Lampe oogst't nieuwe katoen, Lampe Cl. Israël staat weer nederzettingen in bezet gebied toe ir Ontdek 't Engelse Kanaaleiland HERM Trouw familieberichten r^fv 625 Nieuwe CAO rond in groente- en fruitindustrie 1HS NDERDAG 20 APRIL 1978 TROUW/KWARTET P 15 - RSH 2-17 >lein airmen van maandag tot en met vrijdag telefonisch »an 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer D20-913456. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00- (000 uur. Eveline ïuido Heerink acqueline Héerink- iburg arenbeek, 19 april 1978 annstraat 3 Opa Doef lijk gefeliciteerd met 65ste verjaardag. Eelko en Hanneke Opa en Oma Kotterer hartelijk gefeliciteerd met uw 45-jarig huwelijksfeest. Henk en Chrisje Goedemorgen Opa Blok van harte gefeliciteerd met uw verjaardag. Lisenka Carlinde Aris Niels ..De Here immers gaat voor u uit en uw achterhoede is de God van Israël" 29 april Aart Verburg en Sari van Vliet '6fk iaar geleden niet zouden zijn getrouwd waren wij er geweest. ils ze niet nog altijd gelukkig zouden zijn vierden we i feest. z -vi terdarr aagd voor rijbew lends ;entra Centi enstr 3277 5CHILL derhoo lig bed Drmei brot 'n jeugi I voor 225672 Veenbo rraagd fwissek sn. Lie 65 >h' sP°l|s1 nu kunnen we dat wel doen. dankbaar voor en blij hen Aart. Kees en Marijke. Annemiek en Leen. Gerda, Piet en Astrid. Jan-Henk Freek, André, Sarie, Wim mmerdam 15 april 1978 ideweg 6 die hen wil feliciteren zien we graag op zaterdag 29 aan de Ziendeweg, want dan houden we Open Huis 10.00 tot 21.00 uur. 1953—1978 tbaar en blij maken wij u bekend dat onze ouders Gerrit van der Vijver en Siske van der Vijver-Wessel 13 mei a.s. hun 25-jarige bruiloft vieren. Gert - Monique Jan - Truus Leni Peter Marijke i j'Aburg, mei 1978 1273731 straat 34 gelegenheid hiervan kunt u hen feliciteren op insdag 3 mei a.s.. in ..De Voorhof". Vliet N.Z. 36 te iburg, van 17.00-19.00 uur. en dankbaar aan God hopen wij met onze ouders, it- en overgrootouders A. de Koning en M. N. de Koning-Veerman l-jarig huwelijksfeest te vieren. Hun liefhebbende kinderen, klein- en achterkleinkinderen u hen feliciteren, u bent van harte welkom op iag 28 april in het Dorpshuis te Hekendorp van 1-20.30 uur. bruggen. Ruige Weide 4. I dagen middag voorwi indities lieden nam de Here zacht en kalm uit ons midden geliefde zorgzame moeder en oma Plonia van Schie weduwe van Abraham Qualm op de leeftijd van 72 jaar. Zoetermeer: H. Uyterlinde-Qualm H. N. Uyterlinde Moerkapelle: J. Versloot-Qualm W. Versloot Wassenaar: J. Qualm A. J. Qualm-Nell Nieuwolde: A. van Staalduinen-Qualm J. van Staalduinen Spaarndam: P. van de Velde-Qualm W. van de Velde Benthuizen: J. A. Qualm A. N. Qualm-de Ruiter C. Qualm J. W. Qualm-Tol en kleinkinderen trale Mi Benthuizen, 19 april 1978 isch on Graaf van Bloisstraat 9. Onze moeder en oma is opgebaard Hogeveense- weg 13 te Benthuizen. Gelegenheid tot condoleren aldaar vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 728224 lot 21.00 uur en in de aula van de begraafplaats na je bijzetting. s bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden V. zaterdag 22 april om 11.30 uur op de algeme ne begraafplaats „Vrederust" te Benthuizen. e >0-2249 rrespondentieadres: weg 13. Benthuizen. C. Qualm, Hogeveense- Geen bloemen bestuur van de Stichting Jachin ten dienste >n het zondagsschoolwerk geeft met droefheid tnis van het overlijden van haar Ere-voorzittcr Ds J. B. van der Sijs Vanaf 1953 heeft hij zich met hart en ziel ingezet (oor het zondagsschoolwerk in Nederland. Zijn ~*le voor het brengen van het evangelie aan leren blijft voor ons een voorbeeld. Namens het bestuur: Jmuiden: Ds Jac. P. Dondorp, voorz. Amsterdam. B. Lindeboom-Sminia. secr. Katoenen wijde blouse met lange mouw. In kaki. brons en naturel. Mt. S. M en L. 35, Hesje van katoenen canvas. In 'n groot aantal terra-achtige kleuren. Mt. S. M en L. 35, Aangerimpclde 8-baans rok van katoen en jute. Met bind- ceintuur. In écru. beige en choco. Mt. 34 t/m 42. Broderie-blousje met ko,rte mouw. In wit, lila. perzik, zalm, geel en écru. QQ Mt. 36 t/m 40. £%Jmm Katoenen rok met bloem motief. In verschillende kleurstellingen.