ISRAËLISCH Vakantie-tips Vakantie aan zee in het vakantieland van de oude Romeinen uitonsf TOWNSEND THORESEN Vxmdeelbon Trouw G Gesprek met allen die de Gereformeerde Kerken liefhebben IX REISBUREAU TOWNSEND THORESEN VAART U EN UW AUTO VEEL VOORDELIGER NAAR ENGELAND European Ferries ZATERDAG 29 APRIL 1978 TROUW/KWARTET kTERD (slot) De weg terug Er is een weg terug. Die weg terug is niet een of ander pienter idee van een linkse of rechtse beweging binnen onze kerken. Die weg is Iemand Die weg is Christus Zelf. Hij heeft gezegd: ..Ik ben de weg en de waarheid en het leven" (Joh. 14:6). Alleen ziende op Hem kunnen we komen tot waarachtige verootmoediging. En de ootmoed is de weg van de wederkeer, want slechts aan de nederigen schenkt Hij Zijn genade Jak. 4 6; 1 Petr 5 5). Christus was zo geheel anders dan wij. Hij stond voor iedereen klaar. Hij ging weldoende rond met een hart vol Zlchzelfvergetende liefde. Hij was zachtmoedig, nederig en geduldig. Maar tegelijk was Hij bezield met de profetische kracht van de Heilige Geest. Onverschrokken striemde hij de kerkleiders van destijds, de farizeeën en schriftgeleerden, met zijn: „Wee u, gij huichelaars!" Hij ranselde de wisselaars uit de tempel, de sjacheraars met het heilige. Hij leefde geheel voor de eer van Zijn hemelse Vader. En wij??? ..Doorgrond mij. o God. en ken mijn hart" ps139:23). De Waarheid uitgeschakeld Wat is de kern van onze afdwaling? Dat wij de mens ln het middelpunt zijn gaan stellen. De mens is zichzelf tot norm geworden. Erg duidelijk is dat gebleken bij de „geloof, hoop en liefde-show" van de IKON. Daarin kregen allerlei mensen de kans om hun zondige en soms zelfs perverse neigingen uit te stallen voor honderdduizenden kijkers, terwijl met geen woord gerept werd over wat God daarover zegt in Zijn gebod. Christus, „de Waarheid", werd daarbij volkomen uitgeschakeld. En dót tijdens de zendtijd, die onze regering aan de kerken heeft toevertrouwd! Wij vonden het daarom bijzonder verdrietig dat onze synode desondanks weer haar vertrou wen in de IKON heeft uitgesproken. Daardoor is óns vertrouwen in de synode opnieuw diep geschokt. Wij hebben ons laten meeslepen door het denken van de wereld. Hosea zou ook tegen óns zeggen: ..Jullie zijn de Ba&ls achterna gelopen." En de Here riep dan ook bij monde van zijn profeet elk kerklid van die dagen toe: „Klaagt uw moeder aan. klaagt haar aan. want zij is Mijn vrouw niet en Ik ben haar man niet Laat zij haar ontucht van haar gelaat verwijderen en haar overspel van haar boezem" (Hosea 2:1). En waaruit komt deze kernafdwaling voort? Uit het feit dat wij de Schrift niet langer als de onaantastbare waarheid zijn gaan beschouwen. Daardoor werden wij overgeleverd aan ons eigen, verwerpelijke denken (Rom. 1:26). „En wij. bevlekt, met schuld bedekt..." „Heer, waar dan heen?" „Tot U alleen. Gij zult ons niet verstoten." „Zie, het lam Gods dat de zonde der wereld wegneemt" (Joh. 1:29). Dat plaatsbekledende, verzoenende sterven van Christus is de reden, waarom God vanuitZijn eeuwige barmhartigheid tot onze kerken als geheel en tot elk kerklid afzonderlijk deze vertroostende belofte uitspreekt: „Al waren uw zonden als scharlaken, zij zullen wit worden als sneeuw, al waren zij rood als karmozijn, zij zullen worden als witte wol" (Jes. 1:18). Ja. wanneer wij ons in ootmoedig en gelovig vertrouwen aan Christus als onze Zaligmaker overgeven, dan reinigt Hij ons geheel van onze schuld, maar bovendien wordt Hij dan het leven in ons. Hij wil ons afzonderlijk en als gemeente geheel vernieuwen, want „Christus heeft Zijn gemeente