'Buigen of barsten' op overvolle Mayday z 'Christenheid is van opdracht afgeraakt' Geen evangelisatie perscampagne meer Oud-katholieken met zowat alles bezig Hervormde jongeren bezig met de hoop d n R.K. bezinning op gemeenschapsopbouw Evangelische zendingsalliantie: Camara reist naar Mexico PCR-fonds 15 mille van gereformeerden Wereldraad helpt bij opbouw van Vietnam en Laos VANDAAG Dienst te Velde koopt boerderij Voorbijgangers VRUOAG 5 MEI 1978 KERK Trouw/Kwartet •Van een onzer medewerken ROTTERDAM ..Buigen of barsten" was het thema van de Mayday die gisteren in de Ahoy-hal in Rotterdam werd gehouden. „Buig je voor de Koning of barst je in jezelf?" was ook het refrein van het speciale Mayday '78-Ued. =*JD< De Ahoy-hal zat op deze Mayday overvol, met meer dan 9.000 bezoe kers Zo vol was het nog nooit ge weest. volgens de organisatoren. Directeur van Youth for Christ-Ne- derland. Pieter Boomsma „we heb ben een tweevoudig doel met deze dagen Het eerste doel is evangelisa tie lumen op een dag als deze veel mensen die gewoon erg graag eens willen praten. We hebben daar een ..stiltecentrum" voor Ingericht. Daar komen iedere Mayday honder den jongelui naar toe en met diege nen die dat willen blijven we ook in gesprek Maar het tweede is. dat we zien dat jonge mensen er behoefte aan hebben, om een dag in een grote groep bij elkaar te zijn. De behoefte aan kleine gespreksgroepen wordt er niet kleiner om. maar zo'n grote bij eenkomst geeft een bemoediging." Len Rodgers, die stafmedewerker van Youth for Christ is In Genève. sprak over Jezus en de rijke jonge ling. „Jezus raakt bij de rijke jonge man precies de tere plek. Hij weet precies aan te wijzen waar het pro bleem bij deze jonge man zit. Dat is zijn geld. En dat wijst Jezus aan om r! ~nn tp helpen. Want hij barstte wel in net geld. maar hij dreigde ook te barsten in zichzelf. Balen In een tweede programma trad het klein-theater van Youth for Christ, „Op Vrije Voeten", op. Ze brachten stukjes toneel en cabaret rond vier thema's: „balen", „angst", „liefde" en „vrijheid". Pieter Boomsma sprak tussendoor over dezelfde onderwer pen. Balen is als je je aan het begin van een dag afvraagt: zou er van daag eindelijk eens iets nieuws zijn, iets te beleven? Niets interesseert je dan ook. Werkeloosheid? Interes seert me niet. De problemen van anderen? Interesseert me niks. Van een onzer verslaggevers AM8TERDAM Verwerping van moderne theologische denkbeelden, huivering voor eenzijdig horizonta lisme en een krachtige oproep tot gebed voor zendelingen die het „ou derwetse evangelie" prediken. Dat waren de geluiden die overheersten op de gisteren in de Jaap Edenhal gehouden Wereldwijde Zendings dag. de jaarlijkse manifestatie van de Evangelische Zendlngs Alliantie (EZA). „WIJ hebben geen nieuw evangelie nodig", riep evangelist J. Kits sr. uit. Hij hekelde de vorm van zending die zich voornamelijk richt op maat schappij-vernieuwing en bevrijding in politieke zin. De wereldraad van kerken achtte hij in die richting af gedreven. „Veel mensen zijn ver blind. omdat zij Jezus Christus heb ben losgemaakt van het feit dat de mens een zondaar is. De christen heid is van haar opdracht afgeraakt. Zij is heel wat taken gaan vervulllen. die haar niet door God zijn opgedra gen. Men is gekomen met de theolo gie van de bevrijding, die uitgaat -an de medemenselijkheid, van