Betaald voetbal gooit eigen ruiten in Steegman: och terug dij voetbal AZ stelt plaats in finale veilig Amateurelftal gaat op reis naar China Moedig' standpunt schuift overheidsbemoeienis op de lange baan )pvolger Knobel bij MVV Van der Klaauw tilt niet zwaar aan erecomité KNVB-beker eindstrijd tegen Ajax Weer nederlaag West-Duitsland Van der Vliet onopvallend naar voren Winst voor FSC in overgespeeld duel IDERDAG 20 APRIL 1978 SPORT Trouw/Kwartet 13 oor Peter Onvlee JJSTERDAM -r „Moedig" werd het genoemd, het standpunt in de vergadering van de sectie betaald voetbal van de KNVB gelopen zaterdag. Moedig om stelling te durven nemen tegen n drietal punten uit het rapport van de stuurgroep, dat een ezonder betaald voetbal op termijn (na 8 jaar self-supporting) It doel had. Moedig om tegen het ongenschijnlijk zo ondemo- atische slikken of stikken-principe te ageren en op hernieuwd •raad aan te dringen. it zogeheten moedige zal nu, nadat latssecretaris Wallis de Vries van IM heeft laten weten bereid te zijn inieuw met de KNVB te zullen an praten, weieens een aanzet tot eigen liquidatie kunnen beteke- n. Zeker omdat de staatssecretaris een aan de voorzitter van de vaste reede kamercommissie voor CRM zonden brief tevens de vraag heeft (geworpen „of een openbaar ka- erdebat te houden voor 1 mei aan- lande nog wel opportuun is." allis de Vries: „Het zal duidelijk n, dat ik mij thans allereerst op de nswijze van de KNVB zal moeten raden, terwijl ik voorts in nader erleg zal moeten treden met de dere externe geldgevers." Dit ge legd bij de ook al eerder ln deze lommen weergegeven mening van merleden als CDA'er Hans de »er (Joop Worrell, PvdA en Jan !ja, WD. de „sportspecialisten" m de andere grote partijen denken gelijkluidend over) die het nut van kamerdebat op dit ogenblik to- aJ niet meer zien zitten, maakt idelijk dat het geheel ernstig ver- agd en mogelijk wel eens op een lange baan kan worden ge- hoven. Het moedige standpunt van de ver gadering heeft in Den Haag bij de staatssecretaris, andere beleidsme dewerkers en Tweede Kamerleden de wenkbrauwen meer dan doen fronsen. Evenzeer trouwens de verwijten, die er van het voetbalparlement kwa men over het ontbreken van zoge naamde deskundigen in de stuur groep. Gedachtig immers aan het feit, dat diezelfde deskundigen sinds de intrede van het betaalde voetbal in 1954 zelf nooit tot reële gezondma- kingsvoorstellen, laat staan visies zijn gekomen en de in het rapport opgenomen denkbeelden in de in spraakperiode niet door de belan gengroepen zijn aangevallen, had men zeker een andere opstelling ver wacht. Evenzeer, zo zou men zich kunnen Indenken, van het sectiebe- stuur betaald voetbal, dat metfinan- cieel-deskundige Ton Zwikstra in de stuurgroep was vertegenwoordigd. Juist van die zijde had men er beter aan gedaan vooraf op de al enige dagen voor de vergadering bekende motie-Van Rijn in te spelen. Temeer, daar bijvoorbeeld de nu door de ver- JACQUES HOGEWONING: Als we toch moeten hangen, dan niet aan de eerste maar aan de laatste boom. gadering onderschreven financiële paragraaf dezelfde is, die tijdens de inspraakperiode ook door Ton Zwik stra in zijn hoedanigheid als stuur groeplid als niet wezenlijk verschil lend („slechts op details") van tafel werd geveegd. Tweeslachtigheid noemt men zoiets en het sectiebe- stuur onder leiding van voorzitter Jacques Hogewoning lijkt daar ern stig onder te lelden. Misplaatst Ad hoc-beleid kan zeker verweten worden, waarbij de keus van het sectiebestuur even misplaatst ten opzichte van de stuurgroep als op portuun voor de toekomst van het betaalde voetbal moet worden ge noemd. „Wanneer we toch moeten hangen," zo moet Jacques Hogewo ning ongetwijfeld