I loedsporen in zuiden Libanon nog niet uitgewist it brieven van lezers Tijdelijke vrijstelling van ondernemingsraad De Koninklijke/Shell Groep steunt apartheid ilestijnen niet vernietigd door Israëlische inval SER over bijzonder onderwijs British Leyland x heet voortaan BL Aan de houders van aandelen KONINKLIJKE/OLIE. Oproep van Pax Christ! Nederland en Stichting Werkgroep Kaires. .G 6 MEI 1978 TROUW/KWARTET 15 lanc la r James Dorsey :hta Dellah Bijna elf jaar nadat Israël de Arabische rs tijdens de Zesdaagse oorlog een verpletterende daag toebracht, is er in het Midden-Oosten op- w zes dagen en zes nachten hard gevochten. Met constatering houdt echter de vergelijking op en de Zesdaagse Oorlog van 1967 en de zes dagen vijandelijkeheden tijdens de Israëlische invasie Zuid-Libanon. Jrval juni 1967, de laatste dag 'e Zesdaagse oorlog lag de °fcaar Cairo, Amman en Da- r us voor de Israëlische Ikrachten volledig open. en zes dagen waren de le- ird«van de Arabische front- aéaten vernietigd. De verne- fiek g was volledig. De wereld rins(e de Israëlische overwin- De Arabieren hadden een je van eigen deeg gekre- David had Goliath met [,7Js het hoofd geboden. is de oorlog in Zuid-Libanon n de rollen echter omgedraaid, lestijnse fedajien, die het zon- Jp van hun Arabische broeders ie en stellen, hielden het langer ssei ter voi tegen de Israëlische ran! lacht dan wie ook had ver- lordvoerder van het Israëlische die ons begeleidt op onze rond- tictvbor het door de Libanese burge- i dag en de Israëlische invasie ge- de gebied geeft dit in bedekte n toe. Gevraagd waarom Israël banese havenstad Tyrus, het een|rk van de Palestijnen in het 3q5, i, waar ongeveer drieduizend llastrijders gelegerd zijn, niet ingenomen zegt hij simpelweg: erovering van Tyrus zou ons te ting eljben Kel{ost" _|der bijval moest het dit voorjaar zonder itionale bijval doen. De we- lad gehoopt dat Jeruzalem niet rappen in de door de Palestij- lereide val. „Wij konden begin maart de bus in Israël alleen aanval len omdat wij wisten dat er op grote schaal zou worden vergoldenzegt men in kringen van de PLO. De rekening van de Palestijnen klopte als een bus. „Wanneer Israël Libanon niet was binnengevallen, had dat onze politieke dood betekend". De inval van Israël in het zuiden van Libanon heeft de negatieve effecten voor de PLO van de aanslag op de bus volledig overschaduwd. Israël wist echter de kracht niet op te brengen om de aanval op de bus over haar kant te laten gaan en de politieke vruchten ervan te plukken. Terwijl de internationale gemeen schap de inval veroordeelde en een spoedige Israëlische terugtrekking uit Libanon eiste zijn de militaire resultaten van de actie uiterst ma ger. Weliswaar scheiden blauwe hel men van de Verenigde Naties Pales tijnen en Israëli's nu van elkaar. maar de slagkracht van de fedajien is intact gebleven. Slechts enkele honderden guerrillastrijders sneu velden in de botsingen met het Israë lische leger. „De kwaadaardige arm van de PLO" werd niet „afgehakt", zoals premier Begin zich had voorge steld. Begraafplaats Integendeel. Op de door Libanese moslems geschonden begraafplaats van het ooit eens door christenen bewoonde dorpje Khiam, maakt de woordvoerder van het Israëlische le ger een wanhopig armgebaar: „Hoe zullen wij ooit aan de wereld duide lijk kunnen maken wat hier ge beurt?" De stank van wegrottende lijken is bijna onverdraaglijk. Overal ver- Langs de kustweg van Libanon staat een uitgebrande auto met verkoolde resten van Libanese burgers. Op de vlucht voor de Israëlische commando's werden zij door dodelijk vuur verrast. spreid liggen de resten van mannen, vrouwen, kinderen, zelfs baby's. De kleren waarin zij werden begraven, de mooiste kleren die ze bezaten, liggen over de begraafplaats ver spreid, van de lichamen van de do den afgerukt. Hier en daar hebben de overleven den de gezichten van hun doden na de schending van de begraafplaats met een