fsiering succes Owen en Vance Trudeau: toch vader des vaderlands Beroep Amnesty op ontvoerders Moro Conflict Portugese ociaal-democraten nog niet opgelost VS bespioneerden China met instemming van India Israël moet sneller uit Z.-Libanon a besprekingen met Rhodesische leiders Generaal Clay overleden 1 onderden doden isJbij wervelstorm q|n N.O.-India ,ïf!a Carneiro mogelijk weer leider Duitse prins kort na ontvoering weer bevrijd Premier na tien jaar weer sterkste man in Canadese politiek gen toe DAG 18 APRIL 1978 BUITENLAND Trouw/Kwartet de gesprekken in een goede sfeer waren gevoerd en ophelderend wa ren geweest. Volgens andere delega tieleden liep het gesprek stroef. Tijdens het gesprek van Vance en Owen met leiders van het Patriot tisch Front in Dar-es-Salaam,vorige week, zijn de leiders van het front, i gel )or de! Interk Haagj ALISBURY (Reuter, UPI, AP) De Amerikaanse en Britse i tronen linisters van buitenlandse zaken Cyrus Vance en David Owen ?ehouö iebben gisteren met een minimaal resultaat besprekingen ge- vlni oerd met de Rhodesische blanke premier Ian Smith en de drie n toe? ematigde zwarte leiders Moezorewa, Sithole en Chirau. ep Sb )wen en Vance kregen in Salisbury van pi ihoren dat de zes weken geleden leraari ekrachtigde „interne regeling" de he gevi este garanties biedt voor een vreed- ?ze bc ime ontwikkeling naar een zwart Oven icerderheidsbewind. Over de voor- t). ds tellen van de VS en Groot-Brittan- edikaj lié, die een brede Rhodesië-confe Dnd (ro entie met zowel Smith en de gema- Mee igde drie als met de leiding van het idicale buiten Rhodesië opererende atriottische Front willen zei Smith i afloop van de besprekingen dat e nieuwe uitvoerende raad ze aan- ichtig zou bestuderen. Op de vraag Owen en Vance de raad hebben zaal jfannen overtuigen van het nut van Meert D'n brede conferentie zei Smith: ttingg dat betwijfel ik", n de D luizenden zwarten demonstreerden ij te m iij de aankomst van de twee minis- jorstel ers zingend en scanderend tegen de oorstellen, die beiden Salisbury 's moi wamen aanbieden. Volgens Smith ie tijd ijn de besprekingen, die meer dan ijf uur in beslag namen, construe- ie bedi ief geweest. Owen en Vance noem- ze u en ze „nuttig". Owen, over de brede nen bl onferentie: „De Rhodesiërs hebben die i oegezegd dat ze er ernstig en lang en een p zullen gaan studeren. We hebben ?n wei e ook niet gevraagd om een onmid- nde on ellijke beslissing." Volgens Owen is ns hen iet nog mogelijk een nieuwe discus- te beleggen. Vance zei dat Nkomo en Moegabe, onder enig voor behoud akkoord gegaan met een brede conferentie. Tijdens het be zoek van Vance en Owen aan Zuid- Afrika, dit weekend, heeft de Zuidaf- rikaanse minister van buitenlandse zaken Roelof Botha zich niet verzet tegen het idee van een brede confe rentie. Volgens een Amerikaans de legatielid vond Botha dat een zinnig idee en zou hij het Zuidafrikaanse standpunt overbrengen aan Ian Smith. In de gesprekken van Vance en Owen met Nkomoen Moegabe in Dar-es-Salaam is volgens conferen tiekringen op een gevoelig punt overeenstemming bereikt. Voor de politiemacht tijdens de overgangs periode naar onafhankelijkheid van Rhodesië is de 'drie man in een jeep' formule ontwikkeld. Dat houdt in dat de politiepatrouilles zullen be staan uit één man van de huidige politiemacht, één van het Patriot tisch Front en één van de VN-vredes- macht. Voor het Patriottisch Front is deze formule een concessie, omdat het eerder vasthield aan een domine rende positie van de guerrillamacht van het front. Man van Westberlijnse Luchtbrug generaal Clay CHATHAM (Reuter. UPI) De Amerikaanse generaal Lucius Clay, die in 1948 de luchtbrug naar West- Berlijn instelde, is gisternacht op 80- jarige leeftijd overleden. Clay was na de Tweede Wereldoorlog commandant van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa. Generaal