1 H STtc, Oranjeverslag radio speciaal vanuit Urk éÉÉk- ALS DE NEVELS WIJKEN Druk op provincies voor opname zigeuners Er is iets mis met onze cultuur Radio-Oost wil eigen FM-zender Reportage défilé paleis Soestdijk Eerste tocht met de trein Willem van Zwol DONDERDAG 27 APRIL 1978 RADIO EN TELEVISIE TV-COMMENTAAR door Ton Hydra Het is goed dat wij ons bekommeren om de Derde-Wereldlanden en de mensen daar, die er beroerd aan toe zijn Heel wat Nederlanders proberen ter plaatse, onder weinig aanlokkende omstandigheden, de nood te helpen lenigen. Zij verdienen ons respect en een zo ruim mogelijke medewerking. Veel landgenoten zijn voor dezelfde doelen in eigen stad of dorp actief. Denk maar aan de talrijke dadenstellende supporters die bijvoorbeeld Amnesty International hier heeft. En ook dat is een belangrijke zaak Wanneer je echter, zoals ik. week in. week uit programma's volgt waarin problemen dichtbij huis aan de orde worden gesteld, gaat zich steeds meer de vraag opdringen of wij wel in de gaten hebben wat er vaak onder onze neuzen scheeft zit. Het wordt ons wel voorgehouden door de publiciteitsmedia, maar de belangstelling gaat meestal in een andere richitng. We zijn zo druk bezig om onze eigen oase op te vrolijken, dat wij niet eens merken hoeveel mensen er figuurlijk in een soort woestijn leven. Vooral de laatste tijd wordt dit in tv- en radioprogramma's herhaaldelijk bepaald door het groeiend aantal onzekere, verslaafde, gespannen en vereenzaamde mensen. Met mensen die het gevoel hebben tot een vergeten groep te behoren. Wordt het niet de hoogste tijd om behalve voor de misere veraf meer krachten te mobiliseren om zorgen en problemen in de naaste omgeving op te heffen? Er is in onze welvaartstaat, in onze cultuur, fundamenteel iets mis. Op een van de zeer vele symptomen wordt vanavond de aandacht gevestigd door de huisarts mevrouw Vogelaar-Smits. In de NCRV-serie Bij de Tijd (Hilv. 1-21.40 uur) vertelt zij. dat hele familie vlak voor een begrafenis en bloc pillen gaan slikken. Zonder kalmeringsmiddelen kunnen zij het eerste verdriet niet aan. Dat betekent dat zij met eigen geestkracht niet meer in staat zijn om een onontkoombaar element in alle leven te verwerken. De uitzending is deze keer toegespitst op de taak van de huisarts in het rouwproces. Dokter Sommers zegt daarvan dat de taak eigenlijk niets anders is dan die van mensen in de onmiddellijke omgeving. Het tonen van meeleven en het willen luisteren van uitingen van verdriet betekenen voor rouwenden een grote steun. Daarnaast is er niet zelden de medische plicht om in te grijpen, wanneer angsten, schuldgevoelens en andere emoties te sterk worden. Een arts behoort in actie te komen zodra hij merkt dat iemand dreigt al te knappen. Dat is een lofwaardige theorie, maar de praktijk wijst dikwijls uit, dat doktoren de tijd ontbreekt voor regelmatige bezoeken aan hun patiënten in het eerste rouwjaar. Vaak moeten zij zich beperken tot een: „Kom naar ryij toe als je met iets zit" Merkwaardigerwijs komt in de opmerkingen van dokter Vogelaar-Smits eenzelfde aspect naar voren als in het gisteren door mij besproken tv-programma Op Zoek, dat vanavond door de VARA wordt uitgezonden. Zij zegt dat er extra aandacht nodig is voor mensen die zich flink proberen te houden. „De flinkerts staan op