Nieuwe rol bevalt Dusbaba •V? Met deze kleine lettertjes hebt u 'n betere rechts bijstandverzekering. Nipte zege Van Katwijk Ex-Ajacied bij Anderlecht als laatste man nóg beter Troost voor Borussia Meer clubs om ijshockeytitel Tom Quinn interim-coach basketbalteam - Royal Nederland Vandenhaute nog in leiderstrui <v* INSDAG 2 MEI 1978 SPORT Trouw/Kwartet door Johan Woldendorp LIEDEKERKE Terwijl Arie Haan morgenavond in het Parijse Pare des Princes aan zijn zesde Europa Cupfinale begint, staat lohnny Dusbaba op het punt om een nieuwe mijlpaal aan zijn nog kortstondige voetballoopbaan toe te voegen. De eindstrijd is voor de 22-jarige vrije verdediger van Anderlecht een noviteit. De voormalige Ajacied is overigens de enige Nederlander uit het stamelftal van de succesvolle Brusselse club, die wat dat betreft van een primeur kan spreken. Toch staat Dusbaba in de Franse hoofdstad niet alleen op dc wereld. Zijn ploeggenoten hebben met hem gemeen, dat tegenstander Austria Wien een vrij onbekende tegenstan der is. „Van meneer Happel heb ik gehoord, dat de club twee goede spit sen heeft." weet hij van de Oosten rijkse bekerwinnaar van het afgelo pen seizoen. MONCHENGLADBACH De spelers van Borussia Mön- chengladbach, die zaterdag de Westduitse titel misten door een minder doelsaldo, kunnen alsnog 4000 mark per persoon in de zak steken. Het bestuur van de vereniging honoreerde de on dubbelzinnige overwinning (12- 0) op Borussia Dortmund met dc premie, omdat het de mening was toegedaan dat de spelers er alles aan gedaan hadden om de titel op te eisen. Bonhof Rainer Bonhof is na een me disch onderzoek door professor Paul Schneider absolute rust voorgeschreven. De veelvoudi ge international van Borussia Mönchengladbach, die zaterdag in het competitieduel tegen Hamburger SV zijn enkelban den verrekte, kreeg tot 14 mei een trainingsverbod opgelegd. Waardoor Bonhof het eerste trainingskamp van de Westduit se selectie voor de WK in Argen tinië. dat voor begin mei in Ma- lente op het programma staat, zal moeten missen. Kreuz Willi Kreuz van Feyenoord maakt deel uit van de Oosten rijkse selectie van 22 voetballers voor de eindronden van het toernooi om het wereldkampi oenschap in Argentinië. De. Oostenrijkse bondscoach heeft zijn 22 uitverkorenen gisteren in Wenen bekend gemaakt. Op 24 mei valt de definitieve beslis sing. Er is nog een kleine kans dat er een wijziging komt. Bondscoach Senekowitsch wil graag rechtsbuiten Stering van Wacker Innsbruck meenemen. Deze is echter ernstig gebles seerd. Is hij niet op tijd fit, dan reist hij toch mee. In dat geval wordt hij assistent-bondscoach. Van onze sportredactie AMSTERDAM - De eerste divisie van de Nederlandse ijshockeycom- petitie wordt volgend seizoen uitge breid met vier clubs. Behalve Am sterdam, Thlalf, Groningen. Tilburg Trappers en HYS zullen nu ook de tweede divisieclubs Leiden Lions, Utrecht. Den Bosch en Olympia om de landstitel gaan strijden. Laatstge noemde zal echter buiten mededin ging deelnemen. Olympia is een Bel gische ploeg. Nijmegen twijfelt nog of het volgend seizoen doorgaat in de eerste divisie. De ijshockeyploeg uit Oost-Neder land eindigde vorig seizoen zowel in de beker als in de nationale competi tie kansloos onderaan. Hetgeen tot gevolg heeft gehad dat er nu moei lijkheden met de sponsor zijn gerezen. Leiden Lions, die aanvankelijk hele maal niet van plan was om de over stap te wagen, maar bijdraaide toen bleek dat de tweede divisie volgend seizoen volstrekt oninteressant gaat worden, heeft een opmerkelijke trai ner aangetrokken. Het betreft Paul Domm, die Jarenlang borg heeft ge staan voor de successen van Tilburg Trappers. De Canadese coach zal