Jarre wil prijzen vrijgeven Libanees kabinet biedt ontslag aan Zwarte gezichten veranderen niets in Rhodesië HAVO doet Moskou iieuwe voorstellen Immigrantendistrict Londen naar stembus Senaat VS aanvaardt Panamakanaal-verdrag Zorg Vance over Afrika nidia verbrandt kadavers ranse premier wil snelle opbouw economie hodesische leider Joshua Nkomo in ons land: m )e Indiase autoriteiten zijn gisteren begonnen met het verbranden van de kadavers van dieren, 1 bij de wervelstorm in de oostelijke deelstaat Orissa zijn omgekomen. gels dat RlJSlReuter, UPI, AFP) Het Franse kabinet zal geleidelijk ïroedi i de prijsbeheersing opheffen. Dit heeft premier Raymond Len°ÜFre gisteren gezegd tijdens de regeringsverklaring in de natio- vergadering. De prijsbeheersing in Frankrijk geldt voor triële produkten. er lusti colli waa ders' in sl< den n tn Ra )enpl« de Ba iet op mi arde iï het :se Pi Er zijn twee kiesdistricten in Groot-Londen. die altijd in één adem worden genoemd met de immigrantenkwestie. Southall in het westen van de stad kent de grootste concentratie In diërs en Pakistani van het ge bied. Brixton op de zuidoever van de Theems, de grootste sa menballing van zwarte West- Indiërs. Met „de immigranten" in het middelpunt van de veel al heftige politieke discussie kijkt politiek Groot-Brittannië dan ook met grote aandacht uit naar de uitslag van de tus sentijdse parlementsverkie zing. die vandaag in Brixton (eigenlijk Lambeth Central, maar Brixton is de kern van het kiesdistrict) wordt ge houden. Brixton is één van de schrijnendste voorbeelden van de verkrotting die met name sinds 1945 In veel grote Britse steden als een gezwel heeft hulsgehouden. Dit stadsdeel stond met de binnenstad van Liverpool en Glasgow vorig Jaar ten voorbeeld in een geruchtmakend rapport over de verpaupering. Er zijn grote gaten geslagen en veel van de Victoriaanse huizen staan leeg. de ruiten inge gooid. de verf afgebladerd. Hier zijn de eerste grote troepen arme zwarte immigranten uit West-Indië neerge streken in de veelal tjdele hoop op betere leefomstandigheden. De wachUijsten voor een gemeentewo ning zijn ons tellend hoog er staan door Bert van Panhuis nu 14.000 aanvrager* op de over bevolking is enorm, het aantal werk lozen onder de zwarten, die een kwart van de bevoling vormen, is met het percentage van 48 ongekend groot. Harmonie De misere in de wijk heeft men zou het bijna opmerkelijk kunnen noemen het harmonieuze naast elkaar leven van de zwarten en blan ken niet negatief beïnvloed. Het goed functionerend multiraciale pa troon is een doorn in het oog van het National Front, de uiterst rechtse racistische organisatie, die niet zal rusten voor de laatste niet-blanke buiten het Britse eilandenrijk is gezet. Jarenlang hebben de aanhangers van het Front de zwarten in Lam beth gesard met hun optochten en opruiende kreten en menigmaal is het tot veldslagen gekomen tussen Fronters en hun tegenstanders. Zo ook afgelopen zaterdag en toen ging het nog maar om een bijeenkomst binnenshuis, want sinds de vorige bloedige veldslag is er een demon stratieverbod voor het Front, dat nog enkele weken van kracht is. De Labourregering heeft daarom ook haast gemaakt met het houden van deze tussentijdse verkiezing, die noodzakelijk was geworden door de dood van het zittende parlementslid, de bejaarde politieke houwdegen Marcus Lipton, bijgenaamd „de ko lonel". Het ging er om de stembus strijd achter de rug te hebben voor het Front mogelijkerwijs weer de straat op zou mogen. Labour Net als bij vorige tussentijdse verkie zingen in Londen is het aantal kandi daten groot, een recordaantal van 11 maar liefst. Naast de gevestigde par tijen zoals de Conservatieven, La bour en de Liberalen doet het Natio nale Front mee, als ook een keur van links-revolutionaire splinters zoals de socialistische partij van Groot- Brittannië, de socialistische eenheid van