hun tenen." Aandacht vraagt mevrouw Vogelaar ook voor patiënten bij wie kenmerken van het rouwproces pas enkele jaren na een sterfgeval aan de dag treden. De moeilijkheid is, dat deze mensen wel naar de dokter gaan, maar veelal niet praten over dat verlies. Wanneer hij hun voorgeschiedenis niet kent, kan een arts de oorzaken van onrust en agressiviteit weieens ergens anders gaan zoeken dan bij hun onverwerkt verdriet. Tot vanavond elf uur zijn in de NCRV-studio hulpverleners aanwezig (telefoon 035-17951). Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NOS-radio gaat van de verslaggeving op Koninginnedag, (dit jaar op maandag 1 mei), een groots spekta kel maken. Centraal punt van het feestprogramma dat zeventien uur gaat duren is het voormalige Zuiderzee-eiland Urk. Uitzend tijden zijn van 's morgens zeven uur tot 's nachts vijf voor twaalf op Hilversum 2. Verslaggever is Herman Felderhof. Hij is weliswaar gepensioneerd, maar in vroeger dagen was hij be kend als reporter van vieringen van Koninginnedagen. Hij wordt bijge staan door Klaas Saidplonius, verte genwoordiger van een jongere garde en in het dagelijkse leven verbonden aan het AVRO-radiojournaal. Het Urker programma zal worden afge- DEVENTER (ANP) Radio-Oost, de regionale omroep voor Gelder land en Overijssel, streeft in de toe komst naar een eigen FM-zender, die in Markelo zal moeten komen, aldus het nieuwe hoofd van Radio-Oost, Henk Lichtenveldt. Het is nu nog zo dat elke dag het Hilversum 3-prop-amma gedurende ruim een uur niet op de FM-band kan worden ontvangen in Oost-Ne derland Radio-Oost moet dan ge bruik maken van deze zender. Maar het kan nog wel jaren duren vóórdat wordt besloten tot de bouw van zo'n nieuwe zender Radio-Oost. dat volgens Lichten veldt de grootste regionale omroep van ons land is. zal waarschijnlijk wel in juni van het volgend jaar nieuwe studio's in Hengelo en Arn hem kunnen betrekken. Met ingang van 1 mei zal Radio-Oost een uur vroeger gaan uitzenden, namelijk elke dag van vijf tot kwart over zes. Na 31 augustus zal bekort worden tot een uur zendtijd. Het kwartier dat overblijft wordt dan gebruikt voor uitzendingen rondom het middag uur, zoals Stad-Radio-Amsterdam dat doet. Wat de programma's betreft zal Ra- dio-Oost op maandag aandacht be steden aan knelpunten in de regio, op dinsdag aan de mens, op woens dag aan bijeenkomsten, op donder dag aan kunst en cultuur en op vrij dag aan hoogtepunten in het komen de weekeinde. Sport en vooral ama teursport zullen aan bod komen in de programma's van zaterdag en zondag wisseld door reportage van verslag gever Hugo van Rhijn van het tradi tionele défilé voor koningin Juliana op palels Soestdijk. Het programma op Urk wordt gepre senteerd door Willem Duys, Joost den Draaier, Joop van Zijl en Karei van der Graaf. Middelpunt is het café-restaurant „Het Wapen van Urk". waar de centrale presentatie en regie zijn ondergebracht. Com bo's met zangers en zangeressen zul len daar optreden. In twee andere Ürker etablissementen „De Ver wachting" en „Havenzicht" zullen eveneens kleine ensembles optre den. 