oVe hebben zo onze eigenaardigheden' Krukken' lakken wel leriodetitel De groeipijn van een topclub ^erim-bondscoach Jan Zwartkruis over gebrekkige WK-voorbereiding: ^celsior sluit voetbalhappening tegen FSC met 5-6 af -4ap komt o<ird aan aHeracles MVV geeft strijd op Topscorers AZ'67 zit nu weer met Cor van der Hart omhoog Nico Jansen verkocht aan RWDM Alleman trainer Amersfoort Trouw/Kwartet 11 Het geplande trainings- voelvan het Nederlands elftal in er voorbereiding op de eind- van het wereldkampioen voetbal in Argentinië gaat <om<oor Vandaag zullen tien spe- i op het KNVB-centrum mel- it zijn: Krol en Schrijvers i Ajax). Jansen en Rijsbergen i Feyenoord), Suurbier (Schal- Jongbloed (Roda JC), Wild- in aÏFC Twente), Doesburg (Spar- ei d n Leeuwen (Den Haag) en Bos- IRWDM). ïria ikoi eld( afvi rogr s op verzoek van deze tien spelers.zo vertelde bondscoach Jan Zwartkruis, „dat we toch met onze voorbereiding op Argentinië gaan beginnen. Dit tiental wilde wel bij elkaar komen. Dan zien wij er geen enkele belemmering in om ons eer der ingenomen standpunt te hand haven." Vrijdagavond, na de gespeelde finale om de Nederlandse voetbalbeker tussen Ajax en AZ '67, maakte Zwartkruis bekend dat het geplande trainingskamp verschoven was naar vrijdag 12 mei. Dit omdat de geselec teerden van Anderlecht, Rensen- brink, Dusbaba, Haan en De Bree en die van PSV, Poortvliet, Lubse, Van Kraay, Brandts en de gebroeders Van de Kerkhof, de komende week niet beschikbaar konden zijn, omdat zowel PSV als Anderlecht verplich tingen had. Ook Neeskens (Barcelo na) en Rep (Bastia) konden zich niet in Zeist melden. De trainers Happel en Zwartkruis en het WK-comité van de KNVB besloten toen het begin van het trainingskamp naar vrijdag te verleggen. Zwartkruis: „Vrijdagmorgen vervoe gen de andere spelers zich in Zeist. Ja. ook Happel. Op zaterdag vertrek ken we dan naar Brugge waar 's avonds de oefenwedstrijd tegen Club Brugge wordt gespeeld. Zondag zijn de spelers vrij en maandagmid dag gaan we naar Parijs waar het Nederlands elftal zal deelnemen aan een toernooi." Opmerkelijk is dat de drie geselèc- teerden van AZ'67. Van Hanegem, Hovenkamp en Peters, vandaag niet in Zeist met de training starten. Zwartkruis sloofde zich gisteren uit in excuses inzake dat drietal. „Ho venkamp meldt zich wel bij de medi sche afdeling. Van Hanegem is een weekje rust voorgeschreven en Pe ters heeft weer vocht in de knie," stelde de interim-coach. Of er echter ook een andere zaak op de achtergrond speelt, dat blijkt wel licht deze week. AZ is er namelijk ten zeerste op gebrand dat het drie tal mee gaat naar het Spaanse Mala ga, waar deze week een vriendschap pelijke wedstrijd op het programma staat. Met name de andere spelers van AZ willen niet zonder de interna tionals tegen Malaga spelen. Zwart kruis: „We hebben daar geen be zwaar tegen. Officieel beginnen we vrijdag 12 mei. Daar houden we het óp. Voor de tien die eerder bereid zijn om naar Zeist te komen staan de poorten open." Toch is Zwartkruis uiteraard een te leurgesteld man. nu de aanloop naar het WK-toemooi nog meer haperin gen vertoont dan vier jaar geleden. Berustend zegt hij: „Dat laatste schijnt in Nederland een moeilijke zaak te zijn. Anderzijds: Oranje moet zich niet spiegelen aan het bui tenland. we hebben onze individuele eigenaardigheden. Daar ligt trou wens ook nog gedeeltelijk onze kracht." x