'Go Ahead als eredivisieclub functioneler dan Amsterdam' Timman neemt afstand 4r 'CvJf,. Merckx rest slechts hoop Canadese profs ten onder tegen Finnen Doyer en Buma terug in HCKZ-selectie Bij degradatie Deventer en omgeving grootste verliezer vindt Bob Maaskant Plasman! terug naar Feyenoord Eerste verrassing op WK-ijshockey Wielerkoning door ziekte uit wedstrijdritme Van den Haute rijdt zich in leiderstrui Pfister klopt Jimmy Connors Pele even terug voor veel geld ZATERDAG 29 A^RIL 1978 SPORT Trouw/Kwartel 37 door Joha(LÏÏlpidendorp DEVENTEï^'ïpe Adelaarshorst puilt uit, wanneer morgenmid dag Go Ahe»jjagles en FC Amsterdam op die plaats hun d'r op of d'r onder-^ljgd uitvechten. Het toeval wil immers, dat de twee overgebleven Tügradatiekandidaten in de eredivisie elkaar uit gerekend op de laatste competitiedag ontmoeten. De situatie zal bekend zijn. d$ thuisclub moet persé winnen, FC Amsterdam heeft aan een gelijk spel genoeg om zich opnieuw te handhaven. Verbanning naar de eerste divisie kan voor beide clubs verstrekkende gevolgen hebben. Harnekkige ge ruchten leren zelfs, dat FC Amster dam in dat geval wordt opgeheven. Voorzitter Dé Stoop ontkende dat na het wellicht verlies tegen Roda JC, afgelopen zondag, maar het is duidelijk, qat de „Lieverdjes" in de op één na hoogste voetbalklas se louter en alleen voor zichzelf bezig DEN" HAAG Doelman Derk Doyer en ausputzer Edo Buma maken deel uit van de selectie van HCKZ, die trainer-coach Joost Bellaart heeft gekozen voor het toernooi om de Europacup hockey voor landskampioe nen, dat van 12 tot en met 15 mei in Barcelona wordt gehouden. Beiden hadden reeds afscheid van tophockey genomen. Van januari hebben zij echter weer intensief getraind. HCKZ is in groep B ingedeeld met Swansea en Royal Uccle Sport. Beide tegenstanders worden op zaterdag 13 mei bestreden. De eerste plaats in de poule levert kwalificatie op voor de halve finales. Indien HCKZ zich plaatst bij de laatste vier zal de Westduitse kampioen Russelsheimcr RK vermoedelijk de tegenstander zijn. Kandidaten voor de andere plaatsen in de halve finales zijn: bekerhouder Southgate (Eng) en Real Club de Polo (Spa). De finale staat voor maandag 15 mei (tweede pinksterdag) op het programma. De selectiegroep van HCKZ is: doel: Joost Claushuis en Derk Doyer, ausputzers: Maarten van Heeswijk en Edo Buma. Verdedigers: Wouter Kan, Mike Vredegoor, Ewout van Asbeck en Sikko Onnes: middenvelders/aanvallers: Jan Albert. Tim en Ron Steens. Ties en Hans Kruize, Maarten van Grimbergen. Rik Visser en Tjeerd Borstlap. BOB MAASKANT zijn. De cruciale ontmoeting met Roda trok niét mt}*r dan tweedui zend kijkers Pjj ffiiiswedstrild te gen FC Dord*®^zonder twijfel minder to^Sion'ers naar het Olympisch 0.Jokken dan een dorpsdiscot!Ud een door de weekse ave* Z\ch jen sluitingstijd klanten naa oe zuigt. :d incasseert rake r ..puntenstrijd niet !fctf*laats wordt afge- Van der Werf: voren zeker weet, DEN BOSCH FC Den Bosch mag niet langer beschikken over de 21- jarige linkerspits Rini Piasmans. Feyenoord, dat hem dit seizoen had uitgeleend, heeft hem een contract voor de eigen ploeg aangeboden. Piasmans heeft dit getekend voor één jaar. dat je in één jaar heen en weer gaat, kan zo'n degradatie louterend wer- ken. Kijk maar naar Nottingham Fo rest (vorig jaar ternauwernood naar de hoogste klasse gepromoveerd, nu met overmacht kampioen van Enge land red.). Een louteringsperiode is op zich niet erg. Wanneer we er niet in slagen om snel te promove ren, dan ziet het er slecht voor ons uit. Bij mijn weten zijn er in de spelerscontracten geen clausules op