I* ^urent schaart zich bij oneigenlijke winnaars Timmermans snel gewaardeerd Van der Sterren, een tragische verliezer ettes laten het ook in Waalse Pijl afweten etbal troef televisie Gratis naar FC Den Haag Louter remises op NK schaken tegen Brazilië Seizoen Van Mourik orlopig geen tbaldebat Atletiekclub heft discriminatie op rcelona wint lanse beker S 20 AG 21 APRIL 1978 SPORT Trouw/Kwartet P 19 - RHS21 flERS Achteraf was Ferdi van de Haute ruim een week en helemaal geen slechte winnaar van Gent-Wevelghem. toevalstreffer werd de triomfator van de door sneeuw 2»;;' gde klassieker langs de Vlaamse kust genoemd. Maar 54 e dagen later in de eveneens loodzware wegwedstrijd i-Roubaix, logenstrafte hij die kwalificatie met een uitste- vijfde plaats. Het is derhalve gewaagd om „oneigenlijke" aars van klassiekers af te schilderen als lieden die bij de van de groten mochten winnen. 18/4 903 2? 216 16 104 97 89 35 352.18 361 15 906.' SRSUM De komende drie zullen, indien alle onderhan en tot een goed resultaat lei- ijf nationale en internationale alwedstrijden door de NOS-te- worden uitgezonden. an al de uitzending van de met van de Europacup II tussen ht (België) en Austria Wien nrijk) op woensdag 3 mei van- rijs met commentaar van Her- Cuiphof en van de eindstrijd Europacup I tussen Liverpool land) en Club Brugge (België) mei vanuit het Wembley stadi- Londen met commentaar van Reitsma. Beide wedstrijden op Nederland I en beginnen 10 uur. 147 00 '46 00. 205 50 527 50 133 SO 364 00 500 00 ■>80 00 177 50 68 50 igen 106 10 handelingen worden thans gevoerd over de dubbelfinale Europacup III tussen PSV en «■sicaanse club Bastia. Zoals de eerste wedstrijd op 26 >p Corsica, waarna op 9 mei in oven de beslissing moet 103 30 10300 102 30 99 50 56 70 94.20 95 30 96 ê0 102 50 9800 104 50 10380 98 30 9700 9600 10360 94 80 94 80 9540 96.50 10300 97 20 92 70 92 00 105 90 97 00» ze onderhandelingen speelt de uele belangstelling van andere iese televisie-organisaties in nd met de hoge kosten, een [rijke rol. In ieder geval heeft :OS zich al bereid verklaard endtijd op 9 mei op Nederland Hen ruilen voor een andere i. Voor 26 april zijn er wat dat geen problemen, omdat de dan zelf op Nederland I in de 29 80 29 80 26 80- oteerd 103 50 103 30 10130 102 60 102 30 Kl 00 102 60 99<0 I 1012SI FOM Bnnd IEX f Johan Woldendorp Wat moet je nu bijvoorbeeld van Michel Laurant zeggen? De eerste reactie is duidelijk: het is een schade dat de vedettes hem in de Waalse Pijl voor lieten gaan. De erelijst van de Fransman is verre van indru kwekkend. In 1976 schreef hij zowel Parijs-Nice, een veredelde trainings- rit in het vroege voorjaar, als de onbetekenende Ronde van Corsica op zijn naam. Maar een potentiële winnaar van een klassieker? Nee, dat niet. Voorlopig lijkt hij dus niet op Van den Haute en is hij allerminst een kopie van Bernard Hinault, die vorig jaar uit het niets naar voren kwam en twee moeilijke koersen (Gent-We- veghem en Luik-Bastenaken) won. Laurant zelf weet trouwens als geen ander, dat zijn kwaliteiten beperkt zijn. „Ik ben geen sprinter. Ik moet het hebben van recht-toe, recht-aan- rijden", omschrijft hij zich waar- heidsgetgrouw. DEN HAAG FC Den Haag, dat na de nederlaag (1-0) van afgelopen zondag bij FC Utrecht gekweld wordt door de-' gradatiezorgen, heeft „uniek" gereageerd op het mogelijke verlies van het eredivisieschap. Tien sponsors hebben in sa menwerking met het bestuur van de Haagse club alle plaat sen in het Zuiderpark-stadion opgekocht en de poorten voor de thuiswedstrijd van komende zondag tegen het reeds veilige Vitesse wijd opengezet. Om zich in voldoende mate te verzekeren van de steun van het Haagse