üasketbalstrijd gered net nieuwe play-offs D BRAZILIË ONGERUST Kees Rijvers blijft toch voorzichtig Westberg blijft ijshockeycoach zee ^Hotels volgeboekt?... ^Gewoon linkse laster ompetitie blijft tot einde interessant [inault behoudt Dp in Vuelta AmroPrivérekening Operatie knie gaat vaak mis WK nadert en nog veel vraagtekens rond nationaal elftal Optimisme voor return misplaatst Sosonko naast Jan Timman Geldboete voor trainer Heerenveen Dummie Smit wordt coördinator U HEBT HONDERDDUIZEND NAASTEN. RHJDAG 28 APRIL 1978 SPORT Trouw/Kwartet P 17 - RHS 21 STERDAM Morgenavond beleeft het Nederlandse basket- de première van de play-offs. In Den Bosch ontmoeten Den |ch en Punch elkaar, in Groningen Donar en BS Leiden. Het [pelen van play-offs is een door de Topsportliga van de lerlandse Basketbal Bond uit de Verenigde Staten overgeno- systeem. Hoe kan het ook anders bij basketbal. Het systeem dt in dat niet langer de reguliere competitie, maar een drietal st-of-three" wedstrijdseries tussen de op de eerste vier plaat- geéindigde ploegen bepaalt wie de nieuwe landskampioen rdt. Daar de deelnemende ploegen aan elkaar gewaagd lijken ijn, beloven de play-offs de bekroning te worden van een zeer trekkelijk verlopen seizoen. )r Bob Lieshout instellen van play-offs Is zonder i een gelukkige greep van de «portllga geweest. De publieke ingstelling voor basketbal is nog it zo groot geweest als juist dit oen. De strijd om de bezetting de vierde plaats tussen Punch, 3 en BS Twente, zorgde voor t zalen, terwijl die wedstrijden ers een volslagen oninteressant [licht nummer zouden zijn ge- 5t, met spelers die zich in ge iten meer met de komende va- tie dan met het spelen van een letbalwedstrijd zouden hebben g gehouden. fendien bleven de ploegen, die al en vroeg stadium zeker waren' een plaats in de play-offs, Den :h, Donar en Lelden, zich tot de ste wedstrijd Inspannen, tenein- et zo fel begeerde thuisvoordeel nummers één en twee van de petitie spelen de eerste en een itueel derde wedstrijd thuis) te ilen, waardoor ook hun wedstrij- interessant bleven. inbreng van de scheidsrechters )ij de play-offs een doorslagge- le rol gaan spelen. Hoe aantrek- k de competitie ook verlopen is, lean niet verhelen dat er vaak te 1 en te fysiek basketbal werd eld, zonder dat de scheidsrech- daar adekwaat tegen optraden, bijeenkomst in Zeist van de Idsrechterscommissie, halver- het seizoen, leidde wel tot het NGA8 DE ONIS - De Spanjaard tique Cima heeft de tweede etap- <van de Vuelta, de Ronde van inje, gewonnen. Hij had na de 94 gachtige kilometers tussen Gijon Dangas de Onis een voorsprong zes seconden op een groepje van renners, waarbij zich ook de lei- luit het algemeen klassement, de hsman Bernhard Hinault, be id. Hij bleef eerste in de algemene gschikking. We etappe 1 Ctma <8p.) 94 km. In 2 uur 27 53 sec., 2. Vlejo <8p.) op 8 sec.. 3. Hinault K t. 4. Esparza (Sp.)z.t., 5 Oarcla (8p.i z.t., Hda (8p.) op 24 sec., 7. Eulallo Oarcla (Sp.) I Schipper (Ned.) s.L meen klassement: 1 Hinault (Fr.) 6.30.46.2. i (Sp.) op 10 sec., 3. Vlejo (Sp.) op 28 sec., 4. pper (Ned.) op 32 sec.. 5 Rodriguez (Sp.) op L-. 