Clay heeft vooral bekend heid gekregen toen hij als militair gouverneur van de Amerikaanse zone van de voormalige Duitse rijkshoofd stad Berlijn een luchtbrug instelde naar het westelijke deel van deze stad. Deze luchtbrug was nodig geworden omdat de Sovjet-Unie. die het stuk Duitsland rondom Berlijn de huidi ge DDR onder controle had in april 1948 Amerikaanse en Britse bevoorra- dingstreinen doorgang weigerde. In totaal werden via de luchtbrug 2,4 miljoen ton voedsel en kolen naar West-Berlijn vervoerd. In 1945 werd Clay de plaatsvervanger van generaal Eisenhower voor burger lijke zaken in de Amerikaanse zone van Duitsland en kreeg hij voor de Verenigde Staten zitting in de coördi nerende commissie van de geallieerde controleraad. Tijdens de Berlijnse cri sis van 1961 werd hij als persoonlijk vertegenwoordiger van president Kennedy naar West-Berlijn gezon den. Clay werd de eerste buitenlandse ere-burger van West-Berlijn van na de oorlog. In 1965 kreeg hij het grootkruis van verdienste van de bondsrepu bliek. ROME (Reuter, UPI, AP) Amnesty International heeft giste ren een beroep gedaan op de ontvoerders van de oud-premier Aldo Moro om hun slachtoffer vrij te laten. In een verklaring heeft Amnesty gezegd dat haar oproep stoelt op „gronden van menselijkheid en op internationale humanitaire beginselen en wetten". JEW DELHI (Reuter) Naar schat ing 200 mensen zijn omgekomen en honderden gewond bij de wervel- „Zoals met alle kwesties, die binnen haar taakopvatting vallen, heeft Amnesty haar bereidheid getoond om te praten met degenen die de persoon in kwestie gevangen hou den. Daarom is aan de Italiaanse media gevraagd de verklaring op zo groot mogelijke schaal te versprei den", aldus de woordvoerder van Amnesty International in Londen. Er werd nog bij gezegd dat Amnesty haar verklaring uitsluitend op ver zoek van individuele personen heeft afgelegd en dat ook meespeelde dat de organisatie onvoorwaardelijk te gen de doodstraf is en terechtstellin gen uit welk oogpunt dan ook voor gesteld verwerpt. yi storm die afgelopen zondag over de staat Orissa in het noordoosten van 'Doodvonnis' Rstaat onssa m net noordoosten van India trok. Vijf dorpen werden van de aarcjbodem weggevaagd en ge- ?sd moet worden dat het aantal ihtoffers nog beduidend zal toe- ïen. De leider van de Italiaanse Rode Brigades Renato Curcio heeft giste ren bij de hervatting van het proces nbiioi een medewerker instu De partijraad van de Portugese sociaal-democratische partij 'anti fceft ex-partijleider Francesco Sa Carneiro gevraagd de leiding 1 ran de PSD weer op zich te nemen. De partijraad is er echter niet geslaagd het conflict tussen Sa Carneiro en het PSD-partijbes- De| tour tot een oplossing te brengen. in ?stuur partijbestuur trad een week ge JWen af omdat het zich niet kon et het 'erenlgen met het optreden, buiten iet wil de partijdiscipline om van Sa Car- nhofn*iro. Nu de verzoeningspogingen tussen de belde richtingen zijn mis lukt zal de partijraad een extra con gres bijeenroepen, dat een nieuw be stuur zal moeten kiezen. Intussen wordt de leiding van de PSD waarge- f\O nomen door een interim-commissie. Ck Het conflict tussen de liberale vleu gel binnen de PSD en de zeer conser vatieve Sa Carneiro en zijn aanhang het te: dateert al van november vorig jaar. iudt SaCarnilr°utrfltoen01 pa2üLei" Bezorgdheid aer aa ,jer 0mdat hij binnen het partijbe- ne'k^ stuur geen meerderheid kon vinden voor een radicale conservatieve op- positiebolitiek. Sa Carneiro wordt echter door de meerderheid aan de partijbasis op handen gedragen, ter wijl de liberalen van het partijbes tuur hun steun vinden bij de hogere partijkaders. geleden opnieuw tot uitbarsting toen Carneiro een eigen politieke campagne binnen de partij begon. Hij eiste grondswetswijzigingen en oefende scherpe kritiek op president Eanos