Brixton, de socialistische arbei derspartij en de revolutionaire arbei derspartij. Voor die laatste groepe ring doet de acteur Corin Redgrave mee. wiens toneelspelend zusje Va nessa ook al zulke revolutionaire ideeën huldigt. De werkelijk serieuze kandidaten zijn de socialist John Tilley en de conservatief Jerry Hanley. Tilley is een 36-jarige journalisten gemeente raadslid in het naburige Wands worth. Hij is een gematigde socialist die hoopt enig profijt te hebben van het feit dat zijn geestverwante rege ring de Britten vorige week in de voorjaarsbegroting enkele belasting douceurtjes in het vooruitzicht heeft gesteld. Tilley heeft tn zijn verkie zingscampagne vooral de nadruk ge legd op de bouw van goede en goed kope woningen en maatregelen om de werkloosheid en met name die van de jeugd te bestrijden. De bedoelingen van zijn belangrijk ste tegenstander, de 32-jarige Con servatieve accountant Jerry Hanley zijn nauwelijks anders. Ook zijn stre ven is de leefomstandigheden in Brixton te verbeteren en hij komt vanzelf ook bij de woningbouw en de werkloosheid terecht. De waarnemers menen dat ..de im migratie" voor eventuele verschui vingen in het kiezersgedrag zal moe ten zorgen. De Conservatieven en Labour liggen al enige tijd met el kaar overhoop als het gaat om de vraag hoe men de positie van deze groepen kan verbeteren. Ook onder de immigranten zijn de meningen verdeeld; er zijn groepen, die oproe pen op de Tories te stemmen, terwijl andere hun voorkeur uitspreken voor de socialisten of de liberalen. Toch moet betwijfeld worden of La bour haar riante voorsprong op de Conservatieven in dit „working- class"-distrlct zal kwijtraken. er gaan heel wat boodschappen in een fietstas! heer d. hai t ond re zei dat zUn nieuwe kabinet wel e ieft naar een snelle opbouw van ische ïconomie door snellere industria- 1_ en ring, modernisering van de be- ande industrieën en verbetering de concurrentiepositie van inkrijk op de buitenlandse markt. .meer zal meer solidariteit worden be- er nd met kleinere inkomenstrek en gezinnen, er zal een actieve werkgelegenheidspolitiek worden gevoerd en de staat gaat meer sa menwerken met de partijen bij de loononderhandelingen en de ontwik keling van de medezeggenschap. Tot eind volgend jaar zullen de be lastingen en de sociale uitkeringen niet worden verhoogd, maar de tot dusver niet gebruikelijke voorhef fing van inkomenstenbelasting voor n NEN (Reuter, UPI, API De NAVO heeft het Warschau Pact de besprekingen over beperking van de legers in centraal ie jeiiopa in Wenen voorstellen gedaan om een doorbraak te berei kten jn de vastgelopen besprekingen over dit onderwerp. van v dicht gens niet, officiële berichten zou huiz NAVO hebben aangeboden 1000 kernwapens. 90.000 raket en 30.000 Amerikaanse mllitai- terug te trekken als het War- au Pact zou willen zorgen voor terugtrekken van 1700 tanks en taan $00 militairen. Deze eerste fase later moeten worden gevolgd ïisatoèr verdere reducties aan beide en. de kant van het Warschau Pact issie *d zeer voorzichtig gereageerd op é.zijn voorstellen. Men zei ze eerst te le en p eten bestuderen alsvorens een t. deel te kunnen geven. Om die zuil die mogelijk te maken, worden de vi IPR-besprekingen voorlopig weer uden, r weken verdaagd. In die tijd ver st Bui leren de ministers van buiten st dse zaken van de landen van het Warschau Pact in de Bulgaarse hoofdstad Sofia. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Cyrus Vance is gis teren in Moskou aagenomen om met de Sovjet autoriteiten te spreken over de beperking van strategische kernwapens (SALt). Vance zou niet met de verwachting naar Moskou gekomen zijn. dat zijn bezoek een opening zal bieden voor een SALT-2 akkoord. De Verenigde Staten, de Sowjet-Unie en Groot-Brittannië hebben besloten de besprekingen die in Genève gevoerd worden over een stopzetting van alle kernproeven voor een maand te verdagen. Dit zou gebeurd zijn in afwachting van de resultaten van het bezoek van Vance aan Moskou. 