liefgehad en Zich voor haar overgegeven om haar te heiligen, haar reinigende door het waterbad met het woord, en zo Zelf de gemeente voor Zich te plaatsen, stralend, zonder vlek of rimpel of iets dergelijks, zó dat zij heilig is en onbesmet" (Ef. 5:25-27). Die belofte vinden we ook in Hosea: „Het zal te dien dage geschieden, dat Gij Mij noemen zult: Mijn man. Ja, Ik zal de namen der Ba&ls verwijderen uit haar mond" (2:15-16). Laten wij daarom terugkeren naar de vreze des Heren en opnieuw de verborgen omgang met God zoeken. Nee, niet in een terugkeer naar de gereformeerde gewoonten van vroeger bestaat het herstel van onze kerken. Wij willen het verleden beslist niet idealiseren. Ook toen was er vaak een steunen op de mens, zij het op andere wijze. Onze kerken komen alleen d&n tot echte bloei, wanneer wij allen samen en ieder afzonderlijk wederkeren tot de Here, de heilige God der vertroosting in Jezus Christus. Tot slot enkele praktische adviezen A. voor hen die het Evangelie liefhebben: 1Getuig van de heerlijkheid Gods die in u is. Laat de liefde Gods die door de Heilige Geest in uw hart is uitgestort. (Rom. 5:5) weldadig uitstralen naar uw omgeving, zodat zij daardoor uw hemelse Vader gaan loven. 2. Onderzoek uzelf steeds weer of u de strijd des Heren voert of een strijd voor eigen gelijk; of u strijdt voor het eeuwige Evangelie of alleen maar voor het behoud van overgeleverde dogma's en instellingen. 3. Wees bereid smaadheid om Christus' wil te dragen, misschien zelfs vanwege de eigen kerkleden. Verblijdt u dan (Mat. 5:12) omdat u waardig bent bevonden om Zijnentwil vervolgd te worden. Blijf ootmoedig en geduldig. Wacht u voor elke vorm van verbittering, want daardoor zoudt u uw getuigenis teniet doen. 4 Probeer het altijd weer bij uw kerkeraad. Getuig en protesteer profetisch. Denk aan de weduwe van het Evangelie die de onrechtvaardige rechter bleef lastig vallen, totdat haar recht werd gedaan. 5. Zorg dat in elk geval uw kinderen niet vergiftigd worden door een verkeerde prediking en katechesatie Ga dan liever met hen mee naar een andere kerk, waar ze wél het brood des levens ontvangen. 6. Kom samen in een Bijbelstudiekring. U hebt geestelijk voedsel nodig. U moet tegengif ontvangen uit het levende Woord Gods, wilt u niet zelf langzaam wegkwijnen onder de vergiftiging van een uitgeholde prediking. B. voor hen die vijandig tegenover het Evangelie staan: Zeker, ook zij hebben een evangelie lief, maar dat is niet het Evangelie van de Christus der Schriften. Het is een ander evangelie, een evangelie dat ze zelf gevormd hebben overeenkom stig de wensdromen van hun eigen begeerten; een evangelie waarbij ze rechtop kunnen blijven staan voor God als de farizeeër die pochte om zijn vele „goede" werken; een evangelie zonder verbrokenheld des harten, waarbij ze Christus ook niet nodig hebben als Zaligmaker voor zondaren, maar Hem enkel zien als een collega-oproerkraaier, die met hen op de barricaden vecht tegen de gevestigde orde Ofwel ze hebben een evangelie lief, dat hen alleen maar spreekt van vergeving der zonden, terwijl ze niet willen weten van de werken der liefde die uit het echte geloof voortvloeien, terwijl ze zich niets gelegen laten liggen aan de nood die overal in de wereld heerst. Want ook dèt is een ander evangelie. Eenmaal zal de Here rekenschap van hen vragen, vooral als zij predikant of ouderling zijn geweest, vanwege de misdaad van de vergifting van Gods volk. Eenmaal zal Hij uit hun hand het bloed afeisen van hen die door hun valse leer verloren gingen (Ez. 33:7-9: Hand. 20:26-27). De