het leef baar maken van de aarde. Maar als lk de aarde leefbaar voor iemand maak en hem niet uitnodig Jezus Christus te aanvaarden als Verlos ser. gaat hij verloren." De EZA is het samenwerkingsver band van de zgn. „geloofszendin- gen". Er zijn veertig genootschappen bij aangesloten, die gezamenlijk en kele honderden zendelingen hebben. Nalatigheid twaalftal nieuwe kandidaten was Ir, Voorzitter H. Keizer constateerde 's morgens in zijn openingswoord „ont stellende onkunde, schrikbarend veel nalatigheid en veel surrogaat- zending". Het thema van de dag was: „wat is zending?" Op die vraag we de loop van de dag geïntroduceerd' Voorts brachten vele met verlof ir Nederland verblijvende zendelingen informatie en groeten over. Voor mu zikale medewerking aan het pro gramma zorgde de zanggroep Jong Nederland Voor Christus. Onze adressen: AMSTERDAM: Postbus 859 Wibautstraat 131 Tel. 020-913456 Telex 13006 ROTTERDAM/ DORDRECHT: Postbus 948 Westblaak 4. Rotterdam Tel. 010-115588 (Red.) Schledamsevest 52 TeL 010-115700 (adv.) DEN HAAG/LEIDEN: Postbus 101 Parkstraat 22. Den Haag Tel. 070-469445 ZWOLLE/GRONINGEN: Postbus 3 Melkmarkt 56. Zwolle Tel. 05200-17030 Christus kan ons leren: dat is de dag die de Heer heeft gegeven. Dan heeft een dag zin. dan interesseer je je ook voor wat anderen bezig houdt. Als je zo leeft, dan is een dag ook boeiend. Aldus ds Pieter Boomsma. Het pro gramma van „Op Vrije Voeten" werd voorgesteld als een trip door de hel. De hel, dat is het leven om je heen zonder God. De „gids" bij deze trip gaf een rondleiding door dat leven. Er was op deze Mayday erg veel muziek „Nutshell" was de Engelse groep die 's ochtends voor de muziek zorgdt. 's Middags was het Adrian Snell, medewerker van Youth for Christ-Engeland en het Zweedse koor Choralerna. In de pauzes was er alle gelegenheid om informatie over allerlei groepen te krijgen. Er ston den 88 kramen, die de.marktstraat" vormden en waar vele organisaties zich presenteerden. ten heel wat christenen het ant woord niet, betoogde de heer Keizer. Hij klaagde voorts over het gebrek aan gespecialiseerde deskundigen, zowel op de zendingsvelden als in de besturen van de genootschappen. Tot de surrogaat-zending rekende hij de pogingen van samenwerkende kerken en zendingen, die lijken „toe te werken naar de eenheid van de hele mensheid." Hij voegde er aan toe: „Sinds de torenbouw van Babel leert de geschiedenis dat de geschie denis niets leert. In plaats van een verloren zondige wereld te wijzen op de enige weg tot behoud door het bloed van Jezus zoekt de nominale christenheid vandaag ijverig naar een gemeenschappelijk religieuze basis voor alle wereldgodsdiensten. Bijbelse begrippen als heil en bevrij ding worden uitgehold en krijgen een sociale en politieke vulling, waarin God maar al te gauw de grote Afwezige ls." Gebedsmoeheid Ook directeur Kees Glas van de We reld Evangelisatie Kruistocht liet een waarschuwend geluid horen. Hij signaleerde ..gebedsmoeheid". Kees Rosies van Operatie Mobilisatie riep aan het einde van de dag de aanwezi gen op zich zo mogelijk full time - te gaan inzetten voor de zending Vele tientallen gaven door naar vo ren te komen te kennen, hun lever aan de zending te willen wijden. Ir nazorgruimten werden zij In contact gebracht met zendelingen-met-ver lof en zendingskandidaten. Eer LEUSDEN De perscampagne van