publiek blijven de loket ten zondag dicht, ledereen kan zo maar, voor niemendal, de wedstrijd als toeschouwer bij wonen. De sponsors en FC Den Haag betalen. In een advertentie ter grootte van een halve pagina roept het bestuur van FC Den Haag de Haagse bevolking gisteravond onder de kop: „Den Haag zon der eredivisie, kom nou", op tot onvoorwaardelijke steun aan de Haagse voetbalvereniging in de laatste twee competitiewedstrij den. Alle Hagenaars worden uitgenodigd de wedstrijd tegen Vitesse gratis bij te wonen. De oproep wordt extra bena drukt door posters, die overal in de residentie worden opgehan gen en waarop de Haagse bevol king aangespoord wordt de spe lers van FC Den Haag niet in de kou te laten staan. Op de vroege zondagmorgen zullen reclame vliegtuigjes boven de stad ver schijnen. die de boodschap van het bestuur van FC Den Haag nog een onderstrepen. door Max Pam LEEUWARDEN Afgezien van Jan Timman, is Paul van der Sterren van de jongere Nederlandse schakers de meesta talen volle. Hij heeft een scherpe, monumentale stijl en is in het middenspel soms levensgevaarlijk. Zijn overwinning in het laat ste Hoogoventoernooi op Kortsnoj heeft duidelijk gemaakt dat hij in staat is een partij uit een stuk te spelen en dat hij kan uitreiken ver boven het niveau, dat zijn elo-rating aangeeft. gegniffel onder de toeschouwers werd afgedaan. Snelle remises voor de rest, behalve bij Hofland-Kuij- pers, die op een onbegrijpelijke wijze niet door Hofland werd gewonnen. Zijn resultaten in het kampioen schap van Nederland beginnen ech ter vormen aan te nemen, die men met enige overdrijving tragisch kan noemen. In elke partij komt hij uit stekend te staan, maar juist op het moment dat de tegenstander defini tief gevloerd dient te worden, lijkt het of een blinde mol wanhopig de TTncrfklanH 0*pIÜk stukken probeert te vinden. In de üliftvmilll gCllJA eerste ronde had Van der Sterren kort en goed Böhm overspeeld, maar hij verloor. Een ronde later liet hij Donner tegen een ruine aankijken, maar hij verloor en gisteren op de vierde speeldag was het Jan Tim man, die na 25 zetten het bloed in zijn hoofd voelde opkomen, omdat hij zich realiseerde dat Van der Ster ren op verscheidene manieren kon winnen. LONDEN De Engelse bondscoach Ron Greenwood kanweer iets ruimer adem en. Want het gelijke spel dat Engeland op Wembley tegen Brazilië heeft behaald geeft weer hoop voor de toekomst van de Engelsen. MICHEL LAURENT weinig indrukwekkende erelijst is. jtte worden door de NOS po- ondernomen de bekerfinale Ajax en AZ'67, die op vrijdag in het Olympisch stadion in 2S.SM trdam wordt gespeeld, op het fu te brengen. Belangrijk daar- 1 de vraag zijn of het stadion kocht raakt. Bovendien zal op 94 so 'ond dan de VARA bereid moe- Moosffe1 OP Nederland II plaats te 95.50 10130 11080 106.20 105 00 102.506 103.00 94 00 96 30 104 00 De overwinning van Laurent in de Waalse Pijl één van de twee klas siekers door de Ardennen bete kende tegelijkertijd de nederlaag van Gianbattista Baronchelli, Didi Thurau, Hennie Kuiper en Freddie Maertens. Jan Raas ging vrijuit, om dat hij zich wilde opofferen voor Kuiper en Knetemann. Bovendien herstelt de Zeeuw doorgaans vrij traag van grote krachtsinspan ningen. Na Gent-Wevelghem en Parijs-Rou- baix overwoog hij niet in de Waalse Pijl te stappen, maar de offervaar digheid waarvan hij in het begin van het voorjaar gretig heeft geprofi teerd, deed hem toch op de fiets klimmen. Raas verscheen geen enkele keer in de eerste groep. Toch was hij niet de enige „beroemdheid" die dat overkwam. Voor Freddie Maertens werd de Waalse Pijl opnieuw een enorme desillusie. Vorig jaar fietste hij bij wijze de sterren