's Avonds is er in gebouw „De Ark" in Urk een optreden van „De Urker Zangers" en het gemengde koor „Excelsior". Artiesten Artiesten die optreden zijn: het kwartet Tony Nolte, het trio Rudi van Houten, het trio Plm Jacobs, Rinus van Galen en Aad Baas, Mar line Bijl, Wieteke van Dort, Clska Peters en Lee Towers. Algehele regie van dit bonte programma heeft Kees Buurman. Als het weer zich daartoe leent stijgt Hans Zoet per hetelucht ballon op om vanuit het luchtruim een verslag te geven. Dat gebeurt om acht uur 's morgens. Een directe reportage zal er zijn van een aubade met achthonderd schoolkinderen en de brassband Valerius op het plein voor „Het Wapen van Urk". De N08 heeft voor Urk gekozen omdat de vissersgemeente als zeer Oranjege zind te boek staat. HILVERSUM Vanaf half elf op Nederland 1 zendt de N08-televisie op Koninginnedag een rechtstreekse reportage uit van het défilé langs paleis Soestdijk. Verslaggever is Dick Passchier. Een samenvatting van dit verslag wordt van 18.25 tot 18.55 uur op Nederland 2 uitgezonden. Voorafgaand aan de reportage van het défilé spreekt minister-president Van Agt een gelukwens uit, die rechtstreeks is te volgen om 10.25 uur op Nederland l. Van onze radio- en tv-redactie HILVER8UM Tot de bonte verzameling van radioreporta ges op koninginnedag behoort er ook een over een unieke treinreis die drieëndertig per sonen maken. Bijzonderheid is. dat deze mensen van ver schillende leeftijden, om uit eenlopende redenen nog nooit in een trein hebben gezeten. De Spoorwegen hebben voor deze gelegenheid een speciaal treinstel beschikbaar gesteld: de zogenaamde Vip-car, een diesel-elektrische trein, die vroeger als directiewagen van de NS werd gebruikt en die bekend staat als „De Kameel" vanwege zijn twee uitkijk-ca- bines, die als bulten boven de trein uitsteken. De reis voert van Eist in de Betuwe naar het Noordhol landse Enkhuizen. Onderweg wordt op verschillende stati ons gestopt, waar feestelijkhe den zullen zijn, zoals een toe spraak van de voorzitter van het Oranjecomité van Eist. fanfarekorpsen, drumbands, majorettes en een hartelijk welkom van de burgemeester van Obdam. Eenmaal aange komen in Enkhuizen ligt de salonboot Prins Claus te wach ten, die naar Urk vaart, waar het gezelschap die dag verder te gast zal zijn. Klaas Samplo- nius zal deze bijzondere trein reis voor de luisteraars ver slaan. ter afwisseling van het globale feestprogramma dat van Urk komt. Wiegel doet toezegging Van onze parlementsredactie DEN HAAG Nog maar drie ge meenten Amsterdam, Utrecht en Veendam hebben zich bereid ver klaard een aantal van de 450 in ons land vertoevende buitenlandse zi geuners op te nemen. Dit heeft minister Wiegel van bin nenlandse zaken gisteren meege deeld aan de Kamercommissie voor CRM. De zigeuners verblijven mo menteel op illegale plaatsen waar de meest primaire voorzieningen veelal ontbreken. De pogingen van de vere niging van Nederlandse gemeenten om meer gemeenten te vinden die standplaatsen willen inruimen voor de zigeuners, zijn tot dusver zonder resultaat gebleven. De meeste ge meenten houden de boot af. De Ka mercommissie heeft er bij de minis ter op aangedrongen om nu het heft zelf maar in handen te nemen en gemeenten die daarvoor in aanmer king komen onder druk te zetten. Hierbij kan gedacht worden aan ge meenten waar rijksgronden (domei nen) aanwezig zijn, die als verblijfs plaats kunnen worden ingeruimd. Minister Wiegel zegde de commissie toe. dat hij de provincies onder druk zal zetten om voor het eind van dit