Philips. Groot in geluid. De totaal nieuwe Philips platenspeler AF877, met constante draaisnelheid! 1. Nieuw: Direct Control. 2. Nieuw: Snelheidsindicatie doorLED's. 3. Nieuw: Naaldkrachtmeter. 4. Nieuw: Tiptoetsen met LED-indicatie. PHILIPS FAMILIEBERICHTEN Gedeputeerde pleit voor opslag aardgas in de Eemsmond Weer patiëntenstop Gronings ziekenhuis De nieuwe, superieure techniek: draaitafelsnelheid optimaal constant, de functionele vormgeving en een rustgevend bedieningsgemak. Dat zijn de eigen schappen die, door een grote onderlinge harmonie, deze nieuwe semi-automatische Philips platenspeler uniek maken in z'n prijsklasse. De direct kenmerkende, technische bijzonderheden: Optimale draaitafelsnelheid door een nieuw, perfect aandrijfsysteem met zelfcorrigerend vermogen. Lichtgevende, elektronische diodes geven de snelheid exact aan. Naaldkracht in één oogopslag uiterst nauwkeurig afleesbaar en gemakkelijk instelbaar. Voor optimaal 'elektronisch' bedienings- comfort. Door een lichte aanraking komt de platenspeler in gang. Andere opmerkelijke eigenschappen: O de motor is geïsoleerd opgehangen van draaitafel en opnemerarm (minimale motordreun) O uiterst lichte aluminium opnemerarm O hydraulisch tweezijdig gedempte armlift O eenvoudig instelbare dwarskrachtcompensatie O compleet met magnetodynamisch element typeGP401 MKII O automatische stop en terugkeer van de arm aan het einde van de plaat. Hoe kritischer u straks bent in het zelf testen van deze platenspeler op draaitafelsnelheid, jengel, rumble en aftasteigenschappen, hoe liever 't ons is. Uw enthousiasme kan er alleen maar door toenemen. (Adviesprijs AF877 t 555,-) Wilt u meer weten van deze platenspeler of andere Philips geluidsapparatuur.' Haal dan bij uw leverancier de Philips Audio Brochure. Ot vraag hem aan per briefkaart bij Philips Nederland B.V., Afdeling AF877, VB 1/34, Eindhoven. VRIJDAG 5 MEI 1978 TROUW/KWARTET P14^RHl* kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00- 20 00 uur Door een ongeval is van ons weggenomen onze' neef uit Rotterdam Henk Koers Moge de Heer van dood en leven zijn vrouw, kinderen en ouders nabij zijn. Namens ooms, tantes, neven en nichten Familie Koers Sneek. 30 april 1978 Voor uw hartelijk bewijs van medeleven, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Leijn van der Jagt zeggen wij u hartelijk dank. Uit aller naam A. van der Jagt-Roos Uithoorn, mei 1978 Aangezien het ons niet mogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken voor de vele blijken van medeleven ons betoond na het plotseling overlijden van mijn geliefde man, onze lieve en zorgzame vader, zoon, behuwdzoon, broer, behuwdbroer en oom Arie van der Linde betuigen wij hiermede onze welgemeende dank. A. C. van der Linde-van der Plaat Willem Gerda Fam. Van der Linde Fam. Van der Plaat Krimpen a'd Lek Jacob Catsstraat 11 mei 1978. Van een onzer verslaggevers ORONINGEN - De Groningse ge deputeerde en voorzitter van het ha venschap Delfzijl ïr. H. Heering heeft woensdag een beroep gedaan op de regering om terwille van de werkge legenheid de opslag van Algerijns aardgas in de Eemsmond en niet op de Maasvlakte te doen plaats heb ben. Hij deed dat bij de opening van een handelskade in de Eemshaven. Deze opening werd verricht door staatssecretaris Beyen van economi sche zaken Volgens Heering zou de opslag van het vloeibaar gas (LNG) het begin kunnen zijn van een positieve ont wikkeling in de Eemsmond. De Eemshaven werd vijf Jaar gele den geopend. Sindsdien heeft er zich geen enkele industrie gevestigd. Wel zijn er inmiddels twee transporton dernemingen begonnen, met onder meer een lijndienst voor goederen vervoer op Denemarken. Zij zijn de enigen die gebruik maken van de nieuwe handelskade die meer dan 30 miljoen gulden heeft gekost, waar van bijna de helft door het Rijk is gesubsidieerd als werkgelegenheids project. In Groningen blijft men optimis tisch over de toekomstkansen voor het Eemsmondgebied Mr E. H. Toxopeus. commissaris der Konin gin. zei zeker perspectief te zien als de conjunctuur weer aantrekt. Vol gens staatssecretaris Beyen is het de oliecrisis geweest die „de wenkende perspectieven in belangrijke mate heeft doorkruist." Voor de staatsse cretaris is het een uitgemaakte zaak dat bij eventuele industrialisatie de Waddenzee niet mag worden aange tast Hij meent dat het technisch vernuft echter wel mogelijkheden zal bieden om het milieu en de soci aal-economische wenselijkheden met elkaar in harmonie te brengen. GRONINGEN (ANP) - Opnieuw heeft de directie van het academi sche ziekenhuis in Groningen een opnamestop moeten invoeren voor de afdeling intensieve behandeling van de chirurgische kliniek Sinds woensdagmiddag worden geen pa- tiénten meer opgenomen. Alle bed den zijn bezet. Veertien dagen geleden werd ook al een patiéntenstop afgekondigd. De afdeling bleef toen bijna een week voor meuwe patiënten gesloten. En kele maanden geleden zette de kin- derkliniek tijdelijk de opname stop. De oorzaak van de problemen in het academische ziekenhuis Groningen, dat een belangrijke rol vervult bij de patiëntenzorg in noord-Nederland, is dat het ziekenhuis over onvoldoende middelen beschikt om uit te breiden. „Het aanbod van patiënten is er. de medische mogelijkheden om hen te behandelen zijn er ook. maar met onze capaciteit zitten we aan het plafond", aldus een woordvoerder. „Dat is eigenlijk al langer zo. maar doordat iedereen tot het uiterste gaat en je de zaken zo goed mogelijk tracht op te lossen, bleef dat wat gecamoufleerd Nu zitten we echt helemaal aan de grens." De Draai is gevonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 18