uit. Hij beschuldigde de presi dent er van de socialisten te steunen en noemde het staatshoofd een marxist. Het partijbestuur be schouwde de opvattingen van Car neiro in strijd met de partijlijn. In een interne verklaring werd hij er in bedekte termen zelfs van beschul digd op een .staatsgreep aan te sturen. tot de van CDA tegen mger t de eterel mier ii orst rmate t gewi Het conflict kwam een paar weken Verschillende Portugese politici, waaronder ook de leider van de cen trum-democraten Freitas do Ama- ral, toonden zich ernstig bezorgd over de ontwikkelingen binnen Por- tugals tweede grootste partij. De op vattingen van Sa Carneiro vinden behalve binnen zijn eigen partij ook weerklank bij verschillende neo-fas- cistische groeperingen. tegen hem en 14 mede-s tads guerril la's de rechtbankpresident toege schreeuwd dat het „doodvonnis", dat is uitgesproken over de ontvoer de oud-premier Aldo Moro „het hele heersende politieke systeem in Ita lië" geldt. Curcio werd hierna weer naar zijn cel gesleurd. Het was in Turijn de eerste procesdag na het bericht dat Moro's ontvoerders, de Rode Brigades, de christendemocra tische leiders „ter dood veroordeeld" hadden wegens misdaden tegen het proletariaat. Curcio moest de rechts zaal verlaten toen hij vanuit de ijze ren kooi, waarin de verdachten zit ten, een verklaring begon voor te lezen. De procesdag van gisteren was de 21ste. De Italiaanse politie breidde giste ren haar speurtocht naar Moro en zijn ontvoerders uit tot het eiland Elba. Dit naar aanleiding van een anoniem telefoongesprek. De massa le operatie leverde echter geen enkel resultaat op. De christendemocratische partij heeft gisteren nog eens nadrukkelijk gesteld dat iedere weg „binnen de ons door de grondwet gestelde gren zen" moet worden benut om Moro vrij te krijgen. De communistische partij zei dat alle democratische krachten de handen ineen moeten slaan in de strijd tegen terrorisme en geweld. Het Vaticaanse dagblad l'Osservatore Romano heeft een be roep op Moro's ontvoerders gedaan om hem vrij te laten en het dreige ment van het doodvonnis niet uit te voeren. KIEL (AP) Prins Moritz von Hes sen, een kleinzoon van de vroegere Italiaanse koning Victor Emmanuel III. is gisteren door drie mannen twee Zwitsers en een Italiaan ont voerd, maar binnen twee uur weer door de politie bevrijd. De politie, die de drie mannen heeft gearres teerd, maakte bekend dat de 51-jari- ge prins bij zijn ontvoering enkele ribben heeft gebroken. Hij zou door een van zijn ontvoerders met een pistool zijn geslagen en zijn geschopt toen hij zich probeerde te verzetten. Prins Moritz von Hessen werd gister ochtend in zijn slaapkamer vrrast door het drietal, dat zijn huis in het noorden van Duitsland was binnen gedrongen. De prins werd in zijn eigen auto meegevoerd door drie mannen, die kennelijk de bedoeling hadden voor zijn vrijlating een hoog losgeld te eisen. De ontvoering werd echter gadegeslagen door de huis houdster van de prins, die onmiddel lijk de politie waarschuwde. Deze zette de omgeving af en kon de boe ven na anderhalf uur aanhouden. Honderden bewoners van Rome hebben bloemen gelegd op de plaats waar een maand geleden Moro werd ontvoerd en zijn vijf lijfwachten werden doodgeschoten. Op plutonium werkende installatie in Himalaya NEW DELHI (Reuter, UPI, AP) De Indiase premier Morjarji Desai heeft het parlement gisteren meegedeeld dat de Amerikaanse regering met de volledige instemming van de toenmalige regering van India geprobeerd heeft een op plutonium werkende spionage-installatie te plaatsen in het Himalaya-gebergte. De bedoeling was het verzamelen van gegevens over de ontwikkeling van raketten en atoomproever in China. Vorige week ontstond er in het India se parlement een rel over het bericht in het Amerikaanse blad „Outsider" als zou de Amerikaanse CIA voor de plaatsing