iZ: beker zonder glans Beleid ontbreekt voor basketbalploeg Heracles geholpen met Twentse samenwerking Excelsior blij met C-spelers Feyenoord ffer van Henk van Rijnsoever velt Ajax Ondanks benoeming Tom Quinn lutsaars rinnaar 1 N-Holland Vierde periode- titel op het spel 3DAG 6 MEI 1978 SPORT Trouw/Kwartet 31 Matty Verkamman TERDAM Voor de eerste keer in haar bestaan heeft de KNVB-beker in de wacht gesleept. Een triomf zonder j behaald in een aanvankelijk weinig spektaculair eindtref- Sad in de uren voorafgaande aan fale overigens heftige discussies rd inzake de positie van trainer wan der Hart. Werkgevers (de Reders Molenaar) en werkne- ide voltallige selectie en de JJsche staf) bleken daarbij lijn- tegenover elkaar te staan. De sijaalverschaffers van de voetbal- loting waren niet van plan om de 4^ig ter discussie staande oefen- jter zo maar te laten vallen. De 1 idschap tussen de broers en de «international stond een dergelij- "tendelwijze vooralsnog in de weg. 37dat dan tot ongenoegen van de '6 rs die er geen heil meer in zien net Van er Hart door te gaan. isiarts Jimmy van Rompu en 2 therapeut Ted Troost denken er over. Beiden stelden zelfs hun lies beschikbaar indien Van der sTf toch zou aanblijven. Tot een lüeve uitspraak kwam het ech- liet. 's Middags werd besloten Ie discussie in het Spaanse Ma- voort te zetten, waar de Alk- rders een dag na de finale leer een replay op zondag uiter- niet noodzakelijk was hun antie)tenten zouden opslaan. et veld leken al die spanningen ■nigszins aan de oppervlakte te ,634en AZ was weliswaar van zins r zonder complexen een aardige 575 trijd van te maken; waarbij het 3*5 volle de medewerking van Ajax 522 ot. Maar tot flitsende acties a* men Van Hanegem en co maar 65 adisch. —"(was beide ploegen bepaald wel te zien dat men zich voor vol- seizoen al van Europees beker- >al (UEFA Cup) had verzekerd, lan met name aan Ajax. Wan- er maar even een mogelijkheid werd er door de Amsterdam voor de aanval gekozen. Ajax veel geacheveerder te werk met m Tahamata. Tscheu-la-Ling, ik Arnesen en van achteruit ook ïich prima ontwikkelende Pim IDord in goedogende hoofdrollen, spel was opportunistischer van en vooral wanneer het de be ling was om centrumspits Kees t te bereiken. De Argentinië-be- ,ker had trouwens te kampen met oldoende bezette vleugels. Van ik van Rijnsoever vertrok amper goede bal. terwijl Bert van Mar lt evenmin in vorm was. mvan Hanegem kon als achterste l|n van het middenveld en boven in met tegenstand van Dick loenaker kampend, nauwelijks ten breken. En Jan Peters en fcten Nygaard legden ook niet pds dat raffinement in hun acties, fcr ze in potentie toch over be- jkken. De bedoelingen van Ajax (den meer door variabele gedach- i getypeerd dan die van AZ. Daar- ist werkte AZ nogal eens de irrita- van het publiek door harde acties jvenkamp en Peters) ten nadele i vooral Ling. de eerste helft verschafte Ajax h ook de beste kansen. Ofschoon ir eerst enige medewerking van tro Johnny Metgod voor nodig De HAVO-scholier zag bij een !gspeelbal Ruud Geels volledig het hoofd; Meskovic trapte in emis v/eg. Later had de Joegosla- he doelman er andermaal goed fen met Ajax, waarvoor het goed gevulde Amsterdamse Olym pisch Stadion pas na de hervatting warm kon lopen. Een doelpunt van de later vervangen Henk van Rijnsoever bleek in die tweede helft voldoende om het betere en meer aanvallende Ajax op de knieën te krijgen. Een van de vele aanvallen van Ajax. die in de bekerfinale tegen AZ'67 zonder resultaat bleef. Ruud Geels (links) strandt op Arntz en Metgod (rechts) middellijk herstelde en sterker blééf. Maar zoals het zo vaak gaat in het topvoetbal, de minste ging wel met de eer strijken. Heel AZ feteerde de van dichtbij scorende Van Rijnsoever, maar een bedankje in de richting van de hopeloos over de bal stappende Sö- ren Lerby