Bastia kiest toch voor eigen stadion FIFA wil geld van Argentinië Veel remises Raul Ramirez: nu wel toernooizege Beroepsbokser overleden lubleiding bezwijkt voor supporters Topbasketbal, in Haarlem op de tocht Smid in Monte Carlo verslagen Geels tekent bij Anderlecht Henry Rono zeer snel Jv j v* DINSDAG 18 APRIL 1978 SPORT Trouw/Kwartet]|Pji RHS 13 RH ■^lUUlclUlilg UtJZiWIJiVL VUUI öUp^ BASTIA De voetbalwedstrijd Bastia-PSV, de eerste finale van het toernooi om de UEFA-beker, wordt op 26 april gespeeld in het stadion Furiani Bastia op het eiland Corsica. Dit is maandag beslist na een overleg tussen het club- en gemeentebestuur. Het stadion Furiani, waar Bastia ai- tijd de thuiswedstrijden speelt, kan slechts 15.000 toeschouwers bevat ten. Daarom wilde het clubbestuur uitwijken naar Marseille, het stadion van Olympique met 55.000 toeschou wers. Deze mogelijkheid stuitte op enorme protesten in de supporters- rangen. Daaraan werd na enkele da gen gehoor gegeven. De tweede wed strijd tussen beide ploegen is op dinsdag 9 mei in Eindhoven. De afgelopen dagen wachtte Bas tiaIn donkerbruine cafés werd druk gespeculeerd over de vraag waar de eerste wedstrijd in de eind strijd van het toernooi om de UEFA- beker tussen de plaatselijke club en PSV gespeeld zou worden. Bastia of Marseille? Men wist het (nog) niet. In de nacht van zaterdag op zondag werden in de stad overal affiches opgehangen: „De finale in Furiani". Paul Natali werd gek van de tele foon, moest constant vragen beant woorden: „Waar wordt de finale ge speeld? (met een duidelijke onder toon in de stem van „in het Furiani- stadion, hoop ik"). „Ik wil kaartjes bestellen voor de finale in Furiani (altijd Furiani, geen kaartjes voor Marseille)". „Voorzitter, die wed strijd moet in Furiani gespeeld worden." In de loop van zaterdag ontmoetten Paul Natali, de voorzitter van Bastia, en een delegatie van de gemeente raad elkaar op een geheime plaats. Niets van het besprokene sijpelde door. Maar algemeen overheerste toen al de mening dat de wedstrijd in het eigen Furiani-stadion ge speeld moest worden. De autoch toon meende dat Bastia-PSV uitslui- HAARLEM De Haarlemse basketbalvereniging Flamin go's vreest voor zijn voortbe staan als eredivisieclub. Nadat sponsor Buitoni al aan het be gin van het seizoen had be kend gemaakt dat er geen nieuwe overeenkomst zou wor den gesloten, heeft het bestuur tot vorige week onderhande lingen gevoerd met kandidaat sponsors. Die besprekingen hebben geen resultaat opgele verd. Als oorzaak van het mislukken van de contacten noemt Fla mingo's de door een deel van de media gevoerde actie tegen het gebruik van de naam van de sponsor als verenigings- naam en het nog steeds uitblij ven van een aanvaardbare re geling inzake reclame en spon soring in de sport. Die regeling zou moeten voortvloeien uit het overleg tussen de sportor ganisaties, CRM en de media. Het bestuur van Flamingo's zal zijn activiteiten om een nieuwe sponsor te interesseren voortzetten, maar vreest dat rekening zal moeten wórden gehouden met het verdwijnen van eredivisie-basketbal in Haarlem. Vergelijkbare moeilijkheden hebben zich voor gedaan met BOB (Vastgoed/Strijen) dat door de onzekerheid over een nieuwe sponsor-overeenkomst twee van zijn topspelers, Mal- lory en Kruidhof zal zien ver trekken naar Rotterdam-Zuid. tend een Corsicaanse aangelegen heid is. En niets anders. De fanatici onder de supporters dreigden zelfs het veld van Furiani om te ploegen als de wedstrijd tegen PSV op het vasteland zou worden gespeeld. De middenstand sputterde over de slechte handel. Met de komst van Nederlandse supporters hoopte men op betere tijden. Niet alleen door die