Jaar hun plannen voor de plaats en inrichting van woonwagenkampen bij hen in te dienen. Slechts enkele provincies hebben aan dit vereiste van de gewijzigde woonwagenwet voldaan. De meeste provincies heb ben problemen met gemeenten die weigeren kampen in te richten. Pro vinciebesturen hebben evenwel de bevoegdheid om de gemeenten te dwingen. Volgens de Kamercommis sie zijn de gerezen moeilijkheden rond woonwagenkampen in Brabant aan het trage beleid te wijten. Minis ter Wiegel beloofde alle zeilen bij te zetten om de provincieplannen nog dit jaar op tafel te krijgen. „De wet is voor mij geen dooie letter," zei hij. Speciaal vandaag De NCRV zendt de laatste aflevering uit van de Dik voor- mekaar show in dit seizoen. Ned. 2 19.30 In Op Zoek: veel oudere zie ken zouden minder medicijnen slikken als ze wat meer aan dacht kregen. Ned. 1 I 20.39 In de Magische Mode zijn de zomercollecties van verscheide ne couturiers te zien. Ned. 1 22.10 Onderwerpen in Hier en Nu zijn: ongeslachtelijke voort planting, de zaak Moro en een item over de twee Noordierse vrouwen die vorig jaar de Nobel prijs kregen. Ned. 2 22.35 Uit de Weense Staatsopera komt in een rechtstreekse uit zending Verdi's II Trovatore op het scherm. Herbert von Kara- jan leidt deze opvoering in de Italiaanse taal. Duitsl. 2 20.30 en 22.20 Guy Chauvet en Margarita Lilowa zingen de titelrollen in de opera Samson et Dalila van Saint-Saens. Hilv. 4 I 14.30 In het NCRV-programma over rouwverwerking wordt de rol van de huisarts belicht. Hilv. 1 21.40 HU eju svV- „Ja, ze zijn weg Bert, maar we moe ten nog even wachten, ze kunnen nog op het erf zin. Straks zal vader ons wel waarschuwen." Opnieuw rilt ze, opnieuw komen tranen in haar ogen. Zo plotseling was het moment van levensgevaar daar; zo onver wachts kon het noodlot toeslaan. Opnieuw kan ze een snik niet onder drukken. Bert raakt er verlegen mee. Troostend strijkt hij haar over het haar, over de wangen, onderdrukt de neiging om haar toch te kussen. Nee, niet nu, dat zou laf zijn. En toch siddert het verlangen door hem heen. Maar hij bedwingt zich, strijkt nog eens over haar haren. „Ik zal jou altijd beschermen Els," zegt hij zwak. Het gebaar maakt in Els iets los, ondanks de spanning. Hoe kan het anders, twee jonge mensen zo heel dicht bij elkaar. Het gebaar herinnert haar aan vader, die ruwe hand over haar gezicht en toch zo zacht. Dat spreekt meer dan een stortvloed van woorden. Het blijft heel tastbaar in haar ziel hangen. Vader kon dat ook doen als je eens flink in de knijperd zat of ruzie had met je vriendinnen. Op het moment zelf ervaarde je het als een veilig gevoel en iets later stemde het je dankbaar dat er ie mand was die zich om je bekommer de, je zorgen scheen te begrijpen zonder ook een woord te zeggen. Maar dit was heel anders: wat moest Bert uitstaan met haar zo vlak bij zich. Ze wist bij intuïtie dat Bert van haar hield, ook al had hij er nooit met een woord over gesproken. Ze zag het aan zijn blik, hoorde het in zijn stem, ook al probeerde hij het nog zo goed te verbergen. Ze be greep iets van zijn terughoudend heid, wist van de rare ideeën die er nog bij veel mensen heersten over het verschil in stand. En ze haatte die uit de grond van haar hart, het hield mensen af van een eerlijke kans. Ze voelde Bert zijn strijd, wil