6. van den Haute (Belg.) op 47 sec. besluit dat er voortaan meer tegen het harde spel zou worden opgetre den, maar daar is tot nu toe weinig van gebleken. Zouden de scheids rechters ook in de play-offs in hun lankmoedige houding volharden, dan heet de nieuwe basketbal-kam pioen van Nederland ongetwijfeld Donar. Zo niet dan krijgen we een aantal wedstrijden te zien, waarin het spelen van basketbal voorop staat, dan valt er geen uitgesproken favoriet aan te wijzen en zal veel afhangen van die beroemde, dan wel beruchte, vorm van de dag. Van de vier ploegen maakt Punch waarschijnlijk toch wel de minste kans. Weliswaar is Punch in de laat ste weken sterk teruggekomen en speelde tegen BOB in de beslissende wedstrijd om de vierde plaats, een voortreffelijke man-to-man verdedi ging, maar met spelers als Kees Akerboom, Buff Kirkland, Al Faber en Jan Dekker, juist tegen een man- to-man verdediging, lijkt Den Bosch toch meer in huis te hebben. Boven dien zal Punch ook problemen krij gen om tegen de verschillende zone verdedigingen van Den Bosch tot scoren te komen. Veel zal voor Punch afhangen van een tweetal spelers: Toon van Helfteren, die, wanneer op schot, de zone van Den Bosch uit elkaar kan trekken, waar door er mogelijkheden onder het bord komen en Rudy Jackson. Jack son heeft gedurende het seizoen re gelmatig bewezen, in aanleg de beste centre in de Nederlandse competitie te zijn. Maar helaas voor Punch heeft hij er geen enkel idee van, dat bas ketbal een teamsport is en dat hij door niemand, behalve zichzelf, te motiveren is. Zou Jackson er tegen Den Bosch zin in hebben, je weet het maar nooit, dan is een Delftse verras sing niet uitgesloten. Donar-Leiden zal, ondanks het feit dat Leiden in het seizoen alle vier de ontmoetingen verloor, een open strijd worden. Beide ploegen worden gehandicapt door het verlies van hun belangrijkste Nederlandse spe lers. Zowel Hans van Rooden van Leiden als Renso Zwiers van Donar zit met zijn voet in het gips en dan te bedenken dat Van Rooden speciaal voor de play-offs uit Amerika was teruggehaald. Waarschijnlijk zal het verlies van Van Rooden het zwaarste wegen. Hij had zich binnen de kort ste keren ontwikkeld tot de vijfde schutter in de ploeg, waardoor Lei- BUENOS AIRES Berichten als zouden de hotels in Argentinië vol zijn tijdens het wereldkampioenschap voetbal, worden afgedaan als „linkse winster". Gisteren noemde de voorzitter van de vereniging van hoteleigena- ren uit Buenos Aires en omstreken die berichten onjuist en afkomstig rtleveriin mensen die heel Argentinië schade willen toebrengen. Pedro Andra- zei dat nog slechts tien tot vijftien procent van de beschikbare itelaccommodatie besproken is. Volgens Andrado worden de verkeerde berichten gelanceerd door linkse ktivisten, met name door de organisatoren van boycotacties in Frankrijk i Nederland. Hij signaleerde dat de campagne inmiddels ook Brazilië -eikt had maar daar minder „doelgericht" was. Bndrado sprak vooral omdat zijn woorden bij een recent bezoek aan Brazilië verdraaid zouden zijrt door een plaatselijk televisie-station. erigens staat wel vast dat de dertig vijf-sterren hotels die Argentinië rijk is, alle zijn volgeboekt. Daarnaast staat ook vast dat met name in de kuurt van Buenos Aires de situatie beter is dan bijvoorbeeld rond Hendoza waar een zeer beperkte hotelaccommodatie is waar men, zoals Ie organisatoren oók hebben toegegeven, kamers te kort komt. Dfiar lullen WK-bezoekers bij particulieren ondergebracht moeten worden. ADVERTENTIE Gehoord bij de Amro Bank. (16) ijk te l ken vo i onze :hove deren /audi u ervoor