ene finale-wedstrijd, maar ook in de verwachting dat vele Nederlanders na een eerste bezoek aan Corsica mogelijk nog eens terugkeren om hun vakantie er door te brengen. Ook burgemeester Zugarelli ver klaarde dat hij er vierkant voorstan der van was de ontmoeting in Bastia te laten spelen. Hij moest wel, want het zou hem bij de volgende stem ming zijn zetel kunnen kosten als hij iets anders beweerde. Een misschien wel (mede) doorslag gevende reden om uiteindelijk voor het eigen stadion te kiezen was ove rigens de recette. Hoewel het Furia ni-stadion slechts 15.000 toeschou wers kan bevatten, verwacht de Cor- sicaan dat de financiële opbrengst van het duel niet onderdoet voor de recette in een groter stadion op het vasteland. Furiani is bij voorbaat uitverkocht tegen onwaarschijnlijk hoge prijzen. Voor de goedkoopste plaats wil de supporter tweehonderd frank neerleggen (circa honderd gul den), voor de duurste plek heeft hij vijfhonderd frank over. Waarom twijfelde de clubleiding dan toch? Als de stad zo intens meeleeft als Bastia, als voetbal het gesprek van de dag is, als de ontmoeting tegen PSV al duizenden malen voor af door supporters mondeling ge speeld is, lijkt de vraag waar de wedstrijd gespeeld zal worden in fei te overbodig. Maar Paul Natali en manager Jules Pilippi hadden (en hebben) hun bedenkingen tegen de accommodatie en tegen de entoura ge van een duel op dit niveau. Het Furiani-stadion verkeert in verval len staat en is niet geschikt om de buitenlandse toeschouwers pers, ra dio en tv een waardig onderdak te Meden. ZORICH De internationale voet balfederatie (FIFA) wil meer geld uit het wereldkampioenschap in Argentinië. De federatie stelt voor het aandeel van de FIFA in de inkomsten te verhogen van 20 naar 25 procent en het aandeel van het organiserend land terug te brengen van 25 naar 20 procent Het defini tieve voorstel hieromtrent zal op 30 mei bij het voetbalcongr^s in Bue nos Aires ter tafel woi n ge bracht. De financiële commissie van de FIFA ziet zich gedwongen het voorstel te doen, omdat de in komsten uit de voorronden en de televisie-rechten van de WK aan zienlijk bij de ramingen ten achter zijn gebleven. De periode 1974-1977 is afgesloten met een deficit van bijna twee miljoen Zwitserse franken. Manoeuvres MENDOZA De speciale eenheid van veiligheidstroepen, die een maand geleden in Argentinië is ge vormd, heeft zaterdag samen met politie-scherpschutters en militaire stoottroepen grootscheepse ma noeuvres gehouden in de bergach tige omgeving van Mendoza. De eenheid bestaat uit een groot aan tal politie-manschappen, die zich vrijwillig hebben opgegeven. Het is nog niet officieel beslist of de for matie zal worden ingezet tijdens het wereldkampioenschap voetoai. In de overige plaatsen waar gevoet bald gaat worden, is de veiligheid een zaak van het leger en de politie. Mendoza, waar Nederland zijn pou le-wedstrijden speelt, schijnt een uitzondering te vormen, waarover de regering tot dusverre inlichtin gen heeft geweigerd. Volgens oog getuigen werden verschillende ter roristische actiemogelijkheden na gebootst. Eén er van was een aan val per helikopter, waaruit zich met machinegeweren om zich heen schietende politiemensen te voor schijn kwamen. Zij schoten twee ballonnen stuk kennelijk werden daarmee mensen bedoeld en plaatsten explosieven. De tegen aanval werd ingezet met de bajonet op het geweer. Ook werden heli kopters ingeschakeld en zochten politie-honden naar explosieven. Vertraagd ROSARIO Onverwacht opont houd, slecht weer en foutieve plan ning hebben de bouw van het stadi on in Rosario, een van de vijf schouwplaatsen tijdens het wereld kampioenschap voetbal in juni, ernstig