de dat hij haar kuste en was blij dat hij het niet deed. Ze achtte hem er alleen hoger door. Hoe zou Bert het zelf vinden? Ze gaf gewoonweg aanleiding met haar gekke gedoe door zo tegen hem aan te kruipen. Maar dat was toch niet opzettelijk? Dit was toch het instinct van de mens tot zelfbehoud, maakte ze zichzelf wijs. Maar ze wist wel beter. Nu de spanning begon te wijken besefte ze maar al te goed wat een 'Westfriesland' - Hoorn figuur ze sloeg, hoe ze zich als het ware opdrong. Maar daar moest je niet bij een Bert Bergeik mee aanko men, die liet zich niets opdringen. Onwillekeurig vergeleek ze hem met Doeke. Doeke zou dit moment wel hebben uitgebuit, later zich veront schuldigen dat de gelegenheid hem ertoe gebracht had. Maar intussen zou hij het doen, misschien nog wel verder gaan dan kussen. Plotseling rilde ze weer; en nu over zichzelf dat ze lasterlijk dacht. Doeke had haar tot nu toe met geen vinger aange raakt, hoewel hij pogingen genoeg had gedaan. Maar ze had hem steeds speels afgeweerd, razend gemaakt met haar lachende weigering. Hij zou haar wel een rotmeid vinden onderhand. Wat gek dat je zulke gedachten kon hebben in zo'n crisis tijd. Nog zeker tien minuten zaten ze bij elkaar zonder een vin te verroe ren. Het was ook niet goed mogelijk, de schuilplaats was eigenlijk te klein voor twee mensen. Goed dat Dirk er ook niet bijgekomen is, denkt Els, dan zaten we helemaal als haringen in een ton. Berts ge dachten tollen rond, verlegen met de situatie, maar ergens heel tevre den. Zoiets zal me nooit meer te beurt vallen, denkt hij bedrukt. Dat die stomme moffen nu de oorzaak moeten zijn dat wij bij elkaar in de armen liggen. En hoe! Als kouwe, bangelijke zieken. „Wat zal je vader wel zeggen als hij ons hier uithaalt?" Els moet even lachen: „Hij zal maar wat blij zijn dat je zijn dochter gered hebt." „Klets niet zo raar," zegt hij ruw. „Oh, ik houd me wel stil hoor." Maar dan komt plotseling het plaagdui- veltje bij haar boven. „Ik dacht jij het wel fijn vond hier zo te ten." Meteen heeft ze er spijt val weet hoe hij zal reageren en ze ook dat het de grootste moeite kosten de serieuze jongeman er te overtuigen dat ze een gekhe maakte. „Ik meen het niet. Bei „Dat wist ik wel Els. zo ben jij ni Ze is verbaasd over zijn reactief het maakt haar verward. „Ach zeg wel méér iets waar de lomr% geen geld voor geeft. Ik moet beter op mijn woorden passen. „Je hoeft je niet te verontschu gen. Els. ik vind het echt wel Alleen is het nu niet zoij\ geschijsti situatie zoals we ons die zoi kunnen wensen. Ik vind je een f •vriendin en hoop dat dit zo zal ven, maar verder zal het bij mij komen." Zijn stem is in tegens ling met zijn woorden, ze hoort aan de klank en ondanks de opmerkingen juicht het in haar „We praten er niet verder over, B we zijn er allebei niet voor stemming." „Laten we het erop houden dah oorlog zo'n stemming niet toestati „Nee?" „Nee! Wat zou ik moeten beginjt met zo'n blok aan het been wam ik achtervolgd word door Duitse „Is dat je enige argument?" „Voor liefde zijn er twee nodig, en ik ben er nu toevallig niet voo de stemming. Enhet kan niet." Het kan wel, wil ze zeggen. Ze i het niet, maar o, wat is de verlei< groot hem een duwtje te geven. seling beseft ze dat ze al lang hoopt heeft dat Bert haar zal gen. Nog nooit is zo