a amani: olieprijs nog a 4 jaar stabiel 'Geen verdere regeling van het stakingsrecht' ormele OPEC-top verdeeld Steun Rode Kruis voor Tsjaad OTRA verwacht verder herstel Onderzoek bij pasgeborenen in Rijnmond naar schildklierstoornis Industriebonden in actiekrant: IMILIEBERICHTEN t)AG 8 MEI 1978 TROUW/KWARTET 9 [(Reuter) Saoedi-Arabië, 's 5 grootste olie-exporteur ziet uleiding om de eerste drie of de olieprijs te verhogen, ister sjeik Jamani heeft dit elopen weekeinde verklaard jTinformele bijeenkomst in Taif tti-Arabië) van de dertien leden Je Organisatie van olie-exporte- j landen (OPEC). PEC-landen waren bij elkaar ïen wegens de sterke waarde- van de dollar, de munt waarin eprijzen zijn uitgedrukt. De ide officiële OPEC-bijeen- t begint pas op 16 of 17 juni. tni sjeik Jamani laten de lomstandigheden geen olie- ferhoging toe. Het overschot jjns inziens nog wel tot 1981 of aanhouden. Saoedi-Arabië gesteund door Iran, de op een ootste exporteur, maar onder- 'elle oppositie van enkele ande den onder aanvoering van Irak >ië. iüsters van deze landen zeiden rote zorgen te maken over de edaling van de dollar waar- Ie olielanden (indien de prijzen blijven) steeds minder buiten- le goederen kunnen inkopen. ini meent echter dat de dollar Ie laatste weken al enig herstel vertoont) verder in waarde zal stij gen. Tegen de tijd dat de OPEC in juni weer bijeenkomt zou de koers volgens de Saoedi's ongeveer op het peil van een jaar geleden zijn (ca 2.50, red.). Een van de opposanten van Jamani vond de bijeenkomst in Taif maar tijdverspilling. Hij zou in juni weg blijven als er niets gebeurde. Irak heeft de laatste OPEC-conferentle in december geboycot uit protest tegen het vooropgezette plan de prijzen te bevriezen. DEN HAAG (ANP) - Het Neder landse Rode Kruis heeft vijftigdui zend gulden beschikbaar gesteld aan het internationaal comité van de or ganisatie voor hulpverlening aan krijgsgevangenen in het Noorden van de Afrikaanse staat Tsjaad. Het internationaal comité heeft voor me dische hulp, voedsel en voor speciale beschermende maatregelen voor de ongeveer 2.500 gevangenen tot eind mei ongeveer twee miljoen gulden nodig. Het hoofdbestuur van het Rode Kruis heeft dat dit weekeinde bekendgemaakt. In dichte drommen alsof men verlangend uitzag naar Prinsjesdag keken talloze mensen gisteren in Den Haag naar het vertrek van een stoet van vijf koetsen uit de koninklijke stallen. Met twintig paarden en het benodigde personeel ging de stoet via Hoek van Holland naar Engeland waar zal worden deelgenomen aan de koninklijke paardenshow de Royal Windsor Horse Show. ROTTERDAM OTRA (een 56-pct belang van OGEM), verwacht dat het herstel van de resultaten zich in 1978 zal voortzetten. Otra zag vorig jaar de omzet aan derden stijgen van 1.870 min tot ƒ2024 min. Het nettoresultaat ver beterde van 3,5 min tot 7,7 min. Voorgesteld wordt het dividend te verhogen van 4 tot 5. Bij OTRA werkten vorig jaar 7.047 man tegen 7.495 in 1976 waarvan 4.459 (4.652) in Nederland. ECONOSTO (technische groothan del) kreeg ook in de eerste maanden van dit jaar minder orders uit de scheepvaart maar wist dat elders te compenseren. Vorig jaar werd 77 (74) miljoen ongezet bij een winst van 1,9 (2,2) miljoen. Dividend: 3 (onveranderd). t KWATTA boekte een jaarwinst van ƒ336.000 (was 49.000). De winst wordt afgeboekt op het eerder ont stane verliessaldo. Van een onzer verslaggevers. ROTTERDAM Onder alle pasgeborenen in het Rijn mondgebied wordt een onder zoek ingesteld naar aangebo ren schildklierstoornissen, een zeldzame afwijking. Dit