vertraagd. Het stadion, ge bouwd op de oevers van de Parana- rivier, had officieel op 31 maart geopend moeten worden. Op dit moment durft niemand een nieuwt datum vast te prikken. Het speelveld ligt er prachtig bij; ae lichtinstallatie werkt perfect. Waar het aan schort is de bouw van de tribunes en verdere accommo datie. Volgens officiële bronnen vooral in de hand gewerkt door de onophoudelijke regenval, die Rosa rio in het begin van dit jaar trof. Volgens de insiders mede te wijten aan een gebrek aan anticipatiever mogen bij de aannemers en uit voerders. waardoor de constructie aanzienlijke vertraging ondervond. Rosario, in toeristische brochures wel eens omschreven als het „Chi cago" van Argentinië, kampt met nog meer problemen. De bouw van een drie verdiepingen hoog pers centrum loopt ook achter op het tijdschema, zij het in mindere mate. Kabels voor telex- en tele foonlijnen zijn reeds gelegd en wor den uitgetest. Maar anders dan in Chicago heeft Rosario relatief ge zien weinig hotelaccommodatie, en nog minder plaatsen waar men een smakelijke hap en wat verstrooiing kan vinden. De organisatie denkt er nu al over verbouwde treincom partimenten en prlvé-appartemen- ten in te schakelen om als hotelka mer te dienen. Men gaat er van uit, dat de meeste toeschouwers die de zes ontmoetingen zullen volgen (o.a. Polen en Mexico), heen en weer vliegen tussen Buenos Aires en Rosario. LEEUWARDEN Met vijf remises en twee afgebroken partijen is gisteren in Leeuwarden de strijd om het Nederlands schaakkampioenschap van sUirt gegaan. De meeste belangstelling in deze eerste zitting, die door dr. M;ax Euwe officieel werd geopend, ging uit naar het treffen tussen Genna Sosonko en Jan Timman. Het verd remise. Op de foto denkt Sosonko en wandelt Timman. De uitslagen van de partijen uit de eerste ronde zijn: Rob Hartoch-Kick Langeweg Vt-V», Leo Hofland-Chris Baljon 7i-7«, Frans Kuijpers-Peter Schee- ren 7i-Vi, Fred van der Vliet-Hans Ree afgebroken, Hans Böhm-Paul van der Sterren afgebroken, Jan Hein Donner-Gert Ligterink 7»-'/a, Genna Sosonko- Jan Timman V»-V>. MANILA Jaime Tancio, een Filippijnse beroepsbokser, is in het zieken huis van Cagayan de Oro City overleden na een gevecht over tien ronden. Het Filippijnse persbureau (PNA) meldde dat Tancio, een vlieggewicht, onmiddellijk na het gevecht tegen Ric Ramos zijn bewustzijn verloor. Hij werd in alle haast naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon niet meer gered worden. MONTE CARLO Raul Ramirez, de verslagen finalist van het proftennistoernooi van Rotterdam heeft het zevende WCT-toer- nooi op zijn naam gebracht. De Mexicaan versloeg in de finale van Monte Carlo de 21-jarige outsider Tomas Smid met 6-3,6-3, 6-4. De Tsjech had zich op weg naar de eindstrijd ontdaan van achtereen volgens de Australiërs Rosewall en Warwick, de Spanjaard Orantes, ter wijl hij- in de halve finales slechts vijftig minuten nodig had om de Italiaan Corrado Barazutti met 6-3, 6-1 uit te schakelen. Raul Ramirez, die eerder de als eerste geplaatste Guillermo Vilas had verslagen, kreeg pas in de tiebreak van de beslissende set de overhand op de als derde geplaatste Vitas Gerulaitis: 6-3, 4-6, 7-6, waarbij de tiebreak met 7-2 in zijn voordeel eindigde. HILTON HEAD Chris Evert heeft voor de vijfde achtereenvolgende maal het dames enkelspel gewonnen van het internationale tennistoer nooi in Hilton Head, De Amerikaan se versloeg in de eindstrijd de Au stralische Kerry Reid met 6-2 en 6-0. Het dames dubbelspel was voor de Amerikaans-Tsjechische combinatie Billie Jean King-Martina Navratilo- va. Het duo won in de finale met 6-3 7-5 van het Amerikaanse dubbel Mona