was evenzeer op zijn plaats geweest. het oog in toen Ling vrij voor hem opdook. Met onzuivere afstands schoten van Ling en Geert Meijer onderstreepte Ajax in die periode z'n overwicht. Ajax' probleem was ech ter dat het overwicht niet in klinken de munt vertaald kon worden. Ivic reageerde merkwaadig op de te genslag. Smaakmaker Ling moest hal verwege het veld ruimen voor de loper Erkens. AZ zal halverwege hebben beseft dat- het blij mocht zijn met de 0-0 stand. Maar om enig uitzicht op de KNVB- bokaal te behouden, moest de ambi tieuze miljoenenformatie de spelopvat ting wel herzien. Dat gebeurde ook, zo leek het direct na de hervatting. Het leidde na twaalf minuten ook tot een onverdiende achterstand voor Ajax. Bovendien, omdat de Ivic-brigade zich na de Alkmaarse speldeprikken on- AZ leefde even op door de goal. het geen Metgod er niet van weerhield om via zenuwslopende terugspeelballen met vuur te blijven spelen. De matig georganiseerde Alkmaarse afweer was kort voor de goal van Van Rijnsoever ook aan een doorboring ontsnapt. Meijer soleerde zich vrij tot op de doel lijn, durfde echter niet binnen te schie ten, waarnaGeels' inzet smoorde. In de slotfase kwam Ajax nog enkele malen dicht bij de gelijkmaker, maar die treffer en daarmee de ver lenging en mogelijk de zondag op nieuw een miljoen aan recette ople verende replay zat er niet meer in. Ajax: Schrijvers: Zuldema, Krol. Van Dord; Ler by. Schoenaker. Tahama. Arnesen (Everse). Ling (ErkensGeels. Meijer Z'67: Meskovic; Amtz. Spelbos. Metgod, Hoven- kamp; Peters, Van Hanegem, Nygaard, Van Rijnsoever (Ursem). Kist, Van Marwijk (Ver- heyeni. door Bob Lieshout jANDAM Henk Mutsaars heeft Ronde van Noord-Holland voor lateurs gewonnen. In de slotrit 0 Den Helder naar Zaandam werd vierde, maar hij kwam ruim an- rhalve minuut eerder binnen dan Iddy Nieuwdorp, die na de tijdrit n gistermorgen met een voor tong van 12 seconden op Mutsaars leiding had. Mutsaars werd te- ïs winnaar van het puntenklasse- nt. terwijl zijn ploeg het ploegen- ssement won. Barend Huveneers ;evierde in de laatste etappe. De tlrit was gistermorgen gewonnen Nor jan van Houwelingen. flafell - De Belg Willy Teirlinck 0 eft de tiende etappe van de Ronde g h Spanje gewonnen. Hij legde de o I kilometer van Tortosa naar Cala- ■jl af in vijf uur 32 minuten en 2? Ofconden. Tweede werd de Span- oird Jesus Suarez-Cuevas op zes ponden. De Belg Ferdi van den o lute eindigde als derde en behoudt leiding in het algemeen klasse- fent 5 est Berlijn Evenals in de eerste 0#ppe, is Gerrit Pronk in het eerste 2 el van de tweede etappe van de 7 er etappewedstrijd voor amateur- stlrenners in West-Berlijn een tijd- over 33 kilometer, de beste Neder- 0|)der geworden. Pronk eindigde als Jfde gramma erste Divisie imoJT Vlaardingcn-FC Dordrecht i520rortuna SC-Excclsior ft Groningcn-SC Amersfoort Wagen ingen 0 43r'"em ll-SC Camkuur eelrt Den Boseh-Vccndam 8 4|Py'm,,nd Sport-De Graafschap 3 «jEindhovcn-M V V AMSTERDAM Het mag langzamerhand genoegzaam bekend worden verondersteld dat de KNVB een wat merkwaardig beleid ten opzichte van zijn bondscoaches en hun aanstellingsperiode, voert Men werkt liever met zogeheten supervisors, die door drukke werkzaamheden bij een buitenlandse club niet in staat zijn de Nederlandse competitie adequaat te volgen, dan met een coach, die louter en alleen voor het Nederlands team bezig is. Het moet voor de KNVB prettig nieuws zijn geweest te vernemen dat men in deze politiek niet meer alleen staat. Sterker nog, dat de jonge, immer dynamische Nederlandse Basketball Bond, het in dit opzicht nog veel bonter weet te maken. Voor de wedstrijden voor de enigs zins obscure Decio Scuri-Cup, heeft de NBB zich. voor de periode van niet minder dan zes weken, weten te verzekeren van de diensten van Tom Quinn. Een beleid dat duidelijk gericht is op de