onderzoek wordt gecombineerd met het onderzoek naar het even eens zeldzaam voorkomende PKU een afwijking die, wanneer niet tij dig ontdekt, tot diepe zwakzinnig heid kan leiden. Door middel van een prikje in de hiel van de baby wordt wat bloed afge nomen. Voor beide onderzoeken is één keer prikken voldoende. Deze regeling geldt voor kinderen die op of na 1 mei van dit jaar geboren zijn. Bij de aangifte van de geboorte wordt aan de ouders een informatiesetje ver strekt. Het hierbij behorende folder tje is in negen talen gedrukt zodat het ook duidelijk is voor inwoners van buitenlandse afkomst. .Tussen de 7e en de 14e dag na de geboorte kunnen de ouders voor dit onderzoek bezoek verwachten van de huisarts, de verloskundige of de wij k verpleegkundige. UTRECHT (ANP) De Industriebonden NW en NKV menen dat iedere verdere regeling van het stakingsrecht een verdere inperking van dat recht betekent. Zij wijzen dan ook de plannen over een wettelijke regeling die onlangs door het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond (NCW) zijn gelanceerd, "van de hand. De Industriebonden schrijven in hun actiekrant dat de plannen van de NCW „de bekende werkgeversangst voor het verschijnsel stakingen" uit ademen. Nederland kan duizend maal het land zijn met de minste arbeidsconflichten en het laagst aantal werkdagen dat als gevolg van stakingen verloren gaat, de werkge vers blijven proberen de stakings vrijheid van de werknemers in te perken, aldus de Industriebonden. Het NCW wil commissies van onder zoek instellen die bekijken wat voor mogelijkheden ér zijn om stakingen te voorkomen. Verder zouden werk gevers en werknemers regels moeten opstellen en zou er een stakingscode moeten komen waarin onder meer staat dat een staking vijf dagen van te voren moet worden aangezegd. Volgens de Industriebonden beteke nen deze plannen een beknotting van het stakingsrecht. „In een land als Nederland, waar werknemers alleen als allerlaatste redmiddel gebruik maken van dat stakingsrecht, is een verdere rege ling van het stakingsrecht nutteloos en overbodig. Een wettelijke sta kingsvrijheid, gekoppeld aan de mo gelijkheid om de rechter de rechtma tigheid van een staking vanaf de zijlijn te laten toetsen dus zonder dat hij zich met het conflict bemoeit is voldoende om te garanderen dat stakingen In dit land goed verlopen." menen de Industriebonden. WOLSPINNERIJ EDE (gedeelte lijke voortzetting van Zaalberg) leed voor belasting een verlies van 480.000 en stond door het vrijval len van een belastingverplichting uiteindelijk voor 167.000 rood. In 1976 werd 159.000 winst geboekt. In november was nog gezegd dat men waarschijnlijk quitte zou spelen maar er waren tegenvallers. Voorstel is het dividend te passeren. RABOBANK geeft 7.25 pet tien jarige lening van 200 miljoen uit tegen 100 procent. De grote vraag naar krediet heeft zich bij de Rabo bank ook in de eerste maanden van 1978 voortgezet. De groei blijft naar verwachting aanhouden. men van maandag tot en met vrijdag telefonisch 9.00-19.30 uur opgegeven worden op nummer j-913456. zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00- 00 uur. buders en grootouders J. Krol en F. Krol-Botma met ons vandaag hun 50-jarig huwelijk. In dankbaar voor het vele dat God hen en ons |k en wil schenken (Ps. 91). Hun kinderen en kleinkinderen. idres: Zwaluwstraat 38, Hardenberg. Onze Hilda werd diep ge troffen omdat haar lieve man Ron Valenteyn van haar werd wegge nomen. Hij was nog maar 28 jaar. Wees maar niet bang m'n kind de Heer zal bij je zijn, als jij Hem aanroept in je fel