Guerrant-Greer Stevens. DEN HAAG De opening van de AMSTERDAM - Ruud Geels, de spits van Ajax, heeft gisteren een 3- jarig contract gesloten met Ander lecht. De Belgische ploeg betaalteen transfersom van ongeveer 800.000 gulden aan Ajax. De Amsterdam mers hopen de vervanger van Geels te vinden in Sparta-topscorer Ray Clarck. Leo Steegman, het afgelopen seizoen trainer bij de amateurvereniging Zil vermeeuwen. wordt in Maastricht opvolger van George Knobel. Steeg man, die voorheen oefenmeester bij Sparta en Volendam was, tekende voor één jaar bij MW. tenniscompetitle heeft het afgelopen weekeinde in de eredivisie geen ver rassingen gebracht. In afdeling 1 won Popeye Goldstar met 9-2 van Joy Mozaiek en Leimonias in Zeist met dezelfde cijfers van Shot. In afdeling 2 werd het 8-3 bij de wed strijden Leeuwenbergh-Popeye en de Metselaars-Hilversum. Bij Po- peye-Joy Mozaiek haalden de gasten alleen punten uit het heren enkel spel. DEN HAAG Een week na zijn briljante wereldrecord op de 5000 meter in Berkeley (13.08,4) demon streerde de 26-jarige Keniaan Henry Rono opnieuw zijn mogelijkheden die hij in de atletiek heeft. Met een verbluffend snelle tijd gezien het vroege tijdstip op de 3000 meter hindernisloop 8.14,75 verraste hij de internationale atletiekwereld en be naderde de snelste seizoentijd van 8.14.1 van de Westduitser Michael Karst. Rono klom naar de zevende positie op de wereldranglijst, is nog wel ver verwijderd van het wereldre cord op deze afstand dat met een tijd van 8.08 in handen is van de Zweed Anders Garderud. In Auburn/Alabama kwam de 21- jarige Sprinter Harvey Glace tot een uitstekende tijd op de 100 meter van 10.17 seconden. Glance verbaasde in het voorjaar (indoor) reeds met een briljante met de hand gestopte tijd van 9.8 over deze afstand en gaf nu blijk dat dit geen uitschieter is ge weest. Een voortreffelijke verrich ting kwam op naam van Willie Smith die de 400 meter aflegde in 44.73 seconden en daarmee de eerste was die dit jaar onder de 45-seconden- grens dook. Slechts de fenomenale Cubaan Juantorena was vorig sei zoen in staat een dergelijke tijd op de klokken te brengen. GEHEIM (1) Ligt er een bom onder Zeist? Zijn alle gesprekken, vergaderin gen en debatten over de herstruc turering van het betaalde voetbal in Nederland eigenlijk zinloos? Ja, zegt onze J. C. Brak die de nu volgende reportage samenstelde. In het geheim, zeg maar gerust in het diepste geheim, wordt sinds enkele weken door een groepje van vier heren vergaderd over nieuwe plannen voor de toekomst van het betaalde voetbal in Nederland. Het rapport dat uit die besprekingen tevoorschijn gaat komen zal half mei aangeboden worden en voor een niet onbelangrijk deel alle woorden over herstructurering zo als die nu uitgesproken worden nutteloos maken. De namen van twee van de vier heren die zich bezig houden met de plannen heb ik inmiddels kunnen achterhalen. Om te beginnen is daar Hans de Boer, lid van de Tweede Kamer voor het Christen Democratisch Appèl. Dan is er als tweede Jan Nagel, lid van de Eerste Kamer voor de Partij van de Ar beid. De derde en vierde man kon ik helaas niet herkennen, maar die heren X en Y zullen snel genoeg bekend worden. Gistermorgen kwamen ze in een leslokaal van het hotel op het KNVB-sportcentrum in Zeist op nieuw bij elkaar. Vorige week wer den tijdens dat beraad 24 sigaret ten gerookt, gisteren waren dat er 31. Dit Is dus een klein detail om aan te tonen dat dit een echte PRI MEUR betreft die geheel op waar heid berust. GEHEIM (2) De beraadslagingen gaan over een volledig nieuwe opzet van de afde ling betaald voetbal. Datprofgedoe vormt in feite het waterhoofd van een organisatie met een miljoen