van het toestel verant woordelijk zijn. De Indiase regering riep de Amerikaanse ambassadeur in New Delhi, Robert Coheen. op het matje om opheldering te krijgen. De Indiase regering moet haar ver ontwaardiging tegenover de Vere nigde Staten wel wat intomen, nu bekend is geworden wat er feitelijk aan de hand is geweest. Waarschijn lijk heeft Washington nu fijntjes uit de doeken gedaan, dat de toenmali ge Indiase regering wel degelijk op de hoogte was en er zelfs aan meege werkt had. Premier Desai gaf gisteren de India se betrokkenheid toe en bevestigde tevens dat het apparaat verloren is gegaan bij een gezamenlijke Indiase- Amerikaanse expeditie. „De expedi tie werd ondernomen met de goed keuring van het hoogste politieke gezag van de toenmalige regering van India", aldus Desai. Hij zei ver> der dat er geen reden is bevreesd te zijn voor mogelijke radioactieve be smetting. Iets waar de Indiase auto riteiten wel degelijk bang voor wa ren toen men meende dat de CIA er verantwoordelijk voor was. De krachtbron van het instrument, dat ongeveer een kilogram plutonl- um-238 in „lekvrije capsules" bevat te, werd tijdens een sneeuwjacht op de bijna 8000 meter hoge Nanda Devi top achtergelaten en kon het volgende voorjaar niet meer worden teruggevonden omdat zich intussen een lawine had voorgedaan, aldus Desai. Het Amerikaanse blad had geschre ven dat het verloren gegane toestel door de natuur kan worden aange tast en dat de mogelijkheid niet uit gesloten is dat via regenval radio activiteit terecht komt in de rivier de Ganges. Ondanks het feit dat Desai zei geen gevaren voor de gezondheid en het milieu te zien, verklaarde hij dat „nieuwe pogingen" in het werk gesteld zullen worden het geval te bergen „om ons driedubbel te verze keren". Er zal tevens een weten schappelijke commissie worden aan gesteld die een onderzoek moet in stellen naar de mogelijke gevaren en de manier waarop men zich hierte gen kan beschermen. Desai bevestigde een groot aantal details van het verhaal in het Ameri kaanse blad, maar hij noemde niet de Amerikaanse CIA. Nadat de utrusting in 1965 verloren was ge gaan, werd in 1967 met succes een soortgelijke installatie op een nabij gelegen bergtop geplaatst. Deze werd een jaar later weer verwijderd en naar de Verenigde Staten ge stuurd. India werd tussen 1964 en 1968 gere geerd door kabinetten van de Con grespartij. onder leiding van achter eenvolgens Jawaharla Nehroe. Lal Bahadoer Shastri en mevrouw Indi ra Gandhi. De Indiase regering kwam tot een akkoord met Washing ton over de spionageactiviteiten twee jaar na de grensoorlog tussen China en India in 1962. Opzet In New Delhi vraagt men zich af of het verhaal met opzet naar „Outsi der" is doorgespeeld om mevrouw Gandhi, die hard werkt aan haar politieke come-back, in diskrediet te brengen. Desai weigerde mevrouw Gandhi te veroordelen voor haar aandeel in „het doodzwijgen" van de zaak. De beslissing werd genomen voordat zij premier werd en het zou niet eerlijk zijn haar van geheimhou ding te beschuldigen, aldus Desai. Overigens. Desai was tussen 1967 en 1969 vice-premier in de regering van mevrouw Gandhi. Kurt Waldheim: BEIROET, TEL AVIV (Reuter. UPI. AP) Secretaris-generaar Kurt Waldheim, die gisteren een rondreis maakte in het Midden-Oosten heeft aangedrongen op een snellere terug trekking van de Israëlische troepen uit Zuid-Libanon. Waldheim voerde gisteren in Beiroet gesprekken met Libanese en Pales- tiijnse leiders en hij was het met hen eens in hun kritiek op het tempo waarmee Israël gehoor geeft aan de resolutie van de Veiligheidsraad (nr. 425) waarin het land opgeroepen wordt zich uit het zuiden van Liba non terug te trekken. Waldheim heeft ook gepraat met PLO-leider Jassir Arafat, die hem de verzekering gaf dat zijn Palestijnse guerrilla's zouden samenwerken met de vredes macht van de Verenigde Naties