hebben gedacht, „dan, indien ik de keus heb. het liefst niet aan de eerste, maar aan de laat ste boom." Staatssecretaris Wallis de Vries heeft datzelfde sectiebestuur be taald voetbal inmiddels volgens de regels van de terecht door hem gehanteerde hoffelijkheid ver zocht „op zo kort mogelijke termijn hem te informeren over de preciese inhoud van de besluiten van de ver gadering van afgelopen zaterdag." Daarna zal hij het geheel bestuderen en zonodig zijn in- of externe des kundigen raadplegen; in ieder geval contact opnemen ook met de exter ne geldgevers als gemeenten en Stichting Sporttotalisator, alsmede in conclaaf gaan met de vaste Twee de-Kamercommissie. Pas dan komt de voetbalbond weer aan bod. „Ik acht," zo heeft Wallis de Vries nu in ieder geval al die KNVB laten weten, „me nu niet meer gebonden aan het aanvankelijk overeengekomen tijd schema." Een veelzeggende zin snede. Vertraging Vertraging in ieder geval dus. Tot na de eerste mei zeker, de zorgvuldige parlementaire afhandeling kennen de ongetwijfeld ook nog veel later. Tot na het zomerreces van de Kamer wellicht, omdat de subsidie voor het betaalde voetbal niet iets is, waar voor voorzitter Anne Vondeling de Kamer zal terugroepen. Vertraging, geen extra gelden, mogelijk zelfs minder indien ook de andere eerder genoemde externe geldgevers zich terughoudender gaan opstellen en in ieder geval de zwarte plet bij de KNVB zélf. Daar ligt Immers de ver traging, daar zijn de bezwaren. Moedig dus. En waarom? Om een mogelijk wel eens slim door de grote clubs als AZ'67 (bij monde van Klaas Molenaar zelfs eens pleitend voor een drastische inkrimping van de betaalde sector) die een zogenaamde koude sanering (het zonder meer uit financiële armoede wegvallen van clubs) voorstaan in elkaar gezette actie, waarbij Sparta's Cor van Rijn als ladingdekkende vlag werd ge bruikt. Want, en dat is inmiddels wel duidelijk. Van Rijns motie was zeker waar het de financiële paragraaf be trof overbodig. Allereerst omdat ..zijn" cijferwerk ook volgens de door de stuurgroep geraadpleegde economische deskun digen (mét Zwikstra onder meer de accountantsdienst van CRM, Econo mische Zaken, het kantoor Morret en Limperg en de toekomstige dlrec teur van de SNS) slechts methodisch verschilde en op het uiteindelijke resultaat nauwelijks invloed had en ten tweede omdat pagina 46 van het door de stuurgroep uitgebrachte rapport voldoende ruimte liet door het gestelde over het Budget Bewa kings Instituut. Tel dus uit je winst De sectie betaald voetbal zal er snel klaar mee zijn. in onze sportredactie INDVOORT Op het eerste gezicht spot de keus, die Leo eegman heeft gemaakt, met de wetten van de logica. De in euwe Niedorp woonachtige zakenman hij is eigenaar van ikele winkels in Zandvoort tekende maandag een eenjarig ntract bij de zuidelijkste eerste divisieclub van het land, MVV. ets was logischer geweest dan het sluiten van een arbeidsover- nkomst met FC Amsterdam of Telstar, waar zijn naam ten otte ook genoemd werd. Steegman wordt in Maastricht opvol- r van technisch directeur George Knobel, die niet alleen is tgekeken op de eerste divisie, maar daarnaast vindt, dat de ructurele) toekomst van de Zuidlimburgse club niet zonnig noeg is. Steegman echter: „Al voordat MW de vorige week contact met me zocht, was het voor mij al duidelijk, dat ik mijn zakelijke belangen min der zwaar moest laten wegen. Mijn vrouw moet het op doktersadvies rustiger aan doen, zodat ik in ieder geval één winkel ga verkopen. Bui ten dat ben ik er het afgelopen jaar achter gekomen, dat het winkelen niets voor mij is. Ik heb altijd ge dacht, dat ik na mijn trainersloop baan het beste zakenman kon wor den. Daar ben ik op terug gekomen. MW is in dat opzicht dus geen ver rassende keus. Bovendien hoef ik niet la minute naar Maastricht te verhuizen." Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Van der Klaauw (buitenlandse za- kén) tilt er niet zo zwaar aan, indien bij het komende wereld kampioenschap voetbal op nieuw blijkt, dat de Nederland se ambassadeur ongevraagd in een ere-comité zou zijn opgeno men. Dit is bij het afgelopen kampioenschap hockey al voor gekomen. Minister Van der Klaauw vindt het in zo een ge val niet de moeite waard, stap pen te ondernemen om de verte genwoordiger van Nederland weer van die erelijst af te halen. Deze opstelling van de minister blijkt uit zijn antwoord op vra gen van de Tweede Kamer-le den Waltmans en mevrouw Be ckers (PPR) en werd gisteren tak door een woordvoerder van buitenlandse zaken bevestigd, la het antwoord zegt de minis ter dat hij niet van plan is stap pen te ondernemen als de Ne derlandse ambassadeur bij dit soort protocollaire ere-comités wardt vermeld, „omdat dit der gelijke comités een politieke be tekenis zou geven, die ze niet kebben en naar mijn mening •ok niet dienen te krijgen." Op de vraag of Nederland nu niet het risico loopt, na deze mede deling van de minister, so wie so ia ieder mogelijk ere-comité te warden opgenomen, wilde de woordvoerder van buitenlandse taken niet ingaan. Volgens minister Van der Klaauw is zijn opvatting overi gens niet in strijd met zijn eer dere toezegging aan de Kamer, dat Nederland zich rond het we reldkampioenschap zal beper ken tot de contacten die in het normale diplomatieke verkeer gebruikelijk zijn. Hoe precies de houding van Ne derland everigens bij de diverse tveneme^ten 7al zijn, is neg het •aderwerp van overleg tussen tta aanta! Westeurepese am bassadeurs in Argentinië. door Erik Oudshoorn ALKMAAR-AZ '67 heeft zich gisteravond definitief verzekerd van een plaats in de finale om de KNVB-beker tegen Ajax, door Excelsior ook voor de tweede keer te kloppen. Won AZ de eerste keer met 1-3, deze keer won Kraay's ploeg met 3-0. De finale wordt op 5 mei in Amsterdam tegen Ajax gespeeld. „Spionnen" van de Amsterdamse club konden constateren dat AZ ondanks de royale zege opnieuw weinig rechtlijnig voetbalde en elke vorm van raffinement miste. AZ'67 moest het gisteravond zonder Wim van Hanegem stellen. De mid denvelder blesseerde in de wedstrijd van afgelopen zondag tegen FC Twente, zijn rug. Dat vormde aanlei ding genoeg om hem in dit simpele duel buiten de lijnen te houden. Met het gemis van Van Hanegem werd behalve het ontbreken van een per soonlijkheid op het middenveld - ook de aanvalszwakte van de Alk- maarders geaccentueerd. Kist had de grootste moeite om van zijn bewa ker Van de Munnik los te komen, terwijl Van Marwijk en Ursem hele maal in het niet verdwenen. Leo Steegman was tot vorig jaar een „onzichtbaar" goede trainer in het woelige wereldje van het betaald voetbal. Hij handhaafde zich moeite loos zes jaar bij Sparta en vond daar na onderdak bij het toen nog in de eerste divisie vertoevende Volen dam De situatie, die Steegman daar in samenwerking met de „vrijblij vende" manager Joop Brand aan trof, was verre van ideaal. De club kwijnde weg in de anonimiteit, smeekte bij de gemeenteraad om geld, en werd omgebouwd tot een stichting, maar kwam er pas door een periodetitel bovenop. Via de na-competitie promoveerde Volendam zowaar naar de hoogste klasse. Ver voordat het zover was besloot Steegman de toen dreigende onweersbui niet af te wachten. Hij tekende uit arren moede een contract bij de Zaanse amateurclub Zilvermeeuwen. Pogingen om alsnog bij Volendam te blijven, mislukten, omdat zijn nieuwe parttime werkge ver hem aan de schriftelijke