leden. Aan het betaalde voetbal wordt de hele bond opgehangen, zoals de voorzitter van de sectie amateurvoetbal, Jo van Marle, al duidelijk maakte bij de mislukte huldiging van de drie miljoenste leden van de KNVB. Als er iets mis is met een of andere profclub dan staat dat meteen in de krant vond Van Marle, maar je leest nooit eens hoe goed het gaat met al die andere verenigingen die in derde klasse C en dergelijke afdelingen hun hobby in volstrekte gelukzaligheid en zon der problemen beleven. Kortom de bekende frustratie van de bestuur der die niet vaak genoeg in de krant staat. Er mag op papier dan wel een scheiding der geesten amateur- sectie en profsectie bestaan, in werkelijkheid wordt de hele KNVB aangekeken op iedere miskleum 4 Ji- it it V van de heren bestuurderen van het betaalde voetbal. GEHEIM(3) Hoe moet het nu verder met dat betaalde voetbal volgens De Boer, Nagel, (beheerdes van één van de twee sleutels op de kast waar de geheime papieren in gelegd wor den) en de misterr X en Y? De commissie gaat voorstellen om het betaalde voetbal in feite volle dig los te koppelen van de KNVB. De KNVB blijft weliswaar de baas van het geheel maar besteedt het betaalde voetbal uit aan een nieuw op te richten profliga. Dat heie maar naar Engels voorbeeld waar de profs ook op eigen benen staan. De profliga gaat de licenties om betaald voetbal te spelen uitdelen. In eerste instantie aan de bestaan de clubs die ook hun oude club naam moeten behouden. Verder re gelt de profliga alle zaken zelf. Zo als bijvoorbeeld het aantal clubs. Het idee bestaat dat 32 mooi ge noeg is want de grootste keusjes van nu ontkrachten de financiële mogelijkheden van een profliga aanzienlijk. De financiële mogelijk heden zullen vergroot moeten wor den, mogelijk door het aantrekken van clubsponsors. Spelers kunnen alleen maar prof zijn want in een echte profliga is natuurlijk geen plaats voor ama teurs. Iedere profclub zal moeten be schikken over een volledig professi oneel management. De afhankelijkheid van de over heid of dat nu de gemeentelijke, de provinciale of de landelijke is, wordt (of moet althans worden) mi nimaal. Bestuurlijk gezien houdt de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond alle overige zaken onder con trole. Dat betekent dat de verte genwoordigers bij overkoepelende organen als de UEFA (Europa) en FIFA (wereld) afkomstig zullen zijn uit het amateurvoetbal. Natuurlijk kunnen ook veel plannetjes uit het huidige herstructureringsrapport doorgevoerd worden in de nieuwe profliga maar de dan verworven onafhankelijkheid en het afscheid van de amateurs stellen op vele gebieden nieuwe eisen waarin thans nog niet voorzien wordt. GEHEIM (4) De commissie van vier vergadert nog over de invulling van alles, met name over de moeilijke juridische kant. Wel is duidelijk dat zeer veel en met name alle vooraanstaande huidige betaald voetbal-clubs oren zullen hebben naar het nieuwe plan. Duidelijk is ook dat Jo van Marle de nieuwe voorzitter wordt van de KNVB. Maar minder duidelijk is hoe het nu op 27 april in de Tweede Kamer eraan toe zal gaan. Tot nu toe leken de zaken makkelijk te liggen om dat iedereen blind kon varen op het herstructureringsplan waar de staatssecretaris van CRM achter staat en dat dus een minimum eisenpakket is. Met het bekend worden van „Het Geheim van Zeist" is de zaak aan zienlijk minder eenvoudig komen te liggen. Want pas met de profliga- plannen in handen kan de Kamer een oordeel geven over een nieuwe vorm van subsidie. Nog een paar nachtjes slapen dus. En vooral Hans de Boer (CDA) in de gaten houden. GEZOND Praten over Gezonder Betaald Voetbal, de term alleen al. De gemiddelde