'hogere inkomens zal opnieuw wor den bezien. Belastingvoordelen zul len geleidelijk worden afgeschaft. De tarieven voor de belangrijkste open bare dienstverleningen zullen wor den verhoogd. Het minimumloon, momenteel onge veer 800 gulden, zal sterker gaan stijgen dan het gemiddelde inkomen en voor gezinnen met drie kinderen zal een minimuminkomen worden vastgesteld. Moeders en alleenstaan de vrouwen krijgen meer hulp. onder meer door de invoering van een we- duwenrente, en jonge werklozen krij gen ook hulp. Barre maakte duidelijk dat zijn land voor 1980 een economisch evenwicht wil bereiken. Daarvoor is de grootst mogelijke groei nodig met terugkeer naar een evenwichtige betalingsba lans. Daarom zal de conmsumptie worden gestimuleerd evenals de be reidheid tot investeren. De premier pleitte voor handhaving van de mo netaire stabiliteit in Europa. Op het terrein van de buitenlandse politiek en de defensie maakte Barre duidelijk dat voortgezette trouw aan de NAVO, voortzetting van de sa menwerking met West-Duitsland en de onwrikbare opbouw van de Fran se atoommacht de belangrijkste pij lers van dit beleid zullen zijn. De premier zei dat er vooral aandacht zal worden besteed aan de vloot. Frankrijk beschikt al over vijf atoomonderzeeërs bewapend met atoomraketten, landraketten en bommen, die door atoombommen werpers kunnen worden vervoerd. West-Duitsland De verzoening en nauwe samenwer king na de oorlog met West-Duits land noemde hij een hoeksteen van de buitenlandse politiek. Parijs zal blijven streven naar de omzetting van de Europese Gemeenschap in een confederatie van soevereine sta ten. Het grote doel blijft het bewaren van de onafhankelijkheid van het land. Frankrijk blijft ook streven naar vermindering van de internati onale spanning en betere samenwer king met het oostblok. Barre heeft het vertrouwen van de nationale vergadering en voor het eerst ook van de senaat gevraagd. De stemming in de assemblee is van avond; aangezien de regering in het parlement over een grote meerder heid beschikt zal zij het vertrouwen ongetwijfeld krijgen. WASHINGTON iReuter, AFP. UPI) De Amerikaanse Senaat heeft met één stem meer dan de vereiste meerderheid van twee derden het tweede Panamakanaalverdrag goedgekeurd. Vorige maand keurde de Senaat het eerste verdrag goed, eveneens met 68 tegen 32 stemmen. zeggen 4.999 fietsenmakers BEIROET (Reuter, UPI, AFP) Het kabinet Selim al-Hoss van Libanon heeft gisteren zijn ontslag aangeboden bij president Sarkis. Het ontslag volgt vrijwel direct na ernstige kritiek van christelijke zijde op het optreden van de Syrische militairen van de Arabische vredesmacht, die sedert het einde van de burger oorlog in Libanon gestationeerd is. Het kabinet van premier Al-Hoss, dat nu afgetreden is, bestand voor namelijk uit technocraten zonder politieke bindingen. Dit kabinet werd op 9 december 1976 bij het einde van de Libanese burgeroorlog gevormd. Aangenomen wordt dat president Sarkis, die premier AI- Hoss gevraagd heeft als waarne mend premier te blijven tot er een nieuw kabinet is, de huidige premier zal vragen een nieuw kabinet te vor men. Onduidelijk was gisteravond nog of het in dat geval opnieuw om een kabinet van technocraten zal gaan of om een politiek kabinet dat geacht mag worden te rekenen op de steun van de verschillende politieke groeperingen in het land. Een uitla ting van minister van gezondheid Sheito na afloop van het kabinetsbe raad wees vooral in de laatste rich ting. Premier Selim al-Hoss verklaarde dat recente besprekingen tussen lei ders van verschillende politieke groeperingen aanwijzingen leveren dat er een nieuwe politieke consen sus begint te ontstaan. Daarvoor zou politiek ruimte gemaakt dienen te worden. Een evenwichtige regering zou zowel christenen