van de hemel, maar werd gediskwalificeerd, omdat hij een stimulerend middel (het toen geruchtmakende stimul) had geslikt. In de editie van dit jaar haalde voor malige wereldkampioen niet eens de finish. Tijdens de tweede ravitaille ring, 38 km voor het einde, stapte hij ontgoocheld af. zijn gedachten dom pelend in de wetenschap, dat de voorjaars-klassiekers hem nauwe lijks iets hebben opgeleverd. Maer tens is te bezeten van de dwang om zoveel mogelijk wedstrijden te win nen. Zijn vroegere ploegleider Lom- me Driessens steunde hem enthousi ast in dat streven, diens opvolger Fred de Bruyne wil liever een even wichtig programma in elkaar sleu telen. De hunkering na de vreugdebloemen is voor Maertens toch te groot. Of. zoals Hennie Kuiper het uitdrukt: 'Maertens rijdt ontzettend veel. Hij wil zelfs de Ronde van1 Oostakker winnen. Dat kan in deze tijd niet meer.' Maertens heeft in ieder geval nog één klassieker (Gent-Gent) gewon nen. Didi Thurau daarentegen geen enkele. Het vroegere lid van de Post- équipe is gisteren opnieuw tenonder gegaan aan een ontstellend gebrek aan koersinzicht. Weliswaar vertoefde hij na het afha ken van Ludo Peeters als enige in een gezelschap met ondermeer Kui per en Kneteman (de derde man uit de ploeg van Peter Post, Henk Lub- berding). Tot een paar honderd me ter voor de streep liet hij zich prins heerlijk stayeren. Op dat ogenblik wilde de Duiser nog sneller dan het gemotoriseerde vervoer. Thurau viel 'stil' en werd overvleugeld door Lau rent en Baronchelli. Hennie Kuiper: 'Wanneer Thurau achter de motor was blijven zitten, had hij gewonnen. Hij wilde echter nog sneller zijn. Het is overigens absurd dat zoiets zich weer heeft afgespeeld'. Dat Thureau opnieuw niet won, zal Post ongetwijfeld tot het produceren van een glimlach rond de mondhoe ken hebben aangezet, maar een schaterbui is het deze keer aller- minst geworden. Thureau was door pn f-rPnVCTP Vfinrnil zijn veelvuldige demarrages in de CU vuui U1J finale mede verantwoordelijk voor het verlies van Hennie Kuiper. Op één van de laatste hellingen, de Cote Annette, matten Kuiper en Thureau elkaar af met tal van ontsnappingen. Nadat nog enkele vluchtpogingen (van onder andere Laurent, Pollen- tier en Kuiper) de revue hadden ge passeerd, sprong drie kilometer voor het einde Pollentier weg. Zoetemelk en Kuiper gingen op jacht naar de Belg, die evenals de beide Nederlan ders kracht tekort kwam om de sprint in zin voordeel te beslissen. Kuiper: „Het nadeel van een sterke vertegenwoordiging in de finale is dat anderen zeggen: knappen jullie het vuile werk maar op. Wanneer je nog honderd kilometer te koersen hebt, kun je andere ploegen dwingen in de aanval te gaan. Nu is dat te riskant. Overigens, is het niet zo dat we iedere keer gniffelen, wanneer Thureau niet wint. Stel, dat hij echt goed fietst, dan is hij de sterkste en kunnen Knetemann en ik hem niet kloppen." Uilslag: Michel Laurent (Fra) 223 tan in 5 uur 56.22 minuten 2. Gianbattista Baronchelli (Ita) 3 Dietricht Thurau (W-Dld) 4. Gerrle Knete mann (Ned) 5. Michel Pollentier 6. Hennie Kui per (Ned) 7. Joop Zoetemelk (Ned) alfen ln dezelfde tijd als Laurent 8. Henk Lubberding (Ned) op 1.15 9. Sven-Ake Nilsson (Zwe) 10. Joseph Bruyere (Bel) z.L 11. Ludo Peeters (Bel) op 6 05 12. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) op 7.08 13 Rene Martens (Bel) op 7.2814. Johan van der Velde (Ned) op 8.10 15. Herman van 8pringel (Bel) op 8.22 16. Eric Jacques (Fra) op 8.27 17. Jacques Esclassan (Fra) en het peloton op 8.53. ZEIST Voor Joop van Maurik van FC Utrecht en Douglas George van Haarlem is de competitie reeds beëindigd. Beide spelers werden door de tuchtcommissie van de KNVB voor twee wedstrijden ge schorst naar aanleiding van de gele kaart vari afgelopen zondag. De gele kaart, die Willy van der Kerkhof zondag in de wedstrijd te gen Haarlem twee minuten voor het einde opliep voor het vastpakken van Abe van der Ban, werd met een boete afgedaan. De international van PSV moet 300,- betalen. De straffen: A-spelers: De Jonge (FC VW) één westrijd onvoorwaardelijk plus een boete van 150,--: Hooyer (FC Amsterdam) één wedstrijd on voorwaardelijk plus een boete van 75.--; Van Maurik (FC Utrecht) twee wedstrijden onvoorwaardelijk plus een boete van 150,--; George (Haarlem) twee wedstrijden onvoor waardelijk plus een boete van 100,- Van de Kerkhof (PSV) een boete van ƒ300,--; Wolfkamp (SC Amers foort) voorwaardelijke straf van één wedstrijd van 17-3-78 omgezet in een onvoorwaardelijke. Boekingen A-spelers: Seegers (Hee renveen), Albertsen (FC Den Haag). Mondelinge behandeling A-speler: Zaak Nico Jansen naar aanleiding van rode kaart in een wedstrijd Fey- enoord-FC Amsterdam. inze parlementsredaktie Hockeycoach weet damestop op juiste manier te begeleiden Maar opnieuw werd Van der Sterren in zijn denken geblokkeerd en hoe wel hij er dit keer met een remise afkwam, bleef het een pijnlijk ge zicht Na vier ronden staat Van der Sterren, de schaker die tot nu toe waarschijnlijk het meest fantasierijk heeft gespeeld, met een half punt alleen onderaan. Böhm die voortdurend verloren heeft gestaan, heeft het toch nog tot het afbreken gebracht erg veel uitzichten op een half punt heeft hij echter nog steeds niet wel was Böhm na de eerste zitting aan het mopperen op een manier, die ken merkend is voor de speler die slecht staat. Toen Baljon zijn veertigste zet had voltooid boog hij zich over het bord om de klok te bestuderen. Daarmee verhinderend dat zijn te genstander die nog een enkele secon de over had zijn zet kon uitvoeren, Böhm was daar nogal kwaad over, hoewel de tijdcontrole nog juist had gehaald. „Waarom gaf je dan geen klap op zijn kop, in plaats van op de klok?" vroeg ik hem. „Dat deed ik ook," 2ei Böhm en hij herhaalde nog even een gebaar dat in de verte op een kara teslag leek. Tijdens de partij was Baljon nog juist op tijd weggedoken, zodat het pseudo-incident met wat KAAPSTAD De „Spartan Har riers", de op een na oudste atletiek vereniging van Zuid-Afrika, zal bin nenkort haar deuren openen voor alle rassen. Op de jaarlijkse algemene ledenver gadering werd met 32 tegen 19 stem men een voorstel tot verandering van de statuten van de vereniging aangenomen. De stemming werd ge houden nadat de vereniging onder zware druk had gestaan toen zij tien dagen geleden had bekendgemaakt geheel blank te zullen blijven. HAAG de Tweede Kamer gisteren besloten voorlopig debat te houden over de ge nakingen van het betaald voet- Dit gebeurde op verzoek van secretaris Wallis de Vries I, die zich nader wil beraden de zienswijze van de KNVB. ns de bewindsman is een nieu- |g uatie ontstaan nu de algemene vergadering van de sectie be- voetbal van de bond zijn voor- n voor de sanering niet onver- 27 oojheeft geaccepteerd. 1 73 wil de staatssecretaris nog plegen met andere subsidie- *fs. Het was de bedoeling dat de voor 1 mei dan tijdig maatre- zou beraadslagen. Het betaald zou dan tijdig maatregelen nemen. De staatssecretaris Ie kamer echter al laten weten, lij zich niet langer gebonden lan het strakke tijdschema, dat ds op verzoek van de KNVB is Tteld. door Onno Zeisman AMSTERDAM Het is hockeycoach Huib Timmermans tot heden toe meer voor de wind gegaan dan hij ooit heeft durven verwachten. De eerste man, die technisch leider werd van de dames, trof bij de overdracht van de