het gereformeerde evangeli satie-centrum zal waarschijnlijk voortijdig worden stopgezet. Reden is de afnemende belangstelling van de kant van de plaatselijke kerken. De perscampagne bestond uit de plaatsing van advertenties in dag bladen. die moesten dienen als uit gangspunt voor gesprek met buiten kerkelijken. De campagne was voor al bedoeld voor collectieve deelne ming van kerkelijke gemeenten. Veel zou namelijk afhangen van de toerusting van de deelnemers. De campagne begon in 1975 met DEN HAAG (ANP) Aartsbis schop Helder Camara gaat in oktober naar Puebla in Mexi co. naar de conferentie van La- tij nsamerikaanse bisschop pen. De Braziliaanse bisschop penconferentie heeft hem tij dens haar jaarvergadering ge kozen tot een van haar 37 ver tegenwoordigers naar deze be langrijke vergadering. Dom Helder heeft besloten naar Mexico te gaan. omdat hij deze conferentie bezoekt in op- dracht van de Braziliaanse bis schoppen. Uit kringen van de Braziliaan se bisschoppenconferenUe is verder vernomen dat Dom Hel der echter van andere buiten landse reizen afziet, zolang de paus zijn verzoek om dergelij ke reizen niet meer te onderne men niet ongedaan maakt. Ook nu is er nog geen brief van de paus bij de Braziliaanse bis schop aangekomen. Wel ont kende het Vatikaan officieel dat er van een strikt reisver bod sprake was. Intussen heeft Camara zijn buitenlandse be zoeken afgezegd. Het besluit van de Braziliaan se bisschoppen Dom Helder af te vaardigen is bedoeld als een teken dat zij van plan zijn hun koers van politiek en maat schappelijk activisme, voort te zetten. Tijdens de bisschop penconferentie plaatsten de Braziliaanse bisschoppen zich achter een oproep aan de rege ring amnestie te verlenen aan politieke gevangenen en ban nelingen. De bisschoppen we zen gedurende hun acht dagen durende conferentie de repres- sievie politiek van de regering af. De Braziliaanse katholieke kerk is de grootste in de wereld. deelneming van 155 kerken (van de 818). Het jaar daarop deden negentig kerken mee. Dit seizoen was dat aan tal geslonken tot 55. Deze cijfers zijn voor de landelijke deputaten voor het evangelisatiewerk aanleiding, de synode te verzoeken hen van de op dracht te ontslaan een volgende ron de van de perscampagnes op te zetten. De landelijke werkgroep die de cam pagnes organiseerde, wil de opgeda ne ervaringen niet verloren laten gaan. Daarom is de synode een con crete suggestie gedaan om plaatselij ke gemeenten, die willen doorgaan met evangelisatie door middel van het gedrukte woord, daarin bij te staan. LEUSDEN Het algemeen diako- naal bureau (ADB) van de gerefor meerde kerken heeft in de eerste vier maanden van dit jaar ruim vijftien duizend gulden ontvangen bestemd voor het speciale fonds van het pro gramma ter bestrijding van het ra cisme van de wereldraad van kerken. De synode besloot begin april, dit fonds weer aan te bevelen. Omdat de vorige synode in 1976 de aanbeveling van dit fonds had opge schort. mocht het ADB het niet meer aanbevelen, maar wel bleef de moge lijkheid bestaan om via het ADB giften te bestemmen voor dit fonds. Het Zweedse koor Choralerna zong gisteren op de Mayday van Youth for Christ in Rotterdam. Van een onzer medewerkers NOORDWIJKERHOUT „Hier is de mogelijkheid voor alle oud-katholieke gelovigen om zonder onderscheid des persoons zich uit te spreken over alle