korte termijn, hetgeen nog eens extra geïllustreerd wordt door het gegeven, dat men geen idee heeft, wie de ploeg moet coachen op een toernooi in Griekenland in de eerste week van juli, laat staan voor de nu al befaamde China-trip, indien die althans nog doorgaat nu de Stich ting Sporttotalisator het verzoek om subsidie heeft afgewezen. Allemaal een uitvloeisel van een op merkelijke regenten-mentaliteit bij de verantwoordelijke bestuurders. Om dit te begrijpen dienen we terug te gaan naar het. ondanks de onge kende zevende plaats, zo ongelukkig verlopen Europees kampioensxchap van september vorig jaar. Na afloop van dat kampioenschap maakte Jan Dekker, namens eemgroep van zeven spelers bekend, dat men niet verder onder coach Jan Janbroers, wiens contract afliep, wenste te spelen. Deze had volgens de zeven spelers niet alleen uit technisch en tactisch oogpunt gefaald, maar vooral op het gebied van de menselijke relaties, zodat er voor de toekomst geen ver trouwensbasis meer aanwezig was. Deze actie van de spelers bracht de NBB, althans volgens de NBB, in een lastig parket. Moest men op de eisen van de spelers ingaan, temeer omdat zij de belangrijkste spelers van het team waren, of moest men Janbroers toch weer opnieuw benoemen, aan gezien hij goedkoop was en voldeed aan het voor bepaalde clubs zo be langrijke criterium dat de bonds coach geen clubcoach mocht zijn. Nadat een aantal persoonlijke ge sprekken met de betrokken spelers, bedoeld om de gemeenschappelijke boycot te doorbreken, gefaald had een oplossing te brengen, werd Jan- broers toch opnieuw benoemd. Met de motivatie, dat Janbroers door al lerlei problemen niet de kans had gekregen zijn technisch en tactisch kunnen te bewijzen Terwijl op de achtergrond duidelijk meespeelde dat spelers, hoe goed ook, niet moes- Tom Quinn ten denken dat ze enige invloed zou den mogen uitoefenen op het prero gatief van het bondsbestuur aan gaande de benoeming van een bondscoach. De beslissing negeerde volkomen de ernstige menselijke problemen, die de spelers hadden aangevoerd en pakte dan ook verkeerd uit On danks de mededeling van voorzitter Jan Berteling, dat er heus wel spe lers onder de zeven zouden zijn. die zouden bezwijken voor de verlokkin gen van een tripo naar China, wisten de spelers het front gesloten te hou den en later waren ze zelfs in staat andere, wel geselecteerde spelers, te overtuigen van het belang met hen gemene zaak te maken. Het resul taat was dat de NBB onlangs voorde verlangens van de spelers door de knieën ging. Niet omdat men over tuigd was geraakt van de juistheid van de argumenten van de spelers, maar omdat het, door twee Europese kampioenschappen zo moeizaam verworven prestige van de bond, op de tocht kwam te staan. De dreiging werd immers zeer reeël dat Neder land aan de Decio Scuri-Cup zou gaan deelnemen met een team, dat weliswaar in de eerste divisie geen slecht figuur zou slaan, maar dat door landen als Israël en Italië, kans loos van het veld zou worden geveegd. Het einde van Janbroers betekende wel dat men toen op korte termijn een nieuwe bondscoach moest zien te vinden. Zoals altijd, wanneer men het in Nederland over goede coaches heeft, passeerde de naam van Tom Quinn. die in de twee jaar bij Fla mingo's furore had gemaakt, de re vue. Toch maar eens gebeld naar het verre Zweden en ja hoor, Quinn wil de wel. Hij had de eerste zes weken toch niets te doen en zo kon de NBB vorige week met enige ingehouden trots bekend maken dat Tom Quinn de nieuwe bondscoach van het Ne derlands team is. Een gelukkige beslissing? Voor de lange termijn natuurlijk niet. maar laten we eerlijk zijn, een sportbond kijkt nooit veel verder dan de eigen neus lang is en wanneer we hier rekening mee houden, is de keuze van Quinn echt niet de slechtste Tom Quinn heeft in de vier jaar dat hij nu in Europa