portefeuille niet alleen door zijn voorgangster Riet Küper goed ingewerkt kader van speel sters aan, maar hij haalde zelf een aantal meisjes bmnen, die wonderlijk snel het internationale niveau bereikten. IRID FC Barcelona heeft de achttiende keer de Spaanse veroverd. Voor 60.000 toe- iwers in het Bernabeu-stadion Kirid stelde de Catalaanse club net een overwinning van 3-1 op 'almas veilig van Europees be- *lbal in het volgende seizoen. rust was de eindstand reeds It. Rexach (2) en Asensi scoor- oor Barcelona en de Argentijn lisi maakte de treffer voor de van de Canarische eilanden. Johan Cruijff is deze overwin- 'aarschijnlijk het laatste hoog- t in zijn loopbaan Cruijff ein de wedstrijd als laatste man. ens was in de 40ste minuut ■seerd uitgevallen. Timmermans staat voor een moeilij ke opgave. In het vrouwelijke hoc- keyland bestaat een stevige argwaan jegens alles wat man is, gestoeld op lange jaren van teleurstellingen, waarin dameshockey als iets van de tweede rang werd beschouwd, ter wijl alleen de heren voor vol werden aangezien. De nieuwe coach beseft dat terdege. Juist daarom komen de successen van de sterke start hem zo van pas: een steun in de rug om des te sneller verdere erkenning te ver krijgen. Bij de speelsters zelf heeft Timmer mans die erkenning verwonderlijk snel gevonden. Zowel de ervarenen als de debutanten tonen zich ingeno men met hun nieuwe leidsman. Hij zelf heeft op zijn beurt weer mee. dat de damestop vanouds erin slaagt oud en nieuw tot een eenheid te maken. Dat is al jaren zo: de routi- nees nemen een nieuw meisje in hun gelederen op en helpen haar zo goed mogelijk, zich aan te passen. Er zijn natuurlijk uitzonderingen, maar over het algemeen zijn hockeydames minder verbeten dan de heren pm een grootse carrière te maken.'Zij zijn zodoende niet zo bevreesd zelf door een nieuwkomer voorbij te wor den gestreefd Half maart trad de ploeg van Tim mermans voor het eerst aan. Het begin van een bewogen jaar met reeksen interlands: tenminste zes tien. Een geweldig aantal, dat bij de dames eigenlijk nooit voorkomt. De zes wedstrijden van 1977 waren al flink wat. Maar Nederland wil naar de Olympische spelen van 1980. Nu dameshockey daar voor het eerst wordt toegelaten meent het niet ten onrechte daar een flinke kans op een medaille te hebben, zeker nu er slechts zes landen mogen meedoen, waaronder de ploeg van de organise- DEN HAAG Acht Nederlandse tweede kamer leden van de vier grootste partijen hebben verte genwoordigers van de Koninklijke Nederlandse llockeybond uitgenodigd voor een gesprek. Het is de bedoeling dat de vertegenwoordigers van de horkeybond dan informatie ralllen verstrekken aan officials van de kNVB, die eveneens voor dat gesprek zijn uitgenodigd. Op 14 maart j.l. hadden deiclfde kamerleden een gesprek met bestuurde- ren van de KNVB. Een van de conclusies van dal gesprek was dat het tijd wordt een diepergaand onderzoek van de relatie tussen sport en politiek aan Ie vangen. Een tweede punt was dal de parlementariërs en de KNVB het nuttig achtten informatie te krijgen over de ervaringen die de hockeyers hebben opgedaan tijdens het toernooi om de wereldbeker, dat in de tweede helft van maart en begin april in Buenos Aires werd ge houden. rende Sowjet-Unie, die niemand hoog aanslaat. Om het zo ver te brengen dat Neder land bij de uitverkoren vijf behoort en er is flink wat gedrang die nen prestaties te worden geleverd. Alleen een goede efelijst immers, is, een argument. Daarvoor zijn alle- HUIB TIMMERMANS basisteam heeft grote mogelijkheden reerst prestaties nodig in een van de twee wereldkampioenschappen, die het dameshockey nog altijd kent, maar ook verdere