kunnen zorgen, dal ik overmorgen voor f500,- Japanse yens kan a/halenSchrijft u 1 maar van mh rekening af. Komt in orde, meneer. Over morgen na twaalven liggen ze samen met uw reischeques voor u klaar. Kan ik als IVnérckeninghouducr nul m Vj liurochiyua nu ook gewoon nieuw behang gaan kopen Vanzelfsprekend, mevrouw. U kunt er overal mee betalen. In winkels, restaurants, noem maar op. (bij de Amro Bank staan ze altijd voor u klaar). GRONINGEN (ANP) - De resultaten van een meniscus- operatie zijn lang niet zo goed ais jarenlang is aangenomen. Tot die conclusie kwam de Gro ninger chirurg R. P. H. Veth na onderzoek na ruim tweehon derd patiënten bij wie het kwetsbare kraakbeenschijfje aan de zijkant van het kniege wricht was weggenomen. Maar 27 procent van dc patiën ten had sinds de operatie geen klachten meer, aldus dr. Veth, die op het onderzoek promo veerde aan de Groningse uni versiteit. Volgens hem kon on geveer 80 procent van de opera- tieresultaten in medische zin aanvaardbaar worden genoemd. De belangrijkste oorzaak van de teleurstellende resultaten is volgens dr. Veth het voorko men, naast de beschadiging van de meniscus, van andere afwij kingen in de knie. Het gaat om onder andere band- en kraak beenletsels, die vermoedelijk al aanwezig waren toen de menis cusoperatie werd uitgevoerd. Daarna verergeren ze, ten dele als gevolg van de operatie. Dr. Veth concludeert dat een afwijkende meniscus pas moet worden weggehaald na een zorgvuldig onderzoek van de ge hele knie. Hij begon zijn onder zoek in het Marinehospitaal in Overveen. De onderzochte pa tiënten werkten allen bij de marine. Volop strijd in de eredivisie basketbal tot het slot van de competi tie. Hier een moment uit de wedstrijd tussen Amstelveen en Donar met vlnr Franken (Amstelveen), Croft (Donar) en Zeilstra (Donar). den aanvallend haast niet meer af te stoppen was. Zwiers was als verdediger een be langrijke steunpilaar van de ploeg. Niet voor niets werd hij onlangs mog verkozen tot de beste verdediger van dit seizoen, maar nog van veel groter belang was zijn rol als degene die de zeer emotioneel reagerende John Wayne Croft, Pete Miller en Everett Fopma in toom wist te houden. Zon der Zwiers kan het aardig uit de hand lopen, getuige de historische voorstelling die Croft nog onlangs in de wedstrijd tegen Den Bosch mocht opvoeren. Blijven de emoties bij de spelers binnen de perken dan maakt Donar een goede kans, in de finale te komen. In leder geval lijkt zeker dat de winnaar van de wedstrijden tus sen Donar en Leiden de nieuwe landskampioen wordt RIO DE JANEIRO (UPI) In Brasilia breken de militaire president Ernesto Geisel en zijn top adviseurs zich het hoofd over de vraag wie volgend jaar gouverneur moet worden van de 22 Braziliaanse deelstaten. In Sao Paulo heeft de centrale bank zojuist de schattingen van de soja- oogst van dit jaar verlaagd tot 8,5 miljoen ton, waardoor op de goederen-beurzen van de hele wereld grote onrust is ontstaan. In de deelstaat Rio Grande do Sul begint de bevolking zich te herstellen van de gevolgen die een geheimzinnige gaswolk met zich bracht en die hun veestapel uitdunde. Het ministerie van gezondheid heeft verklaard dat de alarmfase voorbij is. Maar de bevolking eet nog steeds geen mosselen. Maar vergeet dit alles. De laatste twee maanden ls er op de voorpagi na's van de Braziliaanse kranten slechts