de komende maanden naar zijn vader land terugkeren en hoopt met twee landgenoten plus een Nederlands- Canadese speler weer terug te komen. In de strijd om het wereldkampioen schap ijshockey in Praag heeft de Sovjet Unie met 10-2 gewonnen van Oost-Duitsland. De periodestanden waren: 2-1,0-1, 8-0. Voor de Russen scoorden: Kapoestin (3x) Petrov, Maltsev (2x). Vasiliev (2x), fcakarov en Gollkov. Het aantal toeschouwers was 5300. Eerder had Canada de Ver enigde Staten verslagen. De uitslag was 7-2 in het voordeel der Canade zen. De periodestanden waren: 2-0, 2-0.3-2. Scorers: voor Canada: Maruk 3, Paiement 2 en Dionne 2.. voor Verenigde Staten: Fidleren Gilligan. WlEI.RKttftEN - Df Belg Ponny Penxten heeft de vierdaagse Dusika-Jeugdronde in Oostenrijk gewonnen De vierde en laalst etappe var. deze wedstrijd voor Junioren werd gewonnen door zijn landgenoot Danny de Bie. Ronny Koppcrl eindigde in de slotrit op de tweede plaeU Hoogeveen werd vierde en Laseroms achtste spt.M»HOOTRA( f.s Cecs van der Vel den is op de Amsterdamse bosbaan Euro pees kampioen speedbootraren in de klasse ON 'lol 2000 cci geworden De Nederlander won drie van de vier heats, die over twee dagen verdeeld waren De Joegoslaaf Mio- drag eindigde met 405 punten achtenund op de tweede plaats Het talent Johnny Dusbaba gedijt uitstekend in Anderlecht. Veel beter dan in Ajax, waar hij vorig jaar ver bitterd vertrok. Een duik in het ge heugen leert voldoende. Vier seizoe nen geleden, toen Dusbaba van FC Den Haag naar Ajax verhuisde, zou den hij en Ajax-voorzitter Jaap van Praag hebben afgesproken, dat zijn salaris zou worden aangevuld tot het bedrag, dat Feyenoord voor hem op papier had gezet. Dusbaba zag meer in de Amsterdamse club dan in de Kuipformatie en zette daarom tij delijk het licht voor het financiële gewin op rood. Dusbaba maakte zich moeiteloos waar bij Ajax een voor waarde om salarisverhoging te kun nen claimen maar toen puntje bij paaltje kwam, bleek Van Praag „plotseling" niet meer op de hoogte te zijn van de afspraak, die volgens Dusbaba in 1974 was gemaakt. Ajax weigerde Johnny Dusbaba te laten lopen trainer Tomislav Ivic drong er meer dan eens op aan om het Haagse talent vooral niet van de hand te doen zodat het conflict zich snel verhardde. Dusbaba smeedde plannen om zich vrij te kopen, omdat hij financieel niets te vrezen had. 8amen met zijn broer exploiteert hij inde buurt van Wate ringen tientallen tuinhuisjes. Van Praag speelde het spel even hoog, wetende dat de beloften niet op pa pier stonden, maar verloor. Dusbaba verhuisde voor negen ton naar An derlecht. „Toen bleek dat Van Praag zich niets van die afspraak aantrok, stond voor mij vast, dat ik niet meer met die man wilde werken. Hij be schuldigde mij ronduit van leugens. Ik had het dreigement zondermeer hard gemaakt. Wanneer er geen clubs naar mijn gunsten hadden ge dongen, was ik echt amateur ge worden." Tomaslav Ivic werd dus het grootste slachtoffer van de onverzoenlijke twist. De Joegoslavische trainer kan weliswaar onmogelijk worden verwe ten verfrissende dimensies aan het Nederlandse voetbal te hebben toe gevoegd, maar toch wenste hij van V'- Vv '7 4 mm Si: v C m -Vv. aÉnik ♦sf- Tt -*4 /-'v. - ..V JOHNNY DUSBABA: een kaaskop erbij". ,In een eerste reactie zegt de Belg: weer Dusbaba geen onnadenkende, volg zame voetbalrobot te maken. „Ivic zei altijd tegen mij: Jij en Ruud Krol mogen vrij opkomen. Daarin schuilt namelijk het gevaar van Ajax. Trou wens. wanneer ik constant anderhalf uur achter een vent aan moet hollen, was ik waarschijnlijk geen betaald voetballer meer. Bij Anderlecht kom ik ook volledig aan mijn trekken. Akkoord, ik ben laatste man. maar ik