triomfen. Vandaar dat 1978 en 1979 vol zijn met toernooien. Dit jaar alleen kent er vier: Bedford. Amstelveen, Lim burg aan de Lahn en Madrid. Bed ford is al echter de rug; het leverde een schitterende eerste plaats voor Nederland op. dat achtereenvolgens België, Amerika. Engeland en Span je met overtuiging versloeg, Limburg is in augustus, Madrid (FIH-Wereld kampioenschap in september). Vol gend jaar volgt dan het wereldkam pioenschap van de concurrerende IFWHA in Vancouver (Canada). Op 29 en 30 april en 1 mei organiseert de Koninklijke Nederlandse Hoc- keybond een vierlanden-toernooi, met iedere dag een wedstrijd om 12 uur en om 2 uur. De keuze van de deelnemers garandeert een dagelijk se topper. Nederland is er natuurlijk sen een flink aandeel in de ploeg van zestien speelsters, die naar Amstel veen komt om daar zaterdag tegen Nederland, zondag tegen Duitsland en maandag tegen België te spelen. Maar hun aantal (5) wordt toch over troffen door de zes uit Wales. Daar naast zijn er drie Schotsen en twee Iersen. Uit Engeland komen: Pauline Gibbon. Lesley Hurley, Janet Jurischka, Valerie Robinson en Mar garet Souyave. Uit Wales: Anne Ellis, Judith Foston, Marilyn en Shirley Morgan. Sheila Morrow, Margaret Rainbow. Uit Schotland: Elan Bor- rowman. Margaret Brown en Ellen Patterson. Uit Noord-Ierland: Jenni fer Oivan en Violet McBride. Daartegenover een merkwaardig Ne derlands team. Met een kern van zeer ervarenen. Bij de tien speelsters aller tijden met het grootste aantal interlands (van totaal 217) zitten liefst drie in de huidige ploeg: Toos Bax (52), Suzan Bekker (47) en Anne ke van Puffelen (44). terwijl Maria Fikkers de tiende plaats zal innemen indien ze in Amstelveen alle drie keer meespeelt. We krijgen dan twee speelsters van de middengroep: Llsette Sevens en de na blessures teruggekeerde Nel van Kollenberg. Verder zijn het alle maal nieuwelingen met minder dan tien ..caps": Cathy Woudenberg, Sophie von Weiier, de doelverdedig- sters Det de Beus en Marlleke Olt- mans, Eveline Fruitema. Karien Ha mers, Margriet Bleyerveld. Fleke Boekhorst, Elsemiek Hillen en de zojuist toegevoegde Irene Hendriks. Het merendeel van deze speelsters ls 20 jaar of nog jonger. Coach Timmer- zolets bijzonders dat allerlei kranten mans kan er niet alleen moeiteloos een speciale verslaggever naar Am- de Spelen van Moskou mee halen, stelveen sturen om erover te kunnen maar wanreer het hem zo voor de berichten. wind blijft gaan als ln zijn eerste maand nog twee Olympische toer- Vanzelfsprekend hebben de Engel- nooien erna. bij en verder het zwakkere België, maar daarnaast West-Duitsland. we reldkampioen van de FIH, en Gróot- Brittannië, dat als samenklontering van de finalisten Engeland en Wales kan zeggen de wereldkampioen van de IFWHA te vertegenwoordigen. Het optreden van Groot-Brittannië (zaterdags meteen al tegen Neder land) ls een wereldprimeur. Enge land, Wales, Schotland en Ierland zijn tot heden steeds gescheiden op getrokken. Maar voor deelneming aan Olympische spelen is slechts een al-Britse ploeg mogelijk, die zich dan ook nog door middel van een aantal prestaties moet waarmaken. Van daar: Groot-Brittannië als dames hockeyteam. Voor het land zelf is het Het gelijke spel in deze vriendschap pelijke interlandwedstrijd geeft ech ter nauwelijks enig beeld van het ware krachtverschil. Brazilië name lijk etaleerde gedurende de gehele wedstrijd zijn technisch overwicht, maar zag deze typische Zuidameri- kaanse gave niet beloond met veel doelpunten. Slechts een keer en dat al na acht minuten stootte de ploeg van Coutinho doeltreffend oor. Linksbuiten Gil glipte langs rechts achter Cherry en verraste doelman Corrigan met een effectvol schot. 