendijk overstapte naar de vakcen trale. het Christelijk-Natlonaal Vak verbond. Van onze parlementsredactle DEN HAAQ De centrale commis sie voor onderwijsoverleg (CCOO) verwacht dat minister Pais (onder wijs) zeer binnenkort al met een voorstel op tafel komt over flnancië- le vergoedingen aan schoolbestuurs leden en leden van oudercommissies die In allerlei overlegorganen met de Qverheld zitten. Uit onvrede over het ontbreken van een dergelijke rege ling, die er per 1 mei J.I. al had moeten zijn. had de CCOO gewei gerd gisteren met de minister te ver gaderen. De CCOO vindt financiële vergoe dingen noodzakelijk, omdat het de bedoeling is dat binnen afzienbare tijd het onderwijsoverleg een andere structuur gaat krijgen. Er komt dan één centrale onderwijsraad en een aantal sectorraden. Omdat heel wat ouders en bestuursleden daar ook een heleboel tijd aan kwijt zullen zijn moet een financiële ..faciliteiten regeling" komen. Voor vakbondsver tegenwoordigers is in principe al een akkoord bereikt Die krijgen hun overleguren als taakuren uitbetaald, terwijl de scholen voor de te vullen uren dan andere leerkrachten kun nen aantrekken. Om dit echter In de lestoorsters voor het nieuwe lesrooster nog te organi seren was het nodig dat de zaak op 1 mei rond was. Omdat de faciliteiten regeling echter één geheel is moet met de uitwerking van het akkoord opdlt punt gewacht worden tot ook over de andere zaken overeenstem ming bereikt is. Van de zijde van het ministerie van onderwijs zijn er op dit punt weinig Kb lemen, maar In het overleg met ministerie van financiën, waar dit extra geld vandaan moet komen, kwam men er niet op tijd uit Na gisteren zijn zowel de bewindsman als de CCOO echter op dit punt toch wat optimistischer gestemd. DEN HAAG (ANP) - Prinses Bea trix. prins Claus, premier Van Agt en minister Van der Klaauw zullen aan wezig zijn op een bijeenkomst ter herdenking van de dertigste procla matie van de staat Israël Op deze bijeenkomst, morgenavond In het Haagse concresgebouw. zal. behalve premier Van Agt. de Israéb- ache oud mldsta van defensie. Shi mon Peres, sprekru. Ook de minister Pais en de Israëlische onderminister voor algemene zaken, zullen officieel MJ de bijeenkomst aanwezig zijn Dit Is minister O ar deniers van CRM geadviseerd op grond van een aanbe veling van de onderafdeling Dans kunst van de Raad voor de Kunst De hoge artistieke vlucht van de danscultuur In Nederland rechtvaar digt extra Inspanningen van de over heden. Het overleg voor de Instelling van de Stichting Dans brengt geen hoge kosten met zich mee. aldus de onderafdeling. Ook moet voorrang worden gegeven aan gesubsidieerde samenwerkingsmogelijkheden bin nen de amateuristische dansbeoefe- ning in overleg met de lagere overhe den. vindt zij. De genoemde Stichting Dans zal de samenwerking tussen beroeps en amateurs moeten uitwerken. Functi oneert de samenwerking goed. dan zouden de lagere overheden deze stichtingen moeten subsidiëren. De onderafdeling Danskunst stelt tenslotte vast, dat beleid en financië le middelen geen gelijke tred hebben gehouden met de stormachtige ont wikkeling van de Nederlandse dans cultuur van de laatste tientallen jaren. DEN HAAG Het bestuur van het Fonds der Letteren heeft 186 van de 244 aanvragers van een werkbeurs in principe toegezegd, dat zij bedragen van 2.570 tot 30.948 gulden uit het fonds krijgen. Totaal Is er voor dit doel in 1978 een bedrag van 1.405.100 beschikbaar. In aanmerking komen Nederlands en* Friestalige schrijvers van praza, poëzie, essays, kinder- en jeugdboe ken, toneel-, radio- en televisiespelen en vertalers van buitenlands bel- etristisch werk. Bij het definitief vaststellen van de hoogte van de bedragen wordt reke ning gehouden met het belastbaar Inkomen van de betreffende schrij vers en vertalers. ARNHEM Op 13 juni zal de 2e Jazz-inn Arnhem op de Korenmarkt van start gaan met het Martin Haak Trio. gevolgd door concerten op woensdag (Revival Jazzband), donderdag- en vrijdagavond, terwijl op zaterdagmiddag een jazzband al spelend door de binnenstad zal trekken. Een belangrijke plaats is ingeruimd voor de Jazz-Sky masters op zater dagavond. Er zullen van dit concert radio-opnamen worden gemaakt. Naast de openluchtconcerten, speelt zich ook heel wat binnenshuis af. Vrijdag van 12.15 tot 13.00 