^^ Mt. 36 t/m 46. Blous met ingeweven ruit en aangeknipt mouwtje. In naturel en banana./4{"\ Mt. 36 t/m 44. Tit/*- brique en roest. AC\ Mt. 36 t/m 46. £±U' Kerkeraad en gemeente van de Gereformeerde kerk van Landsmeer hebben met ontroering ken nis genomen van het overlijden van hun emeritus predikant Ds. K. van der Meulen Dankbaar gedenken wij het werk dat hij onder ons verrichtte tijdens zijn laatste ambtsperiode 1948 tot 1959. De Heer die hem daartoe de kracht verleende, zij ook in eeuwigheid zijn loon en trooste zijn vrouw en kinderen. Ede. '18 april 1978 Namens de kerkeraad: H. Bade, praeses K. Brouwer, scriba De kerkeraad van de Gereformeerde kerk van Kommerzijl heeft met droefheid kennisgenomen van het overlijden van haar oud-predikant Ds. K. van der Meulen Hij diende onze gemeente van 1924 tot 1948 met grote getrouwheid. Trooste God zijn vrouw en kinderen. Namens de kerkeraad: Ds. J. van Houweling, praeses J. Bouma, Scriba. „Mijn genade is U genoeg" 2 Cor. 12:9 Het behaagde de Here tot Zich te nemen zijn innig geliefde man en onze beminde en zorgzame vader, grootvader en overgrootvader Hermanus Varkevisser op de leeftijd van 85 jaar Voorschoten: J. Varkevisser-Bergshoeff A. Oostergo-Varkevisser D. Oostergo Amstelveen: C. A. van der Ven-Varkevisser C. van der Ven Voorschoten: J. P. Smit-Varkevisser W. Smit Kleinkinderen en achterkleinkind 2251 JS Voorschoten, 19 april 1978 Anth. van Leeuwenhoekkade 26 De overledene is opgebaard in het Rouwcentrum Van der Luit, Willem de Zwijgerlaan 179, Leiden Bezoek aldaar vrijdagavond van 7-7.45 uur. Thuis liever geen bezoek-Geen bloemen De rouwdienst is bepaald op zaterdag 22 april a.s. om 10.30 uur in de aula van de begraafplaats „Rosenburgh" aan de Rosenburgherlaan te Voor schoten. waarna de begrafenis zal plaats hebben Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats Na moedige strijd tegen een afschuwelijké ziekte, die haar lichaam en geest sloopte, is overleden met hoop, geloof en vertrouwen in een betere toekomst, in een gelukkig weerzien mijn lieve vrouw en trouwe kameraad Jacky Dijkstra op 3-11-1933 geboren als Jacoba Manna Koning Baflo, 18 april 1978 Margrietlaan 32 Broer Dijkstra Een dienst van Woord en vertroosting zal worden gehouden op D.V. vrijdag 21 april 1978 om 9.00 uur v.m. in de Geref. kerk te Baflo. De crematie zal plaats vinden om 11.00 uur in aula I van het crematorium te Groningen. Vertrektijd vanaf de Geref. kerk te Baflo om 10.00 uur. Na afloop van de crematie gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer. Thuis liever geen bezoek Het behaagde de Here uit onze familiekring weg te nemen onze ge liefde zwager en oom Gerrit Geertsema echtgenoot van Annie Staal Emmeloord, 17 1978 april Aduard: K. Staal C. Staal-van Til A. Staal T. Staal-Huizenga Lelystad: B. Moes-Staal H. Moes Neven en nichten. Voor de vele blijken van medeleven en belangstel ling, betoond na het overlij den van mijn geliefde man. onze zorgzame vader en grootvader. Gerrit van Rhee betuigen wij u allen onze oprechte dank. In het bijzonder Ds W. Chr. Hovius en ouderlingen voor de geestelijke bij stand. Dank ook aan Begrafenis onderneming C. v.d. Plas voor de keurige verzorging van de begrafenis. G. van Rhee- van der Plas en kinderen. Katwijk a. Zee, april 1978. Wyborghstraat 6. Voor uw medeleven tijdens de ziekte en na het overlij den van onze geliefde broeder Gerrit Nicolaas Baan zeggen we u hartelijk dank. Familie Baan Meulenbroek 22. Bleskensgraaf, april 1978. 8-daagse vlieqreis (h/p). 