in het zuiden van Libanon. Waldheim zei niet of de Palestijnse guerrilla's van plan waren zich weer in Zuid-Libanon te vestigen zodra de Israëlische troepen zich daar terug zouden hebben getrokken. De PLO heeft er echter geen geheim van ge maakt dat wel degelijk van plan te zijn (rechtse Libanese media zeggen dat er al tal van guerrilla's in het geheim naar Zuid-Libanon zijn te ruggekeerd), terwijl Israël blijft vol houden zijn troepen niet terug te zullen trekken als de VN-vredes- macht er niet voor zorgt dat de Pa- lestijnen er niet meer inkomen. Waldheim vloog daarna naar Tel Aviv, waar hij ontvangen werd door de directeur-generaal van het Israëli sche ministerie van buitenlandse za ken, Efraim Evron. Hij praatte giste ren met minister van defensie Ezer Weizman en vandaag zal hij een ge sprek hebben met premier Mena- chem Begin en minister van buiten landse zaken Mosje Dayan. Zeker ls dat ook hier de uitvoering van reso lutie 425 ter sprake zal komen. Daar na vertrekt de secretaris naar Zuid- Libanon om de troepen van de VN te inspecteren. Simonet Gisteren kwam de Belgische minis ter van buitenlandse zaken. Henri Simonet, ln Tel Aviv aan. Mosje Da- jan was er om hem te ontvangen. Dajan zei blij te zijn dat Israël de kans kreeg zijn standpunt aan een hoge Europese functionaris uit te leggen. De EG heeft haar bezorgd heid uitgesproken over de Israëli sche invasie in Zuid-Libanon. Simo net praat vandaag met premier Be gin en oppositieleider Shimon Peres. Op de door Israël bezette westelijke Jordaan-oever is gisteren de bouw hervat van een Joodse nederzetting nadat het werk vijf weken lang had stilgelegen ln verband met een door de regering afgekondigde bouwstop. De nederzetting veroorzaakte vorige maand een rel in het kabinet toen Weizman de bouw liet stopzetten om aan de wensen van de Verenigde Staten tegemoet te komen. door Rimmer Mulder Het is deze maand precies tien jaar geleden dat in Canada Pierre Elliot Trudeau aan de macht kwam. Het ziet er op dit moment niet naar uit dat bet tijdperk-Trudeau nu spoedig zal worden afgesloten. Trudeau zelf wil in elk geval doorgaan. Hij heeft aangekondigd bij de volgende algemene H0(i verkiezingen (waarschijnlijk deze zomer) weer als leider van de Liberale ?n der Partij te willen optreden. En de Canadezen lijken ook wel voor een de m voortzetting van de regering-Trudeau te voelen, want bij opiniepeilingen irwijtó orden te ril d«i an de ?rsteK ingen letrijï rburf rijtë wil si- 1 zit ii iging ïginse! monui ndt dJ d dit 'y!Ü ?vesti totak voróe van de afgelopen tijd scoorden de liberalen steeds minstens tien procent hoger dan de Conservatieve Partij, hun geduchtste tegenstander. De 48-Jarige vrijgezel Trudeau die ln april 1968 de nieuwe Canadese premier werd eigenlijk een buitenbeentje in de poli tiek. Zijn ster was ongekend snel gestegen. Beeld veranderd to drie Jaar tljds was hij opgeklommen van wrste-jaars parlementslid tot leider van de grootste partij. Hij bleek voor de libera len een gouden keus. Met zijn losse manier van optreden en zijn moderne opvattingen over strafrecht, homoseksualiteit, abortus en nog zo wat maakte Trudeau de tongen 'os Op de golven van zijn pas verworven Populariteit leidde hij de liberalen ln de *>mer van 1968 naar een klinkende ttenibm -overwinning. Sindsdien is het beeld van Trudeau wel wat veranderd. Hij is langzaam geworden tot een gewone premier, die tamelijk tradi tioneel zijn land regeert. Hij heeft zeker een andere stijl van regeren ln Canada ingevoerd. Maar de grote economische problemen (hardnekkige inflatie, te grote werkloosheid) moet hij zien op te lossen met de bekende middelen die daarvoor in de westerse economie bestaan. Bijzonder succesrijk is de regering-Trudeau daarbij niet geweest. Op dit moment kampt Cana da nog steeds met een aantal werklozen van meer dan een miljoen (op