ligdi r Theo Reitsma fARD „Wij waren van plan op 0-0 te spelen, de zaak tot lan te kijken en al naar gelang het verloop van de wedstrijd stand bij Heracles-SW aanvallend risico's te nemen." Dat .pnjlci0 Thijs Libregts, trainer van Excelsior, dat gisteren de jpeje periodetitel in de eerste divisie in de wacht sleepte in een fulj waarin alle voorbeschouwende praat totale onzin werd. JJExcelsior werd een idiote spektaculaire voetbalhappening. kjJInnen de minuut stond Excelsior bij Fortuna SC op 1-0 jn er: binnen zes minuten lag de bal nog eens driemaal in het ledB-l voor de thuisclub) en uiteindelijk spatte het duel op 6-5 tje] Excelsior uiteen. Matty Verkamman RELO De merkwaardige voet- eindigt voor Heracles in o'g^ntnuchterende anti-climax. De )e 1 ïen voor het vierde periode- lioenschap zijn al in ontvangst eu men, wanneer de radio het en- d v slasme dooft. Heracles' trainer Hollink staat dan al een stief ted liertje over zijn dug-out heen gen. De winst op SW (4-1) Is nfe zef maar hoe zit het in het zuiden laai ^sC-Excelsior? Hollink heeft al an'me tijd oogcontact met NOS- cha jggever Jaap Bax, die herhaal- ja i twee handen omhoog houdt hl en stand van 5-5 aan te geven, ^spijje uitslag kan de Twentse club Ru feesten. Maar dat gaat niet i want Excelsiors Dick Ernst in de slotseconden voor de zot- vo idstand van 5-6. Heracles-SW ort dan al vijf minuten tot het ind den. der anuit Limburg in extremis aan- tegforde treurmars verdooft Hera- hij Er wordt aanvankelijk afgerea- lagl door middel van de boeketten, iibet een mistroostis gebaar in het Adlek worden gegooid. Een half m ater is Heracles' uitblinker Kal- lusi^anen kennelijk nog niet over erste teleurstelling heen. Waar -precies op doelt, dat wordt niet dijk, wanneer hij zegt: „Door- iken kaart van FSC. Die club na dat gelijkspel van Wagenin- dat de kans op de derde plaats, Verkeken. En wat er vorige week ebeurd Maar laat ik mijn maar houden want bewijzen niks." Het is een beetje onzin anen, want in de strijd om de plaats had FSC natuurlijk alle bij punt(en)winst op Excel- leurstelling valt uiteraard ook ;t gezicht van Hollink af te „Ik heb steeds aan de goede getwijfeld. Wanneer ze in •Duitsland twaalf doelpunten n maken, dan in Sittard zeker is zijn eerste reactie. Crypsti- taal bijna, die kennelijk moet ven dat hij de uitslag van FSC- tior eveneens „verdacht' vindt, ioment later kan hij het niet om de „nationale, landelijke weer eens van onder uit de zak Zonder dat hem er naar gevraagd, zegt hij: „Het is een tje zoals de eerste divisie jour- lek wordt begeleid. De pers wat dat betreft. Veel te weinig icht." Geen der, al dan niet ilijke" journalisten voelt voor :rmoeiende discussie, idanks is de teleurstelling bij en heel Heracles wel begrij- Zó dicht bij de fel begeerde ipetitie en dan nog „verlie- dat werkt deprimerend. FC ite's manager Ton van Dalen :t intussen aan zijn eigen club, :er hij de gang van zaken „zie- voor Heracles noemt. Hij wil icles' doelman Mare de Clerck log steeds bij FC Twente onder ract staat best verkopen. In verband was de na-competitie welkom podium voor een moge- transfer geweest. fcvSW 1-1 (0-1) 7 PelUman 0-1.62: Bos 1-» Poe LI 2-1, 82 Poell 3-1. 