verdriet. Leg maar jouw handen in Zijn Vaderhand. Hij zal jou leiden, ook al zie je 't nu nog niet A. C. Mulder T. Mulder-Kalteren Alje Nettie Jan Willem Hoogeveen, 2 mei 1978 Algemene kennisgeving een geduldig ziekzijn van ruim 5 jaar heeft d tot Zich genomen, in volle zekerheid des oofs, mijn lieve man, onze zorgzame vader en Harm Meppelink echtgenoot van Jantje Rotmensen, de leeftijd van bijna 76 jaar. „Vaste rots van mijn behoud" Schoonebeek: J. Meppelink-Rotmensen Coevorden: H. B. Roddenhof-Meppelink M. Roddenhof Oostvoome: G. Meppelink S. Meppelink-de Boer Veendam: E. Meppelink H. Meppelink-Agteresch Wenen (Oostenrijk): B. R. Krumpel-Meppelink H. A. Krumpel Schoonebeek: H. Meppelink J. Wolbers (verL) en kleinkinderen chooni •onebeek, 5 mei 1978 ^ropaweg 192 |e dienst van Woord en Gebed zal plaatsvinden P woensdag 10 mei a.s. jij, die mijn man, onze vader en opa de laatste eer tensen te bewijzen, worden verzocht om 10 uur in Geref. Kerk te Schoonebeek aanwezig te zijn. 'ang rouwdienst 10.30 uur. trek 11.00 uur. idoleren na afloop van de plechtigheid in het "ef. Jeugdgebouw. janvi Heden nam de Here tot Zich mijn geliefde man, onze lieve vader, grootvader en overgrootvader Peter van den Ham op de leeftijd van bijna 90 jaar Woerden: E. van den Ham-Verburg Zegveld: G. J. van den Ham A. van den Ham-de Vink Bunnik: W. van Doorn-van den Ham G. van Doorn Woerden: A. C. van Dieën-van den Ham P. van Dieën Kleinkinderen en achterkleinkinderen Woerden, 6 mei 1978 Park Oudelandt 60 Kamer 9 Geen bloemen De overledene is opgebaard in het bejaardencen trum „Het Oude Landt" te Woerden. Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 9 mei van 19.00-20.00 uur en na 4e begrafenis in .Het Oude Landt". De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 10 mei a.s. op de begraafplaats „Rijnhof aan Geestdorp te Woerden om plm. 14.00 uur. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de Kapel van „Het Oude Landt", aanvang 13.00 uur. ,JVfijnjjenade is u genoeg" Heden nam de Here tot Zich onze lieve moeder en grootmoeder Jansje Alberdina Leusink geboren Hulstijn, op de leeftijd van 85 jaar. Amsterdam: J. A. van der Meer-Lfeusink A. P. J. van der Meer Joost Zutphen: H. C. Wagenvoort-Leusink G. J. Wagenvoort Gerhard Amersfoort, 6 mei 1978 Prot. Chr. Rusthuis „De Lichtenberg" Utrechtseweg 299 3818 EJ Amersfoort Correspondentie-adres: Louis Schottingstraat 19, 1068 KA Amsterdam Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleance donderdag 11 mei a.s. van 10.30-11.00 uur in de Geref. Kerk aan de Lieve Vrouwestraat te Amersfoort, waarna aan sluitend om 11.30 uur de rouwdienst zal plaats hebben in de aula van de begraafplaats „Rusthof' aan de Dodeweg te Amersfoort. De dienst zal worden geleid door Ds. G. Henge- veld, Geref. predikant te Amersfoort Na een leven van toewijding en zorg heeft God uit haar lijden verlost onze lieve moeder, oma en zuster Anna Dalebout-Alewijn weduwe van Jan Adriaan Dalebout op de leeftijd van 70 jaah „Ik weet dat mijn Verlosser leeft" Dokkum: P. H. Dijkma-Dalebout L. Dijkma Lisette Christel Delft K. P. Lourens-Dalebout P. A. Lourens Jan Peter Marianne Andrea Zeist: L. Alewijn Zeist, 3 mei 1978 Berkenlaan 22 De teraardebestelling zal plaatsvinden te Zeist op de algemene begraafplaats aan de Woudenbergse- weg maandag 8 mei om 12.