overeen komst hield. „Ik kan moeilijk onder woorden brengen hoe erg ik dit seizoen het betaalde voetbal heb gemist. Wel weet ik. dat het vorig jaar geen fou tieve handeling van mij was om niet bij Volendam te blijven. Ik heb in het zakenleven een aantal ervarin gen opgedaan, die een positieve in vloed op me hebben. Toch kwam ik tot het besef, dat ik er weer in moest stappen, zo gauw de mogelijkheid zich zou voordoen. Nu ik een aantal zaken gemakkelijk op een rijtje heb kunnen zetten, is de waardering voor het trainersvak eerder toe- dan afge nomen." Leo Steegman krijgt bij MW de LEO STEEGMAN (links zijn collega Bert Jacobs): „Ik heb in het zakenleven een aantal ervaringen opgedaan, die een positieve invloed op me hebben." AMSTERDAM Leo Steeg man zal bij de amateurclub Zil vermeeuwen worden opgevolgd door Henk Ellens. Ellens, die bij De Graafschap wordt opge volgd door Pira van der Meent die nu nog bij FC Amsterdam werkt, heeft een tweejarig con tract met de 2e klasser zondag amateurclub Zilvermeeuwen. Eerder had ook Telstar dat Mir- cea Petescu aan Sparta verliest, dat dus Cor Brom naar Ajax ziet vertrekken waar Tomislav Ivic weggaat, belangstelling om El lens te contracteren. erfenis van de in Maastricht erg po pulaire George Knobel in handel. Het omvangrijke supporterslegioen staat uiterst kritisch tegenover alles, dat zijn wieg niet beneden de grote rivieren heeft gevonden. Bovendien lijkt Steegman geconfronteerd te worden met organisatorische lees: financiële problemen. MW trekt weliswaar drommen toeschouwers, maar voert een huishouding op ere divisieniveau. Promotie naar het walhalla van het profvoetbal en kele wedstrijden voor het einde van de puntenwedstrijd overigens een reële zaak is daarom van groot belang. Steegman: „Ik ben niet bang voor de Limburgse mentaliteit. Waarom zou ik? Ik heb begrepen, dat Knobel moeite heeft met het werken ln de eerste divtsle. Versta nee goed, Ik citeer nu enkele Icrante- verhalen. Ik heb nog geen contact met hem gehad." STOCKHOLM Na het verlies te gen Brazilië heeft het Duitse voetbalelftal een nieuwe knauw ge kregen. In Stockholm verloor de ploeg gisteren met 3-1 van Zweden. Beide landen bereiden zich voor op het wereldkampioenschap. Bonhof gaf de Duitsers de leiding, maar drie minuten later, in de 26ste minuut zorgde Russman met een tik in eigen doel voor de gelijkmaker. In de tweede helft werd de overwinning van Zweden bepaald door doelpun ten van Lennart Larsson en Torbjörn Nilsson. Een experimenteel Belgisch elftal speelde gisteren in Magdeburg doel puntloos gelijk tegen Oost-Duits- land. Dat gebeurde in een bar slecht duel waarin het experimentele van het Belgische elftal wei duidelijk werd maar bepaald niet veelbelo vend was voor de toekomst. VOETBAL Nottingham Forest vrijwel zeker Engels kampioen won de inhaal wedstrijd tegen Queens Park Rangers met 1-0. Andere uitslagen Liverpool-Ipswich Town 2-2. West Bromwlch Albion-Derby County 1-0. VOETBAL BasUa Is In de kwartfinales om de Franse beker gestnilkeld over Mona co. de 2-1 winst thuis was on voldoende na de 2-0 uit-nederlaag. Andere uitslagen Nantes- Nice 1-0 (eerste wedstrijd 1-4). Marseille- Sochaux 0-1 (O-Oi en Nancy-Valenciennes 3-0 40-0». BASKETBAL - UiUlag eredivisie Punch- Land) ust 18-79 Niettemin kwamen de Alkmaarders al snel op een voorsprong Bena drukt moet echter worden dat dat een van de weinige, zo niet de enige, goed opgezette aanval van AZ in de eerste helft betrof. Van Marwijk kop te na een scrimmage in het straf schopgebied de bal door naar Kees Kist, die op zijn beurt het leer langs Vermunt knikte: 1-0. Dat was na tien minuten. In het resterende deel voelde AZ zich dui delijk niet geroepen intelligente