genomen, dat ze alleen voor de eredi visie gelden. We krijgen dan plotse ling een erg duur elftal. Daar komt bij, dat ik me heb laten vertellen, dat er in de eerste divisie anders wordt gevoetbald. Je kunt je afvragen of een team dat speltechnisch gezien in de hoogste klasse hoort te opereren, in een andere omgeving succesvol is. Wanneer er onrust ontstaat over de vraag of je mensen geschikt zijn voor de eerste divisie, dan is dat zeker niet bevorderlijk voor een goede start. Ik ben bang, dat het dan een verschrikkelijk moeilijk jaar wordt." Overigens ploft de zorg over de „pe perdure" contracten in het niet, wan neer de toekomstmogelijkheden van het elftal op het scherm van de actu aliteit worden geprojecteerd. Mana ger Bob Maaskant: „Ik ga er nog steeds van uit, dat we niet degrade ren. maar wanneer we toch met dat gegeven worden geconfronteerd, dan is het mijn grootste zorg om de spe lersgroep bij elkaar te houden. Ik heb met de contractonderhandelin gen bewust gewacht tot het ogen blik, dat we zekerheid omtrent onze status hebben. Het wordt na morgen een druk weekje; slechts zes contrac ten lopen door." De praktijk leert, dat gedegradeerde eredivisieclubs er nauwelijks in sla gen om het verloren gegane terrein langs de kortst denkbare weg te her overen. Het voorbeeld Nottingham is een schot in de lucht, dat toevallig in de roos terecht kwam. In het seizoen 1963-'64 presteerde DWS (o ironie, de voorloper van FC Amsterdam) het zelfde. De Amsterdamse club degra deerde in 1962 uit de eredivisie, pro moveerde het jaar er op en werd aan het eind van die competitie tot land skampioen bekroond. Maar ook een come-back zondermeer is een klein wondertje. Haarlem en NEC bleken daartoe een paar seizoenen geleden in staat. Het peloton „wegkwijnend" (FC Den Bosch. De Graafschap, Eindhoven, FC Groningen om een paar te noemen) is oneindig veel groter. i „»v .:r MDwmwïi PRAAG Op de tweede dag van het toernooi om de wereldtitel ijshockey heeft Finland voor een grote verrassing gezorgd door Canada naar een nederlaag (6-4) te spelen. Het was voor de eerste keer, dat Finland in een officieel ijshockeytoernooi zegevierde over de Canadezen. Er viel op de uiteindelijke zege van 6-4 niets af te dingen. De Deventer supportersschare maakte vorige week, tijdens de verloren uitwedstrijd tegen Volendam, alvast hun wensen kenbaar: Eagles erin Mokum eruit. Bob Maaskant: „Die laatste voor beelden willen we in ieder geval niet volgen, mocht het morgen verkeerd gaan. Mogelijk dat we door spelers wisselingen sterker uit de bus kun nen komen dan dit seizen. We moe ten dus hoe dan ook een leegloop, zoals De Graafschap dat overkwam, voorkomen". Go Ahead is uiteraard sterk afhankelijk van de gemeente (netto subsidie 125.000.- per jaar) en het bedrijfsleven, dat minstens een soortgelijk bedrag in de kas stort. Van der Werf: „Ik verwacht niet, dat degradatie consequenties voor ons heeft. Ik kan me niet voor stellen, dat de gemeenteraad en de sponsors Go Ahead Eagles als een baksteen laten vallen. Natuurlijk, het wordt anders, wanneer je vijf jaar lang met 1500 toeschouwers in de eerste divisie speelt. Maar ik sluit uit, dat dat gebeurt." teiten plaats dan hier. Bovendien zijn de mensen daar verzadigd door de successen van Ajax en Feyen oord. In de provincie heeft men dat punt nog lang niet bereikt. In dat licht gezien is Go Ahead als eredivi sieclub functioneler dan FC Am sterdam." Op papier lijkt degradatie voor de Eagles zelfs in twee opzichten ramp zalig. Het verlies van een grote mate van regionale adoratie wordt schrij nend geaccentueerd door de aan staande