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestel ling in de aula van de begraafplaats. „Uw woord is als een lamp, een helder licht, een schijnsel op mijn pad, een eeuwig baken". De Heer nam tot Zich in Zijn heerlijkheid mijn lieve man, onze lieve vader en grootvader Laurens ten Kate Emeritus predikant Ridder in de Orde van Oranje Nassau geboren 25 juni 1900 Groningen T. ten Kate-Botma De Meern (Utr.) Wietze ten Kate Riet ten Kate-van der Esch Laurens, Chris, Evert Jan Groningen Anneke ten Kate Klaske Dijkstra Groningen Kees ten Kate Pie ten Kate-Dijkstra Nellian, Nienke, Simon, Bert Palos Heights, Chicago Teun ten Kate Harriët ten Kate-Groot Nibbelink Laurens, Maria Veenwouden Wildrik Barkema Jannie Barkema-ten Kate Herman, Laurens, Gerard Apeldoorn Jan Scheurer Cathrien Scheurer-ten Kate Nienke, Hans, Lars Dokkum Laura ten Kate Assen Jan ten Kate Marijke ten Kate-van Wermeskerken Laurens Jan, Bram, Riëtte, Michiel Bedum Minco Pool Margo Pool-ten Kate Meint, Laurens, Nienke Drachten Rykel ten Kate Iepy ten Kate-Vliestra Jeroen, Marije, Elsbeth Groningen, 6 mei 1978 Goeman Borgesiuslaan 91 De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den op donderdag 11 mei om 11.00 uur in de Gereformeerde Kerk „de Ark", hoek Hstydnlaan/ Helperbrink te Groningen-Helpman. Voorafgaande aan de dienst is er in de kerk van 10.30 uur tot 11.00 uur gelegenheid om te condo leren. De begrafenis zal plaatshebben omstreeks 12.00 uur op de begraafplaats „Selwerderhofte Gro ningen. Na een kortstondige ziekte heeft de Heere tot Zich genomen, mijn geliefde man onze zorgzame vader en grootvader Maas van Steenbergen echtgenoot van H. van Beek op de leeftijd van 75 jaar. Want uit genade zijt gij zalig geworden, door het geloof; en dat niet uit u, het is Gods gave; (Efeze 28) H. van Steenbergen-van Beek Wageningen: M. van Steenbergen-van Steenbergen H. van Steenbergen Henk Marjan Hans Bennekom: G. van Steenbergen T. van Steenbergen S. G. van Steenbergen-Jansen Gerda Herman Kees Hardenberg: A. H. Veltink-van Steenbergen J. H. Veltink Mieke Sonja Bennekom, 6 mei 1978. Harnsedijkje 9. De overledene is opgebaard in de rouwkamer aan de Edeseweg 48 Bennekom. Bezoek aldaar en gelegenheid de familie te condo leren dinsdag 9 mei a.s. van 19.30-20.30 uur. De rouwdienst wordt gehouden in gebouw Benne kom, woensdag 10 mei a.s. om 12.15 uur, waarna om 13.00 uur de teraardebestelling zal plaatsvin den op de oude Algeneme Begraafplaats aldaar. Na een toegewijd leven is in Jezus ontslapen onze geliefde broer, zwager en oom Drs. Laurens ten Kate emeritus-predikant Vaassen: T. Slomp-ten Kate F. Slomp Goes: A. ten Kate Leersum: P. F. ten Kate Rotterdam: T. ten Kate C. ten Kate-Jonker 's Gravenhage- P. A. ten Kate-Thielen Groningen: J. Zevenberg-Kleine Cuyk: F. M. Jonker-ten Kate J. Jonker Kampen: G. C. van den Noord-ten Kate J. W. van den Noort neven en nichten In het huis mijns Vaders zijn vele woningen; want Ik ga heen om u plaats te bereiden Johannes 142 Op Zijn tijd nam God tot Zich voor ons geheel onverwacht, onze lieve zorgzame moeder en oma Anna Maria Margaretha van Straaten-van Amerom sinds 22 mei 1976 weduwe van Hendrik Jan van Straaten in de leeftijd van bijna 81 jaar Ter Aar: C. P. van Straaten Ter Aar: A. W. H. van Straaten Ter Aar: A. M. M. Valk-van Straaten C. Valk Mariko, John, Sico Henk-Jan Nieuwkoop: A. D. Kranenburg-van Straaten G. Kranenburg Angelique, Nataschja Ter Aar, 6 mei 1978 Westkanaalweg 87 De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op woensdag 10 mei 1978 om 1 uur op de Algemene begraafplaats te Ter Aar. Gelegenheid tot condoleren op maandag 8 en dinsdagavond 9 mei na 7 uur, Westkanaalweg 87. Tevens gelegenheid tot condoleren na de begrafe nis in de aula. Na een liefdevolle verpleging in de „Breukelder- hof" te Bennekom, ontsliep rustig en in vertrou wen op zijn Heer en Heiland mijn lieve man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Nicolaas Jansen echtgenoot van P. H. den Uijl op de leeftijd van 80 jaar. P. H. Jansen-den Uijl Utrecht: J. Jansen H. J. Jansen-van Zandijk Scheveningen: J. A. Jansen-Vierling Pretoria: A. Boer-Jansen J. Boer Veenendaal: P. H. Methorst-Jansen J. Methorst Klein- en achterkleinkinderen Bennekom, 7 mei 1978 Gasthuisbouwring 28. Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer van bejaardencentrum „Beringhem", bezoek aldaar en gelegenheid de familie te condoleren woensdag 10 mei a.s. van 19.30-20.00 uur. De rouwdienst wordt gehouden in de aula van bejaardencentrum „Beringhem". donderdag 11 mei a.s. om 10.45 uur, waarna om 11.30 uur de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Oude Algemene Begraafplaats te Bennekom. Vertrek van de aula om 11.15 uur. Psalm 118:7 De Heer is mij tot hulp en sterkte Hij is mijn lied, mijn psalmgezang Onze Hemelse Vader nam tot Zich in Zijn eeuwige heerlijkheid Zijn moegestreden kind, onze lieve, zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder Cornelia Antonia de Peuter-van der Meijden sinds 17 december 1960 weduwe van Jan de Peuter op de leeftijd van ruim 81 jaar. God heeft ons geen kalme reis beloofd. 'n maar wel een behouden aankomst. Almkerk: B. G. de Peuter A. de Peuter-van Herwijnen Almkerk: A. M. Dibbits-de Peuter W. Dibbits oj r Georgetown (Canada): M. A. Verheij-de Peuter A. Verheij Werkendam: G. de Peuter H. de Peuter-van der Meijden Bergschenhoek: H. Crielaard-de Peuter W. H. Crielaard klein- en achterkleinkinderen. Almkerk, 5 mei 1978 bejaardencentrum „Huize Antonia" Correspondentie-adres: Duylweg 4, Almkerk. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. woens dag 10 mei a.s. des namiddags om 1.30 uur in de Gereformeerde kerk te Almkerk, waarna de be grafenis zal plaatsvinden om 2.30 uur op de Nieu we Algemene Begraafplaats. Gelegenheid tot condoleren a.s. dinsdagavond van 8.00-9.00 uur in het verenigingslokaal van de Gereformeerde Kerk en na de begrafenis. Eens als de bazuinen klinken, uit de hoogte links en rechts, '"„.r duizend stemmen ons omringen, ja en amen wordt gezegd, rest er niets meer dan te zingen. Heer dan is Uw pleit beslecht. Heden is, in de volle overgave van haar geloof, rustig van ons heengegaan, onze lieve zorgzame moeder en oma Jacoba van Roon-Smit sinds 1961 weduwe van Jacobus van Roon op de leeftijd van 80 jaar. Vlaardingen: A. van Roon J. A. van Roon-van den Berg S. Egberts-van Roon F. R. Egberts Egbert, Koos en Jacqueline Broom all (U.S.A.): C. Drop-van Roon C. Drop Jacqueline en Bobby Vlaardingen, 6 mei 1978. Bejaardencentrum „De Wetering". Claudius Civilislaan 40. Correspondentieadres: Olivier van Noortlaan 84, Vlaardingen. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren woensdagavond a.s. in de zaal van „De Wetering", van 7-8 uur nam. Voorafgaande aan de begrafenis zal een dienst van Woord en Gebed worden gehouden op don derdag 11 mei a.s. eveneens in de zaal van „De Wetering" om 3 uur nam., waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats „Emaus" te Vlaardingen, aan komst aldapr om 4 uur nam. Op Zijn tijd heeft God tot Zich genomen onze lieve schoonzuster en tante Llen Kap weduwe van Alle Slagter op de leeftijd van 79 jaar. Groningen, 7 mei 1978 Mede namens mijn kin deren, Scheveningen: J. Slag ter Sc her inga" n- VLOERPLANKEN t af WESTENHOUT HANOEL van BOXTEL 1a Schanaotraat hoak Cath. Baar»-

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9