een bevol king van 23 miljoen) en een geldontwaar ding die dichtbij de tien procent per jaar ligt. De ontevredenheid die daardoor on der de Canadezen bestaat leek de Conser- Preinier Trudeau vatieven ruim een jaar geleden nog be hoorlijk in de kaart te spelen. De populari teit van Trudeau daalde sterk, de pers werd onvriendelijker voor hem en zijn libe ralen. Canada begon zichtbaar rijp te wor den voor een wisseling van de macht, zo dra het volk weer eens ter stembus zou worden genodigd. Trudeau's geluk was dat hij zelf de datum kon bepalen voor de volgende algemene verkiezingen. Hij had tot en met 1979 de tijd. Die tijd is inmid dels in zijn voordeel gaan werken. Keerpunt Het grote keerpunt ln de gestage neergang van Trudeau is gekomen kort na novem ber 1976. De ooizaak is nota bene de kwes tie die de premier zelf het meest vreest, waar hij zeer veel energie aan heeft be steed, maar die hij ook bij lange na niet heeft kunnen oplossen. Dat is de kwestie- Quebec. Al sinds haar oprichting heeft de Canadese federatie te maken met de scher pe tegenstelling tussen de Franstalige en de Engelstalige gemeenschap. Tientallen jaren is deze tegenstelling versluierd door de feitelijke overheersing van de Engelse Canadezen. ZIJ waren Canada, de Franse staatgenoten (voor het overgrote deel woonachtig in de provincie Quebec) hin gen er maar wat bij. Door het groeiend zelfbewustzijn van de Franstaligen is de schelding Frans-Engels na de Tweede We reldoorlog de alles beheersende factor ge worden in de Canadese politiek. Hoe scherp die scheiding is werd november 1976 dramatisch gedemonstreerd door de resultaten van de verkiezingen voor het parlement van Quebec: de grote overwin naar werd de PQ, de partij die streeft naar een onafhankelijk Quebec. Deze overwinning van de PQ was een harde slag voor premier Trudeau. Hij had ruim acht jaar geprobeerd de afscheidings beweging in Quebec de wind uit de zeilen te nemen. Zelf afkomstig uit Quebec leek hij de leider die het wantrouwen van de Quebecker tegen de federale regering in Ottawa zou kunnen wegnemen. Maar het idee van een onafhankelijk Quebec leeft sterker dan ooit (al wordt het niet gedra gen door een meerderheid van de Quebec- kers) en wat nog meer zegt: de sterkste aanhangers van dat idee hebben het nu voor het zeggen in Quebec. Respect Het feil dat de afscheidingsbeweging aan de macht is gekomen had de dolkstoot voor de politicus Trudeau kunnen zijn. In de praktijk is het net andersom uitgepakt. Na de schok van november 1976 is zijn aanhang bij opiniepeilingen langzaam gaan groeien en op dit moment is hij zonder twijfel weer de sterkste man van het Canadese politieke toneel. Voor een deel heeft hij dat te danken aan het gebrek aan leiderschap bij zijn tegenstanders. De conservatieve voorman Joe Clark ls een sympathieke en kundige droogstoppel. Niet iemand die een natie leidt in moeilijke tijden. Nee. dan is Trudeau toch altijd nog beter. Zijn economisch beleid mag dan zijn tegengevallen, hij mag de kwestle-Quebec dan niet uit de wereld hebben geholpen, hij is toch een man die ver boven de middelmaat uitsteekt. Geliefd is Trudeau al lang niet meer, maar hij dwingt nog steeds respect af. Nu de Canadezen in eens weer met de neus gedrukt zijn op het bestaan van twee Canada's (een Frans en een Engels), nu ze zich ln eens weer realise ren hoe gemakkelijk hun land op een kwaad moment uit elkaar zou kunnen val len, nu wenden ze zich toch weer tot Tru deau. HIJ moet in staat zijn de afschei dingsbeweging in Quebec met haar indrukwekkende leider René Levesque te temmen. Zo krijgt de intellectueel Tru deau, die zijn politieke loopbaan begon als de vlegel van de achterbanken in het parle ment, nu de rol van vader des vaderlands opgedrongen. En hij lijkt zich daar best ln te kunnen vinden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7