Geniet vanavond van 8 boeiende boeken. SOCIAAL BERECHT Dienstenbond boos over onderzoek onder WAO'ers L Zuid-Afrika ff™ Ian' Boek Magazine nr.2 is uit! EVNST Meekijkenmet Antoni van Leeuwenhoek Dode Zee-kuur schrale troost WSS. Trouw 'Arbeidsongeschikten worden misleid' Een historisch document van blijvende waarde! r—~ Lakers luchttrein Betere beveiliging Westerschelde nodig Bonden willen meer bescherming bij arbeidsconflicten Chileense kunst in Schiedam - ZATERDAG 6 MEI 1978 BINNENLAND Trouw/Kwartet S« Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT De Dienstenbond NW beschuldigt de Federatie van bedrijfsverenigingen ervan, dat ze medewerking aan een onderzoek onder arbeidsongeschikten wil afdwingen door oneigenlijk gebruik te maken van een al lang slapend artikel in de Wet op de arbeidsongeschikheid. advertentie Bovendien de federatie de adviseur van bedrijfsverenigingen, de Ge meenschappelijke Medische Dienst, bij wijze van extra zekerheid de eindverantwoordelijkheid voor het onderzoek geven, hetgeen volgens de bond uitdrukkelijk niet tot taak van de GMD behoort. Het gaat om een onderzoek waartoe besloten door de Sociale Verzeke ringsraad om na te gaan. welke fac toren de verontrustende lastenstij ging van de WAO veroorzaken. Ie mand die een jaar ziek is gaat van de ziektewet naar de WAO. Voor het onderzoek zouden de bedrijfsvereni gingen alle gevallen moeten melden van werknemers, die langer dan vijf maanden ziek zijn, aangezien de er varing uitwijst dat van deze groep de helft in de WAO terecht komt. De GMD zou dan te onderzoeken en te ondervragen personen moeten selec teren. Volgens „Mercurius", het blad van de Dienstenbond NW, zouden deze mensen dan moeten worden opge roepen, zogenaamd voor een licha melijk onderzoek, maar in feit om aan het wetenschappelijke onder zoek van de federatie deel te nemen. Pas bij de arts zouden ze te horen krijgen waar het om gaat eh dan zouden ze alsnog medewerking kun nen weigeren. Twee bedrijfsverenigingen die voor detailhandel, ambachten en huisvrouwen en die voor het agra risch bedrijf maakten bezwaar te gen deze opzet. Ze wilden de „vijf maands-zieken" wel melden aan de GMD, maar dan tegelijkertijd aan de betrokkenen meedelen, op grond waarvan ze werden gemeld. „Ze wil den," aldus Mercurius, „geen mislei ding alsof het om een normaal ge neeskundig onderzoek zou gaan." Misleiding advertentie jjaaï ©MüKuu&wittf EIUYI wx ATlnllUJfiH'- Sl'MMiftS ITT Dick Houwaart (samenstelling) TROUW Een ondergrondse krant Groot formaat, 316 blz., geb. 32,50 Heruitgave van alle Trouw nummers uit de Tweede Wereldoorlog. Onverkort en op oorspronkelijk lor- maat. Ook het door de Duitsers geschreven en verspreide valse nummer werd opgenomen (1e jrg. no. 13). Het register vermeldt de schuilnamen van de auteurs met hun werkelijke namen. Deze unieke uitgave ligt voor u in de boekhandel UITGEVERSMAATSCHAPPIJ J. H. KOK KAMPEN Vervolg van pagina 1 De Zuidafrikaanse minister van bin nenlandse zaken „Pik" Botha heeft zich wat betreft de westerse voorstel- lin in dezelfde bewoordingen uitgela ten. Hij zei dat Zuid-Afrika nog i steeds bereid is die plannen te aan- vaarden, maar waarschuwde de SWAPO haar „terroristische daden" te beëindigen. I Volgens Botha is de guerrillastrijd van de SWAPO ook nadat Zuid-Afri ka de westerse voorstellen had aan- vaard alleen maar heviger geworden. Omgekeerd beschuldigt SWAPO Zuid-Afrika ervan de afgelopen maanden steeds meer „strafexpedi ties" uit te voeren op Angolees grondgebied. Nog nooit echter waren Zuidafrikaanse troepen zover door gedrongen als bij de aanval van don derdag. Een Zuidafrikaanse woordvoerder sprak gisteren