bemoei me ook nadrukkelijk met het spel. Ik hoef niet alleen achter een man aan te lopen, ik schuif even vaak op naar het middenveld. Voor dat Ik vrije verdediger werd, heb ik met trainer Goethals over mijn aan deel in de tactiek gesproken. Hij was het volledig met mij eens." Het systeem legt Anderlecht inder daad geen windeieren. De Brusselse eliteclub heeft weliswaar naast het Belgisch kampioenschap gegrepen, maar bouwde desondanks in de tweede competitiehelft een indruk wekkende staat van dienst op. De Goethals-equipe, die daarnaast een overtuigend Europa-Cup 2-toernooi afwerkt en voor de derde keer in successie tot de finale is doorgedron gen. verloor op 29 Januari tegen aartsvijand Club Brugge zijn laatste wedstrijd. In de daaropvolgende competitieduels liet Anderlecht slechts één punt (0-0 tegen Luik) liggen. De overige exhibities lever den 22 punten. 33 goals en slechts twee tegentreffers op. Het gegeven, dat de successenboom in volle bloei staat, maakt de positie van de talrijke Nederlanders in het keurkorps van Goethals niet discu tabel. Dusbaba: „In het begin word je in sommige kringen een beetje met de nek aan gekeken. Je kon dat ook aan de berichten over de komst van Ruud Geels merken. In een eer ste reactie zegt de Belg: „Weer een kaaskop er bij." Nu gaat het goed. maar ik realiseer me terdege, dat dat voornamelijk door de successen van Anderlecht komt. Wanneer het slecht loopt, vinden de supporters. dat die buitenlanders het land weer uit moeten. Vooral ook, omdat zij meer verdienen dan de Belgische voetballers van Anderlecht." „Ook in een ander opzicht had ik hét aanvankelijk moeilijk bij Ander lecht Ik heb de club al met al meer dan een miljoen gekost Die last drukte erg zwaar op me. Ik was er op gebrand om mij waar te maken. Ik vind het hele transfersysteem trou wens verkeerd in elkaar zitten. Ajax heeft voor mij indertijd niet meer dan honderdduizend gulden betaald. Naar mijn mening moet Je voor dat bedrag kunnen vertrekken, zodra je contract Is afgelopen. Door de ruzie met Van Praag kon ik alsnog van club veranderen. Anders was mij dat niet gelukt. Als voetballer ben je gewoon een slaaf." Waar maken. Een gevleugelde kreet in de prestatie-gerichte voetbal maatschappij. Johnny Dusbaba heeft het loodzware juk van de psy chische lasten al lang van zijn schou ders gesmeten. Niet ten onrechte hoort hij bij de 26 overgebleven kan didaten voor Argentinië. „Het is grandioos om in België te voetballen. Het is alleen veel onbesulster en har der dan In Nederland. De scheids rechters hier laten erg veel toe. Je kunt drie gele kaarten krijgen zon der dat je geschorst wordt. Deson danks moet Je het clubvoetbal in België hoger aanslaan dan in Neder land. De wedstrijden tegen Twente hebben dat afdoende bewezen. Twente was weliswaar onze lastigste tegenstander in het Europa Cuptoer nooi, maar dat kwam omdat die jon gens ons kennen." DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Basketbal Bond (NBB) heeft overeenstemming bereikt met Tom Quinn om in de periode van 5 mei tot 16 juni als Interm bonds coach op te treden van de Neder landse herenploeg. Quinn is momen teel coach van 8oedertalje (Zweden) en al eerder coach van het Haarlem se Flamingo's. Quinn zal het natio nale team begeleiden, dat deelneemt aan het toernooi om de continentale beker, ook wel genoemd Decio Scu- ricup. Quinn zal woensdag 3 mei in Neder land arriveren. Hij zal dan de play offwedstrljden in Leiden en Delft bijwonen. De Amerikaan volgt Jan Janbroers op. die zich onlangs als bondscoach terugtrok. ADVERTENTIF Ingeval er een redelijke kam op >occes beslaat verleent de maatschappij aan de verzekerde rechtsbijstand envergoedt