is, bewezen een van de beste Europese coaches te zijn. Niet alleen bracht hij vorig seizoen Racing Mechelen, ten koste van het zoveel rijker gedoteerde Amstel veen, in de finale-poule van de Euro pa-Cup I. dit jaar werd hij met SBBK, wederom vanuit de underdog positie, kampioen van Zweden. Bo vendien is Quinn een coach die spe lers weet te motiveren en die boven dien snel prestaties kan leveren, en dat mag ook wel, want er zijn maar liefst vijf trainingen voor het Neder lands team gepland, voordat aan het grote werk wordt begonnen. Nog maals, voor een kat in het nauw, was de benoeming van Quinn. helemaal niet zo'n rare sprong van de NBB, maar zou het nou echt niet verstan diger zijn geweest, wanneer de NBB de bezwaren van de spelers au sé- neux had genomen en op zoek was gegaan naar de coach, die de ploeg kan leiden naar de Olympische Spe len van Moskou, dezelfde doelstel ling waarmee men de arme Jan- broers had opgezadeld? door Matty Verkamman Morgen valt in de eerste divisie de beslissing over het vierde periode kampioenschap. Wageningen staat er achter PEC Zwolle en MVV (die eerder al een periode pakten en nog altijd strijden om de „directe" pro motie naar de eredivisie) met 11 pun ten uit de reeks van 8 duels nog het beste voor. Dc kans is echter groot dat de club van trainer Franz Kon er alsnog wordt gepasseerd door Hera cles of Excelsior, die beide 10 punten uit 7 duels vergaarden. Heracles heeft op papier de gemak kelijkste opgave, een thuiswedstrijd tegen SVV. Voor Excelsior wordt het een zware uitwedstrijd bij Fortuna SC. dat met Wageningen en Excelsi or ook nog gebrand is op de derde plaats, die bij de promotie van PEC Zwolle of MVV eveneens recht geeft op deelneming aan de narompetitic die in de periode 18 niei-4 juni wordt afgewerkt. Op de dag vóór één der laatste beslis singen in het betaalde voethal. wor den de mogelijkheden van Heracles en Excelsior bekeken. Twee niet al Ie kapitaalkrachtige clubs, die een ding gemeen hebben: niet in het minst spelen zij in de vierde periode een belangrijke rol dank zij de in breng van spelers die (tijdelijk) door twee topclubs welwillend werden af gestaan. Zo sloot Heracles een at tractief handeltje met FC Twente en leende Excelsior op gunstige voor waarden bij Feyenoord. ALMELO Vorig jaar nog streed Heracles met FC Dor drecht, SVV en SC Amers foort op de bodem van de eerste divisie. De Almelose club was in de loop der jaren diep weg gezakt. De herinne ring aan vroeger toen Hera cles de trots van het Twentse land was, vervaagde meer en meer. Een gemiddeld aantal toeschouwers van 1950 vorm de vorig seizoen het stille symbool van het verval, dat tot de alleronderste plaats van het betaalde voetbal reikte. In dat jaar. waarin Heracles, spor tief gezien, op sterven na dood was, werd achter de schermen evenwel de basis voor een fleuriger toe komst gelegd. Er werd besloten tot een nauwe samenwerking met naaste buur FC Twente. Heracles werd een soort van kweekvijver voor de Twentse topclub. FC Twen te zelf „betaalde" in de vorm van routiniers die niet meer en jonge talenten die nog niet op een vaste plaats in de equipe van trai ner Spitz Kohn mochten rekenen. Nu, een jaar later, lééft Heracles weer. Het bestuurslid Fred Hoog straten die erg actief was inzake het zo sterk gewijzigde spelersbe stand, zegt niet zonder trots: „De zaak is hier inderdaad opgebloeid. Tegen SVV verwacht ik tussen de zeven- en achtduizend tóeschou wers." Heracles' situatie van dit moment: de club heeft het aantal winstpun ten in vergelijking met vorig sei zoen al meer dan verdubbeld (nu 34 punten uit 34 wedstrijden, toen 15 uit 36), is zodoende tot een goede eerste divisie-middenmoter uitge groeid, heeft dus uitzicht op de vierde periodetitel, heeft de kijkcij fers van 1950 naar een kleine 4000 per wedstrijd opgetrokken en is schuldenvrij. Een