van een „beperkte operatie" terwijl een andere zegs man het had over een „spontane, actie". Volgens bronnen in de Nami- bische hoofdstad Windhoek ging het echter wel. degelijk om een goed voorbereide aanval, waaraan drie tot zevenhonderd militairen deelnamen. Behalve op de ijzerstad Kassinga (250 kilometer op Angolees grondge bied) werden acties uitgevoerd tegen SWAPO-stellingen elders, waarbij vliegtuigen en veel materiaal op de grond werden ingezet. Vijf Zuidafri kanen zouden zijn gesneuveld. LONDEN (UPI) - Freddie Laker, de man die met zijn luchttrein de stoot gaf voor een enorme prijsdaling op de luchtlijnen tussen New York en West-Europa, begint op 26 septem ber met een dienst tussen Londen en Los Angeles. Van Londen uit kost een enkele reis 162 dollar, van Los Angeles uit 220 dollar. Het prijsver schil wordt veroorzaakt door de inge wikkelde verrekeningsprocedures in de internationale luchtvaart. Daar om is een dollar „in de lucht" ook niet ƒ2,25 waard maar minstens 2.50 Essentieel bij de luchttrein is dat men pas op de dag zelf kan boeken. Laker heeft hier op de dienst New York-Londen wel succes mee: zijn vliegtuigstoelen zijn voor ruim 77 procent bezet, naar traditionele maatstaven een hoog percentage. Maar de onderzoekers vreesden vol gens de bond dat de patiënten, als men ze in een te vroeg stadium op de hoogte zou stellen van het vrijwillig karakter van hun medewerking niet zo gemotiveerd zouden zijn. Boven dien is voor het onderzoek de mede werking van alle bedrijfsverenigin gen nodig. Om dat te bereiken heeft de federatie van bedrijfsverenigin gen een artikel uit de WAO van stal gehaald, waarin staat dat alle be drijfsverenigingen bij de GMD ge vallen van méér dan dertien weken arbeidsongeschiktheid moeten op geven. Dit artikel wordt echter met instemming van de minister van sociale zaken al acht jaar niet meer gebruikt. Nu wil de federatie volgens de bond plotseling dat de bedrijfsvetenigingen zich weer wel aan deze meldingsplicht gaan houden. Mercurius heeft kritiek op deze ma noeuvre. De bond is tegen het onei genlijke gebruik van de dertiende week-meldingsplicht, wil dat de zaak vanaf het begin open wordt gespeeld en dat de arbeidsongeschikte alle vrijheid van beslissen krijgt. De bond vindt het onderzoek zelf een zinvolle zaak, „maar dan niet op deze manier". Geoorloofd W. Wentholt, bestuurslid van de Fe deratie van bedrijfsverenigingen heeft inmiddels verklaard dat het ondereoek op grond van de wet „al leszins geoorloofd" is. Het bewust WAO-artikel wordt weliswaar niet meer in de dagelijkse praktijk ge bruikt, maar dat wil volgens hem niet zeggen dat er geen uitzonderin gen mogelijk zijn. De federatie is bezig met het opstellen van een brief, die de bedrijfsverenigingen aan de betrokken arbeidsongeschik ten zullen sturen. Volgens Wentholt wordt daarin wel aangekondigd dat de GMD ook enkele vragen zal stel len, die wat los staan van het gebrui kelijke geneeskundige onderzoek en dat aan de betrokkenen zal worden gevraagd mee te werken aan een enquête in verband met een weten schappelijk onderzoek. In de brief zal waarschijnlijk niet staan dat het mogelijk is om medewerking te wei geren. maar degenen die vrezen, dat de mensen als het eenmaal zover is geen „nee" meer zullen durven zeg gen, miskennen volgens Wentholt de zelfstandigheid van de arbeii songe- schikten. Boek Magazine, een kleurrijk maand blad met selekties en hoogtepunten uit de interessantste boeken. U leest't als een bundel korte verhalen. Deze maand: „Het Brieschend Paard" van Rien Poortvliet; „De NaakteMens" van Desmond Morris; „Sexspionage door de Sowjet Unie" van David Lewis; „Aristote- les