J UNST Voortaan elk weekend uw eigaf Zeeuwse appartement. oncert ten bate van het Rode ruis leed aan bloedarmoede hirley Bassey in Nederland 5astorale 1943' toch voor alle leeftijden ,v itho's van npressionisten ric Mandoline-festival Breda Dode vrouw in Amsterdamse gracht gevonden villa's en appartementen in Zuid-Frankrijk VEILING prachtige modelwoning in „Valkenstede" no 75. H M.l. Meubelen B.V. Silvester Tapijten J RDAG 15 APRIL 1978 RTE - TROUW/KWARTET 43 asvall rich! 9' S Pt van: louchq com iet g Per or Adr. Hager N HAAG Ten bate van het Nederlandse Rode Kruis gaf het lentie Orkest donderdagavond een concert in de P.W.A.- met op het programma één werk: de Symphonie Dramati- Romeo et Juliette" van Hector Berlioz. Dit concert, dat denavond wordt herhaald, stond onder leiding van de Engelse igent Roger Norrington die reeds eerder met het Haagse emble werkte. geschiedenis van de families Ca- it en Montagu en de dramatische le van Romeo en Julia zoals Sha- are ipeare die heeft opgetekend, leent uitstek voor de opera. Berlioz echter ervaren dat dit muzikale jntieh^em niet zijn sterkste zijde was. wel hij in latere jaren nog met omvangrijke werk „Les Troyens" n. Niet de vocale stem bezat >ns Berlioz de meeste aantrek- skracht, doch de orkestrale een drama in symphonische m. Het koor waarvan de compo- gebruik maakt is in feite niet er dan een illustratieve achter- nd. De romantiek, de dramatiek, ie. de tederheid, de harts- ht. het zijn elementen die Berlioz ildert met orkestrale kleuren, zo- in zijn „Damnation de Faust" en symphonie Fantastique. Norrington benaderde deze chtige partituur met omzichtig- Hij zocht het voornamelijk in hte halftinten waardoor hij niet ontkwam aan een wat gezapig ver loop van het drama. Zonder twijfel vielen fraaie lyrische passages te beluisteren, doch de ge ladenheid bleek te worden getem perd, felle explosies werden verme den. Toch kende het Residentie Or kest de partituur en leek de bezet ting garant te kunnen staan voor een maximum aan uitdrukking, zeker wat betreft de aanwezige batterij slagwerk. Echte spanning bleek ech ter moeilijk te bereiken, waarschijn lijk ook omdat de partituur kennen en de partituur beheersen twee ver schillende zaken zijn. Medewerking verleenden leden van de Nederlandse Bachvereniging. Een zwak onderdeel van het geheel, de mannen schoten in het tweede deel zonder meer tekort. Solistische me dewerking verleenden de mezzoso praan Carolyn Watkinson, de tenor Nigel Rogers en de bas Ubrik Cold. Het was met name de mezzosopraan die veel indruk maakte. ley Bassey verblijft momenteel in (Ierland voor het geven van een keu 'tal volledig uitverkochte concer- Zonder veel diepgang ininterpre- weet de 41-jarige zangeres nog teds een groot publiek te boeien, ornamelijk door haar gespierde eers irnsöi imen. pijnl stem waarmee ze in de loop der jaren een indrukwekkende reeks grammo foonplaten volzong. Donderdag en vrijdag verzorgde ze (nogal korte) op tredens in Amsterdam (foto), de ande re concerten zijn in Rotterdam (16 april) en in Den Haag (18 en 19 april). 11 ISTERDAM - De Nederlandse b( eelfilm „Pastorale 1943" die vanaf a nn lgende week donderdag in 32 bio- 3kaf open in ons land te zien is, bevat ogelijk schadelijke elementen voor ngeren. Toch is de film toegelaten »r alle leeftijden, omdat „Pastora- 1943" ook positieve aspecten voor ver Ageren heeft. at schrijft de filmkeuring in een dichting op het keuringsrapport n Concorde Film BV, die „Pastora- ruo I !