huisarts denkt bij het uitspreken van het woord ge zonder aan iets minder ziek; voorlo pig iedere dag een uurtje op, als de zon schijnt tenminste. En hij laat een nieuwe batterij pillen, poeders en zalfjes aanrukken want het kan allemaal best nog een tijdje duren. Maar waar denken ze bij het be taald voetbal aan? Juist, de Rode Revolutie. Duizend bommen en granaten, en met de clubvlag in de hand op de verwoeste barricaden de heldendood sterven. Dit is te dol; dit is haastwerk; die mensen hebben helemaal geen ver stand van betaald voetbal, dus ko men wij hier met onze eisen. En als daar niet aan wordt voldaan, dan kunnen we de hele tent net zo goed meteen dichtgooien. Klap-klap-klap doet het publiek. Een zaal vol met keurig in het pak gestoken burgermannen, door Dé Stoop, de Had-je-me-maar van het totale voetbal, omhoog gestoken als uiterst weldenkende mensen want ze zijn stuk voor stuk in het maatschappelijke leven ten zeerste geslaagd. Gezonder betaald voetbal, eerst komt het vreten en dan pas de bal. Nico Jansen deelt een rechtse di recte uit en krijgt een rode kaart. Terecht, denk ik eerst. Nu blijkt dat je zoiets moet uitleggen als een aangepaste soort crime passionel. De voetballer reageert zijn frustra ties af met zijn vuisten omdat zijn benen het af laten weten. Een jaar geleden moest hij zich letterlijk het ziekenhuis in voetbal len om de club aan punten te hel pen. Maar daarna laten ze hem vallen, want herstellen, dat moet je op je eentje doen anders kost het de club misschien weer een punt. Nog een jaar eerder was Nico Jan sen voor ruwweg een miljoen gul den gekocht. Of iets anders. Het eerste elftal van Feyenoord krijgt voor de wedstrijd te horen dat er een boete dreigt: 300 gulden bij een gelijkspel en 500 gulden bij een nederlaag. En dat allemaal onder verantwoor delijkheid van die zogenaamde voetbalkenners die op zaterdag middag zo goed weten hoe ze hun hobby een ietsje gezonder kunnen maken. Laat me niet lachen. Er gaapt een kloof vol wanbegrip tussen de meest direct betrokke nen en de mensen die van een af standje bekijken als het over be taald voetbal gaat. Iedereen snapt dat een voorzet achter gaat als de bal het stadion verlaat, maar de diepere gedachte daarachter en de vereiste kunde om een groep voet ballers bij elkaar te scharrelen en dat nog een beetje redelijk in z'n fatsoen te houden, dat is slechts voorbehouden aan de wérkelijke kenner, de clubleider. Zie hem staan. Hij krijgt 43 miljoen in z'n handen geduwd en roept om het hardst „Help overval". Want hij begrijpt inmiddels ook wel dat je het niet kunt maken om gewoon te zeggen: hier met die poen en als ik nog eens wat nodig heb dan bel ik wel op. 43 miljoen gulden, denkt de voet balkenner. wat kun je daar niet allemaal mee doen. Johan Cruijff kopen, of Ruud Geels houden, de eerste autochtone Alkmaarder aanschaffen, of beroemde buiten landse trainers aantrekken en top salarissen uitbetalen zodat nooit meer iemand denkt over weggaan. Mens, wat voel ik me gezond. Want zeg nou eens eerlijk, een bee tje voetbalkenner weet toch ook wel dat het allemaal niet helpt om bijvoorbeeld minimum-salarisaf spraken te maken, op zaterdag gaan spelen, andere mensen laten beoordelen of je wel goed met je centen omspringt, of verbieden om voor 3000 gulden een speler te ko pen en hem na twee jaar wegens genoten voortreffelijke opleiding van drie op een rij wegens volstrek te onkunde ontslagen trainers weer voor een paar miljoen te verkopen. Daar denken ze wekenlang over en bespreken het op een middag in Zeist. Ik moest er aan denken toen ik meneer Van Praag hoorde, en me neer Van Rijn en niet te vergeten meneer Van Zandvliet van Feyen