Here zal dat bloed ook afeisen uit de hand van hen die meeheulden met deze wolven in schaapsvacht. Zij zullen voor de rechterstoel van God hun handen niet in onschuld kunnen wassen. Laten zij zichzelf onderzoeken, voordat het te laat is, voordat zij voor de brandende toorn Gods het uitschreeuwen: „Bergen, valt op ons; heuvelen, bedekt ons!". Dan zullen ze voor iedereen ontmaskerd worden in hun voze bedoelingen om zichzelf te laten gelden, om zich interessant te maken met hun zogenaamde gedurfde moderne theorietjes. Dan zullen ze verpletterd worden onder dit oordeel: „Wee u. schriftgeleerden en farizeeën. gij huichelaars, want gij sluit het Koninkrijk der hemelen toe voor de mensen. Immers, gij gaat er niet binnen en die trachten binnen te gaan, laat gij niet toe daarin te komen" (Mat. 22:13). Tot slot: De kosten van deze dure advertenties in drie dagbladen zijn reeds betaald door broeders en zusters die de Gereformeerde Kerken van harte liefhebben. Zij bidden voortdurend om een wederkeer van onze kerken naar de trouw aan de Christus der Schriften en ze zijn bereid om daar veel offers voor te brengea Maar wellicht zijn er meerderen die ons in staat willen stellen om op nog intensievere wijze deze oproep tot wederkeer naar de Here te doen klinken. Zij kunnen dat doen door overschrijving van hun bijdrage op giro 15.99.800 t.n.v. Penningmeester Schrift en Getuigenis, Kortonjolaan 22, Eindhoven (J. P. Wijsman, tel. 040-113622). Hartelijk dank bij voorbaat. Namens de Vereniging „Schrift en Getuigenis". J. J Rippen, voorz.. H. J. Hegger. secr., Boulevard 11. Velp G. U kunt onderstaande BON invullen en naar ons zenden: Zend mij gratis: O proefnummer(s) van Waarheid en Eenheid O de brochure „Gesprek met allen die de gereformeerde kerken liefhebben" (waarin opgenomen een uitvoerig artikel van ds. H. J. Hegger over „De grondoorzaak van de afdwaling in onze kerken". Mijn naam en adres: Vielbrunn in het romantische Odenwald 8-, 11- en 12-daagse reizen per trein en autocar v.a. t 418.— Ohrid in Macedonië met de schilderachtige klederdrachten, geveltjes en kloosters en een prachtig aan het meer gelegen hotel/villacomplex. 15 dagen v.a. f 999.— Lugano met vele terrasjes, parken, promenades en een hotel met tuin aan het meer. 1 15 dagen f 1019. - If 1132. Rome en Amalfi een ideale combinatie: 1 week programma in Rome, 1 week vrij in I Amalfi aan de Golf van Salerno. 15 dagen v.a. f 1379.- Maria Alm een gezellig mooi gelegen** dorp en een zeer goed hotel. 17 dagen v.a. f 794,— Winklern in Karinthië en Leifers in Noord Italië. 10-daagse volledig verzorgde autocarreizen v.a. f 695, - Rhodos een kostelijk sfeervol eiland en een klasse hotel aan de kust. 15 dagen v.a. f 1316. - Verre Reizen 25-daagse unieke rondreis door Canada en Alaska f 5890. 24 dagen Bangkok. Java, Bali, Midden- en Noord Sumatra f 4390, - 19 dagen Japan, Hongkong,Thailand M891. - Vraag ons komplete Reisplan aan! Tel. 070-924301 m M WC Ww Prinsestraat 35, Den Haag. Tel. 070-924301. NED CHRISTELIJKE REISVERENIGING Heerlijk genieten van een echte Israëlische Vakantie Uitrusten en toch ook wat I zien Daarvoor moet u bij NEAR EAST TOURS zijn. N E T is namelijk Israelspecialisl vanaf het begin NET heeft de mogelijkheden en ervaring Israëlvakanties te bieden die aan uw verwachtingen voldoen Wat voor wensen u ook heeft. NET heeft reizen voor ieders budget Voordelige Groepsreizen, Comfortabele Hotelvakanties, Goedkope Jeugd- I reizen, Avontuurlijk Kamperen, Kibbutzreizen, Duikvakanties. Rent-a-Car vakanties, Tour Arrangementen, Particuliere reizen. Alle vluchten met EL-AL. Gebruik deze annonce als bon om gratis de overzichtelijke Israël brochure te krijgen waar alles in staat, of bel NET 020-243350, Rokin 9-15, Antwoordnr. 