promotie van PEC. De venter komt in dat geval uitermate ongunstig ten opzichte van twee fa natieke „eredivisiesteden" (Zwolle en Arnhem) te liggen. Van der Werf en Maaskant bestrijden dat in koor, al plaatst de eerste er wel degelijk een angstoproepende kanttekening bij: „Wanneer Go Ahead degradeert en PEC promoveert, dan is dat psy chologisch gezien erg vervelend voor ons. Er is geen trek van Zwolle naar Deventer, maar we verliezen de men sen uit de Veluwezoom, die eredivi sievoetbal willen zien, zonder meer aan PEC. Hetgeen betekent, dat we opnieuw aan klantenbinding moeten doen." Bob Maaskant: „Ik hoop dat wij er in blijven. Maar ik hoop tevens, dat PEC promoveert. Hoe meer clubs uit het oosten in de eredivisie, hoe beter het voor ons is. De thuiswedstrijden tegen FC Twente, PEC en Vitesse zijn interessanter dan die tegen het grote Feyenoord." Na de eerste periode zag het er aller minst naar uit dat de Finnen voor een opzienbarende overwinning zou den zorgen. De score van 4-1 in het voordeel van de Canadezen gaf daar ook geen aanleiding toe. Coach Nu- minnen had zijn spelers voor de wed strijd opgeroepen „niet op te kijken tegen die professionele superstars en gewoon een goede partij te spelen". Pas na de eerste periode voldeden de Finnen aan deze oproep en behaal den via tussenstanden van 3-0, na de tweede periode, en 2-0 na de derde periode, de verdiende overwinning. In de tweede wedstrijd van de dag won Rusland zijn tweede wedstrijd. Tegen West Duitsland dat de eerste wedstrijd ook al had verloren werd het 7-4. De periodestanden waren 4- 2. 0-0, 3-2. De Duitsers die na de nederlaag tegen Zweden klaagden over de arbitrage omdat zij zoveel straffen kregen, hadden nu niet te klagen. De Russen liepen 16 straf mi nuten op, de Duitsers 8 strafmi- nuten. De derde en laatste wedstrijd van de tweede dag van het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey in Go Ahead vervult, als alle clubs bui ten de randstad, een specifieke streekfunctie. Dat betekent dat de Deventenaren per definitie op een grotere supportersschare steunen dan de stichtingen in de (grote) ste den in het westen van het land. Maaskant, zelf afkomstig uit het Rijnmondgebied: „In Amsterdam en Rotterdam vinden veel meer activi- ATLETIEK Montreal is definitief aange wezen als de stad waar van 24 tot en met 26 augustus 1979 de wedstrijden om de wereld beker worden gehpuden Twijfels rond fi nanciële problemen zijn in een gesprek met de Internationale Atletiek Federatie (IAAF) uit de weg geruimd. VOETBAL Pim van Dord heeft zijn con tract bij Ajax met twee jaar verlengd Eer der leidde een onderhpud tussen voorzitter Jaap van Praag en penningmeester Brand- steder met de Denen Amesen en Lerby niet tot een gewenst resultaat. Eredivisie AZ'67-Haarlem - Ajax-FC Twente - FC Utrecht-PSV- Vitesse-Sparta - NAC-FC Den Haag- Feyenoord-NEC Roda JC-FC WV- Go Ahead Eagles-FC Amsterdam- Telstar-Volendam - Eerste Divisie FC Dordrecht-PEC- Excelsior-FC Vlaardingen- SC Amersfoort-Fortuna SC- Wageningen-FC Groningen - SC Cambuur-Heerenveen- Veendam-Willem II - De Graafschap-FC Den Bosch - MVV-Helmond Sport SVV-Eindhoven- KRAINEN Eddy Merckx heeft dit seizoen met zijn nieu we, door een Amerikaanse con fectiefabriek gesponsorde ploeg, nog maar weinig van zich laten horen. In februari reed hij een paar wedstrijden aan de Cote d'Azur, waar hij vijfde werd in de ronde van de Haut-Var, en verscheen hij één of twee keer aan de start in Italië. Daarna is hij terugge keerd naar zijn villa in de Brus selse voorstad Krainen, die hij sindsdien niet meer verlaten hteft. Zijn vrouw