plaats voor één vervolgver haal: één brandende kwestie, be langrijker dan al het andere het nationale voetbalteam en de voorbe reidingen voor de eindronden van het wereldkampioenschap over an derhalve maand in Argentinië. Rubriekschrijver José Inacio Wer- neck van de Jornal do Brasil gaf woensdag goed weer waar de priori teiten in Brazilië liggen met de weer gave van een gesprek in Rio tussen twee zakenlieden: „Is de lijst ai be kendgemaakt"? „De gouverneurs- lijst"? „Wat gouverneurs? Ik bedoel de geselecteerden voor het wereld kampioenschap". Het was het natio nale voetbalelftal, dat er voor zorgde dat vorige week een kabinetszitting vroegtijdig werd afgebroken. Nie mand wilde de rechtstreekse televi sie-uitzending van de 2-0 zege van Brazilië op Internazlonale Milaan missen. Alleen het nationale voetbalelftal kan Rio de Janeiro met zijn ver schrikkelijke verkeerschaos en zijn vervuilde industriewijken op klaar lichte dag doen veranderen in een spookstad. Als het nationale team speelt, zetten de taxi-chauffeurs hun wagens langs de kant. Ze stappen naar de dichtsbijzijnde bank waar het attente personeel een serie tv- toestellen heeft neergezet voor de eigen employé's, de clientèle en de toevallige passanten. In 8ao Paulo morde het volk toen de Braziliaanse coach Claudlo Coutin- ho de spelers van de nationale kam pioensclub Sao Paulo over het hoofd zag. Coutinho luisterde. Hij heeft nu niet minder dan drie sprelers van 8ao Paulo geselecteerd. De fans zijn gelukkig, maar de club kan vermoe delijk zijn kansen op een tweede kampioenschap afschrijven. Om plaats te maken heeft Coutinho een handige oplossing bedacht. Hij laat althans volgens de berichten Luis Perelra thuis. Die speelt in Spanje voor Atletlco Madrid en heeft dus weinig aanhangers, die zijn belangen in Brazilië kunnen verde digen Zaken waar iedereen alles vanaf wil weten zijn: Rlvelino's hiel. Reinal- do's knieën, het gewicht van Cerezos. Wie gaat er op de linkervleugel spe len? Is Gill ais speler werkelijk de moeite waard? Doet Batista mee? Zal Zico ooit nog eens scoren? Blijft Edlnho linksback? Kunnen wij de Argentijnen in eigen land baas? Kunnen we wie dan ook aan? Zijn we eigenlijk wel zo goed? Brazilië heeft de wereldbeker drie maal gewonnen. Meer dan welk an der land en de internationale book makers wedden met 11 tegen 4 dat zoiets weer te gebeuren staat na de 1- 0 zege van 5 april op West-Duitsland in Hamburg. Maar West-Duitsland verloor met 3-1 van Zweden, terwijl Brazilië tegen Engeland niet verder kwam dan 1-1. Engeland dat niet eens de eindronden haalde. Ongerustheid nestelt zich gemakke lijk in de harten van de 120 miljoen Brazilianen, waar het verlies van de finale van 1950 tegen het nietige Uru guay in het fonkelnieuwe Maraca- nastadion nog altijd pijn doet. Deze ramp, deze nationale schande is niet voor herhaling vatbaar. Uruguay gaat niet naar de eindronden. Maar het won wel in een oefenwedstrijd met 2-0 van Argentinië. Afgezien van de veeleisende achter ban heeft het Braziliaanse voetbal met een veelheid van problemen te maken en zal er heel wat dienen te gebeuren wil de nationale selectie eind mei in topvorm naar Argentinië vertrekken. Gisteren nog verving Coutinho, die zichtbaar onder zware lasten gebukt gaat, zijn vleugelspit sen Romeu en Tarclso door doelman Waldlr Peres, middenvelder Chicam en de op alle posten