schokkend delijk tot haar doorgedrongen I veel ze van hem houdt. Moet ze afwachten totdat ze gevra .wordt? Waarom dat stomme gf dat een vrouw maar moet hope een man haar wil hebben? Wat ze een steun voor hem kunnen in deze spannende tijd. Een l aan het been! Het zou wat. Dan gaat het luik open. „Kon maar uit, jongens," klinkt een zorgde stem. „Weten Jullie ook m Els is?" (wordt vervo w ar ang j izeti :e ouftslaj id ed bfcST h ebes het E !ftk dt olg aoco is RADIO-EN TELEVISIEPROGRAMMA^ Radio vandaag HILVERSUM I (298 m en FM-kanalen) NCRV 7 00 Nieuws. 7 02 Het levende Woord 7 08 (S) Te Deum Laudamus. gewijde mu ziek 7 30 Nieuws 7 41 Hier en nu 7 55 <S) Vandaag donderdag, gevarieerd pro gramma 8 24 Lichtsein 8 30 Nieuws. 8 36 Gymnastiek voor de huisvrouw 8.45 (S) Wie weet waar Willem Wever woont*, vragen van luisteraard 9 45 (S) Onder de hoogtezon. 10 30 Nieuws 10 33 (S> In "t zilver, program ma voor ouderen. 12 00 (S) Amusementsmu ziek 12 15 Boer en tuinder 12 26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw 12.30 Nieuws. 12 41 Hier en nu. 12 55 Middagpauzedienst 13 15 <S> Een uur natuur 14.15 (S> NCRV- Globaal met aandacht voorde NCRV-Vere- mgingsraad. 17.30 Nieuws. 17.32 Hier en nu. 18 00 De kerk vandaag, informatief pro gramma. PP: 18.18 Uitzending van het GPV 18 30 Nieuws 18.41 De wereld zingt Gods lof 19.35 (S) Leger des Heilskwartier 19 50 NCRV-Leerhuis. 20.00 (S) Draaischijf 21.20 Eén. twee. uit de maat, informatief programma 21.40 Gedeelde smart - halve smart*, informatieve serie. 22.00 Rondom het woord. 22.25 Zojuist verschenen, infor matief programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Poli tiek weekoverzicht 22.50 (S) Van onze cor respondenten. 23 00 (S) Klanksnoer, klassie ke muziek 23.55-24 00 Nieuws. HILVERSUM II (402 m en rM-kanalen) AVRO 07.00 Nieuws. 07.11 Ochtendgymnas tiek 07 20 AVRO-klok (08.00 Nieuws. 08.11- 08 25 Radiojournaal) 08.50 Morgenwijding. NOS: 09 00 De schrijvende minderheid VII, documentaire 09.35 Waterstanden. AVRO: 09 40 Schoolradio. 10.00 Radio Lawaai pape gaai 10.10 Arbeidsvitaminen (11.00 Nieuws. 11.03-11.05 Radiojournaal). 11.30 Rondom Twaalf, gevarieerd programma 12.15 Avro's Sportpanorama 13.00 Nieuws. 13.11 Radio journaal. 13.25 Beursplein 5.13.30 'n Middag- SAVRO, gevarieerd programma (16.00 ieuws. 16.03 Radiojour ciaal, jeugdprogramm VOORLICHTING: 17.40 De politie AVRO: 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal IKON: 18 30 Kleur, in formatie over kerk en samenleving. AVRO: 19.00 Aspecten, kunstrubiek. 20.00 Nieuws 20.05 (S) Internationaal Kamermuziekfesti val Amsterdam 1977 klassieke viool-en pia nomuziek. 21.25 Reisbeschrijving, radio-fan tasie 22.30 Klassieke muziek. NOS 23.00 (S) Met het oog op morgen, met om 23.05 Actua liteitenoverzicht Radio-TV. 23.10 De krant van morgen: 23.20 Den Haag vandaag en om 23.52 Even op adem komen, yoga 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM IHI445 m en FM-kanalen) TROS: 7.02 (S) met Peter gaat het beter. 9.03 (S) De Hugo van Gelderenshow. 11.03 (S) Gerard de Vries draait op verzoek. 12.03 (S) Boter. Klaas en prijzen. 14.03 (S) Polderpop- parade. 16.03 (S) De Europarade. NOS: 18.03 De vacaturebank. 18 10 (S) NOS-maal. TROS: 19 02 (S) Poster 20.02 (S) Ferry Maat's Soul Show. 22.00 (S) Sesjun. 