Claudine en zijn twee kinderen hebben hem sinds februari zijn koffers niet meer zien pakken. Voor het pegin van dit seizoen zat Merctx uren aan de telefoon gekluis terd om een nieuwe ploeg bij elkaar te krijgen, waarmee hij wilde gaan trainen of simpelweg vakantie ne men in de bergen. In december en januari spande hij zich ln om een sponsor te vinden voor zijn ploeg, waarvan Van Impe en Bruyere de voornaamste vedetten waren. In de maanden daarna ontdekte hij de aard var. de ziekte waaraan hij leed en vocht tegen zichzelf om zijn vorm te hervinden. Het is nu eind april en alle klassiekers zijn gehou den zonder hem. Merckx zat voor de televisie en moest toezien hoe ren ners als Van den Haute, Godefroot, Moser en Laurent overwinningen in de wacht sleepten. Op de bank in de zitkamer, die uit ziet op een grasperk en het bos, verheft Eddy Merckx zijn stem zelfs niet, als hij geconfronteerd wordt met de commentaren op de gebeur tenissen van de afgelopen winter. Sommigen beweren, dat Merckx zijn marktwaarde heeft verloren na zijn nederlaag in de Tour de France 1977 en dat hij geen sponsor meer kan vinden. Anderen reageren op zijn ziekte in bewoordingen als: „De ma chine is versleten," „het is met hem gedaan" en „hij zal nooit meer kun nen wielrennen." Merckx moet om dit soort commen taren lachen. „Ik heb er nooit moeite mee gehad sponsors te vinden. Er zijn altijd contacten met hen geble ven. Maar," zo voegt hij er aan toe. „ik geef de voorkeur aan een verbin tenis met één sponsor in plaats van een contract met twee of drie geld schieters. Ik heb me nooit ergens zorgen over gemaakt en mijn ploeg maats doen dat nog minder." Over zijn ziekte zegt de wielerko ning: „Ik heb me lange tijd afge vraagd, wanneer ik de training zou kunnen hervatten. Ik voelde me erg slap. Eerst dacht ik, dat ik een griep onder de leden had. Maar ik had geen koort. Als ik op de fiets zat, voelde ik me erg vermoeid. Ik dacht, dat ik ieder ogenblik van de fiets zou kunnen vallen. Pas toen ik buik klachten kreeg, ontdekte de dokter dat een virus daar de oorzaak van was. De behandeling heelt lang ge duurd, maar ik heb nooit de moed laten zakken. Iedereen is weieens ziek. nietwaar?" Merckx is nog niet volledig hersteld. Terwijl hij een pilsje voor zijn gasten tapt, zet zijn vrouw kruidenthee voor hem. „Nu, na een week of drie gaat het al weer stukken beter. Ik zit niet meer onder de antibiotica. Vorige week heb ik wat kleine uitstapjes gemaakt en deze week heb ik hon derd kilometer per dag gereden, al leen of achter een bromfiets. Van nu af aan ga ik dat langzaam opvoeren, ik overhaast me niet. Binnenkort moet ik bij de dokter komen om te kijken hoe het er voor staat Dan pas," vervolgt Merckx'. „kan ik me richten op de rest van het seizoen. Ik heb weer zin om op de fiets te zitten. Als alles goed gaat, begin ik met een paar kleine koersen in België. Daar na ga ik zonder twijfel enkele dagen naar de Alpen om ook in bergachtig terrein mijn vorm te hervinden voor de Dauphine en de Ronde van Zwit serland. En dan volgt de Tour de France De Tour de Francehet hoge woord is er uit. Men herinnert zich de Tour van vorig jaar, toen de etappe naar de Alpe d'Huez voor Merckx een lijdensweg werd. „Als ik volgend jaar naar de Tour ga, dan doe ik dat om hem te winnen," zei hij destijds, toen het merendeel van de journalis ten geloofde hem voor het laatst in de „grande bouclé" te hebben ge zien. De Belg is sindsdien niet veran derd „Het zal een slijtageslag wor den, zonder een enkele rustdag- ."'voorspelt hij. „Het devies voor elke dag is aanvallen In de ploegen tijdrit, in de