vruchtbare ont wikkeling derhalve. Hoogstraten zet de zaken nog eens op een rijtje: „We hadden van FC Twente eerder doelman Mare de Mare de Clerck: van de Twen- te-bank naar Heracles. Clerck al geleend. Later kwamen Kalle Oranen, Rob Poell en Eddy Titulaer daar nog bij. Maar ook de goede relatie met Go Ahead lever de ons nog enkele spelers op. Dat was mede nog een uitvloeisel uit de periode-Peter Stephan (die ooit bij Heracles voetbalde) bij Go Ahead. Zodoende kregen we de beschik king over Ruud Geestman ver trekt na dit seizoen ais assistent trainer naar Go Ahead Herman Voshaer, Wiebe Vos en Geke van Dijk." Al met al was er sprake van een praktisch nieuwe selectie. Heracles haalde 25 nieuwe spelers binnen, terwijl er 20 van de oude ploeg vertrokken. Mogelijk kan trainer Hennie Hollink zich straks ook nog verheugen over de komst van de Twentse ex-international Theo Pahlplatz. Hoogstraten: „Ik heb ge hoord dat Pahlplatz straks nog maar voor twee clubs wil spelen, FC Twente of Heracles. Wij zouden hem er natuurlijk graag bij willen hebben. Maar of dat te verwezenlij ken is? Pahlplatz is full-prof, ter wijl wij in feite met betaalde ama teurs werken." Het heeft er overigens de schijn van dat Heracles tot dusverre het meeste baat heeft bij de samenwer king met FC Twente, en in mindere mate met de Twentse voetbalbond en Go Ahead. Hoogstraten echter. ..De samenwerking met FC Twente richt zich toch voornamelijk op ons C-team. Vroeger was de verhouding tussen Heracles en FC Twente nog al zwart-wit, nu spelen we elkaar juist de bal toe. wanneer er in de regio talenten zijn. Zo wisselen de technische mensen van beide clubs eens per maand gegevens uit. An derzijds is het ook voor FC Twente voordelig dat De Clerck zich bij ons zo goed heeft ontwikkeld. Mare staat nog altijd onder contract bij FC Twente, maar bij ons fungeert hij toch min of meer als een adver tentie. Je weet maar nooit of daar kopers op af komen, hoewel Hera cles dat uiteraard niet hoopt." De relatie met geschenken toe van FC Twente (de club wordt net als FC Twente ook gesponsord door het Enschedese reisbureau van Twente's voorzitter Ferry Fransen i leidt wellicht dit jaar nog tot eredi visievoetbal. Heracles heeft goede hoop op de vierde periodetitel. en het zou niet de eerste keer zijn dat de laatste periodekampioen met een doorstoot naar de topklasse Hoogstraten daar over: „Eerst die periodetitel nog natuurlijk. De ere divisie? Het zou mooi zijn. maar eerlijk gezegd denk ik dat we er speltechnisch en organisatorisch nog niet klaar voor zijn. Ander zijds: als ik zie hoe Vitesse en Vo- lendam het er met een enkele aan koop van af hebben gebracht, dan hoeven wij ook niet te wanhopen. Maar het is zeker zo. dat clubs als PEC Zwolle. FC Groningen en MW in organisatorisch opzicht eerder eredivisieclubs zijn dan He racles." Ook al lukt de grote stap niet, dan nog heeft Heracles een prima sei zoen achter de rug. Hoogstraten: „We hebben toch een beetje histo rie geschreven. MW en Hceren- veen hebben we van een periodeti tel afgehouden. MW hebben we ook uit de KNVB-beker gewipt en nu valt de beslissing voor de vierde periodetitel (mede) weer in Al melo." ROTTERDAM Als geen andere club in de eerste divi sie verlangt Excelsior naar de aantrekkelijke recettes, die deelneming aan de na-compe titie met zich mee brengt. Het ondergeschoven kind van het Rotterdamse profvoetbal, kan een extraatje best gebrui ken. Want de verliezen zijn dit seizoen opnieuw aanzienlijk. Jaap Bontenbal, de voorzitter van de Kralingse club. houdt zich nog enigszins op de vlakte waar het de tekorten betreft. Hij zegt: „Wan neer we ons weten te plaatsen voor die na-competitie dan wordt het verlies toch weer aardig ingedamd. Daarom wil ik nu liever nog geen cijfers noemen. Maar uiteraard, het gaat Excelsior niet voor de wind. Het gaat al niet