Onassis" een biografie door een Sunday Times-team; .De Mensenrrfakers" van Vance Packerd en „Licht de Titanic" van CliveCussler. Verder nog een selektie uil de beste inzendingen voor de World Press Photo tentoonstelling dit jaar. Plus 'n eks- klusief interview waarin u MamixGijsen nader leert kennen. Haal 't nieuwste nummer van Boek Magazine vandaag nog. Voor f 3,95 in de Boekhandel Van een onzer verslaggevers HILVERSUM - „De Westerschelde munt uit door een gebrek aan regl^. menten Iedere kapitein k.m. als htj dat wil zonder loods de Schelde bin nenlopen. Het is een aanfluiting voo{ A de veiligheid van de Nederlandse scheepvaart." Dit zei gisteravond de. heer J. M. Bannink van de vereni ging van Nederlandse loodsen in het actualiteitenprogramma Varavisie. „Het percentage onbeloodste sche pen bedraagt in Vlissingen zestien, en in Rotterdam zelfs twintig pro; cent," aldus de heer Bannink. De loodsen willen dan ook, dat er ten aanzien van de Westerschelde een loodsplicht wordt ingevoerd en ver der een meldingsplicht voor het ver voer van gevaarlijke stoffen. Bij de instanties die zich moeteh bezighouden met de veiligheid vart de scheepvaart is een grote versnip pering. Zowel het loodswezen als aë scheepvaartinspectie. rijkswater staat en de gemeentelijke overheden hebben er bemoeienis mee. Hierdoor komt de veiligheid nog eens extra in het gedrang. qr> „Bovendien worden er meer risico's genomen dan aanvaardbaar is." zo' verklaarde de heer Bannink. „vaak veroorzaakt door ongekwalificeerd^ bemanningen. De kwaliteit daarvan - is pertinent slecht, evenals die van veel schepen." UTRECHT (ANP) De Voedings bonden FNV hebben minister Albe- da van sociale zaken gevraagd om uitbreiding van ontslagbescherming bij arbeidsconflicten. Zij menen dat een uitsluitend lijdzame opstelling van gewestelijke arbeidsbureaus tij dens acties in bedrijven de werkne mers onvoldoende zekerheid geeft. Dit heeft een woordvoerder van de bonden gisteren bekendgemaakt. De bonden willen van de minister dat hij de bureaus richtlijnen geeft om ontslagaanvragen van werkne mers die in een bedrijf actie hebben gevoerd met extra zorg te bezien. Wanneer de werkgever niet duidelijk kan aantonen dat er geen enkel ver band bestaat tussen tie gevoerde ac tie en de ontslagaanvraag, moet er geen ontslag worden gegeven. De bonden menen, dat pogingen van werknemers om zich te keren tegen het wanbeleid in hun bedrijf geen aanleiding mogen zijn tot ontslag. De bonden hebben zich tot de minis ter gericht, omdat zij zich zorgen maken over de situatie bij banket bakkerij Boom in Zwolle. Daar heb ben de werknemers eind vorig jaar als protest tegen het beleid van eige naar-directeur G. Boom een aantal weken het bedrijf bezet gehouden. Zij eisten toen van de directeur dat hij de aandelen van het bedrijf aan hen zou overdragen. Boom was tijdelijk van de leiding van het bedrijf ontheven, maar in middels heeft hij het heft weer in handen genomen. Hij ging er gelijk toe over minstens drie werknemers te schorsen. DELFT „Meekijken met Antoni van Leeuwenhoek", dat is een educatieve tentoonstelling tot 19 juni in het Stedelijk Museum „Het Prinsenhof" die op documentaire manier probeert een overzicht te geven van enkele spectaculaire waarnemingen van deze geleerde. Antoni van Leeuwenhoek (1632-1723) sleep ruim drie eeuwen geleden zijn eerste vergrootglazen. Voor die tijd waren deze lenzen van een ongeëve naarde kwaliteit en sterkte. Hij mon teerde ze in eenvoudige handmicro scopen en bekeek daarmee allerlei zaken uit de dode en levende natuur. Zijn microscoop was niet groter dan een lucifersdoosje maar de lens daar van kon toch een vergroting van