aan vallen op te bouwen. Het bleef bij vuurpijlen van Nygaard en Kist, die echter hoog in de bomen rond het sportpark verdwenen. Excelsior kon zodoende met name in defensief opzicht tot rust komen en na een kwartier spelen zelfs aan een offensiefje denken. Eenmaal werden die stoute plannen zo goed uitge voerd dat Meskovic tot bij de mid denlijn moest uitlopen om een Rot terdams doelpunt te voorkomen. Na de hervatting zet deze trant zich Ttanvankelijk voort. Waslander kwam dicht bij een doelpunt toen hij uit een voorzet van Ernst rakelings naast knalde. Toch moest Excelsior deze lichte vorm van overmoedig heid bekopen met een tegendoel punt. Ernst zette na elf minuten de bal op het hoofd van Kristen Ny gaard, die met de achterkant van zijn schedel Excelsior definitief kansloos maakte voor de bekerfi nale. Maar ook na deze treffer bleef de ploeg van Thijs Libregts stoutmoe dig acteren. Dat leverde meer kans rijke situaties op voor AZ. de afwer king van de Noordhoilandse ploeg bleef onder de maat. Er moest een strafschop aan te pas komen om AZ op een grotere voorsprong te bren gen. Diep ln de tweede helft werd Peters ten val gebracht door Carlo van Tour. Metgod (hij haaide als laatste mar. zonder meer een vol doende) velde het vonnis: >-0. Excelsior toonde zich daarna een waardig verliezer. Het liet alle defen sieve bedoelingen varen en wist met technisch bekwaam voetbal AZ nog regelmatig op eigen helft terug te drukken. Excelsior had echter geen verbazing gewekt als die ijver ach terwege was gebleven. Zondag spe len de Woudenstein-bewoners een uitwedstrijd tegen PEC. Dit duel moet minstens gelijk eindigen, wil de ploeg in de race blijven voor de laatste periodetitel. AZ'67-EXCELSIOR 3-0 11-01 9 Kist 1-0 56 Ny gaad 2-0, 71 Metgod 3-0. Scheidsrechter Mul der Toeschouwers 8000 AZ'67 Meskovic. Van Rijnsoever. Spelbos. Met god. Hovenkamp. Arntt (Van dpr Horst». Peters. Nygaard; Ursem. Kist. Van Marwijk (Nljdami EXCEL8IOR Vermunt. Van der 8pek; St-afleu Nijssen (Struis». Van Tour; Van de Munnik. Meijer iTeijl), Pattlnama; Ernst Waslanders Swanenburg. HANS BÖHM: alleen winst of verlies. door Max Pam GELEEN Fortuna 8C heeft het opnieuw vastgestelde duel tegen FC Vlaardingen met 1-0 gewonnen. De wedstrijd werd op 18 december voor de eerste keer gespeeld en eindigde toen in 0-0. Vlaardingen speelde toen echter geruime tijd met drie buiten landers, een reden voor de tuchtcom- missie het duel opnieuw vast te stellen. De 5000 toeschouwers in Oeleen za gen Engbersen na zeven minuten het eerste en naar later bleek enige doel punt maken. Fortuna SC eindigde het duel met tien man omdat Jean Colombain tweemaal geel is dus een maal rood kreeg. Bij Vlaardingen bleef het bij enkelvoudig geel voor Bouman en Mitrovic. De stand aan de kop ln de eerste divisie is nu als volgt: PEC/Zwolle 33- 48, MVV 32-46, Fortuna SC 33-43, Wageningen 32-42, Excelsior 31-40 LEEUWARDEN Er bestaat een goede kans dat na de derde ronde van het Nederlands kampioenschap schaken zeer verrassend Fred van der Vliet alleen op kop gaat met 2' punt Zijn hangpartij tegen Baljon biedt hem zeer goede kansen. Van der Vliet is een rustige speler met een positionele stijl. De laatste jaren heeft hij de top steeds net niet be reikt. maar hij ontwikkelt zich zoals hij zelf is: traag, met een onstuitbare regelmaat. Hij is iemand die niet onmiddellijk opvalt door exorbitan te politieke ideeën Van de Vliet komt. naar ik meen, uit een be schaafd Leids gezin Een echte schaakbohemien zal hij nooit wor den, maar steeds meer moeten gere nommeerde tegenstanders voor hem oppassen. Na de ronde van gisteren wordt Van der Vliet op een half punt gevolgd door een zestal kopstukken: Tim