zaken, die niet alleen met het geloof en het leven van de kerk te maken hebben, maar met onze hele maatschappij, zoals uit het congres-thema blijkt." Aldus de oud-katholieke aartsbis schop van Utrecht, mgr. M. Kok. in zijn welkomstwoord bij de opening van het 22e internationale congres van oud-katholieken. Driehonderd oud-katholieken uit vele landen zijn deze week in het congrescentrum De Leeuwenhorst te Noordwijkerhout. Mgr. Kok benadrukte, dat de oud- katholieke congressen vanouds een oecumenisch karakter hebben. Hij kon wijzen op de aanwezigheid van onder andere vertegenwoordigers van de anglicaanse aartsbisschop van Canterbury en de Russisch-ort- hodoxe patriarch van Moskou. Het thema „Christen zijn nu" werd ingeleid door een referaat van prof. dr. J. Visser uit Utrecht. Vervolgens gingen de congresgangers in negen tien werkgroepen uiteen, die elke dag een ander onderwerp behande len. Het congres houdt zich bezig met zeer praktische zaken. Vandaag is het thema „Mijn God, onze Vader", waarbij de congresgan gers zich zullen buigen over wezen en zin van geloven en over de oecu mene. Woensdag stond het onderwerp „mijn nabije naaste" centraal. Toen werd gepraat over vormen van sa menleven. huwelijk, kinderen of niet. en in tweede instantie over het onderwerp „leven en laten leven" met daarin bezinning op een nieuwe levensstijl. Gisteren hield men zich bezig met het onderwerp „mijn naas te in de maatschappij" met daarin waardering van arbeid, arbeidsrela ties, vrijetijdsbesteding, buitenland se werknemers, het milieu en een verenigd Europa. Naast deze zeer praktische zaken is er elke dag ruimschoots gelegenheid GENeVE (Reuter) De wereldraad van kerken heeft in de afgelopen zes jaar voor meer dan 22 miljoen gul den hulp aan Vietnam en Laos gege ven. zo heeft de raad In Genève be kendgemaakt. De raad begon met de hulpverlening in 1972, toen de oorlog in deze landen nog in volle gang was. Een van de jongste giften is bijna drie miljoen gulden voor een irrigatie-project in Pham Van Coi, vijftig kilometer van Ho Tsji Minh-stad (voormalige Sai gon). waar de Amerikaanse troepen chemische ontbladeringsmiddelen en napalmbommen gooiden. Voorts gaf de wereld vier en een half miljoen voor de bouw van een schoe nenfabriek bij Hanoi. In Laos finan cierde hij een landbouwschool in Na- bong en irrigatie-materiaal. voor gebed en bezinning. Men kan zelfs deelnemen aan Zen-meditatie Drieëenheid In zijn inleiding hield prof. dr. J. Visser zich bezig met een beschou wing over het leerstuk der drieëen heid. Het aanvaarden, dat God drie enig is. heeft consequenties voor onze houding ten opzichte van el kaar. Gods drieëenheid biedt geen grond voor onderlinge strijd en con currentie. maar brengt ons via de verhouding met de ander tot het inzicht wie wij zelf zijn. Na de pontificale hoogmis op Hemel vaartsdag, waarin prof. Stalder uit Bern in zijn preek de begrippen on geloof en geloof verduidelijkte aan de hand van de al dan niet fatalisti sche houding die men aanneemt te genover de problemen die op ons Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Onder het thema „Hoop doet leven" wa ren drieduizend hervormde jongeren gisteren in De Doelen in Rotterdam voor de bonds dag van de hervormd-gerefor- meerde jeugdbonden. Omdat in deze tijd. juist ook onder jongeren, het gevoel van hopeloos heid toeneemt, had men