brulkb&re Ze Sergio. Alle drie spelers van Sao Ptfulo, terwijl hij daarnaast ook nog centrumspits Roberto van Vasco de Gama uit Rjo selecteerde. De „afici onados" zijn in de wolken met de uitverkiezing van Roberto en Chicao. Roberto (Carlos Roberto de Olivei- ra), ook wel bekend als „Bobby Dy- door Mat(y Verkamman BASTIA Zelfs na de florissante remise op Corsica, wenst PSV's geboren underdog Kees Rijvers zich nog met de gescheur de broek van het ondergeschoven kind te omhullen. Bastia zal hem eerder als een wolf In schaapskleren taxeren, maar Kees houdt dapper en terughoudend vol: „Vijftig procent kans op de UEFA Cup, meer niet". LEEUWARDEN - Gisteren zijn in het toernooi om het schaakkampi oenschap van Nederland de uitge stelde en afgebroken duels afge werkt. Sosonko speelde een lnhaalpartij te gen Kuijpers. Wit won snel, als resul taat van een openingsnieuwtje. Hier door kwam Sosonko opnieuw op kop samen met Timmans. Beiden heb- ,ben nu 6'/i uit 9 en zijn nog onge slagen. Donner won, na 81 zetten, zijn hang- partij tegen Van der Vliet. Het bracht de winnaar op de ongedeelde derde plaats. Negende ronde: Donner-Vsn der Vliet 1-0. 80- sonko- Kuijpers 1-0. Stand na 9 ronden: 1/2. Timman, Sosonko 6' 1.3 Donner 5'/>, 4/5. Ligtertnk. Böhm 5, 67 Baljon. Kuijpers 4'/i, 8/10. Hofland, Langeweg, Ree 4.11/ 13. Van der Vliet, Hartoch, Scheeren S'/i, 14 Van der Sterren 3. Rijvers kwam onmiddellijk na het modderballet van Bastia met dat percentage op de proppen. Gelukkig was hij wel met de goede afloop ln het helse stadionnetje Furiani, waar nochtans van wangedrag op of om het veld amper sprake was. Rij vers: „Erg belangrijk dat er zo cor rect is gespeeld, een goede scheids rechter. Ik complimenteer onze spe lers dat ze in deze ambiance zichzelf zijn gebleven En, nog eens over de kansen op 9 mei in Eindhoven: „We zijn al eens eerder optimistisch ge weest. Ik denk aan de wedstrijden te St. Etienne. Toen zouden we het na die 1-0 nederlagen in Frankrijk, thuis ook wel even regelen. Mooi dat het uiteindelijk niet opging." Realistischer was het commentaar van Bastia's rechtsbuiten Johnny Rep. Na de 0-0 beschouwt Rep de Corsicaanse euforie als beëindigd. „We hebben hooguit nog vijf procent kans. Normaal gesproken is dit voor ons een verloren zaak." Volgens Rep heeft zijn team, en ook het publiek een beetje opgekeken „tegen het grote PSV" De reacties na de teleurstellende uit slag waren vanaf de tribunes ook nauwelijks striemend te noemen. Rep houdt overigens nog wel een slag om de arm. „Eerder in dit UEFA Cup-toernooi hebben we het vanuit een moeilijke positie ook gered. Thuis hebben we meestal maar met het kleinste verschil gewonnen. Je weet het nooit met Bastia." Over zijn eigen spel kon Rep uiter aard niet al te content zijn. Voor het eerst sinds 2 april was hij weer eens actief, hij ondervond nog veel last van zijn zwaar Ingepakte rechter arm. „Ik was bang om op die arm te vallen Bovendien was mijn conditie nog niet op peil. Ik heb nu contact met dr Kessel (de arts van de KNVB) opgenomen, die heeft me adviezen voor de genezing gegeven." In het P8V-kamp oordeelde Gerrie Deijkers reëel dat Bastia het meeste last van het onbespeelbare terrein had ondervonden. Deijkers: „Bastia moest ten slotte aanvallen. En dat is onder zulke omstandigheden erg lastig." Jan Poortvliet straalde intussen met een lach van oor tot