man, Sosonko, Donner, Ree. Har- toch en Böhm. Timman kwam met wit tegen Ligterink niet verder dan remise. In een Paulsen-opstelling van het Siciliaans koos Timman niet de scherpste voorzetting en toen moest hij nog nauwkeurig spelen om niet in het nadeel te komen. Donner en Ree speelden in een Ko- nlngs-Indiër een snelle remise. Aan gezien Donner al eerder zijn hang partij tegen Van der Sterren in winst had omgezet, staat hij nu ook op twee punten. Helemaal zonder veine heeft de ervaren grootmeester tot dusver niet gespeeld. Tegen Van der Sterren heeft hij lange tijd met de rug tegen de muur gestaan. Na het afbreken had hij echter een klein voordeeltje en toen bleek dat Van der Sterren nog niet beschikt over een eigenschap, die elke ware scha ker moet bezitten, het vergeten van het verleden. Zichzelf nog verwij tend dat hij zo'n mooie stelling had verknoeid, bood Van der Sterren geen optimale tegenstand meer en verloor zelfs nog. Hartoch bleef ln de bovenste regio nen door een snelle remise met Kuij- pers, terwijl Ssosnko voor het eerst sinds lange tijd een partij won. En nog wel een zeer fraaie, tegen Van der Sterren die ondanks zijn som tijds uitstekende spel met nul uit drie onderaan staat Sosonko kwam weer eens in zijn geliefde Catalaans terecht en die opening kent hij als geen ander. De partij duurde niet echt lang, want Van der Sterren werd snel opgerold. Ook Hans Böhm is weer bijgekomen Het lijkt wel of hij geen remise meer kan spelen. Het is winnen of verlie zen. Na een goed opgezette aanval, zoals dat in de voetbaljournalistiek schijnt te hebben, werd Scheeren comblnatoir mat gezet, zoals dat in de schaak-journalistiek heet. 8tand 1-6 Timman. Sosonko. Donner, Ree, Böhm, Hartoch 2 punten. 7 Van der Vliet 1'/, en 1 algebroken. 8 en 9 Baljon, Ligterink 1'/, punt, 10-12. Langeweg, Hofland, KuIJpera I punt. 13 8cheren punt, 14. Van der Sterren 0 punten UlUlagen. Timman-Llgterink '/j-'/», Donner Ree '/j-'/t, BOhm Scheeren 1-0, Van der Vliet Baljon afg. Holland Langeweg 'A-'/i, Sosonko-Van der Sterren 1-0, Hartoch-KuIJpers Wit Ham Böhm Zwart Peter Scheeren I e2-e4. e7 e5. 2. Pgl 13. Pb8 c6. 3 Lll-M. a7-s6. 4. Lb5-a4 d7-d«, 5. 0-0, Lc8-d7. 6 Tll-el. Pg8-e7. 7 c2-c3, Pe7-g6,8 d2-d4, LI8-e7; 9 Pbl d2,h7-h6; 10 Pd2 II, Le7-g5. II PM e3. LgSxe3,12 Lclxe3. 0-0; 13 d4xe5. Pc6xe5. 14 PI3xe5, Pg6xe5. 15 La4-b3, PeS-g4,16 Le3-I4, Dd8-e7, 17 h2 h3. Pg4 e5, 18 Ddl-d4, Ld7xh3. 19 Tel-e3, Lh3 d7; 20 Te3-g3, Kg8-h7; 21 Lb3-dS. To8-b8 22 Tal dl Pe5-p6. 23 Lf4-e3.17-15, 24 e4xf5 Ld7xl5, 25 b2 b4. Pg6-e5, 26 *2-a4, b7-b6, 27 b4-b5 a6-a5. 28 Le3-(4, LIS g6. 29 LI4xc5, d«xe5. 30 Dd4 g4. TI8- 16; 31 Ld5-e4. De7-e8. 32 Tdl-d7, Tb8 c8. 33 Le4xg6'. Tf6xg«. 34 Dg4 15. e5e4; 35 Td7-(7 De8-e6, 36. TTIxfT Zwart geelt bet op Van onze sportredactie AMSTERDAM Op uitnodiging van de voetbalbond van China zal het Nederlands amateurelftal een trip naar dat land maken. In de periode van 17 augustus tot 4 september zal het elftal een serie wedstrijden in Peking spelen. De KNVB heeft de Chinese voetbalbond inmiddels bevestigd dat de uitnodi ging is aanvaard. Er zullen 25 spelers mee op toernee gaan. Vorig jaar maakte het amateurelftal een trip door de Verenigde Staten. Het Nederlands elftal van amateurs maakt op dit moment een korte trip door Israël. Dinsdagavond werd met 2-0 verloren van het Israëlisch Olympisch elftal. Beide doelpunten kwamen op naam van Shalom Avitan. De Nederlandse amateurs bleken opmerkelijk zwak te spelen. De winst voor de Israëlische ploeg was zeer verdiend en had aanmerkelijk groter kunnen uitvallen maar ic asms uitstekende kansen (kort voor tijd zelfs oen strafschop) werden gemist

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13