houten kruis bedekt. De moskee van Kleia mogen wij niet betreden. Daar zouden christenen wraak hebben genomen op zeventig moslems nadat de Israëli's Zuid-Li banon binnengetrokken waren. La ter wordt ons verteld dat de sporen van het bloedbad nog niet van de muren waren verwijderd. Wel mogen wij de vernielde kerk van Khiam betreden. De heiligenbeelden han gen nog aan de muren: elk met een kogelgat in het voorhoofd. Langs de weg van Khiam naar het christelijke bolwerk Marjayoen staan in het Engels borden opge steld: „Verboden toegang voor VN- voertuigen". De Israëlische legerjeep waarmee wij Marjayoen binnenrij den wordt door de plaatselijke be volking enthousiast begroet. Bij de ingang van de stad salueren de leden van de falangistische militaire post. Op de achtergrond staan Israëlische tanks overgeschilderd met het em- rubriek is yitsiuiiend bestemd voor korie readies op m deze kram gelezen len. anikeien en commentaren, en niet voor gedtchlen. open brieven oproepen cties op advertenties (deze laatste dienen lot dé directie gericht te worden) De Bendingen voor deze rubriek dienen zo beknopt mogeii|k te zi|n De redactie behoudi ng ich het recht van beko'tmg voor Het is ons helaas met mogeli|k over elk geval in bekorting ol nmtpiaatsmg (doorgaans een gevolg van een te groot aanbod) te prresponderen Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw, (ostbus. 859. Amsterdam B.| publicatie worden naam en woonplaats van de thri|ver vt-'meid n nnesser boer ^rtikel in Trouw van 3 mei mse boer van land af" is op z'n 1 tendentieus. Het gaat name- let zozeer om iemand die rooms lar die onderhuurt van een wet- ^achter. Pachter Noordam was •ertreding en boer Rigter was fens in overtreding door dit van Noordam te huren. Rigter üe gevolgen duidelijk kunnen ien. want hij is persoonlijk her- lelijk gewaarschuwd. U stelt in rtikel, dat er in 1972 niets ge le van de zijde van de diakonie, de diakonie heeft wel degelijk aangetekende brief gezonden >oer Noordam; de uiteindelijke ter met wie de diakonie te ma- had. en hem werd daarbij de opgezegd. De diakonie kon ech- 1 iet bewijzen dat Noordam in reding was, omdat volgens de iren Rigter in loondienst was. het artikel zo dramatisch ein- is niet nodig, want boer Rigter niet naar de bijstand, maar zou ëen wettig bestaan moeten en en opbouwen; daartoe heeft hij de mogelijkheden. «treuren het, dat dit artikel (en de kop) suggereert, dat het ons gaat een roomse boer van zijn af te zetten. Dat is in geen geval ook als de onderhuurder her- d was geweest, had de diakonie in het werk gesteld om naar i en eer te handelen. De vrijge- »n grond is eigendom van de mie van de hervormde gemeen- die bepaalt, welke boeren mee- i bij een volgende verdeling, [ezien er genoeg kerkelijk mee lde hervormde boeren zijn, die dnodig een stukje land behoe- tullen niet hervormde leden niet ien meedingen. des ds. L. Schaap de diaconie al in 1972 pogingen lebben ondernomen het huurcon- te beëindigen, is ons door de voogd, die de zaak destijds als tn behandelde, ontkend. Volgens Was men dat en dat staat ook in artikel vergeten omdat niet nd zou zijn geweest, dat opzeg een jaar en zes weken voor het i^ijken van de looptijd moet ge- fdtn red.) jarisbeperking rnog geen jaar geleden dat het van de zijde van TROUW, de en het Altern Ambt Aktieco- it een en ander aan kritiek te n kreeg op zijn weigering fe in op salaris en mee te werken» AJA-regeling. Maar nu vertik- onderwijsbonden (NFO) het leveren"! Wat is er situatie? NIETS, politieke kleur van het minister. Zeker niet de Ing van werkloosheid in het on- Ï5#ent „in te leve ojewijzigd in de s mde politieke iet. de minister derwijs (waar de heer Pais al 2 keer iets aan heeft gedaan/willen doen!). Ik. eerste grader, lid v. h. NGL, blijf evenals toen, van mening dat wij de solidariteit ook in salarisbeperking zouden moeten betuigen (een luxe auto kost 4500 per jaar!). Ik meen óók dat het uitblijven