als moslims moeten omvatten. Het ontslag van het kabinet komt na ernstige kritiek van christelijke zijde dat de Syrische militairen van de Arabische vredesmacht die sedert de burgeroorlog in Libanon gestatio neerd is, zich bij conflicten steeds aan de kant van de linkse moslims opstellen. Een nieuw te vormen kabi net zou mogelijk een halt kunnen toeroepen aan het opleven van de vijandelijkheden tussen christenen en moslims. Het verdrag, dat vorig jaar septem ber gesloten werd door president Carter van de Verenigde Staten en president Torrijos van Panama, voorziet in overdracht van het ka naal bij de eeuwwisseling. Na die datum is de neutraliteit van het ka naal door de verdragen gegaran deerd. De aanvaarding van de twee verdragen door de Amerikaanse Se naat, die heel wat politieke strijd gekost heeft, betekent een politiek succes voor Carter. Onlangs nog noemde de Amerikaanse president ratificering van het verdrag door de Senaat van het grootste belang voor de Verenigde Staten. Afwijzing van het verdrag zou het communisme in de kaart spelen, zo meende de presi dent. Bovendien zou het verdrag een van de oorzaken van de anti-Ameri kaanse gevoelens op het westelijk halfrond kunnen wegnemen. De twee verdragen die nu door de senaat goedgekeurd zijn behelzen onder meer de volgende punten: Geleidelijke overdracht van de soevereiniteit over de kanaalzone aan Panama In de periode tot 2000. Huidige Amerikaanse kanaal maatschappij wordt vervangen door gemengd Panamees-Amerikaans bestuur. Amerika trekt zich geleidelijk te rug van de militaire bases in de ka naalzone. In de periode tot 31 december 1999 ontvangt Panama 30 dollarcent per ton vracht die het kabaal pas seert en 10 miljoen dollar per Jaar aan vast tolgeld. Het Kanaal is met ingang van het jaar 2000 neutraal, maar de VS zor gen voor de veiligheid van het ka naal. Alleen Panama mag militairen legeren bij het kanaal. Amerika mengt zich niet in de binnenlandse aangelegenheden van Panama. Amerikaanse oorlogsschepen hebben in geval van nood voorrang in het kanaal. Het verdrag kwam vorig jaar tot stand na twaalf jaar van onderhan delingen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Panama. De verdragen werden in november van het vorig Jaar bij een referen dum in Panama aanvaard. Per jaar varen zo'n 15.000 schepen door het kanaal dat de Stille en de Atlanti sche Oceaan verbindt. LONDEN (Reuter. UPI) De Ver enigde Staten zijn ernstig bezorgd over de aanwezigheid van grote groe pen Cubanen en Russen in Afrika. Dit heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Vance in Londen gezegd, enkele uren voor hij vertrok naar Moskou. De aanwezig heid van grote aantallen Cubaanse soldaten en Russisch personeel ln de hoorn van Afrika komt de stabiliteit van het gebied niet ten goede, zo zei Vance in een bijeenkomst van minis ters van de verdragsorganisatie CENVO. waarin de VS, Groot-Brit tannië. Turkije en Iran zitten. Intussen reageerde de Amerikaanse ambassade in Kaapstad ontkennend op een uitlating van de Zuidafri- kaanse minister van buitenlandse zaken Botha over de rol, die de VS zou hebben gespeeld bij de invasie van Pretoria in Angola in 1975. Vol gens Botha hadden de VS aanvanke lijk wapens en vliegtuigen ter be schikking gesteld. „Ik was er zelf en heb gezien hoe de wapens uit de vliegtuigen werden gelost*, aldus Botha. or Nico .Kussendrager de .binnenlandse regeling' van de inke leider Ian Smith in Rhodesië doeld om de zwarten mede-ver- twoordelijk te maken voor zijn artheidsbeleid? vraag is bedoeld om verzetsleider Jos- Nkomo. die de afgelopen dagen in Ierland was, te prikkelen. Het opzetje t. Hij zegt: „Precies. Smith heeft twee nnen van God zover weten te krijgen, zij zijn duivelse spel meespelen. Maar "aken een onzalig regiem niet zalig, te gezichten alléén veranderen niets lodesië." Itwee mannen waarop Nkomo doelt, zijn schop Moezorewa