invididuele tijdritten, bij de aankomsten op de bergtop pen. Deze Tour zal tot aan de laatste dag een open strijd zijn. Ik hoop er goed voor de dag te komen." Opnieuw half punt voorsprong op Sosonko door Max Pam LEEUWARDEN Met nog drie ronden te gaan is Jan Timman in het schaakkampioenschap van Nederland opnieuw een half punt uitgelopen op zijn naaste concurrent Genna Sosonko. Timman versloeg gisteren met zwart Frans Kuijpers, van wie altijd wordt gezegd dat hij veel beter zou kunnen, als hij het schaken niet slechts als een hobby zou beoefenen naast zijn ingenieurschap bij een groot bedrijf, dat weigert de eeuwig brandende gloeilamp op de markt te brengen Kuijpers is de echte amateur, de schaker die gevreesd en veraf schuwd wordt door de professional. Bang is de amateur nooit, een verlo ren partij maakt op hem niet zo'n indruk, vandaar dat hij soms onbe vreesd op avontuur durft uit te gaan. Meer dan eens heeft de amateur met die aanpak succes gehad en ervoor gezorgd dat de echte beroepsschaker een toernooi-overwinning door de neus werd geboord Zo ver kwam het gisteren echter niet. Na een Siciliaan behield Tim man met zwart voortdurend een klein voordeeltje. Kuijpers probeer de de druk op zijn stelling te verlich ten door zoveel mogelijk stukken af te ruilen, maar ook toen er dame eindspel met ongelijke lopers op het bord stond, bleef zijn positie kritiek. Op dat moment moet hij, ook door een steeds nijpender tijdnood, enke le onnauwkeurigheden hebben be gaan. Kuijpers liet het niet meer op een tweede zitting aankomen. Sosonko raakte weer eens een half punt achterop, omdat hij er met zwart niet in slaagde Van der Vliet te verslaan. Van der Vliet had zich weer eens oerdegelijk opgesteld en hoewel Sosonko steeds beter spel had en door zijn supporters als het ware naar de overwinning werd ge schreeuwd, eindigde de partij toch in remise. Ligterink heeft zich naar een derde plaats opgewerkt. Met zwart ver sloeg hij Hofland, die een centrum- doorbraak toeliet en toen moest toe zien dat een zwarte d-pion met ver nietigende kracht oprukte. Of Ligte rink nog gezelschap zal krijgen van Donner is nog de vraag. Daarvoor moet de geroutineerde grootmeester eerst zijn hangpartij tegen Böhm remise maken Na een Torre-ope- ning. zoals Böhm die graag speelt, bleef wit steeds wat beter staan en daarin kwam tot het afbreken geen verandering De overige partijen werden afgebro ken. Ree gaat waarschijnlijk weer eens winnen. Hij overspeelde Baljon Hartoch staat tegen Van der Sterren een pion voor. maar echt duidelijk is de positie nog niet, terwijl Langeweg tegen Scheeren eveneens goede hoop mag hebben op het behalen van het vol punt Frans Kuijpers door professionals gevreesde amateur Tiende ronde Langeweg-Scheeren afgebrBaljon-Ree afgebr Hartochv d Sterren afgebrHofland-Ligterlnk 0-1 Kuijpers-Timman 01. vd Vllet-So&onko i. Böhm-Donner afgebr Stand I Ttmman Th. 2 Sosonko 7 3 Ligterink 6. 4 Ponner 5 I afgebr 5 Böhm 5 - 1 afgebr 6 Baljon 4' l afg»br 7 Kuijpers 4 8 9 Ree Langeweg 4 1 afgebr 10 11 Hofland vd Vliet 4 12'13 Scheeren. Hartoch 31'» - 1 afgebr 14 v d Sterren 3 I afgebr Wil: Kuijpers Zwart: Timman I. e2-e4, c7-c5; 2 Pgl-fj. e7c6; 3. d2-d4. c5xd4; 4. Pf3xd4. Pg8-f6; 5. Pbl-c3. Pb8-c6; 6 Pd4-b5, d7-d6; 7. Lcl-f4. e6- e5; 8. Lf4-g5, a7-a6; 9. Pb5-a3. Lc8-e6; 10. Pa3-c4, Ta8-c8; 11. Lfl-d3. Lf8-e7; 12. Lg5xf6, Lc7xf6; 13. Pc4-e3, Lf6-g3; 14. Pe3-d5. 0-0; 15. 0-0, Pc6-e7; 16. Pd5xe7*. Dd8\c7; 17. Dd!