nu van dezelf de geluiden als toen. een kwalijk soort selectiviteit bij NFO en AAA inhoudt. Zwolle C. A. Bos Recht op arbeid (7) Ik ben het met de maatregel van het Leeuwarder schoolbestuur van harte eens. En als het daarbij gaat om denkfouten, dan maakt u ze. Er is niemand, die een ander het recht op arbeid ontzegt en het gaat er in dit geval ook niet om of een gezin recht op dubbel inkomen heeft of niet. Het gaat om het feit, dat er nu eenmaal niet genoeg arbeidsplaatsen zijn en dan dienen er prioriteiten te worden gesteld. Dan gaat voor mij de pas- afgestudeerde ongehuwde leer kracht vóór de leerkracht, die reeds een gezinsinkomen geniet: niet de één dubbel en de ander in de WW (waar we overigens allemaal nog voor moeten meebetalen ook!). Wie er dan gaat werken uit het gezin, man of vrouw, is ter vrije keuze van de betrokkenen. Dan wordt ook i e vrouw niet gediscrimineerd! Er kun nen gevallen zijn, waarbij arbeid van beide partners ook nu gerechtvaar digd is. Dat kan per geval worden beoordeeld. De flauwe foefjes, die mogelijk zouden zijn om onder de „Leeuwarder maatregel" uit te ko men, doen niet terzake. Belas tingontduiking is immers ook geen reden om belastingheffing als maat regel te ontkrachten. Didam P. H. Kriek Balans De eerste maanden van het kabinet Van Agt/Wiegel hebben we erop zit ten. Ze hebben het volgende te zien gegeven: een uitkleden van de wet op de ondernemingsraden en de VAD. uitbreiding van het UCN-pro- ject, waardoor een fascistisch land als Brazilië atoombommen kan pro duceren, geen standpunt over de neutronenbom, geen duidelijkheid over de positie van de zwakkeren in de samenleving. Van de grondpoli- tiek hebben we weinig te verwach ten. gezien het standpunt van het CDA. dat het kabinet-Den Uyl deed struikelen. De gemeenschap kan dus op blijven draaien voor een dikbeleg- de boterham van grondspeculanten En dan noemen we nog even de presentjes voor groot-ondernemers van minister Andriessen en de ka dootjes voor de scheepsbouw, zonder dat. er garanties tegenover staan voor het behoud van arbeidsplaat sen Integendeel, duizenden in de scheepsbouw kunnen desondanks Van onze parlementsredactie DEN HAAG De commissie ondernemingsraden van de So ciaal Economische Raad heeft geadviseerd, het bijzonder on derwijs twee jaar tijdelijk vrij stelling te verlenen van de wet telijke verplichting, een onder nemingsraad in te stellen. Wel moet het bijzonder onderwijs in dat geval met eigen regelingen van medezeggenschap van het personeel komen, anders vervalt de vrijstel ling. In haar advies, dat op 19 mei bespro ken wordt, benadrukt de SER dat het hier slechts om voorlopige rege lingen gaat, aangezien de vorige mi nister van onderwijs Van Kemenade vorig jaar een eigen wettelijke rege ling van medezeggenschap in het onderwijs aankondigde. Bij het tot stand brengen daarvan wil de SER zeer nadrukkelijk be trokken worden, met name om er op te letten of ln deze regeling de mede zeggenschap van de werknemers ge lijkwaardig is aan die in de wet op de ondernemingsraden Uit het advies blijkt dat alle organi- Vergadering van aandeelhouders Grofsmederij geëist DEN HAAG - De Vereniging Elfec- tenbescherming (VEB) kan zich niet verenigen met de mededeling van de Koninklijke Nederlandsche Grof smederij waarin, zonder overigens te vermelden van wie afkomstig, wordt gesteld, dat de voor maandag aange kondigde buitengewone vergadering van aandeelhouders in verband met het uitgesproken faillissement van de onderneming geen doorgang zou kunnen vinden. De VEB meent, dat de „tumultueu ze" beëindiging van de activiteiten van de KNG met alle samenspraak tussen raad van commissarissen, di rectie en vakbonden vandien een na dere toelichting en verantwoording aan aandeelhouders, en zodoende vla de pers aan derden-afnemers leveranciers, in een buitengewone vergadering van aandeelhouders be hoeft en rechtvaardigt. saties van schoolbesturen kunnen instemmen met