85 Bakker 4-1 hier Geurds. Toeschouwera: 6500 De belangen in de eerste divisie la gen gisteren uitermate gecompli ceerd. Fortuna SC zowel als Excelsi or beseften dat zij slechts gebaat waren bij een overwinning. Dat zette de spelers aan tot een tomeloze jacht naar aanvallende verrichtingen, nauwelijks gehinderd door enige voorzichtigheid in defensief opzicht. Fortuna had het genot van een aan trekkelijk scoreverloop maar toen het op het verdelen van de buit aan kwam, stapte toch de ploeg die beter speelde met de winst en de periodeti tel weg. Excelsior. Fortuna SC leek overigens lang de boeiende voetbalmiddag gunstig af te gaan sluiten. Na het doelpunt van Jaap van de Berg, een schitterende kopbal na een vrije trap van Joop van Daele, volgde vier minuten later een treffer van Engbersen. In de zes de minuut scoorde Nijssen voor Ex celsior en Engbersen opnieuw voor Fortuna SC. De Limburgse ploeg leek niet genegen die voorsprong in het verdere verloop van de wedstrijd via verdedigend spel te consolideren. Fortuna wilde net zoveel als Excel sior. De Rotterdammers schoven hun laatste verdediger Stafleu naar het middenveld, speelden aanvoerder Van der Spek als een intelligente pion eveneens op dat middenveld uit en FSC voelde de ongenoegens nade ren. Een misverstand tussen Van de Berg en doelman Geilman benutte Swanenburg voor Excelsiors tweede doelpunt (in de zestiende minuut). Goed werk van Ruys, Fortuna's lin ker spits, betekende in de 35ste mi nuut een voorzet, waarop Zuidersma <5# r"r u- 'Vy- r' >1: "t 'l "v V- :-r -• - Charles Corver dit keer in de rol van grensrechter. In verband met het wereldkampioenschap voetbal moet Nederlands eerste scheidsrechter ervaring opdoen met de vlaggestok. Tijdens het duel Eindhoven-MW assisteerde hij Siem Wellinga. gretig inrende. Zijn kopbal DeteKen- de 4-2 en nog was het festijn niet voorbij Libregts: „Ja, kijk, al bij dat eerste doelpunt in die eerste minuut was er voor ons weinig keus. Wij moesten va-banque spelen want alleen aan een overwinning hadden we iets. Na rust zat er dus niets anders op dan gewoon maar weer doorgaan." Colle ga Castenmiller verwachtte de ren tree van Sjaak Roggeveen als een extra pion voorin en dus drukte hij zijn ploeg nu toch wat behoedzame activiteiten op het hart. Roggeveen kwam echter pas veel later maar Excelsior was desondanks vanaf het begin al niet meer te stuiten. Joop van Daele, Fortuna's laatste man in de verdediging, maar her haaldelijk op avontuur voorin, zei daarover: „Wij zagen ze alleen maar van alle kanten opkomen, voorin stopte niemand ze af. Van der Spek en Van Tour, ze zorgden steeds voor een overmacht." Ondertussen waren de eerste kansen (Engbersen en Van Daele) na rust toch voor een aanval lend Fortuna. Swanenburg echter schoot voor Excelsior raak in de vijf de minuut nadat een schot van Teijl op de doellijn door Merken was ge keerd. Zes minuten later haalde Ex celsior zelfs op tot 4-4 door een doel punt van Waslander die de bal voor zijn voeten zag terugspringen na een knal van uitblinker Van der Spek tegen de lat. Hutting schoot voor Fortuna negen minuten later tegen de lat. Engber sen leek vijf minuten later de strijd echter toch te beslissen nadat Van Daele een vrije trap snel nam, Ver- straeten snel wegsprintte en goed voorgaf en Engbersen voor de afron ding complete vrijheid genoot. „Maar ja," zei Castenmiller na afloop spijtig, „ze stonden nog te juichen over dat doelpunt toen de gelijkma ker er alweer inlag." Weer was het Swanenburg die genoot van de zor geloosheid die Fortuna in defensief opzicht bleef