dit thema gekozen. Jezus Christus is onze Hoop, was de centrale boodschap. In zijn opstanding is iets beslissends gebeurd, dat door niets en niemand meer ongedaan gemaakt kan wor den, zei ds W. van Laar. Waarom tobben wij dan zo? Omdat wij ons zo weinig realiseren, dat Hij de machti ge Koning is. die alle macht heeft. Hij riep de jongeren op, uit te zien naar de dag van Christus' weder komst. Dat wij daar zo weinig naai verlangen, bewijst dat wij nog zo geworteld zijn in deze wereld. Juist in deze tijd leert de gemeente weer meer uitzien naar de nieuwe hemel en de nieuwe aarde, waar gerechtig heid woont, als een wonder Gods uit de hemel. Aan ons nu de taak, te getuigen van de hoop die in ons is, aldus ds Van Laar. De andere spreker, ds W. J. Bouw. benadrukte, dat de christelijke hoop geen vage hoop is. Ze beschaamt niet. Je kunt de betrouwbaarheid ervaren. God zelf wil zijn stempel erop zetten, als de Heilige Geest je leven met zijn liefde vervult. Dan ga je je omgeving met andere ogen zien. Dan ga je getuigen van die hoop, en je tegelijk ook verzetten tegen on recht. onmenselijkheid, rassenhaat, politiek geweld, want God is een God van liefde en van recht. Maar, zei ds Bouw. daarmee brengen VELDHOVEN Vanavond begint in het ontmoetingscentrum Koningshof te Veldhoven bij Eindhoven de eerste zitting van het derde landelijk pastoraal overleg der r.k. kerk in Nederland. Drie dagen zullen de bisschoppen en de afgevaardigden uit de zeven Nederlandse bisdommen bekijken wat er leeft aan vormen van gemeenschaps- en kerkopbouw in ons land. De bijeenkomst zal niet zoals gebrui kelijk is. geopend worden door de voorzitter van de r.k. bisschoppen conferentie. kardinaal Wlllebrands. maar door de vice-voorzitter, bis schop Bluyssen van Den Bosch. Kar dinaal Wlllebrands moet nog rust houden In verband met een recente operatie Met uitzondering van de kardinaal nemen alle bisschoppen aan de ver gadering deel. voorts de tachtig afge vaardigden van de bisdommen en vertegenwoordigers van de groepen, die praktisch bezig zijn met vormen van kerk- en gemeenschapsopbouw. Ook zijr. uitgenodigd vertegenwoor digers van andere kerken en geloofs gemeenschappen en het humanis tisch verbond, de pauselijke pro nuntius in Nederland, mgr. John Gordon, en diverse deskundigen. Het eerste landelijk pastoraal over leg werd in 1973 gehouden, het twee de in 1975. Onderwerpen waren toen „de gerechtigheid in de wereld" en „de houding van de christen in onze produktie-, prestatie- en consump tiemaatschappij Deze keer gaat het vooral om een bezinning op de situatie van de Kerk zelf. Daarom is het thema nu „kerk opbouw ais opbouw van geloofsge meenschap". Deze bezinning ge beurt in twee zittingen: de eerste nu. de tweede in oktober. Belangrijk onderdeel van de bijeen komst in Veldhoven zijn dan ook de besprekingen, die de uitgenodigde groeperingen met de bisschoppen en de delegaties uit de bisdommen zul len voeren over hun praktische werk aan de basis. Het is de bedoeling, dat daaruit in oktober adviezen zullen komen voor het beleid van de bis schoppen Bevrijdende woorden Op deze bevrijdingsdag na Hemelvaart blijven wij nog even bijjJ", Mattheus' „hemelvaartsverhaal" (2? 