oord. Ineens is inspraak het hoogste goed van onze maatschappij, ze zijn ontzet door de gang van zaken, tot in het diepst van hun ziel ge raakt door een eisenpakket waar een bedrijf dat om een tientje steun vraagt uit zichzelf aan voldoet. Betaald voetballeiders, ze hebben nog nooit een boete gehad. Dat is pas onrecht. KNOKKEN Even een bericht uit het buiten land. Anderhalf jaar geleden ontstonden er in zuid-Limburg grote proble men rond de volleybalspeler Harry Berben. Hij wilde van de volleybal vereniging Petrus en Paulus uit Schaesberg naar VC Maastricht. Er kwam een kort geding van en wat extra duw- en trekwerk. Uiteinde lijk mocht hij een jaar niet spelen en daarna het shirt van VC Maas tricht aantrekken. Zo ver zijn we nu, Berben speelt voor de Maastrichtse club die het in de eerste divisies goed doet. Met wat goede wil zou de titel zelfs afgelopen weekeinde binnen ge haald kunnen worden, in de con frontatie met VC Heerlen dat geen kans op het kampioenschap meer maakte. Zou VC Maastricht met 3-0 of 3-1 winnen dan was die club ook kampioen, bij een andere uitslag ging de titel naar Brevok. Maar ja, er wordt In het buitenland ook wel vooruit gekeken en zo viel het oog van VC Heerlen enige tijd geleden op Harry Berben. Als hij volgend seizoen voor die club zou spelen waren er mogelijkheden om zélf de palmares weg te dragen. Dus werd Berben benaderd door trainer Geraerds van VC Heerlen. Behalve een plaats in het eerste team kon hem ook nog een baan aangeboden worden. Een lucratief aanbod dus. Maar Berben dacht er eens goed over na en schreef ver volgens een brief dat hij de aange boden baan graag aannam maar verder gewoon bij VC Maastricht bleef spelen. Woede bij VC Heerlen. Was dat een behandeling door een echte amateur? Afgelopen zaterdag moest VC Maastricht tegen VC Heerlen spe len; 3-1 winst was genoeg voor de titel. Brevok zat op de tribune in gespannen afwachting. Helemaal soepel verliep het niet voor Maastricht, Zo waren de da mes van VC Heerlen zojuist kampi oen geworden en overladen met champagneflessen die met een merkwaardig soort gedrevenheid iedere keer juist ontkurkt werden als VC Maastricht moest serveren. Daar was dan ook niet vreemd aan dat iedereen zeer boos was over het gedrag van Berben ten opzichte van VC Heerlen. ,Zo kon het dus gebeuren dat VC Heerlen de vierde set won en de stand op 2-2 bracht. Brevok kampi oen en Maastricht weer in de wachtkamer. De spelers van Bre vok beloonden de spelers van VC Heerlen voor hun prestatie met een enthousiaste verovering van het veld en een indianendans die ech ter over ging in een spontane knok partij met spelers van Maastricht die enige teleurstelling af te reage ren hadden. De scheidsrechters Nijhuis en Van der Steeg ontging de kloppartij he laas omdat ze zich tactisch wegens vijf minuten pauze uit de voeten hadden gemaakt Verder dan wat blauwe plekken kwam het trou wens ook niet. Berben blijft voorlopig in Maas tricht. Dat is hem geraaien ook zeggen ze in Heerlen. Tot zover Henri Schoup met het buitenland. RECORD Zeg Brak maak je nog iets over dat prachtige wereldrecord van AAC op de 40 maal 25 kilometer esta fette? Onze J. C. Brak: Watte? Laat me even met rust want ik ben net bezig met het wereldrecord 1600 maal drie centimeter vèrschrijven. Dus ook niks over Kees Kist die niet naar Argentinië wil? Onze J. C. Brak Watte? Kist? No teer maar dat hij toch niet gegaan was; ik ga ook niet. maar ik heb tenminste een betere reden. Dat was het dan hè? Onze J. C. Brak Behalve dit dan hè Nog één woord en dan heb >k dat wereldrecord. He, kan ik er niet meer opkomen, hou dan toch ook je mond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13