de vrijstelling. Ook het algemeen comité van overheids personeel, de roomskatholieke cen trale van burgelijk, overhelds-, en semi-overheidspersoneel en de chris telijke centrale van overheid van on derwijzend personeel kunnen er mee instemmen. De centrale voor hogere functionarissen bij overheid en on derwijs en het ambienarencentrum vinden de vrijstelling niet wenselijk. LONDEN Het in moeilijkheden verkerende Britse staatsautomobiel- bedrijf British Leyland verandert zijn naam in BL Limited. Het concern wordt gesplitst in drie grote deelmaatschappijen. BL Cars neemt de personenwagens voor haar rekening, Leyland Vehicles de vrachtwagens en de bussen en SP Industries de gespecialiseerde pro- dukten. De moedermaatschappij krijgt een andere naam, zo zei Edwardes. om de naam Leyland te behouden voor de vrachtwagen- en bussenfabrieken. die winst maken. bleem van de Libanese falangisten Sinds twee-en-een-half jaar is Mar jayoen van de rest van Libanon afge sneden. weet Francis Reszek. woord voerder van de falangisten te vertel len. De Israëlische invasie van Liba non is in feite aan Marjayoen voorbij gegaan. Sinds een jaar belegerd door de Palestijnen trokken de Israëli sche troepen als bevrijders het stad je binnen. Er zijn geen lege plekken, geen opgeblazen huizen. „Terroris ten" hoefden de Israëli's ln Marja yoen niet te zoeken. De praktijk van „wij trokken een dorp binnen, wisten precies waar de terroristen gezocht moesten worden en bliezen de desbe treffende huizen op", was op Marja yoen niet van toepassing. Reszek. die vloeiend Hebreeuws spreekt hij 'studeert al negen maanden aan de volksuniversiteit van Tel Hai in het noorden van Israël windt er geen doekjes om. „De Palestijnen wachten daar buiten" hij wijst met zijn hand in de richting van Beaufort, een kasteel hoog op de berg van waaruit de Palestijnen het zuiden aardig in de gaten kunnen houden „met het dolk ln de hand op ons. Israël heeft ons niet bezet maar bevrijd. De Israëli's zijn hier op ons verzoek. Wij zijn een minderheid die beschermd moet worden. Het zou volstrekt onlogisch zijn om de contacten met Israël te verbre ken. Ik ben niet tegen de vredes macht van de Verenigde Naties maar ik zet er wel vraagtekens bij. De VN kan de situatie niet aan. Alleen hèt Israëlische leger kan ons veiligheid bieden. Israël heeft er belang bij dat het hier rustig is. De bevolking van Noord-Israël heeft dezelfde proble men. idealen en vijanden als wij." Paus Behalve door Israël voelen de chris tenen zich in het zuiden van Libanon in de steek gelaten. „In de christelij ke wereld is er gebrek aan warmte, aan belangstelling. Waar is onze Va der. de paus? Frankrijk en de Verenigde Staten hebben een uitgestippeld beleid, maar wat voor beleid heeft de paus? De paus lijkt zich meer zorgen te maken over de christenen in de rest van de Arabische wereld dan om ons Moeten wij daarom vernietigd worden?" De stichting van een onafhankelijke christelijke staat is in Reszeks ogen de enige oplossing. „Als de Libanese moslems niet bereid zijn om met de Arabische wereld te breken, dan maar een eigen staat. Dat is wat wij willen. Wij hebben geprobeerd met hen samen te leven, maar zij zijn on verantwoorden j k De Arabische staten weten niet waar waardigheid en vrijheid betekenen Zij zijn gewend om te worden gedo mineerd. Wij hebben historische rechten op dit lanlLibanon was ooit eens geheel christelijk. De mos lems kwamen pas na ons. Als ik in Israël ben voel Ik mij thuis. De Israë li's zijn mijn broeders. Het zijn mensen met cultuur. Ara bieren hebben iets destructiefs in zich. Als zij met twee stenen een vuur willen maken breken zij voor de twee stenen een heel huis af. Het verschil zie je al in de achternamen van christenen en moslems. Namen als Haddad en Nagar zijn christelijke namen. Zij betekenen ijzersmid en timmerman. Bij de moslems vind je geen namen met zulk een construc tieve betekenis." Historische rechten