16-20) Er staan bevrijdende woorde in. En dan denk ik niet aan dat slotf waarin Hij de zijnen belooft een altijddurende aanwezigheid, ik zal met u zijn, alle dagen, tot de voleinding der wereld, maar dan denk ik ook aan hetzg. doopbevel. Dat doopbevel is allereerst een predikingsbevel. Of, nog eerder. eeff°ea bevel om heen te gaan. Ze moeten 'ur niet blijven staan, deze leerlinge. Elf11 is geen heilige plek op aarde, geen navel der aarde, waar gelovigen vooral moeten vertoeven. Ze moeuf" heengaan. Geheel volgens de bijbelse traditie van het opbreken van tenten en opnieuw verder old ;rni der roei n 1 ;es- aar et P ims old et z ctc rote md eer en, elee iod opi' iverl prof. dr. J. Visser afkomen, bestond er 's middags de gelegenheid tot een bezoek aan een informatiemarkt, waarop alle groe peringen binnen de oud-katholieke kerk zich konden presenteren. De bezetting van de stalletjes liep uiteen van jeugdkampen en schrift- verspreiding tot vertegenwoordigers van Amnesty International, de werk groep Kairos (christenen tegen apartheid) en het interkerkelijke vredesberaad. trekken. Bij dat volk horen ze en bijf dat volk hoort de kerk. Vandaar datfj ze van huis uit gesteld (dienen te) zijn op vreemdelingen, trekkers en zwervers. Maar goed. dat is dan hetj eerste bevel. Bevrijdend. Losscheurend uit verbanden die de neiging hebben te gaan knellen en roesten. Ik hoor niet bij een stam. bi een ras in de eerste plaats, ik hoor b 11 een volk van trekkers. Dan is het oo c een predikingsbevel. Deze kleine man van Nazareth neemt hier grotef woorden in zijn mond. Hij heeft nog 1 slechts een handjevol volgelingen die na alles wat er gebeurd is, bij Hem zijn. Maar Hij spreekt vrijmoedig over „alle volkeren". In het Grieks staat hier het woord ethnos. ons bekend van ethnologie (volkenkunde) en ethnografie (beschrijving van volken). Interessante wetenschappen, die mmm vooral ten dienste van het samenleven op aarde aangewend dienen te worden. Interessant voor I zover ze niet statische toestanden dienen, maar de toekomst mede openen voor de komst van het ene volk van deze man die zojuist zich tot Heer verklaard heeft. Alle volkeren komen inzicht. Ze komen in aanmerking voor het leerling-zijn Dat betekent zoiets als een nieuwe geboorte. Er is hoop voor de volken. Zoals een mens begint met het leerling-zijn en wij tegenwoordig graag zien dat datzelfde leerling-zijn doorgaat, zo komt dat hier in zicht voor alle mensen. Bevrijdende woorden. Dat is dan waar wij mee te: maken hebben als het om politiek gaat, om bevrijding van volken. Hoe kunnen wij onze mond opendoen zodat ze horen waar ze werkelijk wat kunnen leren? Misschien dan toch alleen op die manier dat wij ons, hoe* v oud we als „christenen" ook zijn nog\,]fl steeds door Hem laten leren? In een soort „éducation permanente"? Het leerhuis heropend? wij het Koninkrijk Gods geen stap dichterbij. Want de hoop ligt niet in ons, maar in Hem. Dat geeft een heilige zorgeloosheid: wij hoeven de wereld niet op onze schouders te dragen. Drugs Deze benadering van de hoop werd op gevarieerde wijze verder uitge werkt op deze dag. Zo was de film „Achter de schuilplaats" te zien, waarin evangeliste Corrie ten Boom haar levensverhaal vertelt. Ook was er veel belangstelling voor gespreks groepen, waar gepraat werd met mensen, die in hun beroep daadwer kelijk de hoop gestalte geven. Hier voor waren medewerkers van chris telijke opvangcentra voor drugver slaafden uitgenodigd. Doelen-orga nist Arie J. Keijzer kreeg een kleine