kenmerken. Met 5-5 was er al met al geen echte bekroning voor beide ploegen te be leven. De knallende voetbalmiddag ontliep zijn ontknoping echter niet. De vermoeidheid nam toe, de slechte passes volgden wat al te snel, Was lander liep op doelman Geilman in en Prauser nam wraak door in te lopen op doelman Vermunt, maar de explosie volgde gewoon weer via een doelpunt. Dick Ernst, met Stafleu een van Feyenoord geleende speler, besliste het duel in de slotfase en Excelsior hield het genoegen van de voorsprong daarna wel vast. Libregts verbaasde zich ondertussen over het succes: „We hebben toch eigenlijk een krukkenelftal. Van daag kwamen Struis en Roggeveen wel even het laatste kwartier inval len. maar fit zijn ze nog niet. Pot missen wij, Tabbernee doet ook al niet mee, en Van der Roer is er ook uit. Toch winnen we de vierde perio de en kwamen we in de halve finale van de strijd om de KNVB-beker. Stropend hebben we zo toch wel leuke dingen bij elkaar gehaald". FC VLAARDINGEN-FC DOBDRECHT 1-2 (!-•) 34 Molendijk 1-0, 48 Den Arend (strafschop) 1-1. 01. Van MJjnhart van Schoor 1-2. Scheids rechter Severetn Toeschouwera 500. Gele kaart voor Boudewljn (FC Vlaardlngen). FC GRONIKGEN-SC AMERSFOORT 4-1 (l-D 13 Schoonbeek 1-0. 43: Van Peil 1-1, 48 Hout man 2-1.58: Bakker 3-1.70: Bakker 4-1. Scheids rechter Manuel. Toeschouwers: 3500. HEERENVEEN-WAGENINGEN 0-0 Scheids rechter: Dra als ma Toeschouwera: 3200. WILLEM ll-SC CAMBUUR 8-3(34) 2 8waans 1-0, 15: Hendriks 2-0. 28: Broeken 3-0.48: Haver- mans (strafschop' 4-0,55: Broeken 5-0,65: Neele- mani 6-0, 73: Haan 6-1. 81: Hendriks 7-1, 82: De Blaauw 7-2.84: Van Beel 8-2,87: Kusmanovlc 8- 3. Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 2100. FC DEN BOSCH-VEENDAM 3-3 (2-0) 6 Peet ere 1-0, 15: Wessel van den Bosch 2-0, 61: Brou wer 2-1, 70 Peetere 3-1.82: Meyer 3-2. 88 Brou wer 3-3. Scheidsrechter: Janssen. Toeschou wers: 1500. HELMOND SPORT-DE GRAAFSCHAP 2-2 (2-2) 8 Van der Hooft 1-0, 16 Burhenne 2-0, 31: Polko M. 37: Polko 2-2 Scheidsrechter Van Swieten Toeschouwera: 1000 EINDHOVEN-MW 0-1 (64) 51 KowaUk 0-1. Scheidsrechter Wellinga. Toeschouwers 6000 door Erik Oudshoorn EINDHOVEN Ondanks een zege op Eindhoven (0-1) heeft MW zich al verzoend met de gedachte dat het geen kampioen wordt van de eerste divisie. George Knobel, de scheiden de trainer van de Maastrichtse equi pe moet vorige week, nadat PEC ontsnapte bij FC Dordrecht, alle hoop op de titel hebben verloren. Nuchter als hij soms kan zijn. ver kondigde hij gisteren. „Voor de wed strijd tegen Eindhoven heb ik nog eens duidelijk tegen de jongens ge steld: vergeet dat kampioenschap nou maar. Als het onverhoopt toch mocht lukken dan is dat meegeno men. Maar ik zie het niet meer zitten. Met de nacompetitie in het vooruit zicht kan je beter proberen de rust binnen de ploeg te behouden." De Brabander gelooft dus niet in een wonder, zoals dat zich onlangs bijna in West-Duitsland voltrok. MVV moet volgende week in de thuiswed strijd tegen Heracles een Borussia- score tot stand brengen wil het nog kans maken op het kampioenschap. PEC en MVV staan in punten nu gelijk, maar de Knobel-formatie staat in doelsaldo twaalf doelpunten ongunstiger. PEC speelt de laatste wedstrijd in eigen stadion tegen het laaggeplaatste FC Vlaardingen. „Vandaar ook," filosofeert Knobel verder, „je brengt jezelf in grote moeilijkheden als je nog op dat kam