Reszek is niet de enige die naar „historische rechten" op het zuiden van Libanon verwijst. Als wij de Is- raëllsch-Libanese grens passeren ko men wij vijf kilometer verderop een verwaarloosd wit gebouw tegen. Tot 1918 zat hier de grenspost tussen het Britse en het Franse mandaatgebied in het Midden-Oosten. „Kijkt U maar naar al het land hier" zegt de woordvoerder van het Israëli sche leger. „De eigendomspapieren voor dit land zijn in handen van de bewoners van Metoellah", het Israë lische stadje aan de grens met Liba non. Haastig voegt hij hierin toe dat de Israëli's natuurlijk nooit hun claims geldig zullen maken. Soldaten van het Israëlische leger en de VN-vredesmacht in het zuiden van Libanon groeten elkaar vriende lijk. Maar met name de Israëli's twij felen aan de slagkracht van de VN- vredesmacht. Doel van de VN-vredesmacht is het herstellen van „vrede en veiligheid en om de terugkeer van de werkelij ke macht in het gebied aan de rege ring van Libanon veilig te stellen". Met andere woorden de VN willen president Sarkis in staat stellen om het tijdens de burgeroorlog uiteen gevallen Libanese leger weer op te bouwen. De meeste leden van de VN-vredes- macht hebben vrijwel geen werkelij ke ervaring in de strijd. Bovendien is het terrein waarop zij zich bewegen voor hen onbekend. Al een aantal keren is het tot botsingen gekomen met Palestijnen en linkse Libanezen. De Israëlische twijfels werden on langs nog vergroot, toen Noorse troe pen zich terugtrokken uit een dorp nadat zij er door de Palestijnen wa ren beschoten Infiltratie Velen in Israël betwijfelen niet al leen de slagkracht van de VN-vredes macht maar ook de politieke en mtn- taire wijsheid van de regering-Begin om zuid-Libanon binnen te vallen. „Wanneer de Palestijnen slim zijn. zullen zij het zuiden weer infiltreren om zich dan een paar maanden koest te houden. Dan pas zal zuid-Libanon weer als uitvalsbasis voor aanvallen tegen Israël worden gebruikt. Onze bewegingsvrijheid zal dan beperkt zijn door de hier gestationeerde in ternationale vredesmacht." aldus een Israëlische officier. Bovendien zien velen de geleidelijke terugtrekking van de Israëlische strijdkrachten uit Libanon als een „weerspiegeling van de Amerikaanse druk", iets dat weinig goeds voor de toekomst belooft binnenkort hun WW-uitkering gaan halen Ondanks de mooie woorden van Aantjes, dat het kabinetsbeleid een voortzetting zou zijn van het kabinet-Den Uyl, geeft de praktijk een heel ander beeld: linkse kreten en een rechts beleid, waarbij moei zaam tot stand gebrachte hervor mingen in één klap weggevaagd wor den „Ga maar rustig slapen", wie zei dat ook al weer? Van Agt of Wiegel in ieder geval niet. Met een bezuini gingsoperatie voor de deur hebben de sociaal-zwakkeren veel minder re den rustig te gaan slapen dan tijdens bet kabinet-Den Uyl Nijmegen V Maassen U, aandeelhouders, kunt aan deze beschamende toestand een einde maken. De Koninklijke Ned. Petroleum Maatschappij n.v. (KNPM) beschikt over een meerderheid van 60% Kon./Shell Groep. Op 18 mei a.s. vindt plaats de Algemene Vergadering van Aandeelhouders, het hoogste orgaan in de KNPM. U, aandeelhouders, hebt dan gelegenheid NEE te zeggen tegen Shell's medewerking aan de Apartheid. U kunt ons machtigen om te stemmen voor de volgende motie: De aandeelhouders van de KNPM nv, heden op 18 mei in vergadering bijeen. OVERWEGENDE dat de Koninklijke/Shell Groep behoort tot de concerns met grote investe ringen in Zuid Afrika, en dat zij leverancier is van een strategisch zeer belangrijke energiebron; olieproducten van de Kon./Shell Groep jarenlang Rhodesië hebben bereikt en wellicht nog steeds bereiken; de Veiligheidsraad een bindend wapenembargo heeft afgekondigd voor Zuid Afrika op grond van hoofdstuk 7 van het Handvest van de Verenigde Naties en dat daardoor Zuid Afrika wordt aangemerkt als EEN BEDREIGING VAN DE INTERNATIONALE VREDE EN VEILIG HEID de Verenigde Naties de