goed met de gesub sidieerde clubs in het betaalde voetbal, laat staan met een met- gesubsidieerde club als Excelsior." Met de nodige kunstgrepen weet Excelsior zich voorlopig nog te red den in het betaalde voetbal. De inbreng van enkele sponsors is daartoe echter inmiddels een zaak van het grootste belang geworden. Het was dan ook niet verwonderlijk dat een onlangs verschenen advies rapport van de commissie „betaald voetbal Rotterdam" op samenwer king tussen Sparta. Feyenoord (bij die clubs gaat het tenslotte ook niet florissant) en Excelsior aan drong. In dat rapport kwam Excel sior er bepaald niet goed van af, zo constateerde de aanhang van de club. Volgens velen wezen de advie zen te zeer in een voor Excelsior niet zo vriendelijke richting. Bon tenbal daar over „Het algemene advies was dat de clubs op tech nisch gebied moesten samenwer ken Daarbij is misschien bij een aantal mensen het idee ontstaan dat Excelsior alleen nog als een opleldingsinstituutje mocht blij ven fungeren Ja. daar voelt Excel sior natuurlijk niets voor Van mijn kant ben ik echter nooit tegen het Dick Ernst: van de Feyen- oord-bank naar Excelsior. plan geweest om Excelsior gedeel telijk als een zogenaamde kweek vijver te laten fungeren. Daar heb ben we dit seizoen tenslotte goede ervaringen mee opgedaan. Dick Ernst en André Stafleu kwamen bij Feyenoord nooit verder dan het C- team. nu hebben zij zich bij Excel sior goed ontwikkeld. Het mes snijdt dan aan twee kanten. Excel sior heeft plezier van die spelers, terwijl Feyenoord een beter beeld van die jongens krijgt wanneer ze op ons niveau spelen." Bontenbal had meer moeite met het advies om Sparta en Excelsior in de t oekomst op één accommoda tie onder te brengen. „Dat lag emo tioneel erg moeilijk Sparta wil niet van Spangen en Excelsior niet van Woudestein. Daar lag het wezenlij ke probleem, want dat rapport ging wel degelijk uit van drie betaalde clubs in Rotterdam, zoals CRM nu van 37 clubs uit gaat Wanneer het aan Excelsior ligt dan' mag Feyenoord dus ook In de toe komst talentrijke spelers op Wou destein blijven droppen. Bonten bal: „Ik heb de indruk dat Feyen oord inmiddels z'n visie op dit soort transacties een beetje heeft gewij zigd. Het is ook het gevolg van het feit dat alle partijen nu bereid zijn om met elkaar samen te werken. Ik vind die zaken met Ernst en Sta fleu concrete stappen in de goede richting." Overigens zal Excelsior na dit sei zoen de veelbelovende verdediger Stafleu weer naar Rotterdam-Zuid zien vertrekken. Bontenbal: „Feyenoord heeft hem een zodanig gunstig contract aangeboden, dat hij zeker niet zal aarzelen om te tekenen. Het nieuwe contract van Ernst ken ik niet. maar uit bepaal de reacties heb ik begrepen dat hij mogelijk bij ons blijft." In de gegeven omstandigheden Is het inmiddels de vraag in hoeverre het armlastige Excelsior via moge lijk na-competitievoetbal naar pro motie moet verlangen. Twee keer eerder maakten de rood zwarten de stap Eerst duurde het verblijf in de eredivisie drie jaar. vervolgens twee seizoenen Bontenbal: „We zijn een voetbalclub en de sportie ve wetten schrijven voor dat Je altijd naar het hoogste moet stre ven Je kunt niet van Je spelers verlangen dat ze zich niet zullen inzetten in zo'n na-competitie. Pro motie zou problemen met zich mee brengen. Maar die moesten we dan maar onder ogen zien en vervol gens naar een oplossing proberen te zoeken." Bontenbal rekent in dat geval op nieuwe hulp van de sponsors. „Pro motie zou ongetwijfeld weer nieuw enthousiasme los maken. Vla een anonieme sponsor in Gouda kon den we dit seizoen Leen Swanen- burg van FC Den Haag aantrek ken. Die man is zo begaan met het wel en wee van Excelsior dat hij in het geval van benodigde verster king mogelijk weer eens gaat pein zen en puzzelen."

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 29