huldiging, omdat hij voor de tiende maal aan de HGJB-bondsdag mee werkte. Van een onzer verslaggevers KOLLUMERZWAAG Het comité Dienst te Velde, dat jaarlijks op de tweede pinksterdag in het Friese Veenklooster een groot pinksterzen- dingsfeest organiseert, heeft in Kol- lumerzwaag een boerderij gekocht, die dienst zal gaan doen als bezin ningscentrum. Twee echtparen zullen in vaste dienst de dagelijkse gang van zaken op zich nemen. Het zijn Jetty en Klaas Hof uit Siddeburen en Syke en Wim Beldman uit Huizen (NH). De boerderij, die de naam „Het Lichtpunt" heeft gekregen, gaat op 1 oktober open. „Wij willen hierin een stukje dienstbaarheid aan de wereld gestalte geven," aldus comité-voor zitter P. van der Zwaag. Het comité, dat inmiddels in een stichting is om gezet. heeft in eerste instantie 300.000 gulden geinvesteerd in „Het lichtpunt." Men wil in de boerderij geestelijk, maar soms ook letterlijk onderdak geven aan mensen, die vastgelopen zijn met hun geloof en die naar houvast zoeken. Daarnaast zal en ruimte zijn voor bezinnings weekends. Overdag zal de boerderij voor iedereen open staan. Op het pinksterfeest in het bos van Veenklooster worden twintigdui zend mensen verwacht. IKON-domi- nee A. Klamer heeft zich als spreker teruggetrokken. In zijn plaats komt nu Jan J. van Capelleveen, voorlich tingssecretaris van het Nederlands bijbelgenootschap. Beroepingswerk ned. herv. kerk Beroepen te Heusden: W. L. v. drQr) Geer te Heukelum. 1M Bedankt voor Ermelo: P. Vroegindeqh( weij te Workum; voor Aalburgan (toez.): C. v. d. Bergh te Rotterdan>a^ Zmd {AI Intrede te Haulerwijk: T. Robijn uitPG* Kloosterhaar te Holten: W. Vons uitari Eist (cl. Nijmegen). ae( Bevestiging tot predikant de hulpjLV. predikers J. Dedden te Durgerdam;.!^ R. Hoekstra te Almelo: G. J. Stam tefcr Heino; J. Timmer te Siddeburen. ille aai Emeritaat verleend per 1 mei aan. J. de Bruijn te Boksum, L. Cannegieterfloe te Vledder, T. J Drent te Oosterhout;ad> (Gld.), W. A. de Groot te Sint Antho-e 1 nypolder, G. J. H. Gijmink te Rotter-irac dam, H. W. Hemmes te Leiden (dia-oel conessenhuis), H. Jongebreur teyer Vuursche, P. J. Mackaay te Lemele.iaai J. Ribbink te Silvolde, E. R. O. Ri-im chard te Oostkapelle, J. Stoffels tejac Valkenburg (L.), J. A. Visser teegt Weesp, A. Vroegindeweij te Veenen-fao daal, W. van Wijngen te Den Haag,tri; (ziekenhuis) en R. F. Ie Gras te Mid-raai delburg (Waalse gem.), allen wegens-an het bereiken van de 65-jarige leeftijd 5A1 of het volbrengen van veertig diens-itei t jaren. roll a. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP ijk 1 Emeritaat verleend aan mevr M J.fan van Hamel te Almelo-Borne )m.< loo GEREF. KERKEN Beroepen te Oosterbeek F. D. Meijn- hardt te Reeuwijk. A Intrede te Goes: K. W Kakes uit Treebeek; te Diemen-Watergraafs- M meer-Bijlmer. J. v. d. Klis uit Ooster- beek; te Blija: J. J. Th. Meijer, kand. uit Kampen. Bevestiging te Doorn: (geestelijk ver- zorger Zonnehuis): D. J. Roos te/ Bloemendaal GEREF. KERKEN (VRIJG.) Afscheid van Spakenburg Noord. S. S. Cnossen ber. te Mariënberg. GEREF. KERKEN (vrijg. B V.) Intrede te Dronten: H. J. v. d. Kwast te Amstelveen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te 's-Gravenpolder J W. Verweij te H I Ambacht. Bedankt voor Randburg rZA> A l, Moerkerken te Nieuw Beijerland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 2