9,1000 R A Amsterdam, (geen postzegel) ELKE ZATERDAG IN pagina's voor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND EN HOGER PERSONEEL Inlichtingen Advertentie exploitatie Tel. 020-913456 Toestel 794 reep. 783 en 750. Met Townsend Thoresen overvaren, ia dat is een goed begin van uw engelse vakantie Goed en voordelig. Nu zelfs goedkopere tarieven damn 1977 (voor verbli|f van 6 dagen en meer). En talloze aantrekkelijke kortingen Kies zee met Townsend Thoresen. Mini tours voor mlnt-pdjren Even wegwezen naar Engeland. Met Townsend Thoresen een kleine moeite, voor een klem bedrag Bijvoorbeeld 24 uur in Engeland 50% korting 60 uur in Engeland 35% korting 5dgn in Engeland 20% korting. U heelt een caravan, die u wilt meenemen? Op bijna alle routes 50% korting Bi| Townsend Thoresen Alles wel aan boord Voordelig maar goed Oatishet devies van Townsend Thoresen. De meest moderne car-terries liggen voor u klaar. Wat wilt u ook Townsend Thoresen heett maar liefst 50 iaar ervaring. Service7 British Style In de restaurants, de gezellige lounges, in de belastingvrije winkels Zo naar uw vakantieland varen dat is hel helemaal Ook aantrekkelijke excursies vanaf Rotterdam Europoort. Bijv. 2 dagen LONDENf125,- Acht routes, vijt havens Rotterdam (Europoort) naar Met Townsend Thoresen kunt u Felixstowe bijv via Zeebrugge naar Dover Geregelde afvaarten met hoge en Felixstowe en via Calais frequenties. Oag in, dag uit naar Dover En vanaf 9 maart ook vanuit BON VOOR IN VAAR MATIE Stuur mij uw 1978 brochure TB*7 Naam Plaats F Bon opzenden aan Leidsestraat 32 Amsterdam Tel 020 22 38 32 Wilt u zich in uwvolgendevakantie heerlijk ontspannen - en wilt u veel beleven? Kom aan naar „Friüli-VeneziaGiulia"... waar eertijds de rijke Romeinen plachten te baden inde Adriatische Zee. De naam Friüli komt namelijkvan het vroegere Forum Julii, dat door Julius Caesar wera gesticht en dat tegenwoordig Cividaie heet. Van Lignano in het westen tot Muggia ten zuiden van Triest strekt zich langs de Adriatische Zee een kustgebied uit, dat aan afwisseling z"n weerga niet kent. Het is maar 10 km van Crado naar Aquileja; de oud-Romeinse stad met historische bezienswaardigheden zoals overblijfselen van rivierhaven, forum, basilica enz. Heeft u andere interesses? Bij ons kunt u zeilen,vissen, waterskiën, paardrijden en tennissen. Of wandeltochten maken door de Collio met zijn glooiende heuvels of in de Karst met zijn grillige rotspartijen, niet ver van Triest. Wat denkt u van een uitstapje naar de Alpen? Hier kunt u binnen een betrekkelijk klein gebied op de meest uiteenlopende wijze van uw vakantie genieten. Houdt u van kilometerslange stranden met prachtig zand of meervan een grillige rotsachtige kust? Hier is dat allemaal te vinden. Hier kunt u iedere dag iets nieuws beleven-of alleen maar van f et strandleven genieten. Friüli-Venezia Giulia Vakantie tussen zandstrand ei Alpenland Uitknippen, op briefkaart plakkei en zenden aan: WPT RO. Box 18151-20100 Mano Als u de voordeelbon voor 15-6-1*78 (datum poststempel) inzendt, ontvangt u liet alleen nadere inlichtingen, maar speelt took mee bij de verloting van in totaal tien Mdaagse -vakantiereizen voor gezinnen van laximaal 4 personen in juli, augustus of september 1978. (De prijzen worden niet in kontant geld uit- gekeerd). Over de uitslag kan niet «KljJ gekorrespondeerd worden. L

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 12