-e2, g7-g6; 18. g2-g3, h7-H5: 19. Kgl-hl, Lg5-I6; 20. a2- a4. Kg8-g7; 21. Pc3-dS. Le6\d5 22. e4xd5, hó-h4; 23. f2-f4, Tc8-e8; 24. Tal- el. h4xg3; 25. h2xg3. e5-e4; 26 Ld3xe4, Lf6xb2; 27. De2-g4. De7-f6; 28. f4-f5. g6-gS; 29 Khl-g2, Lb2-d4; 30. Tfl-hl. Tf8-h8; 31. Thlxh8, Te8xh8; 32. Tel- hl. Th8xhl; 33. Kg2xhl. Ld4-e3; 34. Khl-g2. Df6-c3; 35. Dg4-e2, Kg7-I6; 36. De2-d3, Dc3-el; 37. Kg2-f3, Le3-f2; 38. Kf3-g4, Lf2xg3; 39. Le4-g2, Dcl-c5; 40. Dd3xg3, De5xf5* Wit geeft het op. Praag ging tussen Verenigde Staten en Zweden. De uitslag werd 1-5. De periodestanden waren 1-2.0-0 en 0-3 De Amerikanen wisten tegen Zwe den net als op de openingsdag tegen Sovjet Unie twee periodes lang stand te houden tegen de fysiek en kwali tatief sterkere tegenstander Na twee periodes was er nauwelijks ge scoord: 1-2. In de laatste 20 minuten kon Zweden de superioriteit in de stand tot uitdrukking brengen: 1-5. Stand: 1 Zweden 2 2 0 0 4 11- 3 2 Sovjet-Unie 2 2 0 0 4 16-9 3. Tsjechoslowakije 1 1 0 0 2 8-0 4 Finland 1 1 0 0 2 6-4 5. Canada 1 0 0 1 0 4-6 6. West-Duitsland 2 0 0 2 0 6-13 7 Verenigde Staten 2 0 0 2 0 6-14 8. Oost-Duitsland 1 0 0 1 0 0-8 Leon Ferdi van den Haute heeft de derde etappe van Cangas de Onis naar Leonin in de Ronde van Spanje over een afstand van 187 kilometer gewonnen. De Belg, die onlangs nog winnaar werd van de voorjaarsklas sieker Gent-Wevelghem. legde de af stand af in 5 uur. 27 minuten en 52 seconden. Als tweede kwam de Spanjaard Elorraga over de eind streep. gevolgd door zijn landgenoot Martinez Heredia. Van den Haute heeft ln het algemeen klassément de leiding overgenomen van de Fransman Bernard Hinault Uitslag 1 Ferdi van de Haute (Belg5 uur 27 minuten en 52 seconden 2 Javier Elorrtaga(8pai. 3 Enrique Marlnez-Heredia (Spai. 4 Jean-René Bernaudau iFra'. 5 Angel Lopez del Arno 'Spai. 6 Jose Pesarrondona (Spa), allen zeilde tijd als Van den Haute Algemeen klassement I. Ferdie van den Haute, (Bel) elf uur 59 minuten en dertien seconden. 2 Jose Pesarródona, iSpai II.59.34. 3 Martinez Heredia (Spal 11 59.55. 4 Nlnaull Benaudeau (Fri 12.00,02. 6 Enrique Clma iSpai 12 00,10, 7 Joae Luis Viejo. >Spal 12 00.28 8 Adnanus Schipper (Beli 12 00.32 9 Jose Manuel Garcia Rodriguez (Spa) 1200.42. 10 Franco Conti, dta) 12 00.59 Bert Scheuneman heeft de derde etappe van de ..Schiereilandronde", een amateurronde door Mexicaans California, gewonnen. Hij legde de 147 kilometer van Villa constitucion naar Loreto af in 3 uur 45 minuten en 40 seconden Als tweede finishte de Mexicaan Ernesto Hernandez met negen se conden achterstand. De Nederlander Jacques van Meer eindigde als zesde, in het peloton dat 51 seconden na de winnaar binnenkwam In het algemeen klassement gaat de Venezolaan Galavlz aan de leiding, op tien seconden gevolgd door Bert Scheuneman LAS VEOAS De Westduitser Hank Pfister heeft voor een verras sing gezorgd door in de tweede ronde van het internationale, met 250 000 dollar (550 000 gulden) gedoteerde toernooi in Las Vegas de als nummer één geplaatste Amerikaan Jimmy Connors uit te schakelen. De 25-Jari- ge Pfister, die voor de eerste keer tegenover Connors stond, won met 7- 6 3-6 6-4 LAGOS De 37-Jarige Braziliaanse sterspeler Pele. die in oktober van het vorig Jaar in New York afscheid nam van zijn actieve voetballoop baan. Is toch weer in ploegverband op de grasmat verschenen Met Flu- minense, de club van Roberto Rivell- no. ging Pele op een Afrikaanse tour nee Tijdens deze rondreis speelde Pele ln Nigeria drie halve wedstrij den. Voor deze 135 minuten ontving Pele het vorstelijke salaris van 360.000 dollar (circa 750.000 gulden), dat op tafel gelegd werd door de Nigeriaanse regering en een interna tionaal concern

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 37