en ds Sithole, die fnen met stamhoofd Chirau. met Smith „binnenlandse regeling" hebben ge- Pen. Een regeling die voor Nkomo en fcompaan Robert Moegabe van het riottisch Front volstrekt onaanvaard- r is De regeling geeft de macht niet elijk in handen van de zwarten. Toch I Nkomo. als hij zich aansloot bij die ienlndse regeling, een goede kans ma- i president te worden van Zimbabwe I Afrikaanse naam voor Rhodesië) ijnig mij niet' 1 inig mij niet', zegt de zwarte leider Nko- i P't fors gebouwd, met achterovergekamd r. zelfverzekerd de handen ineengevou- 1 op de buik. en zijn straf je voor zich op el „Wilt u dit soort vragen niet stellen. Ik heb niet elf jaar gevangen gezeten in Rhodesië om mijn volk uit te leveren aan een apartheidsregime. Ik zeg wat ik voel: in die zin ben ik geen westers politicus. Ik zal mij nimmer scharen achter die zoge naamde binnenlandse regeling, die slechts een zogenéémd meerderheidsbestuur in houdt. Uiteindelijk blijft de macht bij slechts achtentwintig mensen in een volks vertegenwoordiging van honderd. De tweeënzeventig overigen vormen slechts een schijnbare meerderheid. Nogmaals: pijnig me niet met dit soort vragen." Inderdaad is bij de binnenlandse rege ling tussen Smith en de gematigde zwar ten de bevoorrechting van de blanken in Rhodesië voorlopig verzekerd. De hooguit driehonderdduizend blanken tegen zes miljoen zwarten —zullen achtentwintig parlementszetels van de honderd bezetten. Tien jaar lang kunnen zij alle veranderin gen in e grondwet tegenhouden, omdat daarvoor achtenzeventig stemmen nodig zijn. „Dit is geen overeenkomst,dit is al leen maar een regeling." zegt Nkomo. Een regeling die zijn Patriottisch Front vol strekt van de hand wijst. Zij zet daarom de gewapende strijd voort. Wapens Een voorzichtig ingeleide vraag, straft Nkomo halverwege af. „U wilt gewoon we ten, waar onze wapens vandaan komen? Wel. dat is heel eenvoudig: uit de Oosteu- ropese. socialistische landen. Maar het is een kreet, dat daardoor het zwarte verzet communistisch geïnspireerd zou zijn. Wij zijn slechts, broeder door onszelf geïnspi reerd. Maar het Westen vertelt ons. dat het geen geweld wil steunen, en daarom moe ten we wel bij het Oostblok te biecht gaan. Maar onderwijl hebben de westerse landen wel jarenlang het geweld tégen ons gehol pen. Laat ons nu de wapens opnemen, onverschillig waar ze vandaan komen. Uw land heeft toch ook tegen het fascisme gevochten, samen met het Sowjet-Russi- sche leger. En Smith is een fascist, een racist." Een opmerking die onmiddellijk leidt tot de vraag, of daadwerkelijk Oosteuropea nen of Cubanen deelnemen aan de strijd in Rhodesië. Het antwoord van Nkomo luidt onomwonden ontkennend. Maar is het uit gesloten? Elders in Afrika vechten de Cu banen toch ook. Nkomo: „Ja, maar zijn zij de agressors? Nee. Neem het voorbeeld van Angola. De wettige regering daar werd aangevallen door bewegingen, gesteund door het Westen en Zuid-Afrika. De wetti ge regering van Neto heeft om Cubaanse hulp gevraagd. „Neem Ethiopië, waar ook de steun is gevraagd door een onafhankelijke rege ring. En hoorde ik u, toen de Amerikanen in Ethiopië waren, onder het vorige re giem" Tegenvragen die een rechtstreeks antwoord over Sovjet-Russische dan wel Cubaanse inmenging in de toekomst ver hullen. Nkomo: „Waarom praat u toch steeds over Cubanen, waarom praat u niet over Nederlanders." Marxistisch Nkomo's compaan binnen het Patriottisch Front. Moegabe. heeft onlangs gezegd, dat een onafhankelijk Zimbabwe (Rhodesië) een marxistisch land zal zijn met één par tij. „Een politiek leider", zegt Nkomo, „heeft het récht zijn mening te geven. Maar de aard van een toekomstige rege ring wordt niet door hem bepaald maar door het volk van Zimbabwe. Dat zal moe ten uitmaken, hoe het land er uit zal zien en niet Moegabe." Waar staat het Patriottisch Front als de meerderheid van de zwarte bevolking