de kosten van rechtsbijstand die hij moet make ie g- geschillen me/ leveranciers van goederen en diensten in geschillen L als koper van roerende of onroerende goederen terzake J van een koopovereenkomst, 2. als hoorder van roerende goederen terzake van een huurovereenkomst, J.aU opdrachtgever terzake van een overeenkomst van - MniKn>'nR^" werk of het verrichten van diensten. Nooit hebt u ruzie met iemand. Maar tja, de aannemer zou uw huis verbouwen voor 'n vast bedrag. En achter- afkomt hij aanzetten met'n rekening die twee keer zo hoog is. Ruzie, u wilt niet betalen, nog eens ruzie. En nu dan zelfs 'n proces. Morgen moet u bij de rechter vóórkomen. Royal Nederland betaalt uw proceskostea Dat betekenen die kleine lettertjes. Ze zijn er niet om u te kwellen, maar om u te helpen. Om uw verzekering meer inhoud te geven Om problemen te voorkómea Want Royal Nederland verzorgt ook de onwaarschijnlijke dingen. Royal Nederland zorgt ervoor dat u met uw rechtsbijstandverzekering aan alle kanten uw recht krijgt. Op maat. Bij voorbaat. In üw belang. De kleine lettertjes van Roval Nederland geven ook u grotere zekerheid- Vraag maar aan uw verzekeringsadviseur. verzekering maatschappii nv van gisteren, betekende de tweede Nederlandse ritoverwinning in de Ronde van Spanje. Nadat Jos Schip per de eerste etappe op zijn naam bracht, sprintte Van Katwijk in de tot 46 kilometer teruggebrachte zese etappe naar winst door het volledige peloton achter zich te laten in Torre- jon de Ardoz. TORREJON DE ARDOZ - Fons van Katwijk heeft de sterk ingekorte zesde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De flnishfoto wees uit dat van Katwijk net iets eerder over de eindstreep in Torre- jon de Ardoz ging dan de Belg Ben nie 8chepmans. Beiden kregen de tijd van 1 uur 5 minuten en 59 secon den toegewezen. De etappe was vanwege het zeer slechte weer ingekort van 189 tot 46 kilometer. De zege van Fons van Katwijk met een haarlengte voorsprong op de Belg 8chepmans in de mini-etappe 1 Fons van Katwijk 'Nrd 46 km in I 06 S9. 2 Bennie 8chepmans «Bel t. 3 Ad Prinsen (Ned.i. 4 Leo van Thielsen iBel I. 5 Ferdl Vundenhaute 'Bel6 Leone Ptzzlnt (Ita i. 7 Mare Dlerlckx Bel i.8 Salvatore MaccalUlta v Jose Luis Vlejo iSpa 10 Iitnazto Paleari Uta I. IS Ex aequo' Cees Bal Jan Breur. Roelof Oroen. allen dezelf de tijd als Van Katwijk. 80 Jos Schipper op 1 26. 82 Co Montz op 2 26 85 Nidl den HertOf op 2 58 DRAMA De jaarlijkse opvoering van de Gijs- brecht van Amstel werd, onder druk van mensen die meenden dat je in een verschoten spijkerbroek en met het goed gebruik van de wenkbrau wen ook toch wel op indringende wijze de pijp uit kon gaan, juist afgeschaft toen onze HBS-klas aan de beurt was om van dit stuk cultuur te gaan genieten. Look back in an ger. werd het nu. Dat je dus niet klaagde dat Je hart grotelijks wee deed wegens ene versmade liefde, maar dat je dus vanuit een tweede hands fauteuil bromde dat je geen koffie meer wilde waaruit de zaal diende op te maken dat Wim en Annie besloten hadden voor altijd bij elkaar te blijven. Doek. Modern drama dus. Nou geef mij dan maar Dé Stoop. Voor de goede orde: hij staat niet op mijn top-tienduizend lijst van in hoge mate bewonderde Nederlan ders. Opportunisme en geld gaan hand ln hand en sommige arme sloe bers verslijten dat voor verstand. Dat valt met name pijnlijk op als het zogenaamde voetbalparlement weer eens in een noodzitting bijeenkomt. Als het ergens over gaat voert Stoop ongetwijfeld ook het woord omdat hij een nóg beter idee heeft. Welis waar houdt dat in dat de bal en de doelpalen afgeschaft zullen worden maar daar staat tegenover dat het betaalde voetbal voorlopig weer