0 1. Wembley verstomde. De 92.000 toe schouwers vreesden dat een nieuw debdcle ln de lucht hing. Maar de onverzettelijkheid, die nog altijd het Engelse spel kenmerkt, bleek ook de Zuidamerikaanse balgoochelaars te veel. Het duel verloor echter veel van zijn aantrekkelijkheid en scheidsrechter Charles Corver kreeg het erg druk. Vooral met het uit de zak halen van de gele kaart. Het waren de Brazilia nen die het volgens Corver veel te bont maakten. Vijf Brazilianen wer den met geel bestraft: Edinho. Ze Maria. Cerezzo, Batista en Abel. De enige Engelsman die zich weinig van dit spektakel, maar dan in negatieve zin aantrok, was Kevin Keegan. Sinds maanden weer op eigen bo dem Keegan speelt bij HSV— Het hij Wembley en Ron Greenwood zien dat zijn aanwezigheid ln de Engelse ploeg nog niet gemist kan worden. De acties van Keegan waren een lust voor het oog en Wembley veerde weer op. Voor Kevin Keegan kwam het grote moment ln de zeventigste minuut. Op meer dan twintig meter afstand van het Braziliaanse doel mocht Keegan een vrije schop ne men. Het effect dat hij de bal meegaf was zelfs doelman Leao te machtig' 1-1. Charles Corver, de enige Nederland se scheidsrechter die in Argentinië aanwezig zal zijn, had een nuttige avond. Deze „vriendschappelijke" interland bewees dat het er in Argen tinië zeker niet zachtzinnig aan toe zal gaan De coach van de Braziliaanse ploeg Claudio Coutinho maakte zich na dit veel te harde duel nogal boos op Corver: „Die man begrijpt er niets van. De schuld lag niet bij mijn spelers, maar bij de tegenstander Toen we op 1-0 kwamen moest Enge land iets terugdoen. Ach ieder een weet hoe Engelsen dan gaan spelen. Keihard." Ron Greenwood wenste over de arbi trage niet te spreken. Hij zei slechts „Het publiek heeft zijn stem laten horen met kreten als .wilde beesten' Ik geef verder geen mening. Met de verjonging van het Engelse team zijn we op de goede weg. De hemel klaart weer op." ENGELAND: Corrigan; Cherry, Mills, Watson, Greenhoff; Keegan. Currie, Francis; Coppel, Latchford, Barnes. BRAZILIË: Leao; Amaral. Ze Maria, Abel, Edinho, Cerezzo, Zico, RiveU- no; Dirceu, Gil, Nunes. TENNIS Tom Okker Is ln de tweede ronde van het tennistoernooi In Houston uitge schakeld Hl) verloor met 6-3 6-3 van de Italiaan Carrado BarazzutU VOETBAL Kenny Burns, speler van Not tingham Forest, Is door de Engelse sport journalisten uitgeroepen tot de Engelse voetballer van het Jaar De tweede plaaU wordt gedeeld door Archie Oemmtll, even eens van Nottingham Forest en LUm Brady van het Londease Arsenal. IJSHOCKEY - Het Finse ljshockeyteam heeft in Turku de Amerikaanse ploeg voor de tweede keer dese week verslagen, 10-3 Dinsdag wonnen zij met 7-1 VOETBAL De uitslagen van de voetbal wedstrijden die In BchoUand werden ge speeld zijn eredivisie Dundee Unlted-Raa- gers, 0-1, Partlck ThlsUe Hibernlan, 2 1 WIELRENNEN - De Nederlander Oerrlt Pronk heeft de vierde plaats behaald In de openingsrtt van de Britse Internationale vijfdaagse wielerrtce (4 18.0). Eerste werd de Engelsman Graham Jones HIJ reed de 3.2 kilometer In 4 minuten. 15.6 seconden Zijn landgenoot PhD OrWlths eindigde op de tweede plaats VOETBAL In de finale voor de Deense voetbalbeker tullen Esbjerg BK en Frem Kopenhagen elkaar op 4 mei ontmoeten In de halve finale won Esbjerg met 1-0 van Vupa Kopenhagen Frem versloeg Aalborg met 3-2 na verlenging VOETBAL Het jeugdelftal van Bulgarije (beneden de 23 Jaan h*eft in Sofia Oost- Duitsland met 2-1 verslagen In de eerste ontmoeting uit de halve eindstrijd van het toemoot om het Europees kampioenschap voor Jeugd ploegen

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 21