zo'n 270 maal bereiken. Tijdens zijn onderzoekingen ontdek te hij ook de microben. Van Leeu wenhoek legde zijn waarnemingen uiterst nauwgezet en waarheidsge trouw vast in brieven aan de Royal Society, de Britse Academie van We tenschappen. in Londen, waarvan hij in 1680 lid werd. Zijn wetenschappe lijk werk trok de aandacht van de geleerden uit die dagen en een stroom van geïnteresseerden heeft Van Leeuwenhoek bezocht om door zijn microscopen te kunnen kijken. Op de expositie, die werd samenge steld door een werkgroep die als doel heeft het werk en het leven van An toni van Leeuwenhoek onder de aan dacht van een groter publiek te bren gen, worden door middel van video programma's bepaalde facetten van de waarnemingen van Van Leeuwen hoek belicht. Daarnaast wordt op iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur de gelegenheid geboden „mee te kijken" met Van Leeuwen hoek. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur, zon en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM Schilderijen van Ju lio Moreno. Jimmy Smith Rodriguez. Cecilia Boisier, Irene Dominguez en Carlos Vasquez en grafiek van Guil- lermo Nunez, Victor Contreras en Victor Jara zijn nog tot 21 mei te zien in het Stedelijk Museum. Hoog straat 112, Schiedam. Al deze kun stenaars zijn uit Chili gevlucht na de V Uw advertentie in wordt door 355 000 koopkrachtige Nederlanders gelezen. J advertentie UNIEKBOEK-TOP-TIEN Oe tien meest gekochte boeken in april t970 1 Daphne du Maurier JAMAICA INN 1 19.90 (Van Holkema Warendort) 2 Vivian Voss IENE MIENE VUTTE kinderen van alle tijden 19.50 (Fibula-Van Dishoeck) 3 Herman van Veen ..GEBONDEN 12.80 (De Gooise Uitgeverrj) 4 Rien Poortvliet/Wil Huygen LEVEN EN WERKEN VAN DE KABOUTER 51.50 (Van Holkema A Warendort) 5 Jaap A M Kramer/Theo Kampa/Peler Los VETUS VAARGIDSEN 3 delen Pd M4.9S (De Boer Maritiem) 6 HET AVONTUUR VAN DE ZEE 57.— (National Geographic Socety/De Haan) 7 Bob Tadema Sporry DE GESCHIEDENIS VAN CHINA 15- (Fibula-Van Dishoeck) 8 Arne van O nek HET GOURMET PARTYBOEK 5.50 (Van Dishoeck) 9 Dick Laan PINKELTJE EN HET VERDWENEN KINOERCIRCUS 6,75 (Van Holkema 4 Warendort) 10 Michael Bond PADDlNGTON-panoramaboek 12.90 (Van Reemst) TOP-TIP VOOR MEI R Scarry HET GROTE KNUTSELBOEK VOOR KLEUTERS 14.50 (Van Reemst) (Verknigbaar n elke boekhandel Tienduizenden mensen in ons land lijden aan psoriasis of schubvlecht; een hardnekkige huidziekte, die zich kenmerkt door het ver schijnen van rode plekken die zilverwitte schil fertjes afscheiden. Het is een ongevaarlijke, maar psychisch zeer belastende aandoening. Patiënten, die de aan doening in lichte mate hebben wat schilfe ring op de hoofdhuid, ellebogen en knieën kunnen er zonder veel moeilijkheden mee le ven. Maar psoriasis-patiënten bij wie de sporen van de huidziekte duidelijk zichtbaar zijn, kun nen zich zeer geremd voelen in het contact met anderen. Ondanks het ongevaarlijke en niet- besmettelijke karakter van de aandoening kan psoriasis bijvoorbeeld een belemmering vor men bij het aangaan van een relatie. En zo kan een op zichzelf ongevaarlijke kwaal veel ver driet en frustratie tot gevolg hebben. De oorzaak van psioriasis is niet bekend, de geneeswijze wèl: bestraling met ultra-violet licht en zonnebaden al of niet gecombineerd met medicamenten laten de aangetaste plek ken weer verdwijnen. Helaas is dat vaak tijde lijk. Na verloop van tijd komt de psoriasis weer terug. Ondanks een tekort aan bestralings-appara- tuur kan de aandoening in Nederlandse zieken huizen worden bestreden, maar met het nemen van zonnebaden is het uiteraard in ons rege nachtige kikkerland niet best gesteld. Maar ook daarvoor