23.02 (S) Close up. 0 02 (S) De Hugo van Gelderens how. 1.02-7.00 (S) De nachtwacht. HILVERSUM IV (FM-kanalen; KRO: 7.00 Nieuws. 7 02 (S) Badinene: Kamer- en or kestmuziek. 9.00 Nieuws. 9.02 (S) Aan woor den voorbij9.10 (S) Solo. Nieuwe gram mofoonplaten. 10.00 (S) Klassieke pianomu ziek. (10.40 Pauze: Pianotrio). 12.00 (S) Ron dom de eeuwwisseling (IV) 14.00 Nieuws. 14.02 Spektakel. 14.30-17.00 (S) Ra dio Filharmonisch Orkest en Groot Omroep koor met solisten: Opera. BRUSSEL 324 m (Nederlands). 12.00 Nieuws en SOS-berichten. Aansl.: Woord- en mu- ziekmagazine. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.10 Actueel. 13.25 Buitenlands persover zicht 13.30 Cultureel programma. (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 1503 Liedjespro gramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Financieel nieuws. 16.05 Magazine voor de derde leef tijd. 17.00 Nieuws en mededelingen. 17.05 Amusementsmuziek. (17.45 Flitsnieuws. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport) 18.30 Licht klas siek muziekprogramma. 19.00 Nieuws en mededelingen. 19.10 Acuteel. 19.30 Taalwen- ken. 19.35 Politieke uitzending. 19.45 Ver zoekprogramma. 20.30 Nieuws. 20.33 Licht programma. 21.30 Open School. 22.00 Nieuws. 22.05 Lichte muziek. (23.00 Nieuws.) 23.40-23.45 Nieuws. Brussel 484 m (Frans). 12.00 Nieuws. 13.00 Actualiteitenmagazine. 14.00 Nieuws. 14.03 Gevarieerd programma. (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 17.00 Idem. 17,05 Jeugduitzen ding. (18.00 Nieuws.) 19.00 Nieuws 19.30 Cul tureel magazine. 20.00 Nieuws. 20.04 Thea terkroniek. 22.00 Nieuws. 22.03 Jazz, 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte muziek. 23.40-23.42 Nieuws. NDR/WDR (409 m.) 12,00 Nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Orkest- en pianomuziek. 14.00 Nieuws. 14.22 Lichte muziek. (15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.05 Voordracht. 16.30 Amu sementsprogramma. (17.00 Nieuws.) 18.00 Nieuws. 19.00 Nieuws. 20.00 Nieuws. 20.30 Radioportret 21.15 Klankbeeld. 22.15 Mu ziekprogramma. 23.00 Nieuws. 23.30 Lichte muziek. (24.00 Nieuws.) 1.00 Nieuws. 1.05 Gevarieerde muziek met op ieder heel uur nieuws. TV vandaag NEDERLAND I 11.0 NOS/NOT: SchOOiNtevM 20.39 Op zoak. informed* 21.37 NOS: Journaal 21.55 NOS: Oen Haag 22.10 De magische mode, mtormatte» programma 18.50 NOS: Paspoort, voor Joegoeiaven 19 05 De 19.30 De O* Voormekaar 20.00 NOS: Josnaal 20.27 NCRV: Tad Show 21.45 De famrfie BaBamy. tv-earie 22.35 Hier en nu 23.15 Ander Nieuws Vandaag 23.35 NOS: Journaal DUITSLAND I 11 00 (K> Journaal en actua liteiten 11 25 (K) Querschnitt. tv-serie. 12.10 (K) Kein Pardon fur Schutzengel. tv-serie. 12.35 (K) Informatief programma. 13.20 (K) Umschau. 13.55 (K) Persoverzicht 14 00-14.10 (K) Journaal. 15.55 (K) Journaal 16.00 (K) IJshockey 17 10 (K) Journaal. 17 15 (K) Informatief programma. 18.00 (K) Kin derprogramma 18.25 (K) Kinderprogram ma 18.50-19 00 (K) Journaal (Regionaal pro- gramma NDR 10 30-11 00 (K) Kleuterpro gramma. 19 00 (K) Halbzeit. tv-serie. 19.30 (K> Actualiteiten. 19.45 (K) Kleuterprogram ma. 19.55 (K) Halbzeit. tv-serie. 20.25 (K) Regionaal magazine. 20 59 (K) Programmao verzicht WDR 9.05 t/m 12.55 (K) Schooltele visie (10.30-11 00 (K) Sesamstrasse) 19.00 (K) Programmainformatie. Aansl. (K) Die Rook ies neu im Einsatz, tv-serie. 