oor. Na zijn moeilijke avond tegen Cruljff, twee weken geleden nog maar, had hij de fel geprezen Claude Papi aan ban den gelegd. De tevreden Zeeuw: „Het viel erg mee. Toen hij in de tweede helft een beetje moe werd. kon ik zelfs wat meer naar voren." Doelman Jan van Beveren werd nog in de kleedkamer uitgebreid ge fêteerd door Philips'president-direc teur Van Riemsdijk. Neerlands beste keeper sleepte zijn team er met name in de openingsperiode nog al eens door. Van Beveren. vooruit kij kend: „We hebben een goede uit gangspositie Volgens mij zijn wij dicht bij de beker Rijvers wil daar dus nog niet van horen. „Het wordt oppassen voor de counters Ik vind Bastia toch een erg goede ploeg." ZEIST De trainer van Heeren veen, Jan Teunissen, ls door de straf- commissie van de KNVB veroor deeld tot een boete van 250 gulden plus nog eens 250 gulden voorwaar delijk. Teunissen kreeg deze straf omdat hij op Paaszaterdag tijdens de wedstrijd tegen Fortuna SC het veld betrad uit boosheid tegen een aan de Limburgers toegekende straf schop. Dé overige straffen zijn R IJzerman 1PEC1 3 wedstrijden plui 100 gulden boele. J de Neeling (De Graafschap) een wedstrijd en 150 gulden. J van Daeie (Fortuna SC) een wedstrijd en 100 gulden, C Bouman (FC Vlaardlngeni twee wed strijden en 100 gulden, K Mltrovic (FC Vluar dingen) twee wedstrijden en 150 gulden Boekingen L Kerstges 1MVV1 en F Ruemgena (Willem II) WIELRENNEN - Joop Zoetemelk heeft In Frankrijk de ..Challenge 8edls ontvangen als meest constante beroepswielrenner van het afgelopen Jaar Zoetemelk zat constant aan hel wiel van een van zijn collega's VOETBAL Bochaux en Monaco hebben afgezegd voor de Europese zomercompeti tie Ze worden vervangen door Nlmes en Bordeaux NEC speelt nu In een groep met Bordeaux. Duisburg en Antwerp. WIELRENNEN - Frankfort wil In 1980 fun geren als startplaats voor de Tour de France VOETBAL Spanje heeft de oefenwed strijd tegen Mexico met 2 0 gewonnen Na zesUen minuten was het al 2 0 door treffers v^n Qulnl en Maranon De rest van de UJd werd gevuld met slaapverwekkend voetbal namiet", voert de topscorerlljst van het nationaal kampioenschap aan met zeven treffers in evenzoveel wedstrijden. HIJ kwam reeds 26 maal voor het Braziliaanse elftal uit en staat bekend als een gevaarlijke aan- valjer. De nonchalance, die hij aan de dag legt als er mee verdedigd dient te worden, ls een punt in zijn nadeel. Maar Coutinho heeft nu een maal meer doelpunten nodig. Van degenen die reeds tot zijn selec tie-groep waren toegetreden, scoort alleen Nunes met enige regelmaat. Van de overigen verwacht men in Brazilië dat zij er op 24 mei wel weel zullen uitvliegen als Coutinho zijn selectie moet aanpassen aan de li miet van 22, die geldt voor het we reldkampioenschap. Dan zullen naar alle waarschijnlijkheid ook aanval ler Jorge Menóonca en diens collega Reinaldo dienen af te vallen. Niet bij gebrek aan talent, maar wegens het trage genezingsproces van hun bles sures. De Inlijving van Chicao. een gerouti neerde voorstopper, geeft Coutinho de beschikking over vijf middenvel ders van formaat en de mogelijkheid om van taktiek te wijzigen naar ge lang de omstandigheden dat vergen. Riveljno, Batista en Dlrceu zijn alle maal bruikbaar aan de linkerkant, voorstopper Cerezo kan eventueel vlak achter zijn voorhoede opereren en Batista is bruikbaar ln de man dekking. Alleen