is er een oplossing. Sinds enkele jaren is er in het Israëlische Ein Bokek aan de Dode Zee een kuuroord voor psoriasis-patiën ten. Biedt de Dode Zee-kuur nu aan iedere psoria- sis-patiênt een oplossing? Zeer ten dele. Om te beginnen beidt de Dode Zee-kuur net als de andere behandelingen geen afdoend resultaat. Bovendien ligt er voor veel mensen die in ieder geval een aantal maanden of langer van hun kwaal verlost willen zijn, een levensgroot finan cieel probleem. De Dode Zee is niet naast de deur en wie betaalt de reis en de behandeling? Het ziekenfonds in geen geval, maar sinds kort bestaat er voor de zware psoriasis-patiënten een mogelijkheid om via de bedrijfsvereniging een beroep te doen op de Algemene arbeidson geschiktheidswet. Dat een dergelijk beroep niet automatisch een tegemoetkoming in de kosten oplevert heeft mevrouw S. onlangs ondervonden. De bedrijfs vereniging stelt strenge eisen en de lotgevallen van mevrouw S. zijn in dit verband illustratief. Deze mevrouw leed sinds 1963 aan psoriasis. In het tijdvak 1967-1971 werd zij daarvoor vier maal in een ziekenhuis opgenomen. In 1974 volgde opnieuw een opname, maar een jaar later was het weer mis. Haar huid was nu zo ernstig aangetast, dat ze stopte met werken. Goede raad was in dit geval letterlijk duur, want ze besloot de psoriasis-kuur aan de Dode Zee te volgen. De kuur had een verrassend goed resultaat en aanzienlijk opgeknapt her vatte zij haar arbeid. De rekening 2546 gulden stuurde ze naar de bedrijfsvereni ging, want, zo redeneerde mevrouw S.. de be drijfsvereniging is op grond van de arbeidson- geschiktheidsvereekering bevoegd aan mij voorzieningen toe te kennen tot behoud, her stel of ter bevordering van de arbeidsgeschikt heid. Aangezien de Dode Zee-kuur duidelijk heeft bijgedragen aan mijn herstel, is het niet meer dan billijk dan dat ik een vergoeding krijg." „Nee, zo liet de bedrijfsvereniging weten, wij kunnen die vergoeding niet toekennen, omdat het in uw geval heeft ontbroken aan een stren ge medische indicatie." Mevrouw S. vond dat er medisch gezien redenen genoeg waren voor haar tocht naar de Dode zee en ging tegen deze afwljzin in beroep. De Raad van Beroep stelde haar in het gelijk en beval dat de bedrijfsvere niging de kosten voor de kuur moest betalen Nu ging de bedrijfsvereniging in hoger beroep en zo kwam de zaak bij het hoogste rechtscolle ge: de Centrale Raad van Beroep Voor de eer trale raad voerde de bedrijfsvereni ging aan dat slechts in bijzondere gevallen tot een vergoeding wordt overgegaan En van een bijzonder geval kan volgens de bedrijfsvereni ging slechts worden gesproken indien er een strenge medische indicatie tot het volgen vah de Dode Zee-kuur aanwezig is. Maar wat is dan een strenge medische indi catie? Daarvan kan pas worden gesproken, zo ver volgde de bedrijfsvereniging, wanneer de psori- asis-patiënt regelmatig in het ziekenhuid is opNgenomen. De frequente ziekenhuisopname vormt een aanwijzing voor de ernst van de kwaal èn voor de mate waarin andere behande lingswijzen een gunstig resultaat hebben gehad. Vervolgens overhandigde de bedrijfsvereniging een brief van het adjunct-hoofd medische on derzoek van de Gemeenschappelijke Medische Dienst. Deze arts liet weten: „Ziekenhuisopnamen ten behoeve van psoriasis zijn frequent te noemen wanneer deze ieder jaar of iedere twee jaar nodig zouden zijn. "Nu deze uitspraak eenmaal op tafel lag, kon de bedrijfsvereniging volstaan met het maken van een eenvoudige rekensom. „Mevrouw S. is tot 1971 vier maal in een ziekenhuis opgenomen geweest en daarna nog éénmaal in 1974. Hieruit blijkt dat mevrouw S. gedurende de laatste vier jaar voordat