bij vrje verkiezingen, de door het Front ver worpen binnenlandse regeling aanvaardt? „Het volk van Zimbabwe heeft zijn eigen lot in handen. De zwarten kunnen hun eigen graf graven, als zij dat willen", zegt Nkomo. Hij moet er wel van uitgaan, dat de zwar ten achter zijn Patriottisch Front staan, maar waarop grondvest die overtuiging. „Inderdaad niet op vrije meningsuiting op het ogenblik, maar wel op het feit dat duizenden bereid zijn hun leven te offeren. En een volksoorlog kan niet gewonnen worden zonder steun van het volk en wij zullen de strijd in ons voordeel beslissen. WIJ wilden de bevrijding door overleg met de blanke minderheid, maar dat ls mis lukt. Nu zal zij plaats vinden door de strijd en de overwinning zal zeker komen." Strijd Nederland is wars van gewapende strijd, maar verwacht ook enig heil van de bin nenlandse regeling Ons land steunt als andere westerse landen hernieuwd, breed overleg tussen alle partijen die betrokken zijn in de kwestie-Rhodesië. De ministers Van der Klaauw (buitenlandse zaken) en De Koning (ontwikkelingssamenwerking) hebben Nkomo verzekerd, dat aanvrage- om humanitaire hulp aan bijvoorbeeld vluchtelingen met begrip zullen worden bekeken. Er is echter nog geen bedrag toegezed aan het Patriottisch Front. Het vluchtelingenprobleem wordt volgens Nkomo steeds ernstiger, ook al omdat er steeds meer jonge vluchtelingen komen, tot ongeveer zestien, zeventien Jaar. „De jongeren verlaten het land, omdat hun ouders zijn gedood, gevangen of naar be schermde dorpen zijn gebracht. Liever praat ik over concentratiekampen." In antwoord op berichten over vrijlating van gevangenen in Rhodesië onlangs, zegt de zwarte leider Nkomo, dat dat voor een groot deel „show" ls. „Er zijn gevallen bekend van gevangenen die werden vrijge laten om vervolgens te worden gedood. Of vrij kwamen vla de voordeur om via de achterdeur weer te worden aangehouden Meerderheidsbewind Belangrijk struikelblok bij de overgang naar een zwart meerderheidsbewind in Rhodesië is op het ogenblik de gang van zaken tijdens de overgangsregering. Moet een Brit uitgebreide volmachten krijgen0 Oroot-Brittannië is immers nog steeds de koloniale mogendheid, omdat Rhodesië zich eenzijdig heeft losgemaakt van het moederland Moet een vredesmacht van de Verenigde Naties een belangrijke rol gaan spelen? „Aan mijn zolen", zie je Nkomo denken, maar hij drukt zich wat dlplomatiker uit. „Het Patriottisch Front zal geen almachti ge Brit aanvaarden. Op zijn best willen wij een vredesmacht van de Verenigde Naties, die toezicht zal houden op een staakt-het- vuren en op eventuele verkiezingen. Maar het is uitgesloten, dat ons Patriottisch leger de kazernes in zou gaan. Voorstel van het Front is nu een driemanschap voor het commando over de krijgsmacht, met een vertegenwoordiger van ons. een man van het Smlth-regiem en een commandant van de Verenigde Naties." Waarmee Nkomo verder gaat dan eerder het geval was. Toen stelde het Patriottisch Front dat haar guerrilla-leger meer be voegdheden zou moeten hebben dan een eventuele vredesmacht van de Verenigde Naties. Ondertussen vechten op het ogenblik de guerrillastrijders van het Patriottisch Front óók tegen zwarten in het geregelde Rhodeslsche leger onder blanke supervisie van Smith en de zijnen, tégen zwarte broe ders, Nkomo's ogen schieten vuur. „Zij zijn niet mijn broeders." Een scherpe blik. Bent u mijn broeder?" Dan begüit hij te lachen. „Laten we geen spelletjes spelen. Wij vechten niet tegen blanken, maar wij vechten tegen een duivels stelsel. Als zwar ten het fascisme steunen, dan vechten wij tegen zwarten. Dat ls geen burgeroorlog tussen zwarten onderling, maar een strijd tegen het fascisme. Mijn broeder is mijn broeder en een fascist ts een fascist. En mijn broeder is een iegelijk die tegen het fascisme vecht, blank of zwart

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7