èn 339Ö0 i EGGI* "n 1 pr< 77 0 •tal M INDEN (ANPi - In het Britse Mu- >um te Londen is tot 1 oktober een lelptoonstelling te zien van lithogra- "in van Franse impressionisten 175 werken maken deel uit van collectie van ruim 5000 prenten, Campbell Dodgson in 1948 aan museum heeft nagelaten. Henri Toulouse-Lautrec is het ruimst trtegenwoordigd, met 53 litho's, erder zijn er werken van o.a. Cézan- Renoir, Gauguin en Degas. Het is eerste maal dat deze werken die ontstaan in de periode 1890-1900 len geëxposeerd a: jno otf brdei PEN HAAG Het Nederlands Man- [oline Verbond organiseert op 29 phi in het Turfschip te Breda een iandoline-festival. Hoogtepunt zal ijn het optreden van het Japanse ('fu Mandolin Orchestra onder lei- van dirigent Hisao Itoh. verder len enige van de momenteel vijf- te Nederlandse mandoline-orkesten le 1943" uitbrengt. De toelichting van de filmkeuring is niet gebruike lijk. Bij een toelating voor alle leef tijden laat de keuring doorgaans een nadere motivatie achterwege. De filmkeuring acht „Pastorale 1943" naar de verzetsroman van Simon Vestdijk en geregisseerd door Wim Verstappen schadelijk, om dat in de film bepaalde bevolkings groepen worden gediscrimineerd en verder, omdat er wraakzuchtige en gewelddadige handelingen worden vertoond. De keuring acht de film niettemin geschikt voor alle leeftij den, omdat „de film onder jongeren een gesprek op gang kan brengen over een belangrijke fase in de va derlandse geschiedenis", aldus het keuringsrapport. AMSTERDAM (ANP) De moord brigade van de Amsterdamse recher che stelt een onderzoek in naar de dood van een onbekende vrouw, wier lijk gisterochtend drijvend werd aangetroffen in de Lijnbaansgracht in Amsterdam. Om het lichaam was met staaldraad een met puin gevul de plastic zak gebonden. Inmiddels is sectie verricht, maar volgens een recherchewoordvoerder kon geen doodsoorzaak worden vast gesteld. Gezien de sjaal, die de-20- a 25-jarige vrouw om de hals had, wordt het mogelijk geacht, dat zij werd gewurgd. Daarover bestaat echter geen zekerheid. Het lichaam heeft weken, zo niet maanden in het water gelegen, aldus de woord voerder. COUPON Gaarne toezending dokumentatie „La Résidence du Soleil" Na het overweldigende succes van ons vorig projekt starten wij dit Jaar met de bouw van het appartementengebouw „La Résidence du Soleil" In de badplaats La Grande Motte a/d Middellandse Zee. La Grande Motte ia een juweel van moderne architectuur en een vakantieplaats bij uitstek met schitterende natuurgebieden als achterland. La Résidence du Soleil is fraai van architectuur, degell|k van bouw en luxe van afwerking met o.a. thermopane beglazing, compleet Ingerichte keuken met koelkast en kookplaten, betegelde vloeren, compl. inger. badkamer, onderhoudsvrije afwerking. Bij het gebouw een aangelegde tuin, privé zwembad en parkeerterrein. Afstand atrand 200 m. BEZICHTIGINGSVLUCHT op 13 mei 295,- p p. PRIJSINDICATIE Studio s v a35 250,- Appariementen v.a94.940,- Patiovilla's v.a141.000.- Koopsom te voldoen in Ir. francs Prijzen incl. T.V.A. excl. not. kost. Ned. hypotheek tot 80%. VOORLICHTINGSAVONDEN: ma 17/4 Motel De Wjtte Bergen, Eemnes di. 18/4 Motel Hoornwijck, Rijswijk ma. 24/4 Motel Brabant, Breda di. 25/4 Jaarbeurs. Utrecht ma. 8/5 Motel De Cantharel, Apeldoorn Aanvang: 20.00 uur. Opzenden in envelop (zonder post zegel) aan V.B.M., Antwoordnr. 9. Alkmaar. INLICHTINGEN: V.B.M. Alkmaar, Ediaonweg 3 tel. 072-118833. Intermed Consulting^ B.V., Eindhoven tel. 040-449339 Notaris J. W. L. Beijer te Maarssen is voorn, op woensdqg 19 april 1978 om 14.00 uur n.m. in Hotel „De Harmonie" te Maarssen, IN HET OPENBAAR TE VERKOPEN A. Kr. rechterl. bevel: 1de onverd. helft in percelen akker en water te Maarssen, kad. bek. gem. Maarsseveen, sectie C n. 136, 147, sam. gr. 3.59.80 ha. lasten p.m. 2. het woonh. met erf te Maarsseveen, Drie hoekslaan 7, kad. bek. gem. Maarsseveen, sectie A n. 2756, gr. 1.26 a. onr.-goedbel.: 180,- p. j. B. vrijwillig: 1het huis met tuin, weg, schuur en water te Westbroek, Kerkdijk 54, kad. bek. gem. Maartensdijk, sectie K n. 450, gr. 4.85 a. onr.-goedbel.: 63,- 2. het huls met tuin, weg, schuur en water te Westbroek, Kerkdijk 52, kad. bek. gem. Maartensdijk, sectie K n. 451, gr. 9.45 a. onr.