zij in 1975 haar Dode Zee-kuur volgde slechts een maal een ziekenhuisopname heeft ondergaan", aldus de bedrijfsvereniging. De conclusie ligt voor de hand. „Het aantal ziekenhuisopnamen is niet freqeunt te noemen, zeiden de sociale verzekeringsmannen, zodat een strenge medi sche indicatie tot het volgen van een Dode Zee kuur ontbreekt en dientengevolge niet tot ver goeding van de kosten dient te worden overge gaan." Daarmee was het verweer van de be drijfsvereniging nog niet af. Zes maanden na haar terugkeer uit Isra* kwam de psoriasis bij mevrouw S. weer terug en opnieuw moest zij haar werkzaamheden onderbreken. De be drijfsvereniging leidde hieruit af dat het resul taat van de Dode Zee-behandeling niet aan zienlijk beter was dan van de behandeling in het ziekenhuis In beide gevallen trad er na ongeveer zes maanden een verergering van haar kwaal op. Met andere woorden: Mevrouw S. had zich haar dure reis kunnen besparen omdat de resultaten niet verschilden van een behandeling in een Nederlands ziekenhuis. Die twee argumenten geem frequente ziekenhui sopname en geen betere resultaten gaven ook voor de een trale raad de doorslag Me vrouw S kreeg geen vergoeding van de kosten Haar schrale troost is dat met de moderne bestralingsmethoden inmiddels zeer redelijke resultaten Worden geboekt, ook al is en blijft de verbetering meestal van tijdelijke aard iWnai«>«w>w militaire staatsgreep in september 1973. Ze wonen verspreid over heel Europa. De werken op de tentoon stelling zijn in ballingschap gemaakt en de meeste hebben direct betrek king op de gebeurtenissen in Chili sinds die tijd. Er zijn ook wandkleedjes. regelrecht uit Chili afkomstig, die daar ge maakt worden door vrouwen van wie de man gevangen, gedood werd of vermist is. Het is wonderbaarlijk te zien hoe deze vrouwen met simpele* hulpmiddelen als wat lapjes enj draadjes wol op zo n pakkende ma nier de schrijnende situaties uit haar dagelijks leven onder het bewind- - van Pinochet weten uit te beelden :,k - De tentoonstelling wordt aangevuld door een serie aWiches uit de tijd van Allende en door een aantal foto' s s n u De Japanse kunstenaar Nakamura, die al eerder zijn kennis omtrent drukrasters liet zien in de ook in ons land veel getoonde map „100 glimla chen van Mona Lisa" laat nu. van 8 mei tot 16 juni in de Print Gallery, Pieter Brattinga, Prinsengracht 628, Amsterdam, zijn bewerkingen van een dertigtal prenten van zijn beroem de landgenoot Hokusai (1760-1849) zien. Als basis voor zijn bewerking heeft Nakamura de traditionele patro nen voor kimono's gebruikt. Met deze patronen heeft hij de bladen van Ho kusai opnieuw gedrukt. Het resultaat is zeer bijzonder wat betreft de kleur stellingen en geeft een geheel nieuw zicht op de beroemde houtsneden van Hokusai. Dagelijks van 10 tot 17 uur. zondag van 12.30-17.00 uur Twee stageweken oude muziekinstrumenten -o RIJSWIJK Onder auspiciën van het Centre Nationale d'Animatiotl Musciale et d'Action Culturelle et Médoc bestaat te Bordeaux (FranfT~ rijk) van 11 tot 19 en 20 tot 28 juli de mogelijkheid voor het volgen van stages op het gebied van oude mu ziekinstrumenten (blokfluit, renais- sance-lult en blaasinstrumenten, ba- rok-hobo, orgelposltief, clavecimbel. gamba, barok- en renaissance-fagoti en koorzang en -directie Inschrijving bij Direction Régionale de la Jeunesse et de sports, Cltê Aministrative BP 33090 Bor deaux Cedex, waar ook inlichtingen kunnen worden verkregen. advertentie HET NEDERLAIDS KAMERORKEST A H oen klem orkest groot kan tijn 12 COKCEBTEH onderverdeeld ler.ei O .4 en 5 concerten o» 7, S en 9 concerten

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9