'n Eiland zonder auto's! Informatie/ boeking Perscombinatie reizen Wibautstraat 131 Amsterdam Tel. 020-913456 met z'n 355.000 intensieve lezers en lezeressen EEN ONMISBAAR ADVERTENTIE MEDIUM JERUZALEM (DPA, AP, AFP. Reuter) De Israëlische regering heeft het tijdelijk verbod opgeheven op het uitbreiden van Joodse nederzettingen in bezet Arabisch gebied, zoals het noor den van de Sinaïwoestijn en de westelijke Jordaanoever. Dit meldde de Israëlische radio en televisie gisteren. Leden van de orthodoxe beweging Goesj Emoenim zijn al weer enige dagen bezig met het bewerken van nieuwe stukken grond op de weste lijke Jordaan-oever. Voorts zouden zich in de komende weken in het noorden van de Sinaï nog eens 27 gezinnen gaan vestigen. De negen tien vestigingen die zich al in dit gebied bevinden, waren midden ja nuari voor de Egyptische president Sadat een reden om het vredesover leg af te breken. Later vaardigde Jeruzalem een tijdelijk verbod uit voor de uitbreiding van deze neder zettingen onder invloed van Ameri kaanse druk. De nieuwe staf-chef van het Israëli sche leger, generaal Eytan heeft de Israëlische journalisten gevraagd geen zaken te publiceren die ont moedigend zijn voor het leger van Israël. Voor u iets drukt, vraag u af of het goed is voor de Arabieren, aldus de* generaal. Het is bekend dat de generaal niet altijd even diplomatie ke uitlatingen aan de haag van zijn tanden laat ontsnappen. Twee vorige ministers van buiten landse zaken, Allon en Eban hebben zich gevoegd bij de vredesbeweging in Israël die druk op premier Begin wil uitoefenen een minder hard standpunt in de onderhandelingen met Egypte in WF nemen. President Het Israëlische parlement heeft gis teren met grote meerderheid Yitz hak Navon gekozen tot president van Israël. Hij kreeg 86 van de 120 stemmen. 23 parlementsleden ont hielden zich van stemming, de rest was er niet. Navon, wiens ambtster mijn op 29 mei in gaat. is de vijfde president van Israël Navon ver klaarde zeer tevreden te zijn met de uitslag, die het hem mogelijk zal maken als president boven de partij en te staan. De leider van het Palestijnse bevrij dingsorganisatie PLO. Jasser Arafat, heeft opdracht gegeven 130 militan te Palestijnen gevangen te zetten om te voorkomen dat ze vijandelijke ac tiviteiten tegen Israël ondernemen. Tot deze maatregel zou Arafat beslo ten hebben na zijn onderhoud 'met secretaris-generaal Waldhelm van de Verenigde Naties. Dooreen tijdelijke stopzetting van de gewapende acti viteiten willen de Palestijnen bevor deren dat Israël zich metterdaad uit het zuiden van Libanon terugtrekt, waartoe het zich gisteren opnieuw tegenover de Verenigde Naties ver plicht heeft. UTRECHT (ANP) De organisaties van werkgevers en werknemers zijn het eens geworden over een nieuwe CAO voor de 7500 werknemers in de groente- en fruitverwerkende indu strie. Het principe-akkoord dat nog door de achterban moet worden goedgekeurd voorziet onder meer in geen gedwongen ontslag geduren de de looptijd van de CAO (april '78 april '79). Ook zal In de ondernemin gen twee keer per jaar de gang van zaken worden besproken terwijl ver der onder meer speciale aandacht zal worden geschonken aan werkge legenheid voor de zwakxe groeperin gen (gehandicapten, oudere werkne mers). Bestuurder J. Dijkman van de Indu striebond NKV zei tevreden te zijn over het onderhandelingsresultaat. Met name op het gebied van de werkgelegenheid (geen gedwongen ontslag gedurende een Jaar) zijn goe de afspraken gemaakt als men be denkt dat de groente- en fruitsector momenteel met veel problemen kampt. Verder vooreiet het principe akkoord onder meer in vervroegde pensionering voor 63- en 64-jarigen. Die regeling moet uiterlijk 31 decem ber ingaan. Ook is er overeenstem ming over de automatische prijs compensatie terwijl bovendien per 1 Juli een half procent extra zal wor den gegeven als compensatie voor het duurdere aardgas. Het aantal vakantiedagen worat met 1 uitge breid tot 21 en het minimum in de vakantietoeslag gaat omhoog naar 1750 gulden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 17