lidstaten hebben opgeroepen de levering van olie aan Zuid Afrika te staken; de Veiligheidsraad een bindend handelsembargo, waaronder het ver bod van levering van olie en olieproducten, hebben uitgevaardigd voor Rhodesië en dat nog steeds deze leveringen plaats vinden via Zuid Afrika; de Bevrijdingsbewegingen al herhaaldelijk hebben gevraagd om beëin diging van ekonomische betrekkingen met de racistische blanke minderheidsregimes in Zuidelijk Afrika; de internationale vakbeweging geprotesteerd heeft tegen de achterstel ling en rechteloosheid waarin de Zuid Afrikaanse zwarte werknemers worden gehouden, in welke toestand hen stelselmatig de mogelijkheid wordt onthouden om, evenals hun collega's in de Westerse landen, wettelijk erkende en vrije vakorganisaties op te richten en onbelemmerd te laten functioneren; in aansluiting hierop de Federatie Nederlandse Vakbeweging zich uitsprak voor verbreking van de ekonomische relaties met Zuid Afrika; het Christelijke Nationaal Vakverbond om medewerking heeft gevraagd aan de totstandkoming van bepaalde boycotmaatregelen, allereerst ter zake van de leveranties van wapens, energie en strategische goederen; de Wereldraad van Kerken aan de aangesloten lidkerken en aan individuele christenen heeft gevraagd invloed uit te oefenen voor desinvestering van bedrijven met vestigingen in Zuid Afrika. Rhodesie en Namibië, en om stopzetting van handel met deze gebieden: de Raad van Kerken in Nederland, na zich diepgaand met Zuid Afrika te hebben bezig gehouden, zich uitsprak voor algehele desinvestering door het Nederlandse bedrijfsleven in Zuid Afrika, waarbij deze Raad van mening was, dat investeringen een ongewenste belangenvervlech- ting betekent met en een onverantwoorde ondersteuning van de onderdrukkende partij in het toenemend rassenconflict in Zuid Afrika; VERZOEKEN het bestuur van de vennootschap om met kracht te bevorderen, dat de betrekkingen van de Koninklijke/Shell Groep met Zuid Afrika, Namibië en Zimbabwe (Rhodesië) op korte termijn worden beëindigd Dit houdt in: 1 Geen levering en vervoer van olie en olie-producten naar Zuid-Afrika en Namibië, en daardoor geen (indirecte) levering aan Rhodesië via Zuid Afrika; 2. Geen beschikbaarstelling van personeel, technologie en kapitaal voor Zuid Afrika. Namibië, zolang de bevolking niet over haar politieke toekomst heeft kunnen beschikken, en Zimbabwe, voor zover toepasse lijk; alsmede sluiting van de vestigingen in Zuid Afrika en Namibië Machtiging. 1. Tot uiterlijk 12 mei kunt u uw bewijzen van aandelen deponeren bij de volgende banken. ABN. AMRO bank. Bank Mees en Hope NV, Banque de Paris et des Pays-Bas NV. Kas-Associatie NV, Pierson Heldring Pierson NV, Van der Hoop Offers Zoon NV. Er bestaat ook een regeling waarbij u bij uw eigen bank, voor zover niet genoemd, terecht kunt. Deze bankinstellingen verstrekken u een bewijs van toegang, dat u tevens het recht geeft om te stemmen. 2. Vervolgens kunt u een machtiging opstellen en ondertekenen, bijvoor beeld: P. Zorgdrager, wonende (adres), houder van toegangsbewijs nrrecht gevend op stemmen, wijst als zijn/haar gevolmachtigd de aan D. de Beer te Nieuwegein (lid van de werkgroep Kaïros) voor de vergadering van aandeelhouders van de Kon. Ned. Petroleum Maatschap pij NV op 18 mei 1978 te Den Haag. ten einde te stemmen voor de motie Pax Christi - Kairos. (plaats)(datum)(handtekening). 3 Machtiging en toegangsbewijs zendt u vóór 17 mei aan Stichting Werkgroep Kairos. C, Houtmanstraat 19. 3572 LB Utrecht Giften. Voor de bestrijding van de kosten van deze advertentie verzoeken wij de lezers een bijdrage over te maken op postgiro 632686 t.n.v. St Werkgr. Kairos. Utrecht onder vermelding: Advertentie Shell Informatie. Een korte toelichting op de motie kunt u bestellen door overmaking van J 1.50 op bovenvermelde postgironummer met vermelding: Toelichting motie Shell

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 15