-goedbel.: 69,- 3. een perc. tuingr., afz. gelegen achter huis- perc. Kerkdijk 52, kad. bek. gem. Maartens dijk, sectie K n. 446, groot 4.85 a. lasten p.m. 4. de wederhelft van het Sub A 1 genoemde C. vrijwillig te zamen met notarissen P. Th. Tjab- bes en A. de Gier te Utrecht: percelen akker en water ond. Breukelen, kad. bek. gem. Breuke- len-Sint Pieters, sectie E, nummers 73, 75, F 779, 788 en 870, tez. gr. 2.78.80 ha. lasten p.m. De eig./bew van de sub A. gem. onr. goederen kunnen met de grosse van het procesverbaal van veiling tot ontr. worden genoodzaakt. Ov. vrij te aanv. bij de bet der kooppenn. op 31 mei 1978 ten kant. van not. J. W. L. Beijer, Binnenweg 58 te Maarssen, 03465-63147 (Postbus 123). Bez. di. en do. 2-4 n.m. Inl. bij not. Beijer voorn. DEVENTER VERZORGINGSFLAT BEECKESTEIN Gelegen nabij een fraai wandelpark en 2 winkelcentra zijn SMS aantal TWEEKAMER APPARTEMENTEN rE Wu. ze beantwoorden aan hoge eisen van wooncomfort HUUR SERVICE ind warme maaltijden vanaf 1470.- per maand Naast een genetelde woning zijn er vele voorzieningen zoals 2 gezellige conversatiezalen, een zonneterras, een uitstekende winkel, een dameskapper, de pedicure aan huis. dteetmaalüjden. opvang bij ziekte door het oproepen van één der parte me beiaardenhelpsters waar Beeckestem afspraken mee heeft gemaakt, vervolgens huish. hulp, logeerkamers en een geweldig goede sleer Aanvraag brochure: receptie B—ckatlaln, Laan v. 8orgel* 40, Deventer. Tel. 05700-28488. Bezichtiging gebouw en flats; Wo. 10-12.30 uur, vrijdag 10-1230 uur. DIRECTIE MAKELAAR H. J VEENEMANS, NIC. MAESSTRAAT 71A, AMSTERDAM. Ud M.V.A. Telefoon 020-720092 een nieuwe vorm van verzorgd wonen met volledige privacy in Hoogeveen midden in Drenthe Uw luxe appartement met een riant uitzicht omgeven door veel groen, in de direkte omgeving van sportvelden en zwembaden, heeft een ruime entree met garderobe, grote zit-eet- kamer met balkon - royale keuken - badkamer met ligbad -1 slaapkamer - portaal met berging en is geheel voorzien van thermopane glas. Bovendien is er in 1 stijtvolle woon- centrum Valkenstede een recreatie zaal - biljart en hobbyruimte - cehtra- le keuken - logeerkamers - wasse rette en verpleegafdelingen. NET WAT U ZOEKT Een eigen huis in een stad, gelegen te midden van veel natuurschoon. Ideaal voor oudere mensen die in geval van nood. door een speciaal systeem, van direkte hulp verzekerd zijn, voor werkende echtparen en alleenstaanden. BENT U GEÏNTERESSEERD Kömt u dan eens geheel vrijblijvend kijken na telefonische afspraak. Meer dan de helft is reeds verkocht Prijs: van 167.600.—tot 174.600.— v.o.n. 100% volledig eigendom, geen coöperatie Eventueel 100% hypotheek met gemeentegarantie mogelijk Direct te aanvaarden INLICHTINGEN Makel aai»! BAARD i.o.g. Eisenhowerstraat 17 Hoogeveen tel 05280-66631/62705/63106 Kok Makelaardij B.V. Hoofdstraat 41 Emmen tel 05910-16824 Wij maakten een Zou u hier een kijkje willen gaan nemen, de sleutel is te allen tijde beschikbaar bij: Griendtsveenweg 20 Hoogeveen Tel.: 05280-62430 bgg 67162. Aan de Duinweg tussen Westkapelle en Zoutelande direkt achter de duinen bieden wij vakantie-appartementen te koop aan. De appartementen hebben een royale living, open keuken. 3 slaap kamers, aparte badruimte, c.v. en terras op de zonzijde. Op het komplex vindt u een tennisbaan en een verwarmd zwembad. Een beheerder is op het park aanwezig; een veilig idee! Het modelappartement is iedere zoterdag en zondag geopend van 12.00 uur tot 16.00 uur. De prijzen van de kompleet ingerichte appartementen - incl. kleuren- TV - bedragen v.a. f 115.000,- v.o.n. De grond wordt uitgegeven tegen erfpacht voor f 80,- per maand. Bent u geïnteresseerd? Vraag dan onze uitvoerige dokumentatie aan of beter nog, kom eens ter plaatse kijken, geheel vrijblijvend. Schouwtedijk 2 BROUWERSHAVEN telefoon: 01119 469 of 354

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 43