minstens veertien dagen op eigen benen en zonder al te grote verliezen door kan gaan. En altijd zijn er dan wel voetbalieiders te vinden die in stemmend klappen. Maar tóch. Toen ik hem zondag avond in Studio Sport zag staan dacht ik nog, hód ik de echte Oijs- brecht maar één keertje bezocht, dan had ik dit drama tenminste op werkelijke waarde kunnen schatten. Daar stond hij dan. Hand aan de deur van de bus en mond dicht. Verslaggevers eromheen. Een doet ei onder het uitspreken van de bezwe ring „Dat kun je niet maken Dé" een laatste poging de opdracht van zijn baas die Stoop moet maar eens met de billen bloot naar eer en geweten uit te voeren. Maar 8toop weigert zijn medewerking aan de pers. Voor de eerste keer. Alsof hij alleen op de aarde is overgebleven kijkt hij langs en door iedereen. Geen cursus dramatische expressie had hem aan die uitbeeldingskracht kunnen helpen Gedegradeerd naar de eerste divisie. Een wereld stort met opvallend wei nig geraas in. Helmond Sport speelt toch nog een keertje in het Olym pisch Stadion, zo wordt een jongens droom ook daar waar. Stoop is er stil 4»v 4r Vei o van. Misschien neemt hij zichzelf te gen zichzelf in bescherming denk ik. Want aan ieder drama is wel "een goed kantje te ontdekken. CADEAUTJES Het draaiboek voor positieve publi citeit ziet er gewoonlijk als volgt uit: stuur alle kranten, radio en televisie een uitnodiging voor een persconfe rentie toe. Waarschuw de media dat er belangwekkende informatie „waar u ongetwijfeld op zit te wach ten" zal worden prijsgegeven. En beëindig uw schrijven met de mede deling dat iedereen van harte wordt uitgenodigd om na afloop van de bijeenkomst onder het genot van een hapje en een drankje nog gerui me tijd bij elkaar te blijven. Zet er duidelijk bij dat de samenkomst zal plaatsvinden in een bekend etablis sement, liefst een goed hotel. Wekelijks rollen er minstens twintig van dit soort uitnodigingen bij de sportredacties binnen. De gemiddel de journalist kan zich met een be hoorlijke planning aldus de kosten van een maaltijd of acht plus een rijtje drankgelagen besparen. Het probleem is echter dat hij er voor zijn werk dikwijls maar weinig aan heeft. De verschafte informatie blijkt niet zelden niet meer dan een half gestencild blaadje papier te be slaan. nog afgezien van het feit dat even dikwijls vrijwel niemand op die informatie zit te wachten. Het gevolg daarvan is dat ondanks de aanlokkelijke consumpties veel persconferenties bijzonder slecht be zocht worden. De Motorclub Apel doorn meende daar vorige week iets op gevonden te hebben. Afgelopen zondag organiseerde men daar een motorcross die best wat publiciteit vooraf kon gebruiken. En dus kregen de media een vriendelijke uitnodi ging toegestuurd met de aankondi ging van de bijeenkomst. Maar om de zaak nog aantrekkelijker te ma ken werd tegelijk vermeld dat tij dens deze persconferentie een verlo ting onder de journalisten gehouden zou worden met aantrekkelijke prij zen zoals een kleurentelevisie, een koffiezetapparaat, een fiets en meer van dat soort quiz-prijzen. Het bleek een schot in de roos. Want de bijeenkomst die normaal goed was voor een man of acht uit de regio, werd nu bezocht door ruim veertig krantemensen, overigens in grote meerderheid bestaande uit free-lance motormedewerkers. Hoe wel de voorzitter van de NSP (Neder landse Sport Pers). Wil van der Plas, voor de bijeenkomst zijn grote be zwaren tegen de loterij uiteenzette, ging de zaak toch gewoon door. De enige full-time journalist die een prijs won, Peter van Putten, maakte bekend dat hij zijn koffiezetappa raat zou schenken aan een jongens huis. De NSP is boos over deze manier van of poging tot