Chiaco ls plaatsge bonden, maar door zijn uitverkiezing heeft Coutinho zijn keuze-mogelijk heden op het middenveld verdub- beid. De Brazilianen zijn ervan over tuigd. dat op dat de beheersing van het gedeelte van het terrein de sleu tel tot het Braziliaanse succes bij het wereldkampioenschap kan zijn. door Erik Oudshoorn AMSTERDAM De Zweed West- berg zal volgend seizoen behalve hel bondscoachschap ook de rol van technisch directeur bij de ijs- hockeyclub Amsterdam gaan ver vullen. Kort voor het wereldkampi oenschap in Las Palmas waarop het Oranje-team zou promoveren naar dc B-poule zag het er nog naar uit dat Westberg volgend sei zoen niet meer naar Nederland te rug zou keren. Zijn financiële ei sen voor een nieuwe verbintenis waren veel Ie hoog en ook om prak tische redenen (vrouw en kinderen verbleven nog in Zweden) leek een scheiding tussen de Nederlandse IJshockey Bond en Westberg onaf wendbaar. S.IJ. Asterdam zou uiteindelijk de oplossing bieden. De sponsors van de hoofdstedelijke ijshockeyclub togen naar de Zweedse woonplaats van de bondscoach om hem te strikken voor een contract van één jaar. Met de NIJB werd bovendien de overeenkomst gesloten dat Westberg zich ten dienste zou stel len voor het nationale team, in ruil voor een aanvaardbare vergoeding. Ejay Queen, die vorig seizoen op trad als trainer/speler bij Amster dam, zal Westberg volgend seizoen in beide functies blijven assiste ren. De Canadees Nederlandse speler: „Hel werd me allemaal een beetje teveel. Ik heb het afgelopen seizoen wel gemerkt dal de combi natie van speler en coach bijna niet haalbaar is. Ik ben daarom blij dat Amsterdam een coach als West berg heeft aangetrokken. Het ia een prima man." In deze financieel aantrekkelijke maar anderzijds ook wel ictwgt vreemde constellatie, schuilt na tuurlijk het gevaar dat de clubs straks bezwaar aantekenen bij de Nederlandse IJshockey Bond. NIJB-secretaris Joop van Rijswijk: „Die mogelijkheid sluit ik inder daad niet uit. De clubs zullen deze situatie moeten accepteren. Je kan niet voor een dubbeltje op de eer ste rang zitten. Bovendien: in het verleden is het wel vaker voorgeko men dat een clublrainer tegelijker tijd de rol van bondscoach vervul-, de. Toen ging het ook goed." De NIJB kan volgend seizoen be halve van Westberg ook gebruik maken van de diensten van Dum mie Smit. Deze in Zwitserland ont slagen Nederlandse ijshockey coach heeft nog steeds geen werk gevonden. Joop van Rijswijk: „Een oriënterend gesprek is er al geweest. Wij hebben voor Smit het baantje van supervisor bedacht.' Hij moet de coördinatie lot stand brengen tussen de kadettfn (jeugdteam), Jong Oranje en het nationale team. Hij krijgt verderde taak om de jeugd te gaan coachen. Het eerste nationale team blijft echter helemaal in handen van Hans Westberg. Zowel de trai ningen als het selecteren van de spelers." Of deze taakverdeling werkelijk ook 10 tot stand komt, tal de tijd moeten leren. Een ding is duide lijk: hel ijshockey holt het voetbal achterna. ADVERTENTIE HELP HELPEN VANDAAG Vluchtelingen uit VIETNAM. CAMBODJA, LAOS en THAILAND, arm en berooid. Stort uw bijdrage op gironummer 29.14.600, Stichting Comité Hulpverlening Zuid-Oost-Azië, Postbus 1527, tel. 050-777428,9701 BM Groningen. Vanavond Is ZOA in Gouda, aula 'De Driestar', aanvang 20.00 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 21