pioenschap gaat rekenen. Het is voor ons desastreus geweest dat PEC uit met 0-5 van Cambuu; won en thuis met 8-1 FC Den Bosch versloeg. Wij zelf hebben tien wedstrijden onge slagen bovenaan gestaan. Toen moesten we naar Cambuur, verloren, en daarna was het afgelopen. Sedert die tijd zijn we niet meer in ons ritme gekomen. Hopelijk verandert dat in de nacompetitie. Een strijd overi gens. waarin een grote oneerlijkheid schuilt. Het is waanzin dat nummer drie (Wageningen, red.), die op dit moment zeven punten achterstaat op ons, straks een reële kans heeft om te promoveren." George Knobel keek alvast op de nacompetitie vooruit door twee op merkelijke ingrepen. De pas herstel de Hulshoff liet hij buiten de ploeg „om hem te sparen", terwijl de ge blesseerde middenvelder Vos- maer vervangen werd door aanvaller Kowalik. Met Smeets in de spits en Roosen gewoontegetrouw op de lin kerflank speelde MVV voor het eerst sinds lange tijd geen anti-voetbal in een uitwedstrijd. Eindhoven: Adjanski; Jonker, Blijderveen, Brui nen. Jacobs; Strik, 8ulkero, Kreekels: Posthu- ma, Schapendonk, Pepels MW: Gerards. Dijkstra. Lacroix. Schnjnema- kers. Bonfrere, Kerstges, Quaden. Kowalik. Smeets. Roosen. door Matty Verkamman AMSTERDAM „Hartstikke blij" was Cor van der Hart vrij dagavond met de KNVB-beker. „Dit doet me wel wat, dat wil ik best bekennen," glunderde de trainer van AZ'67 na de finale winst (1-0) op Ajax. Zo lang als het praatje-achteraf de tegenval lende (althans, van de kant van de winnaar) eindstrijd betrof, bleef Van der Hart opgewektheid uitstralen. Maar ja, lang duurde dat niet, want de horde journalisten schakelde al snel over op lastige, pijnlijke vraagjes. Leuk zo n succes, maar hoe zat het nu eigenlijk met die interne heisa bij AZ; zijn trainersstoel waarvan de poten toch in een snel tempo door de spelers en de medische staf werden gesloopt? i De Clerck Grobben. Oranen, Lcm- Van Dijk, Geestman, Prijs(Bekkenut '«n Duiven. Poell. Bakker Van Noortwijk. Corver. Van Dijk. Steen- Den Tuinder Zoetmulder. De Haan. Vim Kreft. Meerhof. Peitsman Van der Hart zat er maar mee, pro beerde aanvankelijk de boot af te houden, raakte vervolgens een beet je geïrriteerd, hetgeen bleek uit dat ene zinnetje: „al dat gezeur er om heen, daar word ik niet goed van". Dat zei hij kort nadat manager Hans Kraay op een wat schoolmeester achtig toontje een eind had gemaakt aan een eerste „staande receptie" met de pers. „Hé Cor, ga nu even aan die tafel zitten, dan horen ze alle maal wat," zo werd de geblokte trai ner in een stoel gedirigeerd. Van der Hart taxeerde dat zo te zien als een wat „ongemakkelijke" situatie, hoe wel er van de kant van Kraay waar schijnlijk niet eens kwaad achter stak, maar „gehoorzaamde" waar door zijn allesbehalve krachtige po sitie bij AZ nog eens werd bena drukt. Nee. krachtig is de positie van Van der Hart niet meer. Van begin af aan eigenlijk al niet. Want wie in die merkwaardige voetbalwereld op voorhand op last of in samen spraak met zijn werkgever het smeuïge verhaal vertelt hoe je voor taan je drankzucht wilt beheersen, staat bepaald niet sterk. AZ's kapi taalverschaffers, de gebroeders Mo lenaar. dachten Van der Hart toen misschien een dienst te bewijzen door opening van zaken te geven, maar in de praktijk is het onderwerp alcohol Van der Hart steeds blijven achtervolgen. Vrijdagavond schoot hij even uit zijn