beïnvloeding van de pers. Er worden behalve officiële protesten ook maatregelen aange kondigd als de Motorclub Apeldoorn nog eens op deze manier zou probe ren aan zijn publiciteit te komen. Journalisten worden nu ook weer niet zo slecht betaald dat ze op deze manier aan hun Inboedel zouden moeten geraken. Trouwens, in het normale leven spreekt men in dit soort gevallen al snel over steekpenningen. CADEAUTJES 2 Nee, dan de cadeautjes die Neder lands-elftal sponsor Nikon heeft rondgestuurd aan de media. Keurig verpakt in een rol: vier T-shlrts en vier bedrukte vellen papier die de wijdse benaming place-mat meekre gen. T-shirt en papier zijn verpakt in een plastic zakje en worden onder de noemer Nederlands-elftal pakket voor 7.95 op de markt gebracht. En bij de tijd hoor. Op het T-shirt staan de hoofden van 22 voetballers afgebeeld. Zoals bijvoorbeeld Tscheu La Ling en Arnold Mühren die tijdens het wereldkampioen schap voetbal op vakantie zijn. Zij staan ook op de „place-mat" Goed bedoelde rotzooi zei onze J. C. Brak terwijl hij probeerde of zijn tors in een medium-maatje paste. Dat lukte wonderwel. En terwijl hij te vreden over zijn borst wreef bedacht hij dat die voetbalhoofden er na maximaal drie wasbeurten wel van af zouden zijn. Bedankt dus. VIGNET De afdeling Wageningen van de Pa cifistisch Socialistische Partij heeft aan de omroepen in Nederland een brief gestuurd met een mooi verzoek. Tijdens de 8TER-reclame verschijnt er in een uithoek van het beeld een minuscuul tandenborsteltje als er snoepgoed wordt aangeprezen. De PSP-afdeling Wageningen stelt nu voor om tijdens uitzendingen hande lend over het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië ln een hoek van het beeld het vignet van Amnes ty International, „of van de boycot actie" te projecteren om zo duidelijk te maken dat het in Argentinië nog wel om iets anders gaat dan de bal en de Cup. Het schrijven eindigt met de zin: „Wij vertrouwen erop dat dit zeer kleine protestgebaar op niet al te veel bezwaren zal stuiten". Wij vertrouwen erop dat dit zeer kleine protestgebaar op al te veel bezwaren zal stuiten. RECLAME De Argentijnse regering heeft een public-relations bureau de opdracht verstrekt om een publiciteitscam pagne op touw te zetten tegen de negatieve berichtgeving in Europa over Argentinië. Daarmee is nog eens extra duidelijk geworden waar om Argentinië nu precies dat, wereld kampioenschap voetbal dit Jaar or ganiseert: tot meerdere eer en glorie van de militaire machthebbers. Ie dereen die daar lets van zegt moet ln diskrediet gebracht worden zoals blijkt uit de uitlatingen van Argen tijnse officials die steeds nadrukke lijker hun minachting laten blijken voor wat zij zien als „linkse warhoof den" en agitators. Maar ook de Argentijnen zelf worden ingeschakeld bij het proces rond de positieve publiciteit. In Argentijnse dagbladen verschijnen advertenties van een volle pagina met de woor den: „Meneer de toeschouwer, ons land doet ook mee op de tribunes". Het is een oproep aan het publiek om zich tijdens de wedstrijden voor al netjes te gedragen en geen confet ti te strooien of met rollen toiletpa pier te werpen om zo de aanhanke lijkheid aan het eigen elftal duidelijk tot uiting te brengen. Het Engelstalige blad Buenos Aires Herald heeft een oproep gedaan aan de tolken om hun kennis van de Engelse taal eens wat bij te spijkeren. Veel van de communica tie met de bezoekers van het WK zal Immers ln de Engelse taal moe ten gebeuren en tot nu toe zijn daarbij wel enkele foutjes naar vo ren gekomen. Behalve dat verkeer de vertalingen problemen hebben veroorzaakt is ook gebleken dat men ln Europa na de zoveelste Ar gentijnse mededeling