uur is er moderne jazz in het stadhuis, maar hèt grote binnengebeuren is onge twijfeld de Storyvüle Jazz-night. Die begin vrijdag om 21.00 uur in Musls Sacrum waar In drie zalen niet min der dan acht orkesten uit binnen- en buitenland zullen spelen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - De stichting regionaal centrum buitenlanders in Den Haag heeft een banknum mer opengesteld voor hulp aan de 33-jarige Marokkaan Mohammed Ashahboun die vorig week het slachtoffer werd van een volksgericht in de Haagse Molenwijk. Woedende buurtbewo ners vernielden in de valse veronderstelling dat Ashahboun een 6-jarig Turks jongetje ha vermoord zijn gehele huisraad en verdere bezittingen en „verbouwden" zijn pas opgeknapt! woning aan de Trekweg. Het geld dat bij de bank moet binnenkomen is bestemd voor nieuwe meubels en kleren voor het slachtoffer. Een nieuwe woning is er waarschijnlijk aL Directeur Th. van Son van de stichting denkt deze week nog een woning in een ander stadsgedeelte voor Ashah boun vrij te krijgen. In de Molenwijk keert de man niet meer terug. Mensen van de stich ting hebben nog geprobeerd in de wijk rehabitatie voor hem te krij gen, maar stuitten op grote onwil bij de bewoners. „Zowel voor de buurt als de man is het beter dat hij elders zijn toevlucht zoekt," aldus Van Son. De volkswoede ontlaadde zich vori ge week dinsdag, toen spelende kinderen het stoffelijk overschot van de vermiste Murat Saglam m een plastic zak in het water von den. Men vermoedde dat Ashah boun de dader was. Twee dagen later bekende de moeder van Mu rat haar zoontje te hebben gedood. Onderzoek Na een week is de politie met haar onderzoek naar de vernielers wei nig opgeschoten. „We geven het niet op, maar het is een moeilijke zaak", aldus een politiewoordvoer der. „Toen we arriveerden hadden de daders het huis al verlaten. Er stonden zo'n 200 mensen voor de deur. De buurt is solidair. Niemand is van plan een ander te verraden." De mening van directeur Van Son dat het om „een stel onderwereldfi guren" gaat zal de politie niet be vestigen. Op dit ogenblik verblijft Ashah- r boun op een kamertje boven het w" j kantoor van de stichting in Naald- )rej( wijk. Eind deze maand komen zijn v vrouw en zes kinderen uit Marokko over. Het noodfonds van de stich ting is geopend onder nummer 237354128, Nederlandse Crediet- bank in Den Haag. Het gironum mer van de bank is 80290. Inmiddels hebben ook enkele be woners en ex-bewoners uit de Mo lenwijk een geldinzamelingsactie op touw gezet voor de Marokkaan Bewoners van de Molenwijk, Spoorwijk en het Laakkwartier krijgen een envelop met een giro kaart in de bus voor het storten van een bedrag op het spaarbankboek je van de gedupeerde. Renault 16. Zelfs de tijd haalt hem niet in. Renault 16. Een karaktervol concept, dat de jaren met gemak trotseert Eén van die auto's waar bezitters vcrknoch, aan raken, omdat komfort wegtigging en de zorgvuldige techniek dag in dag uit hun praktische nut bewijzen. Een auto met I.Q. Het Renault 16 programma bestaat uit de TL (1565 66 DIN pk), de TL Automatic (1647 cc, 68 DIN pk), de TX (1647 cc, 5 versnellingen, 93 DIN pk) en de TX Automatic 0647 cc, 90 DIN pk). Waarbij aangetekend moet worden dat de beide laatstgenoemde types standaard voorzien zijn van een indrukweldcend aantal extra's. We? noemen: getint glas, elektrisch bediende ramen en portiersloten, sportvelgen, een kaartleeslamp,een ruitewisser en effektieve spoiler achterop. Zelfs de tijd haalt zo'n auto niet in. Renault 16TL vanaf f 17.735,- inkl. BTW Renault 16TX vanaf f 19.995,- mkl. BTW. Wijzigingen voorbehouden. Het buitengewone comfort van de legendarische Renault 16 wordt niet alleen veroorzaakt door de extreme zorg die er aan de inrichting van het interieur is besteed. Ook het onberis pelijke bochtengedrag en de voorbeeldige wegligging door voor wielaandrijving hebben er alles mee te maken. Verder heeft de Renault 16 alle gelegenheid gekregen om zijn veiligheid, zuinigheid en betrouwbaarheid uitgebreid te izen. Geen wonder dus, dat mensen die naast al die voortreffe lijkheden ook veel ruimteen een vijfde deur op prijs stellen, hun keus onveranderlijk opdeze auto laten vallen. Die zo goed aan het moderne maar eigenzinnige smaakgevoel beantwoordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10