slof. toen hij vertwij feld uitriep: „De grootste krant van Nederland geeft mij steeds weer een trap. Hoe. in vredesnaam, hoe kan ik me dan nog verdedigen?" Zich verdedigen, dat wilde Van der Hart ook, toen AZ's selectiegroep zich vorige week tegen hem uitsprak Maar de kans daartoe kreeg hij niet „Iedereen praat over je en zelf mag je er niet bij zijn. Waarom niet. zo heb ik me afgevraagd. Ik wil heel graag blijven, want het werk is nog niet af. Als iedereen zich nu eens op de zaak gaat bezinnen, misschien wordt het dan nog anders." Wim van Hanegem toont de KNVB-beker die AZ na een overwin ning op Ajax veroverde. Maar Van der Hart wordt Inmiddels, wel tussen hoop en vrees heen en weer gesmeten. Deze week wordt er in Spanje verder over zijn positie gediscussieerd. Zijn vrees komt aan de oppervlakte, wanneer hij uit „Het is zo'n moeilijk moment Want alle andere clubs zijn tenslotte al bezetOm te vervolgen: „Die spe lers. ze zijn lang niet allemaal tegen mij. Als je toch zag hoe ze me na afloop om de hals vlogen. Maar ja, ik besef dat het moeilijk wordt wan neer sommigen zeggen, ik ga weg wanneer hij blijft." Van der Hart doelt daarbij op club arts Jimmy van Rompu en fysio therapeut Ted Troost. Van Rompu riep nog in het Olympisch 8tadion: Eerste Divisie FC Vlaardingen-FC Dordrecht 1-2 Fortuna SC-Excelsior 5-6 FC Groningen-SC Amersfoort 4-1 Heerenveen-W'ageningen 0-0 Willem ll-SC Cambuur 8-3 FC Den Bosch-Veendam 3-3 Helmond Sport-De Graatschap 2-2 Eindhoven-MW 0-1 Heracles-SW 4-1 PEC Zwolle 35 22 8 5 S2 80-30 MW 35 21 10 4 52 70-32 Wageningen 35 15 15 5 45 47-23 Excelsior 35 18 12 7 44 68-38 Fortuna SC 3S 16 11 8 43 61-40 Groningen 35 18 6 11 42 61-41 Willem II 35 15 10 10 40 55-36 FC Den Bosch 35 13 13 9 39 51-46 Heracles 35 12 12 II 36 36-33 Eindhoven 35 13 10 12 36 43-45 Heerenveen 35 12 11 12 35 39-42 SC Cambuur 35 13 9 13 35 46-54 Graafschap 35 11 7 17 29 46-55 Vlaardingen 35 7 15 13 29 25-36 SW 36 7 II 18 25 44-75 Helmond Sp. 35 6 II 18 23 46-75 Dordrecht 35 6 9 20 21 41-77 Veendam 35 4 12 19 20 41-81 Amersfoort 35 6 8 21 20 22-65 PEC/Zwolle, Groningen. MVV en Ex celsior periodekampioen. MAANDAG (2e pinksterdag) PEC FC Vlaardin gen. FC Dordrecht-Forluna SC, Excelilor-FC Oronlngen. SC Amersfoorl-Hcerenveen. Wsgc ningen-Willem II. SC Cambuur FC Den Bosch Veendam-Helmond Sport. De Oraafschap-Eind hoven. MVV-Herades Periode Stand VIERDE PERIODE PEC/Zwolle Excelsior Heracles MW Wageningen Fortuna SC FC Den Bosch Graafschap FC Groningen Willem II Eindhoven SC Cambuur FC Dordrecht Vlaardingen Helmond Sp. Heerenveen Amersfoort SVV Veendam 2 1 12 23- 4 2 1 12 23-10 2 1 12 14- 7 2 1 12 14- 9 5 0 II 10- 5 4 1 10 16-11 2 2 10 12-14 3 2 9 17- 9 2 2 8 II- 7 2 3 8 10- 6 1 4 7 11-12 3 3 7 10-12 7 11-16 6 3- 8 6 18-25 S 7-11 5 7-16 2 5 1 11-19 2 6 2 8-30 4 3 2 4 3 4 1 5 Excelsior periodekampioen. Peter Houtman scoorde op de voorlaatste corn pcUUedag van de eerste divisie voor -njn club FC Oronlngen eenmaal en Vergrootte zijn voor sprong op de lopscorendUstlqt zeven tre ffers op Gerdo Hazelhrkke van Wageningen Deze kreeg trouwens gezelschap van Peetere van FC Den Bosch. Engbersen (FSC) en Swanenburg (Excel sior). 1. Houtman (FC Oronlngen) 24 doelpunten. 2 Hazelhekkc .Wageningen), Peetere (FC Den Bosch). Engbersen (FSC) en Swanenburg (Ex- celstor) 18. 6. Schapendonk (Eindhoven) 17. 7 Smeets (MW), Jans PEC) en Kowalik (MW) 16. 