in wrak En gels schaamteloos begon te lachten. Ook de Argentijnse televisie draagt zijn steentje bij. Er zijn speciale spots gemaakt om de Argentijnen op het hart te drukken als gentle men op te treden tegenover buiten landers. Zo is er een filmpje te zien waarin 'men een groep mensen in een res taurant gebogen ziet zitten over de spijskaart. Veel lijkt men niet te begrijpen van de termen. Dan staat er echter een Argentijn op van het aangrenzende tafeltje en schiet on der de kreet „Deze Schotten mogen dan iets van voetbal afweten, maar als we ze nu niet helpente hulp: „Asado de tira" zijn „gegrin de krabbetjes". Dan komt de moraal. „We moeten de wereld laten zien hoe Argentinië is" en met het symbool van het wereldkampioenschap en de kreet „Ar-gentina" van een vol stadion eindigt het filmpje. Voorlopig houden we het er maar op dat Amnesty International aan zienlijk beter duidelijk kan maken hoe Argentinië werkelijk is. SPONSORS De Nederlandse 8portpers (NSP) heeft zich afgelopen week op de Jaarvergadering voorstander ge toond van de richtlijnen voor de behandeling van sportsponsors zo als die waren opgesteld door de Commissie Sportsponsoring en Me dia. Dat betekent dat binnen af zienbare tijd ln vrijwel alle kranten en op radio en televisie zeer zuinig omgesprongen gaat worden met de namen van de sponsors Zoals eerder al gezegd, een klap voor de sponsors en dus waar schijnlijk ook een klap voor de sportverenigingen en sportevene menten die zich voor een hoogst belangrijk deel hebben opgehan gen aan de financiële inbreng van een sponsor. Toch dreigde er nog steeds tegen gas te komen. In het wereldje van de sportsponsors staan namelijk regelmatig mensen op met het plan om de rechter nu eens uit te laten zoeken of een krant wel wettig han delt door hen de gratis reclame zo maar te ontzeggen. Laatstelijk was Axel Hinze. spon sor van de volleybalclub Zaan'68, met dat project bezig. Hij had zelfs al een juridisch adviseur ln de ar men genomen om de zaak uit te pluizen en eventueel een kort ge ding aan te spannen. Dat kort geding komt er toch niet. Hinze wist zich bij het begin van zijn actie gesteund door enkele an dere sponsors. Maar Delta Uoyd bijvoorbeeld wilde daar niet open lijk voor uitkomen. Nu is ook de vereniging Corbulo afgevallen. In eerste instantie was die het eens met het project maar sinds deze vereniging, althans het eerste team. is overgenomen door Dé Stoop en zijn liftenfabriek, heeft Corbulo zich teruggetrokken Stoop is voorlopig immers geen voorstander van het weinig aan trekkelijke steekspel. Ook Hinze's steunpilaar Gerard de Lange heeft inmiddels afgezien van hulp bij de voorbereiding van een kort geding. De Lange stopt immers met sport sponsoring. Zo bleef Axel Hinze vrijwel alleen over. Daarop heeft hij besloten zijn actie maar te staken. Wat daar dan weer de gevolgen van zijn zal in de nabije toekomst moeten blijken. PLAATJE Zeg Brak doe jij nog iets aan die Argentiniê-plaatjes? Onze J. C. Brak: Omdat de vrou wen van de spelers van het Neder lands elftal samen met Lee Towers het nummer Buenos Dlas Argenti na gaan opnemen? En omdat An- dré van Duin met de spelers van het Nederlands elftal ook een num mertje gaat weggeven? Nee hoor. er zijn honderd manleren om Je bela chelijk te maken en er nog geld mee te verdienen ook; dit zijn er twee van. En dat olé-olé dan van de Bumpers? Onze J C. Brak: Niks aan doen. In vergelijking daarmee heeft Ronnie Tober recht op een optreden ln het Olympia in Parijs Verder niks meer? Onze J. C. Brak: Nee. Nou dan hoop ik dat ik m'n huis nog terug kan vinden want ik ben m'n postcode- nummer vergeten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9