20.15 (K) Actualiteitenmaazine. 20.45 (K) Spiel um 4tel vor 8X 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Discussie programma. 22.15 (K) Amusements programma. 23.00 (K) Spelprogramma. 23.30 <K> Actualiteiten 24 00 (K) IJshockey 1.00- 1.05 (K> Actualiteiten. DUITSLAND II. 17 30 (K) TV-cursus fysica. 18.00 (K) Journaal. 18.10 (K) Tekenfilmserie 18 40 (K) Actualiteiten en muziek. 19.20 (K) Mirjam und der Lord vom Rummelplatz, tv- serie 20 00 (K) Journaal 20 30 (K) II Trovato re. opera van Verdifï 21.45-22.20 (K) Heute- journal). 23.20 (z/wi Ein ganz gewohnhches Leben. tv-spel. i 0.30 (K) Journaal. DUITSLAND III (NDR). 9 05 t/m 13.35 (K) Schooltelevisie. 17.30 t/m 18 00 (K) Schoolte levisie. 19.00 (K) Kleuterprogramma. 19.30 (K) Informatief programma. 20.00 (K) Gym nastiek. 20.15 (K) Weekjournaal in het Frans. 20.30 (K) Informatieve serie. 21.00 (K) Jour naal en weerbericht. 21.15 (K) Der 7. Sinn. 21.20 (z/w) Mordsache dünner Mann (The thin man), speelfilm. 22 50 (K) Cultureel ma gazine 23.35-0.20 (K) Muziekprogramma. DUITSLAND III (WDR). 9 05 bm 12.55 Schooltevisie 10.30-11 00 (K) Kleuterpro gramma.) 18.00 lm 18.30 (K) Schooltelevisie 18.30 (K) Informatief programma. 19.00 (K) Kleuterprogramma 19 30 (K) TV-cursus be- drijfscomptabiliteit. 20.00 (K) Journal 3. 20.15 (K) Jeugdprogramma. 21.00 (K) Jour naal. 21.15 (z/w) Die Strasse der Erfolgrei chen (Falmingo road), speelfilm. 22.45 (K) Informatief programma. 23.15 (K) Discussie programma. Aansl (K) Journaal BELG It NEDERLANDS inkt I> 14.00-16 pp (K)Schoolte)evis.e. 17.00-18.00 (K: Schooltelevisie. 18.00 (K) Kinderserie. 18 05 (K) Jeugdprogramma. 18.30 (K) Sporttribu- ne. 19.00 (K) Israelitisch-godsdienstige uit zending. 19.30 (K) Verkeerstips. 19.35 (K) Morgen eh Mededelingen. 9.45 (K) Poppens- how 20.35 (K) Panorama. 21.00 (K) Stand punten. 21.20 (K) Nieuwe films. 22.10-22.20 (K) Journaal. (NET II) 14 00-20.10 (K) zie NET I 20.10 (K) Documentaire 21.35-22.00 (K) Openbaar Kunstbezit BELGIC FRANS. 14 00 t/m 15 00(K en Z.W Schooltelevisie 17.20-18.00 (K) Schooltelevi sie. 18.00 (K) Kleuterprogramma. 18,05 (K) Kinderprogramma. 18.30 (K) Spelprogram ma. 18.45 (K) Informatief programma. 19.15 (K) Regionaal programma 19.29 (K) Weerbe richt. 19 30 (K) Journaal. 19.50 (K) Program ma-overzicht van vrijdag t/m zondag. 20.00 (K) Informatief programma 20 20 (K) Monsi eur Klein, speelfilm. 22.20 (K) Journaal. 22.35 (K) Nieuwe films Aansluitend: Filmrubriek. 23.25 (K) Journaal. ogenblik, 7. oorsprong, 10. deug nen 12. kleurling, 14. een zekere, 15. spei nis. 17. schortje, 18. baan voor ^ebi spel. 20. lof, 21. spelleiding, 22. t f ln de dierenriem, 24. projectiepj^g je, 26. kippenloop. 27. zangstem^ dwaas, 31. gewricht, 33. lasten maa smaldeel, 36. wijnsoort, 37. kur b0U| Verticaal. 1. vreemde munt, 2. s toe. hamer, 3. vlaktemaat, 4. een ze ejge 5. bezem, 6. werk van Ibsen, 8. z gj 7( Rijn. 9. opening van een fuikerl aanklampen, 13. evennachtsliji Ned steekwapen, 19. behoeftig, 20. p (nji tige gelofte, 23. wijnmaat, 25. 26. hoepel, 27. zwemvogel, 28. vo< j^S( knol, 32. Europeaan, 34. buiteni heel land. „spe War Oplossing vorige puzzel vera 1. minaret, 2. luister. 3. fossil verkeer5. passief, 6. papaver, ïjgesp Dezi maat. MUSKIET.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4