10. Van Rooy (Willen II) 15, li Wessel van den Bosch (FC Den Bosch) 14, 12. Peitsman iSWi 13. 13. Frandscn (PEOZwoUe) 11 Lotto LOTTO 18 Aantal deelnemers 752 483. Inleg 3 141 487 Prijzenbedrag 1.609 492. Eerste prijs oncluste! jackpot) ƒ639 555.Tweede prijs, 149 221 Der dc prijs: ƒ223 832 Vierde en vijfde prijs ƒ298.442. SPIEL 77 In de Westdultse loterij ,.8plel 77 is zaterdag het volgende getal getrokken 3878571 H'estduiue lotto In de Westdutt.se lotto zijn za terdag onderstaande winnende getallen getrok ken: 2 7-8-19-22-30. Reservegetal 23 Sporttoto Toto 18: Aantal deelnemers: 135.489. Inleg ƒ396 812 prijzenbedrag 188 4 86. Eerste prijs ƒ75 394. Tweede prijs- ƒ47 122. derde prijs ƒ65970 De Juist Ingevulde kdtom ziet er als volgt ui' 2-2-1-3-1-3-3-3-2-1-3-2-2-2. „Zoals er gewerkt is het afgelopen jaar, dat kan niet meer. Van der Hart heeft geen gezag. Hebben we zo'n veel beter seizoen gehad als vorig jaar?" Even eerder zei Van der Hart: „Ging het vorig jaar dan zo veel beter?" Het wordt dus moeilijk voor Van der Hart. Maar om twee redenen hoeft hij zich voor de directe toekomst toch niet zo veel zorgen te maken; althans, waar het om de „sociale" afwikkeling gaat, In een andere func tie blijft hij mogelijk aan in Alk maar. AZ kan het zich langzamer hand niet meer permitteren om al weer een trainer weg te sturen. Hoe kort is het tenslotte nog maar gele den dat Joop Brand en Jan Noter- mans met zure gezichten uit de Alk maarder Hout „afvloeiden"? Van der Hart heeft bovendien het voordeel dat de Molenaars begaan zijn met zijn lot. Hun relatie met hem is hecht te noemen. Cees Molenaar kondigde vrijdag al aan dat er naar een nieuwe functie voor Van der Hart wordt uitgekeken, wanneer de verhoudingen niet meer genormaliseerd kunnen worden. Van der Hart: „Alles is relatief. Officieel weet ik nog niets. Wat moet ik er van denken ais Klaas Molenaar me pas nog een grote trainer noemt?" Overigens, die Van Rompu. een leu ke dokter. Het getuigt van niveau, om publiekelijk zó met iemand de vloer aan te vegen, die dat staat vast in moeilijke omstandigheden verkeert Ook dat zal wel met de groelpijntjes van een topclub In wor ding te maken hebben. ROTTERDAM Nico Jansen speelt het volgend seizoen voor het RWDM. Dc 25-jarige Feye- noorder heeft bij de Belgische club een contract voor twee jaar getekend. Gisterenavond wer den beide verenigingen het ook eens over de hoogte van de transfersom die tussen de drie en vier ton ligt. Bijna twee jaar geleden kocht Feyenoord Nico Jansen voor acht ton van FC Amsterdam. Het eerste jaar bracht de bonki ge spits het tot twintig treffers maar in de afgelopen competitie kwam Jansen door een knieope ratie en een langdurige revali- datieperiode nauwelijks aan bod. Onlangs werd hij voor vijf wed strijden geschorst nadat hij Kamphues van FC Amsterdam een kaakslag had verkocht. Jan sen begint derhalve zijn Belgi sche periode met het uitzittrn van zijn schorsing die nog drie duels bedraagt. AMERSFOORT Hans Alle man keert terug in het betaalde voetbal. De trainer, die aan het einde van het vorige seizoen PEC/Zwolle de rug toekeerde en overstapte naar amateur hoofdklasser Rohda uit Raalte, tekende een tweejarig contract bij de eerste divisie club SC Amersfoort. Hij wordt de opvol ger van Nico van Miltenburg, die vertrekt naar de zaterdag- amateurclub Spakenburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 11